STADSNIEUWS ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 KONINGINNE. VERJAARDAG Wat er Maandag te doen zal zijn In onze stad kunnen wij het verblijdend Verschijnsel constateeren, dat de verjaar dag van H.M. de Koningin, die tot voor enkele jaren door de 3-October feestviering wel wat in de verdrukking kwam, meer en meer in eere wordt hersteld. De 3-October- dag blijft de Leidsche feestdag bij uitne mendheid maar wij mogen daarvoor niet, en vooral tegenwoordig niet, den Sisten Augustus veronachtzamen. Op deze dag viert heel Nederland feest en Leiden viert het mee. Het programma der feestelijk heden neemt elk jaar in omvang toe en Maandag komt er dan ook weer heel wat op voor. Kinderfeest. Des morgens wordt in de eerste plaats feest gevierd door de kinderen van %e hoogste klassen der Leidsche lagere scholen Deze trekken te 8.40 uur vanaf de Kaas markt met muziek van de padvinders der „Leeuwengroep", \an het muziekkorps van het 6e Reg. v.A. en van de Leidsche Chr. Harmonievereeniging in optocht door de stad, langs: Kaasmarkt, Koppenhinksteeg, Hooigracht, Watersteeg, Hoogewoerd, Kore- vaarstraat, Jan van Houtkade, Boisotkade, Kaiserstraat, Rapenburg (Westzijde), Bree- straat, Gehoorzaal. Tijdens den optocht wordt door de kinderep een vlaggegroet ge bracht aan des Burgemeester. In de Gehoorzaal worden de kinderen op een fijn programma en op tractatie ont haald. Parade. Door het Leidsche garnizoen wordt te tien uur op het Schuttersveld een parade ge houden. Buurtvereenigingen. De buurtvereeniging „Eensgezindheid" heeft ook weer vele feestelijkheden georga niseerd. Des morgens van 88 uur wordt in de Oosterstraat, hoek Trompstraat, door het kinderzangkoor een uitvoering gegeven onder leiding van den heer G. Mulder en den geheelen dag worden verder allerlei kinderspelen gehouden voor de kinderen der leden, terwijl des avonds een concert gegeven wordt met een rondgang door de straten van de buurt Ook op de Hooglandsche Kerkgracht, die keurig versierd is., worden kinderspelen ge organiseerd Het feest van Koninginnedag De Vereenlgimg „Koninginnedag" heeft dit jaar ook weer niet stil gezeten. Zij or ganiseert een middagfeest od het Schutters veld, waar men in de eerste plaats een de monstratie met een auto-giro-vliegtuig zal kunnen bewonderen, voorts een grootsche padvinders-demonstratie en tenslotte het optreden van een aantal komische open lucht specialiteiten met allerlei geheimzin nige nummers. L.C.O.V. met het Geuzen-alarm De voornaamste feestelijkheid van den avond is de openbare feestvergadcring van de- Leidsche Chr. Oranje-yereeniging in Stadsgehoorzaal, waarbij de Timdelerclub een opvoering zal geven van het historisch spel „Het Geuzen-alarm". Men herinnert zich in onze stad de Timdelerclub die ecni- ge jaren geleden zulke goed geslaagde his torische opvoeringen gaf, ongetwijfeld nog heel goed. Zij is "blijkbaar uit baar assche verrijzen en wij twijfelen er niet aan of zij zal Maandagavond weer uitstekend voor den dag komen, zoodat een opwekking om dezen avond bij te wonen eigenlijk over bodig mag worden geacht. Maar wij doen haar dan ten overvloede. Er mag geen en kele stoel in de stadsgehoorzaal onbezet blijven. Twee concerten. Tenslotte maken wij melding van een tweetal concerten, dat Maandagavond wordt gegeven. De Muziekvereen. „6 R. V. A.directeur de heer M. Bolderdijk zal het concert ver zorgen od de Lammermarkt waar 's avonds vanaf S uur precies het volgende program ma gegeven zal worden. 