|liruuif $>iiisri)c (tftruraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken "°°rm WERK Het Ziekenfondswezen RIPOLIN Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0-'® Voor het Buitenland bij wekelijksche zendingf 4-50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> CL Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5848 DINSDAG 4 AUGUSTUS 1936 16e Jaargang risr abbtrtentiepfijjen:^ Van I ot 5 tegelsf I-17''" Elke regel meerO-22''» (gezonden Mededeelingen van 1-5 regels 2-30 t Bke regel meer f M5 Voor het bevragen aao *1 bureau V wordt berekend .V.f 0.10 HERZIENING VAN DE STEUN- UITKEERIN GEN De steunregeling voor werklooze arbei ders is in de loop der jaren zulk een inge wikkelde materie geworden, dat er dikke boeken over verschijnen en over onderdee- len zelfs dissertaties geschreven worden. Geen wonder, dat zij, die met de uitvoe ring belast zijn of daarmee bemoeienis heb ben onophoudelijk voor de vraag staan of wijzigingen noodzakelijk zijn. Van verstar ring, welke tot vele ongewenschte gevolgen moet leiden, mag hier geen sprake zijn. Plet valt toe te juichen, dat de Regeering niet alleen haar eigen deskundige ambte naren raadpleegt, maar ook in voortdurend contact staat tuet de vakcentralen, leiders evenzeer in de praktijk der steun- yerleejiing geschoold zijn. Waartoe de laatste besprekingen der Re geering geleid hebben, is vorige week vrij uitvoerig gepubliceerd. Wij wagen het niet, daarover thans een definitief oordeel te geven. De materie is daarvoor veel te inge wikkeld. Wel willen we een voorloopige in druk geven en enkele vragen stellen. Wij durven niet te betwisten, dat het to- ale steunbedrag onmogelijk verhoogd kan worden. Als de Regeering zegt, dat aan ons yojk geen zwaarder lasten opgelegd kunnen worden, dan moeten we dat accepteeren. [Trouwens, als we nagaan hoe zwaar het velen valt de verhoogde belastingen uit het .Verminderde inkomen te voldoen, dan kun nen wc niet meegaan met hen, die royale gebaren maken over financieele mogelijk heden. Wanneer dus het totale steunbedrag voor alle werkloozcn te zamen niet verhoogd kan worden, dan meencn we, dat de nieuwe maatregelen in menig opzicht een recht vaardiger verdeeling van de beschikbare gelden zullen bevorderen. Men denke slechs aan de zeer lage steun- normen van het platteland; aan de nood der groote gezinnen; aan het tekort van spijsvettcn in menig huishouden; aan de groente, welke vernietigd wordt, terwijl velen aan koopen niet kunnen denken; aan de werkverschaffing, welke te prijzen valt, maar nog niet is, wat zo wezen kan. Wij gelooven, dat de nieuwe regeling L menig opzicht verbetering zal brengen. Geldt dat ook voor de afschaffing van de huurtoeslagen, waartoe de Minister in twee etappes wil overgaan? Voorshands rijst bij ons naar twee zijden twijfel; in elk ge val staat voor ons vast, dat dit onderdeel de meeste ontevredenheid zal opwekken. Van alle kanten zal critiek komen. In de eerste plaats van de zijde der werk- loozen. Zij zullen er op wijzen, dat de huur- toeslag automatisch daalt, wanneer de Over heid huurverlaging bevordert, zooals thans in vele gemeenten ten aanzien van de Wo ningwetwoningen plaats vindt; al noemt men een verlaging per week van 20 a 40 ct zeer gering. Deze verlaging staat in geen verhouding tot ©en halveering en straks af schaffing van de huurbijslag; en men zal zeggen, dat rijks- en locale overheid gemak kelijk aan deze