STADSNIEUWS VRIJDAG 24 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 1 Leidsche Schilder- en Teeken- Veertigjarig jubileum academie „Ars Aemula Naturae" L. van Hove Tentoonstelling van het werk der leerlingen In een der zalen van het gebouw Pietersgrachtkerk 9 houdt de Leidsche Schilder- en Teekenacademie „Ars Aemula Naturae" een tentoonstelling van het werk der leerlingen. Deze ten toonstelling blijft geopend tot 9 Aug. De expositie omvat het werk der leerlin gen van de cursus 1936 en demonstreert duidelijk hoe de opleiding in haar werk gaat. In de eerste plaats kan men bew deren het werk der beginnelingen: teeken- werk naar plastieken, waarmede men do techniek onder de knie dient te krijgen, werk waarop gedeeltelijk het stempel der moeizame taakvolbrenging- ligt, maar waarin anderzijds toch reeds veel eigen initiatief en oorspronkelijkheid valt op te merken. Eenige pastels o\er hetzelfde on derwerp laten zien hoezeer de opvattingen der leerlingen onderling uiteenloopen. Uit den aard der zaak vraagt het schilderwerk bijzonder de aandacht en daaronder weer speciaal het werk van een der leerlingen die een werkelijk zeer opmerkelijk schilderstalent heeft. Deze zestienjarige jongen werkt reeds met een bcheersching der techniek, die bewonderenswaardig is. Hij heeft een fijn kleurgevoel, een reeds bijna rijpe visie op zijn onderwerp. De bijna levensgroote „witter", die hij teekenide. is waarlijk verrassend mooi en ook zijn stillevens hebben zeer opmerke lijke kwaliteiten. Zijn zelfportret is met yaart en Schwung geschilderd. Behalve dit werk is er ook van andere leerlingen werk van zeer goede kwalitei ten, b.v. van den leerling, die zijn zelfpor tret in pastel maakte en uit wiens werk een stille en liefdevolle aandacht spreekt. We kunnen een bezoek aan deze tentoon stelling hartelijk aanbevelen. Het werk van de Leidsche Schilder- en Teekenacade mie is de belangstelling van onze kunst jievende burgers zeker waard. Zilveren jubileum P. v. Weeren Bij de N. V. v.h. Gebr. Pel Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer P. van Weeren bij de admini stratie van de N.V, y.h. Gebr. Pel in dienst trad. (j^i Ter herdenking van dit heuglijk feit werd 'de jubilaris 'hedenmorgen met vrouw en dochters eerst in het directiekantoor ont vangen en later in een daartoe feestelijk ingerichte lokaliteit in tegenwoordigheid van de familie Pel en het geheele perso neel toegesproken door den directeur mr. J. Pel. Deze wees op de vele goéde eigen schappen van den heer van Weeren, waardoor hij zich in den loop der jaren een vooraanstaande plaats in het bedrijf veroverd heeft, zijn groote werkkracht, zijn arbeidsvreugde en beminnelijkheid in den omgang en sprak de hoop uit dat deze aangename samenwerking nog tal van jaren zou mogen duren. Een schaduw op dezen blijden dag was ongetwijfeld het bij een gelegenheid als deze ontbreken van zijn vader wijlen den heer G. H. Pel, die zich er reeds lang te voren op verheugd had den jubilaris op idezen dag te kunnen toespreken. Als stoffelijk blijk van belangstelling Overhandigde de directeur den jubilaris een enveloppe met inhoud terwijl hij hem te vens uitreikte het diploma van de Mij. v. Nijverheid. Vervolgens werd het woord gevoerd door Iden oud-directeur de heer H. Pel die den heer Van Weeren bedankte voor alles wat deze voor de N.V. gedaan heeft en tevens de gelegenheid waarnam om met een en kel woord afscheid te nemen van het per soneel. Daarna sprak de procuratiehouders de heer G. A. Yperlaan die den jubilaris even eens hartelijk gelukwenschte en hem dank te voro de prettige samenwerking. Voorts herinnerde hij eraan dat de heer van Wee ren door verschillende omstandigheden zijn jubileumcadeau reeds ontvangen had. Een zoontje van den directeur kleinzoon en naamgenoot van den heer G. H. Pel, bood mevr. van Weeren bloemen aan. De heer van Weeren bedankte in welge kozen bewoordingen voor alles wat hem te deel gevallen was. Nog eenigen tijd bleef men in het Directiekantoor bijeen, waarna de heer van Weeren in de gelegenheid werd gesteld verder van een welverdiende vacan- tie te gaan genieten. Van verschillende zakenrelaties ontving "de jubilaris