De „ALGEMEENE FRIESGHE" MAANDAG 27 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS Bevestiging en intrede Ds. J. Thomas BIJ de Geref. Kerk van Boxum Onze oud-stadgenoot, Ds J. Thomas, zoon van den bekenden en geliefden Leidschen predikant, Ds H. Thomas, deed gisteren zijn intrede bij de Geref. Kerk van Boxum. na des morgens door zijn vader bevestigd te zijn. Ds H. Thomas had voor de bevestiging tot tekst gekozen: Joh. 3 29: „Die de bruid heeft, is de bruidegom; maar de vriend des bruidegoms, die staat en hem hoort, verblijdt zich met blijdschap om de stem des bruide goms. Zoo is dan deze mijne blijdschap ver vuld geworden" Spr. ontwikkelde in zijn predikatie deze hoofdgedachte: De vriend, Johannes de Dooper, hoort de stem van den Bruidegom. Christus, en brengt de Bruid, de gemeente, tot Hem. Zoo ook: de predikant brengt de gemeente tot Ghristus. Na het lezen van het formulier had de plechtige handoplegging plaats, waarbij Ds Doornbos, emeritus predikant van Boxum en Ds Numan van Heilaart. de consulent, den bevestiger assisteerden. De gemeente zong Ps. 134 L Na de indrukwekkende plechtigheid van de bevestiging, had des middags in een stampvol kerkgebouw de intrede plaats. Ds J. Thomas preekte over Joh. 1 3537: ..Des anderen daags weder om stond Johannes en twee uit zün discipelen en ziende op Jezus, daar wandelende, zeide hij: Zie, het Lam Gods." Sdh behandelde de volgende gedachten: 1. De roeping Gods; 2. de Bediening des Woords: 3. de taak der gemeente, waarbij liii opwekte af te zien van den mensch en "alléén het Lam Gods te prediken. De keuze is ten leven of ter dood. Ds Thomas sprak met een levendige en bezielende voordracht en zijn preek werd met groote aandacht beluisterd. Na den mid denzang richtte hij zich met korte toespra ken tot den kerkeraad, tot Ds Numan, con sulent en classis-algevaardigde, tot het ge meentebestuur, tot zijn vader, tot Ds Doorn bos, emeritus-predikant ter plaatse en ten slotte tot de gemeente. Namens den kerkeraad werd de nieuwe herder en leeraar toegesproken door ouder ling André, die de gemeente liet zingen Ps. 21 6, door Ds Doornbos, door Ds Numan, namens de classis, door wethouder Kingma namens de burgerlijke gemeente en tenslotte door zijn vader. Het was voor de gemeente van Boxum, hot was ook voor den jongen predikant, het was vooral ook voor zijn vader, een zeer mooie dag. Vijftigjarig bestaan der Leidsche Zwemclub Drukbezochte receptie De Leidsche Zwemclub herdacht dezer dagen haar vijftig-jarig bestaan en hoe wel deze vereeniging momenteel een mociliike tijd doormaakt wegens het ontbreken van eigen zweminrichting, nu de inrichting aan den Hoogen Rijn dijk in verband met optreden van de ziekte van Weil gesloten is, toch heeft men dit jubileum niet geheel onopge merkt willen doen voorbijgaan. Zateroagmiddag werd in de stadsge hoorzaal een receptie gehouden, waarvan velen gebruik maakten om hulde te brengen aan de jubileerende vereeniging, een der oudste van ons land, die 'op het gebied der zwemsport pionierswerk heeft verricht en ook verschillende bekende spelers naar voren heeft gebracht. Onder degenen die hun gelukwenschen kwamen aanbieden bevond zich de oud- burgemeester van Leiden, Jlir. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar. de heeren De Vries en Al- ting namens het bestuur van den Kon. Ned. Zwembond, de heer J. B. Mollenaar voor den kring Den Haag van den Ned. Zwembond. de heer v. d. Mark voor de Leidsche Red dingsbrigade en voorts een groot aantal ver tegenwoordigers van zuster-vereenigingen. oud leden en andere connecties. Velen der sprekers lieten hun woorden van geschenken vergezeld gaan, terwijl tal van bloemstukken waren ontvangen en zeer vele schriftelijke en telegrafische geluk wenschen binnen kwamen. Het jubileum is verder gevierd met een polo-tournooi, dat gisteren (Zonoag) werd gehouden, hetgeen -wij betreuren, zooals wij het altijd betreurd hebben, dat L.Z.C., die de pretentie heeft een neutrale vereeniging te zijn, haar belangrijkste wedstrijden op Zondag hield. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 25 Juli. 6793. A. -T. Borggreve N.V., Sassenheim, Charbonlaan G, kweeken van en handel in bloembollen, za den, planten, gewassen, enz. Dir.: A. J. Borg greve, Sassenheim. Maatsch. kap.: f 5000. waarvan geplaatst en ges' ort f 4000. 