f Oviedo houdt nog steeds stand Christelijke voetballers in Utrecht bijeen MAANDAG ai SEPTEMBER 1936 De Japansch-Chineesche spanningen Een moord te Hankau In de Chineesche stad Hankau is een be ambte van de Japansche consulaire poli tie door revolverschoten gedood. In Japaj is men over dezen moord hevig veront waardigd. Intusschen zijn de Japansche vlootautori- teiten vast besloten het leven en de eigen dommen van Japanners in de verschillend deelen van China, o.m. te Sjanghai en Tsjingtau te beschermen, tenzij de Chinee sche autoriteiten op zoo krachtig mogelijke wijze de anti-Japansche agitatie onder drukken. Uit Hankau wordt gemeld, dat schout bij nacht Masaharoe Hibino, de bevelhebber van de elfde gevechtseenheid van het derde Japansche smaldeel den mariniers heeft bevolen aan land te gaan en een scherpe afzetting te vormen op de plaats waar de moord heeft plaats gehad. Ondanks de ar restatie en ondervraging van 23 Chineezen, waarvan er 17 weer op vrije voeten zijn ge steld zijn de autoriteiten er nog niet in ge slaagd den dader op te sporen van den moord. Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft de drie 'divisies van het kantonleger naar Pawhoi gezonden om het 19de leger te dwingen de plaats te verlaten. Zooals men weet wordt het 19e leger verantwoordelijk gesteld voor den moord op den Japanner Nakano op 3 September. Tot nu toe hebben slechts en kele onderdeelen van het 19e leger gevolg gegeven aan het bevel de plaats te veria ten, zoodat de Japansche enquêtecommis sie de kanonneerboot „Saga" van de Japan sche marine nog niet kon verlaten om het gewenschte onderzoek in te stellen. CAMPBELL BLACK VERONGELUKT De winnaar der Melbourne-race De bekende vliegenier Campbell Black, die tezamen met Scott de groote Londen—Melbourne-race won, is omgekomen bij een vliegtuigonge val op het vliegveld van Liverpool. Black was voornemens deel te ne men aan een race EngelandJohan nesburg. Startend met het toestel, dat op die race naar den prijs zou mededingen, kwam hij in botsing met een ander vliegtuig. Black werd niet op slag gedood, doch overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. Een ooggetuige van het ongeluk van Campbell Black deelt mede, dat 't kleine vliegtuig van den bekenden aviateur na een demonstratie daalde, op het oogenblik dat een groot militair vliegtuig, dat ook in de lucht was geweest, naar den hangar werd gerold. Beide toestellen kwamen in botsing. De propeller van het militaire toestel sloeg te gen het vliegtuig van Campbell Black en bracht den aviateur een ernstige verwon ding toe. Het slachtoffer raakte buiten bewustzijn, 'doch kwam weer bij, enkele oogenblikken voor hij naar het ziekenhuis werd ver- yoerd, waar hij overleed. Tweede Kamerverkiezing in Zweden Een overwinning der S.D.A.P.? Zondag hebben in geheel Zweden de ver kiezingen plaats gehad voor de Tweede Kamer. Momenteel is de uitslag van 17 kies districten reeds bekend; er moeten nog 11 districten volgen. Vermoedelijk zal de zetelverdeeling er ongeveer als volgt uitzien: Conservatieven 44 zetels (58), Boerenpar tij 36 (36), Volkspartij 27 (24). Sociaal demo craten 112 (104), Socialistische partij (Kil- boin) 6 (6), Communisten 5 (2). De tus- schen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal zetels weer na de verkiezingen in het jaar 1932. Hoewel in deze samenstelling in den loop van den tijd eenige wijziging is gekomen, zijn de Volkspartij, de Sociaal-Democrati sche Partij en de Communistische Partij nu resp. 3, 8 en 2 zetels vooruitgegaan ten koste van de Conservatieven. De Tweede