t gTeiïtërijf (JTnttrattf Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Monarchistische opstand in Spaansch-Marokko abonnementsprijs!: Pet kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 No. 5835 MAANDAG 20 JULI 1936 16e Jaargang gfobtrtentiepripen: Van I tot 5 regel»1.17'/» Elke regel meer022'It fngezonden Mededeelingen van 1-5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 SPAANSCHE FURIE In Spanje is dan toch tenslotte de bom ge barsten. Het was te voorzien dat het daar niet veel langer bij den anarchistischen toe stand kon. blijven, die onder het bewind der volksfrontregeering steeds verder om zich heen greep, zoodat leven noch eigendom in dit land langer veilig waren. Er heerschte een ware terreur van de zijde der linker partijen, die daar het zuidelijk bloed nu eenmaal spoedig venhit is, door aanslagen van den kant der fascisten en der extreme monarchisten beantwoord werd. De schandelijke moordaanslag, waarvan de monarchistenleider Calvo Sotelo on langs het slachtoffer werd, men zal zich herinneren dat hij door politiemannen uit zijn huis ontvoerd, en in een overvalsauto werd neergeschoten heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen, de maat te doen overloopen Naar verluidt hadden de rechtergroepen tegen den 25sten Juli een algemeenen op stand beraamd, met het doel de huidige slappe regeering ten val te brengen, en de orde en tucht in Spanje te herstellen. Met dit gerucht behoeft niet in strijd te zijn do tijding, dat door een provocatie van den kant van socialisten en communisten het Spaansche vreemdelingen-legioen in de Marokkaansche stad Melilla met de onge regeldheden is begonnen. Het is heel goed mogelijk dat door het optreden van rood in deze Afrikaansche kuststad de eerste hand tastelijkheden hebben plaats gehad. Men zal daarin vermoeQelijk dan niet anders dan een versnelling van het proces moeten zien. De lont lag reeds aan het kruit; de vonk is alleen wat sneller voortgekropen, dan door de opstandleiderg werd verwacht. Te begrijpen is, dat het thans nog niet zeer wel mogelijk is, omtrent de militaire rebellie vaststaande feiten te vermelden. Ge heel ondoenlijk moet het worden genoemd, een prognose te stellen, en te concludeeren, waartoe deze beweging leiden moet. Het Spaansche binnenland is momenteel geheel en al gedesorganiseerd; niet alleen het ver keer per rail, ook dat per draad is zoo goed als verbroken. Daarbij komt nog, dat het geen aan nieuws langs omwegen de Euro- peesche hoofdsteden bereikt, zeer sterk partijdig is gekleurd. Zoowel de regeering, die na zich tweemaal te hebben hervormd, alles in het tijdsverloop van één nacht thans te Madrid zoowat het bestuur in handen schijnt te hebben, als generaal Franco, de leider van den opstand, geven optimistische communiqués uit, ongetwijfeld met de bedoeling, er bij hun medestanders den moed in te houden. Spaansch-Marokko moet in zeer snel tem po in handen der muiters zijn geraakt Bij zonder vlug slaagden dezen er bovendien in naar Zuid-Spanje over te steken en in Al- geciras, Cadiz en later in Sevilla, hun macht te proclameeren. Geheel Andalusie moet naar hen overgeloopen zijn en ook in Valladólid, Burgas en verder naar de hellin gen der Pyreneeën moet de wind hun mee geweest zijn. Omtrent Catalonië met zijn hoofdstad Barcelona, zijn de meeningen echter verdeeld. Sommige berichten spreken van bloedige gevechten; andere vertellen, dat deze streken de Regeering trouw zijn gebleven, zonder dat er noemenswaardige incidenten zich hebben voorgedaan. Merkwaardig was het te zien, in welk een nerveuze stemming de leden van het Spaan sche kabinet geraakten, toen de tijding van het succes der rebellen tot hen doordrong en het vorderen van den opmarsch der Franco-mannen in Zuid-Spanje een feit werd. Na een zeer bewogen ministerraad trad de zittende regeering af; een