OPTIHUS DE SPAANSCHE BURGEROORLOG SUKRISTOL Natuurlijk in VOORBURG' ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1936 EERSTE BLAD PAG 2 Petroleumgascomforen H. J. REESINK Co, ZUTPHEN Buitenland ROND DE HEETE BRIJ In verschillende West-Europeesche landen hebben de roode arbeiderspartijen zich met de volksfrontregeering in Spanje solidair verklaard, en daarvan blijk gegeven in moties, die aan hun landsbesturen verzoeken, geen wapens aan de in Spanje vechtende rebellen te leveren, doch wel aan de Madri- leensche bewindvoerders. Degenen, die zich de kampioenen der democratie wanen, heb ben op deze manier er wederom blijk van gegeven, dat de ware volksvrijheid hun min stens zoo vreemd is als aan de door hen zoo zeer verfoeide fascisten en nationaal-socialis- ten. Het moet immers wel elk onbevooroor deeld toeschouwer duidelijk zijn, dat hetgeen zich thans in Spanje als regeering tracht te handhaven den eerenaam van democraten geheel ten onrechte tracht te voeren. Of is het niet met de ware volksvrijheid in strijd dat een kleine, doch zeer brutaal optredende minderheid kloosters en kerken brandschat, zich aan particuliere vermogens vergrijpt eh kunstschatten aan het vuur prijs geeft, louter omdat deze van een aard zijn, welke dezen hoeren niet zint? Evenmin democratisch Is het dat men de persoonlijke vrijheid en vei ligheid der staats onderdanen niet beter heeft weten te beschutten, dan gedurende de laat ste maanden in Spanje het geval is geweest. Het extremisme voerde den boventoon en Vindt thans in den generaalsopstand de be strijding, die de al te laksche linksche regee ring al te lang reeds verzuimd had, zelve te prganiseeren. Blijkt uit dit optreden der roode arbeiders partijen reeds overduidelijk, dat men nog liever zich aan Russische terreur-toestanden overgeeft, dan aan een strak regiem, dat Orde op zaken probeert te stellen, bedenke lijk is hun optreden ook in dien zin, dat er in Europa duidelijk een frontvorming zich gaat afteekenen vóór of tegen de huidige Spaansche bewindvoerders. Alle symptomen wijzen erop ,dat de spanning bij fascistisch en rood-georiënteerde toeschouwers zóó toe neemt, dat er ook onder hen reeds gevaar lijke animositeit dreigt te ontstaan. Het is allereerst de Fransche volksfrontre geering, die in dezen een zeer dubbelzinnige houding heeft aangenomen. Zij heeft er alle aanleiding toe gegeven, te veronderstellen, dat zij van het verleenen van daadwerkelij' ken steun aan het Spaansche volksfront ii het geheel niet afkeerig is. Men fluistert zelfs, dat zulk een steun reeds in aanzienlijke mate zou zijn verleend, zij het dan ook op Wijze, die juridisch nog zoo ongeveer door den beugel zou kunnen. Zoo moeten momen teel in Spanje afgekeurde Fransche leger toe stellen aan het bombardeeren der rechtsche rebellen deelnemen, die slechts gedéclasseerd zouden zijn ,om tengevolge daarvan hun uit voer langs den omleg van een particulieren handelaar mogelijk te maken. Bovendien houdt Frankrijk in Bordeaux nog steeds Viertal oude Britsche Fokkermachines vast, fclleen op het vermoeden, dat deze wel eens voor de medestanders van Franco bestemd zouden kunnen zijn, hetgeen ook inder daad wel het geval zal wezen! Doch w aan ontleent men te Parijs het recht deze leverantie, die zuiver particulier is, onmoge lijk te maken? Nu de Fransche overheid een zoo eigenaardige houding heeft aangenomen behoeft het weinig verwondering te baren, dat men aan haar officieele ontkenning, dat Zij zich in den Spaanschen broedertwist partij zou hebben gesteld, bitter weinig waarde hecht. Ook in Italië ontkent men, zich in de Spaansche zaken te mengen, doch onfortuin lijk voor Mussolini is het, dat de tegenspoed die de door hem afgezonden bombardeer- Vliegtuigen in Fransch Marokko hebben gehad hem als het ware