6794. Technisch Bureau Adriaan Bakker, Leiden, Rijn- en Schiekade 36, (Gekomen van 's-Gravenhage). Wijziging. 25 Juli. „Oegstgeestsche Apo theek", Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Uittr. H. E.: C. J. F. L. Knufman, dd. 1 Aug. 1936. De volmacht van G van Zijp is rid. 1 Aug. 1936 ingetrokken. Volmacht verleend aan: J. Doedens, OegstgeesL AFSCHEID A. J. DE WIT Zaterdag vond in de Zusterconversatie- xaal van het Gesticht Endegeest het afscheid plaats van den heer A. J- de Wit, die met ingang van heden, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, eervol ont slag is verleend als tuinman aan de Gestich ten Endegeest c.a. Het afscheid droeg een intiem karakter Veie collega's en leden van het overig per soneel der Gestichten woonden dit afscheid bij. De geneesheer-directeur, Dr. F. J. Stuur man. sprak den scheidende toe en overhan digde hem met een toepasselijk woord een zilveren horloge met inscriptie en een ket ting. De heer De Wit dankte met enkele woor den voor de hem gebrachte hulde. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: E vd Berg^v 't Zelfde z OVERLEDEN: H J G Farensbach ongreh m 74 jr. M J v d Oever. za. 10 jr. ONDERTROUWD: W v Strat-n 27 J. en -1 v Tongeren 21 j. A de Wit 24 j. en S Nieuwen huijsen 23 j. G WH Post 23 j. en A C M R v d Klauw 23 j. H de Roo 23 j. en M A Wesaelman 18 j. J J Nieuwenburg 24 j. en UJJy Poelgeest 22 j. te Leeuwarden Is de grootst9 Onderlinge Levensverzekering Maatschappij Nederland. VERZEKERD KAPITAAL: RUIM 280 MILLIOEN GULDEN. 'Adr Leidsche Damvereeniging Jubileumwedstrijden Ned. Dambond De uitslagen der le en 2e ronde luiden als volgt: Groep I: G GastelaarsT. D. v. d. Bosch 0—2; J. KleerA. Terhaar 0—2; T. Opten- dreesP. v. d. Stel 02; T. D. v. d. Bosch P. v. d. Stel afgebr.; A. TerhaarT. Opten- drees 02; G GastelaarsJ. Kleer 0—2; S. v. d. WijngaardT. D. v. d. Bosch 20. Groep II: A. SladekG Klinkenberg 20; B. de KierC. Teunissen 02; J. Huisman A. J. v. d. Lelie afgebr.; C. Teunissen—J. Huisman afgebr.; A. SladekB. de Kier 2—0. Groep III: S. de RoodeW. Klein afgebr.; S. KooteG v. Zuilen 20; P. de Haan P. Marck afgebr.; W. KleinP. Marck af gebr.; C. v. ZullenP. de Haan 02; S. de RoodeS. Koote afgebr.; S. Koote1. Teleng 0-2. Vrijdagavond worden de wedstrijden \oort gezet. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN DE RIJNSTREEK Zooals reeds gemeld zal a.s. Donderdag 30 Juli in Hotel Zomerlust de officieele prijs uitreiking plaats vinden aan de Kampioenen van de wedstrijden der Rijnstreek. Om 8 uur zal worden aangevangen met een alterneerende simultaanseance door de heeren J. Kleer (kampioen 1936) en B. Slechtenhorst (kampioen 1930) waaraan door belangstellenden kan worden deelgenomen. Daar dit voor de eerste ma&l in Leiden zal geschieden wordt een groote toeloop ver wacht, zoodat men verzocht wordt vroeg tijdig aanwezig te zijn. Daar deze spelers bekend staan als de sterkste Leidsche spelers wordt een interes sante strijd venvacht. In de pauze zal de heer Bordewijk, voor zitter van de Haagsche Distnbond de prijzen uitreiken aan de winnaars waarna de heer P. de Haan in de gelegenheid wordt gesteld als voorzitter der Leidsche Damvereeniging de prijzen der afgeloopen borden-wedstrij den uit te reiken. De toegang voor deze leerzame damavond is voor iedereen opengesteld. Voetbal Seriewedstrijden P.C. en L. A.R.V.A. speelde Zaterdag tegen P.G en L. Rust 11. Eindstand 13. Vervolgens kwam N.R.M. in het veld te gen M.D.S. Bij de rust w,as de stand 12. M.D.S. won tenslotte met 6-2. A.s. Woensdagavond (an 7 uur speelt L.D. tegen P.G en L., eveneens op het terrein van de Fabrieksarbeiders achter het Acade misch Ziekenhuis aan den Wassena<arsche- weg. R.