rodöJl WERK DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1936 TWEEDE BLAD PAG. 5 STEUN BIJ LANGDURIGE WERKLOOSHEID Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de begrijpelijke beroering, welke de voorne mens van den Minister van Sociale Zaken inzake de gewijzigde steunregeling brengen, tot onjuiste beoordeeling leidt. Men ziet dan over het hoofd, dat de nieuwe rege ling voor sommige categoriën zeker ver betering brengt en dat voor de anderen verzachtende maatregelen getroffen worden. I tVe maken ons sterk, dat er zijn, die de bepaling over het hoofd zagen, dat de I totale vermindering wegens huurtoeslag en wijziging van loonnorm niet meer mag be dragen dan f 1.25 per week. Een niet te dragen korting, zal men zeggen; wij dur ven het niet ontkennen; maar een geringer korting dan mogelijk zou zijn bij strigente doorvoering van beide maatregelen. Want men vergete niet, dat de wijziging van loonnorm bij langdurige werkloosheid tot zeer belangrijke verlaging zou kunnen lei den. Merkwaardig genoeg, wordt aan deze be paling minder aandacht geschonken dan aan die van de huurtoeslag. En waar men het deed, viel ons op de onnauwkeurige I weergave. Zoo lazen wij in een blad, dat zich an- Üers wel nauwkeurig op de hoogte stelt van deze dingen, een omschrijving, welke in strijd is met de circulaire van den Minister. Deze bepaalde, dat voor hen, die langdurig werkloos zijn, een nieuwe loonnorm, een „standaardloon" aangenomen zal worden, op I grond waarvan men dan de steunnorm zal berekenen. Wie daartoe zullen behooren en hoe hoog iclat „standaardloon"' zal zijn, wat langdurige werkloosheid beteekent; daar weten we niets van, schreef een der bladen; dat alles maakt de minister uit en hij kan het elk ©ogenblik veranderen. In de regeeringscirculaire lezen wc ech ter, dat personen, die over een aaneengeslo ten tijdsduur van vier jaar minder dan 26 weken hebben gewerkt, t.a.v. de steunrege ling niet meer gerekend worden hun oude beroep uit te oefenen. Voor hen wordt dan een „standaardloon" vastgesteld, dat in de negen klassen, welke voor de steunverlee- ning gelden, van f 20 tot f 12 bedraagt; cn op dat fictieve loon wordt de steunnorm dan gebaseerd. Wij vreezen, dat wanneer deze bepaling in alle strengheid werd doorgevoerd, zulks voor vele steuntrekkers een zware slag zou zijn. En toch is een regeling ten deze onmis- Baar. Menigmaal hebben de instanties, welke in deze dingen adviseeren of beslissen moe ten, voor een moeilijke keuze gestaan. De gevallen deden zich voor, dat iemand geen werk kon vinden in zijn eigenlijke beroep, maar arbeid aanvaardde op geheel' ander terrein, waardoor hij nauwelijks ging ver dienen, wat hij" vroeger als steun" ontving. Raakte hij nu weer werkloos, dan was het de vraag: hoe zal de steunnorm zijn; ge baseerd op het eerste goedbetaalde werk, ©f berekend naar het veel lagere loon. Deze vraag was niet zoo eenvoudig en Werd op verschillende wijze beantwoord. Het is duidelijk, dat wie de laatste bereke ning juist achtte, de consekwentie moest aanvaarden, dat menigeen verstandig deed om geen werk tegen lager loon dan vroe ger te accepteeren; dat zou immers later de steunnorm drukken. Deze kwestie leverde ontegenzeggelijk moeilijkheden op en een uniforme regeling was noodig. Maar de bepaling, dat de aller hoogste loonnorm slechts f20 zal zijn, zou vooral voor groote stads-werklooaen funest