STADSNIEUWS VRIJDAG 10 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Van het Stadhuis UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 15 Juli 1936, des voormiddags 11 uur in een der vertrekken van het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 50 obligaties ad f1000.in de 4 pet. geldlee- siing der gemeente Leiden van 1930, groot i 2000.000.—. Leiden, 10 Juli 1936. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. De brandweervergoeding Niet alleen voer den commissaris, maar ook voor het personeel Aan den gemeenteraad werd het volgende Rdres gezonden: Het hoofdbestuur van den Algem. Ned. Politiebond, van welke Vereeniging de sta tuten werden goedgekeurd, laatstelijk bij Kon. besluit van 21 Januari 1935, no. 58. ten deze domicilie kiezende ten bondsbureele, Emmalaan no. 12 te Amersfoort, heeft de Cer UEd.Achtb. beleefd te verzoeken bijzon dere aandacht te willen schenken aan het navolgende: Uit de ingekomen stukken voor de ver gaderingen van uwen Raad op Maandag 13 Juli a.s. is ons gebleken, dat door B. en W. .van Leiden bij schrijven van 3 Juli 1936, no. 120, in overweging wordt gegeven, aan den commissaris van politie een vergoeding van f 500 per jaar toe te kennen voor het belast zijn met de leiding over de brand weer. Uit bedoeld schrijven blijkt, dat de Mi nister van oordeel is, dat de brandbestrij ding niet tot^de normale taak van de po* litie kan worden gerekend en het mede uit politiair oogpunt van belang acht, dat de commissaris van politie voor zijn nieuwe werkzaamheid eenige vergoeding ontvangt. In niet mindere mate geldt dit o. i. voor ide onder den commissaris van politie dienst 'doende politie-ambtenaren. Speciaal voor de 'agenten en hoofdagenten van politie brengt de samenvoeging van de politie en brand weer een vermeerdering van werkzaamhe den en bovenal een belangrijke vermeerde ring van het gevaren-risico mede. Ons is gebleken, dat door den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt goedge vonden, dat aan het politiepersoneel voor het verrichten van brandweerdiensten een afzonderlijke belooning, boven de door Z.Exc. gewenschte salarisnormen, wordt toe gekend. Zoo werd b.v. bij schrijven van 22 Mei Ï936 door den heer Commissaris der Ko- taingin in de provincie Utrecht namens den (Minister van Binnenlandsche Zaken aan het gemeentebestuur van Zeist bericht, dat voor het verrichten van brandweerdiensten han het politiepersoneel een toelage van f 70 per jaar zou kunnen worden verleend. Op grond van het vorenstaande heeft het hoofdbestuur van den Algem. Ned. Politie bond, mede namens de bij dien Bond aan gesloten belanghebbenden, de eer UEd. !Achtb. beleefd te verzoeken aan alle politie ambtenaren uwer gemeente een toelage toe te kennen voor het verrichten van brand weerdiensten en deze toelage minstens te bepalen op f 70 per jaar Begrafenis Ir. W- J. Modderman Groots belangstelling, y I Hedenmiddag is op 'de begraafplaats j.Rhijnhof" onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer ir. W. J. Modderman, in leven chef der exploitatie van de N.Z.H.T.M. In Verhand hiermede hing vandaag de vlag aan het kantoor der maatschappij op den Rijnsburgerweg halfstok. Op de plechtigheid zelve hopen we morgen nader terug te ko men, Geringe teruggang fer tuberculose In het district Leiden f Wij ontleenen de volgend© mededeelingen aan het verslag der werkzaamheden in 1935 van het districts-consultatie-bureau Leiden der Prov. Z.-H. Vereen, tot bestrijding der Tuberculose. De curve, die den toeloop van bezoekers aan het Districts-Consultatie-Bureau te Lei den sinds de opening in 1931 registreert, .vertoont over 1935 een horizontale lijn. Wanneer we de schoolkinderen niet mede- rekenen, hebben 1846 personen voor die eer ste maal het bureau bezocht Onder dezen waren 308 lijdenden aan actieve tuberculose. Tellen we de op 't bureau röntgenologisch 'onderzochte schoolkinderen mede, dan is 't aantal 2229, een getal liggend boven dat ,van 1934, toen de schoolkinderen eveneens medegeteld werden. Het aantal aan actieve tb.c. lijdenden' ïs geringer dan het vorig jaar toen een hoog getal van Op school (besmette kin deren het cijfer opvoerde; doch ook in dien we de kinderen buiten beschou wing laten, is toch het getal lijdenden, dat aan ons bekend werd, een weinig kleiner, n.l. 216 .volwassenen tegenover 227 in 1934. Het aantal, 'dat als open tuberculose nieuw moest worden ingeschreven, was in het district Leiden iets lager dan in 1934, nl. 62 tegenover 66. We kunnen hier dus niet con- stateeren dat het aantal open t.b.c.