Diruiur ^Vütsdjr (üourant AvanG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken De wijziging van de Steunregeling De Roode Leeuw BAD BOEKELO HOTEL-HAMDORFF SCHOENEN PALTHE Sbomumentsprtjg: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending. 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5874 OONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 16e Jaargang StoKrtentitprijjm:' Van I tot 5 regels1.17'/* Elke regel meer 0.22'I» Oigezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meerf 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordf berekend 0.10 DE WEER GEWIJZIGDE STEUNREGELING De-, Regeering heeft gesproken. De gewij zigde en nu verzachte steunregeling zal 13 September ingevoerd worden. Het besluit viel, zoo werd blijkbaar opzettelijk vermeld, na bespreking in den Ministerraad. Men wistj dat het een regeeringsmaatregel was; het wordt nog eens uitdrukkelijk ge zegd. Het geheele Kabinet staat achter deze beslissing. Dit heeft wat te zeggen tot hen, die op een politiek vonnis over deze zaak aanstu ren. Tot hen uit roomsch-katholieke kring b.v., die voorop stellen, dat de huismoeders natuurlijk éérst brood koopen en dan den huisbaas betalen en voorts van de roomsch- katholieke Kamerfractie daden verlangen, opdat het vertrouwen der roomsch-kath. ar beiders niet beschaamd mag worden. Het is overigens goed, dat deze zaak naar de Kamerfracties verwezen wordt, want de gemeentebesturen kunnen zich tegen de in voering der gewijzigde regeling niet wezen lijk verzetten. Wat menigeen altijd zoo innig verlangd heeft, is in feite werkelijk heid geworden: de werkloosheidszorg is rijkszaak; de gemeentebesturen zijn slechts de uitvoerders van de voorschriften der centrale regeering en hebben zich bij de aanvaarding van het subsidie verplicht de aanwijzingen van den Minister voor Sociale Zaken prompt te volgen. Wanneer dus adressen en overleg niet helpen, dan kan alleen in de Staten-Gcne- raal een politieke beslissing genomen wor den. En men kan zich voorstellen, dat in de Tweede Kamer een meerderheid gevon den wordt om het regeeringsbeleid te ver- oordeelen en daarmee een conflict uit te lokken. Afgezien van de politieke consekwenties wordt dit thans echter wel erg moeilijk. We wijzen op enkele desiderata. Ten eerste valt het niet tegen te spreken, dat de wijziging óók verbeteringen brengt: zij is werkelijk niet als besparing op de totale uitgaven bedoeld. Dit maakt het moeilijk het samenstel van maatregelen te veroordeelen. Ten tweede bleek de regeering niet onge voelig voor de aangevoerde argumenten: zij verlaagde de grootste korting tot Lper week en verhoogde de standaardloonen. Ten derde kam men niet ontkennen, dat er in sómmige plaatsen woningen leeg staan welke men volstrekt geen krotten mag noe men. Het verslag van Centraal Woning- beheer in den Haag toonde dat overduide- lijk, aan en bevestigde, wat wij eerder schreven. Ten vierde is het lang niet zeker, dat juist de groote gezinnen gedupeerd zullen worden, zooals van sommige zijden wordt beweerd. Wij merkten reeds op, dat de groote gezinnen vaak, tengevolge van in komsten van gezinsleden, niet voor huur- bijslag in aanmerking komen en dus van de afschaffing geen schade lijden. Ten vijfde- herhalen wij, dat van wonin gen gebouwd met rijks- of gemeentelijke steun, de huur reeds één of meermalen ver laagd is, welk bedrag niet ten volle op de uitkeering is gekort. Ten zesde is de bewering in zijn alge meenheid niet juist, dat de woningen in de laagste huurklassen gestaag in huurprijs stijgen en dat een verschuiving naar goed- koopere woningen automatisch gevolgd zal worden door prijsverhooging van de goed koopste woningen. Dit is in strijd met de statistiek, gelijk deze de feiten registreert. Wij beweren volstrekt niet, dat de wijzi ging der steunregeling in vele gevallen geen pijnlijke operatie zal blijken; vooral de nog steeds lage standaardloonen