SHE» Couriuit aid""^^ne,..5^° Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken 15 SEPTEMBER LANDDAG Diverse verkeersongelukken Hoe de Spaansche Burgeroorlog uitbrak rttafa Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 '/a ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5841 MAANDAG 27 JULI 1936 16e Jaargang Sitoertentieprfótn: Van I tot 5 regels1.17'/» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingeti van 1—5 regels2.30 Elke regel meer045 Voor bet bevragen aan 't bureau v. wordt berekend0.1Q NAAR WELKE SCHOOL? „De kinderen, die Gij mij gegeven hebt". Maar dat is toch vanzelfsprekend: naar de School met den Bijbel! Inder daad, het is vanzelfsprekend. Kinderen uit het gezin, dat den Bijbel tot dage- lykschen gids heeft, behooren thuis op de school, waar zy dien Bijbel in zyn alles doortrekkenden invloed terugvin den. En tochWanneer straks, na de groote vacantie, op 1 September de schooldeuren weer opengaan, zullen er ouders zyn, die geaarzeld hebben. Ja, er zullen er zijn, die de aarzeling over wonnen hebben met een besluit, dat aan hun kind onthoudt datgene, waar het recht op heeft. Neen, wij gelooven niet, dat zulke ouders dit gedaan hebben, in de welbewuste overweging, hun kind te willen houden buiten het bereik van den Bijbel, maar wij gelooven dat zij behooren tot de nog altijd bestaande, zy het.steeds kleiner wordende groep van hen, die de suggestie van het woord „bijzonder" in de benaming „bijzonder onderwijs" ondergaan als gelijkstaande met „afwijkend". Het heeft tientallen jaren geduurd, eer deze suggestie voor tienduizenden gebroken was. Maar geheel vernietigd is zij ïiog niet. Men zou dit laatste met een gerust hart kunnen verwachten, ware het niet, dat in den laatsten tijd haar weer nieuw leven wordt ingebla zen door hen, die ook op ander gebied door de superioriteit van het „neu trale" gegrepen zyn. Men onderschatte dit niet. Zijn niet beide begrippen: „open baar" en „bijzonder" ten opzichte van de school, van hun inhoud beroofd? Wat is er voor openbaars aan de open bare school? Wat is er voor bijzonders aan dé bijzondere school? En toch, die (onjuiste) tegenstelling is het, welke liaar misleidende kracht oefent op ouders, voor wier besef de alles te bo ven gaande en alles toetsende normali teit van het Christendom verzwakt is. Neen, Gods Woord is niet „by zonder", en het onderwijs naar Gods Woord is niet „bijzonder". Bijzonder is datgene, wat Hem, den Schepper van hemel en aarde, ontwijkt, wederstaat of negeert. Vooral in het derde van deze drie woorden en daardoor ook in het tweede zoeken wij de kern van de waarschuwing, welke wy ook nu weer willen doen uitgaan tegen de openbare school als de school voor het kind uit het Christelijk gezin. Neen, wy zullen geen aanval doen op „het Goddelooze karakter" van die school, op haar Gode- vjjandige onderwijzers, enz. Aantijgin gen van dien aard behooren niet tot het arsenaal van onze verdediging der Christelijke school. En tot op zekere hoogte willen wij ook wel uit den weg gaan, als men ons van de zyde dei- openbare school toevoegt: „Wij zijn niet tegen den Godsdienst" of derge lijke uitdrukkingen. Maar wat wij wèl zullen doen, is het volgende. Wy zullen oog en hart openen en blijven openen voor het met vijandschap gelijk staande en in vlijmende scherpte haar nog overtref fende hegeeren van den Almachtige en van den Christus Gods als redder van zondaren. Het permanente en systema tische zwijgen over Hem, door Wien ên tot Wien wij geschapen zijn; het duur zame wegcijferen van Hem, die de we reld regeert en tot haar einde voert, in de geschiedenis der menschheid; het terzijde schuiven van de Goddelijke wet uit het onderwijs, dit is het, waar door wij onze kinderen onthouden, waarop zij recht hebben. Welnu, het is op dezen grond, dat wij alle ouders van gedoopte kinderen oproepen tot de ernstige herinnering aan dat plechtig uur, waarin hun kind een verzegeling ontving van te zijn „in Christus geheiligd". Dat