in het aangezicht heeft gelogenstraft. Natuurlijk zal men ook te Rome er wel een mouw aan weten te pas sen, om zich in deze hachelijke affaire vrij te pleiten, doch het feit blijft dat zoowel Frankrijk als Groot-Brittannië en Italië bij de lotgevallen van het strijdende Spanje ten nauwste betrokken zijn, daar het hier weder een geval van kantelend evenwicht kan be treffen. Een roode of rechtsche dictatuur kan de weegschaal in politiek opzicht in Europa doen doorslaan, hetzij ten voordeele van Frankrijk en Rusland, hetzij ten believe van Rome en Berlijn. Als complicatie komt daar dan nog bij de onzekerheid der maritieme Verhoudingen in de Middellandsche Zee, die door het verdrag van Montreux toch reeds een bron van onrust in verschillende kan selarijen vormen. Engeland zal er veel aan gelegen zijn, in Gibraltar een unieke positie te behouden, die niet door een versterkt te genoverliggend Ceuta in bedwang gehouden wordt. Men fluistert intusschen dat dit laat ste Mussolini's hevige begeerte is. Generaal Cabanellas' legenregeering Ifaliaansche vliegfuigen in Marokko De regeeringen te Londen, Parijs en Rome hebben een te'egram ontvangen van generaal Cabanellas, waarin deze haar in kennis stelt van de vorming eener nieuwe Spaansche regeering onder de benaming van „Comité voor nationale defensie". De generaal deelt mede, dat deze regeering die haar zetel heeft te Bur gos, is samengsteld uit de generaals Andres Saliquet, Miguel Ponte, Emilio Mo ia en Fidel Davila alsmede uit de kolonels Frederigo Montana en Fer nando Morena Men weet niet welke de betrekkin gen zijn tusschen Cabanellas en Franco en in wélke mate de nieuwe voorloopige regeering te Burgos er kend wordt door de andere opstande lingen. De militaire junta heeft ook getracht met Cuba onderhandelingen te ope nen. De Cubaansche regeering heeft evenwel do junta nog niet erkend en geeft er blijkbaar de voorkeur aan een afwachtende houding aan te nemen. De Italiaansche vliegtuigen voor Franco Te Burgos beschouwt men de noodlanding in de Italiaansche vliegtuigen in Marokko, waarbij enkele van deze toestellen verloren :ingen als een zware slag voor generaal Franco die zijn geheele luchtvloot had wil len aanwenden voor massale transporten van zware machinegeweren naar Zuid- Spanje, met het oog op het offensief tegen Madrid. In het noordelijk hoofdkwartier weet nie mand te zeggen wie de vliegtuigen eigenlijk heeft gezonden en vanwaar ze precies kwa men, doch algemeen wordt toegegeven, dat de commandanten van de nationale troepen beslist rekenden op deze transporten vliegtuig. De ongelukkige lotgevallen echter van de Italiaansche vliegtuigen, die in het zicht Spaansch Marokko deels in een storm ver ongelukten deels een noodlanding moesten maken, hebben den generaal genoodzaakt het offensief voorloopig uit te stellen. Intusschen wordt te Rabat (Fransch Mar.) uit betrouwbare bron vernomen, dat veer tien vliegtuigen van hetzelfde type als de vorige zes te Nador in Spaansch-Marokko zouden zijn aangekomen. In gezaghebbende kringen te Rome ver klaart men echter dat de Italiaansche re- geering geen enkel bericht heeft ontvangen betreffende Italiaansche vliegtuigen die in Marokko zouden zijn geland. Er wordt daaraan toegevoegd, dat de Italiaansche g ecring opdracht heeft gegeven tot het in stellen van een onderzoek. Een conferentie inzake Spanje? In Parijsche politieke kringen was men gister zeer onder den indruk van de be richten over noodlanding van Italiaansche vliegtuigen bij Oran welke oorlogstuig ver voerden en bestuurd werden door Italiaan sche miltairen. Deze vliegtuigen waren op weg naar Spaansch Marokko, dat geheel in handen van generaal Franco is. Men was te meer onder den indruk, aangezien in de commissies van buitenlandsche zaken van kamer en senaat Blum