-lijders onrustbarend zou toenemen, zooals elders wel eens is geconstateerd. Er werden 129 patiënten naar ziekenhui zen en sanatoria gezonden. Het totaal aantal consulten op de ver- schillende bureaux bedroeg 4961. Er werden 731 Röntgenfoto's gemaakt. 1696 gezinnen ontvingen huisbezoek. LEK IN EEN STOPBUIS. Hedennacht omstreeks 1 uur werd door personeel van de ijsfabriek aan de Nieuw- straat ontdekt dat door een lek in de stop buis van een ijscompressor ammoniak- dampen ontsnapte. Door een monteur ©n een hoofdagent, van de brandweer, voorzien van zuurstofapparaten, werd het euvel hersteld. WATERTEMPERATUUR. Het water in de Zijl had vanochtend temperatuur van. 19 graden C, Jubileum D. v. d. Does Een kwarteeuw op de Lichtfabrieken Vandaag herdacht de heer D. v. d. Does den dag, dat hij voor 25 jaren in dienst trad als machinist bij de Sted. Lichtfabrieken. Omstreeks 10 uur heden morgen werden de jubilaris en zijn vrouw per auto van hun woning afge haald voor de ontvangst bij den direc teur der fabrieken. In eenige hartelijke woorden feliciteerde de directeur dezen plichtsgetrouwen werk man en bood hem hierbij namens het ge meentebestuur de gebruikelijke gratificatie aan. Vervolgens had de huldiging plaats door den werkmeester en de collega's van de Ceu- trale Werkplaats, waar de jubilaris .sedert 1919 werkzaam is. In één der met planten versierde lokalen werd de heer Van der Does hartelijk ontvangen en toegesproken. Aller eerst door den werkmeester A. H i 11, die hem als een getrouw en ijverig werkman schetste. Daarna bood met een toepasselijk woord de voorzitter van het Feestcomité, de heer W. Veerman, den jubilaris namens alle collega's en superieuren een fraaie sa- lonk lok aan. De vrouw van den jubilaris werden bloemen aangeboden. I-Iienna werd nog eenige oogenblikken na gepraat, waarbij oude herinneringen werden opgehaald. Het verdere van dezen dag bracht de heer v. d. Does in huiselijken kring door. Nader vernamen we nog dat de heer Woudenberg namens het kantoorpersoneel den jubilaris een kist sigaren en de eehtge- noote een fruitmand heeft overhandigd. Thans 4100 werkloozen Op 9 Juli jl. stonden hier 4092 werkloozen ingeschreven. Voor 1935 en 1934 waren deze cijfers respect. 3672 en 3100, zoodat te Lei den van een verbetering in deze nog wei nig te bespeuren valt. OPBRENGST N.Z.H.T.M. In de maand Juni heeft het vervoer van de N.Z.H.T.M. opgebracht f 263.120 (vorig jaar f 284.517), De loop der bevolking Te Leiden gevestigd C. R. Bakker, leerares gymn., Noordein de 39a E. Bartzick, dienstbode, Haagweg 43 J. J. v. d. Berg en familie, boek houder, v. Brederostraat 36 C. H. Burge meister, P. J. Blökstraat 41 M. C. Cou- mou, 1.1. verpleegster, Meezenstraat 2 H. v. Driel en familie, comm. dir. belastin gen, Vondellaan 28 J. Gimbel, vert. Maggi prod., P. de la Courstraat 70 G. E. M. Gundermann, dienstbode, Hooigracht 48 G. Hofstra, reclameschilder, O. Vest 171. J. Holzer, dienstbode, Kagerstraat 2 W. v. d. Hout, Roodenb.straat 14 H. B. Kasteel, autog. lasscher, Noordeinde 20a J. A. van Kesteren, dienstbode, Rapen burg 62 S. L. Kooijman, dienstbode, Bree straat 8 P. Kouprie, Oosterkerksteeg 7 Wed. W. G. Boekwijt—De Lam aar, Ka gerstraat 2 C. v. d. Leek, pottenfabr.arh. Trompstr. 10 J. M. Lens yan Rijn, Oegst- geesterlaan 41 C. Megche.lse, hulp bui6h. L. Rijndijk 74 J. J. Merckx, sigarenmaker, Heerengracht 67 H. J. Mouwer, zadel maker, Zuidsingel 34a G. N. Oudshoorn en familie, timmerman, Jac. Catslaan 67 P. van Roon, dienstbode,, Breestraat 6163 W. P. L. Sandman, planter, Plantsoen 51 E. Schras, koopman, L. Agnietenstraat 9 J. B. M. van Tienen, 1.1. broodbakker, Bronkhorststraat 42 A. A. van Tienhoven, en familie, chef in de drukkerij, H. da Vriesstraat 72 M. Tierolf en fam., muzi kant, Gortestraat 61 Wed. N. v. Triet Timmers en fam., Klikstraat 4 Chr. M. D. Vendrik, huishoudster, Roodborststraat 31 C. J. F. Vroom, colporteur, Oosterkerk steeg 7. Uit Leiden vertrokken: A. van Alphen de Veer, Haag, Gentsche- traat 179 H. M. van Bemmel, Haag. Sta- tenlaan 61 A. E. Bingham, Den Helder, Lijsterstraat 18 F. Bonte en fam., Padang M. M. v. d. Bos, N.