De Vierdaagsche Afsfandsmarschen VRIJDAG 24 JULI 1936 Benoemd rijn tot commissaris van politie Amsterdam: a. H. Voordewind; b. G. H. Jut c. H. Holsbergen, allen hoofd-lnspecteur t politie te Amsterdam; d. W. H. Sohreuder, specteur van politie le kl. te Amsterdam. REGEERINGSGEDELEGEERDE Benoemd Is tot gedelegeerde van de Nedi Regeering bü het Internationaal congres sportdoctoren. dat van 27 tot 31 Juli 1036 Berlijn zal worden gehouden, dr J. H. O. Rc arti te Den Haas. REGENTEN STRAFGEVANGENISSEN Eervol ontslag Is verleend aan nr J. E. t der Meulen, als lid van het college van Regi ten over de Gevangenissen te Utrecht. Bonoe Is tot lid van het College van Regenten de Gevangenissen te Roermond, mr dr P, Jf Rieter te Roermond. VOOGDIJRADEN Eervol ontslag ls verleend aan E. H. Carps tier Alting als lid van den Voogdijraad te R Haag. Benoemd Is tot lid van den VoogdUrti te Zutfen, H. Burkl te Deventer. Ontslag] verleend aan G. Oprei als lid .van den .Voogd raad te Zwolle. OVERTREDING CRISIS TARWEWET Voor het Kantongerlcht te Hoorn had zich te verantwoorden de Hoornsche molenaar P. M., wegens het ln voorraad hebben van een partij tarwemeel ter waarde van rulan f 600, welke door de betrokken crisisinstantie in beslag was genomen. Verdachte bleek door den crlslstucht- rechter te zijn veroordeeld tot een boete van f 1200 wegens onvoldoende afname van vlta- tarwe. doch was In verzuim gebleven deze boete te voldoen, weshalve zijn bedrijf was stop ge zet. HU verklaarde dit te preferoeren boven het voortwerken „onder de huidige ambtenarenter- reur". Bil het verhoor kwam vast te etaan, dat verdachte meermalen de gelegenheid was ge boden mede te werken, doch dat liö dit weiger de. De ambtenaar van het O.M. eischte een geld boete van f 1000, subs. 40 dagen, benevens ver beurdverklaring der in beslag genomen tarwe. De bruggen over! Buitengewoon groofe belangstelling te Arnhem Nog 3640 loopers zijn in de running 'j (Van een specialen verslaggever) N ij m e g e n, Donderdagavond i De Fransche professor heeft gelijk ge- kregen. Het weer was mooi, zooals hij voorspelde, zelfs voor sommigen al een beetje té mooi, want warm brandde de zon op den langen betonwegen op de 3646 wandelaars, die vanmorgen op j pad waren gegaan. Maar men hield er den moed en de pas in, levende in de prettige wetenschap, dat de „grootste helft" van den zwaren tocht nu toch was afgelegd. Jammer genoeg konden 6 loo- j pers het niet bolwerken. Ze moesten, j wegens voeteuvelen, uitvallen. Er zijn dus nu nog 3640 deelnemers in de run ning. Vorig jaar waren er de derde dag 19 uitvallers en gedurende de eerste drie dagen 115 tegen thans 73. iVitalis en Fiducia Voor die echte, goed getrainde, Vierdaag- sche-loopers moet men toch respect hebben Zoo in den middag zwenken ze de poort van de Prins Hendrikkazerne binnen of er niets aan de hand is, duiken even in een bad, gaan lekker eten wat de kok met z'n staf weer in z'n geweldige kookketels heeft toebereid en als ze daarmee klaar zijn, dan gaan zeeen eindje wandelenl U gelooft het niet? Komt U dan zelf volgend jaar eens in Nijmegen, dan kunt U ze op het Keizer- Karelplein en op de Singels zien paradee ren, met hun startnummer op de linker arm en het kruis van verdienste op de borst. „Vitalis" en „Fiducia" zag ik gisteravond !n heldere Neon-letters van het gebouw van een levensverzekeringsmaatschappij uitstra len en ja: die beide eigenschappen moet een „Vierdaagsche" looper bezitten. Niet al leen de vitaliteit om vol te houden, maar ook de fiducie om eiken morgen om 4 uur de vermoeide beenen weer op te nemen en er op uit te