Kamer van den Zweedschen Rijksdag bestaat uit 230 leden, die bij vrij wel algemeen kiesrecht van mannen en vrouwen boven 24 jaar voor den tijd van vier jaar worden gekozen. Het stelsel is dat van evenredige vertegenwoordiging. Griekenland contra het communisme In de Grieksche staatscourant is een wet gepubliceerd, waarbij maatregelen tegen de communisten worden genomen. Tegen ieder, aie ideeën propageert, welke leiden tot omverwerping van den staat, wordt een minimumstraf geeischt van drie maanden gevangenisstraf met deportatie ge durende den tijd van 6 maanden tot 2 jaar. Ook het aansporen tot staking wordt ge straft Bomaanslagen te Havanna Te Havanna is in een automobiel welke onbeheerd voor het gebouw van het dagblad „El Pais" was achtergelaten, een bom ont ploft, met het gevolg, dat drie personen om het leven kwamen en vijftien anderen ver wondingen opliepen. Bij het bureau van een ander dagblad, de „Diario de la Marina", is eveneens een on- heheerde auto gevonden. Bij nader onder zoek bleek, dat deze 500 K.G. dynamiet en bommen bevatte, welke, volgens een daarin aangebracht uurwerk, om elf uur zouden moeten ontploffen. Belgische extremisten ontwapend In verschillende deelen van België, o.m. in de provincie Henegouwen en het arron dissement Brussel hebben de ambtenaren van het parket bij roode elementen huiszoe kingen gedaan naar de aanwezigheid van wapenen en munitie. Er werd op verscheiden plaatsen een on derzoek ingesteld o.m. bij de milldtante lei ders der revolutionnair- socialistische partij. Te Brussel werden versoheiden documen ten in beslag genomen. Ook te Luik en in 18 omliggende gemeen ten heeft de politie 152 huiszoekingen ver richt. Uit Dinant, Namen en Brussel namen agenten aan de huiszoekingen deel. Te Seraing zijn het lokaal der communisten en het volkshuis door gendarmes bezet. Fransche werkloozen bezetten een raadhuis Na een vergadering in de arbeidsbeurs be zetten vierhonderd Fransche werkloozen hei raadhuis te Boulogne sur Mer om daardoor hun eisch tot verhooging van de werkloozen steun meer nadruk te geven. De burgemees ter stelde als voorwaarde voor het openen van besprekingen tot verhooging van den steun, dat het raadhuis zou worden ont ruimd. De werkloozen gaven daarop toe en verlie ten het gebouw weer. GEMENGD NIEUWS Aanvaring op het IJsselmeer Tjalk gezonken Zaterdagavond laat is het stoom schip Zuiderzee, van Kope's Scheep vaartagentuur te Amsterdam, dat om negen uur van het IJ vertrokken was voor den gebruikelijken vracht- en passagiersdienst naar Zwolle, tus- schen Marken en het Keteldiep, In aanvaring gekomen met de tjalk Nieuwe Zorg, van Hasselt, welke met een lading hout op weg was naar Die- men. Kapitein van de Zuiderzee was de heer W. Schippers, terwijl de tjalk eigendom was van den heer J. van Huizen, die met zijn vrouw aan boord was. Tengevolge van de aanvaring zonk de tjalk vrijwel onmiddellijk. De schipper en zijn vrouw konden worden gered en aan boord genomen van de Zuiderzee, die de reis naai Zwolle kon voortzetten. De tialk is midden in het vaarwater ten noordoosten van Marken gezonken en ligt geheel onder water. Zondagmorgen heeft het loodswezen een boei op de plaats van het ongeval aange bracht, opdat de scheepvaart geen hinder van het wrak zal ondervinden. De oorzaak 'van de aanvaring zal nader worden onderzocht. De tjalk was niet ver zekerd, De onlangs door de Spaansche nationalis ten ingenomen stad San Sebastian was de ajgeloopen week getuige van. de overil winningsleesten, waarbij o.m. de troepen in parade door de straten trokken. De Spaansche