diverse blijken .van belangstel ling:- Zilveren jubileum i Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Boekhorst als rangeerder bij de Nederl. Spoorwegen in dienst trad. De jubilaris werd hedenmorgen ten sta- tionsbureele in de 3e klasse wachtkamer met echtgenoote en kinderen verwelkomd door chefs, collega's en verder personeel. De stationschef, de heer Van Druten, begon met de aanbieding van een bouquet bloemen aan de echtgenoote van den jubi laris, waarna hij dezen in een lange speech toesprak. Spr. wees erop, dat de jubilaris met dankbaarheid en vreugde op den af gelegde» weg mag terug zien. Mede namens het personeel feliciteerde spr. den jubilaris recht hartelijk en bood hem als herinnering twee fauteuils aan. De voorz. van de feestcommissie, de heer .Vogelenzang voegde aan de gelukwen- schen van den chef nog eenige woorden toe, waarop allen den jubilaris persoonlijk kon den gelukwt-nschen. Later dan hij aanvankelijk gewild had, kwam daarna nog de inspecteur der Ned. Spoorwegen uit Rotterdam, die den jubila ris de gelukwenschen der directie over bracht en hem de gebruikelijke gratificatie overhandigde. Een hartelijke huldiging Een trouwe oud-gediende, hoewel nog vief en gezond men beweert dat hij nog over de bokken springt om bij de gewenschte zetkast te komen de heer L. van Hove, vier de vandaag zijn veertig-jarig jubi leum ^ls letterzetter in dienst van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Battel jee en Terpstra alhier. De jubilaris, die met zijn familie per auto van zijn woning werd afgehaald, heeft hedenmorgen in de directiekamer een hartelijke huldiging ondergaan. Hij werd daarbij allereerst toegesproken door den directeur, den heer Is. Leman, die er op wees. dat. dit jubileum van groote be- teekenis is zoowel voor den jubilaris, aan wien zoo langen tijd kracht en gezondheid is gegeven om zijn arbeid te verrichten, als voor de drukkerij, die er trotsch op is man nen als Van Hove zoo lang in dienst te hebben. De jubilaris heeft in de veertig jaar, dat hij hier werkzaam is, wat betreft de ontwikkeling van het bedrijf, heel wat meegemaakt. Zeer veel is gewijzigd, ge moderniseerd en veranderd. De jubilaris is echter dezelfde gebleven. Trouw en eerlijk, kam en rustig heeft hij zijn werk >er- richt. Met opgewektheid deed hij 'zijn plicht en zijn goede vakmanschap was boven twijfel verheven. Ook buiten het be drijf, in zijn gezin, had de heer Van Hove alle reden om tevreden te zijn. Moge hij nog lang voor zijn vrouw en gezin en voor B. en T. gespaard blijven. Spr. bood namens de directie een geschenk onder cou vert aan, waaraan hij persoonlijk nog een bliik van waardeering toevoegde, terwijl hij tenslotte een driewerf hoera od den jubilaris instelde. Enveloppe-regen Vervolgens sprak do heer W. F. L. Busch- kens als gedelegeerd commissaris en als directeur van „Lotisico". Spr. wees er op, dat het een drukkerij slechts goed kan gaan, als zij beschikt over zulke trouwe en bekwame werkers als de heer Van Hove. Zoowel namens commissarissen als namens Lotisico bood spr. een envelop met inhoud aan, waaraan hij persoonlijk nog eenzelfde geschenk eoevoegde. De heer Jac. de Lavieter, die met de fa. B. en T. in zakenrelatie staat, overhandig de den jubilaris met een woord van harte -lijke gelukwensch, eveneens een geschenk onder couvert. Namens het kantoorpersoneel bood mej. J. A. M. Huisman een fraaie bloemenmand aan, waarna de heer C. v. d. Ham Sr. de rij van sprekers sloot door namens het tech nisch personeel een mooy2 leunstoel aan te bieden. De jubilaris zegde tenslotte alle sprekers dank voor de vriendelijke woorden en ge schenken, waarna men onder het genot van een glaosje wijn en een sigaar nog een poosje genoeglijk bijeen bleef. Gouden Jubileum Heden is het 50 jaar geleden dat de heer A. J. van Hoeken, directeur der N.V. Gebrs. an Hoeken's Houthandel alhier, werkzaam werd gesteld in de zagerij, schaverij en houthandel van zijn Vader, wijlen den heer P. J. van Hoeken aan de Havekade, alhier. De jubilaris brengt, daar hij dit jubileum onopgemerkt wil laten voorbijgaan, dezen dag buiten Leiden door. Waterpolo G.Z.C. I—DE ZIJL I (5-0) Gisteren speelde'de Zijl