iMftttne (ümtrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Chr. Bakkerspatroons in Nederland abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 'Lój Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j cL Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Htfoertcntieprijjen: Van I tot 5 rage»f 1.17 Elke regel meer 0.22'/, lng«onden Mededeelingen van 1-5 regels2.30 EJke regel meer- 0-45 Voor Het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.1r NO. 5827 VRIJDAG 10 JULI 1936 16e Jaargang CONCENTRATIE BIJ HET ONDERWIJS Zooals opze scholen een uitnemend ad viesbureau bezitten in de Sweelinckstraat den Haag, met .Mr Hangelbroek aan het hoofd, die altijd tot hulp bereid is; zoo kun nen de Koomsch-Katholieke scholen immer terecht bij het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding^ dat even royaal zijn degelijke adviezen rondstrooit; ge vraagde en ongevraagde. Een ongevraagd, maar waardevol advies werd nog dezer dagen verstrekt in het „Schoolbestuur", het tijdschrift van dit Centraal Bureau, over de concentratie bij het Openbaar en Bizonder Onderwijs. Het onderwerp stoot min of meer af, om dat het herinnert aan de onwaarachtige campagne tegen het Bizonder Onderwijs, dat door zijn splilsingszucht de onderwijs- begrooting met vele onnoodige millioeneu bezwaard zou hebben, terwijl het openbaar onderwijs in de verdrukking zou geraken. „De heele kwestie, aldus de schrijver in ge noemd tijdschrift, is door de voorstanders van het Openbaar onderwijs en de haar verwante pers kunstmatig opgezet en op geschroefd. Met als resultaat, dat sinds ja ren iedere actie van de Linkerzijde de be kende slotzin van Cato aan het einde van zijn redevoeringen, als motto zou kunnen dragen: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam, die met een variatie zou kunnen luiden: „...Overigens zijn wij van meening, dat do bijzondere scholen geconcentreerd moeten worden". De eindclooze herhaling van deze variatie heeft geleid tot een felle, misleidende actie, die blijkbaar zelfs in Rc- geeringskringen geloof heeft gevonden." Het betreurenswaardige van dit laatste was de bekende paragraaf 12 in het Bezui- nigingsontwerp, waarbij men wilde bepalen dat de in 1933 verhoogde minima voor de oprichting van nieuwe scholen, ook toege past zouden worden op reeds bestaande bi- zondere, doch niet op openbare scholen. Toen do Rechterzijde hiertegen in verzet kwam, matigde de Regeering haar eischen; doch tenslotte werd paragraaf 12 toch af gestemd. Om de vrede in het kabinet te be waren stelde de Regeering toen een bevre- dxgingscommissie in, welke thans ijverig met haar sisyphuswerk bezig is,, waarschijn lijk zonder hoop ooit te zullen slagen. Dat kan ook bijkans niet, omdat een deel der commissie vasthoudt aan het waan denkbeeld, dat pacificatie en bezuiniging tegenstellingen zijn, terwijl dit behou dens enkele betreurenswaardige, doch moei lijk te voorkomen gevallen een aperte onjuistheid is. De kleine schooltjes worden niet bij het bizonder, maar wel bij het open baar onderwijs gevonden; al moet toegege ven, dat het Protestantsch-Christelijk onder wijs slechter figuur maakt dan 't Roomsch- Katholieke, dat met prachtige cijfers uit komt. Volkomen juist is echter, wat het „School bestuur" schrijft: „De waarheid is, dat de gemeentebesturen veel te gemakkelijk openbare scholen kon den oprichten en instandhouden. Openbare scholen werden gebouwd, terwijl niet eens vaststond, dat er leerlingen zouden komen. Daarentegen konden bijzondere scholen eerst worden opgericht nadat voldaan was aan een reeks van eischen en foxmaliteiten, waarvan de vervulling in menig geval door het gemeentebestuur bemoeilijkt werd, zoo dat er soms jaren verliepen eer een bizon- dere school