burgeroorlog Botsing tusschen auto en motorfiets Jongen ernstig gewond Op het gevaarlijke kruispunt nabij hotel „Oud-Leusdden" onder Amersfoort, is Zondagmiddag omstreeks twaalf uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Op ge noemd tijdstip bereikte een auto, bestuurd door den heer de W. uit Amsterdam, de beruchte driesprong. Op hetzelfde moment naderde uit de richting Doorn een lichte motorfiets, waarop twee personen waren ge zeten. De autobestuurder, die meende, dat de motorfietsrijder, ofschoon van rechts ko mend, zou stoppen, reed door. Een aanrij ding volgde. De motorfietsrijder, de heer v. d. W. uit Amersfoort, kwam met den schrik vrij. De duorijder, de tienjarige J. B. uit Amersfoort, was er ernstiger aan toe. Met verschillende wonden en inwendige kneu zingen, werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort overgebracht. Doodelijk jacht-ongeluk bij Ede Over een boomstronk gestruikeld Zaterdagmiddag omstreeks drie uur was de 57-jarige H. J. H., directeur van een ver zekeringsmaatschappij 'e Arnhem met een vriend in de nabijiieid van Ede in de bos- schen van Westerade aan het jagen. Toen de twee jagers zich op eenigen afstand van elkaar bevonden, hoorde men plotse ling een schot uit de richting van H. De vriend sloeg er geen acht op, daar hij dacht, da- de beer H. het schot had gelost. Later hoorde hij echter gekreun. Hij begaf zich naar de plaats, waar het gekreun vandaan kwam en zag den heer H. doodelijk gewond op den grond liggen. Waarschijnlijk is H. ge- sim ikMr] over een boomstronk, waarbij zijn geweer is afgegaan en hemzelf heeft ge troffen. Toen een ijlings ontboden geneesheer op de plaats des onheils was aangekomen was de heer H. reeds overleden. Het stoffelijk overschot is naar het Juliana-Ziekenhuis te Ede overgebracht. De onbewaakte overwegen Dooflelijk ongeval bi] Maartensdijk Zaterdagavond omstreeks 8 uur Is ji op den onbewaakten overweg aa Meester Tripkade te Maartens-ij dijk de 52-jarige J. de V. uit Utrecht] door den sneltrein uit Amersfoort ge- N'a grepen qn op slag gedood. Er hing een dichte mist en het sladjn offer was eenigszins bijziende. Men moedt dat hierin de oorzaak van het trej) rig ongeval ligt. De machinist bemerkl niets van het ongeval en reed gewoon do® doch bij aankomst te Utrecht bemerk)! men, dat een afgerukt lichaamsdeel aan de locomotief hing. Onmiddellijk wtfo den de autoriteiten gewaarschuwd en v de lijn afgezocht. Bij de plaats van ongeval werd het sterk verminkte lijk f vonden. Het werd naar Maartensdijk voerd. scheidene duizenden monarchisten en fas cisten véchten in de eerste linies mede. Oviedo bezit, evenals Bilbao en Trubia, die nog in handen der regeering zijn, eeri groote wapenfabriek. Kolonel Aranda laat deze fabriek voortdurend werken, zoodat de verdedigers uitstekend gewapend zijn. Ultimatum van Mola De troepen van Mola rukken thans op in de richting van Bilbao en Santander. De generaal heeft boven deze steden een ulti matum doen verspreiden, waarin o.m. wordt gezegd: „Ten einde te voorkomen, dait bloed van onschuldigen wordt vergoten, geef ik den noodigen tijd, om de vrouwen en kinderen in veiligheid (e brengen. Wij zullen ook de revolutionairen, die de wapens neerleggen, ongemoeid laten. Alleen degenen, die ver antwoordelijk zijn voor schending der mem schenrechten, verwoestingen en plunderin gen, zullen zich voor de rechtbanken moe ten verantwoorden. Op 25 dezer bij het aanbreken van den dag zullen mijn troepen vrijheid van handelen hebben, opdat zij op de s'rategische punter, kunnen optreden met de kracht, welke