en Delbos verklaar den, dat Frankrijk zich zou onthouden van elke interventie in Spanje. In verband hiermede achtte men het in parlementaire kringen noodig, dat een conferentie bijeen wordt geroepen van de staten, welke het statuut van Tanger garandeeren, of wel van de drie groote mogendheden, die recht- streeksche belangen hebben in de Middellandsche Zee, n.l. Frankrijk, En geland en Italië, teneinde een formeel accoord van absolute niet-inmenging in de zaken van Spanje te sluiten. De Fransche regeering heeft even wel haar houding nog niet^ kunuen bepalen. Regeeringscrisis in Catalonië In Catalonië is plotseling een regeerings crisis uitgebroken, die vermoedelijk den overgang zal vormen naar een zuiver volks front-regime. Companys heeft namelijk de ontslag-aan vrage van de generaliteit aanvaard, om, zoo als hij verklaarde, „den weg naar een aan tegenwoordige behoeften beantwoorden de nieuwe regeering vrij te maken". Reeds heeft hij den voorzitter van het Catalaansehe parlement, Juan Casanovas, belast met de vorming van een nipuwe ge neraliteit, welke, naar men algemeen ver wacht, zal worden samengesteld uit verte genwoordigers van de volksfrontpartijen en van de linksche arbeidersorganisaties. Van het strijdtooneel Achter het Guadarrama-front waren gis teren omvangrijke troepenbewegingen v te nemen, die in verband stonden met de voorbereiding van het groote offensief tegen Madrid. De stellingen van de nationale troepen zijn vrijwel onneembaar gemaakt Door mitrailleurnesten en artillerie is het j-front dermate versterkt, dat men twi; tig duizend man uit de voorste linies naar andere stellingen heeft kunnen overbrengen Mola wil klaarblijkelijk zijn troepen ver spreiden, om massale concentraties, die een gemakkelijk doelwit voor de vijandelijke vliegtuigen zouden vormen, te vermijden. Dc regeeringstroepen bombardeeren De luchtstrijdkrachten van de Madrileen- sche regeering hebben weder talrijke malen de Guadarrama-stellingen van de nationale troepen met bommen en handgranaten be stookt, zonder daarmee evenwel een noe menswaardig resultaat te bereiken. De ver liezen aan menschenlevens waren zeei gering. Bij een luchtaanval echter, die door uit Lerida vertrokken regeeringsvliegtuigen op. de sterke stellingen van de nationalisten tus schen Saragossa en Huesca ondernomen werd, werden tientallen aanhan gers van Franco gedood. Het beleg van Madrid Volgens te Lissabon opgevangen Spaan sche radioberichten zijn de nationalistische troepen gister Madrid weder dichter gena derd. Een colonne zou reeds El Pardo, dat op achttien kilometer van Madrid is gelegen, bezet hebben, terwijl twee andere colonnes nog slechts een dertig kilometer van de Spaansche hoofdstad zouden verwijderd zijn. Door de radio-stations ,die zich in han den van de nationale troepen bevinden, is verder medegedeeld, dat de West-Spaansche provinciehoofdstad Badajoz thans definitief in het bezit van de aanhangers van Franco is. De regeeringstroepen zijn daar in de richting van de Portugeesche grens op de vlucht geslagen. Tenslotte heeft de commandant van nationale troepen in Oviedo, kolonel Aranda. medegedeeld, dat thans geheel Asturië, met uitzondering van Gijon, van regeeringsstrijd- kraehten is gezuiverd. In de openbare gebouwen van laatstge noemde stad houden zich nog volksfronters op ,doch hun overgave is nog slechts een kwestie van tijd. DELBOS OVER DE LONDENSCHE BESPREKINGEN Geen kruistocht tegen het communisme Het Spaansche vraagstuk In de Fransche Kamer heeft minister )elbos verklaard, dat de Londensche óórbesprekingen inzake een nieuw Locar io-verdrag slechts beoogden, den vrede ie bevestigen. Elk idee van een kruistocht vóói of tegen het communisme, zoo zeide de mi nister. wordt door ons verworpen. ook de conference van Montreux t« hebben