llirutur jCdttsdje (tfourmtt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken MOORDAANSLAGEN IN DE GROOTE STEDEN abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending. 550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5859 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1936 16e Jaargang abbertentieprijjen: Van 1 tot 5 regels Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 EJke regel meer045 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 De Kon. Familie keert terug H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana zullen tegen het einde van deze week van Haar vacantiereis uit Zwit serland op het Loo terugkeeren. De vliegtuigen-transactie Vragen van het Eerste Kamerlid Polak Het Eerste Kamerlid Polak heeft enkele vragen gesteld aan den Voorzitter van den Ministerraad naar aanleiding van het be richt, dat twee Nederlandsche vliegtuigen aan 'n Engelsche Maatschappij zijn verkucht en later uit Croydon naar Spanje en Portu gal zijn gestart. De heer Polak verzoekt den Minister mede te willen deelen op welke gronden „men" „lïet in het geheel niet onwaarschijnlijk achtte, dat deze machines gebruikt zouden worden voor een vaste lijn met Spanje 'en Portugal", en wie of deze ,mexi" is geweest. Gevraagd wordt of Z.E. de verzekering wil geven, dat zoo lang de opstand tegen het I wettig gezag in Spanje, voortduurt, met de grootste zorg zal worden gewaakt tegen aiJe transacties en handelingen, die de positie der opstandelingen ten goede zouden kunnen komen en dat o.a. nauwlettend acht zal wor den geslagen op de bewegingen van het s.s. Lodewijk, thans liggende in de haven van Terneuzen. Omzetbelasting op brood In sommige gevallen wordt I vrijstelling verleend i De Ned. Ver. van Werkgevers in het Bak- I kersbedrijf deelt mede, dat de requests, door haar tot den Minister van Financiën gericht, waarin geprotesteerd werd tegen de I aan de bakkerij ogelegde verplichtingen om over het tevoren van omzetbelasting vrijge stelde brood deze belasting voortaan te be- talen, alsmede de besprekingen, door haar ten departemente gevoerd, in zooverre resul- i taat gehad hebben, dat de Minister heelt be paald, dat vrij blijft van omzetbelasting: a. Al dat brood, hetzij groot, hetzij klein-, i of luxebrood, dat gemaakt is uit deeg, ver vaardigd uit geen andere grondstoffen dan meel en bloem, zemelen, zout, melk, melk poeder, water, moutextract. creme en bak- kersvet. b. Krentenbrood (geen krentenbollen), voor welks vervaardiging ten hoogste 10 pet. van het gewicht' van het "gebezigde deeg- beslag krenten en/of rozijnen zijn gebezigd. c. Dat brood, vervaardigd uit' gewoon brooddeeg, waaraan b.v. een weinig suiker is toegevoegd/ zooals in sommige" streken Ivan het land te doen gebruikelijk is. De aan de hand van het bovenstaande te- 1 veel geheven belasting zal worden verrekend toet de nog op ite leggen aanslagen. De Dordtsche Straatweg De tramrails moet verwijderd worden In een adres aan den minister van Wa- terstaat heeft de K.N.A.C. gewezen op de groote voordeelen, welke voor het wegvei*- keer zouden kunnen worden verkregen, in dien langs den Dordtschen Straatweg van Rotterdam naar Barendi'echt de tramrails i zouden kunnen worden venvijderd. Immers I de wegverharding is smal en de weg is j slechts ten deele voorzien van een afzonder- I lijk rijwielpad, zoodat door het beschikbaar komen van de trambaan deze weg afdoende zou kunnen worden verbeterd. Er moet bovendien op worden gerekend, 'dat na uitvoering van het tunnel- of