van militair standpunt noodzakelijk is". Duizenden gewonden te Madrid De ziekenhuizen in Madrid zijn thans overvol. Een uit Spanje naar Lissabon uitge weken arts heeft Zaterdag verklaard, dat in de ziekehhuizen van Madrid 8000 gewonden zijn opgenomen. De zieken huizen zijn zoo overvol, dat de volgende transporten in particuliere huizen zul len moeten worden ondergebracht. De Duitsche regeering zou den zaakgelas tigde ie Madrid hebben uitgenoodigd de hoofdstad le verlaten. Radio-Sevilla deelt mede, dat de civiele gouverneur van Malaga zou zijn gedood bij een schermutseling, toen hij trachtte te ont vluchten. Generaal de Llano heeft Zaterdagavond via radio Sevilla medegedeeld, dat in San tander de onafhankelijke republiek is uit geroepen. Te Alicante hebben hevige straatgevechten tusschen de verschillende linksche groepen plaats gevonden. Te Malaga hebben matrozen geweigerd aan boord der oorlogsschepen terug te kee- ren. Tezamen met 500 ontevreden mili'ie- soldaten heben zij een aanval op de kazerne gedaan, doch hun poging het gebouw te be zeten is mislukt. De regeeringsaanhanger? zouden daarop direct 200 gevangenen dood geschoten hebben. Op order van Je regeering te Madrid zijn wederom 10.000 man regeeringstroepen naar het Guadaramafront gezonden. Een deel der officieren heeft geweigerd het marschbevel op te volgen. Te Valencia is een vrachtschip met 37 vliegtuigen van Sovjet-Russische afkomst aangekomen. Ook te Barcelona zijn vliegtui gen voor de vnlksfronttroepen gelost. Te Ali cante is voorts een transport Belgisch oor logsmateriaal aangekomen, dat eigenlijk voor Argentinië bestemd geweest zou zijn. EERSTE BLAD PAG. Eden bezoekt Léon Blum De Britsche minister van buitenlandsche zaken Eden. die Zondagmiddag ie Parijs aankwam, op doorreis naar Genève, heelt een onderhoud gehad met den Franschen minister-president Léon Blum. Blum heeft tegenover de journalisten om trent zijn onderhoud met Eden verklaard, dat zij gezamenlijk den huidigen diplomatie ken toestand en de vraagstukken voorkomen de op de agenda van de zittingen van den Volkenbondsraad en de Volkenbondsverga dering bestudeerd hebben. Zij hebben eveneens gesproken over de voorbereiding van de conferentie van de 5 mogendheden, die het Loearnopaot hebben onderteekend, tot welke conferen tie andere mogendheden uitgenoodigd zul Ier kunnen worden, wanneer voldoende vorde ringen zijn gemaakt bij de uesprekingen tusschen Duitschland, België, Frankrijk. Groot-Brittannië en Italië. Oiïdervraagd omtrent zijn a.s. reis naai Genève verklaarde Blum, dat hij zich einde dezer week daarheen zou begeven en we! voor slechts enkele dagen. Zijn aanwezigheid op de zitting van de Volkenbondsassembieo is namelijk niet onontbeerlijk, aangezien hij geen deel uitmaakt van de Franse Je delegatie. Blum stelt zich voor te Genève be sprekingen te voeren met een zoo groot me gelijk aantal buitenlandsche gedelegeerden Is Titulescu vergiftigd De toestand van Titulescu, tot voor kort Roemeensch minister van buitenland sche zaken, is nog steeds ernstig. Zooals hekend wordt deze staatsman, die aan koortsen zou lijden, momenteel te St. Mo- ritz verpleegd. Men heeft hem bloed afge tapt en dit naar drie laboratoria, nl. te Moritz, Zürioh en Parijs opgezonden om te worden onderzocht. Bij eerste onderzoe king hebben de doktoren in het bloed van den staatsman vergiftigingsverschijnselen ontdekt, die geheel verschillend zijn van die, welke gewoonlijk bij malaria optreden. Volgens het Zwitsersche Telegraaf agent schap hebben de geneesheeren lang stilge staan bij de kwestie, hoe