kunnen kwaad doen; en ook is de bezorgdheid in de kring der huiseigenaars zeer begrijpelijk, al ne men slechts weinigen er nota van; maar nu de regeering weloverwogen een nadere be slissing nam zal het o. i. het beste zijn de gevolgen der nieuwe regeling even af te wachten. Het is nog heelemaal niet te zeggen, wat de resultaten in geval voor geval zullen zijn^'misschien zal blijken, dat een unifor me re'géljngniet kén voldoen en dat be paalde, gemeenten noodwendig in een hoo- gere, klasse gebracht dienen te worden; hoe'héb zij, wij blijven van oordeel, dat van verschillende zijden sterk overdreven is on vaak te groote woorden zijn gebezigd, zoo dat bezinning en toetsing aan de praktijk niet mag uitblijven. A.R. gemeentebestuurders Op Maandag 14 September wordt in het ge-bouw voor K. en W. te Utrecht een ver gadering gehouden van het verband van vereenigingen van A.R. gemeentebestuurders in Nederland. De heer J. Schouten zal spreken over het onderwee: „Verantwoorde lijk Gemeentebestuur". D. van Vliet 25 jaar Gemeenteraadslid te Naaldwijk De heer D. van Vliet te N a a 1 d w ij k herdacht zijn 25-jarig lidmaatschap van den gemeenteraad. Gisteravond is hij op harte lijke wijze gehuldigd in een bijeenkomst van de Kamerkieskring Dordrecht, de Staten- kring Delft en de afd. Naaldwijk der Chr. Hist Unie. Op velerlei wijzen heeft men de verdiensten van Jen jubilaris geprezen. Aan het einde van den avond heeft hij voor de betooude sympathie hartelijk dank gezegd. Voorzichtige manoeuvre van B. en W. van Rotterdam B. en W. vam Rotterdam hebben nadere mededeelingen verstrekt over de be sprekingen, die gevoerd zijn tusschen de besturen der groote steden en den. Minister van Sociale Zaken over de wijziging in de steunregeling voor de werkloozen. B. en W. komen tot de conclusie, dat de wijze waarop de Minister tot huur verlaging wil komen ernstige beden king bij 1 hen ondervindt omdat niet duidelijk is geworden hoe de bescher- mind tegen onredelijke uitzetting kan worden toegepast In. hun nadere nota aan den gemeente raad, welke betrekking heeft op de aange kondigde wijziging in de steunregeling, ge ven B. en W. een overzicht van de onder handelingen, welke met Minister Slingen- berg zijn gevoerd in de bekende conferen tie van 28 Augustus. B. en W. hebben op de conferentie aan gedrongen op terugneming van de maatre gelen om overleg mogelijk te maken, sub sidiair om in de regeling van de huurbij- slag geen verandering te brengen alvorens de Regeering andere maatregelen om tot huurverlaging te komen, heeft genomen. Ook op opschorting van de nieuwe regeling van het standaardloon is aangedrongen. Aan den Minister is overgelegd het resul taat van een steekproef, genomen over 1482 willekeurig gekozen steunposten, waarvan 71rt georganiseerd en 772 ongeorganiseerd. Daarbij is gebleken, dat verlaagd zullen worden 896 posten, t.w.: 666 van f 0.25— f 1.50, 201 van f 1.75—f 2.75, 27 van f 3— f 4.25 en 2 van f 5—f 5,25. Verhoogd zouden worden 37 posten en wel: 32 van f 0.25f 1.50 en 5 van f 1.75 f 3.—. Ongewijzigd zouden blijven 549 posten. Aan de hand van deze steekproef is de eerste korting, welke met September zal ingaan, als volgt per week geraamd: 174S9 posten huurbijslag f 8037.50, 6500 posten standaardloon f 6467.25, totaal f 14.504.75; verhooging door hergroepeering 622.34. Verlaging per week f 13.882.41 en per jaar f 721.885.32. De korting, welke is aangekondigd tegen Mei 1937, zal naar de thans beschikbare ge gevens in totaal een vermindering geven van: huurbijslag per week f 8037.50 en standaardloon per week f 3172.25, totaal per week f 11.209.75 of f 582.907 per jaar. In totaal zou de vermindering per jaar bedragen f 1.304.792.32. De Minister heeft geantwoord, dat de bedoeling niet is het totaal bedrag aan werkloozenzorg te verminderen; voor de groote gemeenten wordt het totaal steunbedrag minder, terwijl dat voor het platteland in