trekken. De „oud-gedienden" Er zijn er bij, die dit Jaar het nummer 18 op het lint boven hun gouden kruis met kroon kunnen spelden, zooals ritmeester jhr v. d. Goes, terwijl het echtpaar v. d. Kleij al voor de 12e maal meeloopt. En dan de reeksen van loopers, die men op weg ziet die al het zilveren kruis dragen ten bewijze dat ze al vijf „Vierdaagschen" heb ben meegeloopen. Over de bruggen Er was vandaag weinig romantiek op het parcours te beleven. De w eg naar Arnhem is een mooie heir- Parcourschets van den derden marschdag, 23 baan voor het snelverkeer, doch daarmee is ook alles gezegd. De beginners waren er natuurlijk prach tig over te spreken, dat het wegdek zoo vlak was, maar de meer ervaren loopers vonden er niet veel aan. Die hielden het bij de mooie landwegen met hun rustieke boerenhoeven ter linker en ter rechterzijde en onverwachte mooie kijkjes op het land schap bij de wegkromming. Er werd vandaag door enkele loopers nogal geklaagd over hoofdpijn, die veroor zaakt zou worden door het stappen op het harde beton, maar wie flinke gummi-hak ken droeg had daar weinig last van. Mis schien dat de klompendrager, die nog altijd dapper meestapt en bij de goede midden groep behoort, vanavond droomt van alle maal klompendansen, die te zijner eere wor den uitgevoerd Het was natuurlijk wel een attractie voor allen, die 40, 50 en 55 K.M. liepen de mooie nieuwe bruggen over Waal en Rijn eens op de wandeling te zien. De „dertigers" moesten het met de Waal brug alleen doen, want even voorbij Eist maakten ze weer rechtsomkeert. Geen snelwandelen Sommigen van die 50 knapen en meisjes zetten er een veel te snel tempo in. De marschleiding gaat dat zooveel moge lijk te®?n en heeft zelfs gezegd „We willen je hier niet vóór 12 uur in de kazerne zien!" om te voorkomen, dat er evenals vorig jaar om half elf al van die record- brekers zouden binnen komen. De ouderen moeten natuurlijk «elf ioo wijs zijn zich niet te overhaasten. Gelukkig kan men dit jaar opmerken, dat er veel De Rotterdamsch'ê "politie passeert een undére groep lij 3e Rijnbrug le 'Arnhem* minder loopers zijn, die het er maar óp wagen en ongetraind aan de marschen deel nemen. Wie dat doet, komt niet meer terug, zooals een vliegenier, die bij een vorige gelegenheid om een kist champagne wedde, dat hij het ook wel kon en er zóó genoeg van kreeg, dat hij er zich thans toe bepaal de maar boven het traject te vliegenl Het „nieuwtje0 voor Eist en Arnhem Voor Eist en Arnhem was het binnen trekken der Vierdagenaars een echte at tractie. Er waren huismoeders in Eist, die er een speciale collectie glazen voor hadden ingeslagen en als buffetjuffrouw in0 hun tuintje als maar water en nog eens water inschonken. Maar goed, dat de kersentijd juist vrijwel voorbij is, want anders vreezen we, dat vele loopers zich in de aanlokkelijke zitjes in de boomgaarden buikpijn hadden gegeten! Nu stapten de meesten dapper door tot ze in de verte de Rijnbrug en de bevlagde Sint Eusebius-toren ontwaarden. Dan werd er meestal even gerust om in prima conditie Gelre's hoofdstad te kunnen binnenrukken. Omstreeks half twaalf hadden de vlugge loopers hun traject door en om Arnhem reeds afgelegd, terwijl degenen die het wat kalmer aan deden juist de stad binnentrok ken. Dat was daar op de Rijnbrug een levendige begroeting over en weer. De hoe ratjes voor de Genie en voor de „Veld", voor de „Club van de blauwe meisjes" en voor „die drie heeren daar" waren niet de lucht De politie was ijverig in de weer om het motor-verkeer nog zooveel mogelijk tus- schen de openingen door te laten laveeren. En in Arnhem