werken, indien geen verzachting .werd ge troffen. Ook dit onderdeel dient goed bekeken te worden. Handelsbesprekingen met Canada Canadeesch Minister In ons land Met den Pullmantrein is gisteravond om 7.15 uur te 's-Gravenhage aangekomen de minister van handel en industrie van Ca nada, de heer W. D. Euler, die, vergezeld door den directeur van den handelsvoor lichtingsdienst van Canada, den heer L. D. Wilgress, een bezoek aan Nederland komt brengen. Met denzelfden trein kwam mede de heer Mac Gillavry, handelscommissaris van Ca nada te Rotterdam. Het is het voornemen van den Canadee- schen minister, door rechtstreeksche be sprekingen met de Nederlandsche autori teiten zich te oriënteeren omtrent de Ne- derlandsch-Canadeesche handelsbetrekkin gen. Minister Euler werd hedenochtend o.a. door Minister Colijn ontvangen, die hem namens de Regeering een lunch aanbood De werkloosheid Geen verdere daling De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week van 20 tot en met 25 Juli 1936 het aantal leden van ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 532.600, hieronder zijn begrepen 74.500 land arbeiders, te wier aanzien in de maanden Mei tot en met November geen gegevens aangaande de werkloosheid ontvangen worden. Van de 458.100 verzekerden, niet behoq- rende tot de landarbeiders, waren geheel werkloos: in de week 20 tot en met 25 Juli 1936 29.5 pet.; in de vorige verslagweek (6 tot en met 11 Juli 1936) 28.9 pet.; in de overeenkomstige verslagweek van 1935 27.2 pet.; in de overeenkomstige verslagweek van 1934 24.4 pet. Bij 1054 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 25 Juli 1936 in totaal 393.175 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 370.815 mannen. Van deze werk zoekenden waren er 373.269 werkloos, on der wie 356.353 mannen. ANTI-REV. JONGEREN ACTIE Het aantal clubs op ruim 200 gehandhaafd Gehoopt wordt op een langzame uitbreiding Verschenen is het zevende jaarver slag van de A.RJ.A. We memoreeren daaruit, dat de organisatie temidden van alles wat moeilijk en onzeker was, zich volkomen heeft kunnen handha ven. Het bestuur heeft gevoeld dat, na het bereiken van 200 clubs het moei lijker zou zijn op dit aantal te blijven dan om het te bereiken. Zooals nu de zaken staan is er goede hoop dat het onder Gods zegen zal mogen gelukken het A.R.J.A.-werk in dezen omvang blijvend ten dienste der partij te stel len. Het bestuur hoopt zelfs op een langzame uitbreiding. Op 1 Juli bedroeg het aantal clubs 203. Dit cijfer werd genoteerd na de afschrijving van 36 clubs waarvan in het afgeloopen jaar be richt van opheffing werd ontvangen of ten aanzien waarvan, door het uitblijven van ieder bericht, geconcludeerd moet worden dat zij niet meer werken. Daartegenover stond de oprichting van 32 nieuwe clubs. De meeste dezer clubs werden opgericht op initiatief van de jongeren zelf; een enkele maal op initiatief van de kiesvereeniging. Het aantal leden der clubs kan gemiddeld op 14 worden gesteld en de leeftijd ligt voor het overgroote deel beneden 26 jaar en een klein deel onder de 20 jaar. Het aantal ver gaderingen per club bedraagt gemiddeld 7 per seizoen. Het contact met de partij bleef onveranderd en de goede verhouding met de Dr. A. Kuyperstichting bleef bestaan. Haar directeur, Dr. J. W. Noteboom, verrijk te de serie studieschetsen met een belangrijke bijdrage dVer „Het recht van Opstand". De verhouding tot de A.R.P.C. werd nog niet de finitief geregeld. Wel vond een uitvoerige bespreking plaats tusschen de voorzitters der beide organisaties, Dr. G. A. Diepenhorst te Zeist en Dr. L. W. G. Scholten te Utrecht. Mede dientengevolge mocht de A.R.J.A. ver schillende malen geen onvruchtbaar beroep doen op de medewerking van den voorzitter der P.C. en wederkeerig werd deze medewer king gaarne toegezegd en zoo noodig ge schonken. Slechts 20 pet. van de A.R.J.A.