1. Wilhelmus van Nassauwe bew. Kapt. C. I. Walther Boer 2 Ouvert. La Petite Fée J- Werkman 3 Marsch Animato C. J. N. Cori 4 Valse de Concert Esmeralda M. J. H. Kessles 5 Jubileummarsch „En Familie" J. Martin PAUZE 7 Charles Smits Feestmarsch A. v. Tilburg S Ouvert. L'Etoile du Bonheur P. N. Labole 9 Marsch I-Iomme Contre Homme J. Knegtel 10 Lied uit de film „Het meisje met het blauwe hoedje'' 11 Koning Voetbalmarsch Willv Schootemeyer 12 Fantaisie „En Garnison" J. B. Minne 13 Prinses Julianamarsch N. A. Bouman De R.K. Muziekvereeniging „Perosi", di recteur de heer J. Noordanus zal vanaf 8 uur precies een concert geven in het Plant soen (Musis Sacrum). Het programma luidt: 1. Wilhelmus 2. Zum Défilé, marsch W. Lerake 3. Ouverture „Vest ale" J- G. Kastner 4 Wein, Weib und Gesang Wals Joh. Strauss 5. Colonel Bogey, marsch J. Al ford 6. Potpourri Populaire No 3 F. Renaud 7. Marsch PAUZE 8. Solennel, Marsch J. Noordanus 9. Theoludo, ouverture J. Langlois 10. Roses du Midi, Wals Joh. Strauss 11. Marsch, In naam van Oranje 12. Wien Neerlandsch Bloed Zilveren Jubileum Gisteren herdacht de heer C. Gorree dei dag. waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad als portier bij het gesticht Endegees' Dit feest is in den huiselijken kring gevierd daar de jubilaris geen uiterlijk vertoon wenschte. De directeur-geneesheer der Ge stichten overhandigde den heer Gorree een bloemenmand namenï de commissie voor de gestichten, terwijl namens het personeel een geschenk onder couvert werd aangeboden. Van het Stadhuis Ophalen van huisvuil De Directeur van den Gem. Reinigings-en Ontsmettingsdienst brengt ter algemeene kennis, dat, in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin, het huisvuil op Maandag 31 Augustus e.k. in het algemeen op een vroeger tijdstip zal worden opge haald. Men wordt derhalve verzocht nauwkeurig te willen opletten op het ibellen der ophalers en in de namiddaguren geen vuilnisem mers aan den openbaren weg te plaa sen. De Directeur: J. H. DE JONG. Leiden, 29 Augustus 1936. Sluiting Gemeentelijke Bureaux, enz. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de ge meentelijke bureaux, zoomede het Stedelijk Museum „De Lakenhal" en het Badhuis aan tie Van der erffstraat, op Maandag 31 Aug. des middags t<e twaalf uur voor het publick worden gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. De werkloosheid De dagstaat van 27 Aug. van de Gemeen telijke Dienst voor Sociale Zaken luidt als olgt: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3. behan gers 22, betonvlechters 41, betonwerkers 52, fundeeringswerkers 2, glazenmakers 1, gla- zenwasschers S, granietwerkers 9, grondwer kers 94. beiers 1, metselaars 152, opperlieden 115, schilders 96, sloopers 10, straatmakers 4, liulp-straatmakers 7, stucadoors, witters 68. timmerlieden 261, uitvoerders 8. voegers 27. ongesch. bouwarbeiders 10. Totaal 991. Fabrieksarbeiders: bleekers 17, lompensor teerders 16, vellenblooters 6, steenfabr.arb. 111, zeepfabr. arbeiders 5, ongesch. fabrieks arbeiders 58. Totaal 213 Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel Si, reizigers, colp. 46, winkelbedienden 30, in casseerders 10, musici 8. onderwijzers 10. erheidspers. 14, verplegers 2. Totaal 204. Hotel-café-pers.: huispersoneel 10. kellners 28. koks 4. Totaal 42. Houtbewerkers: beddenmakers 2. houtbe werkers 57 .kistenmakers 4, kuipers 9. lijs tenmakers 2, mandenmakers 2, meubelma kers 31, meubelstoffeerders 18, politoerders 1, ongesch. arbeiders 24. Totaal 150. Kleermakers: kleermakers 87. kappers 7, schoenmakers e.a. 12. Totaal 106. Land- en tuinarb.: bloemisten 23, landar beiders 22, tuinlieden 30, wartnoeziers 11. ongesch. landarbeiders 7. Totaal 93. Metaalbewerkers: 'bankwerkers 108, blik- bewerkers 20, burgersmeden 44, electriciens 49, gasfitters 15, gereedschapmakers 3, in strumentmakers 6, isoleerdei's 9, kernmakers 1, kettingsméden 36, klinkers 9, koperslagers 3, lab. bedienden 3, lasschers 9, loodgieters J, machinisten 20, meta<il hoorders 7, me- taaldraaiers 13, metaalschavers 2, metaal slijpers 2, monteurs 31, pianostemmers 3, polijsters 1, ponsers 4, rijwielherstellers 12. scheepstimmerl. 10, scheepsschilders 2, sto kers 17, tegenhouders 16, verw. monteurs 10. voorslaanders 9, voorwarmers 6, vulca- niseurs 1, vuurwerkers 11, wagenmakers 7. ijzerwerkers 52, zandspuiters 2, zandvormerj 2, ongesch. arb. 39. Totaal 654. Sigarenmakers: sigarenmakers 5, sig. sor teerders 2, strippers 2. Totaal 9. Technici, opzichters: apothekersass. 