7&2É NATIONALE IDEAAL-TARIEF/r MAANDAG 14 SEPTEMBER 1936 DERDE BEAD PAG. 9 -landdagbezoekers, EEST GEWAARSCHUWD Om alle eventueele onaangenaam heden te voorkomen, vestigen wij nogmaals de aandacht van de landdagbezoekers er op dat art. 6 van de politiemaatregelen, welke de Haagsche Burgemeester getrof fen heeft voor de Prinsjesdag als volgt luidt: Op Dinsdag 15 September 1936 zal bij het passeeren van H.M. de Koningin of van de Koninklijke stoet, een ieder er zich van ont houden, op eenigerlei wijze uiting te geven aan zijn politieke gevoe lens. Dus nogmaals: men bevestige het toegangsbewijs pas op de borst vóór de ingangen van Houtrust en niet eerder! ^ie uitwijzigingskwestie ^JEN GUNSTIGE BESLISSING O.JOOR DEN HEER W. DE HEER D e evens een nieuw slachtoffer ni| oke. Wen schrijft ons uit Berlijn: dei De heer W. de Heer heeft van het hoofd- ommissariaat van de Politie bericht ont- angen, dat het uitwijzingsbesluit voor ij n p e r s o on ingetrokken is. a d: Naar wij vernemen is déze voor den heer k e Heer gunstige wending het gevolg van iterventie van een belangrijk Duitsch va incern te Berlijn, waaran de heer De Heer Is accoutant verbonden Was. 'ie Helaas heeft nu in plaats van den heer de Heer een ander Nederlander het uit- vei ijzingsbevel (huis gekregen en wel de eer A. M. M. Stapels, bedrijfsleider aan en clichéfabriek alhier. De heer Stapels is yei d van de Nederlandsche Staatsburgerver. ^Hollandia" en fungeerde gedurende eeni- pr, en tijd als secretaris-penningmeester van ?pt e Nederlandsche zangvereeniging „Hollan- r eia" alhier. Ook de heer Stapels was van gj. voren nimmer met de politie in aanra- in? gekomen. Het is een bescheiden, inne- Inde persoonlijkheid, die zich in de Ne- erlandsche kolonie vele .vrienden heeft erworven. Jroote parade m Den Haag [Naar verluidt, zal eerlang in Den Haag i groote parade worden gehouden, waar in, behalve de troepen van het garnizoen, van elders, zoowel beredenen als Rjeredenen, zullen deelnemen. Se jaarbeurs te Utrecht Joeannend bezoek fil Hel aantal bezoekers, dat op Zaterdag 1*12 Sfptember de "Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht bezocht, was ruim 34 procent f grflJler dan dat op den desbetreff enden Ziterdag van de Najaarsbeurs 1935. Oost-Indië DE BESTEDING VAN DE ƒ25 MILLIOEN Hoe het bedrag wordt verdeeld Vier aanvullende begrootingen BATAVIA, 12 Sept. (Aneta). Bij den volksraad is een viertal aanvullende begrootingen voor het jaar 1936 inge diend. In verband met de besteding van de welvaartsbijdrage van Neder land, ten bedrage van 25 millioen gul den. Hierbij is voorgesteld dit jaar in to taal een bedrag van f 1.162.250 te ver werken, waarvan voor irrigatiewerken 1 300.000. Verder voor wegenaanleg en wegenverbe- tering f 456.000 en voor landbouw en vee teelt. Voor het boschwezen f147.000 aan nijverheid f95.500. De verdeeling der f 25 millioen De algehcele verdeeling van het bedrag van f 25.000.000 wordt voorshands als volgt gedacht: irrigatie f 6.350.000: kolonisatie f 3 377 000; bouwwerken f 2.180.000; wegen f 3.272.000; assaineering f2.020.000; werkver schaffing aan de metaal-indus. f 1.100.900; ten behoeve van landbouw en veeteelt f 1.001.000; boschwezen f 1.630.000; nijver heid f 1.000.000; visscherij f300.000; schuld- bevrijding f 750.000; welvaartsfonds voor Madoera f 800.000; voorzieningen voor ge noemde deelen van Sumatra en Borneo f 220.000. Voorts zijn ingediend aanvullende begroo tingen in verband met de ontwikkeling van Nieuw-Guinea. Deze omvatten een nieuwe administra tieve indeeling van Nieuw-Guinea in twee afdeelingen, te weten Noord-Nieuw-Guinea en West- en Zuid-Nieuw-Guinca, met de hoofdplaats Fak-Fak. De nieuwe Gouverneur-Generaal Geheele stad in feesttooi SABANG, 12 Sept. (Aneta). Heden morgen om acht uur meerde hel m.s. „Johan van Oldenbarnevelt", waarmede de nieuwbenoemde gouverneur-generaal van Ned.