nieuwe formeerde zich, onder leiding van Martinez Barrio, den huidigen Cortes-president, en toen de arbeiders dezen niet lustten zij zijn nu eenmaal in Spanje heer en meester maakte Barrio, dat hij weg kwam, om plaats te maken voor een links-republikein, die wèl in den pas stond. Eén en ander is een paskwil, een bijna fantastische bespot ting van 't democratische regeeringsstelsel. Waarheen zal het thans gaan met het Iberische schiereiland? Hebben Franco en de zijnen eenig redelijk vooruitzicht op overname van de macht? Hoewel men de zaak met de uiterste reserve moet bezien, meenen wij toch wel te kunnen voorspellen, dat de opstand niet zal slagen. De technische hulpmiddelen van het bewind en de gistende volksmassa zijn factoren, die Franco niet zal aankunnen. Naar wij vreezen zal een scherpere reactie slechts het gevolg van deze militair-mo narchistische „Putsch" kunnen zijn. Spanje zal de banden, die 't knellen tot worgens-toe voelen aangehaald. Een reprise van de Oc- tober-revolutie in Rusland staat wellicht yoor de deur. Wij zien Alfonso nog niet naar zijn oude hoofdstad terugkeeren! Minister Colijn in Engeland Bezoek niet van politieke beteekenls Minister Colijn, die vergezeld van zijn vrouw en zijn secretaris, Zater dag te Londen is aangekomen, ver klaarde naar Engeland gekomen te zijn om een korte vacantie door te brengen. Zijn bezoek heeft geen poli tieke beteekenis. „Ik geef er de vooi keur aan" aldus de Minister, „thans niet over politiek te praten. Onze plannen staan nog niet geheel vast, maar voorloopig nemen wij intrek in een Londensch hotel". Muiters landen in Cadiz en Algeciras Madrid wisselt driemaal van premier Bommen op Marokkaansche steden In Spaansch Marokko is onder leiding van generaal Franco een tilitaire opstand ontketend tegen het bewind der volksfrontregeering. De beweging nam een aanvang in Melilla, aan de Noord-Oost-kust van Marokko, en heeft zich van daaruit over geheel Spaansch Ma rokko, de Balearen, de Canarische eilanden en naar belangrijke deelen van het Iberische schiereiland uitgebreid. Volgens een proclamatie van generaal Franco zouden geheel Andalu sie en Aragon, benevens de provincie Valencia voor de revolutionaire beweging gewonnen zijn, terwijl ook Valladólid en Burgos zich tegen de huidige regeering zouden hebben verklaard. De opstandelingen uit Marokko landden in Cadiz en Algeciras, aan de Spaansche Zuidkust, en nikten vandaar naar Sevilla op. Casares Quiroga is Zondagochtend als minister-president afge treden. Hij werd opgevolgd door Martinez Barr io, den president van de Cortes, die echter op aandrang der arbeiders heeft moeten plaats maken voor José G i r a 1, een der links-republikeinsche leiders. Regeeringsvliegtuigen zouden de opstandige Marokkaansche steden Melilla en Ceuta hebben gebombardeerd. De toestand is zeer onzeker; betrouwbare berichten ontbreken. Het schijnt, dat de opstand te Melilla aan de kust van Spaansch-Marokko, als volgt is begonnen. Een afdeeling van het Spaansche Vreemdelingenlegioen, welke van militaire oefeningen terugkeerde, werd bij 't passeeren van een socialistisch partijbureau uitgejouwd. Hierover hevig verontwaardigd stormden de legionnairen het bureau bin nen en wierpen verschillende mannen, die zich daar bevonden, uit het venster naar buiten. Tal van personen werden bij de worsteling, die hierbij ontstond, gewond. Er wordt beweerd, dat fascisten of mo narchisten het voornemen hadden, tegen 25 Juli een omwentelingspoging te begin nen. Door de gebeurtenissen te Melilla zou het proces zijn verhaast. Van andere zijde wordt verklaard, dat de moord op den monarchistenleider Sotelo de oorzaak was, dat het verzet tegen het huidige regime nu reeds werd ontketend. Zondagmiddag één uur zond de zender te Sevilla het volgende telegram uit, dat men an generaal Franco had ontvangen: „Na te Tetoean