-clubs is ge vestigd op plaatsen waar tevens een P.C. werkt. Het orgaan Het orgaan ging zijn vierden jaargang in en het geeft hetzelfde beeld als de organisa tie. Het abonnementental handhaafde zich vrijwel en bedraagt thans 2219, verdeeld over 196 clubs. Het aantal particuliere abonnementen be draagt 148. Door de stijging van het aantal clubs dat het orgaan ontvangt van 183 op 196, daalde het gemiddeld aantal abonnemen ten per club van 11.4 op 10.5. De admini strateur is van meening dat uitbreiding van het abonnementenaantal zeer wel moge lijk is. 3t verslag eindigt met de opmerking dat de A.RJ.A. kan en wil zijn de jongeren- •ganisatie der partij. De partij grijpe dit middel aan om de Calvinistische jeugd te bewaren bij het A.R. beginsel. Zij bevordere dit werk dan ook door al haar instanties, opdat onder den zegen des Heeren mede door dit middel het heden de toekomst aan zich verbinde. Inlichtingen omtrent de A.RJ.A. zijn kos teloos verkrijgbaar bij den heer A. L. de Bruyne, Haarlemmermeerstraat 62, Amster dam (W.). Propagandalectuur is eveneens beschikbaar. Tegen het vloeken Het volkskwaad bij uitnemendheid In het laatste nummer van Onze Banier, orgaan van de Nat. Chr. Onder officieren Vereeniging, wordt op meer dan één plaats weer gesproken over het vloeken, dit volkskwaad bij uitnemendheid. Eén der medewerkers vertelt, hoe iemand genezen werd van zijn treurige gewoonte: „Iemand bad in zijn omgeving een collega, die zijn redenen doorspekte met de naam „God" als stopwoord en soms ook andere Godsnamen misbruikte. Hoewel daar op reeds meermalen gewezen, kwam deze slechte gewoonte toch telkens weer tot uiting. Mijn zegsman nam zijn toevlucht tot een hulp-middel. De bedoelde collega was R.K. Zoodra bij nu een vloekwoord uitte, gebruikte de zegsman in zijn antwoord de naam „Moeder Maria" als stopwoord. Dat liep al spoedig zoo erg, dat de R.K. collega boos werd en zei: „l?.at de Moeder maagd daar nu maar buiten; die moest jij als Protestant heelemaal met rust laten." Daarop had de zegsman gewacht en ant woordde nu heel kalm en ernstig: Ik heb ook groote eerbied voor de moeder des Heeren al denk ik over haar „heiligheid" anders dan gij. Doch over „God" denken gij en ik gelijk. Hij is de driemaal Heilige. Als het U nu zoo vertoornt, ik denk dat het U leed doet, als de naam van de Moedei masigd oneerbiedig wordt gebruikt, dan moest het ons toch beiden veel meer leed doen, al# de Naam van dien Driemaal Hei ligen God op schandelijke wijze als s'op woord wordt misbruikt. Uit eerbied voor de Moeder des Heeren zal ik haar naam niet meer te onpas g°- bruiken, doch geef mij de hand er op, dat gij de Naam Gods nog hooger acht en dat we saam tegen alle misbruik van die Naam zullen waken." Officieele berichten ■ef. der P.T.T., J. P. Baerents. dlK te Hilvcreum. is eervol ontsla? nies bij den PTT- dienst, A. v Vliet VERDEDIGINGSWERKEN OP WALCHEREN Door de Genie