de ziekte haar oor sprong heeft gevonden en het schijnt, dat sommigen ten slotte tot de meening zijn gaan overhellen, dat de Roemeensche es- minister het slachtoffer is geweest van een poging om hem te vergiftigen. Het is zeer wel mogelijk, dat dit reeds voor den tijd, dat hij uit zijn functie trad, is geschied. Hoe het ook zij, het is uitermate moeilijk den datum vast te stellen, waarop men ge tracht zou hebben hem te vergiftigen. tragischen en indrukwekkenden aan blik. Op vele plaatsen flakkerden de roode vlammen ten hemel; dikke, bruine rookwolken stegen omhoog. Een zwaar rookgordijn trok over de stad Toledo, een verstikkende brandlucht hing in de straten en hoewel de regen in stroo- nien neerviel, brandde de ruïne tegen mid dernacht nog fel. Het bleek echter alras, dat het nieuwe wapen, waarvan de regee ringstroepen zich bediend hadden, geen on verdeeld succes is geweest. Want niet al leen, dat de nationalisten niet uit het Al cazar werden verdreven, de regeeringstroe pen konden door de hitte en den rook zelf geen aanval wagen; erger nog, de beleger den deden onder beschutting van de duis ternis een uitval en wisten een deel van het gebouw te heroveren, dat den dag te voren in handen van de regeeringstroepen was gevallen, n.l. de appartementen van den gewezen militairen gouverneur Toen de rooden trachtten de nationalisten daar uit te verdrijven, moesten zij onverrichter zake terugkeeren, aangezien de brandende petroleum een ondragelijken rock ver spreidde. Elk oogenblik hoorde men doffe ontplof fingen, die nieuwe dikke rookwolken deden opstijgen. Het waren de door de regeerings troepen in het brandende gebouw geslin gerde handgranaten en dynamietpatronen. Daartusschen door hoorde men voortdurend het geknetter der geweren en mitrailleurs der rooden. Met lange onderbrekingen vuurden ook de nationalisten, die daardooi o.a. konden beletten, dat ook op het bureau van den militairen gouverneur de roode vlag werd geheschen. Het beleg van Oviedo De regeeringstroepen doen opnieuw ver twijfelde pogingen de stad Oviedo tot over gave te dwingen, aangezien zij bevreesd zijn, dat de nationalisten haar binnen niet te langen tijd zouden probeeren te ontzetten Kolonel Aranda, die de verdediging leidt, beschikt over 2300 soldaten, die ten sterke kern vormen voor de geheele macht, welke bovendien beschikt over 600 reserve-gardis ten, 500 gendarmes, 900 infanteristen en 300 technici. Alle aanvallen der mijnwerkers zijn ge strand op het ijzeren verzet der nationalis ten. In negen weken tijd is de stad Oviedo veranderd in een reusachtige vesting, aan welker verdediging behalve genoemde troe pen de geheele bevolking deelneemt Ver- opgekweekt tot overtuigde medestrijders voor ons Bondsideaal. Bovendien is van groot belang, dat men door het junioren- werk in nauw contact komt met de ouders. Spr. memoreerde het feit van de totstand koming van de contact-commissie voor Chr. Lichamelijke Oefening en wees in dit ver band op de wenschelijkheid van samenwer king der Chr. organisaties voor lichamelijke oefening. Spr. achtte in dit verband een Federatie, waarin alle Chr. organisaties zijn vertegenwoordigd, zeer begeerenswaard, juist om de aanwezigheid van gemeenschap pelijke richtlijnen. Sport is een volkszaak geworden, ver volgde spr. en is, mits in goede banen ge leid, ook een volksbelang. Zij kan dan het juiste evenwicht in het jeugdleven bren gen. Daarom is het onjuist dat de Geref. Jongelingsbond meent te moeten medewer ken aan het onmogelijk maken van sportbe oefening. Het rapport door een commissie uit dit Bond