is, voor Hem en Zijn dienst bestemd. De voorberei ding tot dien dienst is: De Christelijke School. Zij leidt naar die bestemming heen, omdat zij aan dien Christus der Schriften haar bestaansdoel ontleent. Zij behoort tot de omtuining, welke God aanlegt rondom Uw kind, waarvan Hij V de verzorging opdroeg. Daarom, laat bij de keuze der school voor Uw kind niet ontbreken de bede om licht, om hemelsch licht over deze Uwe aardsche zorg. Wanneer dat licht valt over den tweesprong, waarop gy thans misschien staat, dan zult gij het duidelijk zien: Mijn kind heeft er recht op, dat het reeds nu leert gaan op den weg, die Gods genade gebaand heeft 6ók voor onze kinderen, en die uitloopt bp de hemelstad. HET RECHT ZAL ZEGEVIEREN Te Vlissingen zijn onregelmatigheden ge pleegd bij het Crisis-Comité en bij Maat schappelijk Hulpbetoon. Eenige ambtenaren zijn gearresteerd. De rijkscontrole is thans bezig de zaak tot volledige klaarheid te brengen. Niemand en niets zal hierbij ontzien wordên, heeft de burgemeester van Vlissingen verklaard. Natuurlijk. Zoo moet het zijn en blijven bi ons land. Inmiddels heeft de N.S.B. in Zeeland een strooibiljet verspreid en daarin een op den voorgrond tredend persoon t« Vlissingen in zijn eer aangetast zonder dat dit onderzoek werd afge wacht Natuurlijk geschiedde dit om de partij, waartoe deze wethouder behoorde, aan te vallen. Die partij is de anti-revolu tionaire. Tegen zulke methodes, welke de N.S.B. in overeenstemming met het voor zichzelf geschapen „fatsoen", zich steeds meer eigen maakt, kan niet sterk genoeg geprotesteerd worden. In Nederland zal het recht zege vieren ongeacht persoon en p a r t ij. De anti-revolutionaire partij stelt er geen prijs op vertegenwoordigers te hebben, die mis bruik maken van hun positie. Maar zij wenscht ook niet, dat zonder ernstig onder zoek en aantooning der strafbare feiten door daartoe bevoegde instanties iemands naam reeds vooraf publiekelijk wordt aangerand. In een rechtsstaat dient dat niet ie geschie den. In een machtsstaat is alles mogelijk. Lezers, die ons vroegen naar onze mee ning, ontvangen deze hierbij Recht voor allen, maar ook zelf ongerept in den staat van dienst, waartoe men geroepen mocht worden. Vertrouwensmannen van politieke partijen dienen zich dit vooral thans dag aan dag in te scherpen. Koningin en Prinses in de Vogezen Er valt veel regen H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana brengen. Haar vacantie door in de Vogezen. Veel mooi weer hebben zij daar nog niet gehad. Het regent bijna door loopend en het spreekt welhaast vanzelf, dat hierdoor verschillende uitstapjes in den omtrek in duigen vallen. H.M. de Koningin is in deze mooie om geving weer aan het schilderen gegaan. Af en toe worden wandelingen gemaakt door de bosschen achter Le Hohwald, waar de Vorstelijke Vrouwen vertoeven. Gistermorgen heeft de Prinses een bezoek gebracht aan het kerkgebouw te Le Hoh wald, waar zij de Fransche dienst bij woonde. Houdt vrij voor den in Den Haag! Populaire wegcode in voorbereiding Uitgaaf van 2 a 2y2 millioen exemplaren Aangezien de kennis van de voor naamste verkeersregels een zeer doel treffend middel is tot bevordering van de veiligheid van het wegverkeer, stelt de K.N.AC. een onderzoek in naar de mogelijkheden om te geraken tot de uitgave van een populaire wegcode, waarin in den geest van de Engel- sche highway code de belangrijkste verkeersregels kort en duidelijk zijn samengevat. Daartoe zou, naar zij meent, het beste kunnen worden overgegaan, zoodra de te genwoordige centrale voorschriften (motor en rijwiclwet, motor- en rijwielreglement en motor- en rijwielbeschikking) zullen zijn vervangen door de nieuwe wegenverkeers wet, een idem reglement en beschikking, hetgeen binnen niei te langen tijd wordt verwacht. Hoewel het verkeer geregeld wij ziging en aanpassing van de verkeersbepa- lingén noodig maakt en zal maken, zoo zal bij invoering van de geheel vernieuwde voorschriften toch in