kon worden geopend." Twee treffende voorbeelden daarvan con stateerden we dezer dagen nog in twee randgemeenten van Den Haag. In het eerste geval werd voor eenige ja ren in een nieuwe wijk een mooie, volledige openbare school gebouwd met zes lokalen. Echter liep het al spoedig spaak met de bouw van nieuwe woningen en als gevolg daarvan staan nu nog steeds drie lokalen leeg. En eigenlijk is het nog erger. Indien Bur gemeester en Wethouders de schoolgrens rationeel verlegden mede in verband met een gevaarlijke wegpassage dan zou den zeker nog 40 van de ruim 80 leerlingen overplaatsing vragen. Is het denkbaar, dat een bizondere school zoo gemakkelijk gesticht zou zijn?, In het tweede geval kwam, nu vijf jaar geleden, een sterk overwegend rechtsch ge meentebestuur aan de wensch van „Volks onderwijs" tegemoet en bouwde een pracht- school van vier lokalen met een mooi gym- nastiekgebouw. Van de vier lokalen worden thans nog twee gebruikt en ze zitten waar lijk niet opgepropt vol. Achteraf bezien had men dit geld heel goed kunnen bespa ren en de exploitatie-vergoeding, uit te kee- ren aan de goedbezette bizondere scholen Ware niet zoo exorbitant hoog geworden. Alweer een bewijs, dat de Openbare School het onderwijs duur maakt. Want het geeft nog steeds de norm aan en die norm was bijna altijd aan de hooge kant. Het veertig-millioenplan Van de baan Naar het Ned. Weekblad voor Kruide nierswaren verneemt, heeft de Minister van Landbouw, dr. Deckers, aan den alge- meenen bond van groothandelaren in eie ren meegedeeld, dat de verhoudingen bij den afzet van eieren tot nu toe zoodanig zijn geweest, dat niet is overgegaan tot het uit de markt nemen van eieren, om deze gedurende de wintermaanden ter beschik king van werkloozen te kunnen stellen. Bovendien, aldus de Minister in zijn schrij ven, is de meest geschikte tijd voor opslag an eieren in koelhuizen thans weder voor bij, zoodat het zich laat aanzien, dat dit jaar geen eieren voor genoemd doel uit de markt zullen worden genomen. Hierbij kan worden aangeteekend, dat daarmee het z.g.n. 40 millioen-plan van de baan is. De opheffing van kweekscholen Steun, als de studie elders wordt voortgezet. De Minister van Onderwijs heeft in ant woord op vragen van het Tweede Kamer lid T h ij s s e n medegedeeld, dat hij bereid is maatregelen te treffen tot het verleenen van steun in gevallen, waarin, in verband met het verdwijnen van kweekscholen de studie aan een andere kweekschool wordt voortgezet en de ouders of verzorgers niet in staat zijn, de daaraan verbonden hoogere kosten te betalen. Bedoelde, maatregelen zul len vermoedelijk verschillend zijn voor de onderscheiden kweekscholen en mogelijk ook voor de onderscheiden leerlingen eener zelfde kweekschool. Alles zal afhangen van de omstan digheden in elk bepaald geval. De zaak is nog in behandeling. Er kan dus nog niet worden gezegd, welke maatregelen noodig zullen blijken. Bij den overvloed van werklooze akte- bezitters bestaat er voorshands geen aan leiding, van regeeringswege de opleiding tot onderwijzer en onderwijzeres door bij zondere aanmoedigingsmiddelen te bevor deren. De moeilijkheden van de Urker kuilvisschers Met faillissement bedreigd. Het Tweede Kamerlid, de heer v. d. Z a a i heeft er den Minister van Landbouw attent gemaakt, dat de bedrijven van 37 kuil visschers, die van het visscben met hun kuil vaartuigen op het IJsselmeer zijn uit gesloten, dientengevolge zoo goed als waar deloos zijn geworden, en dat zij feitelijk niet meer als Noordzeevisschers kunnen worden beschouwd, omdat huti vaartuigen ongeschikt zijn voor de Noordzeevaart. De visschers worden thans met opzegging van credieten bedreigd en staan dus voor een faillissement, waarbij zij al hun eigen