REISBUREAU „LIBERTAS' ZATERDAG 11 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG GEMENGD NIEUWS Auto- en motorongelukken Te Amsterdam heeft in de 2e Nassau- straat een auto een voetgangster aangereden. Deze kwam zoo ongelukkig te vallen, dat zij bewusteloos bleef liggen. Zij had een gapen de hoofdwonde. In zeer emstigen toestand is zy in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Te Assen reed de 16-jarige G. Schou ten op zijn fiets op de Hoofdvaart achter een bestelwagen. Plotseling kwam S. achter het voertuig vandaan en reed tegen de auto van den heer Kolk uit Gieten. In hopeloozen toestand werd het slachtoffer naar het zie kenhuis vervoerd. Den bestuurder treft geen schuld. Te Hoogezand is op den Groninger- weg de achtjarige J. Teuken, die plotseling van achter een auto vandaan kwam, door een andere auto overreden. De jongen werd in deerniswekkenden toestand in een in de na bijheid zijnde woning binnengebracht. De toestand was hopeloos. Den chauffeur treft geen schuld. Doodelijke auto-ongelukken Men meldt ons uit 's Gravenhage: In de Herderslaan, hoek Zuid Buitensingel alhier is Vrijdagavond omstreeks half 6 de 68-jarige J. A. uit de Valeriusstraat door een auto aangereden. A. werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal vervoerd, waar hij in den loop van de avond is overleden. Te Zaandam is aan de Oostzijde, ter hoogte van de Bloemstraat, de 22-jarige wiel- rijdster A. M. van der Kloet door een vracht auto aangereden. Zij kwam te vallen, waar door het achterwiel over het hoofd ging. Het meisje was op slag dood. De bestuurder van de vrachtauto is aan gehouden; de wagen is in beslag genomen. Vrijdagavond is de ongeveer twintig jarige D. Emmerling uit Heiloo bij Alkmaar, student in de rechten te Leiden, die op den rijksstraatweg met zijn motorfiets in richting van Assen reed, even voorbij de Norgervaart te Bovensmilde met een door een paard bespannen melkkar in bot sing gekomen en op slag gedood. Het lijk is naar het ziekenhuis te Assen vervoerd. De doktoren Freeve uit Smilde en Kalverkamp uit Assen waren kort na het ongeluk ter plaatse. De motorrijder is van achter tegen de kar opgereden. De politie heeft een der zoek ingesteld. Ernstig motorongeluk op den weg Zwolle-Meppel Hedenmorgen had op den weg Zwolle Meppel bij de" Lichtmis, gemeente Nieuw L e u s e n, een ernstige motor botsing plaats. Twee motorrijders, beiden op weg naar Assen, ter bijwoning van da t.t.-races, zijn in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. Een der motorrijders, zekere H. uit Amers foort, werd op slag gedood. Zijn duo-passa gier, zekere L., eveneens uit Amersfoort, be kwam een ernstige schedelbreuk. Hij is naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overge bracht. Het stoffelijk overschot van den heer H werd eveneens naar genojmd ziekenhuis vervoerd. De andere motorrijder bleef on gedeerd. EEN RARE VRIJER Een inwoner van de gemeente Naald- wijk bezocht des nachts een boerderij te 's-Gravenzande, met het doel de daar wonen de dienstbode te spreken. De boer was op dit nachtelijk bezoek weinig gesteld, en som meerde den jongeman te verdwijnen, en lie ver bij daglicht terug te komen. Eenige malen werd de verliefde jongeling verjaagd, maar de liefde dreef hem telkens weer naar de boerderij. De landbouwer nam toen in arre- moede zijn jachtgeweer, en loste een schot in de lucht. Dit alarmeerde de politie, die snel op on derzoek uittoog. Het schot had den jongeman de amrst in de beenen gebracht. Hij was gevlucht met achterlating van zijn rijwiel. Dat is nu door de politie in beslag genomen. DE „SCHITTERENDE KANSEN" Verlokt door de „schitterende kansen" en „met weinig geld veel verdienen", had een inwoner van 's-Gravenzande een som metje van f 140 toevertrouwd aan de stellers van de veel belovende advertenties in een blad. Hoewel de „waardevolle inlichtingen kosteloos verstrekt werden", bleek al spoe dig, dat die f 140 niet direct tot groote ver diensten leidden. Want toen na enkele weken de man niet veel vertrouwen in de schitterende kansen meer had, en hij