STADSNIEUWS C, F. MEERPOEL KNOOP 1936 WOENSDAG 15 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Kantteekeningen bij het raadsverslag Toen de raad na een langdurige dis cussie met een behoorlijke meerderheid het voorstel van B. en W. om aan den commissaris van politie een vergoe ding van f500 'sjaars te verleenen in verband met het onderbrengen van de brandweer bij de politie, verwierp, heeft hij zich o.i. aardig in de nesten gewerkt. Het is te begrijpen, dat de vroede vade ren met dit voorstel niet bijster ingenomen waren. Immers in een vergadering voor eenige maanden geleden hadden zij een voorstel van en W. om dit college te machtigen aan H. M. de Koningin te ver zoeken het salaris van den commissaris o.m. dezelfde reden met f 500 te verhoogen verworpen en thans zouden zij gedwongen worden, zij het dan in eenigszins anderen vorm, de verhooging toch toe te staan! En dus trokken de verschillende woord voerders der fracties, met den heer Beeken kamp aan het hoofd, op allerminst mal- sche wijze, te velde tegen den burgemees ter die den minister in deze geadviseerd had en tegen den minister zelve, die den Raad dwong op een pas genomen besluit terug te komen. Deze verontwaardiging was volkomen ad rem. Zelfs degenen die inder tijd voor de verhooging hadden gestemd teekenden ernstig verzet aan tegen dezen gang van zaken. Men toonde -zich in het debat echter verstandig genoeg om in te zien dat al dit verzet weinig zou helpen. Ook de heer Beekenkamp, de vurigste op posant in deze zaak, die een keur van ar gumenten in het debat bracht om de ont stemming van den Raad1 te luchten, zag heel goed in dat weinig anders over bleef dan het hoofd in de schoot te leggen. Wel deed hij alles om te redden wat er nog te redden viel, in de eerste plaats door te trachten uitstel te verkrijgen en de zaak te Verbinden aan de kwestie van de vergoe ding voor brandweerdiensten van het lagere politie-personeel, welke spoedig aan de orde komt en in de tweede plaats door mèt do heeren Wilmer en Wilbrink voor te stellen de toekenning van de vergoeding niet van terugwerkende kracht te doen zijn, welk amendement door R. en W. werd overge nomen, maar hij wachtte zich er wel voor om tegen het voorstel zelf te stemmen, om dat hij de raad daardoor in een onmoge lijke positie had helpen brengen. Immers de Minister stelde zijn mach tiging om den commissaris van politie met het oppercommando van de brand weer te belasten, afhankelijk van de toekenning van de vergoeding en er schoot den Raad dus niets anders over dan deze vergoeding te verleenen. Men kan immers geen anderen comman dant aanstellen en evenmin kan men het onderbrengen van de brandweer bij de po litie weer ongedaan maken. Een onaan gename dwangpositie, ja, maar daarom behoeft men de proporties nog niet uit het oog te verliezen en daarvoor mag men al lerminst de gemeente in de impasse brengen De s.d.a.p. (behalve de; wethouders dan). Stoorde zich echter niet aan de gevolgen en stemde tegen en met haar eenige raadsleden Tan wie wij sterk de indruk kregen dat zij tot verontwaardiging gebracht door het woord van den heer Beekenkamp, het poli tieke inzicht missen om de zaak dadelijk weer nuchter te bekijken. Zoo werd dus het voorstel van .b. en W. verworpen en de raad is o.i. daar mee in een netelige positie geraakt. Meent men dat de minister zal zeggen: Nou, vooruit, dan hoeft het niet? Wil men de brandweer van de politie los maken. Natuurlijk niet! Er zal waar schijnlijk niets anders op zitten dan dat men binnenkort toch bakzeil haalt en dan zal de positie nog veel onaangena mer zijn. Over de rest van 'de agenda van deze lang Üurige zitting valt niet heel veel te zeggen. Het was voor 't meerendeel kleingoed, ter wijl voorts een aantal restantjes van vorige fittingen werden opgemaakt. De raad .wenschte niet te tornen aan het salaris van den burgemeester en aan de vergoeding van de wethouders. De burgemeester heeft reeds een flinke korting moeten ondergaan en de wethouderssalarissen zijn toch al aan den lagen kant. Een korting van het salaris van den secretaris wilde de raad wel toestaan evenals van het salaris van den ontvanger hoewel dit laatste bij vergissing geschiedde, daar de heer v. d. Reijden verkeerd stemde en de motie om het salaris te handhaven dientengevolge met 17—16 stemmen verwor pen werd. De raad heeft in dit alles echter slechts adviseerende stem. Weemoedige woorden werden gesproken bij het voorstel om de Gem. Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen op te heffen, maar niemand deed een ernstige po ging om de opheffing te voorkomen. Begrij pelijk. De school is al aan 't uitsterven. Cri sisverschijnsel? Gedeeltelijk weL Maar ook: groei van 't bijzonder onderwijs. En helaas ook: kinderbeperking, zooals de heer Gos- linga terecht als de diepste oorzaak aan wees. De interpellaties 'die aan 't' eind' van den 'avond werden gehouden hadden niet veel om 't lijf. De interpellatie-Schüller over de kwestie „Tuinstadwijk" zal in de volgende zitting beantwoord worden. INSTITUUT PONT Behalve de reeds gisteren in dit blad ver melde examen-candidaten, die slaagden voor privé-se ere tare sse heeft ook mej. Suus Ivanbier, alhier deze opleiding met goed ge volg doorloopen. Leerlinge Instituut Pont, Breestraat 85a, alhier. Bij de aanvrage om vergunning voor een buitenlandsche vrouwelijke arbeidskracht, 'die nog niet in Nederland vertoeft, dient te worden overlegd: a. een verklaring van een geneeskundige. Waaruit blijkt, dat de vreemdelinge een goede gezondheid geniet; b. een bewijs van goed zedelijk gedrag, 'afgegeven door autoriteiten van de plaats waar de vreemdelinge woonachtig is. Van Wie? Bij de politie zijn 'nJJ"htingep te bekomen bmti-ent een roeiboot die in den Rijn nabij de Spanjaardsbrug is komen aandrijven Uitstapje met het s.s. Prinses Juliana Nu de vacantie-tijd voor sommigen reeds begonnen en voor anderen toch voor de deur staat, mogen wij misschien even de aandacht vestigen op de dagelijksche tochten die het s.s. Prinses Juliana vanuit Leiden naar Am sterdam en terug onderneemt. De witte boot met de gele pijp met groene band vaart 's morgens van de Haven af om via de Kaag en langs Aalsmeer en Schiphol naar Amster dam te gaan, zoodat zij wel door een van de allermooiste gedeelten van onze provin cie komt. Zoo'n boottocht met zijn voortdu rende afwisseling van het landschap en zijn weldadige rust, is ongetwijfeld een van oe mooiste uitstapjes, die men zich denken kan .als men eens een daagje van zorgen vrij wil zijn. De „Prinses Juliana" is een comfor tabele. boot met een geheel windvrij prome nadedek op de wijze van een glazen spoor wegcoupé, waarin men de ventilatie kan regelen zooals men zelf wil. Onderweg wordt rezorgd voor een prettig stukje muziek zoo dat men voor eentonigheid niet behoeft të vreezen. Het is natuurlijk niet nooaig dat men geheel meegaat naar Amsterdam. Men kan ook Schiphol aandoen, terwijl op ver zoek ook andere tussohengelegen plaatsen worden aangedaan. In elk geval: het tochtje is zeer de moeite waard. Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de regelma tig in ons blad voorkomende advertenties. Begrafenis D. Emmerling Op Oud Eik en Duinen te 's-Gra- venhage is gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Leidschen student D. Emmerling uit Heiloo bij Alkmaar, die Vrijdug j.l. op den Rijksstraatweg naar Assen te Bovensmilde met zijn moterrijwiel tegen een melkkar is gebotst en op slag werd gedood. De belangstelling op de begraafplaats was, vooral van de zijde van het Leidsche Studentencorps, zeer groot. Talrijke stu dievrienden vergezelden hun op zoo nood lottige wijze verongelukten makker naar zijn laatste rustplaats. Het collegum Academicae Lugduno-Ba- tavae Supremum, bestaande uit de heeren H. André de la Porte Jr., R. A. van den Wall' Bake en L. W. Sluyterman van Loo, was op den doodenakker aanwezig. De Sociëteit „Minerva" werd vertegenwoordigd door de heeren ten Bokkel Huinink en Vroon. Voorts werden opgemerkt dr. Frei- herr von Kittlitz uit Zoblitz, mr. J. G. Ste- neker, uit Amsterdam, W. F. Dorgelo, leeraar aan het gymnasium te Alkmaar, jhr. mr. C. H. J. van Haeften, mr. A. H. Kamerlingh. Onnes en dr. J. Beets. Een schat van bloemstukken en kransen dekte de baar. Namens 't Leidsche Studentencorps heeft praeses, de heer André de la Porte, bet woord gevoerd. Ofschoon Emmerling slechts een jaar van het corps deel uitmaakt, aldus spreker, nam hij er een vooraanstaande plaats in, in het hijzonder voor wat het muziekgezelschap betreft Zijn