brug- plan in de lijn ParkhavenCharlois, hoe ook de verbetering van de traverse door Rotterdam zal worden opgelost, een deel j van het doorgaande verkeer weer van dit gedeelte van den Dordtschen Straatweg ge- bruik zal maken. Indien evenwel de trambaan langs dezen Nveg na de reorganisatie van de K.T.M. in stand zou blijven, acht de K.N.A.C. het ge- wenscht, dat de tramlijn op een vrije baan Svordt gebracht, I In verband met het feit, dat voor ge- I Schilde 6- en 55%-voets wilgenhoepels op sommige buitenlandsche markten hoogere prijzen kunnen worden bedongen, zijn de exportprijsverschillen voor deze 'hoepels toet ingang van 12 Augustus 1936.dienover eenkomstig door de Ned. Akkerbouw Cen trale verlaagd. Deze verlaging heeft geen invloed op de binnenlandsche marktpositie, aangezien daartegenover een hoogere opbrengst m bet buitenland staat. Slachtoffers ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond De daders gearresteerd Zoowel te Amsterdam, als te R ot t e r da m en 's-G ravenhage zijn Zaterdag bepaalde stadsgedeelten in opschudding gebracht door een drietal moordaanslagen, welke alle nog betrekkelijk goed zijn afgeloopen. De slachtoffers zijn wel is waar met ernstige verwondingen naar het zie' kenhuis vervoerd, doch voor geen van allen bestaat levensgevaar. Bij de aanslagen te Rotterdam en den Haag is minnenijd in het spel. Te Amster- dam wilde de dader zich wreken, omdat hij uit de ouderlijke macht was ontzet. De drie daders konden door de politie worden gegrepen. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld. MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM Vrouw door minnaar Op de Admiraliteitskade te Rot terdam heeft zich een minne- drama afgespeeld. Een 28-jarige man heeft de vrouw, die weigerde verder met hem samen te wonen, met een broodmes ernstige steek wonden toegebracht, zoodat deze in het ziekenhuis moest worden opge nomen. Wat getuigen zagen Getuigen, die Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur over de Admiraliteitskade liepen zagen daar hoe de man .het bleek later te zijn de 28-jarige werklooze varensgezel M. J. de W. een yrouw opwachtte. Beiden ontmoetten elkaar op de hoek Admiraliteitsstraat en Admiraliteitskade liepen ongeveer 10 M. samen op in de richting van het Oostplein. Er ontstond tus schen beide een woordenwisseling en plot seling zag men den man een groot mes trek ken,' waarmede deze de vrouw eenige steken toebracht. De menschen snelden" toe en hiel pen de hevig bloedende vrouw overeind, ter wijl den dader het mes uit de hand werd getrokken. De garagehouder E. F. Engels, voor wiens deur de aanslag gebeurde, hielp de vrouw, die nog loopen kon, overeind en zette haar in een auto om haar in razende snelheidnaar het ziekenhuis aan den Coolsingel te bren gen, waar ze in bewusteloozen toestand werd opgenomen: de dader werd vastgehouden en aan de politie uitgeleverd. Met voorbedachten rade? Uit het onderzoek, dat door de politie werd ingesteld, kwam vast te staan, dat de ge troffene was de 26-jarige weduwe H. Mul dervan Tol uit de Vondelstraat. Deze had eenigen tijd met de dader samengeleefd, maar deze omgang was sedert drie wreken beëindigd. De man wilde Zaterdagmiddag de relatie weer aanknoopen. Hij wist, dat de w, die werkzaam was op 'de confectie fabriek van de fa. Andriessen aan de Admi raliteitskade, 's middags omstreeks 1 uur deze fabriek zou verlaten. Daarom heeft hij haar op de hoek van de Admiraliteitsstraat opgewacht, volgens zijn 'verklaring om de vrouw te bewegen weer