1, be drijfsleiders 7, ingenieurs 3, technikers 8, toekenaars, opz. 14, werkmeesters 17. To taal 50. Textielarbeiders: hekelaars 18, kantoen- drukkers 26, kluwers e.a. 12, luikers IS, plaatsnijders 20, schrobbelaars 2, spinners 53, spoelers G, staaldraaddraaiers 5, stekers 2, strijkers 12, wevers 120, wolbewerkers 40, ongesch. textielarb. 68. Totaal 402. Transportarbeiders: chauffeurs 125, embal leurs 5, exp. knechten 22, koetsiers 14, loop knechten 40, schippers 82, magazijnknech ten 60, spoor- en trampers. 16, wakers 6, transportarb. 69, losse arbeiders 410. To taal S49. Typografen: boekbinders 32, boekdrukkers 12, fotografen 1, hulp-vakarbeiders 4, letter zetters 30, steendrukkers 2. Totaal 81. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 82, mole naars 1, ovenisten 5, slagers 54, suikerwer kers 24, wijnkooperskn. 11, zoutzieders 2, zuivelbereiders 4, ongesch. fabrieksarb. Totaal 208. Vrouwen: apothekersass. 2, bakers 1, brei sters 1, naaisters 18, mangelsters 1, linnen juffrouwen 1, boekbindsters 1, maasters winkeljuffrouwen 9, serveersters 3, kantoor bedienden 26, verpleegsters 4, huisel. dien sten 153, kooksters 1, fabrieksarbeidsters 22, onderwijzerossen 5, teekenaressen 1. Totaal Alg. totaal 4302. '22 Aug. 1935: 3875. 23 Aug. 1934: 33S3. Benevens 52 gedeeltelijk werkloozen en 11S werkverschaffing. De post op 31 Augustus Het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Leiden zal op 31 Augustus a.s.. in ver band met den verjaardag van H. M. de Ko ningin, voor den postdienst om 13 uur worden gesloten. Busreclvthouders zullen na 13 uur hun correspondenitie tot het voor andere werK- dagen geldende sluitngsuur in ontvangst kunnen nemen langs den ingang door de poort aan de Boommarkt. Op 31 Augustus vindt, ook vóór 13 uur. jeen behandeling plaats van postwissels 'met uitzondering van telegrafische), posi- bewijzen, kwitanties, belastingbetalingenen giro-aangelegenheden (met uitzondering van spoeclbehandelingen). Ook de postagentschappen, Haven, Hoo gewoerd, Stationsweg. Heerenstraat, Morsch- weg en Cobetstraat zullen op 31 Aug. na 13 uur voor den postdienst gesloten zijn, terwijl vóór 13 uur op de agentschappen de bovengenoemde geldzaken niet worden be handeld. Er zullen twee briefpostbestellingen wor den uitgevoerd, aanvangende te 7 uur en te 18 uur en één pakketpostbestelling, aan vangende (te 8.45 uur. VERPLAATST Met verwijzing naar een advertentie in ons nummer van heden, maken wij er op merkzaam op, dat Fry's Taaiinstituut ver plaatst is naar Breestraat 52 (ingang Vrou- wensteeg). DIEFSTALLEN Ten nadeele van de firma B. en N. is uit de winkellade, waarschijnlijk door middel van insluiping, een bedrag van f 400.on" vreemd. Ten nadeele van W. V.. wonende in dei: Bosclihuizerpoldcr, zijn 70 kippen ontvreemd De gemeente onderhandelt Naar wij vernemen zijn er onderhande lingen gaande tussehen de gemeente en do firma A. H. J. Wijtenburg. fabrikante van de Edelachtbaar-sigaren, alhier, over de aankoop van een belangrijk complex gebou wen en terreinen van de voormalige Leid sche Katocnfabriek, die onlangs in handen an de gemeente zijn overgegaan. Deze aankoop staat in verband met de fabrieksuitbreiding. De onderhandelingen zijn reeds in een vergevorderd stadium. Slotvergadering groote Zuiveltentoonstelling Woorden van dank en hulde Onder voorzitterschap van den heer J. W. Bonda is gisteravond in restaurant „Zomér- 7org" de slo'-vergadering gehouden van de groote vee- en zuiveltentoonstelling, die van 18—21 Sept. 1935 ter gelegenheid van de ingebruikneming van de nieuwe veemarkt gehouden is. Do secretaris, de heer Is. Le- man. gaf een uitvoerig overzicht dezer ten toonstelling, die ondanks groote tegenslag van het zeer ongunstige weer. toch nog goed geslaagd is. Het grootste succes is wel, dat uit deze tentoonstelling een nieuwe vereeni- ging, de „V.E.B.O." is geboren. De penmngmees'er. de heer J. H. v. d. Kloot, gaf hierna het financieels verslag. Dank zij de medewerking van velen, vooral van het gemeentebestuur, is