zekeren zin een mijl paal worden bereikt, welke de uitgave van een in eenvoudige en voor een ieder be grijpelijke taal geschreven wegcode ten be hoeve van alle weggebruikers nuttig en zelfs noodig maakt Teneinde te bereiken, dat een derge lijk boekwerkje in elk huisgezin be schikbaar zou komen, zou in een op lage van naar schatting 2 a 2V£ milli oen exemplaren moeten worden voor onder mededeeling van deze hoar plan nen en van daarop betrekking hebhende bijzonderheden heeft de K.N.A.C, zich in eerste instantie gewend tot den Minister van Waterstaat en verzocht in afwachting van het aannemen van een vasten vorm van deze plannen te willen doen nagaan of in beginsel instemming zou kunnen wor den verkregen om te zijner tijd de huis aan huis bezorging van de popula-re weg code door den dienst van de P.r.T. koste loos te doen geschieden. EEN DOODE EN ENKELE ZWAAR GEWONDEN Ernstige aanrijding te Heesch Motorrijder verongelukt De zee en het verkeer vragen iedere dag slachtoffers. Naarmate het vacan- tieseizoen vordert en de drukte toe neemt, moet helaas ook van een stij gend aantal dooden en gewonden mel ding worden gemaakt. Elders kan men lezen hoe gister aan zee weer ver scheidene personen in levensgevaar hebben verkeerd. Twee baders ver dronken jammerlijk. Daarnaast heeft het verkeer tijdens het weekend en kele zwaar gewonden geëischt. Zaterdagmiddag om één uur kwam de 2! jarige wielrijder D. Zwierser, wonende te Groningen, in botsing met een auto, be stuurd door den heer W J. R., eveneens te Groningen. De wielrijder werd in de flank gegrepen en kwam met zijn hoofd tegen de voorruit van den wagen. Met een hersen schudding en een ernstige hoofdwonde werd hij naar zijn woning op het Heereplein ver voerd, waar hij des nachts is overleden. Ernstige aanrijding te Heescli Op den rijksweg te Heesch stond Za terdagavond ongeveer 6 uur ter hoogte van het raadhuis ter rechterzijde van den weg een vrachtauto geparkeerd van een firma uit Roosendaal. Een tweepersoons vrachtauto, waarin de gebroeders Louwers uit Eindho ven waren gezeten, kwam, vermoedelijk door dat in den stortregen het zicht slecht was, in botsing met de linkerachterzijde van den vrachtwagen. De kleine wagen, een Amilcar, die met een vaart van ongeveer zestig küo- meter reed, werd door de botsing geheel ver nield. De twee inzittenden raakten ernsri bekneld en konden slechts met moeite woi den be wijd. Zij zijn opgenomen in het St. Ludovicusgesticht te Heesch. De doktoren Siebbeles uit Amsterdam en Bouwman uit Nistelrode verleenden de eerste geneeskun dige hulp. Het meest ernstig is de toestand van H. Louwers, bij wien een zware hersen schudding werd geconstateerd. Zijn broeder had een lichte hersenschudding opgeloopen. Door een auto gegrepen Zaterdagmiddag is de 64-jarige Sijtsma te Hillegom door een auto aangereden. Nabij het politiebureau wilde hij den weg overste ken en liet eerst een auto passeeren. Hij zag niet. dat nog een tweede auto naderde, werd gegrepen en tegen den grond geworpen. De man bleef bewusteloos met een bloedende hoofdwonde liggen. De hulp verleen end e ge neesheer constateerde schedelbasisfractuur. eer emstigen toestand is de patiënt naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. De politie legde voorloopig beslag op de Motorongeluk op Muiderstraatweg Op den Muiderstraatweg onder D i e m e n heeft Zaterdagavond een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 23-jarige motorrijder uit Hilversum, die op de duo een 19-jarig meisje had, is vermoedelijk tengevolge vajn niet goed opletten over eenige losse steenen gereden en gevallen. Beiden werden van den motor ge slingerd en bleven bewusteloos liggen. De marechaussee heeft de hulp ingeroepen van den geneeskundigen dienst te Amsterdam. De jongeman heeft een hersenschudding en eenige bloedende wonden. Het meisje werd deerlijk aan het hoofd verwond. Beiden zijn het Burgerziekenhuis opgenomen. Meisje door een auto aangereden. Een meisje van 9 jaar is te