zelfdaar was het wel héél moeilijk om de orde te bewaren. Al het as-verkeer werd in een wijden boog ge rondom de wegen waar de „veertigers hun draai namen. Duizenden en duizenden toeschou wers stonden langs den weg en ook hier wist men met een hartelijk applausje de loopers weer wat op te monteren. Vooral de „jongens" van de verschil lende regimenten werden daarmee be dacht Er waren aardige momenten: een oude dame bood den tamboer van een detachement een ruiker bloemen aan in de Arnhemsche kleuren, een dokters familie kwam met groote bladen vol gla zen limonade naar buiten en een heer op middelbare leeftijd raakte in vervoe ring en riep met oen theatrale zwaai met z'n hoed „Mannen van Nederland, ik groet u!";waarop het nuchtere „van 't zelfde mijnheer!" wel wat afstak. Loopers gaan voor! Het snelverkeer, zoowel op den hoofd weg NijmegenArnhem als in de stad Arn hem heeft zich keurig tegenover de Vier- daagsche-loopers gedragen. De automobilis ten en ook de fietsers waren met behulp van groote spandoeken, die langs den weg waren opgehangen, opgeroepen om zooveel mogelijk de loopers te laten vóórgaan en ze hebben zich daar in het algemeen prachtig De oude garde marcheert lustig door, tegen regen of felle zon gewapend* een looper. die aan den kant stond (e pra ten, parêloes onderstboven reedWaarvan hij zelf nog het meest had te lijden. De weg terug De loopers van de 50 en de 55 K.M., die het maar weer wat vief deden, hadden bui ten Arnhem nog een „ommetje" van 10 en 15 K.M. te maken. Dat was nog het interes santste deel van den dagtocht, want de om geving van Arnhem is erkend keurig. Wie er zin in had kon zelfs in Burgers Die renpark nog de aapjes gaan vieren. Zelf werd men onderweg voldoende „go- voerd" letterlijk zoowel als figuurlijk want de verschillende groote fabrieken be ijverden zich om maar duidelijk te maken, dat haar bouillon, melk, chocolade, dropjes, pepermunt, bananen en wat dies meer zij, het allerbest waren voor sportlui en figuur lijk „voerde" men elkaar, vooral in groepen en troepen met alle humor, waaraan 'n Vier daagsche zoo rijk is. De weg terug was even lang als 'de weg heen, zoodat verraste uitroepen zooals: ..zijn we er nu al?" ditmaal uitbleven. De brug beeft Op he* Lentsche brughoofd hadden Leistikow en zijn mannen van de Marine kapel die ook jn Arnhem hadden gemu siceerd zich weer opgesteld om de deel nemende groepen nieuw leven in te blazen. Het werd spoedig heel druk op de brug. Toen de Grenadiers met hun eigen kapel en later de Stafmuziek met een half leger van militairen en burgers er aahter met dreunenden tred over de brug marcheerden, beefde de grootste overspanning ,van Europa als een es penblad. Geen overdrijving! Bekend is dat militaire troepen op bruggen altijd uit de pas moeten loopen. Hier zag men hoe noodzakelijk dit is. Door de deskundigen werd een door* buiging ivan de Waalbrug van 8 A 10 C.M. geconstateerd en men kon trou wens de spandraden van de verlichting 'duidelijk zien doorzwiepen. De laatste loodjes Hef liep alles natuurlijk bij deze sterke hechte brug goed af en welgemoed, toe- geklapt door de groote menigte, die van Lent af tot de kazerne toe op de been was, bereikten de loopers op de 6 uitvallers na eer de kazerne. Nu komen nog de laatste loodjes, die bij Cuyck heel zwaar moeten zijn en dan in de bloemen cn het vurig begeerde Vier- daagsehe-Kruis. RECHTZAKEN ZATERDAG 25 JULI HILVERSUM I 1875 M. VARA-ültzcndlng. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding VPRO 10.15 Orgelspel; voordracht en gram.pl.: 12.001.45 Gram.pl.; 2.00 Gram.pl.; 2.10 Economische lezing; 2.30 Gram.pl.; 3.55 Voordracht; 4,25 Gram.pl.; 5.40 Literaire causerie; 6.00 Gram.pl.; 6.15 Schaakpraat je; 6.20 Gram.pl.; 7.15 VARA-Orkest (gr. pl.), 8.03 Herh. SOS-Ber.; 8.05 Nieuws- ber. A.N.P. en 8.15 Gram.pl.; 9.00 Ama teurs-uitzending; 9.30 Radiotooneel; 9.40 Graan.pl.; 10.00 Berichten ANP; 10.05 Gr.pl. 10.15 Schaakpraatje; 10.20 VARA- Orkest (gr.pl.); 11.20 Zangrecital; 11.35— 12.00 Gram.pl. HILVERSUM n 301 M. KRO-Ultzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.: 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gram.pl. (Om 1.30 Postduivenberichten); 2.00 Voor de Jeugd 2.30 Gram.pl.; 3.00 Kinderuur; 4.00 KRO- Melodisten; 4.30 Gram.pl.: 5.30 Esperanto: 5.45 KRO-Melodisten; 6.20 Journ. week overzicht; 6.45 Graan.pl.; 7.00 Berichten; 7.15 Hedend. Kerkelijke Kunst; 7.35 Actu eels aetherflitsen; 8.00 Berichten ANP; 8.10 Overpeinzing en concert; 8.30 Gram. pl.; 9.00 KRO-Melodisten en Graan.pl.; 10.00 Sportpraatje; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Berichten ANP; 10.35 KRO-Boys; 11.00— 12.00 Gram.pl. DROITWICH 1500 RL 12.20 Het Spa-orkest; 1.20 Het Com mod ore-Grand-orkest; 1.55 Vervolg concert; 2.20 Orgelspel; 6.50 Zang en pianospel; 7.05 Zaoigrecital: 7.20 Mili tair concert met soliste; 10.20 Voordracht; 10.40 BBC-orkest met soliste. RADIO-PARIS 1648 RL 11.20 Orkestconcert; 4.20 Concert; 6.50 Orkestconcert: 8.20 Zang en cembalo; 11.0512.35 Populair concert. KEULEN 456 M. 6.20 Blaasconcert en man- dolinemuziek; 8.20 Boerenkapel; 9.20 So listenconcert: 10.20 Hans Bund's orkest en solisten: 12.20 Omroeporkest; 2.20 Ge- var. programma; 3.20 Kamerorkest; 4.20 Bonte Middag; 6.20 Trio; 6.50 Blaascon- oert; 7.20 Volksliederen. BRUSSEL 322 en 484 RI. 322 M.: 2.22 Salon- orkest; 3.50 P. Godwin's orkest; 7.20 Zang 9.20 Concert: 11.2012.20 Operamuziek. 484 M.: 1.30 Orkestconcert; 3.20 Orge concert: 8.20 Salon-orkest; 9.20 Conce met solist. ZONDAG 26 JULI HILVERSURI I 1875 RL: 8.55 VARA; 12,1 AVRO; 5.00 VARA; 6.00 VPRO; 8.00, 12.00 AVRO. 8.55 Gram.pl.; 10.00 Carlll spel: 10.15 Gram.pl.; 10.30 VARA-orke 11.15 Van Staat en Maatschappij; 12. Omroeporkest en gram.pl.; 2.00 Boekb spreking; 2.30 Piano-recital; 3.00 Residei tie-orkest en soliste; 5.00 Arb. Muzié vereen. „Volharding"; 6.45 Ned. Hei Kerkdienst; 8.00 Berichten ANP; 8. Gram.pl.; 99.00 Radio-journaal; 9.15 0 gelspel en zang; 10.20 Renova-kwint* 11.00 Berichten ANP. HILVERSURI n 301 RI. 8.30 KRO; 9.30 K RV; 12.15 KRO: 5.00 NCRV; 7.45 KR 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gewijde muzi« 10.20 Ev. Luth. Kerkdienst uit Bussui Voorganger Ds. C. Riemers; hierna g wijde muziek (gr.pl.); 12.15 KRO-orke I.00 Boekbespreking; 2.30 Gram.pl.: 2, Missiepraatje; 3.00 Nwe Kon. Harmon „Vlijt en Volharding"; 4.30 Ziekenha uur: 5.00 Het Parkkerkkoor met org 5.50 Geref. Kerkdienst (H.V.) uit de Pa kerk te Amsterdam. Voorganger Ds. J_ Buskes. Hierna Orgel; 7.50 Midde standspraatje; 8.10 Berichten ANP: 8. Gram.pl.; 8.55 Concert uit Salzburg: lü. Berichten ANP; 10.40 Epiloog. DROITWICH 1500 RI. 1.35 Kwintet; 8.00 portage; 4.05 BBC-Northern orkest; 4 Voor de kinderen; 5.20 Radio-tooneel: 5, Zangrecital en het strijkkwartet; 7.20 So en piano; 8.15 Kerkdienst; 9.25 BR Militair-orkest. RADIO-PARIS 1648 RL) 11.20 Orkestco» eert; 12.20 Orgelconcert; 1.20 Orkestco eert; 3.05 Orkest; 5.20 Orkest. KENLEN 456 RI.: 8.20 Popul. muziek; 11 en 11.50 Reportages; 2.20 Gram.pl.; 4, Orkestconcert; 6.20 Blaasconcert; 7.20 S listenconcert. BRUSSEL 322 en 484 RL 322 M: 10.23 Grafl pl.; 11.25 Salon-orkest; 1.30 Concert: 6. Salon-orkest; 7.20 Piano-recital; 8.20 