aangeroerd, kwam Delbos te hprekeu over de gebeurtenissen in Spanje. Hij ver klaarde, dat de Spaansche regeering er eon is, waarvan niemand de wettigheid kan be twisten. Bovendien is zij een met Frankrijk bevriende regeering. De vriendschap met Spanje is voor Frankrijk van betuekenis gezien de gemeenschappelijke grens en de geografische ligging van dat land tusschen Is'oord-Afrika en Frankrijk. Ten opzich'to van de beschuldiging van wapenlevering door Frankrijk ver klaarde Delbos, dat deze onjuist was. Weliswaar zou dit op regelmatige wijze kunnen zijn geschied, doch men wilde geen voorwendsel scheppen voor de In terventie van anderen. Met betrekking tot de naar Marokko gezonden Italiaansche vliegtuigen, die In Algerije verongelukten, zeide de minis ter, dat een onderzoek dienaangaande werd ingesteld. Men zou begrijpen, dat hij daarover niet meer kon zeggen. Wat het Oostenrijksch-Duitsch accoord aangaat, de regeering zou trachten -Ie vor ming van tegenover elkander staande groe peeringen in centraal Europa te voorkoken. Dc regeering verliest ook de Danzigsche kwestie, die binnen het kader van den Vol kenbond blijft, niet uit het oog. Frankrijk poogt een einde te maken aan bewapeningswedloop. Door de fabricatie van oorlogstuig te nationaliseeren heeft liet reeds een bewijs gegeven van de oprechtheid zijner bedoelingen. In plaats van een nega tieve houding aan te nemen, aldus Delbos. wilden wij onzen vredeswil demonstreeren. teneinde tot een algemeene regeling te ge raken. Wij zijn ons bewust van onze groote ver antwoordelijkheden, van onze groote plich ten. Nieuwe troepen naar den Rijn Duitschland treft voorbereidingen voor het zenden van meer troepen naar de Rijnprovincies, daar te middernacht de periode van vier maanden gedurende welke Hitier volgens zijn belolte de garnizoenen aldaar nitrt zou versterken of uitbreiden, zal zijn verstreken. Suiker maakt dik, SUKRISTOL NIET. Enorme besparing op Uw suikerrekening. Vooral bij bereiding van Rhabarber en andere veel suiker vragende spijzen. Onmis baar bij picnic. SUKRISTOL geeft geen bijsmaak; het Is een zuiver product. In handige platte draaidoosjes k 400 stuks, slechts 25 cent. Bij APOTHEKEN en DROGISTEN Import.: EL TEN HERKEL Hilversum. f Ado.) De a.s. Locarrio-besprekingen Italië en Dnlschland doen mee Graaf Ciano, de Italiaansche minister Van buitenlandsche zaken, heeft aan de Fransche, Britsche en Belgische zaakgelas tigden te Rome medegedeeld, dat Italië aan 'de besprekingen der Locarno-mogendheden zal deelnemen. De Duitsche minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, heeft aan de ge zanten dezer mogendheden te Berlijn ten opzichte van Duitschland een soortgelijke mededeeling gedaan. De diplomatieke voorbereidingen kunnen Sus thans een aanvang nemen. KROONPRINS UMBERTO TE BERLIJN Kroonprins Umberto van Italië is gisteren met een speciaal vliegtuig op het Berlija- Bche vliegveld Tempelhof geland. Hij werd o.m. ontvangen door den Duit- Bchen minister van buitenlandsche zaken. Von Neurath en de leden der Italiaansche ambassade, benevens door de Italiaansche ministers van financiën en van propaganda, klie momenteel eyeneens in Berlijn vertoeven. Frankrijk en de Duitsche bewapening Reynauds alarm in de Fransche Earner In de Fransche Kamer heeft oud-minister aul Reynaud een interpellatie gehou- en naar aanleiding van Blums rede te Ge- sve, waarin deze o. m. gezegd heeft: „Een bewapeningswedloop beteekent oorlog". Reynaud wil Frankrijk niet gewikkeld zien in een kruistocht voor de democratie en betwijfelt, dat een bewapeningswedloop oorlog beteekent en wil onderscheid maken tusschen hen, die bewapenen om aan tc vallen en om te verdedigen. Spr. is een voorstander van toenadering tot Duitschland. doch hij acht het oogenblik jor besprekingen