het bevel op mij te hebben genomen over het roemrijke en vaderlandslievende Spaansche leger, zend ik allen loyalen garnizoenen in Marokko en Spanje mijn geestdriftigen groet Spanje heeft zijn eigen redding be werkstelligd. De provincies Andalusië, Valencia, Vallolid, Burgos en Aragon, de Canarische eilanden en de Balearen benevens hun garnizoenen en civiele strijdkrachten, hebben zich geestdriftig bij ons aangesloten. Laten zij, die zich door onwetendheid nog verre van ons houden, wel weten, dat hun nog slechts weinig tijd rest om zich aan onze zijde te scharen. Hebt vertrouwen, laat ons voorwaarts trekken, het vaderland eischt het", Spaansch-Marokko in handen der rebellen Het schijnt wel vast te staan, dat geheel Spaansch-Marokko, waar het sein tot ver zet tegen de volksfrontregeering werd ge geven, zich geheel in de handen der opstan delingen bevindt. Generaal Franco, die hun aanvoerder is, moet beschikken over ruim achttien duizend man, gedeeltelijk be- hoorende tot het Spaansche vreemdelingen legioen. Generaal Franco heeft het gebied, dat hij thans volkomen schijnt te beheerschen, niet zonder strijd overmeesterd. Er is o.a. flink gevochten in de militaire posten Zogo, Jemis, Angera en Bebiaros, waar de mui ters de garde-officieren, die loyaal waren gebleven en de voornaamste stellingen trachtten te verdedigen, hebben gedood. Toen de rebellen het vliegveld te Melilla aanvielen, slaagden drie toestellen er in te ontkomen. Een er van moest dalen te Port Lyautey op Franscli gebied, daar de ben zine op was. De vlieger gaf zich gevangen aan de Fransche autoriteiten. Een ander toestel kwam met een officier en een meca nicien te Taza (eveneens in Fransch- Marokko) aan. Beiden stelden zich ter be schikking van den commandant. Van het derde toestel is niets bekend. Ook de vliegers te Tetoean hebben gewei gerd zich bij de rebellie aan te sluiten; zij hebben alle toestellen onbruikbaar ge maakt De Hooge Commissaris te Tetoean is door de rebellen gearresteerd. Regeeringsvliegtuigen werpen bommen Verschillende Marokkaansche steden zijn door regeeringsvliegtuigen met bommen bestookt. Te Tetoean werd o.a. het paleis van den Spaanschen hoogen commissaris getroifen. Bij dit bombardement zou een 20-tal menschen zijn verwond, waaronder drie kinderen. Talrijke Inboorlingen zijn de stad ont vlucht. Ook de steden Centa en Melilla zouden door Spaansche legervliegtuigen onder vuur zijn genomen. Slechts T a n g e r, dat in de interna tionale zöne van Marokko ligt, zon tot op heden aan de rebellen het hoofd heb ben geboden. Dezen moeten aldaar zelfs met zware verliezen zijn teruggeslagen. bevrijders" tegemoet te snellen. Hun. die zich in het bezit van wapens bevonden, werd gelast, deze onverwijld in te leveren. Eenzelfde order is te Cadiz uitgevaardigd door generaal Lopez Pinto, die een iegelijjc met den dood bedreigt, die wapens ver bergt of aanslagen op personen of monu menten pleegt, terwijl gevangenisstraf is gesteld on het houden van syndicalistische bijeenkomsten en alle stakingen verboden zijn. Toch schijnen Franco's aanhangers te Cadiz de macht nog niet geheel in handen te hebben. Immers, volgens een Reuterbe- richt zijn de loyale troepen daar een aan val begonnen om den gouverneur en de stormafdeelingen, die gevangen waren ge zet, te bevrijden. Ook het garnizoen van Huelva (ten Wes ten van Cadiz) is de Regeering trouw en wil naar Sevilla oprukken. De toestand te Madrid In den nacht van Zaterdag ip zon dag is het kabinet-Casares Quiroga afgetreden. Dadeijk daarop heeft Martinez Barrio een nieuw ministe rie gevormd, dat vrijwel eender als het vorige was samengesteld; alleen was Quiroga in zijn functie van minister van Oorlog opgevolgd door generaal Miajas. Zoodra de vorming der nieuwe re geering bekend was geworden, bleek, dat zij niet de Instemming der arbei ders had. Daarom