I te Gouda haar voorlaatsten competitie wedstrijd tegen G. Z.C. I. onder leiding van den heer van Se- nus. De Leidenaars verloren met 50. Winkelier opgelicht Brutaal heerschap lokte hem uit zijn zaak Gisterochtend vervoegde zich bij een win kelier hier Ier stede een „heer", die mede deelde voor een familie, welke naar Indië zou gaan, eenige costuums te willen koopen De vrouw van den winkelier verzocht den bezoeker even te willen wachten, aangezien haar man telefonisch was weggeroepen. De bezoeker wachtte en toen de win kelier thuis kwam wilde zijn vrouw hem den nieuwen klant voorstellen. Dat was echter al niet meer noodig, want deze was reeds met medeneming van een zevental costumes (niet voor de In dische familie waarschijnlijk) vertrok ken! Bovendien bleek, dat de telefonische bood schap eveneens wel van den oplichter zal zijn gekomen, want op het opgegeven adres wist men van niets. Het signalement van den oplichter luidt: omstreeks 35 jaar, gl,ad gezicht, Israëlitisch type, vrij lang schraal gelaat, niet groot van postuur, gekleed met blauwen regenjas en hoed op. Hij was in het bezit van eai groote» zw.arten of donkerblauwe» koffer. Huishoud- en Industrieschool Rapenburg 23 Uitslag van eind-examens Geslaagd voor de volgende diploma's: Huishoudkundige: de dames C. Boot, Lei derdorp; M. Diephout, Benthuizen; N. de Groot, Oegstgeest; W. Hol, Leiden; P. Kroon, Leiderdorp; J. van Muiswinkel, Bo degraven; N. van Tonderen, Oegstgeest; L. T. M. van Urk, Noordwijk; I. J. van Vliet. Alphen a. d. Rijn; G. H. A. Wiertsema, Alphen a. d. Rijn. •Afgewezen 3 leerlingen. Hulp in de Huishouding: J. de Boer, Lei den; M. van Dijk, Voorschoten; G. van Gangelen, Voorschoten; M. van der Horst. Leiden; L. A. Hozee, Leiden; M. de Jong, Hillegom; G. Koning, Leiden; J. Kuperus, Leiden; M. Karreman, Voorschoten; M. Pleij sier, Voorschoten; E. Volkers, Leiden. Afgewezen 3 leerlingen. Kinderverzorgster (theorie en praktijk): E. Roest, A. Brederveld, A. H. J. van Es, allen Leiden; A. C. Hotz, Oegstgeest; M. Oudshoorn, Warmond; A. Zaal, Bodegraven; G. G. van der Lingen, Leiden; A. Maar schalk, Zoeterwoude; E. Osterman, Voor schoten. Kinderverzorgster (theor. ged.): G. van Beveren, Zoeterwoude; H. Bodson, Voor schoten; H. de Horst, Wassenaar; C. C. J. Broeken, Leiden; A. van Dam, Hazerswou- de; R. van Dien, Alphen a .d. Rijn; C. van der Ham, Leiden; J. M. Hoogevcen, Oegst geest; N. W. A. de Jongh, Leiden; E. F de Jongh, Leiden; H. M. Kingma, Leiden; A. Louwe, Leiden; J. M. van der Meuten, Warmond; B. Ridderikhof, Leiden; F. Rom mel ts, Leimuiden. Afgewezen 2 leerlingen. Cosluuninaaister: E. C. Aarboden, Voor schoten; G. P. Bavfclaar, A. Bink, J. M. Cats, J. Ciere, A. M. Didden, J. M. Guide- mond, allen Leiden; L. Nieuwenhuis, Lisse; H. Prins, M. Veerman, Leiden; W. de Wit, Koudekerk. Afgewezen 1 leerling. Coupeuse: D. J. ter Beek, Warmond; C. Smit, Leiden; A. Plaizier, Oegstgeest; J. C. Zwanenburg, Katwijk. Getuigschrift 2-jarige Voorbereidende cursus: C. Alphenaar, D. Brouwer, J. Beem, W. van Beek, R. Binnendijk", M. Borreman, C. Brakel, S. van Duivenbode, M. Geenjaar, G. Kok, A. de Kort, J. Rutgers, M. Verdoes, C. Vogt, C. Verboom, C. v. d. Wijngaard, J. van Benten, A. Cats, C. Crama, B. Gijnij, L v. d. Ham, C. Oudshoorn, Cl. Oudshóorn, J. Ramp, T. Schouls, M. Segaar, I. Baller, M. Kingma, A. de Jaeger, C. Schaap, G. Spreij, D. Remmelts, H. van der Laaken. J. de Minjer, M. Sepers, A. Verstraeten, I. Zevenhuizen. Afgewezen .6 Getuigschrift 2-jarige huishoudelijke avond opleiding: M. op den Dreest, A. van Dam, J. Moeliker, M. Robbers, A. Spoelstra, allen Leiden; A. en J. Zonneveld, Voorschoten. Afgewezen 8 leerlingen. Bevorderd tot 2e leerjaar opl. Huishoud kundige: H. Bijle\eld (alleen praktijk), Bo degraven, T. Dijkhuis, C. Haman, R. Kui per, D. Krop, C. van Leeuwen, P. Mesman, L. de Minjer, L. Oostveen, C. Rademaker. Schaik, B. Visser, N. Werner, D. Niet bevorderd 1. Bevorderd tot 2e leerjaar Hulp in de Huishouding: N .Boogert, L. Dekker, C. van Houdt, D. Houtzagers, W. van Kluyve, N. de Minjer, J. Pieneman, G. Planje, W. Planje, C. van Rooyen, G. van der Sterre, A. Trouwee, D. Volbeda, J. van