zijn geld terug vroeg, volgde er niets. De politie moest er aan to pas komen, en daarna kreeg de man f 50 terug betaald. Volgens een verkla ring van den geldontvanger, had men elkaar „verkeerd begrepen". Hetgeen niet onwaar schijnlijk is, en ter waarschuwing van an deren kan strekken! Zes motor-ongelukken te Hattem Twee mot§risten ernstig gewond Hedenmorgen heeft op den hoek bij de Hoemvaarschepoort te Hattem een ernstig motorongeluk plaats gehad. Op deze plaats leidt de nieuwe weg naar de Ribbestraat en de bocht is daar bij eenige snelheid moeilijk te nemen. Een motorrijder uit Helmond kwam in deze bocht in aanraking met den trottoirband. Hij slingerde van zijn motor rijwiel en sloeg met het hoofd tegen den muur van een huis. De man, die zeer ern stige verwondingen bekwam, is, na door dokter Mesdag voorloopig behandeld te zijn, naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. De duorijder bekwam geen letsel. Dit is het zesde ongeluk dat sedert Vrijdag op dit punt heeft plaats gehad. Vrijdagavond heeft een motorrijder, die op dezelfde plaats eveneens tegen den trottoirband reed, een hersenschudding opge- loopen. De andere overkwamen alle aan per sonen op weg naar de T.T.-races te Assen, die met den weg ter plaatse niet op de hoogte zijn. DOOR EEN TREIN VERPLETTERD Vrijdagmiddag is de ongeveer 65-j'arige B. uit Amsterdam, gepensionneerd spoor wegambtenaar, op de spoorbrug tusschen Oosthuuizen en Schardam, door een sneltrein gegrepen en op slag gedood. De oude man, die vrijen toegang tot de spoor baan had, heeft door den sterken wind het naderen van den trein vermoedelijk niet bemerkt. Te Heerlen is de 19-jarige G., 'die op de grens I-Ieerlen-Schaesberg door den trein werd gegrepen, in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. Chauffeur door slaap overmand Vrachtwagen tegen een boom gereden. Tc Wolvega is op den Heerenveen- scheweg een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een groote truck met aanhangwagen van een Zaandamsche onderneming is 's nachts om twee uur uit Zaandam vertrokken met bestemming voor Laren (N.-H.) waar de Galanteriekraam van den heer Piezer, die op de Larensehe kermis stond, ingeladen werd. Om half tien vertrok men uit Laren met bestemming naar Leeuwarden, waar de heer Piezer op de kermis aldaar zijn tent wilde opslaan. Door slaap overmand raakte de chauffeur het stuur kwijt en botste de zware wagtn tegen een boom. De cabine van de truck werd geheel ingedrukt. Er waren drie in zittenden, nl. behalve de chauffeur nog de heer Piezer en diens zuster. De heer Piezer was er het ergst aan toe. Hij had verwondingen aan hoofd en hal3 gekregen en is naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. De chauffeur kwam er beter af. Aanvankelijk bracht men hem naar het kleine ziekenhuis te Wolvega. doch na verbonden te zijn, kon hij weer zijns weegs gaan. De zuster van den heer Piezer kwam er met eenige lichte verwon dingen af. Te Haarlem zagen 's nachts twee agen ten een tractor met aanhanger slingerend over de Groote Markt rijden. De agenten brachten het gevaarte tot stilstand en torn dit geschied was, werd de 32-jarige bestuur der, een arbeider uit Woensdrecht, plotse ling onwel en zakte ineen. Na korten tijd kwam hij echter weer bij kennis klaarde, dat hij van des morgens 7 uur tot 6 uur 's avonds had gewerkt en dat hij nu onderweg was van Woensdrecht naar Alk maar met een vracht van 7500 kg. boonen. Hij was overmand door vermoeidheid. De nieuwe wet is wel broodnoodigl ONDER DE TRAM VERPLETTERD Hedenmorgen kwart over zeven ië de ruim zestig-jarige Marsille uit Phillippine, die zich per fiets naar zijn werk begaf, on der een wagen van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij terecht gekomen op slag gedood. ZIEKTE VAN WEIL Ongeveer 14 dagen geleden werd de 12- jarige jongen J. G. te Zutfen ongesto1J Hij had in de Berkel gezwommen. Hij thans in het ziekenhuis opgenomen, w men ziekte van Weil heeft geconstateerd. De inspecteur van de volksgezondheid te Nijme gen zal zoo spoedig mogelijk instellen. l onderzoek ERNSTIG TRAMONGELUK Bij Biervliet (Z.) is een luxe-auto door een motorwagen van de Zeeuwsch Vlaande- rensche Tramweg Mij. gegrepen. De auto, welke een eind werd meegesleurd, werd totaal vernield. Twee inzittenden bekwamen snijwonden, terwijl de chauffeur, de heer P. uit Sas van Gent, een hersenschudding op liep. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD De 50-jarige visscher G. Boerdijk uit Kal- verdijk bij A1 k m a a r is, toen hij op weg was naar zijn vischkaar, door den bliksem getrof fen en gedood. Hij lag half op zijn schuitje en half op de wal. De bliksem is hem in den hals geslagen, heeft zijn kleeren verschroeid en een wonde aan het been veroorzaakt. De man laat een vrouw en zes kinderen ach- DOOD IN ZIJN CEL GEVONDEN De 37-jarige J. van H., fabrieksarbeider te Eindhoven, tegen wien in verband met den moord op zijn vrouw te Boxtel door de rechtbank twintig jaar gevangenisstraf wae geeischt, is dood in zijn cel in de gevangenis te 's-Hertogenboscih gevonden. EEN ONGEWONE RECHTZITTING Het Kantongerecht te Almelo heeft een ongewone zitting gehouden, n.l. ten huize van de beide getuigen H. S. en H. P., bei den te V r i e s e n ve e n, die wegens ziekte niet op de rechtszitting te Almelo konden verschijnen en gehoord moesten worden in de zaak tegen den magnetiseur A. K. te Zwolle, die terecht stond wegens het onbe voegd uitoefenen der geneeskunde. De zitting ving aan ten huize van mej. H. S. en werd daarna voortgezet ten huize van mej. H. P. Het O.M. eischte tweemaal veertien hech tenis. De Kantonrechter veroordeelde hem tot tweemaal f 10 boete subs, tweemaal vijf dagen hechtenis. DE MALVERSATIES VAN DEN NIJMEEGSCHEN POLITIECOMMISSARIS Naar ons ter oore komt, zijn er bij het onder zoek, dat de justitie ingesteld heeft met be- irekkmg tot de malversaties v°n den Niju.eeg- scjien pohtie-commissaris enkele merkwaardi ge feiten aan den dag gekomen. Eij een huiszoeking in de woning van den commissaris vond de justitie eenige schuldbe kentenissen van vroegere üaagschc superieu ren, waarbij deze verklaarden, aan den toen- maligen inspecteur van der M. aanzienlijke sommen gelds 6chuldig te zijn. Toen de justi tie by de betrokkenen, onder wie een commis saris en een oud-commissaris van politie zijn, navraag deed, of zij inderdaad zulke bedragen van den heer v. d. M. geleend hadden ontken den dezen dit op de meest stellige wijze. Het onderzoek wees al spoedig uit, dat de valscht moet hebben en zelf van de handteeke- ningen zyner vroegere superieuren heeft voor- i. Wat de reden van deze handelwijze is ge weest en welk voordeel van der M. er mee meende te halen, is nog niet opgehelderd; ook niet, of er nog meer valsahe schuldbekentenis- zyn. Door de arrestatie van een 22-jarigen Duitscher in de grensplats Herzogenrath, is het drietal personen ,dat onlangs in het postkantoor te Nieuwenhagen ongeveer f 4000 stal, onschadelijke gemaakt. Reeds eerder werd een der dieven naar de gevan genis te Aken overgebracht, terwyl een an dere medeplichtige kon worden gearresteerd in het huis van bewaring te Maastricht opgesloten. Van het ontvreemde geld is niets .eer overgebleven. Te Bïrkhoven by Amersfoort bij de Vlasakkers botste een personenauto uit Am sterdam. bestuurd door den 18-jarigen E. M., tengevolge van het ryden met te groote snelheid tegen een boom. Een der vier inzit tenden kreeg een ernstige hoofdwonde en is door een soldaat van het Roode Kruis, dat posten langs den weg had uitgezet in verband met de T.T.-races te Assen, verbonden. Tegen M. is proces verbaal opgemaakt,omdat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De auto was gehuurd door iemand, die in het bezit was van een rijbewijs en toen de auto had overgegeven aan M. De politie heeft de welke beschadgd was, in beslag ge nomen. Nog enkele plaatsen beschikbaar voor onze a.s Reis 8 Acht Provinciëntocht naar Drenthe en Texel, d.d. 27/29 Juli aanat. Kosten incl. alles 25.