dommen zullen verliezen. Daarom vraagt de heer v. d. Zaal of de Minister bereid is te bevorderen dat hun een schadeloosstelling wordt uitgekeerd, opdat zij een nieuw bedrijf kunnen opzetten De goedkoope arbeiderswoningbouw Met betrekking tof. "de conferentie op het departement van Sociale Zaken door de Ministers van Binnenlandsche aken, Fi nanciën en Sociale Zaken met vertegenwoor digers der groote gemeenten over het vraag stuk van den bouw van goedkoope arbeiders woningen gehouden, vernemen wij, dat de regeering inlichtingen over den toestand in de onderscheidene gemeenten heeft ingewon nen en dat de conferentie een informatorisch karakter droeg. De regeering zal de materie nader overwegen. VERDRONKEN. Donderdagmorgen is de 32-jarige onge huwde landbouwer B. Hemstede uit Arrien bij Ommen (Ov.)-met zijn rijwiel in het Ommerkanaal geraakt en jammerlijk ver dronken. Het lijk is na eenigen tijd dreggen opgehaald. In verband met de nog onzekere toestanden in de haven van Antwerpen is het Belgisch passagiersschip „Thysville" van den'Congo-Qienst de haven van Terneuzcn binnenge- loopen om daar te lossen. Prof. Mr. P. S. Gerbrandy spreekt over „V estigingseischen" Behandeling van diverse voorstellen Het versche brood vóór tien uur De Algemeene Vergadering van den Bond van Chr. Bakkerspatroons in Ne derland, welke te Apeldoorn werd gehou den, werd gister voortgezet. De voorzit ter ving aan na de gebruikelijke ope ning met zijn blijdschap uit te spre ken over de aanwezigheid van vele ver spreide leden uit Arnhem. Blijkbaar is daar de oprichting van een afdecling niet verre meer. De vergadering werd toegesproken door de heeren J. Schouten, van Utrecht, na mens de Middenstandsbedrijfsver.; Mr. J. van Wolfe re n, van Utrecht, namens de Ver. van den Chr. Handeldr. en Industr. Middenstand; J. Boonstra, namens het station voor bakkerij en maalderij te W,a- geningen en Mr. Schrijvers, directeur den Ned. R.-K. Bakkerspaar oonsbond. De verdere agenda werd vervolgens afge werkt. Een voorstel Amersfo ort om in het vervolg de bondsvergadering op één dag te houden, desnoods met een begroetings woord vooraf, werd overeenkomstig het praeadvies van het hoofdbestuur aangeno men. Een voorstel Apeldoorn om naas-t het fonds „Onderlinge Hulp" nog een steunfonds in het leven te roepen voor die leden die door tijdsomstandigheden in financieele moeilijkheden verkeeren, werd overeenkom stig het praeadvies van het hoofdbestuur, verworpen. Versch brood vóór tien uur Aan de orde kwam hierna de uitspraak der afdeelingen en verspreide leden in zake den verkoop van versoh brood vóór 10 uur. De secretaris, de heer K. Honstein, deelde mede, dat van de 26 afdeelingen 17 stemden tegen vervroeging van het uur waarop versch brood mag worden verkocht. Nijmegen was in zooverre voor, onder voorwaarde, dat de verkoop al leen zou plaats hebben in den winkel. Nadat verschillende afd. nog enkele on dergeschikte wenschen hadden uitgespro ken, verkreeg Prof. Mr. P. S. Gerbrandy, hoogleerror aan de V .U., het woord, om te spreken over: Vestigingselsck Alleereerst deledt spr. mede, dat hij door den minister was gemachtigd mede te dee- len, dat de ontwerp-overeenkomst voor het bakkersbedrijf door den minister is g< kend en doorgezonden aan den ecom schen raad, waarna spr. er aan herinnerde, dat aan den strijd voor 30 jaar in Chr. krin gen gevoerd, over de bevoegdheid vian de Overheid tot ingrijpen in het bedrijfsleven, Koopt Nederlandsche Waar dan helpen wij elkaar. Dat dringende verzoek in het belang van onze nationale welvaart wordt ons nu ook in het stadsbeeld toegeroepen. De borden langs de groote verkeerswegen, in de steden en ook op fabrieksterreinen herinneren ons dagelijks aan de plicht, die wij als