STADSNIEUWS DONDERDAG 2 JULI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 VERHUIZING DIENT AANGEGEVEN Ook indien zulks binnen de gemeente geschiedt Neemt de bepalingen in acht! Met ingang van gisteren is in wer king getreden een Koninklijk besluit waarbij aan de bevolking nieuwe ver plichtingen zijn opgelegd ten aanzien van het doen van aangiften ten be hoeve van de bevolkingsregisters. De voornaamste verplichtingen zijn: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Sn Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevol kingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbe- paalden tijd a!s regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te ge nieten; 3e. dat ingeval van onzekerheid omtrent het onder 2e. vermelde bijzondere voor schriften gelden; 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat onverwijld van de be volkingsregisters moet worden afgevoerd; 5e. dat bij adresverandering binnen de ge meente de noodige wijzigingen in het be volkingsregister moeten worden aange bracht. In verband met het bovenstaande is voorts bepaald: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet geschic- den op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats waarheen ver trokken en het nieuwe adres (zoo noo dig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan den aangever van een ver trek, behoudens bijzondere gevallen, onmid dellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlancteche gemeente, in welker bevol kingsregister de persoon moet worden opgc-* nomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust tof de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkings register is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het gemeentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart tof legitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is geko men, tenzij hij overeenkomstig de desbetref fende bepalingen is .vrijgesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellingen, ge stichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhou ders, pensionhouders en kamerverhuurders ■uiterlijk vijf dagen na de opneming of huis vesting of na het vertrek, mededeeling moe ten doen van den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer 'clan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, als mede van ieder zoodanig persoon, die daar uit vertrekt, tenzij de persoon is vrijge steld van aanmelding; e. dat overtreding van de voorschriften jvordt gestraft volgens de wet. Voor persoonlijke aanmelding en voor mondeling aangifte van het bevolkingsre gister bestaat gelegenheid op werkdagen Nan 9 tot 12y2 en van V/2 tot 3 uur, aan 'de afdeeling Bevolking en Burgerlijke. Stand, Stille Rijn no. 3 (des Zaterdags al leen tusschen 9 .en 12*4 uur). Telefonische aangiften worden niet aan genomen. Johs. van Veen schaakkampioen Van Leiden en omstreken Men schrijft ons: Zooals we reeds hadden verwacht is Van Veen ook dit jaar kampioen van Leiden en omstreken geworden. Zijn eenigste concurrent, Mr. A. G. de Blécourt, zag zich door een verlies partij tegen G. Bosscha uitgeschakeld. Er restte Van Veen nog slechts een partij tegen Jr. J. J. G. van Hoek, welke in een voor Van Veen zeer gunstige stelling was afgebroken, in winst om te zetten. Zelfs aan remise had hij reeds genoeg. Dinsdagavond is deze partij gespeeld en. ondanks hardnekkigen tegenstand van Van Hoek, wist Van Veen toch te winnen. Hier mede had hij 6 van de 7 punten behaald. Tellen we hierbij ook nog op de punten, behaald in den voorwedstrijd, dan komen we tot niet minder dan 10*4 uit 12. Inder daad een overtuigende overwinning. Van ,Veen heeft nu twee maal achtereenvolgens !