sobere verlaging kunnen meewerken, wanneer ze de beloofde bijdra gen langs een andere weg dubbel terugkrij gen. Men zal in dit verband ook wijzen op regelingen, welke de gemeentebesturen met woningbouwverenigingen gesloten hebben om SO pet der batige saldi in een gemeen schappelijk fonds yoor huurverlaging te storten. Ook van andere zijde zullen er bezwaren rijzen. De huiseigenaren zullen vragen, waar om nu 10 pet van alle woningen staan de Regeering nog de bouw van goedkoope woningen zal aanmoedigen? Zij zullen ook vragen, hoe de gemeente kan beoordeelen of de huur van particu liere woningen op een redelijk bedrag is teruggebracht, om dan voor de inning via de steunuitkeering te zorgen? Zij zullen op de inconsekwentie der Re geering wijzen, die het vaste-lasten-ontwerp terugnam, waarin een equivalent voor huur verlaging was opgenomen en nu alle kos ten maar op de huiseigenaren afwentelt Ook in deze zaak zal weer blijken, dat het gemakkelijker is om lasten te verleggen dan te verlichten; want dót is een moeilijke bezigheid onder de zon« GEEN KEUS Volgens het verslag in sommige dagbla den zou het r.k. Kamerlid dr Moller gezegd hebben, „het communisme voor den katho liek te verkiezen boven het nationaal-socia- lisme, wanneer hij ooit voor die keuze zou kqmen te staan". Over deze uitspraak, was in de pers nog al wat te doen en daarom rectificeerde de Bpreker in de Volkskrant het verslag aldus: „Tk heb dit-gezegd: het fs '(menschelijker- iwijze) gesproken verkieselijker voor de ka tholieke Kerk bloedige vervolgingen te on dergaan (zooals in de eerste. eeuwen), die we te verwachten hebben van de commu nisten, dan met fluweelen handschoenen aan gewurgd te worden (zooals door Jur- liaan den Afvallge), wat we van de N.S.B. te verwachten hebben. De laatste manier (Juliaan) heeft de Kerk meer kwaad ge- ;daan dan de eerste. Ook heb ik gezegd: de Hemel beware ons, dat wij ooit te kiezen zouden krijgen tusschen die twee; beide zijn een groote ramp voor ons. Maar er is na tuurlijk niets te kiezen". Tegen dit betoog is o.i. niets in te bren gen. Wat dr Moller hier zegt van de katho lieke Kerk geldt van heel het Christendom. Het bloed der martelaren werd immer het zaad der Kerk; en er schuilt veel waars in het spreekwoord: kerken van hout en har ten van goud. Bloedige vervolgingen lou terden steeds het Christendom. Maar nochtans bidden we God of Hij ons de onderdrukking wil sparen en ons gebed gaat op voor de Overheid, „opdat wij een stil en gerust leven mogen leiden". Ook weten wij, dat een zoogenaamde be scherming der Kerk, doch die in feite haar wezen aantast, licht tot geloofsverslapping, wereldgelijkvormigheid en verflauwing der belijdenis leidt. Menschelijkerwijze gesproken is vervol ging met ruwe hand te verkiezen boven ver stikking met fluweelen handschoen. Maarwij hebben niets te kiezen. We hebben alleen te rekenen met hetgeen God in Zijn wijsheid over ons gehengt De keus is nimmer aan ons. Onze belangen in Spanje Het Eerste Kamerlid Mr. van Vessem heeft de volgende vragen gericht tot den Minister van Buitenlandsche Zaken: Is het bericht juist, volgens hetwelk Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister hij de Spaansche regeering uit Spanje zijn vertrokken? Zoo ja, wat is dan de reden van dit ver trek; heeft het geheele personeel van het gezantschap Spanje verlaten en waar be vindt de gezant zich thans? Is de Minister niet van meening, dat