Rï; doline-concert; 9.20 Symphonieconcert 484 M.: 10.25 Salon-orkest; 12.25 Orkei concert; 3.20 Orgelconcert; 3.50 Orkei 4.50 Piano-recital; 6.20 Jeugdconcert: 8. Zangvoordracht; 9.20 Symphonieconce II.00 Gram.pl. Zoo'n erge Hoofdpijn? Binnen een kwartier kuni Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twee AKKERTJES, Volgens recept van Apotheker Dumont Officieele Berichten NOTARIAAT Benoemd la tot notaris binnen het arrondis sement Den Haag:, ter standplaats Delden, a a van Haaften te Strüen; idem binnen het arron dissement Amsterdam, mr a. M. Benders te Bassum; Idem binnen het arrondissement Am sterdam, G. K. Nieuwenhula to Amsterdam; idem binnen het arrondissement Den Haag ter standpl. Rtfswijk. j. h. J. Vink. be Den Haag; Idem, ter standplaats Lelden. J. C, y Eek, cand. notaris te Rijswijk &Z.H.)., Voeteninspectie: een 1 moét aangepritct, Feuilleton DAGERAAD door H. KINGMANS Aart Sebensz was 'de optimist in eigen persoon: men kon zich nog zoo krachtig verdedigen, op den duur was het tegen de beide Nassauers niet te houden en was het veed verstandigor, de stad bij verdrag over te geven, teneinde naar een beschieting en bestorming te besparen. Menno zag wel in, dat zijn verzoek niet zou worden inge willigd en dat het beste was, te berusten. Met ecnige jalouzie en afgunst zag hij oom Aart vertrekken. „Ga met God, Aart", wenschte moeder Ketel hem toe. „En Öoe Munco, als je hem ontmoeten mag, de hartelijke groeten van ons allen en zeg, dat wij zullen bidden voor het leger, dat Dns komt verlossen." Aart Sebensz verdween naar huis, om zich te wapenen voor 3e wacht op "de „Halve mane", de verschansing, die officieel het „nije rondeel" heette in tegenstelling met het „olde rondeel" aan een andere zijde der stad. Het carillon van den St Martenstoren klingelde niet meer Öoor het luchtruim. Het was dien middag, toen de zekerheid er was, dat een beleg doorstaan zou moeten worden, stilgezet. Maar de klok liet haar zware slagen hooren. Tien hadden er door de lucht gedaverd, toen Aart Sebensz, die eenigen tijd met zijn luitenant een apartje had gehad, ongemerkt verdween, als een kat de poort uitsloop, om zich te verbergen in het kreupelhout langs den weg. Hij vond het het verstandigst, den beganen weg te Volgen tof hij eenmaal op soldaten stuiten zou, met wie hij zich zou moeten verstaan, om verder te komen. Gerst nu ging hij bedenken, dat hij toch .wei wat lichtvaardig te werk ging. Als men hem niet geloofde en gevangen nam? Maar komaan, hij kon zich altijd op hopman Ketel beroepen. En als die nu niet in het leger was? Weg die gedachtenl Natuurlijk was Munco 'er bij, alshij nog in leven was. Wie garandeerde hem, dat bij de vele krijgs bedrijven in de afgeloopen jaren Munco het leven niet had .verloren? „O, God, laat het niet zoo zijnl" bad hij overluid. Op zijn gemak, maar innerlijk niet rustig, wandelde hij over den Oosterweg, niemand ontmoetend. Tóch moest hij op soldaten stuiten. Want duidelijk had hij van het ravelijn gezien, dat links en rechts dan den Heere-, en links en rechts van den Oosterweg het kamp werd ingericht Het was hem bekend, dat hel leger uit verschillende nationaliteiten en landslieden bestond. Vrij zeker zou elk deel wel in een eigen kamp liggen. Hij moest dan het kamp van het Friesche regiment uitvinden. Mogelijk lag het wel ten Westen van den Heereweg. Dan was hij er voorloopig nog niet „Werda! Wie daar?" Aart Sebensz schrok op: daar was het gesmijt in de glazen! Maar: hij had met een Fries te doen. D© tongval van den schildwacht had diens nationaliteit verraden. „Halt! Werda! Wie daarl Sta of ik