werd direct een vergadering belegd, waar ook een aan tal parlementsleden aanwezig was, die als vertegenwoordigers der arbeiders kunnen worden beschouwd, o.a. de socialisten-leiders Cabellero en Prieto, Men werd het daar eens over een nieuw bewind, onder leiding van Het volk moet rustig en op zijn hoede blijven. De regeering onderdrukt geleidelijk de haarden van opstand. Over enkele uren zal het herstel der wettige toestanden een feit zijn geworden". Troepen naar Marokko Volgens een bericht uit Gibraltar, heeft het Spaafnsc troepen-transportvaartuig „Tofino" bevel gekregen Ceuta te verlaten en Algeciras binnen te loopen, om aldaar alle beschikbare infanterietroepen ter ver sterking naar Marokko aan boord te nemen. Inn de kleine gemeenten Zoco, Jomis en Angera zouden bijzonder hevige gevech ten aan den gang zijn. Het schijnt, dat de opstandige beweging zich vliegensvlug door het geheele Spaan sche gebied van Marokko heeft verspreid. Intusschen wordt aan de Amerikaansche bladen gemeld, dat het Spaansche vreem delingenlegioen de muiters uit Melilla heeft verdreven. De agenten der regeering zouden trachten de hand te leggen op de leiders der Spaan sche fascisten en der uiterst rechtschen, om dat men hen verdenkt van de pogingen eener tegen-revolutie. Volgens de laatste officieele berichten zouden de opstandelingen in Sevilla zich hebben overgegeven, terwijl ook het radio station aldaar weder in handen der regee- ring zou zijn. Op het oogenblik bevinden zich honder den uitgeweken Spanjaarden in Gibraltar, benevens een aantal Engelsche gezinnen, dat gewoonlijk op Spaansch gebied verblijf houdt. Overigens is het op het oogenblik uiterst moeilijk zich een beeld van den toestand in Spanje en Marokko te vormen, daar de berichten van de opstandelingen en van de officieele regeering voortdurend in onder linge tegenspraak zijn, en beide partijen de neiging hebben, het verloop der gebeurte nissen optimistisch voor te stellen. Bovendien is het verkeer in geheel Span je gedesorganiseerd, en hebben protest stakingen, die op verschillende plaatsen zijn uitgebroken, de chaos nog grooter ge maakt. DE QWLUSTEN Naar Zuid-Spanje Troepen van generaal Franco zijn er Zondagmorgen in geslaagd, de straat van Gibraltar over te steken en in Zuid-Spanje te landen, o a. in Algeciras en in Cadiz. Omtrent de landing te Algeciras wordt uit Gibraltar gemeld, dat een kanonneerboot, welke zich bij den opstand had aangeslo ten, voor anker ging tusschen La Linea (ten Noorden van Gibraltar) en Algeciras. Het schip loste een reeks kanonschoten om den regeeringstroepen te beduiden, dat zij zich aan de troepen uit Marokko moesten over geven. Bij het tiende schot werden witte vlaggen geheschen op alle kazernes en an dere gebouwen te Algeciras, waarna de ge heele streek ten Noorden van Gibraltar zich aan de muiters overgaf. Te La Linea schijnt deze overgave niet duurzaam te zijn geweest. United Press meldt namelijk uit G;braltar, dat het in de Spaansche grensplaats Zondagavond tot heftige gevechten is gekomen tusschen de rebellen en aanhangers der linksche par tijen. Vele huizen staan in brand en hon derden inwoners zijn naar Gibraltar ge vlucht Volgens verhalen van ooggetuigen hadden de binnenrukkende troepen den in woners, die naar den intocht keken, gelast zich te verspreiden. Toen de bevolking dat bevel niet opvolgde, begonnen de troepen te schieten en met handgranaten te werpen. Te Malaga (eveneens aan de Zuidkust gelegen) heeft de opstandpoging blijkbaar geen succes gehad. De bevolking in deze havenstad schijnt geheel op de hand der Regeering te zijn en naar de gouverneur seinde, heerscht er een onbeschrijfelijke geestdrift. De kruiser „Sanchez Barcaitzerui** is de haven binnengevaren en de bemanning heeft de Regeering doen weten, dat zij de Straat van Gibraltar duchtig zal gaan be waken om