niet gekomen. Duitschland ziet ontevreden kleine mo gendheden rondom zich verzamelen en wa pent dag en nacht en om een oorlog te komen, moeten thans de vreedzame landen eveneens bewapenen. Voortgaande wees Reynaud op het gevaar an een Duitsche hegemonie, die Duitsch land in staat zou stellen zich aan de Adria- tische Zee te vestigen. Wat zou er in dat geval van Italië over blijven? Het zou voor Frankrijk onmogelijk zijn zich los te maken van een oorlog in de Middellandsche Zee en om deze reden mag Frankrijk voor geen van beide partijen, die thans in Spanje strijden, partij kiezen, an ders zou een fout begaan worden jegens de eiligheid van Frankrijk. Frankrijk moet economisch en militair sterk zijn om zijn politiek van collectieve veiligheid te kunnen behoeden. Reynaud herinnerde dan aan het woord an Hitler aangaande zijn wil, een tegen stander zonder voorafgaande waarschuwing aan te vallen en aan het boek van Luden- dorff „De totale oorlog", waarin de oorlog an 1914 te zachtzinnig genoemd wordt. „Er is geen onderlinge bijstand mogelijk, wanneer wij gedwongen zijn tot een defen sieven oorlog in de forten", aldus Reynaud, die dan overging tot de bespreking van den economischcn toestand van Frankrijk, ten aanzien van het oorlogspotentieel, waarbij hij er op wees, dat deze beide zaken nauw verbonden zijn. Frankrijk moet met Engeland en Ame rika. die hun welvaart hebben hervonden, groote politiek voeren. Reynaud besloot zijn rede met een beroep op de nationale solidariteit. Het Britsch-RussiscH vlootverdrag Het Britsch-Russische vlootverdrag, waar omtrent gisteren overeenstemming is be reikt, werd gisteren mondeling medegedeeld aan de vertegenwoordigers van Frankrijk en de Vereenigde Staten, terwijl het schrif telijk bekend werd gemaakt aan de verte genwoordigers van Italië, Japan, Polen er. Duitschland. In diplomatieke kringen wordt medege deeld, dat Frankrijk en Amerika, als onder teekenaars van het verdrag van Londen, dit verdrag mei. P.usland moeten goedkeuren, hetgeen voor de overige landen niet nood zakelijk is, hoewel men een goedkeuring zeer op prijs zou stellen. De „aanslag" op koning Edward Mac Malum verhoord Gistermorgen is Mac-Mahon, de man di een paar weken geleden het incident in Hydepark veroorzaakte, opnieuw voor den Londenschen rechter verschenen. Beklaagde deelde mede. dat hij in 1933 op een beschuldiging wegens laster was ge arresteerd. Hij werd tot twaalf maanden ge vangenisstraf veroordeeld, doch ging in hoo- ger beroep, waarna het vonnis werd vernie tigd. Na 3V2 maand in de gevangenis te hebben gezeten, werd hij op vrije voeten ge steld. Hij stelde zich daarop met den minister van binnenlandsche zaken in verbinding, teneinde schadevergoeding te verkrijgen. In 1934 zond hij koning George een onge- teekend verzoekschrift, waarin hij o.a. ver zocht, een onderzoek te doen instellen de gedragingen van twee sergeant-detectives. Hij heeft zich daarop laten overhalen, zijn beschuldigingen in te trekken. Uit de verklaringen van Mac Mahon blijkt dat hij zich onrechtvaardig behandeld voel- ds, want hoewel het tegen hem uitgesproken vonnis was vernietigd, achtte hij zich phv- siek en financieel geruïneerd, omdat hij, door de ruchtbaarheid, die aan zijn proces was gegeven, geen lonnend werk meer kon vinden, noch compensatie verkreeg, terwijl aan den anderen kant zijn verzoekschriften geen resultaat hadden. Mac Mahon herhaalde, dat hij den koning niets had willen doen, doch dat hij slechts de aandacht op zijn grieven had willen vestigen. De behandeling van de zaak is thans ver daagd en binnenkort zal Mac Mahon zich voor het assizenhof hefben te verantwoor den wegens de drie tegen hem ingebrachte beschuldigingen. De Antwerpsche havenstaking ten einde Nu de Belgische vereeniging van scheeps officieren