STADSNIEUWS WOENSDAG 24 JUNI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Coöp. Verbruiksvereeniging „Ons Doel" Jaarlijksche Algem. Vergadering. Onder voorzitterschap van den heer Ph. J. de Leeuw is gisteravond in gebouw „Pre diker" de jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van de Coöp. Verbruikers- verecniging „Ons Doel", gevestigd Haar lemmerstraat. Na con welkomstwoord van den voorzitter, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De heer de Leeuw gaf daarna een overzicht over het afgeloopen jaar, waarbij hij er op wees, dat ondanks de tijdsomstandigheden „Ons Doel" in een bloeienden toestand verkeert, zoowel wat ledental als omzet betreft. Hoewel de bloem prijs zeer hoog was kon door de meerdere omzet op de bakkerij toch nog een behoor lijke winst worden gemaakt- De bedrijfsleider bracht, daarna zijn ver slag uit over den financieelen toestand der vereeniging en gaf naar aanleiding van ltele vragen nog nadere toelichtingen. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredenden, daar geon tegencandidaten ren gesteld, bij acclamatie herkozen, voorzitter zette uiteen, dat het bestuur niet mee wenscht te doen aan een ongezond op voeren van het dividend, maar liever door storting in het reservefonds de Vereeniging zoo veilig mogelijk wenscht te stellen. Hot dividend voor de bakkerij werd bepaald op 14 pCt. (vorig jaar 16 pCt.) en voor de kruidenierswaren enz. op 5 pCt. (vorig jaar 6 pCt.) Aan het personeel zal een halve week loon worden uitgekeerd als vacantie toeslag. De raad van commissarissen bracht gunstig verslag uit over het beleid van het bestuur. Tenslotte werd opgewekt deel te nemen aan de Uitgaansdag op 29 Juli a.s., waarbij o.m. een bezoek gebracht zal wor den aan de Haka-fabrieken te Utrecht en aan Ouwehand's Dierenpark. Reeds 400 le den hebben zich opgegeven. Opgave van deelname kan nog geschieden tot Zaterdag 4 Juli a.s. Waterpolo De Zijl I—S.Z.C. I (Schiedam) om den Havenbrugbeker Morgenavond om S uur wordt in de Zwem inrichting De Zijl gespeeld de jaarlijksche wedstrijd tusschcn De Zijl I en S.Z.C. I om den door den heer A. van Egmond, Haven 2, beschikbaar gestelden beker. S.Z.C., vorig seizoen kampioen van de derde klasse K. N. Z B., zal zich tot het uitere e geven ditmaal den beker mee naar Schiedam te nemen, daar bij een overwinning van De Zijl de beker in het definitief bezit van de Leidc- naars zal overgaan, omdat de prijs dan drie maal achtereen en tegelijker: ijd vijfmaal in totaal is gewonnen, waardoor deze jaar lijks temgkcerende wedstrijd voorloopig tot het verleden zou behooren. Volledigheidshalve geven we, hierbij de tot hu toe beha,aide resultaten. De Zijl I—S.Z.C. I 1931 5 3 1932 2 X 1933 2 4 1934 9 2 1935 2 1 De Bekerwedstrijd wordt voorafgegaan 'door den vriendschappelijke!! wedstrijd De Zijl III—S.Z.C. II. De Zijl IV—S.Z.V. I (Sassenheim) 4—1 Gisteravond speelde De Zijl IV in de Zweminrichting alhier voor den Kring den Haag van den K.NZ.B. tegen S.Z.V. I (Sas senheim) en won met 4—1. Rust 2—0. Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijnland Do Kamer zal vergaderen op Dinsdag 30 Juni 1936, des Hjam. 2.30 uur, in de Ver gaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 1. Mededeelingen. 5. Goedkeuring rekening en verantwoor ding over 1935 en décharge van de Com missie voor Financiën. G. Benoeming Bevraclvtingscommissie. 7. Mededeeling van de Correspondentie met de Gemeente 's-Gravenhjage inzako vent- verboden. 8. Voorstel om adhaesie te betuigen aan adres der Kamer van Koophandel te Arnhem, inzake inning van kh-ine vor deringen. 9- Toelichting op het verzonden adres in zake het vrachtautovervoer over den Rijksweg te Gouwsluis. 10. Adres inzake vestigingswet midden stand sbedrij ven. 11. Rondvraag. 12. Huishoudelijke Vergadering. 