(1935 en 1936) beslag gelegd op den titel. Lukt het hem ook in 1937, dan is hij defi nitief eigenaar van den zilveren koning. Wij wenschen dezen jongen speler geluk met dit succes. De strijd om de tweede plaats is nog zeer 'spannend. Rutten is uitgespeeld met een totaal van 4 punten en heeft daardoor een goede kans als tweede te eindigen. De stand der andere deelnemers is: De Blécourt 3 en nog twee partijen te Spelen, Bosscha 3y2 en nog één partij, Dem- mendal 2-/•> en nog één partij, Van Hoek en Segaar beiden 2 en nog twee te spelen, en ten slotte Van den Broek totaal 1 punt. Door verhindering van eenige deelnemers zullen deze laatste partijen nog wel eenigen tijd uitgesteld worden. Een andere regeling dezer wedstrijden, zoodat ze in korter tijd beëindigd zijn, komt ons zeer gewenscht .voor. HET AFSCHEID VAN PROF. VAN ITALLIE Diverse toespraken Namens oud-leerlingen en leerlingen een plaquette aangeboden Nadat Prof. van Itallie zijn afscheidscol lege in het. Groot Auditorium der Leidsche Universiteit had gegeven, werd de scheiden de hoogleeraar allereerst toegesproken door den waamemenden rector-magnificus Prof. Dr. B. D. Eerdmans] Spr. bracht dank voor hetgeen Van Itallie in de lange jaren van zijn hoogleeraarschap voor het onderwijs aan de Leidsche Universiteit heelt verricht. Vol plichtsgetrouwheid hebt gij u steeds van uw taak gekweten, aldus spr. Aan waar deering voor zijn arbeid heeft het Prof. van Itallie niet ontbroken, want vele zijn de onderscheidingen.clie hem in de laatste ja ren zijn ten deel gevallen. Vaak hebt gij ons land in het buitenland vertegenwoor digd, aldus spr., en gij hebt den naam on zer Universiteit en van onze Nederlandsche wetenschap in den vreemde hooggehouden. Met de beste wenschen voor de komende welverdiende periode van rust in Prof. van Rallies leven besloot Prof. Eerdmans zijn toespraak. Namens de faculteit der wis- en natuur kunde sprak hierna de decaan dezer facul teit, Prof. Dr. WT H. Keesom, die uitvoerig de verdiensten van den scheidenden hoog- lecraar schetste, vooral op liet gebied van de phytochemie en de toxicologie. Zoowel op het gebied der vergiftleer als op dat der artsenijbcreidkunde verwierft gij in eigen land en in het buitenland grooten Ten slotte bracht spr. dank voor de be langstelling die Prof. van Itallie steeds had voor de algemeene zaken de faculteit be treffende. Hierna sprak Prof. Dr. Hérissé uit Parijs, die namens de Fransche pharmaceuten en de Parijsche Universiteit gewaagde van varme waardeering voor het werk van Prof. an Itallie, dien hij een groot pionier voor de internationale pharmacie noemde en een oortrcffelijk ambassadeur voor het Neder- landsch pharmaceutisch leven. Namens een comité van leerlingen en oud leerlingen werd 't woord gevoerd door Prof. Dr. W. A. Goddijn. Zijn taak was twee ledig, omdat spr. beeft te belichten de werk zaamheid van Prof. van Itallie voor de pharmacie en zijn hoogleeraarschap in en- geren zin als opvoeder van studenten en lei der van het Pharmaceutisch Laboratorium. Het is moeilijk het ambt van den persoon te scheiden. Wat iemand als hoogleeraar be teekent hangt juist in hooge mate van zijn persoonlijkheid af. Ik ben ervan overtuigd aldus vervolgt spr. dat gij met voldoening op een wel besteed leven kunt terugzien. Spr. gaat vervolgens uitvoerig na het vele dat Prof. van Itallie gedurende zijn hoog leraarsambt sinds 1907 heeft tot stand ge bracht. Spr. laat vooral de aandacht vallen op de phytochemische en Galenische onder zoekingen; hij stelt voorts in het licht de belangstelling voor detoxiologie, hoe op initiatief van Prof. van Itallie het Leidsch Criminologisch Instituut werd opgericht, het werk van den scheidenden hoogleeraar in den Gezondheidsraad en de Opiumcommis sie van den Volkenbond, enz. Spr. acht het een bijzonder voorrecht te mogen spreken namens leerlingen en oud- leerlingen. Een 'heldere voordracht in wel verzorgde taal was kenmerkend voor al uw colleges. Een reeks van