tot hem terug te këeren. De vrouw heeft daar geen ooren naar ge ld en dus werd het onderhoud een twistge sprek. De getuigen, een melkslijter en een broodbezorger, hebben gezien dat de vrouw eens op het voetpad liep en dan'weer er naast, terwijl de man reeds spoedig een stompende beweging maakte zonder dat hij daarbij een mes in de hand had. Toen het tweetal ter hoogte van de garage as gekomen maakte de vrouw aanstalten n den rijweg over te steken, naar de over zijde, om daarmede te kenner?, geven, dat zij niets meer met den man te maken wilde hebben. Volgens de verklaring van den da der'is hem toen de gal overgeloopen en heeft hij het groote broodmes, dat 'in zijn bezit getrokken om de vrouw 'daarmee te steken. De vrouw heeft nog gebukt om den steek te ontwijken, maar het mes"is onder het rechter schouderblad in de rug" gedrongen en Kamperpoort te Amersfoort, staande in den hoofdverkeersweg naar de Veluwe zal 'voortaan uitsluitend door voertuigen gepasseerd mogen worden. Voor voetgangers en Wielrijders wpxdt zen, bijzojylem - regeling getxgfjen, wel tot het lemmet. In zijn woede heeft de dader, roepende „Daar dan!" nog twee of drie keer gestoken, toen de vrouw voorover op de straat was gevallen en hij heeft haar in de linkerborst en aan den rechterarm en de hand getroffen. Toen kwamen de omstanders toeloopen om den woesteling te overmannen. Deze hield het wapen nog krampachtig in de hand ge klemd, doch het werd hem door een café houder afgepakt, terwijl de man zelf werd vastgehouden. Bij het onderzoek in het ziekenhuis is ge bleken, dat de vrouw veel bloedverlies heeft opgeloopen, doch dat wonder boven wonder geen edele deelen als hart en longen waren geraakt. Door den dienstdoenden inspecteur van politie is haar Zaterdagmiddag reeds een kort verhoor afgenomen, waarbij kwam vast te staan dat de man niet te voren heeft gedreigd, maar direct heeft gestoken. De da der is' door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Hij bekent te hebben gestoken omdat de vrouw weigerde tot hem terug te keer en. Steekpartij in de Hoofdstad Varensgezel met een slagersmes ernstig gewond Op de derde verdieping van een per ceel aan de Prinsengi'acht tusschen Utrechtsche straat en Amstel té Am sterdam, heeft Zaterdagavond te zes uur een 47-jarige machine-techniker een bewoner van het huis, een 30-jarige varensgezel met een slagersmes een aantal steken toegebracht, toegevolge waarvan het slachtoffer ernstige ver wondingen opliep aan het dijbeen en bij de knie. De verwondingen waren van dien aard, dat de man maar liet Bin nengasthuis moest worden vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. De dader, die na de steekpartij ijlings de vlucht had genomen, is op aanwijzing van een jongmensch dat hem gevolgd was op de Prinsengracht bij de Vijzelstraat door een agent aangehouden, die hem naar het bureau Stadhouderskade bracht, waar hij is opgesloten. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Omtrent de aanlei ding tot het gebeurde vernemen wij, dat de machine-techniker eenigen tijd wegens zijn gedrag uit de ouderlijke macht was ontzet Desondanks trachtte hij herhaaldelijk zijn vrouw en kinderen op te zoeken en zoo was het ook Zatei'dagavond weer het geval. De man wist binnen te komen en ofschoon de iw hem tot drie keer toe verzocht heen yaan> daarin ter zijde gestaan door den 20-jarigen zoon, bleef de man weigeren. De in het benedenhuis wonende varensgezel, die het reeds meermalen voor de vrouw en de kinderen had opgenomen kwam ook thans