-K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES Voor het Staatsexamen Huishoudkunde en Waschbehandeling (akte N. VII) slaagden de dames: M. Bouter en A. A. M. Timmer man, Leiden; P. J. W. A. de Kok, A. P. Per- quin en E. Woesthoff, Den Haag; M. H. Th. Flint, Winschoten; A. H. G M. Keulemans, Voorburg; A. A. van der Meer, Zwolle; Ph W. G M. Schellekens. Brussel. Voor het Staatsexamen Koken en Voe dingsleer (akte N VIII) slaagden de dames: A L. M. Bertels en G G van den Burg. Delft: J. W. F. ten Hacken, Santpoort; A. E. M. van Horn, Hilversum; J. M. H. Stol len werek, Maast richt; M. H. Vierling. Sche- veningen; A. M. W. Wuisman, Schiedam; M. B. Huisman (Zr. Bernardo), Steyl; en Th. P. M. Rombauts. Middelbeers UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN JAARWEDDEN BURG, SE CR., ONTVANGER EN WETHOUDERS Bewoners van de Van Velzenstraat vinden gehoor bij den raad Dat de raad Vrijdagavond in bewogen zit ting bijeen was weet nu wel ieder. Ook wel dat vele leden van den raad ten opzichte van den raadliuisbouw een afwachtende houding aannamen zoodat men niet wist naar welke zijde de beslissing zou vallen. Het doet ons genoegen Jat de Raad gekozen heeft voor het plan Blaauw. De groote voor- deelen van dit plan hebben wij twee weken geleden uitvoerig onder de aandacht van de lezers gebracht. Naar de burgem. mededeel de zal een tuinarchitect worden uitgenoo- digd een plan te maken voor de omgeving van het nieuwe raadhuis, waardoor gezorgJ zal worden dat het geheel alleszins zal be vredigen. Na de opening van de zitting sprak de voorzitter tot de heeren Den Uijl en Ruting woorden van welkom. De eerste was voor het eerst aanwezig pa een ernstig motoron geluk en de tweede na ziekte. Beide heeren dankten den burgem. voor zijn woorden en den lieer Den Uijl, raad en voorz. voor hun medeleven. Voor de Chr. HBS werd de subsidie bepaald op f 972.03. Inzake het schrijven van Ged. Staten omtrent verlaging van 2V£% op wedden burgem., weth-, ontvanger en secr., gaf de burgem. de leiding in handen van den heer Herngreen, maar deelde vooraf mede, persoonlijk niet het minste be zwaar te hebben tegen de voorgestelde korting. Met nadruk merkte Spr. dit op. Het voorstel om Ged. Staten te berich ten dat men van oordeel is dat geen korting dient te moeten worden toege past, vond instemming bij den heer Van Kleef en den heer Boeren, terwijl nie mand stemming wenschte. Bij het voorstel inzake wijziging verorde ning, regelende salarissen en loonen ambte naren en werklieden,, sprak de heer Geerlof er zijn genoegen over uit dat B. en W. zulk een houding aannemen en Spr. hoopte dat ook in de toekomst B. en W. betreffende deze zaak welwillend willen zijn. Spr. vroeg voorts naar de verlaging van keurloon waar op de voorz. antwoordde dat deze persoon nimmer verlaging kreeg en dit keurloon maar éénmaal in de drie jaar is voorge komen. Verhuur van de boerderij „Kievit" als ook voeren van verweer tegen de ver ordening van J. J. de Grauw van ruim l 100 wegers schade motorrijwiel bij ongeluk op den Buitenweg werd zonder hoofdelijk stemming goedgekeurd. Punt 8 nam voor de raadshuisbouw de meeste tijd in beslag. Dit betrof verkoop van een perceel bouwgrond aan de Gym. Vereen. „Hou Vast". Tegen deze verkoop hadden 24 on derteekenaars van een adres en die wo nen in de Van Velzenstraat ernstig be zwaar. Ter tafel was eerst oen voorstel van den beur Boeren e.a. om B. en W. uit te noodigen met den heer Vis oa. on derteekenaars nader te onderhandelen. Wethouder Spreij gaf van deze zaak nar dere verklaring. ïfaar spr.'s oordeel zijn de onderhan delingen goed geweest en de stichting van dit gebouw hier op zijn plaats. Na onderhandelingen kwam men overeen op f 1650. Nu was de heer Vis destijds geweest voor het perceel achter diens woning en niet voor het geheel. Het be zwaar van rumoer achtte spr. wat over dreven en noemde het gebouw van het Leger des Heils, waartegen destijds ook zulk een bezwaar was. De heer Lam verklaarde zich voor voor stel B. en W., want bij de HBS gaf men toch geen overlast. Uitvoerig ging de heer Boeren op deze zaak in. Hier wordt een beroep op den raad gedaan. Al zegt de heer Spreij van niet, in het adres staat dan toch duidelijk van koopen. Dat 24 menschen leugen op leugen schrijven wil er bij spr. niet in. Deze personen, althans de heer Vis zijn niet voldoende Ingelicht naar spr. mee ning. Hij gaf in overweging nogmaals deze zaak te onderzoeken. De heer Bergshoeff achtte het betoog van den heer Lam niet steekhoudend. Bij de HBS kon men muziek weigeren. De heer Ruting toonde aan dat bij ver koop van grond de bewoners rekenen op rustig wonen. Dan gaat de vergelijking met Leger des Heils en sportgebouw niet op. Door den voorz. werd gezegd dat het fei telijk betreft 5 bewoners. De