totaal toe neemt. Voorts zullen gesteunden met groote gezinnen meer ontvangen en die met kleine gezinnen minder. De huurbijslag moest worden ingetrokken, omdat deze belemmerend werkt op huurver laging. Onredelijke uitzettingen zouden door indiening van een wetsontwerp worden ver hinderd. Van de op korten termijn tot stand te brengen huurverlaging van. ge meente- en vereenigingswoningen neemt de Regeering 75 pet vóórhaar rekening; toege zegd werd, dat dergel ij ke voorstellen door de Regee ring met spoed in behande ling zullen worden geno- Na herinnerd te hebben aan de bereidwil ligheid van den Minister om verhuiskosten te verstrekken en aan de concessie om het standaardloon te verhoogen van f 20 tot f 23 met een maximum verlaging voor ien eersten termijn van f 1 in plaats van f 1.25 per week, zeggen B. en W.: „Wat de wijze betreft, waarop de Minister door afschaffing van den huurtoeslag tot algemeene huurverlaging wil komen, mogen wij onze ernstige bedenking niet verhelen. Hoe toch de toegezegde bescherming tegen onredelijke uitzettingen zou kunnen wor den toegepast, is ons niet duidelijk. Wanneer B. en W. den gang van zaken, zooals de Minister zich deze voorstelt, goed hebben begrepen, zou de huurder het be drag van de huur met den door den ge steunde gederfden huurbijslag verminderen. Dat deze opzet zal kunnen slagen, is niet aannemelijk gemaakt; welke conse kwenties daaruit kunnen voort vloeien, vermogen B. en W. niet te overzien. Ten aanzien van de woningen, op welker huren de overheid invloed kan uitoefenen, stelt de Minister in uitzicht een verdeeling van de daaruit voortvloeiende lasten in dien zin, dat de gemeenten zelve een vierde deel daarvan zouden moeten dragen. Wat dit laatste betreft, meenen B. en W., dat de gemeente slechts een offer zal mogen brengen, indien de door den Minister beoogde maatregelen inder daad leiden zullen tot een algemeene huurverlaging. Het komt B. en W. echter voor. dat daar bij vooraf van alle maatregelen de beteeke <- on de daaruit voortvloeiende verplichtin gen voor alle organen moeten komen vast E. en W. kunnen zich, naar zij schrijven, na rijpe overweging, ook nu nog niet ont trekken aan den indruk, bij de aankondiging der maatregelen bij hen gevestigd, dat het complex van maatregelen, door den Mi nister beoogd, in zijn gevolgen voor de werk loozen en consekwenties voor de lagere or ganen. niet is te overzien. Zij vragen den Raad machtiging hun bedenkingen schriftelijk ter ken- njs van de Regeering te brengen, waar bij de wensch wordt kenbaar gemaakt dat met hun bezwaren alsnog vol doende rekening zal worden gehou den. De nota van'B. en W. laat weer een ge voel van groote onvoldaanheid achter door het volkomen negativisme, dat er uit spreekt. Men paradeert met ongunstige indruk ken, die de regeeringsmaatregelen hebben gemaakt, men vraagt toestemming om nog eens een bezwaarschrift'in te dienen, welke toestemming wel door een Raadsmeerderheid worden verleend, maar daar blijft het ook bij. Positief zijn B. en W. slechts in het ne gatieve, nl. waar door een toezegging van de Regeering om van de huurverlaging van gemeente- en vereenigingswoningen voor Rijksrekening te nemen, ook het vierde part, dat de gemeente zelf zal hébben te betalen, in het geding komt. Zoodra het de gcmeente-financiën be treft, leggen B. en W. een angstvallige oor zichtigheid aan den dag; gaat het over de R ij k s-financiën, dan geldt blijkbaar als maatstaf: „Geld spielt keine Rolle" en wordt de suggestie gewekt of al die „schade lijke maatregelen" maar niet door moeten Dat zal men dan nog wel eens met een papieren brief aan de Regeering mededee- len, een brief die in een dienst-enveloppej vrij van port kan worden verzonden en die goud waard is voor de bestrijding van hin derlijke interpellanten en voor het wekken van gunstige indrukken bij partijgenooten. Van een ernstige poging om de Regeering (die het totaal der