goede Nederlanders graag vervullen. Voor wie gaarne ook een geldelijk offer brengt voor het lofwaardig 6treven der Propa- ganda-Commissie voor NedeiL Fabrikaat te Den Haag, haar; gironummer is 25000, een einde is gekomen. Prof. Fabius was van deze ingrijping een fel tegenstander. Heden is dit standpunt verlaten, hetgeen spr. aan toonde met verschillende wetten, die den laatsten tijd tot stand zijn gekomen, waar toe ook behoort het ontwerp van wet inzake de vestigingseischen, dat met de saneering in het ibakkerbsedrijf samenhangt. Voor dat spr. dit ontwerp behandelde, stelde hij in het licht, dat niet alleen de wet, maar ook b.v. groote ondernemingen hier iets kunnen doen en ook inderdaad gedaan hebben. Door het nemen van maat regelen kan worden verhinderd, dat nieuwe bedrijven het bestaan onmogelijk of zeer moeilijk wordt gemaakt. Toch voldoen deze particuliere middelen in het algemeen niet om het euvel te verhelpen, omdat er altijd nog mogelijkheden zich voordoen, waar door nieuwe bedrijven in een bepaalde branche op de been blijven. In dit verband wees spr. op de mogelijkheid contractueel en wettelijk een regeling in het leven te roepen. Zooals de Bakkersstichting voor Amsterdam en Rotterdam heeft opgewor pen. Tegen dit element maakte echter de Minister bezwaar, omdat hij het niet in zijn ontwerp heeft gelegd. Vandaar dat dit hoofdstuk door de regeering is geschrapt, waarbij de Bakkerijstichting zich heeft neerge legd. Vervolgens onderwierp spr. het ontwerp an een bespreking, waarbij hij aangaf dat de structuur der wet hierop neerkomt, dat een algemeene maatregel van bestuur mo gelijk is op initiatief van het bedrijf zelf, welke dan moet worden onderworpen aan het oordeel van de Kamer van Koophandel het betrokken rayon. Waar het initiatief uit het bedrijf opkomt is principieel tegen het ont werp weinig in te brengen. Veel kan spr. van het ontwerp niet zeg- ;n omdat ze is een blanco artikel. Nuttig het omdat het paal en perk stelt aan beunhazerij. Toch moet tegen overschatting gewaakt worden. In de Kamer maakt men den Minister een verwijt van, dat hij te weinig geeft, door als eisch te stellen cre- dietwaardigheid, handelskennis en vakbe kwaamheid. Wil men echter vestiging van nieuwe bedrijven, zoo daar geen behoefte aan is, onmogelijk maken, dan komt men tot de geslotenheid der gilden. Spr. accepteert de wet wel, al zou hij gaarne zien, dat ze meer ging in de rich ting van 't behoefte-element. Saneeren zal deze wet het bakkersbedrijf niet. Dat alleen kan door de wet op het verbindend en on verbindend verklaren van ondernemers overeenkomsten, waarom spr. de vergade ring aanspoorde onder deze wet de schou ders le zetten. De discussie Hieraan namen deel de heeren G r i 11 e r van Kampen, v. d. Ploeg van Amster dam, Brouwer van Urk,, v. d. Flier van Amsterdam en Steendam van Mid- delstum. In zijn beantwoording heeft prof. Ger brandy de vragenstellers uitvoerig beant woord en er den nadruk op gelegd, dat het wetsontwerp een stap in de goede rich ting is. Aan het einde der vergadering deed de voorzitter mededeeling, dat een telegram van dank ontvangen was van H. M. de Ko ningin voor de Haar gebracht zegenbede en een van verhindering van de Chr. Werk gevers in het Voedingsbedrijf. Nadat gezongen was Ps. 103: 9 sloot prof. Gerbrandy de bijeenkomst met gebed. In den wintertuin van den heer Vonk vereenigde men zich aan een gemeen schappelijke maaltijd, waarna het gezel schap zich per autobussen begaf naar „Berg en Bosch", waar het namens het meentebestuur ontvangen werd. DUITSCHLAND NEEMT MEER EIEREN Tijdens de Olympiade Naar wü vernemen, zal door Dultschland tjjdens de Olympade (van 20 Juli10 Aug.) aan ons land een extra contingent eieren toe gestaan worden. Deze