—. Verzuimd niet deze unieke gelegenheid enkele mooie, onbekende plekjes van Uw eigen land te bezoeken. ECONOMIE EN FINANCIEN Sonder en Treuhanderkonto Afrekening In de afgeloopen week In de week van 6 tot 11 Juli 1936 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks 650.000 R.M. van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 88999 tot 89389. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten, die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopen op het oogenblik omstreeks 11,2 millioen R.M. De Sonderkontoposten, waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. Aan Treuhanderkontoposten is door de Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van plm. 300.000 R.M. met de begunstigden rokend. Het hoogst afgerekende volgordenummer was 26711. Het totale bedrag van de op het Treu handerkonto Niederlande uitstaande vorde ringen, die oog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op 't oogenblik omstreeks 9,7 millioen R.M. De Treuhanderkontoposten, waarvoor koers fixeering is verkregen, zijn hieronder Boaz-Bank Klundert In het begin van de vorige maand staak te bovengenoemde bank haar betalingen, wegens gebrek aan contanten. Aanvanke lijk had men den indruk dat de Bank, wanneer de leden die wettelijk aanspra kelijk zijn een bedrag van ongeveer f 25.000 zouden storten, kon blijven be staan. In een dezer dagen gehouden ver gadering met leden en crediteuren is dit niet mogelijk gebleken, daar het vertrou wen in de Bank zoozeer geschokt was, dat pogingen daartoe vruchteloos waren. Thans is besloten, nadat door de credi teuren een commissie was benoemd om de zaak in overleg met het bestuur van de Bank te regelen, om in October a.s. een uitkeering te doen van 40 daarna in Juil 1937 20 terwijl dan nader besloten worden, wanneer het restant wordt uitge keerd. Leden en spaarders zijn dankbaar dat de zaak op gemoedelijke wijze zal worden af' gewikkeld. Bij snelle afwerking zouden vele leden die toch al niet kapitaalkrachtig meer zijn, de slag niet hebben kunnen dragen; Kon. Ned. Stoomboot Mij. Reorganisatievoorstellen goedgekeurd Ua de aandeelhoudersvergadering van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij, welke te Amster dam werd gehouden, werden de reorgani satievoorstellen aangenoimen met 28230 stemmen tegen 261 stemmen, waarna het voorstel tot wij-ziging der statuten aan vaard werd met 28227 tegen 149 stemmen. Suikerfabriek Tjoekir De rentabiliteit verminderd De suikerfabriek Tjoekir had over 1935 sleóhts een zeer klein verlies te boeken, nl. 130 tegen 157.832 over 1934. De finan cieel e positie der maatschappij is gunstig, terwijl het verslag zegt, dat, indien de sui kerprijzen niet beneden het huidige niveau komen, voor oogstjaar 1936 op een exploi tatie-overschot mag worden gerekend. De regeering heeft Tjoekir erkend als een al leenstaande fabriek. Op basis van de voor oogstjaar 1937 toegekende productie-vergun ning ad 96.161 quintaal kristal, moet voor dat oogstjaar een aanplant van 553 H.A. in den grond worden gebracht tegen voor heen 816 H.A. De rentabiliteit van de onder neming is derhalve, als gevolg van de re- De Leipziger Najaars-Messe Veel meer deelnemers Men schrijft ons: Deze keer zal de duur van de Leipziger Najaars-Messe voor alle af deelingen dezelf de zijtn, nl. van 30 Augustus tot en met 3 September. Dit is in tegenstelling met vroe ger, toen de groep voor textielgoederen en confectie ter gelegenheid van de herfsti beurzen één dag eerder gesloten werd. Vol gens uit Leipzig ontvangen berichten zal laatstgenoemde afd'eeliug die van het voor jaar evenaren, hetgeen zeggen will, dat er veel meer deelnemers zullien zijn dan. in Augustus van 1935. De Bouwvak-Messe (heeft volgens ge woonte in hallen en op open terreinen na bij het gedenkteeken van den. Volkenslag plaats. Gelijktijdig worden daar ook vak- wetenschappelijke bijeenkomsten gehouden, die belangrijk zijn voor architecten, aanne mers en bij het bouwbedrijf betrokken amb tenaren. Een bijzonderheid wordit in hal 20 de ten toonstelling '„Kunst und Kunsthandwerk am Bau". Deze beoogt een propaganda voor het principe, bij de stichting van ge bouwen een bepaald gedeelte van de bouw kosten te bestemmen voor werken van kunst en