Zeijst. Niet bevorderd 6. Bevorderd tot 2e leerjaar opl. Costuum- en Linnennaaien: M. Bink, R. Blom, S. Boom, M. Dijkdrenth, S. van Duuren, M. Dubbeldam, L. van Ginneken, H. Hoog straten, D. Klinkhamer, G. Laman, M. van der Linden, N. Meohelse, N. van Oorde, M. Starkenburg, J. van Tol, M. de Vink, J. de Visser, N. de Vreugd, R. de Wolf, Tr. Zeil- stra Bevorderd tot 2e leerjaar Voorbereiden- de Dagcursus: M. Baart, C. Beekman, D. Bekooy, H. van der Baan, S. van den Bos, J. Boezelijn, Tr. Ciere, A. Clements, M. de Coster, B. Develing, N. van Donselaar, C. van Dijk, A. Duyverman, C. Fallaux, L. Fieseler, W. Flaman, J. Franke, Fl. van Egmond, M. Geerlings, A. de Graaf, R. Harteveld, M .Heykoop (v.w.), L. van Hooy- donk, M. van Hooydonk, J. van der Horst, C. Hunteman, B. van Iterson, T. van der Kaay, C. Keveling (v.w.), M. de Koning, E. Kranenburg (v.w.), C. Kwaadgras, B. Lezwijn, S. Minnée, B. Oudshoom, A. Ouwer sloot, J. Poelijoe, F. Pels, E. Robbers, C. yan Rijn, R. Rozier (v.w.), S. Seijn, N. Sleg- tenhorst, E. Sloot, A. Spoorenburg, W. Se- crève, D. Teeuwen, N. Timrners, J. Tis- seur, B. Tjaberings, N. van Tol, G. Ver beek, R. van der Velden, J. Visser, C. van der Vliet, A. Voorma, R. van der Waals, T. Wiekhart, W. v. d. Wijngaard,J. Zand bergen, L. van der Zeeuw (v.w.), L. Zitman. Niet bevorderd 13 leerlingen. Bevorderd tot 2e leerjaar Huishoudelijke avondopleiding: S. van der Waals, N. de Vries,, J. Noort, R. Leeflang, A. Sira, J. Jansen, A. de Jonge, D. Ladan, R. Wesse- lius, L. Noteboom, A. den Hollander. Afgewezen geen. De werkloosheid De dagstaat van 23 Juli 1936 van de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Bouwvakaibeiders: baggerlieden 3, behan gers 22, betonvlechters 27. betonwerkers 58, fundeeringwerkers 1, glazenwasschcrs 9, granietwerkers 10, grondwerkers 89, lieiers 1, metselaars 164, opperlieden 106, schilders 73, sloopers 7, s.raatmakers 8, hulp-straat makers 10, stukadoors, witters 72. timmer lieden 276, uitvoerders 7, voegers 24, onge schoolde bouwarbeiders 8. Totaal 975. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompensor teerders 18, vellenblooters 7, steenfabr.arb. 111, zeepfabr.arb. 5, ongesch. fabrieksarbei ders 50. Totaal 209. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 77, rei zigers, colporteurs 46, winkelbedienden 31, incasseerders 11, musici 6, onderwijzers 9, overheidspersoneel 10, verplegers 2. Totaal 192. Hotel-Café-Personeel: huispersoneel 13, kellners 33. koks 5. Totaal 51. Houtbewerkers: beddenmakers 2. houtbe- erkers 68, kistenmakers 5, kuipers 8, lijs tenmakers 3. mandenmakers 1, meubelma kers 28, meubelstoffeerders 12, politoerders 2, ongesch. arbeiders 24. Totaal 153. Kleermakers: kleermakers 76, kappers 7, schoenmakers e.a. 17. Totaal 100. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 26. landarbeiders 20. tuinlieden 27, warmoeziers 9, ongesch. landarbeiders 3. Totaal 85. Metaalbewerkers: bankwerkers 95, blikbp- werkers 26, burgersmeden 44, electriciens 53, gasfitters 15, gereedschapmakers 3, in strumentmakers 6. isoleerders 6 .kernma- kers 1, kettingsmeden 28, klinkers 8, koper slagers 3, lab. bedienden 2. lasschers 10, loodgieters 47, machinisten 25, metaalboor- ders 8, metaaldraaiers 17, metaalsohavers 2, metaalslijpers 4, monteurs 26, pianostem mers 4, polijsters 1, ponsers 3, rijwielher stellers 12, scheepstimmerlieden 8, scheeps- schilders 12, stokers 15, tegenhouders 15, verw. monteurs 9, voorslaanders 10, voor- warmers 6, vulcaniseurs 1. vuurwerkers 10, wagenmakers 5, ijzerwerkers 42, zandspui- ters 2, zandvonners 1, ongesch. arbeiders "3. Totaal 613. Sigarenmakers: sigarenmakers 5, sigaren- sorteerders 2, strippers 2. Totaal 9 Technici, Opzichters: apothekersass. 1, bedrijfsleiders 7, ingenieurs 3, technikers 7, teekenaars, opzichters 14, werkmeesters 18. Totaal 50. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 28, kluwers e.a. 6, luikers 10, plaat snijders e.a. 22, schrobbelaars 2, spinners 36, spoelers 3, staaldraaddraaiers 6, sterkers 2, strijkers 10, wevers 117, wolbewerkers 37, ongesch. textielarbeiders 56. Totaal 341. Transportarbeiders: chauffeurs 127, em- balleurs 5, exp.knechten 23, koetsiers 1b, loopknechten 39, schippers 89, magazijn knechten 59, spoor- en trampersoneel 17, wa kers 6, transportarbeiders 68, losse arbeiders 419. Totaal 86S. Typografen: boekbinders 33, boekdrukkers 18, fotografen 2, hulpvakarbeiders 4, letter zetters 30, steendrukkers 2. Totaal S9. Voedingsm. Arbeiders: bakkers 84, mole naars 1, ovenisten 4, slagers 62, suiker werkers 26, wijnkoopersknechtcn 8, zout- zieders 1, zuivelbereiders 4, ongeschoolde fabrieksarbeiders 41. Totaal 231. Vrouwen: apothekersass. 1, naaisters 15, mangelsters 1, boekbinders 1, breisters (mach.) 2, maasters 1, winkeljuffrouwen 14, serveersters 3, linnenjuffrouwen 1, kantoor bedienden 24, teekenaressen 1, verpleegsters 7, onderwijzeressen 5, huisel. diensten 183, fabr. arbeidsters 29. Totaal 28S. Alg. totaal 4254. 25 Juli 1935 3732. 26 Juli 1934 3099. Benevens 57 gedeeltelijk werkteen en 175 werkverschaffing. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J Kramer—v DUk z OVE.RLEDEN: O F 's Gravend Uk, zn, 21 J. P J Dingjan, m. 78 j. ONDERTROUWD: s v Weesel 24 j. en C d Bogaard 25 J. F v Houten 24 J. en A Heer 24 j. IJ v d Meer 25 j. on J Kupi 23 j. H v Alptien 22 j. en W C Holverda 19 j C v d Veer 27 j. en N A Kop 23 j. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN ADRES AAN DEN RAAD Aan de leden van den Raad heeft do voorzitter van de Clvr. Gem. Zangvereeii. „Hosanna", de heer Goedhart, een schrij ven gezonden, waarin nogmaals uiteengezel wordt, en nu ook met de voorgeschiedenis, het verloop van de kaartenverkoop e.d. bij de laatste jubileum-uitvoering van „Ho sanna". Ook de besprekingen met het dag. be stuur der gemeente worden verhaald. Het gaat om toepassing van de verordening van de vermakelijkheidsbelasting.; naar het oor deel van het bestuur ten onrechte. Er wordt op gewezen, dat bij handhaving van de èisch tot 'betaling het voortbestaan der vereeniging in gevaar wordt gebracht. OPENLUCHTUITVOERING VAN „D.O.S.' Hoewel het weer nu niet in alle opzichten gunstig was, is de openlucht-uitvoering van de Chr. Gymn. Vereen. „D.O.S." gisteravond toch zeer geslaagd. Deze uitvoering werd gegeven op het IJsclubterrein terwijl be stuur eai directeur de heer G. W. de Jong met genoegen konden waarnemen dat voor .D.O.S.'" belangstelling bestaat. Onder lei ding van den directeur werd een fraai pro gramma afgewerkt, M.U.L.O.-SCHOOL MET DEN BIJBEL Aan de afd. L. O. der M.U.L.O.-schooI met den Bijlbei aan de Stevinstraat (hoofd de heer J. Bol) was dit jaar voor het eerst een speciale klas toegevoego, die uitsluitend ten doel heeft leerlingen van deze en andere scholen op te leiden voor het toelatingsexa men H.B.S. en Gymnasium. Een succes voor deze onderwijsinrichting (mag genoemd worden dat alle elf leerlin gen zijn geslaagd, nl. 10 voor de Chr. H.B.S. alhier en één voor het Gymnasium te Leiden CHR. ORANJEVEREENIGINO Bij de Chr. Oranjevereeniging bestaan plannen dit jaar de verjaardag van H.M. de Koningin feestelijk te vieren. Öt> het programma komt o.m. voor: Kin deroptocht, Zanghulde, Tractatie. In de mid dag uren kinder- en volksspelen, ringrijderij etsc. 's Avonds worden de terreinen der Martha-Stichting verlicht en is er bioscoop. In de Kerkdienst zal voorgaan Dr. Edelkoort. NecL Herv. predikant te Amsterdam. ONTVREEMDING Meer dan eens komt het voor dat in het Alphens Zwembad kleine diefstallen wor den gepleegd ten nadeele van de bezoekers. Ook dezer dagen werd weder aangifte ge daan van portemonnaie-ontvreemding. Op passen! GESLAAGD Voor het examen hoofdakte L. O. slaagde te Rotterdam de heer A. J. v. d. Giessen, alhiei. VERKEER OP DEN RIJKSSTRAATWEG Tengevolge van de vernieuwing en ver breeding Rijksstraatweg in Den Hoorn zijn reeds enkele auto's weggezakt, waarbij zelfs een kraanwagen te pas moest komen. Auto bestuurders dienen dit traject met de noo- dige voorzichtigheid te rijden. WATERPOLO De wedstrijd A.Z.C. I—De Gouwe I werd door A.Z.C. gewonnen met 51. Voor rust was er nog eenige spanning, maar na de rust wras A.Z.C. sterk in de meer derheid. Het tweede zevental van A.Z.C. gaf de Gouwe II het nakijken met 80. Hier was A.Z.C. van begin tot eind in de meer derheid. HAZERSWOUDE UITSTAPJE