in de tegenwoordige moeilijke omstandigheden de Nederlanders en de Nederlandsche belan gen in Spanje meer dan in gewone omstan digheden de hulp en bescherming van den Nederlandsohen diplomatieken vertegen woordiger behoeven? Indien de Nederlandsche gezant Spanje verlaten heeft, aan wien is dan na zijn ver trek de bescherming der Nederlanders en der Nederlandsche belangen in Spanje op gedragen?. K.N.S.M. blijft paraat Het s.s. ,,Ajax" van de K.N.S.M. is gister avond van Barcelona naar Marseille ver trokken. In het bij de rcederij ontvangen bericht van dit vertrek wordt geen melding gemaakt van het aantal passagiers, dat zich aan boord bevindt. De „Venus" van dezelfde maatschappij is gisteravond van Genua naar Barcelona ver trokken, waar" het schip ter beschikking zal zijn van den Nederlandsohen consul. Voorts wordt aangenomen dat de „Juno" Ibiza heeft bereikt om daar Nederlanders ên buitenlanders, die het eiland willen verlaten, aan boord te nemen. Elke telegrafische ge meenschap met het eiland is verbroken, ver zonden telegrammen komen als onbestelbaar bij den afzender terug. Het s.s. ,,'Perseus" van de K.N.SJM. is in den gewonen lijndienst van Santander naar Bilbao vertrokken. Glasfabriek Leerdam Mr. A. J. M. van Rossum heeft mede gedeeld, dat ter voortzetting van het be drijf te Leerdam zal worden overgegaan tot oprichting van een N. V. ,De Nederland sche Glasfabrieken" met een nominaal ka pitaal van f 180 000. Deze N. V. zal het be drijf van de Glasfabriek Leerdam overne men, zoodra de ministerieele verklaring van geen bezwaar op de statuten is verkregen. b. v. l. De Landdag te Alphen a. d. Rijn Zaterdagmiddag 22 Augustus wordt te Alphen a. d. Rijn een groote Landdag van de B. V. L. gehouden. Op het programma komen o.m. de volgende punten voor: ca- rousselrijden in uniformen uit den Napo- leontischen tijd, defilé-korps ZuidrHolland- West; toespraken! van lt.-gen. L. F. Duy- maer van Twist, en res.-majoor J. P. Boots; behendigheidswedstrijden door vrijwilligers van het V.L.S.K. Motordienst; springcon cours door onderofficieren; toespraak pa ter Borrqomeüs de Greeve uit Woerden. De middag wordt besloten met een ballonop stijging. Ballon-commandant van de „Mouche II" een-ballan van 625 K.M3 inhoudis de heer Jean de Vogelaer. Na sluiing van den landdag volgt ver dere uitreiking van de prijzen van de ge westelijke schietwedstrijd. Dat gaat niet samen BURGEMEESTER VAN SLOBBE Installatievergadering van den gemeenteraad van Breda Drukbezochte receptie Gistermiddag te drie uur is de nieuw benoemde Burgemeester van Breda, de heer B. W. Th. van Slobbe, ge ïnstalleerd. Nadat de loco-burgemeester, de heer J. G. van Buitenen, mededeeling had gedaan van het benoemingsbesluit eh van het be richt der beëediging, werd de heer Van Slobbe door een commissie, bestaande uit de vier fractie-voorzitters, de raadzaal bin nengeleid. Wethouder Van Buitenen nam vei*vol- gens het woord en herinnerde aan de pretti ge verstandhouding, welke steeds tusschen den raad en oud-Burgemeester Van Sons- beeck had bestaan en aan de belangstelling der burgerij, wie de man zou zijn aan wiens handen H. M. de Koningin het wel en wee der stad zou toevertrouwen. Hij wees voorts op de moeilijke tijdsom standigheden, waarin ook Breda is komen te verkeeren, en op de moeilijkheden welke zich bij de oplossing van deze vraagstukken voordoen Wethouder Van Buitenen deelde ver der mede, dat B. en