Amster dam op de Nassaukade bij de van Len- n e p k a d e aangereden door een auto. Met een schedelbreuk is het kind opgenomen en in stervenden toestand overgebracht naar het Wilhelm ina-gasthuis. Wielrenners tegen een boom Op den Rijksstraatweg van Does burg naar Doetinchem reed een luxe-auto, waarin 5 wielrenners zaten, nabij het dorp Drempt tegen een Tijdens het passeeren van een autobus ver loor de chauffeur de macht over het stuur, doordat de weg niet breed genoeg was. De wielrenners werden allen min of meer ern stig gewond. Zij werden naar het St. Eliza- bethsgesticht te Doesburg overgebracht. „Melilla was vol soldaten" Kapitein Vrolijk's minder vroolijke ervaringen Vanmorgen is het s.s. „Zonne wijk" van de reedery Ehrhart en Dekkers, uit Spaansch Marokko, waar het erts heeft geladen, te Rotterdam teruggekeerd. Kapitein Vrolijk, die op wonderlijke wijze de Spaansche Burgeroorlog heeft zien ontbranden, heeft ons van zijn ervaringen te Melilla, de haai d van den opstand, verteld. Melilla Gelijk bekend is op 17 dezer de Spaansche opstand te Melilla, aan de kust van Spaansch Marokko uitgebroken toen een afdeeling van liet vreemdelingenlegioen, welke van militaire oefeningen terugkeerde, bij het passeeren van een socialistisch partij bureau werd uitgejouwd. Juist op den 17den kwam 's middags de „Zonnewijk** in ballast aan om er erts te laden. „We ankerden", zoo vertelde ons ka pitein Vrolijk, „op de reede van Melilla, on geveer 2000 M. uit den wal. 's Avonds merk ten we al, dat er iets niet in orde was, want er klonk geratel van machinegeweren en er waren twee torpedojagers in de haven. De stad was echter niet in het donker en aften all interesseerde het ons maar weinig wat er precies aan de hand was. Wij kwamen om erts te laden. Wat mij dan ook het meest interesseerde was, dat de op Zaterdagmorgen tegen half zes bestelde sleepboot niet op kwam dagen. We hebben toen radiografisch aan den commandant van een der torpedojagers om inlichtingen verzocht, maar die kon ze ook niet geven, hij was blijkbaar zelf nog niet op de hoogte wat er aan de hand was. Ik besloot daarom zelf maar eens aan Ha wal te gaan om poolshoogte te nemen. Het is een wonderlijk tochtje geworden.., Een Spaansch motorbootje bracht ma naar de haven. Het was in de stad niet frisch: alles was gesloten, alle bedrijven la gen stil. Trams en bussen reden niet. de kantoren waren dicht en Melilla was vol sol daten. Elk oogenblik werd ik door legionai ren aangehouden, die me op wapens fouil leerden. Samen met een Spaanschen gezagvoerdei wilde ik naar het kantoor van Minas del Rif, waar ik mijn zaken mee had te doen. We liepen 's Zaterdagsmiddags om 2 uui door de stad, toen plotseling het schieten begon. Van de daken, uit de ramen, door de ramen, overal vandaan werd op de troepen geschoten en spoedig ratelden, de machinegeweren van het Vreem delingenlegioen het antwoord. Zoodra we merkten, dat het mis was zijn we plat op onze buik gevallen en een café binnengekropen, waar we op de grond liggend de kogelbui over ons hoofd heen hebben laten gaan. Tot vier uur toe hebben we in die positie verkeerd. Er was in heel Melilla niets te krijgen en onze positie was niet aangenaam. Welke partijen over en weer aan het schieten waren wist ik niet, 'k heb er zelfs nu nog geen idee van. Alleen weet ik dit: ze schoten allen op el kaar. Handen omhoog! Om vier uur werd het weer wat rustiger en ik wilde trachten naar boord terug te ko men. Een luitenant van het Vreemdelingen legioen bood me militair geleide aan, maar ik achtte het raadzamer dit te weigeren, om dat de militairen partij waren en werden beschoten. Met den Spaanschen gezagvoer der wilde ik op eigen gelegenheid naar boord zien te komen. Met de handen om hoog, ten bewijze, dat we non-combattanten waren, trokken we door de dreigende stad. In de haven aangekomen bood de comman dant van een der torpedojagers aan me naar de Zonnewijk te laten brengen. Er is niets van terecht gekomen. Er kwam