nagedachte nis zal bij het corps in hooge eere blijven. Een familielid dankte voor de betoonde deelneming. Vele bloemstukken werden op het graf gelegd, waaronder een van den rector en de leeraren van het gymnasium te Alkmaar. Gem. H.B.S. 5-jarige cursus Overgangsexamens Bevorderd tot de 2e klasse: H. van den Berg, F. van der Blij, J. C. Boekkooi, G. P. Bol, D. C. W. Boom, F. W. van der Burg, D. Cannoo, H. G. V. Christiaanse, F. L. Driessen, J. Garvelink, J. Geertsma, J. Gil- huys, H. J. Ginjaar, M. D. ten Hagen, J. Hoogeveen, G. Key, Ine. Passchier, Joh. H. Brilman, L. R. D. Kloprogge, L. H. Krol, C. J. Lambinon, P. J. Millaard, J. F. Min- B. Mulder, J. N. Munk, P. Otto, C. J. H .Öudshoorn, Netteke A. v. d. Puil, J. A. Riedel, E. de Roo, J. A. Roosdorp, C A. Scharpff, J. C. Schouten, A. J. Lindenberg, P. C. Molhuysen, K. N. Nieuwzwaag, R. Ra demaker, P. Seller, O. A. Singelenberg, Cor Snel, B. A. J. Sonderen, G. A. Steenpoorte, M. F. Verdoes, Arja Vosselman, R. G. J. v. d. Weerdhof, P. Westendorp, Kate de Winter, Herexamen 2, afgewezen 25. Bevorderd tot de 3e klasse: J. L. Boender, J. W. Broekhuizen, Mia de Bruyn, C. H. V. Christiaanse, Corrie Dirkse, Hilda A. v. d. Feltz v. d. Sloet, J. A. Habig, D. ten Hagen, B. Heydemann, Elis, M. Hokkeling, H. W. Joustra, R. Jüngeling, H. L. Kaan, A. van Katwijk, Christ. H. Keulemans, W. Messcher, H. J. Oswald, P. M. Remmelenkamp, A. Wes- sels, W. C. Noordenbos, J. v. d. Walle, Beb Brandon, K. den Hartog, W. de Jongh, Didi Kouw, J. Laan, S. Lammers, E. H. van Leeu wen, H. A. Meester, C. W. G. Metelerkamp, J. Nell, E. Nolles, P. A. v. d. Noordaa, P. L. Noteboom, A. C. Pellenkoft, Alie Rep, W. J. Ritter, H .O. Schaareman-, Th. B. Spuyman, D. W. van der Tak, J. H. Uiterwijk, W. P. C. Vermeij, B. EUy Visman, E. van der Walle, H. A. van Woudenberg, A. N. Wijnnobel. Herexamen 6, afgewezen 17. Bevorderd tot de 4e klasse: Adrie Babe- laar, Wiesje D. Biesot, J. H. M. den Brom mer, J. de Bruijn, C. W. A. v. d. Dool, A. C. R. v. d. Feltz, v. d. SI. J. Huysman, H. J. Koornstra, J. Lammens, J. J. Meerburg, A. Mellenbergh, E. L. Noach, C. A. van Os, L. A. de Ruyter, v. Stev., F. M. Eikerbout, An nie E. Brilman, F. P. v. Dijk, J. M. Güth- schmidt, K. P. Janse, W. van Katwijk, J. Krom, H. H. J. Ligtvoet, C. Noest, D. Ravelli, J. H. Romijn, A. van Rijs, Toetie A. v. d. Schaaf, W. A. van Schayck, E. W. Spoor, J. P. Stammes, Henmy A. de Blauw, Annie C. C. Daniels, G. Groen, A. J. Hartland, Jaap Koolhaas, H. Kruit, Janke Schoppen, A. W. Schouten, J. T. Steen, K. Tendeloo, K. H. Thiel, J. Valkenburg, J. S. Veenenbos, R, van der Vlerk, R. E. v. Voorst v. Beest. Herexamen 12. Afgewezen 15. Bevorderd tot de 5e klasse: J. v. Berge Henegouwen, J. Bonsel, Thea Brandon, P. Brouwer, C. Eggink, M. H. P. Fortgens, N. A. den Hartog, J. J. Houtkamp, B. J. Kluit, E. E. Kuijntjes, C. L. Modderman, Willy F. Monné, W. Nout, J. G. Lingeman, C. G. J. Fros, Betsy Lagas, J. P. van Mastenbroek, A. Prins, P. Versluys, T. J. van der Zee. Herexamen 6. Afgewezen 13. Bevorderd tot de 5e oec. klas: W. v. Berge Henegouwe, L. Th. M. Boelaars, E. Cancrl- nus, Rita van Deventer, W. Dikkers, S. Glas tra, G. Henkes, T. A. de Leeuw, Corrie J. Root, J. D. van de Vijver, Dora Zierfuss. Herexamen 2. Afgewezen geen. heusch, dit heb ik gebor- duurd met de Adler-Zick-Zack Naaimachine, waarmede ik ook knoopen aannaaien, stoppen en .V] sells knoopsgaten maken kan. Naaimachinehandel, Breestr. 171, Tel. 2657 (Adv. Academisch Ziekenhuis Jaarverslag over 1935 Aan bovengenoemd verslag is het volgen de ontleend: De in .het vorige verslagjaar uitgesproken noodzakelijkheid om ten aanzien der uitga ven de grod ste voorzichtigheid in acht ts nemen en om te zien naar versterking van tie inkomsten gold ook gedurende dit ver slagjaar als richtlijn. De ontvangsten voor Röntgenologisch on derzoek en Rünlgenologische behandeling, welke op f 20.000 waren begroot, werden met ruim f 3700 overschreden. Het aantal nieuw in dienst gekomenen bedroeg 193; aan 197 personen werd ontslag verleend. Het aantal mutatiën bedroeg in totaal 708. Het aantal opgenomen patiënten steeg van 7568 in 1934 'tot 7826; he-t aantal ver- pleegdagen van 170303 tot 171541, terwijl de inkomsten aan verpleeggelden daal den van f 284.2S6.94 