sport moet ech ter een plaats hebben. Dan leek spr. dat de aanbieding van den heer Vis oppervlakkig was, terwijl „Hou Vast" het geheele stuk noodig had. Gevraagd werd door den heer Den Uijl of aan Vis aangeboden is het ge heele stuk te koopen, hetwelk weth. Spreij ontkennend beantwoordde. Dit achtte de heer Boeren niet een goede wijze van han delen en stelde nogmaals voor nader on derzoek. Na toezegging van den voorzitter, dat binnen vier weken de raad weer bijeen zal komen stemde weth. Spreij hierna toe, met dien verstande, dat B. en W. zich riet binden maar alleen nader overleg met de Comm. Publ. Werken zifilen plegen en nader onderzoeken. De heer Boeren nam er acte van, dat niet het geheele stuk was aangeboden. Na dit punt gingen de oogen der vroed schapleden naar de teekeningen aan den wand en ving het debat aan, waarvan we Zaterdag verslag gaven. BLOEMPJESDAG De bloempjesdag voor de Vereen, tot be vordering van de gezondheid in de Grafi sche vakken heeft opgebracht f 124.40. VERMISSING RIJWIEL De heer \L, wonende in de Stationsstraat heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van zijn rijwiel dat hij onbe heerd voor zijn woning liet staan. GESLAAGD Voor het examen hoofdacte slaagde onze vroegere plaatsgenoot de heer J. H. van den Berg, thans te Gouda. Voor het examen handenarbeid slaagden te Den Haag de dames G Wiechers en A. Tuinman. De heer A. M. Mol, slaagde voor het di ploma Boekhouden van de Vereen, van Leeraren. Hij werd opgeleid door den heer H. Hoekstra. VaD de handelsavondschool slaagden voor het praktijk-diploma \»n de Vereen van Leeraren voor Boekhouden: de heer W. Baelde van Bodegraven; voor Duitschc Handelscorrespondentie: de heer W. Goed hart Het Mercuriusdioloma voor Ned. Handels correspondentie behaalden: W. J. G. van der Heijden uit Bodegraven. W. Niekerk. M. Stapper en W. Zaal. de laatste drie plaats- genooten. AANHOUDING Door de politie werd assistentie verleend tot de aanhouding van G. V. en H. C. B., wegens kaasdiefstal te Bodegraven. Beiden zijn recidivist; laatstgenoemde werd kort geleden wegens roofoverval veroordeeld en B. was juist in ondertrouw. Na verhoor werden beiden op vrije voeten gesteld. CONCERT Programma voor het concert van morgen avond 8 uur, door de Chr. Muziekvereen. ..Arti et Relieioni", op het terrein van de voormalige H.B.S. (achter het Landbouw- huis). Psalm 150. 1 Blue Devils (blauwe duivels) marsch Ch. Williams 2 La Finta Giardiniera (ouv.) W. A. Mözart 3 K.L.M.-marsch W. Schootémeijer 4 Guillaume Teil-fantasie Rossini 5 Fïorentiners-marsch J. Fugik 6 Grande Marehc Heroique, Frangois 7 Groot Rotterdam, marsch, W. Schootemeijer 8 Grazinüa, ouverture, F. Andrieu 9 Tannhauser-fantasie, R. Wagner 10 Burgemeester van S onsbeek-marsch R. J. Tiebosch Gezang 194. HAZERSWOUDE UITSTAPJE Vrijdag maakten de leerlingen van de U.L.O. en 7e klasse van de Chr. Schóól op het dorp, onder het genot van prachtig zo merweer. met het onderwijzend personeel een uits apje naar Amsterdam. De reis werd gemaakt met twee autobussen van Gebrs. Buitelaar van Waddinxveen. In Amsterdam werd een bezoek gebracht aan de Demon stratiezaal van de fa. Philips te Eindhoven, waar een en ander over de verlichting aan schouwelijk werd voorges'eld. Het hoofd der school, de heer B. Offringa, sprak op waar- deerende wijze den vertegenwoordiger der firma toe en bracht een woord van dank voor de duidelijke wijze waarop een en an der was verklaard. Vervolgens werd gewan deld naar het Koninklijk Paleis op den Dam, alwaar zalen en kunstwerken in ©ogen schouw werden genomen. Per autobus werd de reis voortgezet naer 't Gooi en langs Muiden. Naarden. Bussum naar Hilversum gereden, alwaar de bezienswaardigheden werden bekeken, waaronder het mooie Raad huis. Het einddoel was Amra's hoeve, buiten Hilversum gelegen, waar gelegenheid werd gegeven ie s te gebruiken en tevens een wandeltocht werd gemaakt door het heuvel achtige terrein. Op den terugweg, gaande over Loosdrocht, werd bij Utrecht de speel tuin „Het Kalfje" bezoch". waar het jonge volkje zich naar hartelust kon vermaken, waarop de reis werd voortgezet en het ge zelschap ongeveer 9 uur in opgewekte stern- min, na een dag van veel genoegen, weer in ons dorp arriveerde. HANEN EN EEN TUINSLANG ONTVREEMD Ten nadeele van den heer G. Goedhart werden 40 jonge hanen ontvreemd en uit den tuin van notaris Engelberts een tuin slang. HILLEGOM ALGEMEENE LEDENVERGADERING VAN DE COOP. VEILINGVEREEN. „HILLEGOM U. A." De leden der Hillcgomsche veilingvereen. kwamen Vrijdagavond. 