te beletlen, dat er nog meer troepen van Marokko naar Spanje over- Naar Sevilla De opstandige troepen, die in Cadiz aan wal kwamen, rukten onmiddellijk op naar Sevilla, om zich bij de muiters aldaar, die onder leiding van generaal Queipo de Llano staan, aan te sluiten De bedoeling was om dan gezamenlijk op te rukken naar Madrid. Generaal Queipo de Llano. die de macht te Sevilla in handen nam, noodigde in een proclamatie do bevolking uit, tie „militaire José Giial, die in de vorige kabinet ten minister van Marine was geweest. Ook Glrals ministerie onderscheidde zich overigens niet sterk van de vori ge; alleen werd de minister van Bin- nenlandsche Zaken Moles vervangen door generaal Pozas. De nienwe pre mier staat bekend als een overtnigd republikein. Onmiddellijk na de vorming van het kabinet-Giral, heeft generaal Pozas officieel medegedeeld dat het anti-fascistische karakter der regee ring door de reorganisatie is versterkt De aanhangers der regeering in alle ste den werden uitgenoodigd zich tot „strijd groepen" te organiseeren om de republigk te verdedigen. Deze strijdgroepen bestaan uit burgerlijke republikeinen en arbeiders, die door de regeering van wapens worden voorzien. Zesduizend mijnwerkers uit Asturiê, die door de linksche regeering van wapens zijn voorzien zijn in Madrid aangekomen om zich bij de regeeringstroepen aan te sluiten. Een regeeringsmededeeling Zondagmiddag liet het Spaansche minis terie van Binnenlandsche Zaken de volgen de mededeeling voor de radio voorlezen: „De onderwerping der rebellen schrijdt voort. De opstandelingen te Malaga en Barcelona hebben zich aan de wettige autoriteiten overgegeven. Te San Sebastian, waar opstandelin gen zich meester van de stad hebben trachten te maken, is de normale toe stand hersteld. Geruchten, dat troe pen uit Segovia en Locrono naar Madrid oprukken, zijn absoluut on juist. De soldaten der opstandige troe pen hebben hun chefs verlaten en zich bij de wettige overheid aangemeld, teneinde de wapenen op te nemen voor de republiek. In Barcelona is de rust volledig her* steld. Te Melilla zijn de opstandelingen volkomen op de vlucht Een groot aantal hunner wijkt naar Fransch ge bied uit, waar zij onder bewaking worden gestald. Vier provincies in handen der opstandelingen RABAT, 20 JulL Het radiostation Sevilla deelt mede, dat de provincies Andalasie, Castilie (Madrid uitgezon derd) Aragon en Navarra thans in han den zijn van de opstandige troepen. Een leider der opstandelingen geeft zich over LONDEN, 20 Juli. Volgens berichten uit Spanje ontvangen, heeft de zich in handen der opstandelingen bevindende kruiser „Churruca" Cadiz hevig gebombardeerd. Pas nadat order was gegeven, de stad te bombardeeren. werd de bemanning er zich van bewust, dat zij onder leiding stond van opstandige officieren. Generaal Godet, die den opstand te Barce lona leidde, heeft zich overgegeven en aan de opstandelingen te Barcelona de raad ge geven hetzelfde te doen. RUIM 200 DOODEN TE LA LINEA GIBRALTAR, 20 Juli. Allen, die uit La Linea te Gibraltar zijn aangekomen, vertellen van de verschrikkelijke nacht, die zij hebben doorgemaakt. Velen schat ten het aantal dooden, waarmede de straten bezaaid zijn, op 200. De fascisten zijn thans volkomen meester van La Linea, doch verklaard wordt, dat een sterke regeeringsmacht oprukt om de stad aan te vallen. MUITERIJ TE MADRID MADRID, 20 Juli. In de kzerne „La Mon tana" te Madrid is muiterij uitgebroken, die echter onmiddellijk werd onderdrukt, muiters hebben zich onderworpen. DE VOORGENOMEN GRONDWETSHERZIENING De drukpersvrijheid De Regeering heeft in de Grondwets herziening geen beperkende bepalingen ten aanzien van de drukpersvrijheid op genomen. De wetsontwerpen zün, naar we ver namen, reeds aan den Raad van State toegezonden. Indien ze al niet reeds te rug zijn, is dat toch spoedig te