eieren moeten van stempel „Holland" voorzien zijn. Tevens is bepaald, dat in afwijking met het handelsverdrag in deze tijd ook kleinere eieren (van 5055 gram) ingevoerd mogen worden. DE N.S.B. EN DE KOMENDE VERKIEZINGSRONDE Met 12 Tweede Kamerzetels tevreden Aneta meldt uit Medan: De heeren Van Duyl en Hogewind, beiden functionarisson van de N.S.B. in Nederland, arriveerden met de „Djambi" te Belawan. Een vertegenwoordiger van de „Deli Courant" had een onderhoud met den heer Van Duyl, die o.a. ver- klaarde: „Ik kan geen voorspeilingen doen omtrent den uitslag van de verkiezingsstrijd, maar men zal te vreden zijn als de N.S.B. twaalf zetels haalt Deze Kamerleden zullen tot taak hebben het parlementarisme uit te hollen, doch zullen ook niet schro men hun medewerking te verleenen indien voorstellen worden gedaan welke in het belang van het land zijn, daar het heil van het volk op den voorgrond staat". De heer Van Duyl verklaarde nog, "dat het aantal leden van de N.S.B. met 600 of '00 per week toeneemt, onder wie vele boeren en arbeiders. Hij zeide verder,, dat het gevolg van het bekende bisschoppe lijke schrijven was geweest, dat slechts elf an de duizenden katholieke N.S.B.-ers hadden bedankt. De heer Van Duyl zette nog o.a. het standpunt van de N.S.B. ten aanzien van de Joden uiteen en verklaarde, dat de N.S.B. in geen geval anti-Semitisch was en de absolute waarde van het rassencriterium niet erkent. Hij belsoot het interview met de woorden: „Wij zijn een Nederlandsche beweging en zullen de zaak op Nederland sche wijze opknappen". De politie-commissaris van Nijmegen Slachtoffer van chanteurs Reeds vrij kort na de arrestatie van Jen politie-commissaris te Nijmegen liep het ge- ruoh't, dat hijhet slachtoffer van chantage zou zijn. Volgens het Hbl. hebben gewetenlooze Hagenaars, die op de hoogte waren van een misslag uit den tijd toen de commissaris nog inspect, te Den Haag was, hem jarenlang bedreigd, zoodat hij telkens geld moest af schuiven aan zijn afpersers. De misslag zou niet zoo erg zijn gewees't en de commissaris had zich veel leed bespaard, indien hij kor daat was opgetreden tegen de bloedzuigers. Echter, zijn eei*zucht heeft hem parten ge speeld. Jarenlang heeft hij in de diepste zorgen geleefd en steeds trachtte hij da gaten te vullen. Zijn collega's vreesden steeds, dat het mis zou gaan, doch het rech te wisten zij niet Trouwens, niemand wist dit, daar zij, die hem steeds geld leenden, het diepste stilzwijgen bewaarden. Het ts ook een raadsel, dat de vrouw van den com- missai-ls hij was nog maar kort geleden getrouwd volkomen onwetend was van de financieele omstandigheden van haar man. De commissaris had geen oogenblik rust, zoodat hij al dien tijd nimmer verlof he?ft genomen. Dreigbi'ieven en aanmaningen kwamen op zijn bureau en weldra moest hij malversaties plegen, om de gaten te stop pen, want van zijn salaris van f 6000 kon hij er niet komen. Er waren bedragen van bijna f 7000, welke door den commissaris waren opgelioht. De ontdekking is feitelijk begonnen door een dame in Den Haag, die een aanzienlijke vordering had en een advocaat te hulp riep. die den burgemeester meedeelde het faillis sement van den commissaris ,te zullen aan vragen. En toen kwam daarbij nog het ge val van den Duitscher, die f 1000 kwam terug eischen. De rechtbank te Arnhem heeft besloten de voorloopige hech'tenis van den commis saris met dertig dagen te verlengen. Zijn raadsman heeft gepleit voor invrij- heidsstelling, doch dit heeft de rechtbank afgewezen. JACHT OP EEN SMOKKELAUTO Te Maastricht is een auto, afkomstig uit Hoensbroek, die uit België kwam en met Belgische boter geladen was door een aantal met rijksambtenaren en crisiscontro leurs bezette auto's