te hulp en gelastte den man zich te verwijderen. De machine-techniker ontstak hierover in zulk een hevige woede, dat hij het mes te voorschijn haalde en den ander aanviel, met het reeds vermelde gevolg. Het feit, dat de dader een mes van dergelijke afmetingen in geopende toestand bij zich droeg, kan als bezwarende omstandigheid gelden, aangezien hieruit zou kunnen blij ken, dat hij met wraakgevoelens is bezield geweest. Steekpartij in het Haagsche Bosch Zaterdagavond ongeveer elf uur trof de politie in 't Haagsche Bosch te D e n Haag, nabij de sociëteit, de 29-jarige J. P. V. aan, die verklaarde even te voren na een woordenwisseling dooreen man met een mes onder den linker schouder gestoken te zijp. Het bleek, dat de man daarbij ernstig werd getrof fen. Als dader wees hij aan den 28-jari- gen N. H., met wiens vrouw hij omgang had en in wier tegenwoordigheid hij door H was aangevallen. De man werd ter verpleging naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Onmiddellijk trok de politie er op uit om den dader op te sporen. Zij trof dezen in zijn woning aan, waarna hij gearresteerd werd en overgebracht naar het hoofdbureau van politie. De man ontkent iets van de zaak af te weten. Ook de vrouw, in wier gezel schap de aanslag zou zijn gebeurd, zei- de van niets te weten. Zij is daarop vrij gelaten, doch haar man werd voorloopig vastgehouden op het hoofdbureau. Bij informatie is gebleken, dat V. niet levensgevaarlijk ia getroffen. DRAMA OP EEN BENZINE-AAK Door benzoldampen bedwelmd Schipper gedood Zaterdagmorgen omstreeks half zeven heeft op de Waal tegenover de Steen fabrieken van Gebr. Mijnlief te D r u t e n een tragisch ongeval plaats gehad, dat ondanks de moedige we- derzijdsche reddingspogingen van den schipper en diens knecht, aan eerst genoemde het leven heeit gekost. Wegens den mist lagen daar eenige sche pen gemeerd, waaronder ook de benzine aak „De Brug", schipper Joren, afkomstig uit Rotterdam. De benzine-aak, welke ge woonlijk door een motor voortgedreven wordt, was leeg en de beide schippers wa ren bezig 't schip te reinigen. Bij dit werk is de knecht van schipper J. bewusteloos ge worden tengevolge van de benzoldampen. Toen de schipper dit bemerkte, is hij on middellijk in het ruim afgedaald om zijn knecht te helpen. Hij bracht hem boven en begaf zich dadelijk daarop weer naar be neden. Dit is hem noodlottig geworden, aangezien ook hij door de benzoldampen bevangen is geraakt. .Met zijn hoofd viel hij tegen de ijzeren hinten en bleef bloe dend liggen. De knecht, die inmiddels was bijgekomen, schoot zijn baas direct te hulp, doch ook hij werd onmiddellijk weer door de dampen bevangen. De schipper van een naburige kleine boot, die iets van het onheil bemerkt had. begaf zich aan boord van de aak en vond in het ruim de beide bewustelooze man nen. De knecht was spoedig bijgebracht, doch schipper Joren bleek te zijn over leden. Het onderzoek werd geleid door den rijksveldwachter Ter Haar en den gemeen teveldwachter Van der Loo uit Druten, ter wijl ook de rivierpolitie uit Tiel een onder zoek instelde. Het stoffelijk overschot van schipper Joren is gisteravond naar Rotterdam over gebracht. Het slachtoffer was van middel baren leeftijd en gehuwd. Het schip is in middels reeds naar Rotterdam vertrokken. Postauto in Oostenrijk verongelukt yix C. Goseling gewond Chauffeur en reiziger gedood Een met 25 personen bezette postauto bus is op den Gross-Glockner-weg nabij Heiigenblut in Oostenrijk een 50 meter diepe begroeide helling