kunstnijverheid. Cultuur Maatschappij Kali Tello Het dividend verlaagd Door de lagere prijzen, die voor verschil lende producten gegolden hebben in 1935 ten opzichte, van 1934, maakte ook de Cul tuur-Mij Kali Tello over 1935 een geringere winst, nl. ƒ36.589 tegen ƒ175.000 over het daaraan voorafgaande jaar. Het dividend, zoowel op de preferente als op de gewone aandeelen werd bepaald op 4 terwijl de gewone aandeelen over 1934 niet minder dan 8% ontvingen. DE ROTTERDAMMER - DE NIEUWE HAAGSCHE COURANT DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT - DE NIEUWE UTRECUTSCHE COURANT - DORDTSCU DAGBLAD MEDEDEEUNGEN REISBUREAU „LIBERTAS" De kalender begint alweer aardig naar Augustus te draaien, de maand waarin de eene helft van de Nederlandsche Natie op reis gaat en de andere helft zich gereed maakt om de reislustigen te ontvangen. De maand ook van dikwijls overvolle hotels, waar de vacantiegan- ger, die zoo maar op goed geluk zijn zwerftochten onderneemt dikwijls geen plaats kan vinden en teleurgesteld a f- gewezen moet worden. Een teleurstelling, die zooveel van het heerlijke reisgenot bederven kan. Immers hoe kan men na 'n overweldigend mooie tocht, door de dichte bosschen of na een stevige klauterpartij tegen de steile berg hellingen op, des avonds snakken naar een gastvrij onderkomen, met een wel verzorgde maaltijd, een verfrisschend bad en een heerlijke, zachte, veerende legerstede, teneinde weer krachten op te doen den volgenden morgen zijn reis voort te zetten. Wilt ge in Uw vacantie van al deze zor gen ontheven zijn en overal waar gij aankomt een gastvrij onthaal genieten, welnu, sla dan Uw krant van Woensdag ƒ.1. nog eens op, waarin gij onze uitge breide reiskalender aantreft. Ongetwij feld vindt ge daarin ook een reisje waar van ge zegt: „Kijk, dat is nu juist iets voor mij." Zoo'n zwerftocht, over het aardige eiland Walcheren, zoo'n rustige autotocht door het boschrijke Sauerland of die heerlijke wandelingen in de omgeving van Bouil lon, waar als een vast principe geldt, dat we nooit om een berg heen gaan loopen, maar altijd er moeizaam tegen op klim men. Want als we dat doen, zien we boven aangekomende andere kant van den berg. Wij geven hier een uitvoerig overzicht van onze a.s. vierdaagsche afstandsmarsch neen lezer, schrik niet, van onze vierdaagsche autotocht door het Teutoburgerwald en We- serbergland naar Bielefeld enz., nJ. van Woensdag 12 tot en met Zaterdag 15 Augustus. Eerste dag. Vertrek van Rotterdam 7.00, den Haag 7.30, Leiden 7.50, Utrecht 9.00, telkens vanaf, onze kantoren. Langs fraaie buitenplaatsen naar Zeist. Ver der via de Pyramide van. Austerlitz, door de Geldersche Vallei, via Woudenberg en Scherpenzeel naar Ede. Vanhier dwars over de schitterende Veluwe naar Apeldoorn. Verder langs een prachtigen weg naar Zut- phen, alwaar wij een bezoek brengen aan de St. Walburgskerk met oude kloosterbiblio theek, waar verschillende kostbare boekwer ken aan de ketting bewaard worden. Daarna door de schilderachtige achterhoek via Lochem en Goor naar Delden, met 't kasteel Twickel. Door het Twentsche industriegebied via Hengelo en Oldenzaal naar het laatste plaatsje op Nederlandsch grondgebied, het schilderachtige de Lutte. Daarna passeeren wij den grens en rijden spoedig het mooie stadje Bentheim binnen, alwaar wij het kasteel bezoeken. Na de maaltijd wandeling door het Benthei- het het Wiehegebergte. Reeds in de Middeleeuwen was deze stad zeer belangrijk door de vele Hessenwegen ,die hier samenkwamen. Thans nog bewaart Osnabrück in zijn schilderach tige gevels veel herinneringen aan vroegere tijden. Vervolgens via Bad Oeynhausen, met zijn 42 M. hoog spuitende bron, de Jordan- sprudel, een fontein met een capaciteit van 7000 L. per minuut. Vanhier naar de Porta Westfalica, het punt, waar de Weser het ge bergte uitbreekt en de Noord-Duitsche Laag vlakte binenstroomt. De auto brengt ons op den top van den Wittekindsberg, waar wij vanaf het Kaiser Wilhelmdenkmal een prach tig uitzicht genieten. Verder door de vriendelijke voormalige uni versiteitsstad Rinteln met haar vele vak- werkhuizen, naar de oude Rattenvangerstad HameLn, alwaar de lunch ons wacht. Rondwandeling door dit prachtige stadje, dat in haar merkwaardige gebouwen nog vele herinneringen bewaart aan de oude sage volgens welke op een Zondagmorgen in 1284 een 130 kinderen door het gefluit van den rattenvanger uit de stad weggelokt werden, om nimmer daarin terug te keeren. 