samengesteld, zou spr. kunnen waardeeren, indien er niet de onbenullige elfde conclusie aan vastgeknoopt was. Het is een groote dwaasheid om t.o v. de door ons beoefende spelen te zeggen: doe maar aan sport, maar danzonder organisa tie. Wij hebben immers evengoed als de Jonge 1 ingsbond organisatie noodig om onze menschen bij elkaar te houden, en om prin- cipieele voorlichting te geven. Ook sport is een zaak van levensbeschouwing, en zonder organisatie laat men vele jongens over aan neutrale organisaties, waar hun geestelijk- zedelijke belangen niet veilig zijn. Deze dingen overwegende is het onbegrij pelijk, dat van verschillende zijden het nut van onze organisaties wordt betwijfeld, dat zelfs beweerd wordt, dat binnen korten tijd aan onze organisaties de genadeslag zal zijn toegebracht. Hierbij maakt men een gretig gebruik van sommige recente Olym pische gebeurtenissen. Door zulke gebeurtenissen zal de C.N.V.B. zich echter niet laten beïnvloeden. Wij zijn er van overtuigd een goed werk te doen, zeide spr. en daarom stellen wij hier de eisch: Handen af van de Chr. Organisatie voor lichamelijke oefening. (Applaus)* Onze bond is kerngezond en het bewijs daarvoor is wel de oprichting van de afdee- ling Den Haag-Westland. Spr. wekte tenslotte krachtig op steeds op het pad der eere te blijven en in Gods kracht de eerzucht en het verderfelijk chauvinisme den rug toe te keeren. Snelle afhandeling Een groot aantal agendapunten ging ver volgens in snel tempo onder de hamer door. Notulen, jaarverslag, rekening en verant woording penningmeester werden zonder dis cussie goeogekeurd. In de kascommissie werden aangewezen de Friesche vereenigin- gen Zwaluwen en Blauw-Wit. De reglements commissie, de commissie van beroep en de redacteur van L.O. werden herbenoemd, evenals de Technisch Commissaris. Uitreiking kampioensmedailles Bij het uitreiken van de kampioensme dailles wees de voorzitter er op, dat het niet De Bondsdagen Besloten wordt de Bondsdagen het volge). de jaar te doen organiseeren door „D.O.Ï Rotterdam en „D.E.T.O.", Apeldoorn, ondj voorbehoud, dat dit laatste nog niet zekerI' omdat men stuit op tegenwerking van T zijde van de K.N.V.B. Na de pauze gaven de vaststelling van h verslag van den redacteur van L.O. en tei punt competitie aanleiding tot enkele \Veir beteekende opmerkingen. De vereenigi j« „Dindua", Enkhuizen, verzocht zoo mogeli financieele steun van het Bondsbestuur c a uit te kunnen komen in de afdeeling We Friesland, welk verzoek in overweging -| lii nomen zal worden. m Reglementswijziging Er waren voorstellen tot wijziging van e paar reglementsartikelen. Allereerst v overweging gegeven de art. 43 en 45 i reglement van wedstrijden zoo te verandere| dat de straffen voor niet opkomen en gedrag aanmerkelijk verzwaard waartegen enkele afgevaardigden bezwafe maakten. Ondanks deze bezwaren werdfa de wijzigingen aangenomen. Het voorstel van afd. VIII om de profli tie- en degradatiewedstrijden weer in te herstellen, werd na afwijzend prae-advftj van het Bondsbestuur zonder stemming}] gewezen. Het kasoverzicht, de balans en de begi ting voor 1936—1937 werden goedgekeuïf Er bleek over het vorige jaar een batig salt, van ruim f 11 te zijn. Bij de rondvraag gingen er een paar stei1 men op, oin de kampioenswedstrijden w<f te spelen, zooals dat vroeger gebeurde. Hle Bondsbestuur bleek hier echter niet voorf zijn. Op de gebruikelijke wijze werd daarop I vergadering, die een zeer rustig e: naam verloop had, gesloten. In bussen 6 st 0.50; 10 st. 0.85: Luxe bussen 10 st. 0.90; 17 st. 1.50; Boven 2.