W. en de gemeenteraad verheugd zijn over deze benoeming, zoodat zij den Burgemeester met groot vertrouwen tegemoet treden Zonder eenig voorbehoud zegde hij den loyalen steun toe van B. en W. en den ge meenteraad. Hij eindigde met Burgemeester Van Slobbe den ambtsketen om te hangen en den voorzittershamer te overhandigen. Rede Burgemeester Van Slobbe Burgemeester Van Slobbe dankte al lereerst H. M. de Koningin voor zijn benoe ming en deelde mede. dit ambt met vreugde te aanvaarden. Hij wees erop, dat Brpda voor hem geen onbekende gemeente is, wijl hij hier zijn jeugfj heeft doorgebracht. Ook spr. wees op, do moeilijke economische omstandigheden, welke alle lagen der Bredasche burgerij hebben aangegrepen. Gelukkig is er een lich te verbetering in den algemeenen toestand, zoodat wij met eenige hoop de toekomst kunnen inblikken. De heer Van Slobbe bracht hulde aan zijn voorganger mr. dr. Van Sonsbeeck, en dank te voor de talrijke bewijzen van sympathie welke hij reeds heeft mogen ontvangen. Hij waarschuwde tenslotte de Breda sche bevolking voor het communistische gevaar, dat, gesteund door buitenlandsch kapitaal, overal tracht kernen van on rust te stichten. Nadat het oudste lid van den gemeente raad, de heer Broos, ook namens den ge meenteraad de volle medwerking aan Bur gemeester Van Slobbe had toegezegd werd de receptie gehouden, waaraan talrijke bur gerlijke, kerkelijke en militaire autoriteiten, benevens vele deputaties van Bredasche ver eenigingen, deelnamen. In memoriam H.M. de Koningin-Moeder KransleggLng op het monument Gistermiddag vier uur hebben de Protes- tan tsche jongerengroepen te 's Graven- li a g e eh Protestantsch. Scheveningen in tegenwoordigheid van vele belangstellen den een krans gelegd aan de voet van het gedenkteeken voor wijlen Koningin Emma in het rosarium te Den Haag. Nadat het vaandel der groep zich voor het monument had opgesteld, zongen de aan wezigen Psalm 68 10, gevolgd door een korte toespraak van den voorzitter den heer G. Nieuwenhuijsen, die daarna mede na mens eenige andere afdeelingen de krans bij het monument legde. De onderafdeeling „Prinses Juliana" onder leiding van mevr. T. Massaarvan Driel zong vervolgens „Blijf bij ons Heer". Tot slot hieven de aanwezigen op de wijze van 't Wilhelmus een door den heer G. Nieuwenhuijsen gedicht gelegenheidsge zang aan. Des avonds te acht uur werd in „Thabor" aan de van Boetzelaer-laan een bijeenkomst gehouden waarin de heer Nieuwenhuijsen een toespraak hield, gevolgd door de opvoe ring van een historisch leekenspel „NEDERLAND-EXPRESS" De N. V. Stoomvaart Mij. „Nederland" meldt, dat de speciale trein met passa giers en post, in aansluting op het d.d. 7 Augustus aanstaande van Genua vertrek kende m.s. „Christiaan ITuygens" Donderdag middag om 15.30 van Den Haag S.S. zal vertrekken. Vertrek van Utrecht C.S. 16.26. Van Arnhem 17.18. Van Zevenaar 17.38. Ver trek van den aansluitenden trein naar Utrecht: Van Amsterdam C.S. 14.51 en 15.25, van Amsterdam W.P. 15.39. De aansluitende trein van Rotterdam-Maas vertrekt om 15.13. Aankomst te Genua Vrijdagmorgen a.s. te 11.40 uur. BURG. KERSTENSLAAN TE BREDA Op 10 Aug. a.s. heeft de aanbesteding te Breda plaats van het aiv.oveeren van de Burg. Kerstenslaan. VIADUCTBOUW ROOSENDAAL De N.V. Albouw te Breda was tegen 21935 de laagste inschrijfster voor het maken van een viaduct in den rondweg Roo sendaal, no. 56 van het Rijkswegenplan. KLINKERWEG