24 Juli in de vei lingzaal van bovengenoemde vereeniging in vergadering bijeen. De voorzitter,, de heer John. B. Meskers, opende de vergadering met een welkomst woord. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. Vervolgens werd door den secre taris-bedrijfsleider, den heer D. v. Egmoncl Jr., oen uitgebreid Jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat de Hillegomsche veiling zich gestaag uitbreidt, hetgeen uitkomt in de steeds toenemende aanvoer, voorname lijk van Tulpen, welke komen uit alle stre ken waar Tulpen geteeld worden. De aan voer van Texelsche Narcissen, Golden Spur'en van Sion, was ook dit jaar belang rijk grooter dan het vorige jaar. Zeer veel bijgoed werd met succes verwerkt. De Hil legomsche Veiling handhaaft ook dit jaar haar naam als zijnde een der grootste Hyacinthenveilingen. Wederom werden dui zenden manden Hyacinthen verwerkt Alles bij elkaar genomen is er een groote voor uitgang te constateeren, hetgeen ook uit komt in het grootere omzetbedrag vergele ken bij het vorige jaar. Dit jaar kon over alle veilingen, zoowel plantgoed als lever baar. 100 pet. uitbetaald worden. Met deze uitbetaling staat de Hillegomsche veiling aan den spits. Het ledental is hetzelfde ge bleven. Zij die geen lid der vereeniging zijn, veilen op dezelfde voorgaarden als de leden. Voor dit uitgebreid en zakelijk jaarver slag werd den secretaris onder applaus dank gebracht. Voorts werd bij monde van den heer N. J. Assendelft, accountant, de Balans en Verlies en Winst rekening toe gelicht, welke na eenige bespreking door de vergadering goedgekeurd en vastge steld werd. De heer C. Kramer Lz., werd als commis saris herkozen, evenals de heer G. H. Her mans als bestuurslid-penningmeester Beide heeren lieten zich de herbenoeming welge vallen. De voorzitter sloot de vergadering onder dankzegging voor de zakelijke en aange name besprekingen, en hoopte dat voor ons geheele vak thans betere tijden zullen aan breken. MULO-EXAMENS. Voor het Mulo-diploma A slaagden onze plaatsgenooten G. Hylkema, H. van Dijk, A. Faas, R. Litjens. R. de Groot, G. van Dam, G. Koppcrt, G. J. van der Klugt, J. H. de Groot, J. P. Berkhout, C. G. v. cl. Valk, J. J. van Roodè en voor diploma B: I. Duys en F. Doornebal. KATWIJK AAM ZEE bevestiging en intrede van Ds. F. J. BROEIJER Het was voor de Ned. Herv. Gem. gisteren een blijde dag, daar door de komst van Ds. Broeijer, van Woerden, de derde predikantsplaats weer is ver vuld. 's Morgens had voor een oyer- volle kerk de bevestiging plaats. Als bevestiger van Ds. Broeijer ging in deze dienst voor Ds. Ph. Peter, van Rijns- burg, die nadat gezongen was Psalm 118 vs. 5 en 7 en gelezen 1 Cor. 2 zijn gehoor bepaalde bij Ezech. 33 7: Gij nu, o men- schenkind. Ik heb u tot een wachter gesteld over het huis Israëls, zoo zult gij het woord uit mijnen mond hooren en h.en van mij nentwege waarschuwen. Naar aanleiding vgn dit Schriftgedeelte werden door Spr. de volgende vier gedach ten ontwikkeld: 1. de roeping van den pre diker; 2. de taak van den prediker; 3. het gezag van den prediker en waaraan dit is ontleend; 4. de vrucht op zijn arbeid. Aan 't slot van deze ernstige predikatie, welke met groote aandacht was aangehoord werd den nieuwen leeraar toegezongen Psalm 119 9. De intrede Was 's morgens de opkomst reeds groot geweest, des avonds was het groote kerkgebouw, dat plaats biedt aan 1700 personen, overvol, geen plaats meer onbeze.t, zelfs in de gangpaden moes ten stoelen en banken neergezet worden, om de talrijke bezoekers, waarvan ook een deel uit Woerden was overgekomen, te kunnen bergen. Van de ringpredikanten merkten wij op: Ds. Bollé. Ds. Siddré, Ds. Cupédo, Ds. Ver vaal, Ds. Noort. Ds. Geerling. van Oudevva- tér en vele vrienden en familieleden van Ds. Broeijer. Nadat gezongen was van Psalm 122 1 en voorgelezen 2 Tim. 2. ging Z.Eerw. voor in gebed. Tot tekst had hij' ge kozen 2 Tim. 2 19, deze woorden: Even wel het vaste fundament Gods staat, heb bende dit zegel: 4 de Heer kent