-Indië, Jhr. Mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer, de reis naar Ned.-Indië maakte, aan de kade. Het was stralend, zonnig weer, terwijl het feestelijk karakter, dat aan de aankomst van den nieuwen gouverneur-generaal gegeven was, verhoogd werd door het feit, dat de ten anker liggende schepen gepavoiseerd waren. De tot Sabang den nieuwen gouverneur- generaal tegemoet gevaren flottielje-torpedo- bootjagers losten 21 saluutschoten. Geheel Sabang was in feesttooi, mede in verband met de festiviteiten ter viering van de verloving van Prinses Juliana. De betal- jons-muziek uit Koetaradja was op de kade aanwezig. Na het emlbarkement werd Zijne Excellentie officieel te Sabang ontvangen, waarna een rondrit door de omgeving werd gemaakt. GEMENGD NIEUWS Auto tegen melkwagen Verblinding de oorzaak Dame gedood Op den weg Nijmegen—Wijchen is een auio, bestuurd door mevr. Tieselaar uit Arnhem, met groote vaart op een mel/k- vagen gereden, vermoedelijk doordat de be stuurster van de wijs werd gebracht door het ongedimde licht van een tegenligger. De botsing was zoo hevig, dat die auto aan één zijde werd opengescheurd. Mevr. Tiese laar werd zeer ernstig aan het hoofd ge wond. Zij werd naar het Canisius-ziekenlhuis te Nijmegen vervoerd. Zij is aan de ver wondingen overleden. De melkwagen was omgeslgaen en groo- tcndeels vernield. Het zoontje van de land bouwer Alberts, dat op de wagen zat, werd' eveneens vrij ernstig gewond in het Cani- siusziekenhuis opgenomen. Het parket te Arnhem heeft een onder zoek ingesteld. Men 6peurt naar den auto mobilist, die zijn lichtten niet gedimd heeft. Het autobus-ongeluk bij Meerkerk Toestand der gewonden bevredigend Omtrent de slachtoffers van het ernstige autobusongeval, dat tusschen Lexmond en Meerkerk heeft plaats gehad, kan nader worden gemeld, dat de acht gewonden, al len Amsterdammers, die in de rijksklinie ken te Utrecht zijn opgenomen, niet in direot levensgevaar verkeeren. Hun toe stand is naar omstandigheden vrij goed. BOERDERIJ AFGEBRAND Zondagavond omstreeks aoht. uur werd de groote boerderij „Den Dungen"' nabij Den Bosch, bewoond door den landbouwer J. Broeren, door den bliksem getroffen. Het huis brandde geheel af, aangezien de brand weer niets tegen het vuur kon uitrichten. De inboedel kon gedeeltelijk worden gered. Men slaagde er in het vee in veiligheid te brengen. Verzekering dekt de schade. De gekraakte autobus uit Amsterdamdie bij Meerkerk tegen een boom reed. Van de 26 passagiers werden er niet minder dan 20 gewond Chauffeur rijdt tegen boom Zijn oude vader gedood Zaterdagmiddag reed een personenauto op den Heerenweg tusschen de Kerklaan en 'le Koedieflaan te H i 11 e g o m met een vaart van ongeveer 35 K.M. per uur in de richting Haarlem, toen, waarschijnlijk door dat de chauffeur omkeek, de auto naar rechts zwenkte en tegen een boom reed. In de auto zaten vijf personen, onder wïe de eigenaar van het voertuig, dc 73-jarige O. J. van Z. te Breukelen. Deze bekwam een hersenschudding en een schedelbasisfractuur. Op advies van dr. Tombrock is het slachtoffer naar het groote gasthuis te Haarlem overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De andere inzittenden hadden vrijwel geen verwondin gen opgeloopen; alleen een klein meisje had eenige kneuzingen aan het gezicht gekregen De auto was van voren geheel ingedrukt. Het voertuig is in beslag genomen. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Voor ƒ215,40 's-Jaars Verzekert 30-jarige ƒ6000,- kapitaal na 35 jaar |}lus/1200,- rente bij overlijden Zijn buurman doodgestoken Gruwelijke moord te Heeze Waarschijnlijk in verband met familie-kwestie Zondagavond omstreeks zes uur is te Heeze, tijdens een twist, zekere D., uit Leende, die ongeveer veer tig jaar oud is, door zijn buurman Van M. meit een mes gestoken. Een van de messteken trof D. in het hart, zoodat deze terstond overleed. De moord houdt verband met een familie kwestie. Omstreeks zes uur ontmoette de 46-jarige ongehuwde Dobbelman, woonach tig te Leende, zijn buurman Jef v. M. in een der straitien van Heeze. Beiden waren per rijwiel. Van M. vroeg Dobbelman van zijn fiets te komen, hetgeen deze weigerde. Daarop reed Van M. hem omver. Dobbel man kwam weer op de been, pakte zijn fiets en reed weg. Van M. ging hem achterna en volgde hem tot in het veld, waar hij hem te pakken kreeg. Van M. trok een mes en stak D. verscheidene malen. D. sprong op, maar opnieuw wierp Van M. zich op zijn slachtoffer en stak hem in pols en borst. Een dezer steken trof het hart, waar door Dobbelman onmiddellijk dood was. Van M. heeft de vlucht genomen en is nog niiet achterhaald. Hij is 41 jaar oud en staat zeer ongunstig aangeschreven. Het lijk van den verslagene is onder be waking gesteld, in afwachting van het on derzoeik door de justitie. Jongeman door auto gegrepen Op slag gedood Zondagochtend te omstreeks tien uur is óp het kruispunt van den Cubaarderweg en den rijksweg naar Bolsward te Worn- mes de twintigjarige landbouwer Gaastra op de fiets aangereden door een auto, wel ke op weg was naar Marssum. De jonge man werd een aantal meters meegesleurd en bleek op slag te zijn gedood. De wielrijder kwam van eerstgenoemden weg een zijweg en nad de auto, die van rechts kwam, moeten laten passeeren Waarschijnlijk heeft hij den wagen niet zien aankomen, doordat het uitzicht ter plaatse belemmerd wordt door een boer derij. Plotseling kwam hij vlak voor de auto, welke een vrij groote vaart had. De chauffeur heef+ door krachtig remmen omgooien van het stuur nog getracht een aanrijding te voorkomen. De wagen is aanvankelijk door de politie in beslag genomen, doch latei* weer vrij gegeven. Het stoffelijk overschot is naar de wo ning van den verongelukte overgebracht. MAN VERMIST TE GROESBEEK De politie te Groesbeek deelt mede dat de 54-jarige landbouwer J. W. Klaassen aldaar, de echtelijke woning heeft verlaten om naar de kerk te gaan en sindsdien niet is teruggekeerd. Hij was gekleed in een lichtblauw gestreept colbertcostuum zwarte gLeufhoed, zwarte, lage schoenen, geruit overhemd. Hij heeft blond haar, een groote snor, een gerimpeld mager gezicht loopt met gebogen rug. De man was sedert een paar weken malende, zoodat de familie zich ernstig ongerust over hem maakt. In lichtingen worden gaarne ingewacht bij den van Groesbeek. De Nederlandsche motorlogger VL. 20 vergaad Alle opvarenden gered Zondagavond zijn te Huil 'door den Engelsohen stoomtrawler „Esquimaux" 16 Nederl. visschers aan land gezet, be- hoorende tot de bemanning van het motor-visschersvaartuig Thor VL. 20 uit Vlaardingen, dat Vrijdagnacht op 40 mijl van de kust van Northumberland met de „Esquimaux" in botsing is geko men. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Eenige leden der bemanning van 'de „Thor" waren op het oogenblik van de bot sing op het andere schip overgesprongen. De overige leden hadden zich in de red dingsboot begeven en waren daarna opge pikt. De „Thor" was op sleeptouw genomen doch twee- of driemaal brak de tros en na 1 uur des morgens heeft men het schip niet meer gezien. De „Esquimaux" had nog het daglicht afgewacht, doch van het schip was geen spoor meer te bekennen, zoodat het waarschijnlijk gezonken is. De opvarenden van de „Thor" zijn alles kwijt. Allen maken het wel. De VL 20, schipper H. Struys, wsa eigen dom va nde Visscherij Maatschappij „Mer- curius", directeuren Joost Pot Fzn. en Frank Pot Fzn. te Vlaardingen. De motorlogger was Woensdag 9 Sept. jl. voor de vierde reis van Vlaardingen ter haringvissoherij vertrokken. Auto contra motor Gisteravond omstreeks zeven uur zijn op de rijksweg LarenBaarn ter hoogte van he heehuie „De Witte Bergen" een auto en een motorfiets me>t elkaar in botsing komen. De berijder van laatstgenoemd voertuig de 25-jarigeW. van H. uit Amsterdam werd zeer ernstig gewond en is opgenomen in de Majellastichting te Büssum. De auto, bestuurd door zekeren de W.. lcwam uit de richting Baarn. Het ongeluk gebeurde, toen op het oogenblik, dat auto en motorfiets elkander naderden, een an dere auto, bestuurd door den heer de B. een zwenking maake in de richting van het theehuis. Zaterdagmiddag omstreeks half zes is een motorrijwiel, bereden door de heeren Bakker en Bisser uit Arasterdai de afrit van de Spoolderbergbrug bij Zwolle tegen een auto gebotst, waarbij beide motorrijders ernstige verwondingen opliepen. Zij zijn naar het R.K. ziekenhuis overgebracht. De motor werd geheel nield. Het ongeluk geschiedde doordat de motor die zeer snel reed, in een bocht vlak na de brug links van den weg raakte en toen tegen de tegemoetkomende auto reed Van de inzittenden der auto werd mand gewond. DINSDAG 15 SEPTEMBER HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzendlnrr. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Huish. wenken. 12.30 Opening Staten-GeneraaL Troon rede door H. M. de Koningin. 2.00 Ac cordeon-concert. 2.20 Omroeporkest. 3.00 Vervolg van 2.00. 3.15 Omroeporkest en solist. 4.00 Zang en piano. 4.30 Kinder koorzang. 5.00 Voor de kinderen. 7.30 Viool en piano. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Herhaling Troonrede. 8.30 Taptoe. 9.15 Radio-tooneel. 9.45 Orgelspel. 10.00 Be spreking van de Millioenennota. 11.00 Be richten ANP. 11.10—12.00 Hongaarsch Ensemble „Jenö". HILVERSUM H 301 M. KRO-ultzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00r—9.15 en 10.00 Gr. pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten. 12.45 Opening der Sta ten-GeneraaL Troonrede door H. M. de Koningin. 2.00 Vrouwenuur. 3.10 KR.O- Orkest. 4.00 HIRO. 5.10 KRO-orkest. 5.45 Gelukwenschen. 6.20 KRO-orkest. 7.13 Religieuze causerie. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gevar. programma. 9.45 KRO-Symphonie-orkest. 10.30 Berich ten ANP. 10.50 Vervolg Symphonie-con- cert. DROITWICH 1500 NL 11.20 Orgelspel. 12.35 BBC-Midland-orkest. 1.35 Orkest. 2.20 Opening van de Empire-tentoonstelling, Zuid-Afrika 1936. 3.20 Sextet. 4.35 Strijk kwartet. 5.35 Kwintet. 6.45 Sopraan en bariton. 7.45 Voordracht. 10.30 BBC-or- kest. RADIO PARIS 1648 NL 11.20 Orkestconcert. 4.35 Piano-recital. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. KEULEN 456 M. 6.50 Westduitsch Kameror kest. 4.20 Omroep-Amusementsorkest, 5.25 Gevar. concert. 8.3010.20 Vroolijk pro- grrrima. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.50 Sa lon-orkest. 1.30 Klein-orkest. 5.20 Om- roep-orkest. 8.20 Radio-tooneel. 484 M.: 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon orkest. 5.20 Piano-recital. 6.50 Klein-or kest. 8.20 Salonorkest en zang. DEUTSCHLANDSENDER 1571 NI. 8.30 Sex tet. 10.50 Trio-concert. 