tot f 283.503,50. Voor een juiste beoordeeling van deze ge gevens dient in aanmerking te worden ge nomen, dat het aantal verpleegclagen, waar voor geen verpleeggeld verschuldigd was, in dit verslagjaar belangrijk steeg. De materieele uitgaven, welke in de jaren 1933 en 1931 resp. f 346.551,57 en f 311.972,27 bedroegen, liepen terug tot f 304.421,98, een •vermindering derhalve van f 7500f De kosten per voedingsdag bedroegen in 1933 f 0,419; 1934 f 0.386; 1935 f 0,367. In de wasscherij werden 2.355.456 stuk3 waschgoed behandeld. Het waterverbruik bedroeg 89734 M3.; gas 73904 M3.; eleotriciteit 277.077 K.W.U.; ijs 197.128 K.G. Höt aantal poliklinisch behandelde patiënten bedroeg in de verschillende af deelingen: Heelkunde 6673 patiënten; Geneeskun de 4432 pat.; Keel-, Neus- en Oorheelkun de 3671 pat.; Vrouwenziekten 2516 pat.; Verloskunde 1969 pat.; Oogheelkunde 8035 pat.; Huidziekten 2484 pat:; Kinder geneeskunde 2046 pat. Op de Röntgenafdeeling werden Röntge nologisch onderzocht 8563 patiënten. Ver vaardigd werden 2S.950 Röntgenogrammen. Met Röntgenstralen werden behandeld 279 .nieuwe patiënten; hoogtezon-, dia'thermie- on radiumbehandeling werd toegepast bij 104 patiënten. Aquarium- en terrarium-vereen. Scatophagus Argus Gisteravond hield bovengenoemde verecni- ging een openbare propagandavergade ring in het voormalig Stationsgebouw Heerensingel. Deze drukbezochte vergadering werd dooi den voorzitter, den heer J. Gijzenij met een woord van welkom geopend. Spr. wees er op, dat de Vereeniging zich ten doel stelt 'de leden van voorlichting te dienen, o.a. door middel van het verstrekken van een gratis maandblad, terwijl daarbij de contributie uiterst laag is gesteld (nl. 30 ct. per maand). De heer J. W. H. Deutz, hoofdredacteur van het Ned. Tijdschrift Aqua-Terra, behan delde daarna voor de aanwezigen het on derwerp Natuurgenot in huis en wat het aquarium ons laat zien." Verschillende soor ten visch, zoowel koud water als sub-tropi sche en tropische deed spr. de revue passee- ren, zooals dat alleen door iemand met een jarenlange ervaring kan worden gedaan. Staande de vergadering gaven zich acht tien nieuwe leden op. Het secretariaat te gevestigd Schelpenkade 55. Slagader doorgesneden door stukje glas Gistermiddag was de 43-jarige timmerman J. C. G. in het perceel Spieghelstraat 2a bezig met het maken van glas in een dak raam. Daarbij moesten reepjes van het glas worden afgesneden. Een van deze reepjes is waarschijnlijk blijven hangen op de ladder waarmee G. werkte. Althans toen hij later deze ladder verzette stak het reepje glas hem in hef. linkerdijbeen. Daarbij werd een slag ader geraakt, zoodat G. veel bloed verloor. De E.H.D. bracht hem ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. Tusschen de rollen van een wringer Gistermorgen is op de zolder van hut perceel Zeemanslaan 36 het driejarig zoontje van mevr. S. met de rechter hand bekneld, geraakt tusschen de rol len van een waschmachine. Het armpje draaide tot de elleboog tus schen de rollen door. Door de rollen kaoot te slaan wist mevr. S. het kind te bevrijden. De E.H.D. constateerde dat de arm vrij ern stig gekneusd was en bracht het kind naar het Academisch Ziekenhuis. Waterpolo DE ZIJL III—H.G.A.I. (DEN HAAG) 1—0 Gisteravond speelden in de Zweminrich ting „De Zijl" alhier De Zijl III voor de competitie van den Kring den Haag tegen H.G.A.I, (Den Haag Rust 0—0. Eindstand DROEVE PLECHTIGHEID Hedenmorgen had op de Algemeene Be graafplaats aan de Schoolstraat de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van onze plaatsgenoot J. Schaper, die tengevolge van een motor-ongeluk Zondag 'is overleden. Op het kerkhof hield Ds J. Stehouwer een korte toespraak, waarbij hij woorden van troost tot de familie sprak. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl llYz gr. C. Het station Heerensingel Wat nog vervoerd kan worden De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland deelt mede, dat haar na on derzoek is gebleken, dat het verzenden en ontvangen van wagenladingen aan het Sta tion Heerensingel ongewijzigd zal worden voortgezet. Alleen zal met ingang van 20 Juli ,a.s. de verhoogde los- en laadplaats verval len, waardoor het niet meer mogelijk zal zijn rij- en voertuigen te vervoeren. Het vervoeren van tapissières, auto's, walsen en dergelijke zal derhalve niet meer over dit station plaats hebben. Voor stukgoederen was het station, zooals bekend, reeds met ingang van 1 Januari Ds SCHONEVELD GAAT HEEN Ds J. Schoneveld, predikant bij de Ned. Herv. Gem., alhier, heeft het beroep naar Groningen aangenomen. ZILVEREN JUBILEUM Heden herdenkt de heer M. den Hollander zijn 25-jarig jubileum als gemeentewerkman Vanmorgen werd de jubilaris met zijn echt- genoote per auto van zijn woning gehaald. Ter secretarie werd hij in de kamer van den burgemeester door dezen persoonlijk ge complimenteerd. In de trouwzaal van het huis der gemeente werd hij vervolgens in tegenwoordigheid van 't gemeentepersoneel op zeer waardeerende wijze toegesproken door den directeur van Gemeentewerken onder aanbieding namens de gemeente van een gouden horloge. Namens collega's werd hij geluk gewenscht door den heer Zimmer man, onder overhandiging van een bij het horloge passende gouden ketting. Hierna bleef men nog eenige tijd onder het genot van een kop koffie gezellig bijeen. ZWEMWEDSTRIJDEN Zaterdagmiddag zullen alhier in het Al phens Zwembad door de Goudsche Zwem band verschillende zwemwedstrijden wor den gehouden. De gaande en komende man Gevestigd: G. Achatz, dienstbode, Haarlemmerstraat'48a M. S. van Altena, Meezenstraat 2 W. v. Amerongen, dienst bode, Geeregracht 4 M. M. Skladnikie- wiczArmzorst, dienstbode, Warmonder- weg 1 A.v.d. Baan, onderwijzeres, Groen- hovenstraat 14 C. Bakker, Koninginne- laan 38 T. Zecker, dienstbode, Plantsoen 63 Wed. A. Oomsde Bos en fam., G. H. Bosch, Aalmarkt 4 Y. A. Opechowski Chovnacka en fam., J. de Wittstraat 30 M. H. Clant, Roodborststraat 51 R. Eder, dienstbode, Lijsterweg 21 M. A. v. Eijkel, dienstbode, Rijnsburgenveg 108 A. Th. A. Fonville, dienstbode, Heerensingel 3 Wed. E. H. Olyrlook—Fuchshuber, Kam. Onneslaan 6 M. v. d. BosGebuijs, huis houdster, Oude Singel 214 jkvr. A. M. J Gevers Leuven, administr. L. Dagblad. Oegstgeesterlaan 14 J. de Groot en fam., godsdienstonderwijzer, Koninginnelaan 74 D. J. ten Haaf, Rijnsburgenveg 10 Th van der Haai;, sigarenmaker, Kanaalstraat 41 Th. Hohenwarter, dienstbode, v. d. Brandelerkade 2 A. F. W. Jetten, semi- arts, Lijsterstraat 29 W. H. Keereweer en fam., Heerengracht 78 V. Keszi, lin nenmeisje, Houtmarkt 16 H. Koekkoek én fam., sigarenmaker. Kanaalstraat 41 -R. A. Kruizinga en fam., Witte Singel C. den Heldv. Leeuwen en fam., dienst- boda, Lammermarkt 31 J. G. H. Leffers, kap. Stoomvaart-Mij., Rijnsburgenveg 10S R. C. Lock, pensionhoudster, Groenhov straat 11 Wed. H. M. J Satter-r-Maassen en fam., de Sitterlaan 2a Th. J. Messink en fam., coupeur, Zeemanlaan 2a D. v. Norden, stuurman K.P.M., Haarlemmer straat 148, M. den Otter, huishoudster, Ambachtstraat 2 A. C. P. Otto, dienst bode, Parkstraat 23 C. Papa, Wasstraat 27 A. Piket en fam., serg.-maj. adm. in fanterie, H. de Vriesstraat 62 J. H. M. AkkermanReijers, Jac. Catslaan S3 II. K. Roessingh, Witte Singel 28 H. Rijn- hart, hoofdmachinist, L. Rijndijk 118 F. W. Rijsdam en fam., serg. schoenmaker, Oosterdw.straat 19 R. D. Sard, Oegst geesterlaan 41 P. M. K. Sc'nemmekes en fam,, sigarenmaker, Dahliastraat 4a P. A. Seidl, dienstbode, Breestraat 49 G. D J. M. Spendel, secr. redactie, Zoeterw.singel 80 J. v. Stal en fam., sigarenmaker, Waardstraat 43 M. Stapper, dienstbode, Lijsterstraat 26 W. v. Steenbergen en fa., Roodborststraat 35 J. C. Steenkamp én fam., metaalbew., Merelstraat 14 M. Steiner, dienstbode, Breestraat 49 H. A. Strehlke, dienstbode, Cronesteinkade 18 M. G. Urschitz, dienstbode, H. Rijndijk 107a Z. B. OudshoornVeneberg, Rijn- en Schiekade 116d M. A. Vermeulen, Utr. Jaagpad H. Vonk, spouwer, Gasstraat J. P. Vorkink, zendeling, Groenhoven- straat 18 F. J. Vos, sigarenmaker, Jan- vossensteeg 59 P. L. Ward, zendeling, Groen bovenstraat 18 B. Wassertheurer, dienstbode, Maredijk 161 W. Wernars en fam., sigarenmaker, Kanaalstraat 9. Vertrokken: K. Abels, Voorschoten, Leidscheweg 195f M. E. v. Aken, Haag, Weimarstraat 88 J. J. Akkerman, Den Helder, Koningstraat 8 M. Silvester- Baart en fam., Haarlem, K. Heerenstraat 17 zw. G. A. Bax', Woubrugge, Hoogmado B 349 H. v. d. Berg, Enschedé, v. Heutz- plein 7 Th. J. Bodt, Arnhem, Leoninus- straat 53 H. J. Cozijn, Alkemade C 47 C. F. Diesch, Middelburg, Markt I 12 J. H. A. Dubois, Haag, Kauwlaan 11 P. J. Fehmers, Oegstgeesf, Koninginnelaan 12 I. Chr. J. Gleim, Hillegom, Leidschestr. 