degenen dio de Zijnen zijn; een iegelijk die de naam var/ Christus noemt, sta af van ongerechtigheid. Aan de hand van drie punten werd door Z.Eerw. deze tekst nader verklaard: 1. het vaste fundament; 2. de troostrijke verzeke ring; 3. de heerlijke verzekering. De eerste dienstknechten van Jezus Christus hebben het door het Evangelie to. prediken niet ge- makkeliik gehad, de oorzaak hiervan is ge weest, dat zij een Evangelie brachten dat niet was naar de mensch. En zoo is het ook nu nog. De groote genade welke door God gratis wordt aangeboden, wordt niet aanvaard. De mensch is altijd nog geneigd deze genade te willen verdienen. Na de tijd en de omgeving van dit tekstwoord ge schetst te hebben stond spr stil bij de vas tigheid van dit fundament. Timotheüs vond in Efeze, waar hij het Woord Gods predik te, veel tegenstand. Zijn tegenstanders wa ren geleerde mannen, die zeer wel ter tale waren, hun idealistische wereldbeschouwing vond bij het volk veel ingang; de vleesrh- wording van Christus werd door hen open lijk geloochend. Het werd Timotheüs bang te moede, daar hij weinig vrucht op zijn prediking zag. Maar nu komt Paulus hem vertroosten met de woorden van onze tekst. Timotheüs had teveel het oog gericht op den mensch. Te allen tijde heeft de predi ker het oog te richten op God. Van Hem alleen zal zijn hulpe komen. Spr. is zich ook bewust met een boodschap van zijn Zender naar Katwijk te zijn'gekomen. De Evangelieboodschap wordt ech'er door ve len niet meer aangenomen. Er is een groote schare die de kerk voorbij gaat, ja die haar bespot. Evenwel het vaste fundament staat. Laat het dan maar stormen, de golven van lichtzinnigheid en ongeloof slaan op deze rots kapot, dit fundament is eeuwig. Wij leven in een tijd waarin alles ver vloeit, waarin allerlei menschelijkc stelsels worden opgebouwd, waarin allerlei stroo mingen ontstaan, juist ook op Godsdienstig gebied ,doch God blaast hierin. Alleen in Jezus Christus is vastheid. Heerlijke zeker heid bij al de wisseling die er is in maat schappelijk en staatkundig leven. Deze vast heid geeft een troostrijke verzekering, nl. deze: de Heer kent degenen die de Zijnen zijn. De mensch wil altijd graag uit maken wie er bij behooren cn wie niet. Wat zijnr er al niet veel geeste lijke keurmeesters! Het oordeel komt aan Godi toe. Wij hebben een ander niet te meten met onze maatstaven. God rechtvaardigt tollenaren en zon daren.. Dezulken roept hij tot bekee ring, niet de in zichzelf vromen. Christus is het fundament en zet hier ook het zegel op. Het gaat niet om de zondaren, die wij toebrachten. God kent de zijnen. Wij moeten niet eerst ons zelf wkt opknappen, maar komen gelijlk een bedelaar, en de hand uitsteken. Achteraf zal het toch blij ken. dat het alleen de vrijmacht Gods was. die ons tot hem trok. Hij is de eerste in het werk der wedergeboorte. Hij maakt ds Lydia's ontvankelijk voor ziin woord Hij verandert de gezindheid van een stokbe waarder, die de wonden van zijn vijanden zalft met olie. God is het die uit het ver dorven menschengeslacht een volk verkiest, dat in Jezus Christus is gerechtvaardigd en geheiligd. In Christus biedt God ons alles aan wat voor onze zaligheid noodig is. Ver hardt U dan niet langer, maar hoort zijn troostrijk woord, dat allen noodt. Doch er staat od het zegel van onzp tekst ook nog een keerzijde, nl. dit: een iegelijk die de naam van Christus noemt sta af van on gerechtigheid. Dit is de hoog verheven roe ping van het kind van God. Niet alleen Christen zijn thuis, ook in de kerk. maar ook op de markt, kantoor of werkplaats. Velen roepen Heere, Heere! maar doen niet de wil des Vaders. Velen blijven bij het eerste deel van de tekst staan. het. tweede woord laten zij aan zich voorbijge<an. Die gelooft waagt het met Godl Die ge looft heeft Jezus vastgegrepen, omdat Jezus hem gegepen heeft. Hij wordt ook telkens weer gegrepen wanneer hem alles ontzinkt.. En hij grijpt er naar, steeds weer. waartoe hij gegrepen is En in zijn grijpen zinkt hij niet weg, want hij staat op den vasten grond, op het fundament. Gelukkig de mensch die het fundament kent en daar op zijn huis bouwt Gelukkig de Gemeente, dit cp dat i iir'ament wordt opgebouwd! Gezegend de prediker, die op dat funda ment mag houwen. Nanal nog gezongen