-O. Indië Wed. M. C. Ramaker—Brouwer, Haag, A. van Solm- straat 69E. M. A. Couwenberg, Utrecht, St. Antoniusgasthuis I. A. M. van Driel Dingemans, Heiloo, Rijksstraatweg A 315 H. Droge, Woerden, Schoolstraat 8 M. M. van Eecke, Amsterdam, Valeriusstraat Sb T. Kooijv. Evert, Wassenaar, Crocusstraat 45 Wed. C A. de GroningerGoddijn, Leeuwen, gest. St. Jozef H. van Hattem, Oegstgeest, Oranjelaan 12 J. J. van Her werden, Rotterdam, Prinsenhoofd 2a E. Sieratv. Heuzen, Zoeterwoude Schenkel- weg C 76E Th. Heijneman,, Alphen a. d. Rijn, Mauritsstraat 17 J. F. den Houter, Gouda, Van Iterson-ziekenhuis T. Huite- ma, Leeuwarden, Verstolkstraat 29 H. Janssen Kenbeek, Amsterdam, J. Verhulst- straat 125 A. G. de Kwaadsteniet, Rot terdam, Rochussenstraat 319 J. Taffijn Laterveer, Oegstgeest, RijnSb.weg 66 E. A. van Latum, Waddinxveen, Henegouwen- weg 16 A. v. d. Linden, Voorschoten, Pape laan 14 J. v. d. Maas en fam., Amster- sterdarn, Weteringstraat 10hs C. J. Mei man, Haag, Westeindte 95a Th. A. A. Molmans, Almelo, Grootestraat 16 H. G. Moorrees, Oegstgeest, Emmalaan 7 M. P. E. Neuteboom, Zoetermeer, Meerpolder 13 O. D. Offringa, Haag, Laan v. Meerder- voort 354 A. C. Poeliejoe, Oegstgeest J. M. Rademakers, Rotterdam, Boergoen- schevliet 23 A. G. Roos, Breukelen-St. Pieters, Zandpad 131 M. M. Rumpff, Ka men Chr. C. J. M. Sandmann, Amster dam, Bronkhorsstraat 31II A. Schotteln- dreier, Oegstgeest, De Kempenaerstraat 90 M. Schouten, Alkmaar, Houtweg M. C Schüth, Dortmund, Meisnerstraat 66 Th. B. Spuyman, Batavia, Palmenlaan 38 J. VerhoogTeske en familie, Amster dam, J. Verhulststraat 125 K Thieme, Rotterdam, Voorschoterlaan 78 E. C. A. Tijdeman, Voorburg, Wesieinde 132 J. H. Vergragt, Boskoop, Zijde 372 W. H. Ouwen dijkVerkerk, Bodegraven, Goudsche weg 128 E. D. Vlasveld, Amsterdam, Pr. Steynstraat 6h. J. Krulv. d. Walle fam., Heerenveen, Thialfweg N. Wasse naar, Nijkerk, Oosterstraat 23 S. Zijlstra, Oegstgeest, H. Morschweg 12. Burgerlijke Stand GEBOREN: Anna, dr van J. L. van Riet e H. van E(jk Arie, zn van A Stikvoort Viele Franciscus P., zn van N. J. Mont- en P. P. Dovilee. OVERLEDEN: Th. Cuper-s zn, 20 jr C. WUn beekChaudron vr. 85 jr. KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijving. 9 Juli. Turnhout en Geerlings. Voorhout, Berg Amolaan 25. Handel in bloembollen enz. in het buiten land. E.: A. J. Geerlings, Voorhout, Wijziging. 9 Juli. Turnhout en Geerlings, n liquidatie. Noordwijkerhout, Pilarenlaan Handel in het buitenland in bloembollen enz. De zaak is met ingang van 8 Juni 1936 niet alleen in liquidatie getreden, doch ook ontbonden. 9 Juli. Complete Woninginrichting Vlieger en Middel v/h J. J. Wijnbeek. Noordwijk-Binnen, Kerkstraat 39. Meubel makerij en -winkel. Door uittreding van den vennoot J. J. de Vlieger is de vennoot schap onder firma ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den vennoot J. Mid del, als eenig eigenaar onder den naam: Complete Woninginrichting J. Middel v/li J. J. Wijnbeek. Waterpolo L.Z.C. I—H.P.C. I 1—5 Gisteravond speelden in de zweminrich ting „Poelmeer" te Oegstgeest bovengenoem de vereenigingen een polo-wedstrijd. De thuisclub is zonder Tegelaar, maar heeft Meijn weer als keeper terug. H.P.C. is volledig. Snel gaat H.P.C. er in 't begin tussc.hen uit. De bal gaat van hand tot hand en verdwijnt door den rechtsvoor in den uitersten hoek (0—1). H.P.C. is in de beginperiode veel sterker en hoe goed de L.Z.C.-achterhoede zich ook weert, zij kan toch niet verhinderen, dat de stand spoedig 0—2 is. Toch geeft L.Z.C. zich niet gewon nen en als Elzinga een kans krijgt is de itand door een achterwaartsch schot 12. Nog vóór de rust vergroot Kooymans met een hard schot de voorsprong (13). Na doelwisseling speelt Elzinga midach- ter. L.Z.C. probeert zich steeds vrij te zwem- maar is niet gelukkig niet. schieten. Braam zwemt plotseling op, geeft op tijd over en Meijn is gepasseerd (14). Nog eenmaal vergroot H.P.C. den voorsprong (15) zoodat L.Z.C. opnieuw een nederlaag geleden heeft Voor den aanvang van bovengenoem- den wedstrijd speelde L.Z.C. II tegen H.Z. en P.C. IV en won met 51. EEN SLECHTE DAG Door den kapper P. M., Hoogewoerd 175 is bij de politie aangifte gedaan, dat hij in de achterkamer van zijn woning een bank biljet van f 100 ©n een van f 25 vermist OPLICHTER AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is aangehouden de 18-jarige C. M. van S., monteur te Den Haag verdacht van oplichting yan diverse win keliers hier ter stede. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN WEGENWET Door de Gedep. Staten is bij hun besluit van 16 Juni jl. goedkeuring verleend aan raadsbesluit van 17 Februari jl. tot aan koop van de Zuider-Nassaustraat met aan grenzende sloot van mevr. KreetsRinss en den heer P. J. Oosthoek. Daarbij wordt door hen opgemerkt, dat overneming van het on derhoud van een binnen de gemeente lig gende weg van een particulier naar hun meening slechts mogelijk is door-toepassing van de artikelen 20 e.v. der Wegenwet. OVERNEMING VOETSTRATEN B. en W. deelen den Raad mede ook met den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. van Alphen c.a., den heer H. Kompier, den heer C. M. Deerenver en de Alphensche Bank alhier tot overeenstemming te zijn gekomen omtrent kostelooze overdracht de gemeente van de voetstraten, gel< voor hun perceelen in de Julianastraat en de Prins Hendrikstraat. Zij stellen den Raad voor tot deze aankoopen te besluiten, VERKOOP GROND Overeenkomstig het voorstel van de com missie van het Grondbedrijf stellen B. en W. den Raad voor tot verkoop van een per ceel bouwgrond, aan het bestuur van ae Gymnastiekvereen. „Hou-Vast", gelegen aan een zijstraat van de Van Velzenstraat, breed 11 M. en diep pl.m. 36^ M., alzoo ongeveer 401 M2. groot, voor den prijs yan f 1650 in totaal. GRATIS RIJWIELPLAATJE De ontvanger der accijnzen verzoekt ons mede te deelen, dat op Dinsdag 14, 21 en 28 Juli en 4 Augustus a.s., des avondè tus- schen 7 en 9 uur, gelegenheid bestaat om op zijn kantoor aanvragen in te dienen ter verkrijging van een gratis rijwielbelasting- merk. De inwoners van Aarlanderveen kunnen zich daartoe ook vervoegen bij den heer L. Koning, assistent-dienstgeleider der Directe Belastingen te. Ter Aar, op de Woensdagen 15, 22 en 29 Juli a.s., des avonds tusschen 7 en 9 uur (nieuwe tijd). DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD Bii den landbouwer v. d. H. in den Hoorn werd een koe achter in het weiland door den bliksem getroffen en gedood, VOOR DEN BOOTTOCHT Naar wij vernemen bedraagt de opbrengst van den bloempjesdag voor den volgende week te houden boottocht ruim f 220. De boottocht gaat dit jaar over de Kager- en Brasemermeeren, terwijl tevens een bezoek aan Groenendaal zal worden gébracht, TOELATINGS- EN OVERGANGS- EKAMENS DER CHR. H. B. S. Na gehouden examen zijn tot de eerste klas der Chr. H. B. S. alhier toegelaten: Dirkje J. Alkema, P. G. van Baren, W. J. Boeijenga, C. M. H. Bosch, G. D. Duister hof. Martina H. Gesman, W. J. Gesman, L. Honselaar, H. Jongenburger, O. Klinken berg, B. Lemkes, D. van Mourik, Maria M. de Pijper, Margaretha J. van Schuijlenburg, P. Smits, Maria Speelman, E. W. Spreij, J. Spreij, A. Vijfhuizen, IJ. van Wermes- kerken, Christina R. Wollerwinkel, D. van Wijk en Sara Zonneveld. Afgewezen 3. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: L. M. den Besten, Boskoop; Th. Booij, Al phen; P. Boonstoppel. Waddinxveen; Marie Boot. Alphen; Neeltje Brunt, Bodegraven; W. Corts. Leiden: A. Duiker, Alphen; H. J. Duisterhof, Alphen; A. L. Griethuijzen, Ha- zerswoude; Martha A. W. van Haselen, Alphen; H. J. Herbis, Alphen; P. Jongens, Alphen; G. Kerkhoven, Hazerswoude: Mar garetha E. J. Korver, Alphen; Nelly A. W. Korver. Alphen; J. Krabbendam, Waddinx veen; L. Kruit, Alphen: M. Lablans, Al phen; D. P. Magré, Waddinxveen; G. O'tens, Alphen; Henrielte J. W. Schram. Alphen: Adriana Smit, Bodegraven; G. Smit, Bode graven; Sijtje J. Spreij, Nieuwveen: G. L Spreij, Alphen; J. B. C. v. d. Vis, Boskoop; A. van Vlaanderen, Koudekerk a. d. Rijn. Afgewezen 2. FIRMA LEON DE REUVER DORDRECHT WIJNSTRAAT 131 - TEL. 6047 (2 Lijnen) EFFECTEN ASSURANTIËN S A F E-I NRIOHTING BEURSBERICHTEN KOSTELOOS <- Adv.) Van de 2e naar de 3e klasse: Hiltje Bijlenga, Alphen; J. Boer, Nieuw