schiet!" „Goed volk!" riep Aart in het Friesch terug. „Een vriend uit de stad met berichtenl" Nader midden op den weg tot op tien meter afstand!" klonk het bevel. Aart gehoorzaamde en ontdekte toen een gestalte, die een vuurroer in schiethouding gereed had. Langzaam naderde dan de schildwacht, behoedzaam, op zijn qui vive. „Ik voer niets in mijn schild", zei Aart, nog steeds Friesch' spiekend, om den ander gorust te stellen. „Ik heb een bood schap aan hopman Ketel van het Friesche regiment. Is hij in itet legei? Kent ge hem?" Met eenigen angst in de stem vroeg Aart Sebensz het. „Hopman Ketel is in het leger. Ik ken hem. Wat verlangt ge van hem?" „Ik ben getrouwd met zijn zuster en kom hem berichten brengen van zijn vrouw, die in Groningen woont" „Dat klopt", zei de Friesche soldaat. „De hopman is een Groninger." „Kan ik doorloopen?" vroeg Aart „Blijf staan!" beet de ander hem toe. „Verzet geen stap, of ge zijt een kind des doods." Aart vond de behandeling ver van mooi. Die vent was niet zoo vriendelijk, als hij aanvankelijk leek! De soldaat liet een scherp, doordringend gefluit hooren, waarop eenige oogenblikken later twee musketiers verschenen. ,Wat is er aan de hand, Ybe?" vroegen zij schertsend. „Doen die van Groningen nu al een uitval?" „Hier, deze sinjeur uit Groningen wil hopman Ketel spreken. Wat zullen wij doen?" „Hopman Ketel is de kwaadste niet", was het antwoord. „We nemen den sinjeur tusschen ons in en brengen hem, waar hij wezen moet" Zoo geschiedde het. De beide Friezen praatten druk, ver heugd in den „Groninger" een Fries te ontmoeten. Zij ver zuimden niet, te vragen, hoe de toestand in Groningen was, en Aart antwoordde zoo voorzichtig mogelijk, maar toch te kennen gevend, dat hij den val der stad voorzag. „Jullie konden je beter overgeven", zei er een. „Aan mij zal het niet liggen", lachte Aart Zij verlieten den weg en sloegen het land links in. „Waar brengen jullie mij heen?" vroeg Aart „Naar het Friesche kamp natuurlijk", was het antwoord. Sinds eenigen tijd had Aart stemmengegons vernomen. Het bleek hem nu, dat er druk werd gegraven en dat het kamp ln: orde werd gemaakt. Gedempte bevelen weerklonken door don ietwat zwoelen Meinacht, „Hopman Ketel!" riep één der Friezen opeens luid, „Hier!" was het antwoord. Een stevige gestalte stapte op het drietal tos, „Wie roept mij? Wat is er?" „Munco!" zei Aart, vóór de soldaten iets konden zeggen. De klank van zijn zwagers stem herinnerde Munco zich n me©r. „Wie ben Je?" Vroeg hij verwonderd, naderbij komend trachtend in het donker den spreker te onderscheiden, wat hf niet gelukte. „Aart!" „Aart, kerel Sen Jij 'dat?" En Munco, verrast, schudde he krachtig de hand. „Hoe is het thuis? Leleven allen noi En hoe maken zij het? Mijn vrouw? Mijn jongen?" .Allen springlevend en welvarend. De hartelijke groeten. 1 wordt verlangend op je gewacht" „Ik hoop spoedig in Groningen te zijn. Om dan thuis) blijven. Ik kan het me haast niet voorstellen. Maar de ka) wordt nu zeer groot" De beide musketiers hadden zich verwijderd, terugkeeres naar hun post „Kom in de tent Aart", noodde Munco. „'t Is hier nog e) groote rommel. Pas over een paar dagen is het kamp in or# Zet Je op die kist" Met zijn tondeldoos sloeg hij vuur en ontstak een kaars, I het flikkerend licht zijn zwager aanziend. „Vertel me van huis", smeekte hij. „Ik snak er naar, te zien." En Aart vertelde uitvoerig, ook vermeldend, dat Menno m« 1 had willen komen. ,Als ik geweten had, dat ik zóó gemakke'ijk hier k« komen, had ik hem medegebracht" (Wordt vervolgd)'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8