dissertaties onder uw leiding tot stand gekomen, zijn even zooveel bijdragen voor vermeerdering van kennis op pharmaceutisch gebied. Elk uwer leerlingen draagt na het beëindigen der studie een dankbare herinnering aan u met zich mede. Daarvan wordt voor u thans de getuigenis afgelegd in den vorm van een huldeblijk, waarvoor een plaquette met uw beeltenis werd gekozen, welke wordt aan gebracht in het laboratorium, aan welks bloei gij uw beste krachten hebt gegeven. Wees er van overtuigd, dat deze hulde u gebracht, niet alleen maar voortkomt uit plichtsbesef, maar gedragen wordt door ge ■oelens van hoogachting en waardeering en in dank voor alles wat gij voor ieder onzer persoonlijk geweest zijt. Hierna werd de plaquette onthuld. Ten slotte heeft nog het woord gevoerd de heer C. J. van Boxtel, namens de stu denten, waarop Prof. van Itallie heeft be dankt voor de hem gebrachte hulde. Ten slotte volgde een druk bezochte re ceptie in den Hortus. KAMER VAN KOOPHANDEL HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 29 Juni. 6777. Firma Langkamp, Noordwijk, Molenstraat 20, han del in- en reparatie van mo^or- en andere rijwielen én onderdeelen en wat daarmede in verband staat. Eig.: J. Camphuis. Noord- wijk. 6778. Kantoor-, Boek- en Papierhandel „De Kempenaer", Oegstgeest, de Kempenaer- straat 21, verhoop van en handel in papier waren in den ruimsten zin; verkoop van kantoorart., cyclostyle-inrichting. Venn.: A. J. Duyverman, Oegstgeest en J. K P. Dirkse, 1 Juli. 6779. Fa. de Mooy en Co., Rijnsburg, Rapenburg 3, bloemen-export. Venn.: C. de Mooy, Wed. van H. A. de Mooy, Rijnsburg en L. de Mooy, Rijnsburg. Proc.h.: G. Bloe- mendaal, Oegstgeest. 6780. Bloembollenkweekerij en Handel Holtz de Koster N.V., Oegstgeest, Terweo- weg 120, handel in en export van bloem bollen en boomkwqekerij-producten. Dir.: G. J. Holtz, Oegstgeest. (Ned. Staa'tscrt.: 10 Dec. 1935, Bijvoegsel 241). Maatsch. kap.: f 10.0UO, waarvan geplaatst en gestort f 2000. Wijziging. 30 Juni. A. en II. Sohns, Leiden, Breestraat 26, Dameskappersbedrijf, annex winkel in parfumeriën. enz. Vest. fil.: Noord- wijk aan Zee, in Huis ter Duin, vanaf Juni 1936, voor de drie zomermaanden. 1 Juli. De Mooy en Co., Rijnsiburg, Rapen burg 2, snijbloemen-exporteurs. De vennoot M. Verhaar is uitgetreden per 10 Juni 1936. „Vriendscha onder allen" Men verzoekt ons mee te deelen dat hier ter stede is opgericht de ontspannings- vereeniging „Vriendschap onder allen" (V.O.A.) met aanvankelijk 40 leden. Secre taris is de heer F. Darasma, N'ic. Beetsstraat 3ia. Voorzitter is de heer W. Ciere. EEN KWARTEEUW OP ZIJN POST Woubrugge's burgerij huldigt haar dokter Diverse geschenken aangeboden Onder overgroote belangstelling, w.o. zeer velen uit omliggende gemeenten, is Dr. Loth, te Woubrugge, in ver band met zijn 25-jarig jubileum als geneesheer, op waardige wijze in de zaal van hotel Swama aldaar, gehul digd. Door een commissie uit de bur gerij werden de heer en mevrouw Loth de zaal binnen geleid en door een tweetal meisjes werden bloemen aan geboden. Toespraak van den Burgemeester Hierna nam het hoofd der gemeente, de heer Mumsen, het woord om er op te wij zen, dat de jubilaris zich èn als medicus én als mensch een uitstekenden naam heeft weten te verwerven. Gesteund door uw echtgcnoote, aldus spr., hebt gij een kwarteeuw lang de geneeskundige belan gen met ijver en nauwgezetheid behartigd. Het Groene Kruis had steeds uw onver zwakte belangstelling en het was als voor zitter van die instelling, dat u Woubrugge haar aandeel deed nemen in het groote liefdewerk jegens de gebrek lijdende Hou gaarsche kinderen, waarmede ons vader land onverwelkbare lauweren oogstte. Voorts moge ik memoreeren uw mensch- lievcnd optreden tijdens de typhus-epide- mie, die in 1920 Hoogmade zoo fel teister de. Wat u als geneesheer geweest