koop; N. Boot, Alphen; J. L. Ghesel Grothe. Bodegraven; J. J. Goedhart, Alphen; H. A. Groen, Alphen; P. H. Hellemond, Alphen; Augusta W. F. JacQbsen, Alphen; B. G. J. de Joode, Bodegraven; D. L. L. Kal, Al phen; D. Klinkenberg, Alphen; P. Koelmans Boskoop; J. C. van Leeuwen, Bodegraven; L. van Leeuwenhoek, Alphen; S. ter Louw, Alphen; P. Oskam, Alphen; Anna H. Over- beek, Alphen; B. P. de Planque, Leiden; J. Ubbink, Zevenhoven; J. P. Wijsman, Bos koop; J. van Winkel. Bodegraven; Antlio- nia S. Zonneveld, Alphen. Afgewezen 6. Her examen 2. Van de 3e naar de 4e klasse: C. Baars, Bodegraven; J. Bosch, Alphen; Clara Brink. Waddinxveen; H. G. v. Diest, Alphen; Marianne Duinker, Alphen; P. C. riëtte S. G. Geertsma, Alphen; P. C. de de Haas, ALphen; Jacomijntje M. v. d. Kemp, Alphen; Margaretha A. Kooij, Bodegraven; C. Scheer, Bodegraven; W. van der Bijl. Alphen; Aletta N. Boot, Alphen; J. W. de Bruyn, Papekop (Z.-H.); M. C. v. Gemercn, Boskoop; S. J. K. Ham, Leimuiden; Tina M. A. van Haselen, Alphen; K. v. d. Kooij, Leiden; P. Kramer, Bodegraven; D. van der Linden, Alphen; J. M. Los, Alphen; Adria na M. van Nood, Alphen; L. Sonnemann, Alphen; J. J. Stalenberg, Martha-Stichting; P. W. Vis, Alphen. Afgewezen 10. Van de 4e naar de 5e klasse: G. Bergshoeff, Alphen; K. Beunder, Zwam merdam; Alida R. van Beusekom, Aarlan derveen; Antje van der Bijl, Alphen; L. van Bommel, Reeuwijk; J. Bos, Ter Aar; Grietje Brink, Nieuwveen; C. W. Grooten- dorst, Boskoop; A. J. Jongenburger, Alphen; A. L. de Ruijter, Bodegraven; Francijntje Voskuilen, Alphen. Afgewezen 2, AFSCHEID A. MAASKANT. In verband met het afscheid van den heer A. Maaskant als hoofd van de Muloschool met den Bijbel, welke per 1 Augustus het onderwijs met pensioen gaat verlaten, heeft zich uit de oud-leerlingen der M.U.L.O/ school een comité gevormd met het doel het afscheid van den heer Maaskant, dat ver moedelijk in September zal plaats vinden, eenigszins vreugdevol te doen zijn, door van hun belangstelling en waardeering te doen blijken. Hiertoe is aan verschillende oud- leerlingen een circulaire verzonden. Een moeilijkheid is, op welke wijze alle oud leerlingen te hereiken. De vraag is (nu of oud-leerlingen, welke dit bericht lezen en nog geen circulaire ontvingen en die met bovenstaand sympathiseeren, hun adres zoo spoedig mogelijk willen opgeven aan den heer J. van Wijk W.Gzn., van Mandersloo- straat 34 te Alphen aan den Rijn. Mochten aan deze oud-leerlingen nog adressen van studie- en klassegenooten bekend zijn, zoo worden deze gaarne mede ontvangen. Nade re mededeelingen volgen dan te zijner tijd. Onder vriendelijke dankzegging, Het Comité voornoemd. Mevr. T. Herbig-Hofstee, Presidente. J. v. Wijk W.Gzn., Secretaris. Mej. N. v.. Nood, Penn., giro 282120. Mevr. C. v. Rijn-Altona. A. den Ouden Jr. H. Wagenaar. HILLEGOM VERKOOPING Gisteravond 'had ten overstaan van no taris D. Lodder de verkoop bij inzet plaats van de woonhuizen Haarlemmerstraat 9 en 11, en een bloembollfenschuur en garage, Haarlemmerstraat 11a. Eigenaar N.V. De Bel en Jansen. Perceel Haarlemmerstraat 9, groot 2,50 Are, werd op i 5200 in bod gebracht dooi den heer H. van Dijk, alhier. Perceel Haarlemmerstraat 11, groot 1.90 Are, op f 4600 door dezelfde. Perceel Haarlemmerstraat 11a, groot 5,50 Are, op f 5600 door dezelfde. Donderdag a.s. gunning. KATWIJK AAN DE RIJN ONWEER Gistermiddag ontlastte zich een hevige onweersbui boven het dorp, waarbij de blik sem op de electrische lichtleiding der R.K. kerk sloeg. Alle zekeringen werden stuk ge slagen, zoodat alles, ook de klok. uitge schakeld was. Gelukkig bleef het hierbij. Ook op de electrische tram was de bliksem in de zekering geslagen. Er moest een an dere motorwagen gerequireerd worden om de defecte naar de remise te Rijnsburg te brengen. AANRIJDING Een automobilist, die schijnbaar veel haast had, en bij den hoek Noordwijkenveg Achterkerkweg zijn draai te kort en bo vendien links van den weg nam, reed mej. H., die daar juist per rijwiel passeerde, omver. Mej. H. liep enkele schrammen op. Haar rijwiel werd beschadigd. De politie kent het nummer van de auto en heeft de zaak in onderzoek. GOED NIEUWS UIT DE TUINBOUW Er was eens een tijd, dat Katwijk mede bekend was om de