HAPERT—DALEM Voor het maken van een Klinkerweg met bijkomende werken HapertDalem, was fa. H. v. Bunschoten Zn. te Leiden tegen 19638 de laagste inschrijfster. De Minister acht wettelijke regeling in hooge mate gewenscht Vrije artsenkeuze als eisch gesteld De Minister van Sociale Zaken deelt in een nota aan de Tweede Kamer mede dat hij er prijs op stelt het wetsontwerp tot regeling van het ziekenfondswezen zoo spoedig mogelijk te behandelen en het wet te doen worden. De Minister is tot de slotsom gekomen, dat een wettelijke regeling om meer dan een reden in hooge mate gewenscht is. Allereerst, omdat er kleine fondsen be staan, die niet dan gebrekkig in de noodige hulp kunnen voorzien. Fondsen met groo teren omvang zijn voor een geneeskundige verzorging der arbeiders noodig. Bovendien is het nuttig, dat eenheid van verzorging en van behandeling van zaken onder de fond sen bestaat. Daarbij is eenig toezicht van hooger gezag zeer wenschelijk. Er bestaat ook.strijd tusschen fondsen en geneeskundigen. Er is 'n zekere neiging, de .g. vrije artsenkeuze af te schaffen en de geneeskundigen te malven tot ambtenaren van de fondsen. Dit is niet in het belang van den geneeskundigen stand en van de patiënten, die alleen bij zeer groote fondsen in beperkte mate wellicht eenige keuze kun nen hebben tusschen enkele aan dat fonds erbonden geneeskundigen. De vrije artsen keuze wordt van de zijde der geneeskun digen voor de groote meerderheid terecht als eisch gesteld. Anderzijds moet worden gewaarborgd, dat het fonds, en de leden van het fonds, tegenover eventueele misbruiken de zijde der medici en pharmaceuten niet machteloos staan. De regeering heeft, ook in verband met art 50 van de ziektewet, de roeping, te wa ken en maatregelen te nemen in het belang de goede verzorging van zieke arbei ders. Daarom moet het ontwerp zoo spoedig mogelijk wet worden. De wijzigingen De Minister heeft overwogen, dat er thans vele arbeiders zijn, die door lage loonen of gemis van loon de premies voor de zieken fondsen niet kunnen betalen. Trad art 50 van de ziektewet in werking als dit ontwerp wet zou zijn geworden, dan zou tegenover een groot deel van de arbeiders een onbillijkheid gepleegd worden. Daarom is in dit wetsont werp opgenomen art. 26. dat aan de Kroon de bevoegdheid zal geven, den dwang tot lid worden van ziekenfondsen tijdelijk bui ten werking te stellen, totdat de loon toestan den voor een groot deel der arbeiders verbe terd zijn. Ondanks deze beperking van de wet zal er toch een goede invloed van uit- gadn, omdat de regeling veel strijd en misbruik uitsluit en het fondswezen daardoor versterkt zal worden. Er zijn eenige vereenigingeu ontstaan en tot ontwikkeling gekomen, die verzekerin gen sluiten ter dekking van de niet-geringe kosten van ziekenhuisverpleging, die daar door bevorderd wordt. Het komt ook voor, dat fondsen zelf zulk een verzekering in stellen. Deze verzekeringen zijn in het be lang van de geneeskundige verzorging, die daardoor gemakkelijker te bekostigen is. De wettelijke regeling moet daarmede rgkening houden. In het nieuwe hoofdstuk II worden enkele bepalingen ten aanzifn van dit ont werp voorgesteld. Uitbreiding van het fondsbestuur Verder wordt als regel gesteld de samen stelling van de besturen der toegelaten fondsen in dien zin, dat ook artsen, apothe kers en vroedvrouwen lid van het bestuur moeten zijn. Er bestaat op dit punt strijd. De maat