's Middags volgt een prachtige tocht, eerst naar de bekende Bückeberg, waar jaarlijks de groote Duitsohe Oogstfeesten gehouden worden. Daarna door een schitterende bosch rijke streek naar de bekende badplaats Pyr- mont', met zijn geneeskrachtige bronnen. Bezoek aan het Kurpark met beroemde Pal- menallee. Vervolgens naar Detmold aan derv voet van het Teutoburgerwald, met het oude residentieslot van de vorsten van Lippe, naar de tuinstad Bielefeld, alwaar wij de nacht doorbrengen. Den derden dag bezichtigen wij allereerst de HermanshÖhe, het grootsohe gedenkteeken ter herinnering aan de nederlaag, welke de Romeinsche legioenen in het jaar 9 toege bracht werd. Vanaf deze hoogte genieten wij van een overweldigend panorama. Vervol gens naar het middeleeuwsche stadje Hora en de Extemsteine, een oud-Germaansche of ferplaats, waar monniken uit het klooster te Paderborn omstreeks 1000 een afbeelding van de Kruisafname in de rotsen uitgebei teld hebben, waardoor dit het oudste Christe lijk gedenkteeken in Duitschland is. Vanhier naar de monumentenrijke stad Pa derborn, gelegen aan de bronnen van d< Pa-der en de westelijke helling van het Eg- Vervolgens naar de prachtige Möhnetalsper- re, een schitterend stuwmeer, het grootste van Westfalen, voor de aanleg waarvan ee 150 boerderijen ontruimd moesten worden. Na aan den oever van dit meer de lunch ge bruikt te hebben, vervolgen wij onzen weg naar het schilderachtige Soest om vandaar over Hamm aan de Lippe, naar het oude stadje Munster te rijden, alwaar de nacht doorgebracht wordt. De laatste dag voert ons allereerst naar het vriendelijke stadje Coesfeld, temidden van een afwisselend bosch- en heidelandschap legen, waarna wij weer op de vaderlandsche bodem aanstevenen, om de grens -bij Win terswijk te overschrijden. Vanhier volgt een mooie tocht door de schil derachtige Achterhoek via Aalten, Varsse- veld en Terborg naar Doetinchem en het oude stadje Doesburg. Vervolgens door de wereldberoemde Middag ter Allee via Ellecom en de Steeg naar Am- hem, alwaar het afscheidsdiner gebruikt wordt. Daarna langs de zuidelijke Veluwezoom de Zuid-Utrecbtsche heuvelrug naar Utrecht, vanwaar we na het gebruik van een k^pje thee huistoe gaan. L Kosten van deze prachttocht, incl. alles 32.50 p. p. Wilt ge slechts een enkele dag op reis, kiest dan uit onze onvergetelijke dagtochten, wij hieronder enkele noemen: - NAAR NIJMEGEN EN DE HEILIG LANDSTICHTING, Donderdag 23 Juli. Kosten incl. koffie, lunch, thee en entree H. Landstichting 6.p. p. NAAR ALKMAAR EN DE WIERINGERMEER, Vrijdag 24 Juli Kosten incl. koffie, lunch en thee 5.75 p. p. NAAR MARKEN EN VOLENDAM Dinsdag 28 Juli en 4 Augustus Kosten incl. koffie, lunch en thee ƒ5 p. p. NAAR DE VELUWE EN HET RADIO STATION KOOTWIJK Woensdag 29 Juli Kosten incl. koffie. lunch, thee en bezoek Radio Station 6.25 p. p. NAAR DE OISTERWIJKSCHE VENNEN Zaterdag 1 Augustus Kosten inch koffie, lunch en thee 6 p. p. GOUDSCHE SINGEL 105 ROTTERDAM TELEF. 2 2 490 GIRO 279855 De direotie maakt een raming van de mogelijke 1936-wirast en zij komt daarbij op circa ƒ70.000. De netto-opbrengst van de rubber taxeert zij op 21% cent, hetgeen na tuurlijk bij de huidige verhoudingen te laag is. Verder neemt zij voor koffie ƒ9 per pico! aan. Indien de prijzen in den loop van dit jaar mochten veranderen en dit zal hoogstens ten goede -zijn, els men, wat kof fie betreft nog denkt aan de regeerings- steun d'an zal deze raming medevallen. De koffie-oogst voor 1936 wordt geraamd op 17.000 picols en de 1935-productde was slechts 12.755 picols. Door deze lage op brengst werd de kostprijs ongunstig be- invlöed. Van nabij en ver Naar de minister van handel, Daniel Roper, voorspelde, zal het