bent voor de zieken en gewonden, die uw hulp nooit tevergeefs inriepen, daarvan kunnen de stille binnenkameren en uw vele dankbar» patiënten getuigen. Weliswaar was het voor u niet altijd mogelijk reddende hulp te bieden, doch ook dan, wanneer de Al machtige anders beschikte, wist u het on afwendbare leed zooveel mogelijk te ver zachten. De gemeente heeft daarom gemeend uiting te moeten geven aan haar ge voelens van dankbare waardeering voor uw arbeid en biedt u namens het gemeentebestuur en de 'burgerij hierbij een radio-toestel aan niet den wensch, dat het u moge gegeven zijn nog vele jaren uw zegenrijken arbeid voort te zetten tot heil van de mensch- heid. (Daverend applaus). Andere toespraken Hierna sprak de heer F. Kroes, namens de afd. Het Groene Kruis, waarvan di bilaris voorzitter is. Spr. memoreerde de tactvolle leiding van den voorzitter op de vergaderingen en hoe deze afd. was ge groeid tot een zoo nuttige instelling. Namens de burgerij werd hierna nog het woord gevoerd door den heer Mets e- 1 a a r, die het opofferende leven schetste van een geneesheer. Deze opofferingen, welke steeds gepaard gingen met een groote mate van goedheid en bereidwillig heid, worden door de ingezetenen op zeer hoogen prijs gesteld. Als bijzonder blijk van waardeering bood spr. een electrische klok aan. Nadat het tweede applaus was stild, sprak Dr N o u t van Nieuwveen mens de maatschappij tot bevordering der geneeskunde, waarna de jubilaris het woord nam. De jubilaris dankt Gij allen hebt gemeend dezen dag op feestelijke wijze te moeten herdenken. Ik ben er u zeer erkentelijk voor. Het moet mij echter dadelijk van het hart, dat ik dit feit niet zulk een prestatie vind. Het liefst ware mij deze dag onopgemerkt voorbij gegaan. U hebt dit echter anders gezien, getuige de volle zaal en de vriendelijke woorden, tot mij gericht. Ik ben u ten zeerste dankbaar, maar ben mij volkomen bewust van de beperktheid van het men- schelijk kunnen wanneer het er op aan komt de geheimen van het leven te door- vórschcn en den dood den weg te versperren Hierbij heeft mij altijd voor oogen gestaan het levén der patiënten zoo lang en aange naam mogelijk te maken. Uw vriendelijke woorden hebben mij diep ontroerd en len mij sterken om ook in de volgende periode naar de mate mijner krachten in het belang der menschheid werkzaam te zijn. Tenslotte bracht Dr Loth hartelijk dank aan allen, zoowel in als buiten de zaal als ook de zieken, voor hun bewijzen van aan hankelijkheid, die hij zich niet had toege meten, maar waarvan deze huldiging hem de overtuiging schonk. Hierna werd gele genheid gegeven de familie Loth te com plimenteeren, waarvan een zeer groot ge bruik werd gemaakt. Het plaatselijk muziekcorps bracht aan de woning van den dokter een serenade De belangstelling van het publiek was hierbij als vanzelf, ook groot. Belooning na examen Uitreking V. V.-insignes Voor de schoolverkeersexamens, welke in de maand Mei werjden afgenomen, slaag den van de 402 candidaten 357 jongens en meisjes. De geslaagden verzamelen morgen middag te 3 uur op de Hooigracht, waarna in optocht, voorafgegaan door het politic muziekgezelschap, gegaan wordt via Peli kaanstraat, Haarlemmerstraat, Prinsesse- kade, Kort Rapenburg, Rapenburg, Steen- schuur en Breestraat tot aan de Gehoor zaal. In de Foyer zal daarna de uitreiking der insignes en diploma's plaats vinden. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting De Zijl (gisteren 19 gr. C. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J J Schaft 26 j. en A di Roode 24 J. J M v d ^erg- 24 j. en C J Arnhem 21 J. L Rottl 27 j. en A M J Snoep 2"GEHUWD. J Cowan en M G Meijer J I Flelemon enCvd Vlist J D de Vroede wedn en J F Le Blansch H W v ZÜP en L G Beli J Dirkse gesch. en D A Becker C Taff'Jn en J Laterveer W F Sierat en E v Heuzen. BEVALLEN: M J van Leeuwen—Pfingstcn z. L Glasbergenv d Boon M BeugelsdUk Faetrlch d J Ohr. E Wlersma—Teljeur z J W Hoogenboom—Poodt d M A Diaseldorp— Flesch z. OVERLEDEN: .T M Plantfeber man 62 j. V J M NUssen ongeh. vr. -15 j. C C de 'Water ongeh. vr. 57 J. ORGANIST BOOM GEHULDIGD Met een concert in dc Hooglandsche Kerk Toespraken Dr. Riemens en Ds. Punselie Op geen betere wijze bad nten den blinden musicus» den heer L. Boom, bij zijn veertig-jarig jubileum als orga nist der Marekerk kunnen huldigen, dan dat dit gisteravond in de Hoog landsche Kerk is geschied. Met een orgelconcert huldigt men den man, die het grootste deel van zijn lev achter zoo'n instrument heeft gezeten, getwijfeld het best. Het was dan ook e zeer sympathieke geste van den heer Feikë Asma, organist der Hooglandsche Kerk, om een wekelijksche Woensdagavond-be speling het karakter te geven van een hul digingsconcert, waarvan de baten geheel ten goede kwamen aan den jubilaris. Dat de heer Boom met zijn orgelspel het hart van velen heeft, demonstreerde gister avond duidelijk de groote opkomst. De kerk tv as zeer goed bezet. Onder de aanwezigen bevonden zich enkele predi kanten en collega's van den heer Boom en de voorzitter van de Gemeente-commissie, de heer Mulder. Als inleiding werd gezongen Gez. 1 1- 4 voor koor- en Cantus-firmus, bewerking van Feike Asma, waarmede deze bij ver nieuwing blijk heeft gegeven de koor gemeente-zang in goede banen te willen leiden. Hierdoor immers krijgt de kerkzang een wat levendiger en stralender geheel. Het jeugddienstkerkkoor „Jubilate Deo" verleende hierbij, zooals ook later op den avond, zijn medewerking. Dr Riemens Dr. J. K. Riemens sprak hierna aller eerst den jubilaris toet, waarbij hij herin nerde aan het komen van den heer Boom als organist in Leiden. Woorden van dank richtte spr. tot hem voor zijn stichtend orgelspel. Als gemeente zijn wij erkentelijk voor de groote gaven, die God u geschonken heeft. Stoffelijk wil de gemeente ook niet achter blijven. Van velerlei kant vloeiden giften samen, die Spr. hoopte het hem in staat zouden stel len iets minder zorgelijk door het leven te gaan. Spr. beëindigde met den wensch uit te spreken, dat het hem aan Gods zegen ook in den avond van zijn leven niet mocht ontbreken. Een zeer gevarieerd orgelprogramma werd nu dor den heer Asma afgewerkt. Zooals wij dat van hem gewend zijn, wist hij ook thans door zijn spel te boeien. Zijn bezieling was groot, zijn variaties vele. Slotwoord Ds Punselie Ds M. J. Punselie heeft het slotwoord uitgesproken waarbij hij den jubilaris har telijk dankte voor zijn bezielend orgelspel gedurende de veertig jaar van zijn orga nistschap, en de gemeenteleden voor hun jubileumgaven. Een bijzondere verrassing was het om van een oud-leerling van den heer Boom een tweetal composities op het orgel te hooien spelen. De aan den heer Boom gewijde avond, van wien wij ook gaarne enkele orgelnum mers hadden beluisterd 't was immers z ij n jubileumavond werd besloten met bet zingen van Gez. 1001 en 5. Na afloop maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik om den jubilaris in de consistorie geluk te wenschen met zijn ju bileum. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van den heer Boom, nog eenigen tijd zijn taak als organist te blijven vervullen. Om 't persoonlijk dam kampioenschap Van de Rijnstreek De uitslagen van de 6e ronde luiden als volgt: P. v. d. StelC. Gastelaars 20 J. KlinkenbergP. van Mastrigt S. v. d. WijngaardJ. Kleer 02 T. OptendreesS. v.d. Beek 02 Ned. Dambond spelers hebben ingeschreven voor de jubileumwedstrijden van den Ned, Dambond: Groep A (N.D.C., Alphen a. d. Rijn): J. v. d. Horst, J. van Oeveren, J. Godthelp, E. C. van Oort, J. Verseput. G. Zijlstra, P. Ver kade en K. van Leeuwen. Groep B (D.C.L., Leiden): S. v. d. Reek, A. Pronk, J. Dreef, W. F. Olivier, N. Wasse