afgestort en verscheidene malen over den kop gesla gen. De chauffeur en een reiziger wer den gedood, de overige inzittenden wer den gewond. Hieronder bevonden zich dx-ie Amsterdammers n.l. dr. M. Mar- res, die een verwonding aan den rug opliep en vermoedelijk ook een hersen schudding, mevr. E. G o s e 1 i n g, die snijwonden kreeg boven het rechteroog, en het Tweede Kamerlid mr. C. G o s e- 1 i n g, die er met lichte ontvellingen afkwam. Het verdrinkingsgeval aan de Moerdijk Aan de veiligheidsvoorschriften niet voldaan In verband met het verdrinkingsgeval j.l. Vrijdag van den schilder P. H. uit Made die van een stelling van de Moerdijkbrug viel en verdronk, heeft j.l. Zaterdag hei hoofd der arbeidsinspectie uit Breda een grondig onderzoek ingesteld. Verschillende foto's werden genomen, terwijl bleek dat verschillende stellages niet aan de schriften der veiligheidswet voldeden. Tegen den aannemer zijn dan ook reeds eenige processen-verbaal wegens overtreding der arbeids- en hindenvet opgemaakt. Zaterdag heeft de marechaussee nog den gelieelen dag gedregd naar den verdronken schilder, evenwel zonder resultaat. Auto in Kanaal gereden Alles nog goed afgeloopen Gisermorgen heeft zich bij de Lichtmis, in de nabijheid van Zwolle, een auto-onge luk voorgedaan, dat gelukkig nog betrek kelijk goed is afgeloopen. Een uit Haarlem afkomstige auto, bestuui'd door den heer Akkerman, en waarin voorts nog twee dames gezeten waren, passeerde n.l. met veel te groote snelheid de beruchte Lieht- misbrug, waar zich reeds zoo veel ongeluk ken hebben voorgedaan en kwam in een stx-oomduiker terecht. De wagen sloeg over den kop en ver dween in het water. Gelukkig zaten ter plaatse eenige personen te hengelen. Zij schoten onmiddellijk te hulp en slaag den (re in, bijgestaan door een mai-e- chaussee, de drie inzittenden uit de auto te halen en op het droge te brengen. De heer Akkerman had een ernstige bloedende hoofdwond bekomen, de da mes waren e# met eenige ongevaarlijke kneuswon den afgekomen, doch waren uiteraard zeer overstuur. In de marechausseekazerne werden de slachtoffers verbonden en van het noodige voorzien. Een kraanwagen heeft later de vernielde au tg uit de vaart gehaald. Fransche militaire vliegtuigen te Barcelona Een speciale verslaggever van de „Daily Telegraph" meldt, dat in een week tijds 19 Fransche militaire vliegtuigen te Barce lona zijn aangekomen. Op de Fransche ma chines is het roode herkenningsteeken aan bracht, waarvan alle Spaansche regeerings- vliegtuigen zijn voorzién. Ieder der Fran sche piloten heeft voor zijn vei'trek uit Frankrijk 15.000 francs per maand ont vangen. Het veer Numansdorp-Willemstad Naar een betere oeververbinding Ten einde een betere oeververbinding te verkrijgen van Numansdorp naar Wi 1- 1 ems tad, heeft zich een commissie ge vormd, bestaande uit de navolgende heeren: H. van der Veen, burgemeestér van Willemstad, voorzitter. Leden: A. C. de Vries Broekman, burgemeester te Oud-Beijerland; J. G. de Zeeuw, burgemeester van Numansdorp en Klaaswaal te Numansdorp; J. Ver hagen te Oud-Beijerland; A. W. van Sprang Jzn. te Heiningen; A. van Tilburg te Steenbergen; J. A. C. G e 1 u k te Dinteloord, en J. H. Ph. de Wilde J r. te Numansdoi-p, tevens secretaris der Het doel is verkrijging van betere boo ten, vermindering der tarieven en meer vaarten per dag. De aanrijding bij Nijmegen De heer G. Krom, die Donderdagavond op den Graafschen weg bij het Maas-Waal kanaal te. N ij m e g e n op zijn motorfiets door een Engelsche auto