11.2012.20 Ilja Livschakoffs orkest. KATTENBROOD lO CENT PER PAK VRAAGT UW WINKELIER (Adv.) Neem 'n 'AKKERTJE bi( Hoofdpijn, Zenuwpijn, Vrouwenpljn Jongen van 14 M. hoogte gevallen Eenige uren later overleden Zaterdagavond viel de dertienjarige jon» gen C. v. d. Z. te Wateriogen, die een zgn. slingerparachute, waarmede hij aan het spelen was, uit een schoorsteen wilde halen, van een hoogte van veertien meter naar beneden. Het ventje werd met eea erbrijzeldlen schedel opgenomen en over» leed enkele uren later, Ernstige botsing te Amsterdam Op dén hoek van de Bern. Zweers- kade en de Diepenbrockisfraajt te Amsterdam heeft een botsing plaats gehad tusschen twee auto's, met ernstige gevolgen. E)en van de 2 wagens, waarin vier passagiers zaten, sloeg om. Drie van deze personen wer den gewond, van wie een heer en da me ernstig. De eerste had een schedel fractuur en de dame werd in een toe stand, die gevaar voor haar leven op leverde, naar het Wilhelminagastihuis vervoerd. Do derde gewonde behoefde niet opgenomen te worden. In de andere wagen zaten twee heeren* Zij, zoowel als de beide chauffeurs, kwamen er zonder ernstig letsel af. BRAND IN EEN MUZIEKTENT Bij het slot der Oranje- en Waalbrugfees ten en kort voor een demonstratie van Nij- meesche gymnasiasten, werd door jongens vuurwerk op het dak der groote muziek tent der gemeente te Nijmegen geworpen. Het dak vatte vlam en oogenblikkelijk werd de brandweer gealarmeerd. Deze poogde met eenige handbluschapparaten het vuur te bedwingen, doch dit lukte niet, zoodat de groote spuit er aan te pas moe6t komen. Het bovendeel der muziektent werd vernield. Duizenden sloegen het blusschinga werk gade. „Ik heb het met hem besproken, 't Is veel te gevaarlijk, alleen te reizen met zooveel geld bij je." „Maar vader, er hangt toch geen briefje op mijn borst met: Ik heb zesduizend gulden bij me! Daar weet niemand wat ESCHIEDENIS VAN EEN HOLLANDSOR- AMEraKAANSCHEM MILLIONAIR DOOR K JONKHEID (5 Na een maand is de zaak van alle kanten bekeken en wordt poten tot de koop. 1 Nu wordt het nog ernstiger. De datum van overgang Tordt vastgesteld. De wederzijdsche vaders zullen ieder drie- uizend gulden afstaan. Willem zal het geld meenemen, het bntract teekenen en de inventaris overnemen. Èj De tijd nadert. Twee koffers worden volgepakt met splin- mieuwe boven- en onderkleeding en Willem stopt er onge- een flesch Schiedamsche Jenever en twee flesschen ische Brandewijn bij. Over een week zal hij vertrekken. «Maar zijn vader is niet gerust. Hij heeft nooit gereisd en indt het een veel te gewaagde onderneming, Willem alleen laten gaan met zesduizend gulden. Ze mochten hem eens fat doenl 3 Hij zegt Zondagsmiddags: „Hoor eens Willem, je vrouws itoder gaat komende week met je mee naar Duinkerken." „Mee? Wat zegt u? Waarom?" vraagt Willem verwonderd, schrikt bijna.- 't Is ïn elk geval secuurder." De volgende dag zegt Willem nonchalant: „U gaat met me mee naar Duinkerken, heb ik gehoord." ,Ja, och, je vader wil dat. En het kan nog net. De order )r Engeland is bijna klaar en moet pas over veertien dagen verscheept worden. Ik kan dus juist op tijd terug zijn." „Dat zal dan de eerste keer zijn, dat we samen reizen," schertst Willem, maar zijn gemoed is bezwaard. Het strookt heelemaal niet met zijn plannen. Stel je voor. Dat zou alles in de war sturen. Zoo doende zal het nog werkelijk Duinker ken worden en nooit Californië. Dat onheil moet hij afwen den. 