naar, P. J. Lemair. Groep C (D.C.L., Leiden): P. Olivier, J. Olivier. F. Zeilstra, Th. Overdijk, J. Stavleu, C. J. Koevée. Groep D (L.D.V., Leiden): J. Kleer, A. Terhaar, C. Gastelaars, A. Sladek, B. de Kier, J. Huisman. Groep E (L.D.V., Leiden): A. J. v. d. Lelie, C. Teunisse, C. Klinkenberg, D. de Roode, S. Kooten, C. van Keulen. Groep F (Lisse Vooruit, Lisse): J. v. d. Meulen.D. Vergunst Sr., G. v. d. Steld, M. Bloch. Van twee spelers nog geen namen ontvangen. Groepen G en H (K.D.C., Katwijk a. d. Rijn): van deze spelers nog geen namen ontvangen. De roosters zijn inmiddels toegezonden. J. Kleer Darakampioen Van de Rijnstreek Gisteren werd de laatste partij gespeeld om het damkampioenschap van de Rijn streek tusschen de heeren J. Kleer (Wit) en S. v. d. Reek (Zwart). Het gelukte den heer Kleer met een mooie zet deze partij te win nen, waardoor hij ongeslagen beslag legt op den kampioenstitel met oë daaraan verbon den beker. Gezien de prestatie (een score van 13 punten uit 7 partijen) kan van den heer Kleer nog veel worden venvacht. EINDEXAMEN STED. GYMNASIUM Gesl. voor het diploma B de heeren W. Hoogenstraaten, P. C. Maas en P. J. Wy- tonburg. Van de vorige groep is alsnog ge slaagde de heer C. J. A. Visser. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN Voor het examen Nuttige Handwerken zijn aan de Gemeentelijke Kweekschool ge slaagd de dames M. C. Vogelaar, C. C. de Hertogh, C. C. Romijn en F. de,Waal, HOOGTIJ-AVOND CHR. PADVINDERS Leeuwkengroep neemt standaard in ontvangst Plechtigheid in Zeevaartschool Een ware hoogtij-avond, dat is het geworden, de aanbieding van een standaard aan de Leeuwkengroep, gis teravond in dc Kweekschool voor Zee- Men weet het, eenigen tijd geleden be tond deze groep (groep IV van dc N.P.V) tien jaar, in verband waarmee bij een aan tal ouders dezer 75 kranige jongelui het denkbeeld was gerezen, hun met een fraaie vlag uit te rusten. Nu liet zoover was, trokken om half acht fiere houding de verkenners, zeeverkon- Ji'S en welpen, met den leider, den heer Chr. Stok hu ij zen aan het hoofd, naar de plaats van samenkomst, alwaar de oudere on dc leden van het groepscomité, Ds dc Wit en dc fleer Vallentgoed, verza meld waren. Dp heer Stokhuijzen heette allen hartelijk welkom, waarna onmiddellijk het woord werd gevraagd door een der oudere, die meedeelde, dat er een klein comité gevormd, om aan de hier bedoelde plannen uitvoering te geven. In dat comité hadden zitting genomen mevrouw Geertsma, en de heeren Bol en Kruit. Mevrouw Geertsma hield een hartelijke toespraak, wenschte de troep geluk met haar tweede lustrum, en bood Vervolgens, onder daverend applaus van de padvinders een schitterende standaard aan. Dc Standaard Deze standaard bestaat uit een lap groene zijde, waarvan de afmetingen plm. 2i/o bij iy2 M. bedragen. In keu rige gele letters staat er ln vermeld: „Leeuwkengroep" en daaronder de naam van de plaats, waar zij geves tigd is, eveneens in gele lettere. In liet midden is voorts het bekende pad vinders-embleem aangebracht, ook al weer in gele kleur, met een rooden rantl, zoodat alle padvinderskleuren in den standaard verwerkt zijn. Tenslotte staat er ook nog in vermeld het be kende parool: „Woest paraat". Alles te samen dus een dundoek, waarop dc troep trotsch kan zijn! Nadat het jubileum-geschenk was over handigd, betuigde de leider zijn groote er kentelijkheid jegens de milde gevers, er de wensch aan toevoegend, dat het nog vele jaren als een symbool van eenheid in de groep mag worden rondgedragen. Wat spr. zoo zeer in deze hulde verheugde, was de daadwerkelijke belangstelling van de ouders, die er uit spreekt. Het verdere deel van den avond werd toen gevuld met 3e afwerking van een rijk gevai*ie.erd troeps- en horde-programma, dat bijzonder vlot werd uitgevoerd. Hierop heeft de