achtervolgd. Daar geen gevolg gegeven werd aan het stopteeken werden door achtervolgers schoten op de auto gelost In de nabijheid van de marechausseeka zerne stopte de wagen plotseling en toen men naderbij kwam, bleek dat de bestuur der, zekere L. van H. uit Hoensbroek, he vig uit den rechterschouder bloedde. Men heeft hem daarop naar het ziekenhuis „Cal- variënberg" overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. De smokkelauto, die 500 Kg. bo ter bevatte, is met den inhoud in beslag ge nomen. VECHTPARTIJ IN EEN KROEG. In een logement aan den Kuipersdijk te Enschede heeft een der gasten, de werk looze1 bakker B. D. den logementhouder aan gevallen, toen deze hem de huur opzegde. Een hevige vechtpartij volgde waarbij D van een mes gebruik maakte. Hij trof daar mee den logementhouder zoo hevig in het gelaat, dat deze naar een ziekenhuis moest worden overgebracht Het slachtoffer zal een oog moeten missen. De dader is ter beschikking van de Jus titie gesteld. VOORNAAMSTE NIEUWS Ter herdenking van 'den grooten Rotter dammer Erasmus wordt een congres ge* houden. 1 Een extra contingent eieren mag tijden* de Olympiade naar Duitschland. De Britsche vloot. In de Middellandsch& Zee zal binnenkort tot haar normale sterkta teruggebracht worden. De geruchten over een DuitscKOosten* rijkscil verdrag houden aan. De hittegolf in dc Ver. Staten wordt een ramp voor duizenden gezinnen, die hun be* staansmogelijkheid verliezen. Dwang toont onmacht, dwang !s knechten, dwang Is roof van menschen- rechten. Neemt geen rüttJdenbesluit: ha die dwingt, lokt dwingen uit. Kaaskop dwars van dwingelandij RUdt FISK, hü zü vrij en blij. CAdvü BELANGRIJK NIEUWS! Door invoering van ons tarief A is het mogelijk geworden HEERENCOSTUMES. MANTELS en JAPONNEN tegen 20 tot 40 pCL lageren prijs chemisch te laten reinigen. Tarief A moet speciaal worden opgegeven* PALTH E Niets riskeeren Palthe begeeren. (Advil HOTEL „PRINSES JULIANA" Telef. 8 - VALKENBURG (L.) - Teltf. 8 MODERN COMFORT LIFT MATIGE PRIJZEN 7Adv.l HOTEL „NAEFF" Velp (Gld.) Sekend Restaurant Modern ingericht Auto-Garage Tennisbaan Prachtige Tuin. Telefoon 3152 en 3153 B. BELTER* (Adv:) DE PERFECTE KOELKAST Reeds vanaf265.- AQUAPR0 - AMSTERDAM DE RUYTERKADE 143, TeL 41303, 41503 fAdn. I Politiechef te Naarden niet eervol ontslagen Naar wij vernemen is de chef van politie der gemeente Naarden, H. V., door den burgemeester ontslagen, zulks naar aanleiding van gegrond gebleken klachten, welke over de gedragingen van den politiechef waren binnengekomen. De klachten hielden geen verband met den politiedienst als zoodanig. Het betrof hier een diep betreurenswaardig geval. De politiechef had relatie met een gehuwde vrouw. Ondanks waarschuwingen van den burgemeester ging hy door op zijn zondigen weg. Reeds geruimen tjjd geleden was hem ziekteverlof verleend. De justitie is in de zaak gemoeid. ZIEKTE VAN WEIL Te Ni gte/echt (Utr.) is een jongen, die in de Vecht gezwommen had, door de ziekte van Well aangetast. DOODELIJKE VAL Te Mheer (L.) wilde de 28-jarige La- eroix voor zijn kinderen wat kei-san plukken en klom daartoe in een kersenboom. Plotse ling brak een der takken en stortte L. naar beneden. Met inwendige kr-euzingen werd hij overgebracht naar het Ziekenhuis CalvariÖn- berg te Maastricht en aldaar ter verpleging opeenomen. Thans is hij aan de gevolgen overie.len. VAN HET DAK GEVALLEN. Te Amsterdam Is een 31-jarige man, die op het dak van perceel Spoorhaanstraat 34 duiven, die daar «von-n neergestreken in hun hokken wilde -n^on in de goot gestapt, waardoor hü zü** ovenwicht ver loor en op straat viel Me? een hersen schudding en een armfractuur is hij in het O.LV. gasthuis opgenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1