bekende Katwi'ksche zandaardappelen. Dat is al eenige jaren ge leden, doch aangezien de teelt van vroege aardappelen als regel niet erg loonend was, is men die teelt gaan inkrimpen. Natuur lijk. Wie blijft er maar steeds iets telen, waar nimmer winst aan zit. Doch sinds er voor de vroege aardappel-teelt een speciale crisisregeling in het leven geroepen is, een regeling die een redelijke prijs waarborgt door de minimumprijzen, is er weer meer animo gekomen voor deze teelt. De opper vlakte teelgrond, waarop volgens de teelt vergunningen vroege, aardappelen mogen worden verbouwd, staat thans vol. En aan gezien het gewas dit seizoen ongekend best staat en het beschot zoo groot is als zelden voorkomt, is het begrijpelijk, dat hier en daar een flink kwantum z.c. doordraaide en moest worden in gekuild tot er weer meer vraag kwam voor dit product. Dank zij het feit, dat de late aardappelen thans niet meer te genieten zijn is er in het binnenland sinds enkele dagen een aan merkelijk grooter vraag gekomen naar vroege aardappelen. Zoodoende zijn het de laatste dagen alleen de „bonken" die door draaien. Al met al is tot heden de uit komst zeer bevredigend. Als de ziekte niet optreedt (tot heden bleef men daar nog vrij van) zal zulks wel naar genoegen blijven. Ook met de groenten van den kouden grond ging het goed. Bospeen was de laat ste tijd een veel gevraagd artikel. Voorna melijk Engeland nam dit product veel af tegen een bevredigende prijs. Ook door de conservenfabrieken werd al flink wat afge nomen. 't Vorige jaar ging het in dezen tijd met. de bospeen vrij slecht Thans mag het tegendeel geconstateerd worden. Bos peen varieerdo van 4.50 tot 8.80 per 100 bos. Per 100 K.G. bracht dit artikel van 4.tot 5.op, hetgeen ook loonend is. Sla was steeds goed gevraagd. Alleen de afwijkende sla ging tegen den minimum prijs van 0.50 per 100 weg. Goede kwali teit bracht van 1.— tot 1.70 per 100 krop op. Bloemkool kwam nog niet in flin ke hoeveelheden. Het gewas staat er re delijk goed voor. Binnen eenige dagen komt vermoedelijk de oogst van de z.g. vroege bloemkool. Thans was de prijs voor eerste soort, van 5.10 tot 8.20 per 100. KATWIJK AAN ZEE DURE BROODJES! Een bediende van de Coöp. Verbruiksver- eeniging, I-I. K., deed aangifte dat door in zittenden van een passeerende auto enkele broodjes uit zijn wagen zijn on'trvreemd. Het onderzoek wees uit, dat (bedoelde auto uit Haarlem afkomstig Wias. Tegen de daders kon proces-vrbaal worden opgemaakt. Een dure boterham. VOETBALVER. „KATWIJK" In de conversatiezaal van het Jeugdhuis werd gisteravond een ledenvergadering ge houden van de voeftbalvereen. Katwijk". Na het openingswoord door den voorzitter kreeg de secretaris, de heer C. v. d. Plas, ge legenheid zijn jaarverslag uit te brengen. Over het algemeen kan de V. V. „Katwijk" op 'n goedgeslaagde wintercompetitie terug zien. Heit. vierde elftal wist beslag te leggen op den kampioenstitel in afdeeling 4, terwijl het eerste elf lal een 4e plaats wist te ver overen in de eerste afdeeling. Gezien de jeugdige leeftijd van deze vereeniging kun nen deze resultaten bemoedigend genoemd worden en geven zij hoop voor de toekomst. Ook de andere elftallen wisten zich een plaats op de ranglijst 1e veroveren. De nederlaag-wedstrijden mogen geslaagd hee- ten. De onderlinge verstandhouding in de vereeniging was goed. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden met algemeene stem men herkozen, terwijl een ach't-tal personen zitting namen in de elftal-commissie. Nadat nog enkele voorstellen besproken waren voor de algemeene vergadering van den L. V. B. sloot de voorzitter deze verga dering. De opkomst was goed. BEGIN VAN BRAND Omstreeks halfvier brak gisterenmiddag brand uit in de bovenverdieping van een perceel gelegen hoek Tramstraat-Noord einde. De brandweer was spoedig aanwezig en wist met brandmaskers bet perceel bin nen te dringen. De brand bleek te zijn ont staan doordat enkele papieren doozen te dicht bij een kachel waren geplaatst. Door krachtig optreden van de brandweer wist men het vuur spoedig te stuiten. Het siga renmagazijn. dat er beneden is gevestigd, bleef BRANDJE Door de politie is een brandje gebluscht in 3 rijwielzaak van den heer de J., wonende