39 A. Groenewege en fam., Maartensdijk, Schimmelp.laan 46 D. v. Heijst, Rijns burg, Hofstr. 7 J. v. d. Hoed en fam., Gouda, Groenendaal 99 P. v. Houten, Rotterdam, Oostplein 14 C. Jansen, Arn hem, Nieuwstraat 41a G. M. II. Janssen, Vonlo, Puteanusstraat 8 H. C. Kinkel. Woubrugge, B 19 M. J. J. Klompenhou wer, Utrecht. K. Smeestr. 27 A. Koelewijn. Den Haag, Bunschotenschestr. 64 F. J. BerkelouwKoet, Londen, 44 Little Heath W. P. Kole, Rilland Bath, 2e weg M. W. C. v. d. Kooij, Rotterdam, Meent 13b P. J./ Kuitert, Rotterdam, Mathenesserlaan H. W. M. Leeflang, Noordwijk, Voor straat 65 W. J. Koning-Litz, Voorschoten, Leidscheweg 201 h. J. M. Mulder, Rijns burg, Oegstgeesterw. 20 A. B. Oderkerk, Utrecht, Catharijnesingel 101 M. J. Pau wels, Den Haag, Vaillantlaan 264 A. W. de fleijt, Haag, Obrechtstr. 15 J. Schaf- tenaar. Putten, Stationsstraat 29 J. Scheepstra, Haag, Volkerakstr. 38 P. A. M. Schimmel, Amsterdam, 's-Gravenzande- plei-n 18 P. J. Swart, Wassenaar, Duin- voetlaan 18 L. M. v. d. Velden, Rotter dam, Kruisstr. 9b P. C. Verlaan, Noord- wijk, Hoogeweg 13 D. Vervat, Wassenaar, Prinsenweg 77 A. C. v. Voorst Vader. Delft, Westplantsoen 31 J. J. v. Waas, Oegstgeest, Terweeweg 58 E. J. v. War- melo, Haag, Pauwenlaan 91 II. Woi- dringh, Haag, Adelheidstraat 242 V. Wolf, Noordwijks Offcnweg 7a. Wielrijders opeen v/orpf- ZWEEFZADEL Tiet niet ctuMk, Vraagt Uw rijwielhandelaar BURGERLIJKE STAND R ONDERTROUWD: J H C Fisser 23 Jr en J H M A Casteleln 24 jr GEBOREN. Antoinette S, dr v W T Altin-g en D T Wegers Christina M„ dr v Th W Com- meling- cn S C Devilee Alida. flrv J G Mon- fils en S Pouw Jacoba J M, dr v W F de Haas en J M Paddenburg Hendrik C. zn v H C KKuUl en G Nlevaart. OVERLEDEN: C v DDI—Schneiders wede 87 J UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN ADRES AAN DEN RAAD In verband met het voorstel van B. en W. aan den Raad betreffende den verkoop van een perceel bouwgrond aan de G.V. „Hou vast" voor den bouw van een turnhal de van Velzenstraat, is en bloc door alle eigenaren en bewoners dier straat aan den gemeenteraad een adres ingediend, waarbij bewoners en eigenaren hun bezwaren tegen de stichting van een dergelijk gebouw ken baar maken. Adressanten vreezen. dat het houden van oefeningen etc. ontegenzeggelijk veel hinder en leven voor de bewoners zal veroorzaken, te meer daar bij tot standko- iming van een dergelijk gebouw dit vermoe delijk ook aan andere vereenigingen zal •vorden verhuurd, zoodat is te verwachten dat avond aan avond hierin alle mogelijke oefeningen worden gehouden. Bovendien geven adressanten in genoemd adres te ken nen dat zij zich alsnog niet kunnen inden ken. dat de raad aan de voorgestelde koop zijn goedkeuring zal verleenen, daar er zoowel bij het college van B. en W. als ver schillende leden van den raad reeds jaren nffar is gestreefd om voetbalterreinen etc. te verplaatsen van uit het centrum der ge meente. Bovendien brengen adressanten hun bezwaren in tegen het gemeentelijk grond bedrijf, dat voorstelt tot verkoop van den bedoelden grond aan B. en W., terwijl reeds in 1935 een tweetal eigenaren van huizen in genoemde straat zich tot dit bedrijf heb ben gewend via een bemiddelaar om dezen grond te koopen. terwijl nu, hoewel het grondbedrijf enkele weken terug met hun bemiddelaar over dezen grond heeft onder handeld en de eigenaren met de door het grondbedrijf gevraagde prijzen accoord zijn gegaan, zonder hen of hun bemiddelaar ver der in kennis te stellen het geheele perceel grond aan H.V. heeft verkocht. Adressanten verzoeken derhalve den raad het voorstel van B. en W. tot verkoop van dezen grond voor een bestemming en stichting van een dergelijk gebouw niet aan te nemen doch af te wijzen, voorts genoemde eigenaren en andere eigenaren der huizen in genoemde straat alsnog in de gelegenheid te stellen genoemden grond te koopen en indien men met dezen niet- tot overeenstemming mocht komen en de verkoop van den grond aan H.V. toch door jcou gaan, dan zoodanige be perkende bepalingen en voorwaarden te stellen, dat de omgeving niet zal worden