verwach ten, zoodat de indiening der voorstellen bij de Tweede Kamer binnen niet lan gen tijd mag worden tegemoet gezien. Het Utr. Dagblad verneemt voorts, dat ii zake het weren van revolutionaire leden van openbare lichamen een technische wij ziging in het ontwerp is aangebracht, in dier voege, dat de beoordeeling, voor zoo ver het een lid van een der Kamers Staten-Generaal of van Provinciale Staten betreft, in handen is gelegd van het be treffende college, terwijl de beoordeeling t.a.v. leden van lagere colleges als ge meenteraden in handen is gelegd van Gedeputeerde Staten der provincie, waar onder de corporatie ressorteert. De maritieme defensie van Indië Naar we vernemen, is de indiening van voorstellen met t betrekking tot de maritieme defensie van Ned.-Indië spoe dig te verwachten. De desbetreffende voorstellen hebben den Raad van State reeds gepasseerd. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit TWEE bladen Op het stille strand bij Scheveningen heeft de zee weer een slachtoffer ge- eischt. Te 's-Gravenhage is een auto het trottoir opgereden, waarbij vijf men schen werden gewond. Het Schaaktournooi te Zandvoort. Een onderhoud met Mr L. Niemöller over de phenomenale daling van de prijzen der. tuinbouwproducten. De nieuwe gouverneur-generaal heeft Zo* terdao gesproken over de betrekkingen tus schen Nederland en België. In Spaansch-Marokko is een militaire opstand tegen de volksfrontregeering uitgebroken, die zich ook naar het moe derland heeft uitgebreid. Omtrent de machtsverhoudingen verkeert men no<| in het onzekere. De regeering der vrije stad Danzig heeft door een reeks van maatregelen feitelijk, de grondwetdie door den Volkenbond gewaar borgd wordt, opgeheven. In Genève iieerschl hierover groote beroering. M! Vleeschschotels met Soep \en Diverse Groenten als: Soep - Biefstuk - Dop. - Aard. /Soep - Oester - Sperb. - Aard. CENT Soep - Carb. - Snijb. Aard. NA 3 UUR 10 CENT HOOGER COOP. RESTAURANT A'DAM, MOLENPAD 2 b.tL Leidschegrachf (Adv.} Scholier botst tegen melkwagen Hij bestudeerde zijn rapport Toen Zaterdagmiddag de 14-j'arige zoon van den heer T. Lageveen uit Nieuw- schoot per fiets naar huis reed en onder weg zijn schoolrapport bestudeerde, zag hij niet dat een melkwagen op den weg stond. De jongen botste tegen den wagen en kreeg den disselboom van het voertuig tegen het onderlijf, waarna hij bewusteloos op den grond viel. Twee doktoren waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp. De jongen werd naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. De toestand van den- jongen is hoogst ernstig. Vier menschen in levensgevaar De zee eischt weer een slachtoffer Zaterdagavond ongeveer negen uur ge raakte een 15-jarige jongen A. W. de J. in zee aan het stille strand bij Schevenin gen bij den golfbreker tegenover de politie- tent in gevaar. De twee gebroeders A. en G. van der H. uit de Boeistraat, resp. 23 en 19 jaar, begaven zich daraop eveneens in zee om te trachten den drenke ling te redden. Ook zij kwamen ech ter in levensgevaar te verkeeren, waarop de agent van politie v. D. te water sprong. Hij werd evenwel vast gegrepen door de gebroeders v. d. H., doch wist zich met groote inspanning los te werken, en zag nog kans G. v. d. H. te redden. Inmiddels had zich nog een 17-jarige jongen J. M., te water begeven om den broer te redden, doch zonder resultaat. De 23-jarige A. van der II. verdronk, voordat hem de reddende hand kon worden verleend. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. De aanleidende oorzaak van alles, de 15- jarige A. YV. de J-, slaagde er ten slotte In, op eigen kracht het strand te bereiken. Nader wordt gemeld: Het lijk van den 23- jarigen A. van der H. is tusschen de haven en den vuurtoren aangespoeld. II PijpTabak Taeonia Leeuwarden (AdvJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1