De Ned. Herv. Knapenvereeniging „Het Mosterdzaadje" maakte onder leiding van.de heeren L. J. Matze, A. Harkes en P. Ver heul per autobus van den heer A. Erkelens alhier, een uitstapje naar Baarn. Van daar werd de tocht voortgezet per stoomboot Vol harding naar Volendam en Marken. Onder het genot van prachtig zomerweer werd dien dag veel gezien en genoten. SCHOUW Door het bestuur van de Hazerwoudsche Droogmakerij zal op Maandag 3 Augustus a.s. schouw worden gehouden volgens art. 5 en 21 der verordening. HILLEGOM E. H. B. O. Woensdagavond heeft de E.H.B.O. -haar derde buitendemonstratie gehouden. Veron dersteld werd een botsing tusschen 'n auto en motor .Er waren S gewonden, waarvau 4 ernstig. Alle patiënten werden door de leden verbonden en vervoerd. Daar de oefe ning op een terrein te Bennebroek plaats had waren ook Dr. Manschot en wethouder v. Lierop van Bennebroek aanwezig. Dr. Manschot nam de leiders en leidsters dor verschillende groepen een klein examen af. dat tot zijn volle tevredenheid verliep. De leider van deze uitnemend geslaagde de monstratie was de heer L. Schoon derbeek. AANBESTEDING „GOED WONEN" Door de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" is - gisteravond in café Rutten in het openbaar aanbesteed: 1. Het maken van pl.cn. 8 dubbele schuur tjes van steen op betonvloer. 2. Het verbeteren van 48 kilgoten en het vernieuwen Aan dakbeschot. 3. Het vernieuwen van schoorsteenen bo- vendaks en het maken van vcntilatieroos- ters in een aantal keukens. 4. Het buitenschilderwerk van 15 wo ningen. Daar de Burgemeester bezwaar maakte tegen het aanbesteden van nos. 2 en 3 werrt besloten met het aanbesteden hiervan 10 dagen te wachten. Voor no. 4 Avas de laagste inschrijver L. van Braam, Hillegom, met f 255. Voor perceel 1 Avas laagste inschrijver C. Veelenturf, Hillegom, met f 1046 (meti eternit bedekt f 1131). De gunning is aangehouden. KATWIJK AAN DE RIJN MUZIEK Zaterdagavond zal de mondorgclclub een muzikale rondwandeling door het dorp maken. KATWIJK AAN ZEF JUBILEUM DS. RUTGERS HoeAvel het de wensch Avas van den Jubilaris om het „Jus non Jubilandi" het recht om niet te jubilceron, toe te passen, heeft toch de kerkelijke ge meente gisteravond, zij het dan ook op bescheiden Avijze, uiting gegeven aan haar liefde jegens Ds. Rutgers. Wie zal niet met dankbaarheid gedenken aan de trouwe zorgen gedurende 'n kwart eeuAv door den jubilaris aan de gemeente besteed? Ruim 7 jaar geleden, toen Ds. Rutgers 25 jaar predikant was, is op on dubbelzinnige wijze gebleken hoezeer Kat wijk aan Zee hem Avist te waardeeren. Spon taan is de jubilaris toen van alle zijden gehuldigd. Zulks is ook nu Aveer geschied, zij het dan ook op bescheiden Avijze, Van de gelegenheid! om gelukwen schen aan te bieden hebben zeer ve len gebruik gemaakt. Er Avaren mo menten dat de Oranjezaal schter te klein bleek. Onder degenen Avelke gclukAvenschen kwa men aanbieden merkten wij op het dag. ge meentebestuur, de heeren C. A. Veltkamp, J. Dubbeldam en D. C. V. Boekhoven, ter wijl de hurgemees{er, Avelke momenteel met vacantie is, een gelukstelegram had ge stuurd. Voorts waren aanwezig de plaat selijke schoolcommissie, de heer Nic. Bos, C. Castenmiller en J. Kraal, het bestuur van de Chr. Muziek vereen. U.N.I., het bestuur van de Werkliedenvereeniging „De Een dracht". het bestuur van de C. J. V.. de ringpredikanten Ds. Th. Peter van Rijns burg. Ds. J. van Noort van Noordwijker- hout, Ds. H. Meyering namens de Zieken verpleging, terwijl door vele corporaties en vereenigingen telegrammen en bloemstuk ken Avaren aangeboden. Het woord werd gevoerd door den heer T. Nijgh als oudste ouderling. Deze verzocht den jubilaris toe te zingen Ps. 68 10, waarna Ds. D. Pras den jubilaris in gevoelvolle Avoorden toe sprak. Spr. A\ras overtuigd dat het bij den jubilaris niets anders is dan „Soli Deo Glo ria". Moge het aan den jubilaris gegeven zijn nog veel te doen voor de Hervormde Gemeente, wier Avel en Avee hem zoozeer ter harte gaat. Op hem zij eenmaal van toepassing het Avoord (Dan. 12 3): leeraars nu zullen blinken als de glans des uitspansels en die er velen rechtvaardigen gelijk de sterren, altoos en