E. A. Borgersitraa't. De oorzaak van den brand was dat een petroleumtoestel vlam had geviat. KOUDEKERK GEMEENTERAADSVERGADERING De gemeenteraad komt hedenavond te S uur in openbare vergadering bijeen: Onderwerpen ter behandeling: aanbie ding gemeenterekening, rekening waterlei dingbedrijf dienst 1935; circulaire van Ged. Staten inzake jaarwedde-regeling burge meester, wethouders, secretaris en ontvan ger, met voorstel van B. en W.; vaststel ling jaarwedde-verordening; vaststelling ver ordening op de heffing van leges voor het bevolkingsregister; vaststelling verordening op de heffing en invordering van school geld voor het gewoon L. O.; subsidie po- litie-va'kcursus in Zuid-Holland voor de leer gang 1936—1938; reclame wegbelasting; re clame schoolgeld; wijziging begrooting dienst 1936, LISSE PERSONALIA De dames A J. van Schooten, M. A. Barn- hoom en de heer C. J. van Zeist alhier slaag- te Amsterdam voor heit examen A. Es peranto. OPBRENGST BLOEMPJESVERKOOP De bloempjesdag ten bate van de Veree niging „Het Hoogeland" heeft alihier do som van f 84.56 opgebracht, UITSTAPJE CHR. VROUWENBOND De afd. Lisse van den Ne.d. Chr. Vrouwen bond maakte een reisje per touringcar naar de omgeving van Nijmegen. Voordat men Nijmegen bereikte, werd het kersenland met een bezoek vereerd. Vanzelf werd een flinke voorraad ingeslagen uit de eerste hand! Te Nijmegen werden de schoone omstreken be wonderd. Gezamenlijk werd deelgenomen aan een keurig verzorgde koffiemaaltijd. On getwijfeld werd op dezen tocht genoten van de schoone natuur. Een woord van hulde zullen de deelnemers gaarne brengen de dames mevr. Tibfooel-Tanis en mevr. Van den Berg-van Biezen, welke dames als uit voerend comité voor een uitstekende orga nisatie vian dezen toohit hadden aorg gedra gen, BOUWVERGUNNNING Door B. cn W. werd aan den heer F. C. J Zwetsloot vergunning verleend tot het ver bouwen van het perceel Heereweg 461. DROEVIGE GEVOLGEN Het zoon'tje van den heer v. Si, dat deze week door een personenauto bij het onvoor zichtig oversteken van den weg werd aan gereden, moest Donderdag naai' het zieken huis worden overgebracht, wegens inwen dige kwetsuren. NOORDWIJK KEURING VAN DIENSTHOriDEN Op het landgoed Leeuwenhorst, daartoe welwillend afgestaan door Jhr. Gevers van Ketel en Spalandt. werd gisteren door de afdeeling Noordwijkerhout en Omstreken van den Ned. Bond van den Diensthond een onderlinge wedstrijd gehouden. Onder de belangstel lenden zagen wij Jhr. W. Quarles van Ufford uit Aerdenhout, Jhr. Gevers, inspecteurs van politie uit Am sterdam, Haarlem, Den Haag. Noordwijker hout, benevens vele agenten vaa politie rij ksveldwaehters. Vele dressuurnroeven werden genomen, zooals volgen, springen, apporteeren, voed sel weigeren, stil liggen en revieren. Tijdens het revieren, dit is een terrein afzoeken naar een persoon of voorwerp, passeerde Kroonprins Boudewijn met de familie Van den Mortel op zijn ochtend fietstochtje het terrein en bleef geruim en tijd met groote belangstelling de oefenin gen gadeslaan, zich niet bekommerend om de gestadig vallende regen. RADIO DISTRIBUTIE VRIJDAG 10 JULI Programma III: 8.Keulen, 8.45 diversen.- 10.05 Keulen. 11.20 Parijs R-. Plm. 13.05 Brussel VI.. 13.35 Keulen. 15.20 Droitwich, 17.20 Brussel Fr.. 18.20 Keulen, 20.20 Londen R.. plm. 21.15 Parjjs R., Programma IV: 8.Brussel VI., 10.35 Londen R.. 11.20 Droitwich, 13.20 Londen R.. 17.35 Droit ich, 18.20 diversen, 18.50 Droitwich, 20.20 Gra lof.muziek G.R.D., plm. 22.15 Brussel VI., 22.30 Weenen o div., 23.10 Londen R. ZATERDAG 11 JULI Programma III: 8Keulen. 8.45 diversen, 10 Deutsclil.s.. 10.20 Keulen, 11.20 ParUs R.. 12.20 Keulen, plm. 13.15 russel VI.. 13.35 Keulen, 15.20 Brussel VI., 1S.10 Keulen. 