was van Gez. 49 5 volgden de gebruikelijke toespraken. Ds. Rutgers sprak hierna den nieuwen herder en leeraar toe. I-Iij hoopte, dat het drievou dig meer hechter ïr.ag worden, dat er nieu we banden aekgd mogen worden en dat steeds velen door de prediking des Woords mogen gebiacht worden tot Christus. Na de prtdikatie vond nog een begroe- tingssamenkomst plaats in de conversatie zaal van het Jeugdhuis. RECHTS HOUDEN IN DE VOORSTRAAT Wij vestigen er de aandaoht van het pu bliek op, dat, vólgiens de Verkeersverorde- ning men gedurende het badseizoen in de Voorstraat tusschen Boulevard en Noord- einde en omgekeerd steeds rechts moet hoe den. Deze maatregel is noodig om een rus tig wandelen in deze straat mogelijk te maken. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer M. v. Leeuwen, slaagde voor het examen Engelsdhe Handels correspondentie. COLLECTE De collecte voor de Chr. Jeugdorganisatie heeft jl. Zondag opgebraoht de som van ƒ149. MET VACANT IE Ds Pras hoopt van 27 Juli tot 21 Aug. met vacantie te gaan. Voor dringende bood schappen zijn wijk betreffende, vervoege men zich bij Ds Rutgers. KOUDEKERK GESLAAGD Onze plaatsgenoote Mej". J. van Leeuwen slaagde te Utrecht voor het M.U.L.O. diplo ma A. LEIDERDORP MUZIKALE RONDWANDELING De Chr. Muziekvereen. „Devote" maakt, vanavond een muzikale wandeling door 't dorp. Er zal dan tevens een inzameling worden gehouden voor versterking van de kas. OUDE RIJWIELPLAATJES De Vereen. Tot Bevordering der Belan gen van T.B.C.-patienten in Nederland zal ook dit jaar weer een inzameling houden van de oude rijwiel plaatjes. Laat iedereen pen steentje bijdragen tot verzachting van het lot der duizenden T.B.C.-patienten, door de oude plaatjes te deponeeren in de kist aan de Leiderdorpsche brug, bij de hee ren rijwielherstellers of bij den heer A. Bosman, Hoofdstraat 59c. Helpt allen mede om het gewicht zoo hoog mogelijk te maken. Ook ander meta len zijn welkom. LEIDSCHENDAM RAADSVERGADERING STOMPWIJK De Raad der gemeente Stompwijk zal op 30 Juli in openbare vergadering bijeen komen om half acht. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot vaststelling van een verordening op het venten, en een voorstel tot beschikbaar stelling van f 4000 voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan. Voorts zal in behandeling komen een voorstel van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland tot verlaging van de salaris sen van den burgemeester, den secretaris en dc wethouders. GEVONDEN EN VERLOREN Bij de politie alhier terug te bekomen: heerenhorloge, ring met drie sleutels, rij- wielbelastingmerk, portemonnaie niet in houd, stuivertje, rijwielbelastingmerk. Verloren: rol papier met zeep. LISSE BURGEMEESTER MET VERLOF De Burgemeester dezer gemeente. Baron van Wijnbergen, vertoeft van af heden tot 5 Aug. a.s. met verlof buiten dc gemeente. WERKLOOSHEID In de afgeloopen week stonden bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier inge- RADIO- DISTRIBUTIE 1 MAANDAG 27 JULI Programma 3: 8 Keulen; 11.20 Partje K; 12.20 Brussel VI: 14.20 Keulen; 16 20 Parijs R: 17.20 Keulen; 18.20 Diversen; 18.35 Brussel Fr; IS.20 Keulen; 20.20 Brussel Fr; 21.20 Londen R; 21.40 Rome of div.; 22.50 Keulen. S Programma 4. 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 Londen Reg; 12.35 Droitwlch; 15.20 Lon- den Reg: 15.35 Droltwich: 18.20 Diversen; 18.50 Droitwlch; 21.50 Londen Reg. r DINSDAG 28 JULI d Programma 3: 8 Keulen: 11.30 Parijs R; 12-20 li Brussel VI; 14.20 Keulen: 16.20 ParUs R: 17.20 r Brussel VI; 18.10 Brussel Fr; 19.20 Keulen; 21.20 Brussel Fr; 22.10 Boedapest of div.; 23 30 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI: 9.20 Diversen; d 10.32 Londen Reg; 11.20 Droitwlch; 12.20 Lon don Reg; 13.55 Droitwich- 15.20 Londen It; 16.55 Droitwlch; 18.20 Diversen; 18.50 Parbs R; 19.50 Droitwlch; 21 Londen Reg Agenda t Maandag 27 Juli. Pieterskerk 8.15 uur. t Bach-Concert van Leo Mens. jj DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zond,agsdienst der E apotheken wordt van Maandag 27 Juli tot en met Zondag 2 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg j, 9, telef. 807; E. B. de Metz, Kamerl. Onnes- laan 28, lelef. 3553 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8. Oegstgeest, telef. 