heer Bol nog het woord gevoerd om te memoreeren, dat mevr. Geertsma de vlag geheel belangeloos heeft vervaardigd, nadat de heer Kruit het ont werp had gemaakt. Een luid „hoera" weer klonk, terwijl mevrouw Geertsma mooie bloemenmand werd aangeboden. Tenslotte vereenigde men zich om een gezellig kampvuur, waarna de avond be ëindigd werd met gebed en het zingen van twee coupletten van onze nationale hymne In fiksch tempo marcheerde men na af loop naar het groepshuis, de standaard „hoog in top". Een ieder, die de nieuwste aanwinst van de Leeuwkengroep wil bezichtigen, kan zulks doen in de etalage van de fa. Phaff in de Breestraat. RADIO DISTRIBUTIE DONDERDAG 2 JULI ngramma 3: 8 Keuleo: 8.45 DIvorsen; 10.05 Ion, 11.20 l'arfis R: 13.05 Brussel VI: 14.20 len. 15..20 Droitwich; 16.10 Parlls R: 17.20 Brussel VI; 18.50 Brussel Fr; 19.20 Keulen; pl.m "\06 Parijs R; 23.05 Berlijn Program,-na 4: 8 Brussel VI; 9.20 Parijs R: i.35 Londen R; 11.25 Droitwich; 13.35 Londen Reg; 17.35 Droitwich: 18 20 Diversen; 1850 Dr.- lch: 19.30 Sportpraatje v. d heer J G A Jans- tn. journalist); 20 Droitwich: 29.20 Londen R '50 Dcritwich: 21.50 Brussel Fr; 22.20 Droitw 22.10 Londen Keg. VRIJDAG 3 JULI Programma 3: 8.Keulen: 8 45 diversen: 10.05 Keulen: 11.20 Parijs R.; 13.05 Brussel VI.; •1.20 Keulen: 15.20 Parijs Rardio; 15.50 Londen leg.: 16.20 Parijs R.: 17.20 Brussel Fr.; 18.20 Keulen; 18.50 Parijs R.plm 19.55 Droitwich; - Brussel Fr.; plm 22.15 Brussel VI.; 22.35 nunster; 23.05 Berlijn. gramma -1: S.—10.35 Londen "R.; 11.20 u, Droitwich; 18.20 Gem. Rad. Distr.; 18.50 Droit- 19.20 Keulen; 21.05 Gom. Rad. Distr.; 21.50 Jubileum G. M. Loozen 25 jaar bi] de N.V. v.h. Waals In verband met het feit, dat de heer G. M. Loozen gisteren 25 jaar in dienst was hij de N.V. v.h. A. Waals is de jubilcerende boekhouder op hartelijke wij zo gehuldigd. In dc feestelijke versierde afdeeling is do heep Loozen, die 's ochtends met zijn familie ■as afgehaald van zijn woning, eerst toege sproken door den heer A. J. Waals, directeur der N.V. Na zijn groote waardeering te hebben uitgesproken over de nauwe plichts betrachting van den heer Loozen^ bood hij hem een geschenk onder couvert &an. Namens het geheele personeel voerde de heer v. d. Zeeuw het woord, die den ju bilaris een fraaie fauteuil aanbood en aan de echtgenoote bloemen. Na afloop heeft de heer Loozen allen zijn erkentelijkheid betuigd. Damclub „Leiden" De uitslagen der gespeelde borden wed strijden gehouden in het clublokaal hotel „Rijnland" waren als volgt: le groep: J. StavleuN. Wassenaar 20 V. ZeilstraD. Megchelse 2—0 2e greep: G. WildschutW Blom 20 J. BoterP. Voorkamp 02 G. Wildschut—J. v. Wezel afgebr. p. 2—0 Wie de stad verlieten En wie er zich vestigden Uit Leiden zijn de volgende personen ver trokken: F. A. J. Albers en fam., Rijswijk (Z.H-) Oranjelaan 63 J. Borst en familie, Lei derdorp, Hoofdstraat 7 Chr. H. Brandt. Den Haag, 2e Adelheidstraat 162 J. Brouwer en familie, N. Buinen, Noordcrdicp P 71 A. Ganz, Bietigheim, Schmidtbach- straat 26 S. Guliker, Rotterdam, Mari nierskazerne K. Harf. Kirchtroisdorf H. J. Ilazevoet, Eindhoven, Hage-Kampweg 4 Wed. S. VerhoeckxHilstra, Den Haag, Oudemanstraat 421 E. Hoogland, Schie dam, Damlaan 493 E. van Leijden— I-Ioogman, Oegstgeest, Wijtenbachweg 3a J. P. Iloebé, Hilversum, Curaqaolaan 12 J. J. Huizinga, Rotterdam, Oudorpweg 57 W. Jung, Duitschland M. van Leeu wen, Laren (N.H.), Rijksstraatweg Oost 1 A. W. S. v. d.' Lelie, Benthuizen, Dorp straat 1 W. de Mooij, Weesp, Spoorstraat 1 II. Tb. van Noort, Wassenaar, Oost- dorpweg IS A. A. v. d. Perel en familie, Arnemuiden, Westdijkstraat B 71 M. F. Plagmeijer, Anna Paulowna, Stoomw. 