het aanvanke lijk groot nadeelig saldo kunnen worden gedekt. Mede namens een aantal leden van het eere-comité sprak hierna de heer U. ten Cate Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Rijnland. Spr. huldigde bcstuurs- en commissieleden voor hetgeen zij in 1935 tot stand hebben gebracht. In het bijzonder richtte spr. zich daarbij tot den heer L. A. Mennes, zonder wiens groote me dewerking het thans behaalde resultaat ze ker niet had kunnen worden bereikt. Na mens het 'bestuur en eenige leden van het. eere-comité bood spr. den heer Mennes aan een groot portret in lijst, voorstellende het bezoek aan de tentoonstelling van H. M. de Koningin onder leiding van don heer Men nes en de overige leden van de regelings- commissie. De heer Mennes dankte met en kele woorden voor dit geschenk, daarbij »e- vens den heer Bonda als voorzitter huldi gend. Na de officieele sluiting bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" De plaatselijke commissie van het Tuber- culosefonds „Draagt Elkanders Lasten", af- deeling van het Chr. Nat. Vakverbond, heef; op Maandag 31 Augustus een bloempjesdas georganiseerd. Sinds geruimen tijd is voor dit fonds geen bloempjesdag gehouden, doch daar de ui'gaven voor verpleging en financieels hulp steeds grooter worden, is het te begrij pen, dat naar meerdere inkomsten moet -'orden uitgezien. Het fonds heeft in het afgeloopen jaar een bedrag van f 68.582,37 (acht en zestig duizend' vijfhonderd twee en tachtig gulden zeven en dertig cents) aan de bestrijding der tu berculose uitgegeven, waarvan voor 12 pa tiënten, hier in Leiden woonachtig, een be drag van f 1408.07 is uitgegeven. Wij vertrouwen dat onze Leidsche inge zetenen onze collectanten niet teleur zullen-: stellen, maar dat zij doordrongen mogen zijn van de groote verplichting, die op ons allen rust om onze t.b.c.-lijders te helpenen alizoo de naastenliefde in toepassing te brengen. Vereeniging Koninginnedag De feestelijkheden op Maandag a.s. Zooals wij reeds uitvoerig hebben mede gedeeld, zal Maandag a.s. liet feest van Ko ningin neverjaardag door de vereen „Ko ninginnedag" met een uitgelezen program ma worden gevierd. De komst van een auto-giro, komische openlucht-acrobatiek en padvinders-demon straties waarborgen een interesssant pro gramma. Vooraf zal er nog een optocht worden ge houden. Met de 400 deelnemende padvin ders zullen de bestuursleden, gezeten in rij tuigen en begeleid door muziek, een korte tocht vanaf de Kaasmarkt door de stad maken, voorafgegaan door den vaandeldra ger te paard. Om half twee zal de stoet vanaf de Kaas markt naar het Schuttersveld vertrekken. Wij vestigen er nog even de aandacht op, dat programma's aan verschillende adres sen in de stad gratis verkrijgbaar zijn. De toegang tot 't Schuttersveld bedraagt voor dit zeer interessante programma slechts 30 cent. Wij verwijzen overigens naar de adver tentie in dit blad. BURGERLIJKE STAND land d R C Selier—Grasman 2 drs -7- E G Gulay—van den Heuvel d G M Kluts—Wij nen z M BinkPet d J Breedökv Zun- dert z M de Pree—de Leeuw z C J Gud< Haverkorn d J M Peet—vanDreunen d OVERLEDEN: P L Blangré zn 15 J. G jon-—van der Zweep wed. 75 j. E S Offrin- gra man. 60 j. H Langejans zn 6 w. H B v der Loo. dr 12 j. C L de Graaff wedr 72 ONDERTROUWD: J de Wolf 25 j. en E F K00U 20 j. PA KetJzers 23 j. en J W va UIT DEN OMTREK VLPHEN AAN DEN RIJN Donderdag 27 Aug. is er een buitengewo ne ledenvergadering gehouden in hotel „De Rustende Arend" te Zwammerdam. uitge schreven door het district „De Rijnstreek" van den N.D.B. Het doel van deze vergadering was bespreking voorstel Damclub B. D. en S. C of het District zou spelen onder de N.D.l of dat het op zichzelf zou gaan spelen. Dit vooraftel werd door den Voorzitter van hat District, den heer Jac. Boeijinga uitvoerig toegelicht. Na een korte pauze, waarin de voor nadeelen besproken werden, werd bijna met algemeene stemmen besloten om te bedan ken voor den Nederl. Dambond. daar de voordeelen als lid van dc N.D.B. voor