274. schreven 136 werkzoekenden (Zelfde week v in 1935: 103). c NOORDWIJK AAN ZEE DEMONSTRATIE 1 Op het strand: voor den vuurtoren gaf de Noordwij ksche Red dings Brigade een demon- f stratie in het redden van drenkelingen en v van verschillende methoden voor toepassing van kunstmatige ademhaling. Door een talrijk publiek werden de ver- a schillende oefeningen met groote aandacht gevolgd en men kreeg wel de indruk, dat ingeval van nood de N. R. B. paraat is en j capabel om op afdoende wijze hulp te ver- 5 leenen. OEGSTGEEST c DE HEER J. STREEFLAND AANVAARDT i ZIJN TAAK Zondagmorgen werd door Ds. T. J. Jansen f Schoonhoven in de Pauluskerk tot hulppre- f diker bij de Hervormde Gemeente alhier in- i geleid de heer J. Streefland. Ds. Jansen Schoonhoven sprak naar aan- s leiding van 1 Petrus 4 10 en 11 en bracht i naar voren de belangrijkheid van dezen dag voor: le hemzelf, 2e de Gemeente en 3e den Heer Streefland, die thans den wensch van f zijn hart vervuld ziet. Gewezen werd op het 1 moeilijke, maar ook op het mooie van het f ambt: het ambt van het wonder. Nadat gezongen was Gezang 245 2, richtte r de heer Streefland tot de Gemeente het t woord, met als tekst 1 Kor. 9 24 en 25. Uit- j eengezet werd het doel van het leven der c Christenen, terwijl spr. den nadruk legde op het volharden tot het einde, met als priji een onverderfelijke kroon. 1 Hierna richtte de heer Streefland zich ach tereenvolgens tot Ds. Jansen Schoonhoven, den Kerkeraad en tenslotte nog tót de heeren Kerkvoogden. Op verzoek van Ds. Jansen Schoonhoven zong de Gemeente haar nieu wen hulpprediker nog toe Gezang 91:3. RIJNSBURG UITSTAPJE Het bestuur der Geref. Oudervereet* heeft met de van haar uitgaande Knapen» vereen, en Jonge Meisjesvergadering, eet uitstapje gemaakt naar Oen Haag en Sche veningen. Half negen aanvaardde men d< reis per Blauwe Trarn. In Dien Haag wen den bezocht de vergaderzalen der le en 2| Kamer en de Gevangenpoort, waarna eeni» ge uren doorgebracht werden in de Dieren» tuin. 's Middags werd de reis voortgezet naar Scheveni-ngen, waar het gezelschap zich op 't strand best wist te vermaken. Om negen uur was men weer thuis. De jongens en meisjes hebben een prachtige dag ge. had, waar ze met vreugde op kunnen terug- zien. OUDEN VAN DAGEN Als gewoonlijk zal ook dit jaar een uit» 6tapje georganiseerd worden voor de ouden van dacen. Het damescomité, onder leiding van mevr. v. d. Vijver is reeds volop m de weer om geiden te verzamelen en alles te regelen. Men kan zich opgeven bij mevr. Jonker. Dit jaar zal 't uitstapje wel extra in den smaak vallen, daar 't in de bedoeling ligt een auto- en boottocht te maken. We wensalien den oudjes veel plezier op deze tocht, die a.s. Donderdag zal worden gfr houden. WERKLOOZEN Ook nu, in 't hartje van de zomer, zijn er in onze gemeente nog steeds 34 werkloozen, SASSENHEIM GESLAAGD Voor het examen Costumière is geslaagd mej. Gré van Hage en voor het diploma Lingerie zijn geslaagd de dames: Jo Bemel- man, Marie van Dam, Corrie Jansze, Gerda Klijn, Lena van Lenning, Grietje Molenaar en Ant. Wiepkema. ZOMERPOSTZEGELS 1936 Het Comité voor den verkoop van de Zo- merpostzegels heeft zijn werkzaamheden be- i eindigd. Het resultaat van den verkoop is als volgt: 686 stuks van 3 ct., 234 stuks van 8 ct.f 1240 stuks van 10 ct., 330 stuks van 16 ct. Het totaal bedrag van den verkoop is 216,10: de zuivere winst voor sociale en cultureele doeleinden bedraagt 77,96. De dames-collectanten verdienen een woord van h artelij ken dank voor den ijver, waar mede zij dit resultaat mochten bereiken. ASFALTEERING VAN STRATEN Door 't gemeentebestuur van Maaobree is aanbesteed het asfal eeren van straten. Laagste inschrijfster N.V. Bitumenweg '.e Utrecht voor f 20.424. aan wie het werk ia opgedragen. BOUW VAN EEN BRANDWEERGARAGE Op Dinsdag 11 Augustus zal door B en W. van Hilversum worden aanbesteed het bouwen van een brandweergarage aan den Neuweg nai ij de z.ekenbaraitkvn te »i iver- sum (in massa). BRUG VAN GEWAPEND BETON Te Krimpen a. d. IJssel is door het ge meentebestuur aanbesteed het maken van een vaste brug var. gewapend beton met bijkomende werken. Laagste inschrijfster was dc fa. E. Blok te Rotterdam voor i 14.995/

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6