nationale inko men van de Ver. Staten in het loopende jaar $60 milliard bedragen. In 1932, toen het laagtepunt van de crisis werd bereikt, bedroeg dit cijfer $39 milliard. Aan de aandeelhoudersvergadering der Bank voor Onroerende Zaken zal worden •gesteld een onveranderd dividend uit te keeren van 6 dering op 24 Juli a.s. opgeroepen ten einde een beslissing te nemen over een voorstel tot terugbetaling der obligaties met 57% VRAAG EN ANTWOORD i aanmerkIntf kui 3972 E. «1, R, te R. Voor de kweek zijderupsen kunt u zioh wenden tot de N Hei de-Mij. kunt u ter« 467 te Den Htu 3973 T. v. W. Wanneer bedoelde ïo.ht bij Ir. Riemens, Van Beeklaan i eiker irtc.t, zelfde bedrag aan zegels plakken als men volle dagen bö u zou w doelde persoon de rest van de werkt. 3974 G. K. Kinderen erfd worden. Wel kunnen ze de legitieme worden gesteld. Zij bekoi indien dus S X 1/6 is J. Indien de nalatenschap be draagt f 47.000. is het wettelijk erfdeel du< plus 20 opoenter jde van het overlijden, wordt vai sreoht af ge-okken 10 pCt. voor ell het derde. Voor de vordering vaj het wettelijk erfdeel hten tot den Minister an teruggave vt vragen, die u erzoekschrift bet 3976 K. L. iervoor misschlei ringgestichten t< chrlftelijik. 3977 K. v. d arin alles zc n. Heeft u bU he Zetten. Inform Indien u op 1 Mei in 3.— ouderdom* mbelasting inderdaa* angegeven. Dit b> bedrag. U br liet over wat u niet hebt hetgeen u In het belastingjaar 30 April 1937 zult genieten. RfVIERBERICHTEN O,pu, ïstemd ROTTERDAM: stoomschepen: Rheinfrhrt XI, Fiat Vol. 15, Janna Gerdina, Vatna, Sund, Ncwa, Sancta Maria, Cornelia, L'Avenir, Rotterdam, Clara Elisabeth, Johan, Emma, Garula; Heimat, Rubast; Domburg, Verkaib; St. Maria, Wil- lemsen; Baden 15, Kremp; Walsum 6, Jaspers; Jos Schurman, Schweins... Hispania, Emans; Brugg, Joorl; M. Stinnes 9, Loh; Baldur. Mel- linghoffRheinland, Ziji*nans; Rival, Slotje; Odin 2 (jacht), Happe; Else Lena, Herenburg; M. Stinnes 63, Bracht; M. Stinnes 45, Pasban- der; Anna, Megel; Ludwlgsbaven. HenrlchNep- tun 2 Weinand; Rhenania 9, Belk; Elisa, rie Priester; Richard 2, v. Laak; Neptun 66, Grass Tiberia, Badenia; Caledonia, Ketting; Vriend- schap. Vroom: Guta, EotkersAnna, Vegter; Helena, Larooü; Corto, v. Iveulen; Oonau, d< Jong; AMSTERDAM: st. Markgraf; Amster dam, Bechham; Metja Cornelia, Brouwer; DOR DRECHT: st. Somme; st. Buffon; st. Sans Odile; VREESWIJK: st. Harmonie 4; st. Wes» terboüwing- st. Koopvaart 12; PANHEEL: Corn. Adrlanus: ZAANDAM: Mussia II, Gorhardt; Tiid is geld, Ruitenberg; BOVENSAS: En Avant, to,,..™ txt/tm -z-m.jjolland, Pieterse; HALFWEG: Re- vun. ._IES: Avontuur, Puggeman; VLIEREEDE: Emanuel. Jonker; IJMUIDEN; Bunschelde, v. Donselaar; RENKUM: Infarmuth, Kehl; UTRECHT: Pro et Contra, Veldman; MAASBRACHT: H. Stinnes 27. Duppenbechen TILBURG: Pieternella, de Geus; ZUILEN: Eer steling, Hoogkamp; GOOR: Johanna, Sanders; VLISSINGEN: Excelsior, Landstra; DEN HAAG Binnenvaart 26, v. Heerde; SLUISKIL: Prlmbo, v d Geer; Meloth, Pasman; LOCHEM: Hol land, Pieterse; ROTTUM: Vertrouwen, v. d, Wal; ZIJPE: Hoop op Welvaart, v. Hoff; BELGIë: st. Tarus; st. Cornelia; st. Duo; st. Ideaal; Mannheim 226, v. Damme; Rhein- union 6, ReneelJohanna, Jansen; Frudencia, SaamFerdinand, v. d. HoutMontana, Hen- dricks; Lissman, Ceulemans; Elise, Hamen; Saanteire, Nadert; Joseph, Peters; Marga, Lorth; Troïs Soeus, v. Akelijn; Transport 63, Anslat; Virginia, de Zeeuw; Broumschweig, Schade; An gelina, de Potter; Paseidon 3, Vergauwen; Jean- nette Main, WelsCampelo, v. d. VyvereFrank- lin, Weisbarth; Gelderland 12, Linden; Trans- i. Pauwels; Pauli Adolphine, Blyv ^DUITSCHLAND: st. Chriechelde. Gepass in 9; Capella, Joosten; Trinitas, Kumpf; Eros, Hoenderop; Kawi, Doojjen; Wal sum 4, Afften; Theresla, Seibel; Aigir, Ungen; Hans Mintjes; Embrecht, Rijthoven; Najade,; Schum; AMSTERDAM: Athalwin, de Wit; DOR DRECHT: st. Loire; st. Louvots; st. Maria Cor nelia; Tastinus. Huisman; ZIJPE: Avontuur, Versluvs; LEERDAM: Energie. Oosterwaal; BREDA: Anjo, Tromp; PANHEELi st. Rance; OUDEWATERDe Nieuwe Onderneming. Brou wer; ZUTPHEN: st. Vitesse; DE STEEG: St- Joseph, Gerlach; GÖOR: Vasta, de Boer: ZWARTSLUIS: St. Antonlus, Jegen; SPYCK (GOR.): Twee Gebrs., den BreejenWIJK BIJ DUURSTEDE: Majala, Broer; LEIDERDORP De tijd zal 't leeren, Honkoop; IJMUIDEN Blonk;' WEURTHelena, de Bruin; ARNHEM ;en; St. Antonius, de DrlelPatriot, Wijck- Zanten; Antonia, v. Tiel; Pau line, Ball; Hanoi, Dietz; Linth, Gebhart; Flo- rent, Everart; Eljada, de Vries; Roca, de Korte; Waal, v. Vliet; Lisette, Kanters; Lloyd 24, Gla- ser; Baden 60, Gutjahr; Wipi, Jiskoot. DUITSCHLAND: ZORG EN VLIJT. Schuier. EMMERIK, 10 Juli 1936, Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemi Beek; Gelderland, de Jonge; Dobo, v. Kuyk; Frits; Gert je, wynen; Rika, Boere; Wijkdienst 16, Bauwens; s. Tryncor; Amsterdam 6, v. d. Boom; Maria de Boer; Onrust, Wormsbecker; Johanna Adriana, Schot; s. Pylades; s. Dussel- dorfGeertruida, v. d. Ben; a. Fiat Vol. 17;_W. v. Drlel 40, ArntsChristina, Wilhelm; s. Vau- ban; Rheinfahrt 93. Hallinger; Nautilus 12, No tenboom; Harma, Tullemams; Baden, Klotz; s. Presto 4; Helena, Glock; Agota, Boshuizen; Anna, Sogers; Cecilia, Marquenie; Noil, d« Craene; s. Dqa; Hernüne, Stoutjesdyk; Alhcna, Cornet; Zeemeeuw, Westers; Capricome, La- meyer; Gertrud, Danelcamp; s. Badenia; Belt AlbersMarengo, Callebout; Ibis, Steegmans s. Speculant; Vios, v. Boekelen; Richard 4, v, Laack; s. Annard; Binnenvaart 29, Wieringa; Conneille, Velenturf; s. Cuvier; Jata, Geervliet! Seam 11, Hartsuiker; s. Kenia; Onderneming, Oostland; Catharina, v. d. Horst; Raja, Klaas- sen- s Saga; Fanto 2, Seidel; Roemer Visscher, Meeuwsen; s. EUa Halm; Avontuur, ten Kate; Jeanne, Majoor; s. Karlsruhe 8; Fritz, Volmers; Aiida, Huizinga; Mies, Smit; Gersom, Bilder; Marinus Tarde, Wijgand; s. Jacobus; Marita, DrazewskiRegularite, Polfliet; Ida, de Ridder, - - -- Adoana; Sndoro, Vertongen; Spes, Griffi Germania, Staal; Mantegna, B.uuh Spes; Montan I, Hadicke; s. Obe Vermeulen; Trinitas I, Stempel; e. tan 22, Kruppert; s. Colmar; Paula Jean, Deyaert- Timor, de Vries; St. Therese, Akker- 1 Teutonia, Lent je: DUITSCHLAND: Anna, v. Laan; syalude, y. Zeuthem; Lahn, Schwab; Vertrouwen, Sempel, s. Eendracht; Petrus, v. Loon; s. Rheinfahrt 7; Duprez, de Keizer; Scaldia 3, v. Winssen; Phe- raix 5, v. Neyenhof; Eduard, Verhagen; Ange- lique, Huysman; Kornet, Zis; Handel 3, Voswm- kel; Mannheim 74, Buringen; Sulphur, Duut; NJord I, v. Heuert; Lisa, de Ryder; Maria 3, sully; Cuj -rstraetens. Sutiy; cupiao, de Bot; Gerarda, >rn; Sani 16. Vorstenberg; Wiljo, Muhlenfeld; s Johanna; Madonna, Bossers; Kathe, Eisenhut; b. Va galaGeertruida, Smits; Sophie Louise, v. Weelden; s. Fiat Vol. XI; St. Maria, v. Deelen; Mary, Hulman; Orpheus, Spier; s. Brons; Grietje, Jager; Albertje, Dykstra; Risico, Jager; Maria, Erdhuizen; s. K. Vaart 5; Speculant, v. Wijngaarden; Iving, Bakker; Elisabeth, Blom; Hendrika, Bakker; e. Pasto; Harpen 82, van Ehoken; Asama, ten Kate; s. Wodan; Cecalia, v. d. Heuvel; Frya, Eirlch; s. Voorwaarts; Wen- dellna, Lucassen; Emma Herman, Andemachj Alt, Borger; 9 Gebroeder, de Jong; Oom Engel, de Ruyter; s. Modi; Dietelinde, v. Holt; Montan 11, Kreger; s. Hansweert; Nicot, Sterlin; Jo hanna, de Rouk; Esperance, van Laar; Anjo, jboerHendrika. Beenen; Pmnclpio, Roze- mond; Marlonie, Wolheyk; Emsstrom, Schonung; Adele, Winter; Rijn Schelde, Maes; Infatlgable I, v. d. Klooster; Pr. Juliana, Balk; Margarethe, Apollius... Sophie, van Riemsdyk; Ohama, van Mariete, van Hemelryk; Josephine, Wyk- Clementine, Wykman3; Oranje Nassau Snoey; Expres, Schouwenaar; Syra, Hengeveld: Jannigje, Dupre; Rhin, Heining; Malabar, do Graaf; Wykdienst 3, Burgers; Maria Hendrika, i; Johan Gotfried, Kruger; M. Stinnes Harmonie 3, de Vries; Kanaalvaart og; Actief, Jiskoot; Köln Neuessen 8, HestelArendje, Mannak; Nordri, Venema; Cor- jenjnie, Smits: l'Avenir, de Looy; Elvire, Dees; ea, Hooc. ukamp; Rhenania 29, Heysteck; nanla 44, üahmenPaul, Oomens; Petronella, om; Margaretha, van Dyk; Maipo, Eiohei; Ldjo, Emmerloot; Vaterland, Becker; Aioth,

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8