is gisteren te Bergen op Zoom aanbesteed het maken van wer ken in gewapend beton op Walcheren, ra ming f 43.800; a. Ned. cement; b. cement naar keuze. Laagste inschrijver J. II a- ringman te Colijnsplaat a f 35.300, b f 35.000. AANLEGSTEIGER TE WILLEMSTAD Op Woensdag 9 September zal te 's-Her- togenbosch door den Rijkswaterstaat wor den aanbesteed de herstelling van den westelijken aanlegsteiger aan het Hol- landsch Diep te Willemstad. MILITAIRE AANBESTEDING Door de Genie zal op Vrijdag 28 Augustus te Arnhem worden aanbesteed Bestek no. 202: Het doen van voorzieningen aan mi litaire gebouwen en werken te Ede. Ra ming f 25.150. DE RIJKSWEG NIJMEGEN—VENLO Op Woensdag 9 September zal te Maas tricht door den Rijkswaterstaat worden aanbesteed het maken van de aardebaan en het daarop aanleggen van rijwielpaden van betonplaten langs den rijksweg Nij megen—Venlo tusschen km. 95440 en km. 105200 van Well tot Afferden onder de gem. Bergen, met bijbehoorende werken. VOLTOOIING WILHELMINAKANAAL EINDHOVEN Goedgekeurd is het voorstel aan Eind hoven een voorschot van f 318.000 te ver strekken uit het Werkfonds om het scheep vaart- en afwateringskanaal naar het Wil- 'nelminakanaal te voltooien. STRAATAANLEG DEN BOSCH Voor stratenaanleg en rioleringswerken heeft bet Werkfonds aan 's-Hertogcnbosch een bedrag van f 566.300 toegestaan. BAGGERWERKEN TE DORDRECHT Laagste inschrijver voor het verrichten van baggerwerken in de verschillende ha vens en het vervoeren en oppersen der baggerspeci was A. Kraayeveld te Zwijn- drccht voor f 13.733. DE VERBETERDE VAARWEG GRONINGEN—STROOBOS Hot Prov. Bestuur van Groningen beeft aanbesteed bet maken van wegverhardin gen van beton op den zuidelijken kanaal dijk tusschen Gaarkeuken en Stroobos, het 32ste gedeelte van de werken voor een ver beterden vaarweg GroningenStroobos. Laagste inschrijver was de heer H. van Meekeren te Hindeloopen voor f 59.850. GEBOUWEN IN GEWAPEND BETON Te Gorinchem zal op Woensdag 26 Augustus in het openbaar worden aanbesteed door de Genie bestek no. 243: het maken van gebouwen in gewapend beton nabij Willemsdorp. Raming f 70.000. Bestek 247: Het uitbaggeren "Dinsdagmiddag sloeg de bliksem in een groote boerderij ie Wilp bij Deventer, waardoor deze vrijwel geheel afbrandde. - van den brand, toen deze op zijn felst woedde. Feuilleton DIEDERIK VAN NIJENRODE ui (Slot Groot was de verbazing der kasteel bewoners, toen op zekere dag, na jaren van afwezigheid, Vrouwe Helena zich aan de slotpoort meldde. Een mengeling van vrees en verbazing doortintelde Wolfaert, toen hem de terug komst der burchtvrouw werd medegedeeld. Wat beduidde dit? Was zij, de doodge waande, plotseling weer ten tooneele ver schenen en met welke voornemens was zij thans bezield? Had zij berouw van haar vroegere weigering? Zou zii thans Ben enkele blik uit haar oogen maakte aan alle twijfeling een einde! Die gebiedende houding, dat ontzagwek kend voorkomen deden hem duidelijker gevoelen, dat niet zij als berouwhebbende vrouw was teruggekeerd, maar dat veeleer hij berouw mocht toonen over zijn vroegere wandaden. Berouw? Dat woord kende hij niet, als het zijn persoon of daden betrof; neen, hij zou de eerste tijd eens zien en intusschen overleggen, wat hem te doen stond. Lang tijd tot overdenken bleef hem echter niet over, want reeds spoedig dringt de tijding van de terugkeer der Hollandsche Kruisridders tot