werkloo- zensteun in geen enkel opzicht wil aan tasten, integendeel, bereid is belangrijke concessies te doen bij het streven om te komen tot huurverlaging) te helpen b ij d e m o e i 1 ij k h e d e n, die o n g e t w ij- feld de nieuwe regeling juist in de groote steden zal meebreng en blijkt niets. Voorloopig wiebelt men veilig op het vin- ketouw; mocht er door de gewekte agitatie straks onrust komen, dan wascht men de handen in onschuld. Van een poging om als: ernstige mannen de moeilijkheden, die er voor Rijk en gemeenten'beide zijn, aan te pakken en ook het moeilijke vraagstuk van de huurdaling in de door de huurtoeslag verslijfde huurwaarden te helpen oplossen, is geen sprake. Ruggegraat is toch een duur artikel! [De Stadt-Schanke Leidscheplein 5-9 TeL 33072 Amsterdam I DINER I DINEP I DINER I 4 gangen I 6 gangen I -"'oeuvre varlt 75 c. 1— I 1-25 Lw BLK DINER EEN TOPPRESTATIE 1 DAMRAK 93-94 Logies met ontbijt F 3.- DOELEN HOTEL AMSTERDAM-CENTRUM Kamers ineï. Holl. Ontbijt vanaf f 4.— Rüstige sfeer in het centrum van de stad leder modern comfort Telefoon 40661 (De Zee op de Heide TEMIDDEN VAN BOSCH, HEIDE. ZEE EN STRAND. -> VRAAGT PROSPECTUS <- LAREN (Gooi) Speciale tarieven voor langer verblijf en week-ends Casino Japansche tuin HOTEL WITTE BRUG DEN HAAG SCHEVENINGEN GALA-MODESHOW onder auspeciên van Heineman Ostwald op Zaterdag 12 September 3 uur n m. Thé-complet 11.75 Telefoon 552395 voor Najaar en Winter EEN MAASTUNNEL TE ROTTERDAM! Brug blijkt bij aanbesteding I1/? a 4 millioen gulden duurder Een tunnel-variant van 8.4 millioen Vanmorgen hebben B. en W. van Rotterdam 'amens het Ministerie van Waterstaat een proefaanbeste- ding gehouden voor den bouw van een hooggelegen brug over de Nieuwe Maas en van een tunnel voor vierbanig verkeer onder de rivier. Er was voor deze aanbesteding enorme belangstelling. De burgemeester deed voorlezing van de ingekomen inschrijvingen, ter wijl voorts de wethouder, de direc teur en de onderdirecteur van den gemeentelijken technischen dienst en vele hoofdambtenaren tegenwoordig waren. Toen de biljetten waren ge opend bleek, dat de inschrijvingen voor den tunnel in het algemeen veel lager waren dan die voor de brug. De brug Het eerst werd geopend de bus bevattende de inschrijvingen voor den bouw van een vaste hooge brug. Hierbij werd onderscheid gemaakt tusschen een bestrating van brug- plaveisel mot klinkere op gewapend beton en met kleine keien op gewapend beton (A. en B.). Ingeschreven was als volgt: N.V. Aannemings-Mij v./h. Hille en Roose cn Betonbouw Trio te Amsterdam voor A. f 12.696.000, B. 12.830.900 (laagste in- schrijfster). Dezelfde firma zond een variant-aanbie ding in voor: A. 12.196 000, B. f 12.230.900 Verder was ingeschreven door: Adr. Volkers Mij. tot uitvoering van open bare werken te Rotterdam-Sliedrecht: A. 13.258.148, B. 13.455.732. Variant-aanbieding van dezelfde firma: A. 12.782.340, B 12.979.924. Hollandsche Beton Mij. N.V. te Den Haag: A. f 13.900.000, B. 14.000.000. N.V. Intern. Gew. Beton Mij. Breda: A. 14.99O.0OO, B. 15.098.000. Variant-aanbieding van draelfde firma. A. 15.7SO.OOO, B. 15.888.000. N.V. Amsierdamsehe Ballast-Mij, Am sterdam: A. 13.325,930, B. 13 523 514. Tunnelplan A Op twee tunnelplannen kon worden inge schreven. Plan A betrof de bouw van een tunnel voor 4 banig autoverkeer en voor verkeer van wielrijders en voetgangers, waarbij een differentiatie werd gemaakt. In geval I werd een inschrijving verwacht voor uitvoering van kunstwerken op beide oevers voor kruising-vrij verkeer; in geval II met weglating van deze kunstwerken op den Linker Maasoever; in geval III met weglating van deze kunstwerken op den Rechter Maarover; en in geval IV met weglating van deze kunstwerken op beide Maasoevers. Laagste inschrijfster voor het tun nelplan A bleek te zijn Christiani en Nielsen's Gewapend Betonbouw Mij. in samenwerking met de Int. Gewapend Betonbouw