20.20 Partis R. Programma IV: 8.Brussel VI.. 10.35 Londen R.. 13.20 D-oitwich, 16.20 Londen R.. 17.40 Droit- :h, 18.20 diversen, 18.50 Parijs R.. 19.45 Droit :h, 21.50 Londen R., 22.30 "VVeeonen of div., 23 Londen lieg. Agenda DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door de apotheken J. G Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, te lefoon 85; en C van Zijp, Wilhelminapark telefoon 274. Huid en tanden spreken. Bij een bruine zomerteint valt de kleur Uwer tanden bijzonder op. Poets ze dus met wat goeds. Poets met IVOROL. Deze tandpasta maakt Uw tanden blank en geeft ze tevens 'n mooie ivoorglans. In tuben yan 60 en 40 cent. Doos 20 cent, (Adv.) Na de oefeningen had de prijsuitreiking plaats in café „De Nachtegaal" te Noord wijkerhout, waarbij de burgemeester van Noordwjjk, Drs. J. B. V. M. J. .van den Mortel, eveneens tegenwoordig was, na dat de jury, bestaande uit de lieeren E. H, Tenckinck, commissaris v. politie te Haar lem, J. Doornbosch, hoofdagent-rechercheur van politie eveneens te Haarlem, en P« Sonneveld. inspecteur van politie te Am sterdam, het puntenaantal van de vele ge houden proeven berekend had. Alvorens tot deze prijsuitreiking over te gaan, bracht de heer E. G. Baron van Har- denbroek, als voorzitter van de afdeeling Noordwijkerhout, dank aan Jhr. Gevers voor de beschikbaarstelling van het terrein, dat voor deze oefeningen zeer geschikt was, 'benevens aan de leden der jury, wier uit gebreid werk door de leden zeer op prijs werd gesteld, aan de afgevaardigden van verschillende zusterafdeelingen, en aan de leden en hen die belangeloos prijzen beschik baar hadden gesteld, voor hun groote mede werking, waardoor deze dag zoo schitte rend kon slagen. Spr. vond de honden zeer goed geoefend en wees er op, dat deze een nieuw wapen vormen, dat onmisbaar is, doch steeds tot in de perfectie behoor de getraind te zijn. Vervolgens ging spr, over tot het uitreiken der prijzen en wel! le prijs aan J. L. Knauf. rijksveldwachter te Zilk, 430 punten; 2e prijs aan P. Duiven: voorden, jachtopziener te Zilk, 391 punten; 3e prijs aan A. Vermeulen, idem te Noord- wijk, 380 punten; 4e prijs aan L. P. Bakker, idem te Zandvoort, 368 punten; 5e prijs aan H. Klinkenberg, idem te Noordwijkerhout, 836 punten; 6e prijs aan A. M. Jansen, id, te Zandvoort, 335 punten; 7e prijs aan F„ J. Visscher, agent van politie te Noord wijk, 324 punten; 8e prijs aan E. P. Willemse. rijksveldwachter te Noordwijkerhout, 29S punten; 9e prijs aan P. Rolvers, jachtop ziener te Noordwijk. Van dezen laatsten prijs waren de pun ten niet opgeteld, daar de 'hond, die gedi plomeerd is en door kenners de beste van, alle deelnemers werd genoemd, niet in goe de conditie bleek te zijn. De heer Tenckinck besloot dezen 'dag met een woord van dank voor de getoonde -be langstelling, mede als voorzitter van den Nerlerl. Bond. en sprak de hoop uit dat de afd. Noordwijkerhout op den ingeslagen weg voort zou mogen gaan en dan onge twijfeld een der beste af deelingen zou wor den. NOORDWIJK AAN ZEE AANRIJDING Op den Duinweg had een hevige auto botsing plaats. Beide wagens liepep vrij groote schade op. Een inzittende dame moest zich onder doktersbehandeling stel len. BEEN GEBROKEN In de Hoofdstraat, ter hoogte van de Geref. Kerk, had mej. v. d. L. het ongeluk met haar fiets te vallen. Zij brak een been, Dr. Hermanides verleende eerste hulp en achtte overbrenging per ziekenauto naar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. MISLUKTE LAMPIONOPTOCHT De gisteravond te houden lampionoptocht is in letterlijken zin in bet water geval len. Het muziekgezelschap „Excelsior" uit Noordwijk-Binnen was reeds vroeg aanwe zig, doch tegen tien uur was het weer nog niets opgeklaard, zoodat men weer naar huis terug keerde. SASSENHEIM De commissie „Bloemlust" deelt medé, dat dit jaar een Kersttentoonstelling gehou den zal worden op 22, 23, 24 en 26 Dec. a.s. De. jaarlijksche tulpententoonstelling zal worden gehouden van 19—23 Januari 1937. Door de N.V. L. van Staalduinen Jr. is we derom een beker toegezegd voor dezelfde prijsvraag, evenals het vorig jaar. De groote jaarlijksche narcissententoon- stelling zal worden gehouden van 16—20 Februari 1937. Behalve twee wisselbekera voor de bekende groepen wordt hieraan een prijsvraag verbonden voor de 10 beste trom petnarcissen. Voor deze prijsvraag werd door den heer G. Guldemond, Emballage- en Houihandel te Oegstgeest, een fraai kunst voorwerp toegezegd. De N.V. Lissesche Kistenfabriek te Lisse heeft eveneens een prijs toegezegd, waarvan de bestemming nog nader bekend zal wor den gemaakt. De commissie verzoekt de data te willen noleeren en rekent op spontane medewer king van alle yakgenooten,

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6