hier door. Wat nu? Als heer Diederik zich eens daaronder bevond, wat dan? Het angstzweet breekt hem uitl Naar don burcht van Heusden te gaan en berichten inwinnen omtrent het lot van zijn heep 13 voorhands het eenige wat hem te doen staat. Spoedig komt aan alle onzekerheid een einde bij het vernemen der boodschap, da heer Diederik zich reeds op weg naar huis bevindt en nog diezelfde dag verwacht kan worden. Thans rest hem maar één troef, die hij met de meeste handigheid dient uit te spelen: op weg, zijn heer tegemoet en uit bundige vreugde te huichelen, waar angst en wraakzucht hem het hart doen ineen krimpen. De ontmoeting was recht hartelijk, maar.. „Waar is mijn vrouw, waar is Helena? Is het bericht van mijn terugkomst nog niet tot haar doorgedrongen? Spreek op Wol faert, waarom toeft zij?" „Edele Heer, hartelijk verheugen wij ons in Uw wederkomst, huis en hof zijn in goede staat; als trouw dienaar heb ik steeds voor Uw belangen gewaakt, maar Uw 1 „Wat; is zij ziek, of erger misschien „Heer, ware het zoo, ik zoude U hartelijk beklagen, maarH „Martel mij niet langer, Wolfaert; ik zie, dat het u moeite kost, maar zeg mij de volle waarheid, ik beveel het u!" „Indien mijn Heer beveelt, zoo zal ik spreken, hoe smartelijk mij dit ook valt! Uw vrouw heeft tijdens Uw afwezigheid zich schandelijk misdragen! Vruchteloos heeft zij getracht mij over te halen ontrouw met haar te plegen en daarna heeft zij heimelijk de burcht verlaten met mede neming van vele kostbaarheden. Toch schijnt het bericht van Uw terugkomst haar bereikt te hebben, want plotseling is zij voor eenige dagen, na jaren van afwezig heid, teruggekeerd en wacht zij U ten hove!" Als door de bliksem getroffen staat daar heer Diederik bij het vernemen van deze ongelukstijding. Moest hij nu dóarvoor tcrugkeeren? Ach, was hij maar gebleven op het slagveld of bezweken in de Turksche gevangenschap. Maarzijn besluit is spoedig genomen Spoorslags rijdt hij vooruit, naar de burcht, waar de poortwachter reeds de brug liet zakken, de poort opende en met blij hoorn geschal aan de wachtenden de aankomst van den Heer meldde, Ook Helena treedt naar buiten; stralend als een blijde zomerdag, jubelend van vreugd, opgetogen van verwachting schrijdt zij voorwaarts, haar gemaal tegemoet m?t open armen hem opwachtend „Ha, boeleerster, zijt ge daar? Weg uit mijn oogen, weg van de burcht, ter poorte uit, nooit, nooit wil ik u weerzien!" zoo valt heer Diederik uit tegen haar, die alles trotseerde, alles op het spel zette, alles waagde om hem te redden, die haar thans zóó ruw en woest verguisde. Wreede ontgoocheling! Droevige ellende zal haar deel zijn voor dé opofferingen? Maar neen, de fiere Helena, de vrot bezield met mannenmoed, laat zich zóó niet uit het veld slaan: zij vertrekt er heer van Nijenrode zet zich, geslagen door het harde lot, neer en overpeinst de harde omstandigheden. De edelvrouwen nemen de zorg voor het knaapje over, dat haar heer medebracht. Dat kind, och, dat herinnerde hem weer aan dien edelen Helenius, dien braven vader was hij thans maar hier om zijn verdrie! uit te schreien aan zijn hart! Een bediende meldt bezoek: een monnik vraagt een gastvrij onderdak voor één nacht. „Het zij hem toegestaan, maar ik ben thans niet in staat eenig bezoek te ontvan gen; hij verblijve bij het dienstvolk of roepe de gastvrijheid in van den kapelaan." „Heer, de eenvaarde vader wenschte U persoonlijk te spreken!" „Neen, geen gezelschap zal mij storen in deze droeve uren." „De grijze monnik noemde den naam Helenius!" „Wat zegt ge, Helenius? Laat dien braven man terstond hier, meer dan ooit komt hij op het juiste oogenblik!" De deur gaat open en de bediende laat den schijnbaar vermoeiden pelgrim binnen treden. volg de M'S'S* gewoonte Neem eiken Vrijdag en Zaterdag een M.S.S.