hot District „De Rijns reek" niet opwegen tegen de onderlinge belangen van dc aangesloten vereenigingen. Het I)istrict heeft tot npx toe geen belang of voordeel gehad van d- N.D.B. Er was op dit voorstel niet één vereeni ging tagen, enkele moesten er echter eerst over vergaderen met liun .vereeniging. KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1865 AMSTERDAM C.. SPUISTRAAT 173 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Executeele" wordt gaarne 03 aanvraag toegezondEn. (Adv.) Het gevolg van het uittreden uit de N.D. is nu reeds merkbaar, daar meerder1» ereenigingen zich nu al bij „De Rijnstreek" opgegeven hebben Er zal voorloopig in twee klassen ge speeld worden. Deze vergadering, die ongekende belang stelling genoot, werd na een gezellige be spreking van verscheidene plannen geslo ten. DE TWEEDE M.I.C.A, Van 10 tot 24 October Van 10 tot 24 October a.s. zal de 2cta M.I.C.A. worden gehouden, waarbij dan de Middenstand, niet alleen ter plaatse, maar door het gcheele land zal toonen, waartoe hij in staat is. De M.I.C.A.-commissie uit de drie Midden- stanrisvereenigingen is Maandag 1.1. geïn stalleerd in tegenwoordigheid van de Voor zitters der Vereenigingen met als Voorzitter de heer G. J. v. d. Kolk, secretaris J. Kanis, penningmeester C. M. Deeronberg. HAZERSWOUDE RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 1 September 1936, des vooitnid- dags 10 uur (zomertijd). Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Rapport van de commissie belast met het onderzoek van de rekening van het Wa terleidingbedrijf en die van de gemeente, dienstjaar 1935. 3. Voorloopige vaststelling van de reke ning van het Waterbedrijf dienst 1935. 4. Voorloopige vaststelling van de reke ning der gemeente dienst 1935. 5. Voorstel tot het aangaan van een geld leening tot dekking van de kosten der nieuwe begraafplaats en de uitkeering in eens aan enkele bijzondere scholen, ter ver vanging van de jaarlijksche vergoeding, bedoeld in het eerste lid van artikel 205 der Lager Onderwijswet. 6. Voorstel betreffende den aankoop van een brandspuit. HILLEGOM A. R. LANDDAG Voor de a.s. Landdag, die gehouden zal worden te Den Haag op Dinsdag 15 Sept., zijn kaarten verkrijgbaar a 30 et. per stuk bij den heer Gerard Telkamp, „Buitenlust", Weeresteinstraat alhier, en wel op Maan dag 31 Aug., Dinsdag 1 Sept. en Woensdag 2 Sept., telkens des avonds van 78 uur. Met deze kaarten zijn tevens retours naar Den Haag verkrijgbaar aan het station te gen de gereduceerde prijs van 83 cents. Het toegangsbewijs moet aan het station afge stempeld worden. Vertrektijd naar verkie zing. Maakt allen nu van deze gelegenheid ^gebruik om naar onzen Minister-President en meerdere bekende sprekers te hooren. BEKENDMAKING B. en W. dezer gemeente maken bekend dat op Maandag 31 Augustus a.s., den ver jaardag van H. M. de Koningin, alle ge meentelijke bureaux en instellingen gesloten zullen zijn. CONCERT Hedenavond 8 uur geeft de Hillegomsche Harmoniekapel een concert in de gemeen telijke muziektent aan de Sixlaan. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag a,s. waargeno men door Dr. H. F. ten Hoopen, Tel. 5417. KONINGINNEDAG Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin wordt Maandagmorgen om 8 uur een concert gegeven van de toren der Ned. Herv. kerk. Dit concert wordt verzorgd door de Hillegomsche Radio-cen trale. Tevens wordt door de Chr. Oranje- vereeniging des avonds dè gebruikelijke sa menkomst gehouden in de Ned. Herv. kerk Spr. is dien avond Ds. FoKkema van Am stelveen, terwijl de zangvereen .