ontsierd en de huurders der woningen in deze straat niet in hun rustig woongenot zullen worden gehinderd of eenige belem mering zullen ondervinden. BOSKOOP In de Juli-vergadering van bovengenoemde afd. was weder zeer veel plantenmateriaal aanwezig, dat de bespreking ten volle waard was en niet minder het oog bekoorde. Ursinia anethoïdes, een fraaie zomerbloem met warme oranjekleur met roode ring in 't hart, die zich uitsluitend bij zonneschijn opent, liet de heer van Soest zien. Een 12-tal rozenvariëteiten van den heer Jan Boer Gz., oude en nieuwe soorten, boeiden het oog. We zagen o.m.: Mme. Abel Cbatenay, Etoile de Hollande, Lady Hillingdon enz. Van denzelf den inzender een vaas met Asclepias tube- rosus (zijdeplan), van zaailingen afkomstig, een variatie van geel tot diep oranje, uit nemend geschikt voor border en snijbloem. Voorts een vaas met Alstroemeria auran- tiaca, schitterende oranje bloemen. De voorzitter, de heer G. J. van Noordt, had eenige takken met byna witte bloemen van Magnolia Thomsoniana medegebracht. Van een anderen inzender valt nog te ver melden Lilium Willmottae, wasachtig gespik keld oranjerood, en Lilium canadeuse, geel. De heer P. H. Kooy demonstreerde de nieuwe Astilbe's Fanal en Etna, waarvan de eerst genoemde opvalt door haar overheerschend roode kleur. De heer D. Veerman toonde eenige Ceanothus-variëteiten, als: Gloire de Versailles, Gloire de Plantiers, Benke Uan- dore, Indigo, Henry Desfossé en Byou, alle van azuur- tot donkerblauw en de witte, albus plenus genaamd. Wij doen slechts een greep uit het vele schoone, dat flora op deze vergadering te ~en gaf. Na afwerking van enkele huishoudelijke zaken werd besloten een reis per luxe tou ringcar naar Nijmegen te maken, om aldaai deel te nemen aan de vriendschappelijke bijeenkomst^ der Maatschappij op 28 Juli, waarvoor zich verschillende leden opgaven. BRANDSTICHTING Voor de Haagsehe rechtbank s'tond te recht de koopman F. J. C., verdacht van brandstichting, gepleegd in den namiddag van 26 Februari j.l. in zijn zaak aan de Bootstraal, waar de brand was ontstaan op den zolder. Volgens C. was de oorzaak van den brand een teil, gedeeltelijk gevuld mm benzine, waarmede hij bezig was, het haar te wasschen. De benzinedampen zouden vlam gevat hebben, omdat in de onmiddel lijke nabijheid daarvan een brandende si garet op een kist lag. In deze zaak werd een groot aantal getui gen gehoord, waaronder deskundigen, die o.m. verklaarden, dat de lezing, welke C. van de oorzaak gaf. in alle opzichten on juist was en dat door hem genomen proeven onomstootelijk hadden aange'toond, dat de benzine, welke over den vloer van den zol der was uitgestort, in verbinding gebraent moest zijn met open vuur. ITet O.M. achtte de brandstichting bewe zen, noemde C.'s verklaringen onwaar en °ischte 3 jaar gevangenisstraf. De verdediger noemde de dagvaarding niet volledig, bes!reed de meening van des kundigen en betwistte het, dat hier sprake kan zijri van gemeen gevaar van goederen. Pleiter vroeg ontslag van rechtsvervolging, subs, vrijspraak. Uitspraak 21 Juli a.s. RADIO DISTRIBUTIE WOENSDAG 15 JULI Programma III: 8.— Keulen. 8.45 diversen, I0.é05 Keulen, 11.20 Par«s R.. 12.20 Keulen, plm 13.15 Brussel VI., 14.20 Keulen, 14.60 Parijs R.. 17.20 Brussel VI., 17-50 Parijs R., 18.20 Keulen. 20.20 Brussel Fr., 22.20 Beromunster, 2.50 Boeda pest of dlv„ plm. 3.20 Keulen. Programma IV: 8.Brussel VI., 9.30 Gram.- muz. G.R.D., 10.35 Londen R., 12.20 Droltwlch, 15.35 Londen R„ 17.35 Droltwlch, 18.20 diversen, 19.05 Droitwich, 20.20 Londen Reg. DONDENDAG 16 JULI Programma III: 8.Keulen, 8.45 diversen, 10.05 Keulen, 11.15 Droltwlch, 12.35 Keulen, plm. 13.15 Brussel VI., 14.20 Keulen. 15.20 Droit wich, 16.10 Parijs R.. 17.20 Brussel VI.. 18.60 Brussel Fr.. 19.20 Keulen, 21.05 Parijs R., 23.05 Berlijn. Programma IV: 8.