-cachet ter Inwendige zuivering. Gij kunt niet gezond blljv« tot dag zich In Uw lngewt Tenslotte begint Ge U „zoo moi en „zoo lusteloos" te gevoele krijgen van allerlei onprettige v. zonder dat Ge beseft, waar h De M.S.S.-cachets zullen Uw haperende spijs vertering. Uw vertraagde stoelgang herstel len. Uw met vergiftige afvalstoffen gevulde darmen zacht ledigen. Uw gestel opfrisschen. Ge gaat U'n ander mensch voelen. Ge bemerkt vol welbehagen, dat ge U op Zondag-ochtend voor het eerst eens lekker frlsch en opgewekt gevoelt, vol van levenslust en energie, want: M.S.S.-cachets: Maken Schoon Schip Overal verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Per 12 stuks ln koker slechts 60 cent van de toeleidingsgeul van de Waal naar de Inundatiesluis in den Waalban- dijk te Tiel. Raming f 4000. DE SPOOR WEGWERKEN BIJ VLAKE Dezer dagen heeft de openbare aanbesteding plaats gehad van bestek no. 1687 S.S. betref fende het maken van grond- en spoorwerken met bijkomende werken ten behoeve van de spoorwegverhooging te Vlaiké. Voor het geval de aannemer geheel vrij is in de levering en aanvoer van het zand. b. Voor het geval de aannemer het zand betrekt uit de Zanderij te Wouw, overeen komstig het bepaalde in paragraaf 2a van het bestek. De raming bedroeg 670.000. Laagste inschrijvers waren de N.V. Aan neming Mij. v.h. J. M. Strijland te Uithoorn, voor a 488.000; Gebrs. L. en E. Boekee, Den Haag, voor b 599.000. Ingekomen waren 18 biljetten. Hoogste inschrijvers waren: J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge, voor a 680.000: „Van Hattum en Blankevoort en W. Blankevoort Gzn., Beverwijk/Haarlem, voor b 769.850. D E V E O Buikgordels, soepel en gemakkelijk Goed waschbaar Alleen-verkoop: - Wester-Apotheek Deveo-Depót 33,055 Mevrouw Hardebol KITtS^'ismo Fa. C. Roosen Zn. BS.SIfiKSJ (Adv.) „Ach, edele vader, wat komt ge op het juiste pas; hoe snak ik van verlangen naai uw tegenwoordigheid. Droevig, diep droevig is mijn wederkomst op eigen burcht! Mijn vrouw, mijn innig geliefde Helena De monnik slaat de kap achterover, werpt de valsche baard ter neer en „Helena, mijn Helena, zijt gij dat?" „Helenius cn Helena zijn een en dezelfde persoon!" Nooit heeft zeker een inniger wederzien plaats gehad van echtgenooten dan thans op de burcht van Nijenrode. Diep beschaamd smeekt heer Diederik om vergiffenis, om straf, om harde, wreede straf. Hoe zou hij dit alles kunnen vergelden? En als hij thans nog verneemt, wie het naapje is, dat aan zijn zorg was toevor trouwd, dan lacht en weent hij tegelijk, dan is hij eenvoudig verplet door zooveel geluk opeens! Maarde muren hebben ooren; dat hadden ze ook reeds in de middeleeuwen. Wolfaert, door een inwendige onrust aan gegrepen, sloop door de gangen en beklom de trappen, legde zijn oor tegen het sleute! gat der deur en was zoo getuige van de ontknooping van dit drama. En wat wachtte hem? Zeker zou een schandelijke dood zijn werk loon en. Dat nooit Dan liever Den volgenden morgen had Wolfaert het slot voorgoed achter zich gelaten. M. Naschrift. Het kasteel Nijenrode is al eeuwen verdwenen, maar ieder in de buurt weet de plaats te wijzen, waar het eertijds zijn torens verhief en weet u de geschiede nis te verhalen, die wij u in bovenstaan Je regels mededeelden. Op de plek weiden thans de koeien of klinkt de haarhamer of strekel van den maaier. Sic transit gloria mundi! VRIJDAG 14 AUGUSTUS HILVERSUM I 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 9.00 VPRO. 1100 VARA. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwij ding VPRO. 10.15 „De Notenkrakers". 10.45 Voordracht. 11.00 Vervolg concert. 2.00 Tuinbouwpraatje. 3.15 Olympisch nieuws. 4.00 Gram.pl. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Orkest. 6.45 „De nieuwe Gulliver", causerie. 7.03 Orgelspel. 7.30 Gram.pl. 7.50 Nieuwsber. ANP. 7.57 Herh. SOS-Ber. 8.00 Olympisch nieuws. 9.00 „De mensch en het artistieke leven", causerie. 9.30 Pianorecital. 10.00 „Rondom het vredes vraagstuk", lezing. 10.00 Avond-wijding. 11.00 Nieuwsber. ANP. HILVERSUM n 301 M. Algem. Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftle zing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgen dienst door Dr. H. K a a j a n, Geref. Pred. te Utrecht. 11.00 Zang. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Orgel spel. 4.00 Pianorecital. 5.30 Strijkkwartet. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Literaire causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Nieuwsber. ANP. 8.15 Orgelconcert. 9.00 „Zakenbrieven in levende taal", cau serie door A. T. van Beek te Amster dam. 9.30 NCRV-Strijkorkest. (Om 10.00 Berichten ANP). 11.00—11.30 Gram.pl., hierna Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.35 Septet. 1.35 Trio. 2.20 BBC-Northern-orkest. 3.20 Orkest. 5.35 Populair concert. 5.45 Olympisch nieuws. 6.45 Olympisch nieuws. 7.35 Sex tet. 8.20 Operette-uitzending. 9.20 Voor dracht. 9.40 Fluitrecital. 10.00 Berichten. 10.20 „Down to the sea in ships", cause rie. 10.40 Viool en piano. RADIO PARIS 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 5.50 Kamerorkest. 8.20 Zang en piano. 9.05 Operette-uitzending. 11.051.05 Or kestconcert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Orkest. 5.20 Gram.pl. 6.50 J. Schnijders orkest, 8.23 Vlaamsch Kwartet. 9.20 Orkest, 484 M.: 1.302.20 J. Schnijders orkest. 5.20 Harmonica-recital. 6.50 Pianorecital. 8.20 J. Schnijders orkest. 9.40 Gram.pl. 9.50 Zang. Jager zwaar gewond Een vreeseljjke vergissing Uit Padang Sidempoaen wordt aan de De li- Courant gemeld: Twee personen uit Padang Lawas gingen des nachts op jacht naar herten, gewapend met een geweer, mes en centerlamp. Zjj waren op het spoor gekomen van een dier en be sloten daarom geen gebruik meer te maken van de lampen, doch te trachten in de duis ternis het nachtverblijf te ontdekken. Tijdens deze nasporingen is het tweetal van elkander verwilderd en een der jagers merkte plotseling voor zich een bewe gende schaduw, die met eenig geritsel voorttrok. Denkend met het hert te doen te hebben, legde hij aan en schoot. Voort snellende moest hij tot zijn ontzetting constateeren, dat hij op zijn metgezel had geschoten, die door twee kogels was De gewonde man werd met behulp van enkele dragers naar Sidempoaen overge bracht, waar hij in het ziekenhuis is geope reerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5