een heel bataljon van het Vreemdelingenlegioen met muziek voorop naar de haven. De tor pedojagers wilden echter blijkbaar distan tie nemen van den opstand en haastig kozen ze zee. Een ervan is bij het wegvaren nog op een strekdam geloopen, maar 's avonds weer door een passagiersboot vlot getrokken. Het bleek al gauw, dat er geen kijk op was, dat ik aan b oord van mijn boot zou kunnen komen. De kapitein van een der passagiersschepen van den Malagadienst, welke in de haven lag, bood me logies aan, wat ik dankbaar heb aanvaard. Heel den nacht ging het schieten door, maar ik dacht de wanden zijn van ijzer en mij kan hier niet veel gebeuren. 's Middags was het wat gevaarlijker geweest, niet alleen tijdens het ge weervuur, maar vooral toen een paar vliegtuigen boven Melilla verschenen cn een zestal bommen lieten vallen. Gelukkig kwamen die niet in de ha ven terecht, maar in de stad zyn er verschillende huizen door verwoest. Zondagmorgen kon ik eindelijk met de loodsboot naar de „Zonnewijk" kooien. De strijd woedde voort en we kregen er een hard hoofd in of we onze lading nog wel zouden kunnen innemen. Maar ziet: 011- dagnaeht werd het rustiger en Maandagmor gen kreeg ik orders van de Minas del Rif om onmiddellijk de haven binnen te stoo- men en te gaan laden. Om 12 uur zijn we daarmee begonnen en om 6 uur had ik m'n 7500 ton erts binnen. Het spreekt vanzelf dat we Melilla zoo spoedig mogelijk hebben verlaten. Kanon gebulder in de straat van Gibraltar bege leidde onze aftocht De bemanning heeft van het revolutie- avontuur slechts in de verte gehoord maar mijn poging om een sleepbootje te krijgen heeft me leelijk in het nauw gebracht en dat ik me niets lekker voelde toen het daar in de straten zoo Spaansch toeging wil ik wel erkennen",, zoo bcslbot kapitein Vrolijk zijn mededeelingen. Ernstig ongeval met doodelijke afloop Door Pullman-trein vermorzeld Gistermorgen heeft aan de overweg Klinkenberg in de gemeente Sassenheim waar de drukke verkeersweg door de spoorlijn Rotterdam-Amsterdam wordt gekruist, een ernstig ongeval met doo- delijken afloop plaats gevonden. Toon de overwegwachter de afsluitbóomen neerliet om de Pullman-Expres Amsterdam- Parijs welke hier ongeveer te 8.40 passeert, door te laten, kwam een gezelschap wiel renners van de richting Den Haag, welke trachtten de reeds dalende spoorboomen nog te passeeren. Een gedeelte van deze ren ners gelukte dit. een ander gedeelte moest wachten voor de geheel afgesloten hoornen. Het gezelschap werd echter geëscorteerd door een motorrijder met duo-passagier, die bij de spoorboomen aankwamen toen de boom van de richting Sassenheim reeds vrijwel geheel gesloten was. Deze beide mo torrijders meenden door onder de dalende boom plaats te nemen, den overwegwachter te dwingen het geheele gezelschap te laten passeeren, wat evenwel niet gelukte De dnorijder is daarop afgestapt om een dispuut met den wachter deze er op te wijzen dat hij het geheele gezelschap had moeten doorlaten. Hij heeft zich dermate opgewonden, dat hij zich naar de voor den overweg wachtende renners begaf teneinde zijn meening bevestigd te krijgen. Hij heeft daarbij geen erg gehad in den naderenden Pullman-Express en waarschijnlijk ook.de waarschuwing van den ovenvegwachter niet gehoord, waardoor hij pardoes onder dezen trein is geloopen. Het slachtoffer werd meer dan 100 meter over de spoorbaan meegesleurd en totaal vermorzeld. De inmiddels aangekomen ge- neesheeren Dr. Hueber van Sassenheim en Dr. Walenkamp van Warmond konden niet anders dan den dood van het slachtoffer vaststellen. De trein heeft door het gebeurde pl.n_. minuten oponthoud gehad. Het lijk is naar de SL Bernardus-Stichting te Sassenheim overgebracht. Onze vertegenwoordiging in Spanje Evenaio Hr. Ms. Gezant in Spanje, bevindt de gezantschapssecretaris, die, naar verluidde, in Frankrijk zou zijn aangekomen, zich te San Sebastian. Beiden zijn ongedeerd. Alle andere Nederlanders, die zich in San Sebastian en naaste