„Zinjzt den Heer" haar medewerking zal verleenen op deze avond. Men wordt verzocht Maandag allen de vlag uit te steken. KATWIJK AAN DE RIJN ORANJEFEEST Od verzoek der politie is de route van den lampionoptocht eenigszins gewijzigd. De ontbinding zal niet plaats hebben i de Bruggcstraat, maar op het Kerkplein. Ook wijst het bestuur der Oranjevereeni- ging er op, dat geen standplaats wordt ver strekt bij het feestterrein op 1 Sept. a.s. ook niet 's avonds in het dorp, wanneer niet van te voren tegen betaling een vergunning is gehaald op het politiebureau te Katwijk aan Zee. Gelegenheid daarvoor wordt ge geven Maandag 31 Augustus, nam. tussehen 3 en 4 uur. KATWIJK AAN ZEE VISSCHERIJFILM Gisteravond vond wederom in de Oranje zaal de vertooning plaats van de Haring- visschérij- en Treilvisscherij-fïlm. -De be langstelling was deze keer weer bijzonder groot, speciaal van de zijde der badgasten. De heer C. Varkcvisser gaf weer eenige toelichtingen. STAND DER WERKLOOSHEID Bij het bureau voor Arbeidsbemiddeling stonden heden 260 perswien als werkloos ingeschreven. KOUDEKERK ORANJE AVOND Men verzoekt ons alsnog mede te deelen dat de op 31 Augustus a.s. aangekondigde Oranje-avond zal gehouden worden te half acht in het koor der Ned. Herv, kerk alhier. CONCERT Op Maandag Augustus a.s. zal ter gele genheid van Koninglnne-verjaardag des avonds te S uur in de muziektent voor het cemecntehuis door het fanfarekorps „Kun-i na Arbeid" alhier een concert gegeven worden. LEIDERDORP KONINGINNEFEEST De zangavond zal niet gehouden worden op het sportterrein, zooals in het blad van gisteren werd vermeld, maar achter de DE POST OP 31 AUGUSTUS Het postkantoor is op 31 Augustus ter ge legenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin voor geldzaken gesloten, be halve voor spoed behandelingen. Na 13 uur het ook voor den postdienst gesloten. LEIDSCHENDAM VIERING KONINGINNEDAG Ter gelegenheid van de verjaardag van II. M. de Koningin heeft Maandagmiddag 4 uur in de Vliet een zwemwedstrijd plaats over 2 K.M., georganiseerd door de Haagsche Zwemvereen. ZIOS. Gestart wordt vanaf de theetuin van Dongen. Voor de eerstaanko- menden zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld, verder voor hen die de tocht volbren gen diploma's. Tevens zal woi'den gehouden een kanowedstrijd over 300 meter, benevens een wedstrijd in boegsprietvechten en een demonstratie tot redding van drenkelingen. Aanmelden voor deelmame Vaillantlaan 29, Van Ostadestraat 463, Oranjerivierstraat 38, Hoefkade 755, Rhenenstraat 39 te Den Haag. Voorts kan nog gemeld, dat voor de kin derspelen en dameswedstrijden op Donder dag 3 Sept. fraaie prijzen beschikbaar zijn. Voor de laatste de volgende: le prijs doublé armbandhorloge, 2e prijs mass, zilveren arm bandhorloge, 3e prijs nikkel armbandhorlo ge, 4e prijs zilveren ring. LEIMUIDEN RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 3 September a.s., des voor middags te 10 uur. De agenda vermeldt 0. m.: Aanbieding gemeenterekening 1935; be noeming \an een gcm.-ontvanger in de op 1 April 1937 komende vacature. Aanbeve ling: 1. A. C. Westen, ambtenaar ter secre tarie, 2. J. W. de Ren, secretaris der ge meenten Leimuiden en Rijnsaterwoude; na dere vaststelling gemeenterekening 1934; wijziging algemeene politieverordening; in zake capitulanten-verordening en hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht; be spreking inzake controle op inning der tol gelden. LISSE A. R. LANDDAG OP 15 SEPTEMBER IN DEN HAAG Kaarten en alle verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij den secretaris der Prop. Club Adr. Schalk. Narcissenstraat 34. Werls looze leden der A. R. Kies vereen iging alhier hebben vrij toegang en vrij reizen. Geeft u op vóór 1 September. RAADSAGENDA De gemeenteraad hoopt in vergadering bijeen te komen op Vrijdag 4 September a.s., des avonds om 8 uur. Agenda: 1. benoeming ambtenaar Burg. Stand; 2. gewijzigd besluit tot wijziging der alg. politie-verordening; 3. wijziging tarie ven Gas- en Waterleidingbedrijf; 4. vaststel ling van verordeningen op de heffing en invordering van een vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit. het bevolkingsregister; 5. vaststelling van een verordening tot wering van smettclijke ziekten op scholen; 6. straatna men: 7. aankoop van grond ten behoeve van het Gasbedrijf; 8. Verzoek van de Ver. voor Chr. Middelbaar Onderwijs te Leiden, om een bijdrage in de kosten per leerling uit deze gemeente over 1933; 9. voorloopige vaststelling van de bcdrijfsrekeningen over 1935; 10. comptabiliteit; 11. ingekomen stuk ken en mededeel ingen. BURGERLIJKE STAND Overwegende, dat het voor vlugge afwer king van de werkzaamheden, voortvloeien de uit den Burgerl. Stand, wenschelijk blijkt, dat in plaats van één, ten minste twee ambtenaren der gem.