der koopvaardijvloot besloten heeft, tot werkverschaffing over te gaan. hebben ook de Antwerpsche zeelieden het besluit genomen, weder aan den arbeid te gaan. Reeds een duizendtal varensgezellen heeft zich aan de monsterbureaux aan gemeld. President Roosevelt bezoekt Canada Een uitnoodiging voor Koning Edward De president der Vereenigde Staten, Roo sevelt, is gisteren te Quebec aangekomen om op uitnoodiging van den gouverneur generaal een bezoek aan Canada te brengen Roosevelt is de eerste Amerikaansrhe presi dent die officieel deze reis heeft onder nomen. Aan een noenmaal heeft Roosevelt met de vertegenwoordigers van Canada verscheiden kwesties besproken, welke beide landen In teresseeren, o.m. de uitbreiding van de elec- trische centrales. In zijn redevoering, waarin hij de Cana- deesche regeering dank zegde voor de vriend schappelijke ontvangst vervatte Roosevel' ook een uitnoodiging aan den Koning van Engeland, om in de naaste toekomst es bezoek aan de Vereen. Staten te brengen. KRUITMAGAZIJN In het kruitmagazijn van Athene is een brand uitgebroken, waardoor ongeveer veer tig Ion kruit is vernield. Men vermoedt dal. de groote zomerhitte de ramp- heeft veroor zaakt De totale schade bedraagt ongeveer vijf millioen drachmen. Omtrent de slachtoffers van een en ander wordt niets WENDT U bi] het ZOEKEN NAAR EEN WONING TOT ONZE KANTOREN te Den Haag: Stationsweg 21, TeL 112110 te Rotterdam: Matbenesserweg 27a, TeleL 30388 te Delft: Oude Delft 245, Teletoon 618 Leiden: Stationsweg 18, Telefoon 2275 van Straaten's Woningbureau van 1892 Utrecht, Biltstraat 58bis, tel. 10429 geeft Inlichtingen omtrent alle te UTRECHT te KOOP of te HUUR zijnde perceelen NATUURLIJK te Heemstede Belastingen laag. Verbind, met Amsterdam en Den Haag prima Vraagt gellL Woninggids bij: HEEMSTEDE's WONINGBUREAU CORN. L. K W A K - HEEMSTEDE DREEF 276 Het Makelaarskantoor en Woningbureau „HOLLAND - INDIE" Steenhofstraat 77, SOEST, Teletoon 909 verschaft U alle Inlichtingen omtrent vestiging te SOEST, SOESTDIJK* SOESTDUINEN en SOESTERBERG Vraagt gratis en franco geïll. Woninggids 'T ZEISTER WONINGBUREAU VAN AALDEREN Slotlaan 77, Telefoon 2036, ZEIST Hnnr. Verhuur, Koop, Verkoop van VILLA'S, LANDHUIZEN. BUITENPLAATSEN, ENZ. Diverse Bouwgronden te koop. VRAAGT GRATIS INLICHTINGEN Ruime vrije Middenstandswoningen TE KOOP, aan de Kethelweg: met diepe achtertuinen en achter uitgang, solide bouw. KOOPSOM 3500. Voor Geldbelegging: Nog enkele VRIJE WONINGEN, aan de MERELLAAN (met stalen ramen) alles op contract verhuurd. KOOPSOM 2650. Vrij op naam BILTHOVEN Bouw- en Woningbureau BERGMAN Sweelincklaan 2 - Telef. 2300 VILLA'S - BOUWTERREINEN Gratis inlichtingen en Gids de ideale randgemeente der Residentie 1 Kostelooze Bemiddeling: WONINGBUREAU „VR0NESTEYN" Park Vronesteyn 61, Pr. Mariannelaan 272 GEMENGD NIEUWS KIND IN TOBBE VERDRONKEN Donderdagavond geraakte het ruim t-ja- rige zoontje van den landarbeider H. Plette te Oldebroek in een onbewaakt oogen blik nabij de woning in een tobbe met water. Ijlings werd een geneesheer ontboden, die geruimen tijd bezig was om de levens geesten weder op te wekken, doch dit mocht helaas niet gelukken, daar de kleine reeds was overleden. LIJK AANGESPOELD Door twee burgers werd om ongeveer 16 uur tijdens het zeilen in de Buitenhaven te Scheveningen, het lijk drijvende gevon den van J. H 15 jaar, uit de Koppel-I si raat. die op 27 Juli bij het baden in "'e nabij den vuurtoren was verdronken I lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd. Voorts is het onbekende lijk, dat op 28 Juli omstreeks 7 uur aanspoelde, door de familie herkend als te zijn van A. H. M.s 17 jaar, wonende te Rotterdam, die op 24 Juli bij het baden bij Kijkduin is v dronken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2