omgeving bevonden, zijn naar Frankrijk geëva cueerd. Staking in de bouwvakken Men meldt ons uit Bergen op Zoom: De bemiddelingspogingen van oud-Minis ter Verschuur bij de partijen, betrokken bij de staking alhier, is op niets uitgeloopen. zoodat de stading onverminderd voort blijft duren. Twee treinen op koeien ingereden Zeven dieren gedood Zaterdagavond om half twaalf zijn twee treinen komende uit de richting Heerenveen cn uit Leeuwarden en die elkaar onder de gemeente Grouw moesten passeeren op een troep koeien ingereden, eigendom van den heer Schuurman te Grouw. Van de beesten die blijkbaar uit de weide waren losgebroken, werden er zeven gedood terwijl verscheidene andere gewond werden. Beide treinen ondervonden geruimen tijd vertraging. TEOFLUXVAHWAGEMAKERS Breda fAdt.l VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Te Grootegast is een oude landbouwer op gruwelijke wijze van het leven beroofd. Een interview met den kapitein van een schip, dat in Melilla was toen de Spaansche opstand uitbrak. Het Schaaktournooi te Zandvoort. Bij de Hooge Baad van 'Arbeid is aanhan gig gemaakt een voorontwerp van wel lat wijziging der Ongevallenwet-1921. In de omgeving van Scheveningen zijn twee personen bij het baden verdronken. Diverse verkeersongelukken zijn ook Za terdag en Zondag weer voorgevallen. De tiende zitting van de Algemeene Sy node der Ned. Hero. Kerk. Madrid nog steeds in handen der Spaan sche regeering. De opstand maakt langzame vorderingen. Koning Edward VIII heeft in Frankrijk een monument voor de Can-adeesclie oorlo 'gs- dooden onthuld. „HUIZE OKKENBROEK" POST BATHMEN (O.) Tel. Heeten 11. Heerlijk rustoord In ongerepte natuur. Hei en Dennen. Alle moderne comforts. Prima referenties van H.H. Doctoren en Particulieren. VRAAGT PROSPECTUS (Adv.) F ft Vleeschschoteis met Soep Kil \en Diverse Groenten als: II Soep -Biefstuk -Dop. -Aard. Soep-Oester-Sperb.-Aard. CENT I, Soep - Carb. - Snijb. - Aard. NA S UUR 10 CENT HOOCER COOP. RESTAURANT A'DAM, MOLENPAD 2 b.cL Leidschegracht (Adv.) Gedenkteeken Albert Vogel Zaterdagmiddag is op het Frederik Hen- arikplein te 's-Gravenhage het door den lieer Ant J. Molkenboer ontworpen en uit gevoerde gedenkteeken voor wijlen d*n woordkunstenaar Albert Vogel ont huld, welke plechtigheid verricht werd door den zoon van den overledene. De Voorzitter van het Comité, de kolonel van den Generalen staf Jhr. J. Th. A 11 i n g von Geusau, heeft een korte rede gehou den, waarin hij zeide, dat het gedenktee ken zoodanig is uitgevoerd, dat Vogel wordt geëerd in zijn kunst en dat zijn bijzonder karakter en figuur er in tot uiting komen Wethouder F e b e r heeft namens het ITaagsche Gemeentebestuurt het monument aanvaard. Daarna werden kransen en bloemstukken aan den voet van het monu ment neergelegd. Van den wagen geworpen Doodelijk ongeval in de Wieringermeer De 50-jarige boerenarbeider A. Zee, wo nende te T wist, reed Zaterdagmiddag met paard en wagen in de Wieringermeer nabij Medemblik, toen plotseling het paard op bol sloeg en Zee van de wagen werd ge worpen. Een der wielen kreeg hij over het lichaam. Zwaar gewond werd hij opgeno men en naar het ziekenhuis vervoerd, doch op weg daarheen is hij aan de bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer was gehuwd en Iaat twee kinderen na. HOOFDBUREAU VAN POLITIE TE ROTTERDAM Het maken van het bctongeraamte en de 'erdere bouw van het tweede en laa'sie ge deelte van het nieuwe hoofdbureau van po- aan de fa. J. T. Mosselman te Rotterdam en door B. en W. van Rotterdam opgedragen aan de fa. J. T. Morsedman te Rotterdam en C. Korteweg, Ooltgensplaat, voor f 210.430 RIJWIELPADEN IN DE PROV. UTRECHT Op Dinsdag 25 Augustus zal door den Rijkswaterstaat te Utrecht worden aan besteed het maken van rijwielpaden op Rijksweg no. lb, zijtak Baam—Amersfoort, van Baam tot Soestdijk (k.m. 33.653—k.m. 16.74-4) in de gemeente Baarn. II Pijp Tabak Taeonla Leeuwarden

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1