— franco. TeleL 20 Gironummer 30584 J. C. REPKO - WORKUM Een kalme jaarvergadering Gezonde positie van den Bond Protest tegen conclusie elf in de eerste plaats om deze medailles j Het werken voor het kampioenschap i een afschaduwing zijn Van het gewone levJ men geve zijn beste krachten om tot goed resultaat te komen. Na het uitreik! van het diploma voor het kampioenschË van Nederland aan „Volharding", Nunspef klaterde een applausje op. Propaganda Het punt propaganda was het eerste dL wat tijd vorderde. De secretaris-penningme^ ter, ae heer H. J. A r d o n, bracht hierovj, verslag uit. Hij wees er op dat er nog t van plaatsen zijn, waar een C.N.V.B.-vt ecniging recht van bestaan zou hebben, rede^ waarom de propaganda met onverminderd kracht moet worden voortgezet. Daarvoor L echter veel geld noodig, en dat is er nietif De heer Kreuger had een voorstel ol aan geld te komen voor propaganda, dof middel van een puzzle-wedstrijd. Ook braa hij ter sprake de tegenwerking, die ondtf vonden wordt van verschillende Chr. Jonp mannenvereenigingen, terwijl hij voo] voorstelde meer uniformiteit in de klcedif der scheidsrechters te brengen. De heer Ladeniers stelde voor Bondswege insignes te laten aanmaken i de baten der verkoop hiervan voor het pil paganda-fonds te bestemmen. If De voorzitter zegde toe, dat de voorstelljH in overweging genomen zullen worden. 1 wekte voorts op tot medewerking inzake h maken van propaganda in de Chr. pers. I GEVECHTEN IN DE PUINHOOPEN VAN HET ALCAZAR Dit jaar is voorbijgegaan zonder schokkende gebeurtenissen. Niettemin is er juist dit jaar hard en energiek gewerkt. Er werd een Bondspropagan- dist benoemd, wat tot gevolg had dat er systematisch gewerkt werd en een betere werkverdeeling tot stand kwam. In het algemeen zette de groei zich voort, als is de weg naar verdere groei en uitbouw soms moeizaam en lang. In het Noorden daagde nog steeds geen licht, Drente en West-Friesland sukke len nog wat, maar Amsterdam kwam de moeilijkheden te boven en gaat ge stadig vooruit. Wijziging van afdee- lingsgrenzen bracht een betere bezet ting van klassen. De kroon op veel werk was de oprichting van een nieuwe afdeeling Den Haag, waarvan we de vertegenwoordigers hartelijk welkom heeten en de wensch uitspreken, dat deze pioniersarbeid spoedig meer suc ces mag hebben. De positie van den Bond is gezond. Het ledental vermeer derde opnieuw met 200 en is de 3600 gepasseerd. Aldus sprak de voorzitter van de Chr. Ned. Voetbalbond, de heer H. T e e u w, in zijn openingswoord op de Jaarvergade ring van dien Bond, Zaterdag in het gebouw van oe Nieuwe Utrechtsche Cou rant te Utrecht gehouden. Tevoren had spir., na gebed schriftlezing, len een hartelijk welkom toegeroe pen en hij volgde nn het hierboven aange haalde, met zeggen dat thans H. Teeuw allen een groote taak wacht, n.l. bouwers te zijn aan de organisatie. Bij dit betracht worden, aangezien de Bond geen bouwen moet echter groote voorzichtigheid behoefte heeft aan vereenigingen die slechts uit utiliteitsoverwegingen toetreden. Steeds meer aandacht vraagt de junioren zaak, zoo zeide spr., niet alleen om de ju nioren zelf, maar ook om de organisatie, die jonge spelers krijgt, die van jongsaf worden BUITENLAND De regeeringstroepen die het Alcazar belegeren, zijn er ook na de explosie van het gebouw nog niet in geslaagd^, den weerstand der nationalisten te bre ken. Met behulp van brandslangen heeft men petroleum in de vesting ge spoten en deze vervolgens door middel van brandbommen doen ontviammen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2