Mij. te Breda voor geval I f 11.125.000; Geval II f 10.810.000; Geval III f 10 810.000; Geval IV f 10.565.000. Verder had ingeschreven de Hollandsche Beton Mij. N. V. te Den Haag voor Geval I f 12.746.000; Geval II f 12.536.000; Geval III f 12.516.000 en geval IV f 12.306.000. Een inschrijving van... een grondwerker, die het werk had geraamd op f 12.000.000, verwekte wel hilariteit maar werd niet toe gelaten. Tunnelplan B Tunnelplan B betrof een project voor 4- banig autoverkeer, waarvan voorloopig de helft zou worden ingericht voor wielrijders en voetgangers. De laagste inschrijving volgens be stek bleek te zijn die van de Holland sche Beton My. te Den Haag voor geval I 9.974.000: geval II 9.774.000; geval in 9.776.000 en geval IV 9.576.000. Echter heeft de N.V. Am- sterdamsche Ballast Mij. te Amster dam een geheel afwijkende variant op het bestek ingediend, door haar ge noemd Plan C., waarvoor de inschrij vingssom bedroeg 8.160.000. Deze firma had volgens het officieele bestek ingeschreven voor geval I 11.090.000; geval II 10.815.000; geval III 10.848.000 en geval IV 10.573.000. Verder was ingeschreven als volgt: Hol landsche Beton Mij., Den Haag (variant): voor geval I 1J.590.000; geval II 10.390.000; geval III 10.392.000: geval IV f 10.192.000. Adri. Volker, Rotterdam-Sliedrecht voor ge val I 10.987.000; geval II 10.705.000; geval In de ouderdom van 74 jaar is te Schevenin- gen overleden dr oud-reederde heer Alb. Pronk. III 10.762.000: geval IV 10.480.000; N.V. Gewapend Betonbouw Mij. De Kondor, Am sterdam, geval I 11.925.000, geval II 11.675.000, geval III 11.705.000, geval IV 11.455.000; Van Hattum en Blankevoort, Beverwijk in samenwerking met H. F. Boers- i, Den Haag voor geval I 10.144.742, geval II 9.919.742. geval III 9.934.742, geval IV 9.709.742; Intern." Gew. Betonbouw Mij,, Breda voor geval I 10.483.494, geval II 10.209.274, geval III 10.247.734 en geval IV 9.973.494. Dezelfde firma zond een va riant-inschrijving in voor geval I 11.145.000; geval II 10.896.000; geval III 10.925.000 en geval IV f 10.676.000: Christiani Nielsens Gew. Betonbouw Mij., Den Haag voor geval I 10.600.000, geval II 10.330.000; geval III 10.370.000 en geval IV 10.100.000. Een in schrijving van twee mijningenieurs uit Heer len werd niet toegelaten. Resumé Uit het bovenstaande blijkt, dat de laag ste inschrijving voor het brugproject be draagt rond 12.7 millioen; die voor den bouw van een volledige tunnel voor auto-, wielrijders en voetgangersverkeer f 11.125.000; die voor een tunnel, welke tijde lijk geschikt is voor alle verkeer en later alleen voor autoverkeer rond 10 millioen, terwijl een variant-aanbieding voor eén tun nel is ingekomen yoor f S.160.000. In elk geval is de brug dus duurder, zoodat de keus wel zal vallen op een der tunnel-pro jecten. DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN Het overlijden van wethouder De Meij Naar dr. Staveman, de voorzitter van het ziekenfonds „Walcheren" en de „Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging" ons machtigt te melden, kan het overlijden van den wethou der voor Sociale Zaken en Financiën, den heer de Mey, in geen enkel verband worden gebracht met eventueele onregelmatigheden, die in het beheer van de fondsen dezer ver eeniging door den heer de Mey zouden zijn begaan. Uit een ingesteld onderzoek is reeds gebleken, dat de financiën der beide fondsen, waarover de heer de Mey se dert eenige tientallen jaren het beheer voerde, in de meest volmaakte orde door hem zijn nagelaten. Ook de burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, machtigt ons te verklaren, dat de heer de Mey zijn taak als wethouder op de meest consciëntieuze wijze heeft verricht en dat hij de hem toever trouwde fondsen steeds op de meest nauw gezette wijze heeft verantwoord. Uit nagelaten brieven van den overledene is gebleken, dat zijn heengaan moet worden toegeschreven aan de