schappij tot bevordering der geneeskunst heeft voor hare fondsen het pariteitsbeginsel aanvaard. Er zijn eenige fondsen, zich noe mende: onderling beheerde fondsen die tegen de pariteit zijn en zelfs aan deelne mers van de fondsen geen plaats in het be stuur willen toestaan of hen in de vol strekte kleine minderheid houden. Deze strijd is niet in het belang der fondsen. De deelnemers (artsen, tandartsen, vroedvrou wen en apothekers) zijn de krachten van de fondsen en dat zijn vooral de artsen, wier medewerking in het bestuur het helana van de fondsen dient. Het is een eisch van billijkheid, mede in het belang van de fond sen. dat zij op voet van gelijkheid samen werken met de leden van de fondsen, die in het bestuur zitten; daarom is hier hun deel neming aan het bestuur als regel gesteld. Het derde lid van art. 9 is aangevuld met een nieuwe bepaling, die ten doel heeft in een leemte te voorzien. In katholieke en in protestantsch e streken wonen ook protes tanten en katholieken, maar voor dit kleine deel der bevolking is een afzonderlijk goed ziekenfonds niet steeds noodig, dikwijls zelfs niet mogelijk, daarom moet er voor derge lijke minderheden gelegenheid zijn lid te worden van een fonds, dat voor de meerder heid bestemd is. Wegens sterk verschil van geestelijk leven kunnen uit die minderheid in het bestuur niet een of meer plaatsen be zet worden, dat zou tot veel meoningsver- schil en strijd ten nadeele van. het fonds aanleiding'kunnen geven. INSTALLATIE BURGEMEESTER TE ZWARTSLUIS De heer D. de Koning op hartelijke wijze „ingehaald" Veel toespraken en gelukwenschen De bevolking viert feest Reeds in den vroegen morgen wap perden gisteren van Vrijwel alle hui zen in Zwartsluis de vlaggen. Voor de geheele bevolking was het een dag van vreugde. Want de secre taris van de gemeente, de heer D. do Koning, werd „officieel" Burge meester op dezen dag. In een bijzon dere Raadszitting werd hij plechtig geïnstalleerd. Te half drie 's middags werden de heer en mevrouw De Koning van hun woning gehaald door den loco-burgemeester, den heer M e u 1 i n k, en de tweede wethouder, de heer Buisman. Gezeten in een open landauer en voorafgegaan door vlaggen muziek, werd naar het gemeentehuis ge reden, waar honderden den nieuwen Bur gemeester met enthousiasme begroetten. Na aankomst opende, de loco-Burgemees ter de buitengewone Raadszitting met ge bed, waarna hij het K. B. voorlas waarbij de heer de Koning benoemd is tot Burgemees ter van Zwartsluis. Vervolgens werd c'e nieuwe Burgemeester de Raadszaal binnen geleid door wethouder Buisman en het oudste Raadslid Strating. Als eerste spreker voerde weth. Meu- linlc het woord. Spr. wees er op, dat de heer de Koning en de bevolking van Zwart sluis elkander al meer dan 12% jaar ken nen en dat, toen Burgemeester Oprei heen ging naar Ambt-Hardenberg, algemeen de wensch naar voren kwam dat zijn opvolger de heer de Koning zou zijn. Die wensch i< in vervulling gegaan. Spr. schetste de zor gelijke tijden, waaronder ons land gebukt gaat, waarna hij den heer de Koning den ambtsketen over de schouders hing met de bede, dat hij tot eer van Gods Naam en tot heil en welzijn van de gemeente lange jaren werkzaam zal mogen zijn. Hierna verkreeg de nieuwe Burg meester het woord. Deze schetste de aangename verhouding die zich de laatsre jaren tusschen hem en den Raad reeds heelt ontwikkeld. Voor de reeds ondervonden sa menwerking zegt