21 Agenda Donderdag 2 Juli n.m. S uur, Concert Leidsche Politie-muziekgezelschap in het Plantsoen. Vrijdag 3 Juli, nam. 8 uur. Vergadering Nat. Chr. Geheelonthoudersver. in wijkge- bouw „Staalwijk"; n.m. 2 uur congres Nat, Woningraad in de Stadsgehoorzaal; n.m. 1.30 uur Ontvangst congressisten door 't Gemeentebestuur in de Lakenhal. Zaterdag 4 Juli, v.m. Congres Nat. Wo ningraad. N.m. 2 uur Excursie door nieu- re woonwijken van Leiden. DIENST DER APOTHEKEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dra- apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 5 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 18, INDUSTRIE-BEHOUD INDUSTRIE-UITBREIDING INDUSTRIE-VESTIGING INDUSTRIE-SANEERING INDUSTRIEFINANCIERING Econom. Technologisch lust. ln Limburg N.V. INDUSTRIEBANK IN LIMBURG SL Servaasklooster 39 MAASTRICHT A. Posthuma, Den Haag, Schenkweg 304 C. Provily en familie, Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 85a Th. J. Reinere en familie,; Nurnberg, Ritterstraat 51 A. M. de Rooij, Sassenheim, Warmonderweg 27 P. F. Severins, Overschie, Theodora Jacobslaan 40 C. Smit, Den Haag, Nieuwe Haven 74 M. Smit, Rotterdam, korps Mariniers N. van Tiel, Nootdorp, Veenwcg M. Ver hoef, Oegstgeest, Nassaulaan 45 A. H. v4 d. Voort, Den Haag, Bentinckstraat 140 A. v. d. Vos, Amsterdam, Reestraat 19 J. v. d. Zanden, Ede, Zonneoord. Alhier hebben zich gevestigd: P. F. v. Atten, timmerman, Formosastraat lb A. van Bommel, steenwerker, Fr. Hen drikstraat 18 J. M. Boom, fabrikant, Fa-> gelstraat 47 S. BoonstraBremmer, Koe- nesteeg 26 S. E. Brinks, dienstbode, N< Rijn 43 J. Broekema en familie, koop man, Vestestraat 130 H. J. C. Derksen* en familie, textielagent, Plantsoen 51 J. G. Diephout, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27 R. Grasmeijer, korp. Mil. politie, Weddesteeg 2 M. A. Groen, dienstbode, Hoogewoerd 168 L. de Haan, fabrieks arbeider, Oude Rijn 27 J. W. Hartevelt, Koninginnelaan 7S Wed. F. dc Bruijn— v. d. Hoorn, Plantsoen 37a A. A. M< Kales, Nachtegaallaan 5 S. B. v. Kloeten, étaleur. Lammermarkt 3 C. C. N. Krom, Witte Singel IS M. E. J. Lejeune, ver pleegster, Meezenstraat 2 J. Lemair, ver zekeringsagent, Steenstraat 14 M. G. Meijer, 1.1. verpleegster, Leeuwcrikstraat 53 M. J. de Nijs, correspondente, Noordein de 11 H. C. Oerlemans, koopman, Steen straat 22 C. J. le Pole, Rijnsburgcweg 135 J. van SeventerVan Raait e, Tib. Siegenb. straat 9 C. van Schaften, logemcntknecht, Janvossensteeg 3 N. F. J. Schutte, Hooge Morschweg 22 M. Segaar, Meidoornstraat 19 L. L. Schouten en familie, fabrikant, Stationsweg 2 E. Snel, dienstbode, Tromp straat 19 H. C. Swart, kinderverz. Mid- delstegracht 3 Sie Jian Tjoa, Hugo de Grootstraat 11 C. Uitenbogaart, dienst bode, de M. v. Streefk.straat 29 A. de Vrind, Bakkerkorffstraat 20a Th. J. H. Werter, bakker, Hooge Rijndijk 205. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN Dr VEENEKLAAS ZAL SPREKEN OVER ABESSINIË Morgenavond 8 uur hoopt Dr Veeneklaas in het IJsclubterrein een causerie te hou den over zijn avontuur in Abessinië. Tevens zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. JUBILEUM Op 6 Juli a.s. hoopt de heer D. Stooker den dag te herdenken, dat hij 25 jaar werk zaam is bij de motorenfabriek „De Indu strie" N.V. D. en Joh. Boot. GESLAAGD Voor het voorloopig diploma machinist slaagde te VGravenhagc dc heer W. C. B. Veltman alhier. CONCERT Gisteravond gaf de muziekvereeniging „.Crescendo" een openlucht-concert in den speeltuin „Bloemhof". PAARD OP HOL In de Raadhuisstraat kwam de auto van de firma B. uit Uilhoorn in aanrijding met een stilstaanden groentewagen van A. v. d. V. alhier. Door den schrik sloeg het paard op hol en draafde de Hofzichtstraat in. Hier werd het gegrepen door den heer Henri. Gelukkig kwamen geen persoonlijke onge lukken voor, hoewel toeschouwers het erg ste vreesden. Dc schade aan den groente wagen wordt door den autobestuurder ver goed,

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6