depressie, die zich van hem meester maakte, toen hem te laat bleek, dat de financieele bijstand, die hij den spoor wegambtenaar van H. eenige jaren geleden uit eigen middelen had gegeven en waarin hij zelf niets anders dan een vriendendienst had gezien, door de justitie wellicht volgens het formeele recht als een Taakbare daad zou kunnen worden beschouwd. Het is nl. gebleken, dat de gearresteerde van H., behalve de fraude, welke onlangs aan het licht kwam, reeds eerder malversa ties tot een belangrijk bedrag had gepleegd, teneinde een zijner familieleden voor een fi nancieele catastrofe te behoeden. Na zijn daad wendde hij zich tot den heer de Mey, die hem uit eigen middelen en ten koste van een belangrijk offer in staat stelle zijn geweten te verlichten door de ontbre kende gelden aan te zuiveren. Toen er on langs wederom malversaties aan het licht kwamen, was de heer de Mey niet verder bij machte van H. te helpen, hoewel de spoor wegen bereid waren, van een aanklacht af te zien, zoo het ontbrekende tijdig werd aan gezuiverd (gelijk bekend, heeft de officier van Justitie te Middelburg niettemin een strafvervolging tegen van H. gelast). De heer de Mey, die meende in deze zaak slechts als getuige te zijn gehoord, kwam tot zijn ont steltenis tot de ontdekking, dat de officier van Justitie overwoog, hem in deze zaak als medeverdachte te betrekken. De teleurstelling over het feit, dat een vriendendienst, die belangrijke offers van hem had gevergd, wellicht tot een schandaal rondom zijn persoon zou uitgroeien, was de laatste schakel in de„ keten van tragische omstandigheden, die den heer de Mey in den dood hebben gedreven. -"ZACHT VAN SMAAK-PRUS 70ct -J Md».') VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit VIER bladen. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi-* ging en verhooging van het vijfde hoofd stuk van de rijksbegrooting voor het dienstjaar 1936. Van de fusieplannen inzake marechaus see en rijksveldwacht moet zijn afgezien. Jaarvergadering van de Vereen, tot Chr. verzorging van zenuwlijders te Zeist. De Synode van de Geref. Kerken te Amsterdam. Het congres van de Calvinistische Stu* denten Beweging te Lunteren. Het overlijden van wethouder de Meij te Vlissingen staat in geenerlei verband met de malversaties aldaar. Proefaanbesteding van de tunnel onder de Maas te Rotterdam Het Enkrateia-Congres te Den Haag. De strijd om Irun is met nieuwe woede opgelaaid: de nationalisten bereikten thans hun eerste successen. Antonesco over Romenië's buitenland- sche politiek. Lloyd George maakt op uitnoodiging van Von Ribbentrop een reis door Duitschland. 20 pCt. KORTING t ij d e I ij k op de prijzen voor chem. reinigen en verven van Dames- en Heerenkleeding (Adv.) „HUIZE 0KKENBR0EK" POST BATHMEN (O.) TeL Heeten 11. Heerlijk rustoord In ongerepte natuur. Hei en Dennen. Alle moderne comforts. Prima relerenties van H.H. Doctoren en Particulieren. VRAAGT PROSPECTUS (Adn. 1 Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de nltvoertng van Effectenorders, het lncas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 (A dv.) Twee tankbooten in aanbouw Naar de „Tel." verneemt heeft de Ba- taafsche Petroleum-Mij opdracht gege ven voor den bouw van 2 tankschepen, elk van 4000 ton. De schepen worden gebouwd bij de Ned. Scheepsbouw-Mij en bij de Ned. Dok-Mij. Z. van Schelt De heer Z. van Schelt (anti-rev.), die bijna 35 jaar lid is geweest van den Gemeen teraad van Dordrecht, nam Dinsdag middag als zoodanig afscheid. De scheidende veteraan, die van 1917—1927 wethouder van zijn geboortestad was, werd hartelijk toegesproken door den heer P. L. de Gaay Fortman, burgemeester van Dor drecht in£0aü den heer Van Sche,t werd reeds 'n 19~6 door den Raad de gouden eere-medaille verstrekt; op 31 Aug. jl. werd hij door H.M. de Koningin benoemd tot ridder in de Orde van Oranie-Nassau.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1