eeuwiglijk". Het Chr. Dameskoor, onder leiding van den heer Paul Pul, zong hierna „Houdt Gij zijn handen beide". Tot slot Averd nog ge zongen: „Zijn Naam moet eeuwig eer ont vangen", Avaarna ouderling G. van Rijn met dankgebed eindigde, CHR. MUZIEKVEREEN. U.N.I. De Chr. muziekvereeniging U.N.I. hoopt a.s. Zaterdagmiddag een rondgang door ons dorp te maken ter stijving yan de ver- GEREF. GEMEENTE Hedenavond hoopt voor de Geref. Gemeen te voor te gaan dé heer J. y« d. Berg, can didaat te Rotterdam. D.V.H. Gisteravond gaf het Chr. mondorgel orkest onder leiding van haar directeur, den heer D. van Wouw, een concert ii tent. Zooals van dit orkest te verwachten Averden alle gespeelde nummers op de bekende pittige Avijze uitgevoerd. Besloten erd met 2 coupletten van het Wilhelmus. Er was veel publieke belangstelling. LEZING In de achterzaal van de Ambachtsteekon school Averd gisteravond door den heer H. d. Maden een interessante lezing, verdui delijkt door lantaarnplaatjes, gehouden over: „Diepzee-onderzoek" Na een inleidend woord van de presidente, mevr. de Avcd. EerdbeekClaassen, verkreeg de heer v. d. Maden gelegenheid zijn lezing te houden. Op boeiende wijze wist deze bij uitstek goe de zeekenner talrijke bijzonderheden te ver tellen 0Arer het leven van dieren op diepte van 400 M. Spr. behandelde uitA'oerig de levensAA'ijze van kreeften en slakken, de zeekommer enz. Aan het slot dankte de presidente den heer v. d. Maden voor zijn mooie lezing. Jammer dat zoo weinigen aan wezig waren. VOETBALUITSLAGEN Quick Boys I—B .V. V. I ('s-Hertogen- bosch) 24. Katwijk II—-Noordwijk II .3—3. KOUDEKERK JONGE HANEN ONTVEEMD Ten nadeele van den veehouder P. Goed hart aan den Hoogen Rijndijk zijn gister nacht een veertigtal jonge hanen intvreemd. OPBRENGST SPELDJESDAG gister door eenige jonge dames in deze gemeente gehouden speldjesdag ten bate van het Chr. Militair Tehuis te Leiden, heeft opgebracht f 20.50^4. LEIDERDORP 'N DAGJE UIT De meisjes van de Mode-vakschool hebben een uitstapje gemaakt naar Utrecht t Gooi, onder leiding van mej. van Varik. De domtoren te Utrecht Averd bezichtigd, de ten toonstelling Soesterdal en De Echo met Doolhof te Muiderberg. Dat er volop Avas ge noten bleek uit dc opperbeste stemming toen 't gezelschap des avonds huiswaarts keerde. FT DSCHEND AM OUDE RIJWIELPLAATJES De Vereen, tot behartiging van de belan gen der T.B.C.-patiënten zal ook dit jaar een inzameling houden over het geheele land oude rijwielbelastingmerken, Avaarvan in 1934 1000 kilo en m 1935 15.000 kilo Averd in gezameld. Voor Sfompwijk en Veur kan men zijn oude plaatje inleveren bij den heer Wierda, Broekweg 74, RADIO DISTRIBUTIE 11.20 Droitwich; 18 20 Diversen: 18.50 Droltw; 21 Gram.-muziek GRD; 22.40 Drojtwich ZATERDAG 23 JULI Frogramnia 3: 8 Keulen; 9.20 Diversen; 10.20 Keulen: 13.05 Brussel VI; 14.20 Keulen; 15.20 ParUs R; 17.50 Keulen; 22.20 Beromunster; 22.50 Berlijn Programma 4: 8 Brussel VI; 10.35 Londen B! 13.20 Droitwich; 16.20 Diversen: 18.50 Droitwich 21.50 Londen R; 22.30 Boedapest of div; Londen Reg. Agenda DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18 telef. 523 en C. v. Zijp, Wilhelminapark 8 Oegstgeest, telef, 274. VERJAARDAG H.M. DE KONINGIN Ter gelegenheid van den verjaardag van; H.M. de Koningin, organiseert de Chr. Oran-i B je-vereen. „Prinses Juliana" op een nader vast te stellen dag, een kinderfeest op - terrein aan den Achterweg, Avelk terrein a willende is afgestaan door den heer Wijk, wethouder van Stompwijk. RADIO -DISTRIBUTIE Bij het gemeentebestuur is In studie het vraagstuk brandalarm door middel van de radio-distributie. Burgemeester Keyzer en de- r heer Pas, van de Veursche Radiodistributie- 0 reeds is ingevoerd. li li TWEE PROCESSEN-VERBALEN 2 De 49-jarige A. P. Sm., uit Den Haag, die met een vriend gister uit visschen was ge» weest en dronken per fiets door de Vene- ji straat reed, en alzoo het verkeer in gevaar f bracht, werd door de Rykspolitie in het ar» f restantenlokaal ter ontnuchtering ingesloten,! a Hij gaf een valschen naam op, dat bleek uit het bevvijs van zijn kosteloos rijAvielmerki t en liep aldus tAvee procesverbalen op. ONGEVAL Gisteravond om 