-secretarie de be trekking van ambtenaar van den Burger lijken Stand bekleeden. stellen B. en W. voor tot ambtenaar van den Burg. Stand dezer ecmeente te benoemen den heer J. A. M. Pinxsteren. LAATSTE BUSLICHTINGEN BUITENLAND 1 September 5.10 uur ss. Queen Mary; 2 September 5.10 uur ss. Duchesse of Rich mond; 4 September 5.10 uur ss. Empress of Brit tain; 5 September 5.10 uur ss. Europa. ORANJEFEEST Daartoe door den gemeenteraad in de ge legenheid gesteld, zal de verjaardag van H. M. de Koningin ook in deze gemeente op bescheiden wijze worden herdacht, cn hoe kan zulks beter dan door de jeugd? Onder leiding van hun onderwijzers en onderwijzeressen zal de jeugd, begeleid door muziek, een opto<;ht houden door het dorp. Gevormd van af de scholen vindt de op tocht ziin einde op het gemeentelijk sport park aan de Spekkelaan. Daar worden en kele liederen gezongen en houdt de Burge meester een toespraak. Natuurlijk zal cr ook voor tractatie gezorgd worden. Dp. Harmonie „Trou moet Blycken" zal Maandagavond om half negen een concert geven in dc muziektent. In de feestelijke samenkomst op Maan- igavond a.s. in de Ned. Herv. kek zal Ds. IJ. van der &ee van Amsterdam-West een feestrede houden over het onderwerp: „Zonder en met Oranje". NIEUWE WETERING DE A.R. LANDDAG Kaarten voor den A. R. Landdag te Den Haag zijn alhier verkrijgbaar bij C. Klomp tot 1 September a.s. NOORDWIJK AAN ZEE UITVOERING „VOLG MIJ" De mondaccordeonclub der Chr. Jonge!. Vereen. „Volg Mij' 'gaf op het terras van „Seinpost" een uitvoering, die tot in do puntjes verzorgd was en door een groot ge hoor werd bijgewoond. MAUSOLEUM JAC. URLUS In een gehouden vergadering van familie leden, den deken en den architect van het Mausoleum, werd het bijzetten van de stof felijke resten van wijlen Jac. Urlus bepaald op 15 September te 9 uur HERDENKINGSAVOND Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal dien avond door den Broederkring in de Geref. kerk te Noord- wiik-Binnen een herdenkingssarnenkomst worden gehouden, waar Ds. Klüsener. Ilerv. RADIO DISTRIBUTIE 11.20 Farljs R: 126.20 Brussel VI: 14.20 'r; 14.50 Parijs R; 15.20 Brussel VI: 16.20 Keulen; pl.m 22.15 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr 22.50 BerlUn Programma 4: 8 Brussel VI: 10.35 Londen R: 13.20 Droitwlch; 18.20 Diversen; 18.50 Droitwlch 19.05 Londen R: 19-20 Droitwlch: 20.20 Londen Reg; 21.30 Droitwlch; 22.50 Londen Reg. ZONDAG 30 AUGUSTUS Programma 3: 8.30 Keulen: 9,20 Deutschl- sender: 10.20 Diversen; 10.50 Keuier; 11.20 Brus sel Fr: 12.20 Keulen: p.l.m 13.15 Brussel VI; 14.20 Keulen; 14.50 Brussel Fr; 15.05 Parijs R: 16.20 Keulen; 22.25 Paris P. P. of div; 22.50 Berlijn Programma 4: 8-30 Brussel VI; 11.20 Parijs R 12.50 Droitwlch; 16.50 Londen R: 20.15 Droitw; 21.05 Diversen; 21.20 Droitwlch; pl.cn 23.05 Pa rijs R. MAANDAG 31 AUGUSTUS Programma 3: 8 Keulen: 8.43 Diversen: 10.05 Keulen; 10.20 Deutsehl.sender; 10.50 Keulen; 11.20 ParUs R; 12.20 Brussel VI: 14.20 Londen Reg; 16.20 Parijs R; 17.20 Brussel VI: 18.20 Keulen: 20.20 Brussel Fr; 21.05 Parijs R. Programma 4: 8 Brussel VI; 10.35 Londen R; 11.35 Droitwlch: 16.35 Londen Reg; 18.20 Diver sen: 18.50 Droitwich;22 Londen 'Reg; 22.45 Droit wlch; 22.55 Londen Reg. Agenda Maandag 31 Augustus. Schuttersveld 2 uur. Feestmiddag Vereen. Koninginnedag. Maandag 31 Augustus. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Feestavond Leidsche Chr. Oranjever- een iging. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Jas- perse, Kors. Lahr en Simons. De Geneesk. Zondagsdienst te Oegstgeest wordt morgen waargenomen door Dr. Vare kamp, talef. 1916 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. II. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502; D. J. v. Driesum, Mare 110; telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 31 Augustus tot en met Zondag 6 September a.s. waarge nomen door de apotheken: C. B. Duvster, N. Rijn IS, telef. 523 en J. Doedens, Wilhel minapark S, Oegstgeest, telef. 274. predikant te Bodegraven, zal voorgaan. Medewerking wordt verleend door het groot- en klein koor van „Euphonia" cn den cellist, den heer C. Verloop. OUDEWETERING KONINGINNEDAG Op Koninginnedag zullen in de gemeen telijke zweminrichting en op het daarbij gelegen terrein verschillende sportwedstrij den worden gehouden. In het zwembad zullen zwemwedstrijden worden gehouden, zooals hinderniszwemmen, onder water zwemmen en sprietloopen. Bovendien zullen in de verschillende zwemslagen nog wedstrijden worden gehou den, waarbij de deelnemers en deelneem sters naar hun leeftijd zullen worden in gedeeld. De inschrijvingen gaan naar den Jeeftijd van 912 jaar, 1416 jaar, 1620 jaar en daarboven. Voor den 30sten moet men zich opgeven. Zoowel des middags als des avonds zal muziek op het terrein aan wezig zijn, zooals de The Rascalls Band, The Mickey Mouse Players en het fanfare korps van Nieuwe Wetering. Bovendien zullen nog athletiekwedstrij den worden gehouden, waaraan door ver schillende clubs uit de omgeving zal wor den deelgenomen, RIJNSBURG DAMMEN De Rijnsburgsche Damclub hoopt haar wintercampagne den lsten September weer aan te vangen. De club zal Dinsdags ver gaderen in het Ontspanningslokaal. ORANJEFEEST Ook hier zal dit jaar de verjaardag van II. M. de Koningin herdacht worden, al is het dan ook niet op den dag zelve. Dinsdag 8 September zullen verschillende feestelijk heden gehouden worden, o.a. '11 optocht des morgens van de schoolkinderen door het dorp, opvoering van een openluchtspel aan de Vliet bij de Koestraat brug. enz. Onze muziekverecniging zal natuurlijk voor de noodige muziek zorgen. VERKIEZINGSACTIE Reeds eenigen tijd geleden meldden we dat de A. R. Prop.-Club niet van plan is stil te zitten in de komende verkiezingscam pagne. Om wat te kunnen doen aan b.v« lectuurverspreiding, ophangen van biljetten enz. is natuurlijk geld noodig. Men wil nu voor dit doel een verkiezingsfonds vormen door iedere maand een bijdrage tc vragen van ieder A. R. burger, die beseft welke groote belangen bij de komende verkiezing op 't spel staan. 1 De tegenstanders zullen, zeker ook in Rijnsburg, veel van zich doen hooren. Daarom verblijdt het ons zeer dat onze jonge menschen spontaan deze actie begonnen zijn. We bevelen ze dan ook van harte aan en we hopen dat ieder hieraan mee zal doen. Het behoeft niet veel te zijn, 50 cent per maand. Wie meer kan geven natuurlijk meer. Vele kleintjes maken ech ter een groote. Dus kiezers van Rijnsburg, doet uw plicht en stelt de jongelui niet teleur. VOORSCHOTEN KORFBALWEDSTRIJD Op Maandag 31 Aug. om 6 uur zal een korfbalwedstrijd worden gehouden op het Vitesse-terrein aan den Landweg, tussehen Vitesse I en Ijsvogels II. Voor de winnende club is een beker be schikbaar gesteld, die door den Burgemees ter zal worden uitgereikt. De toegang is vrij. AANRIJDING Gisteravond om half elf had op de brug bij De Vink een ernstige aanrijding plaats tussehen twee luxe auto's. De bestuurder A. D. uit Leiden kwam van de richting Den Haag en J. K. uit Den Haag van tegen overgestelde richting. Beide voertuigen, die met flinke snelheid reden, kwamen op de brug met elkaar in botsing, met 't gevolg, dat de wagen van J. K. onderstboven aan den kant van den weg terecht kwam. Hoe wel beide voertuigen zeer ernstig werden beschadigd, kwamen de bestuurders er goed af. De bestuurders beschadigden elkander wederzijds te veel links te hebben gereden. Dit zal door de politie worden onderzocht, De beide voertuigen moesten door kraan wagens worden weggesleept. Ondanks iet late uur was ook Burgemeester M. F. Berk hout nog aanwezig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6