— Brussel VI, 9.20 Parijs •R.. 10.35 Londen R.. 13.20 Droitwich, 15.20 Lon den R., 17.35 Droitwich, 18.20 diversen, 18.50 Droitwich, 19.30 sportpraatje door den heer J, G. A. Janssen, joudnalist; 20.Droltwlch, 20.2n Brusgel Fr.. 21.20 Droitwich, 21.50 diversen, 22.20 Droltwlch, 22.40 Rome of dlv, 23.20 Lon den Reg. Agenda DIENST DER APOTHEKEN Sc De avond-, nacht- en Zondagsdienst der 1 Apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargenomen door do apotheken G. H. Blanken, Hoogerwoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare L. 40, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274, J. DUYVERMAN ACCOUNTANT Lid N.LV.A, Graaf Florisstraat 80. Rotterdam Kievietlaau 27 Wassenaar Belastingzaken <e: HILLEGOM EERSTE DROGE VEILING VAN BLOEMBOLLEN fca Uitslag gehouden Droge Veiling door de pS| Coöp. Veilingsvereeniging „Hillegom" U.A, te Hillegom. op Dinsdag 14 Juli. De aanvoer van Tulpen w,as nog gering, f die van Crocussen grooter. De belangstelling L was buitengewoon groot en de kooplust goed r 1e noemen. De volgende prijzen werden be" F steed: Crocussen: Agnes 8—9, 16 ets. 78, 10 ets, Amethyst 9—10, 25 ets, 89, 16 ets, Baron, k v. Brunow lOop. 45 ets, id. 910. 33 ets, id. Ui' 8—9, 17 ots, id. 7—8, 11 dts, Faust 9—10, 28 lu ots, Grand Lilac 10op, 45 ets, id. 910, 3Q ee ets, id. 89, 16 ets. Heraut 89, 18 ets. Ju- |g bilee lOop, 50 ets, Kathleen Parlow lOop, 5a f ets, Marie 8—9, 18 ets, Montblanc 9, 27 cfó, Nancy Blue 910, 25 ets. Purpurea llop, F f 1,45, Remembrance 9op, 60 ets, id S9, 35 r ets, id. 7—8, 20 ets, Sky Blue 8op, 17 ets, id, L, 7—8, 11 ets. Snowstorm 9—10, 45 ets, id. 8—9, 24 ets, Sir Walter Scott zlO, 50 ets, id. z9. 32 ets, id. z8, 17 ets, id. z7, 12 ets, Striped: el Beauty lOop, 50 ets, The Bishop lOop, 50 ets,121 id. 9—10, 35 ets, The Sultan 9—10, 30 ets. Tulpen: Lady Moore zlO, 90 ets, Oranje I Nass.au zl2, f 1,75. id. zll, f 1,45, SchlegeÜiH Max zl2, f 1,50, id. zll—12, f 1,25. in Bijgoed: Colchicums .van f 2f 4,50, Eran;- po: thus Hyemalis 55 ets. |er F KATWIJK AAN DE RIJN f ERGERLIJKE BALDADIGHEID Den laatsten tijd bereiken ons ,voortdti«|H] rend klachten van verschillende tuindera'L over verregaande baldadigheid op hun lan-'g derijen, een baldadigheid, die soms over" gaat tot diefstal van tuinbouwproducten,' Peen wordt meegenomen -door niet recht" hebbenden; aardappelen opgerooid; bloe« men uitgetrokkep. en soms meegenomen, soms vernield achtergelaten. Het is te hos pen, dat de politie hieraan spoedig een ein- de zal kunnen maken. KATWIJK AAN ZEE VOETBAL Na een spannende wedstrijd is het QuicK Boys gelukt L. D. W. G. een 4r—0 nederlaag toe te brengen. Hiermede heeft zij zich in het bezit gesteld van den door Katwijk uit* geloofden beker. Scheidsrechter was de heer Neuteboom. KOUDEKERK BLOEDDORSTIGE HOND Van den veehouder D. C. v. d. V. in dö Lagewaard alhier werden gisterenmiddag door een bloeddorstige hond van den vee" houder D. R. een lamschaap en een 5-tal kippen verscheurd. Om verder onheil ta voorkomen heeft R. zijn hond onmiddellijk afgemaakt, terwijl de schade onderling werd geregeld. LISSE COÖP. VEILINGSVEREEN. VOOR BLOEM" BOLLENKWEEKERS H.B.G. (G.A.) Gistermiddag hield de Coöp. Veilingsver" een. voor Bloenibollenkweekers H.B.G. te Lisse haar eerste droge veiling van leverbare bloembollen. Alvorens tot het veilen der ingebrachte bloembollen over te gaan, heette de heer P. Warmerdam Czn., mede namens zijn overige bestuursleden, alle aanwezigen hartelijk welkom. Spr. kenschetste in korte woorden het verloop van het vorig veilingjaar en sprak er zijn groote voldoening en dank over uit dat, mede door de groote medewerking zoowel van ltoopers als principalen, het mo gelijk was over het seizoen 1935 voor plant goed 100 pet en voor leverbaar 99^ pet. uit te keeren. In het kort memoreerde spr. de vele moei lijkheden waarmede kweeker zoowel al3 exporteur in het afgeloopen jaar hebben te kampen gehad. Ofschoon deze moeilijkheden, zoowel binnenlandsche als buitenlandsche, niet geheel zijn verdwenen, achtte spr. do toestand voor het komende seizoen iets beter. De prijzen laten zich thans reeds beter aan zien dan het vorig jaar. Spr. sprah de wensch uit. dat in het komende seizoen grootcre export der bloembollen naar het buitenland mogelijk zou zijn. Vervolgens, werd tot het veilen overgegaan. Ofschoon de aanvoer voor deze eerste veiling nog niet groot was, bleek er, gezien het aan tal bezoekers, veel belangstelling te zijn. AANVANG VEILING-SEIZOEN HOLLANDS BLOEMBOLLENHUIS Wij vernemen, dat de veilingen van droge bloembollen in Hollands Bloembollrnhuis a.s. Zaterdag 18 Juli zullen aanvangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6