's Middags is zijn plan al half gemaakt. En 's avonds zegt hij: „Ik ga wat vroeger te bed, ik voel me niet lekker." De volgende morgen gaat hij gewoon naar de baan, maar komt na een paar uur terug. Hij klaagt over klopping in de buik en zware druk in de hersenen; verschijnsels, die veel voorkomen bij de menschen van zijn tijd en omgeving. Aagje laat den chirurgijn roepen. Die kijkt heel ernstig en haalt zijn gereedschappen voor den dag om een aderlating toe te passen. Maar daar wil Willem niet van hooren. „Iemand die zoo hard werkt als ik, kan zijn bloed niet missen," beweert hij tot verbazing van den medicijnmeester, die nu volstaat met den patiënt alle vaste spijzen te verbieden. Dat beetje hongerlijden heeft Willem er wel voor over. Aan monsieur Verstraete wordt een speciaal bericht ge zonden, dat Willems komst „weegens eene ligte kranckheyt" een week is uitgesteld. „Dan kan vader niet met je mee," zegt Aagt bezorgd. „Dat is ook niet noodig. Ik ben geen kind. Wat denken ze wel? Is het me soms niet toevertrouwd?" Dan laat hij op zijn scherpe woorden verzachtend volgen: „Jóuw vader vindt het trouwens ook niet noodig. Dat is een flinke man. Die is niet zoo kinderachtig." Aagt lacht al weer. Eenige dagen later neemt Willem afscheid. Hij zoent zijn vrouw en zijn jongen en zegt wel driemaal: „Dag hoor, hou je maar goed." „Tot ziens", zegt Aagt. Zijn moeder pakt hem om zijn hals. Hij laat het toe en pakt zelfs terug. Allen doen hem uitgeleide met zegenwenschen en vermaningen tot uitkijken en oppassen en voorzichtig wezen. Dan vangt hij de reis aan, maar verandert 's avonds van richting. Hij slaapt in een logement en stelt 's morgens den herbergier een brief ter hand, met verzoek, deze acht dagen na zijn vertrek met den postiljon mee te geven. V, Monsieur Verstraete heeft alles gereed. De datum van overname is opnieuw vastgesteld en daags tevoren zal zijn op volger aankomen. Een half uur voor de tijd van aankomst is monsieur Ver straete present, om de diligence af te wachten. Zoo'n reis uit Holland is een geweldig ding. De laatste route wordt gemaakt per Antwerpsche postwagen, die in Gent en Turnhout uitspant en overnacht. Er staan meer heeren en dames, die een gast verwachten. De posthouder komt aan de deur van zijn comptoir en kijkt uit. Hij groet de wachtenden met een buiging voor zoo ver ze vreemd of deftig zijn, de bekenden met een glimlach en een handgebaar. Het duurt lang. Men wacht al meer dan drie kwartier. Maar dat is niets bijzonders. Het gebeurt wel, dat men twee uren wachten moet, als een paard een hoefijzer verloor of mankement kreeg aan leerwerk of gespen van zijn tuig. Het is gebeurd, dat een wiel van de wagen liep, doordat een moer niet voldoende was aangedraaid. Al die mogelijkheden wor den door de wachtenden overwogen en in rekening gebracht, Plotseling uit een zijstraat opklinkend hoorngeschal doet allen opkijken en een oogenblik later komt de postwagen om de hoek. Ze zetten zich in postuur en loopen met langzame pasjes afwachtend naar voren. Ook monsieur Verstraete. Er wordt gegroet, omhelsd, gekust, ieder doet wat, behalve Verstraete. Zijn gast is er niet bij. Hij wacht tot de post is uitgeladen en loopt naar binnen om te zien, of er een brief is. Ook dat niet. Teleurgesteld gaat hij naar huis. Hij leest nog eens de laat ste brief. Er staat duidelijk, dat de jonge man vandaag zal komen. Zal hij misschien nog krank zijn? Volgende dag is hij weer present. Maar het resultaat is even teleurstellend als gisteren. 's Avonds schrijft hij een brief. Die zal hij verzenden, als morgen nog niemand verschijnt Dat is geen doen. De andere dag gaat de brief weg. goed geadresseerd en verzegeld. Monsieur Verstraete betaalt twaalf stuivers aan den koerier, die aan de grens de brief zal overgeven aan den Hollandschen postiljon. Dagenlang gebeurt er niets. Monsieur Verstraete kan niet anders doen dan onrustig zijn en wachten, [(Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9