10.30 uur wilde de zoon van schipper B., uit Naaldwijk, behulp: zijn bij het dichtdraaien van een der rackei aan de sluizen. Doordat de slinger hem ont-i J glipte Averd deze met kracht tegen zijn hoofd" geslingerd Avaardoor een lichte hersenschud»' ding en een gapende wond boven zijn 1 oog ontstond. De jongen bleef bew op een der sluisdeuren liggen. Nadat het be-i Avustzijn Avas Aveergekeerd heeft men hem het; sluiskanitoor binnengedragen waar Dr. va» s Zeeland de wond heef t gehecht. N GEVONDEN VOORWERPEN i Een blauwe ceintuur, bril in étui, grijze regenjas, 1 paar motorsawdschoenen. Inlich» tangen aan het politiebureau. e OUDE WETERING BEROEPEN g Ds. w. v. d. Bos, Geref. pred. van Oud£ en NieuAA'e Wetering, ontving een beroep van de Geref. Kerk te Holten (O.), VOORSCHOTEN BURGERWACHT Gisteravond vergaderde de Voorschoten» sche Burgerwacht in het gymnastieklokaal der openbare school, onder leiding van haas voorzitter, den heer Turion. Ook de instruc» teur der afd., de heer R. Middelkoop, was aanwezig. Na een kort openingSAvoord stelde de voor» zitter namens het bestuur voor, om den oud gemeester, den heer M. F. Berkhout, tot eere- voorzitter te benoemen, wat met algemeenel stemmen werd aangenomen. Daar de bur» gemeester wegens huiselijke omstandighe» den niet aamvezig kon zijn, zal hij door dert secretaris hiermede in kennis worden ge» steld. Door den voorzitter werd een woord van dank uitgesproken aan den heer R. Middel koop en aan de Burgerwachters %'oor hun prestatie bij *t inhalen van den burgemeester Bij de verkiezing van bestuursleden Aver- den de twee aftredende, de heer A. P. Schram de Jong en de heer W. Meyer, met bijna algemeene stemmen herkozen. De hees Schram de Jong, ter vergadering aanwezig, nam de benoeming aan en de heer Meyer zal met zijn herbcnoepiing in kennis worden gesteld. De rekening en verantAvoording over 1935 sloot met een batig saldo van f 7.94. De boe» ken van den penningmeester, den h-aes Schram de Jong. nagezien door de heeren Lelieveld en De Boer, bleken in orde. De uitslag van den laatstgehouden schiet» wedstrijd met de buks was als volgt: le klas: G. Yperlaan met 288 p. Ie prijs} J. Pijnakker met 287 p. 2e prijs. 2e klas: S. v. d. Meer met 274 p. le prijs; J, Egmond met 26S p. 2e prijs. 3e klas: T. v. Mulligen met 254 p. le prijs; C. A. Doeswijk met 246 p. 2e prijs. De heer G. Yperlaan was tevens de win- :r van den Avisselibeker voor dit jaar met den rozenprijs (4 rozen). Aan de verschillende prijsAvinners werden diverse mooie cadeaux uitgereikt. Het bestuur had gemeend ook aan dert heer Middelkoop een blijk van Avaardeering te schenken- voor zijn vele Averkzaamheden aan de Voorschotensche afd. besteed. De A'oorzitter overhandigde hem, met een har telijke toespraak, een mooie Stop WatcH (een tijdopnemer bij schietoefeningen in go- bruik). Dit pracht-caaeau werd door dert heer Middelkoop met dankbare woorden aanvaard. Na een kAvartierj-te p.auze werd met da rondvraag begonnen. De heer Meurs vroeg namens een deel dec leden Avijziging der klasse-indeeling. De voorzitter zeide, dat deze klasse-indee ling wordt vastgesteld door de permanente schiet-commissie. Wel voelde hij er voor, om onderling een andere klasse-indeeling te maken. Aldus werd besloten en zal bij het volgende seizoen Avorden toegepast. De vraag van den heer De Boer. of er ook reglementen a\ aren, opdat hij moge weten Ayat zijn plichten en rech'en waren ten opzichte der vereeniging en voorname lijk zijn andere vraag, of het niet mo gelijk Avas. door het op de vergaderingen gezellig te maken door er eenige attracties aan te verbinden, lokte een langdurige dis cussie uit. Ten slotte as-erd besloten, dat da leden onderling zouden trachten in dien geest iets te doen. Het bestuur zou hiervoor zijn steun verleenen. Ook a\rerd door den heer De Boer gevraagd, of het niet mogelijk AAas, om in overleg met den B.V.L. en de V.S.V. a'oor gezamenlijke rekening een betere vergaderplaats met een oefenlokaal te kunnen bouAven. De voorzitter voelt hier veel \'oor, docK wijst op de kosten hieraan verbonden. De heer Roos kon namens de V.S.V. hief

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6