werd aangereden en ernstige verwondingen opliep, is zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, over leden. Even uitrusten. Zondagmiddag te omstreeks half drie stap te een groepje wielrijders uit Loon op Zand, die een bedevaarttocht hadden ge maakt naar Kevelaar, op den weg, gelegen tusschen sluis 3 en de Heeswij ksche brug oyer dé Zuid Willemsvaart even af, om wat uit te rusten. Een van hen, de ongeveer 40- jarige M. Leermakers uit Loon op Zand, die met dé fiets aan de hand in het gras lanes den wég stond, is door een uit de richting Vèghél komènde ,auto, bestuurd door den heer W. P. uit Nuland, gegrepen. De man, die tegen den grond werd gesmakt, kreeg een ernstige hoofdwonde. Omwonenden ver leenden hulp. waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis te Veghel vervoerd werd, waar hij na aankomst is overleden. Leer makers was gehuwd en vader va.n een kind De gemeentepolitie stelt een onderzoek in. Gebleken is, dat de weg ter plaatse, toen het ongeval geschiedde, geheel vrij was. Felle brand te Alkmaar Lek petroleumstel de oorzaak. Hedenmorgen omstreeks zeven uur werd de Alkmaai'sche brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een perceel in de Druiven laan te Almaar, bewoond door de familie Jonker. Toen de. brandweer ar riveerde stond het huis in lichter laaie, zoo dat aan behoud niet te denken viel. Het geheele pand, alsmede de inboedel en eeni ge gouden en zilveren sierraden werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lek in een petroleumstel, waarop gen ketel met waschgoed stond te koken. De bewoner had het stel aangestoken voordat hij naar de kerk ging en zijn vrouw, die boven sliep, werd eerst wakker toen het achtergegdeelte van het huis in volle vlam stond. LOONEN IN DE STEENINDUSTRIE Aan de resultaten van een loon-enquete over het tweede halfjaar 1935, vermeld in de 7de aflevei-ing van het maandschinft van het centraal bureau voor de statistiek, is het volgende ontleend. Het gemiddeld uur- inkomen van geoefende steenfabrieksarbei- ders bedroeg 38 cents en het gemiddeld aan tal gewerkte uren per week 47%: Ongeschool den verdienen gemiddeld 37 ets. per uur en werkten 45% uur per week. Naar de ver schillende gebieden beschouwd, liepen de uur-verdiensten tamelijk uiteen. Zoo verdien den b.v. kleibereiders, steenmakers en steen- drogers in fabrieken aan de z.g. bovenrivie ren 35 ets., in Groningen 43 ets. en in Lim burg 33 ets. LOONEN EN ARBEIDSVOORWAARDEN GEMEENTEWERKLIEDEN In de zevende aflevering van het maand schrift van het Centraal Bureau voor de Statistiek is opgenomen de jaarlijksche sta tistiek van de arbeidsvoorwaarden van ge meentewerkieden volgens den toestand op 1 Mei j.l. van ongeveer 27000 gemeente-ar beiders in 67 gemeenten. Vergeleken met den toestand op 1 Juli 1935 (datum van het vorige onderzoek) zijn in vele gemeenten de loonen" gedaald. In verschillende gevallen heeft bij de her ziening der loonen tevens een hergroepee- vng der beroepen, hetzij in een lagere, het zij in een hoogere klasse, plaats gehad. Het aantal in de statistiek begrepen arbeiders was voor alle 67 gemeenten tezamen ver minderd met 500 a 600. Medegedeeld wordt nog, dat in biina alle gemeenten, waarvoor de verschillende Ri sen minimum- en maximum-loonen waren vastgesteld, verreweg het grootste deel der arbeiders (dooreengenomen ongeveer 90 pet.) het maximumloon hunner loonklas- se .verdiende. VOORNAAMSTE i NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Op het kerkhof Oud-Charlois te Rotterdam is