spr. hartelijk dank. Spr. hoopt dat deze ook in de toekomst even har telijk zal blijven. Met al zijn vermogen zal spr. trachten de belangen van Zwartsluis voor te staan en te bevorderen. Hij wil dat doen in strikte onpartijdigheid ten opzichte van de politieke en godsdienstige gezindheid van alle burgers. Spr. zal zich' echter stellen tegen over ieder, die op het gezag van de overheid inbreuk zal maken. Onder biddend opzien tot God wil spr. zijn nieuwe taak aanvaarden. Hij hoopt dat hem kracht en wijsheid gegeven zal worden om als goed Burgemees ter te arbeiden tot heil van de ge meente Zwartsluis. Hartelijke gelukwenseh'en werden hierna uitgesproken door wethouder Buisman (v.d.). De heer Strating (a.r.) voerde als oudste raadslid het woord, die er op wees dat Burgemeester de Koning zich steeds hooger heeft opgewerkt Thans werd hij van secretaris der gemeente burgemeester- Dat geeft weer andere verantwoordelijk heid. waarbij spr. wees op de spreuk: „Trekt u niet aan wat ieder zegt, maar doet wat billijk is en recht". Ook tot mevr. De Koning richt spr. hartelijke gelukwenschen. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heeren Tolsma (c.h.). Spiekman (v.b.). Van Dalfsen c.d.u.) en de vroe gere burgemeester de heer Oprei. Na een korte pauze brachten de heeren v. d. Wal namens Hasselt en Burge meester Hamer namens Genemuiden en Kampen gelukwenschen over. De heer J. C. de Goede sprak nog na mens de gemeente-ambtenaren, de heer R Buisman namens een comité uit de bur gerij, Ds. de Feiter, Geref. predikant, na mens de B.V.L. en de heer A. J. Vink e. De Burgemeester heeft ontroerd dank ge bracht voor de vele blijken van sympathie, Iets te schilderen?...Kiest de beste lakverf voor binnen-en buitenwerk VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen t De jaarvergadering van 'de Bond van Chr. Arbeiders in de Kleedingindustrie is gister, te Utrecht gehouden. De glasfabriek Leerdam zal worden over genomen door de N.V, Be NederlGlasfa brieken. Te Rotterdam heeft een hevige brand ge- In den Spaanschen burgeroorlog zijn door de volksfronttroepen enkele kleine voordee- len behaald. De Minister van Sociale Zaken 'deelt in een nota aan de Tweede Kamer mede, dat hij er prijs op stelt het ivetsontwerp tot rege ling van het ziekenfondswezen zoo spoedig mogelijk te behandelen en hot wet te doeji worden. Octrooibureau Bartels behandelt octrooi- zaken, deponeert handelsmerken. Dessins Gebrauchsmuster etc. in alle landen. Beziii- denhout 43. Den Haag. Telef. 720011—720012. y A dn. tAdv.f welke deze middag tot uiting zijn gekomen. Na de raadszitting vonden een aubade en een défilé plaats. Tot laat in den avond duurde de feestvreugde voort. Het was een onvergetelijke dag voor Zwartsluis. ROEIBOOT OP DE LEK OVERVAREN Vader en twee kinderen verdronken Men seint ons uit Culemborg: Hedenmorgen was de heer J. Ulehaake hoofd der Openbare School te Ever- ding en met een andere onderwijzer, twee van zijn kindearen, en twee logeetjes in een roeiboot op de Lek aan het varen De roeiboot van den heer Ulehaake werd door een motorboot overvaren "en sloeg om. De heer Ulehaake en zijn twee kinderen zijn verdronken. De andere onderwijzer en de twee logeetjes werden geaed. Gisteren werd 'de heer D. 'de Waning als burgemeester van Zwartsluis geïnstalleerd. ketenComUr^eme r' Buisman, hangt den nieuwen functionaris de ambts

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1