het stoffelijk overschot van den heer Quispel ter aarde besteld. Nabij Zwolle is een auto in een kanaal geredende inzittenden konden worden gei red. Te Rotterdam, 'Amsterdam en Den Kaag hebben moordaanslagen plaats gehad. De daders zijn gearresteerd. Uit Badajoz komen berichten van massale executies, die door de nationalisten zouden zijn ten uitvoer gelegd. Emir Abdullah van Transjordanië zou be- middelingsvoor stellen hebben gedaan inzake het Palestijnsche conflict. Bij Biarritz is een Brilsch Fokker-vlieg tuig neergestort. De inzittenden kwamen daarbij om het leven. A Vleeschschotels met Soep N II en Diverse Groenten als: I IE Soep-Biefstuk-Dop.-flard. Soep-Oester-Sperb.-Aard. CENT Soep - Carb. - Snijb. - Aard. NA 3 UUR 10 CENT HOOGER COOP. RESTAURANT A'DAM, MOLENPAD 2 b.d. Leldscbegracht (Adv.) Meisje door auto gegrepen Zondagmorgen is op den Rijksstraatweg te Duivendrecht het 4-jarig dochtertje van den bakker Wolfenbuttel, doordat zij plotseling den Straatweg overstak door een auto komende uit de richting Amsterdam gegrepen. Di'. Hartman uit Diemen was vrijwel on middellijk na het ongeluk ter plaatse. Het duurde echter lang, voor de politie, die uit Ouderkerk moest komen, verschen. Daarom waarschuwde men tevens de marechaussee uit Diemen. Het vierjarige slachtoffertje had zwaar hersenletsel, vermoedelijk een hersenbloeding bekomen. Het meisje werd naar het ziekenhuis te Amstei'dam ver voerd, waar het aan de bekomen verwon dingen is bezweken. Op de thuisvaart verdronken Bootje omgeslagen op de Maas De 28-jarige B. Baggermans uit Oijen, rentmeester van het kasteel Oijen, had Vrij dag werkzaamheden te Maasbommel verricht en keerde met een bootje over de Maas naar huis terug. Door do golven er stond vrij veel wind moet het bootje zijn omgeslagen en B. is jammerlijk verdronken. Daar hij thuis had gezegd, dat hij mogelijk te Maasbommel bleef overnaenten, dacht' men tot Zaterdagmiddag niet aan een on geluk. Daar hij echter ook toen nog niet ver scheen, stelde men een onderzoek in, waarbij bleek, dat B. des avonds reeds vertrokken was. In dertig gemeenten langs de Maas werd geïnformeerd, doch B. was nergens aangekomen. Bij verder onderzoek kwam toen de vermoedelijke toedracht aan het licht. Met twee motorbooten en een zestal an dere vaai'tuigjes is men begonnen te dreg gen, tot dusverre echter zonder resultaat. B. stond als zeer oppassend bekend. Onder een melkwagen geraakt Negenjarig jongetje gedood Toen het 9-jarig zoontje van den hees Modders uit IJselmuiden Zaterdagavond, ter hoogte van de gasfabriek op den Noord- weg te Kampen, voor zijn vader wilde gaan rijden, om een melkwagen te laten passeeren, kwam hij met het achterwiel van zijn foiets met het voorwiel van de fiets van zijn vader in aanraking met het gevolg, dat de jongen kwam te vallen en onder den wa gen terecht kwam. Een der wielen ging het knaapje over de borstkas, welke werd inge- drukt. In deerniswekkenden toestand werd' de jongen bij een der omwonenden binnen- gedragen. Gisteren is het ventje overleden, JONGEN VERDRONKEN De achttienjarige J. Lenningh» wonende in de Baniei-straat te Rotterdam, heeft zich gistermiddag in het Zuiddiepje tegen over Brienenoord te water begeven, hoewel hij niet kon zwemmen. Al spoedig zonk de jongeman naar de diepte. Tien minuten later werd hij opgehaald. Kunstmatige ademhaling en zuurstofapparaten konden niet meer baten. Het lijk is naar het zie kenhuis op den Coolsingel overgebracht CAdvJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1