13. Sluiting. handelsregister Nieuwe inschrijving. 22 Juna. 6776. G. de Ruiter, Ivweekerij „Rosa Polyanltha", Ha- zerswoude (Dm-p), Voorweg C. 07, boom- kweekerij. Eig.: G. de Ruiter, Hazerswoude. Wijziging. 22 Juni. Firma van der Spek en Lagas, Leiden, Haarlemmerstraat 92-94. Vervaardiging van en den handel in dames- fl effen en dameshoeden en aanverwante artikelen. Gevest.fil.: Haarlem, Gierstr. 31 Elcctrische Grof- en Kunstsmederij en Technisch Bureau M. den Os en Zonen, Lei den, Heerengrachlt, 85-87. Overgenomen is het Technisch Bureau „Econoom", eigenaars cL hperen H. G. Botermans en G. Dicpenheim, betreffende de in- en verkoop van technische en industrieele artikelen, alsmede de fabri catie daarvan, met recht om de handels naam „Econoom" te blijven voeren. Opheffing. 22 Juni. C. A. Paap, Voorscho ten, Schoolstraaif 10, handel in boeken en liantoorbehoeften. rectificatie In ons verslag v,an gisteren laten we den heer Goslinga bij zijn repliek, tijdens hek denat inzake de Slachtihuiskwestie, zeggen, dat ook een oud-wethouder zajn woord niet behoeft te houden. Men zal reeds begrepen hebben, dat dit een drukfouit was. De heer Goslinga merkte op dat ook een oud-wet- houder zijn mond niet behoeft te houden. seen gebroken De 7-jarlge T. M. is gisteren bij hot spelen in de Os- en Paardelaan komen te vallen en heel! daarbij het linker-onderbeen gebro ken. De E.H.D. bracht hem naar hc-t Acad. Ziekenhuis. Watertemperatuur Zweminrichting Do Zijl 21 gr, C, Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Mij. Ten hoofdkantoro van do Noord-Zuid Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. te Haarlem had Dinsdagmiddag plaats do gebruikelijke driemaandelijksche conferen tie met do 3 erkende vakvereenigingen van het personeeL In verband met de tijdsomstandigheden is het bezwaarlijk, om het zoogenaamde re organisatie-personeel d. z. personen, die indertijd in dionstverband bij de Maat schappij zijn geweest, doch tengevolge van een reorganisatie van het bedrijf ontslagen en opgenomen werden onder het hulpper soneel wederom in oenig dienstverband van de Maatschappij te nemen. Nagegaan zal evenwel worden, of iets ten opzichte van hun pensioenreserveering gedaan kan worden. Bovendien werd nog uitvoerig overlegd over een cventueele opvoering van hun arboidsuren ter erlanging van een iet wat hoogere gemiddelde vergoeding per week dan thans verkregen wordt, waarbij de voor- en nadeelen ampel besproken wer den. De prijzen van de abonnementskaarten, welke verkrijgbaar worden gesteld ten be hoeve van inwonende kinderen van perso neelleden, zullen nog iets lager gesteld wor den dan thans het geval is, waardoor te vens een meer geleidelijke regeling wordt verkregen. In de regelingen betreffende: a. de vergoeding, welke aan de remise beambten wordt toegekend bij het verrich ten van wagenvoerdersdiensten; b. den duur der ziektegevallen, die aan leiding geven tot inhouding van 1 of 2 ex tra vrije dagen, welke worden toegekend aan personeel, dat op Zon- en algemeen er kende Christelijke feestdagen normaal moet dienst deen; c. het toepassen van één carenzdag bij het 3e ziektegeval zal geen wijziging wor den gebracht Het toekennen van een vergoeding aan het garage-personeel, dat meer nachtarbeid verricht dan het remise-personeel, kon de Directie r,iet toestaan. In de wijze vao beremming en zoo moge lijk in de wijze, waarop waarschuwings- seinen worden gegeven, zal verandering worden gebracht wat de A en B 300-rijtui- Ren betreft, nu het voornemen bestaat, dat deze voertuigen gebruikt zullen worden in den dienst HaarlemLeiden. Een ontworpen regeling omtrent de even- tueele intrekking van vrije dagen, samen vallende met Zon- en algemeen erkende Christelijke feestdagen, erlangde de instem ming van de vertegenwoordigers der vak vereenigingen. Bijzondere Vrijwillige Landstorm Benoeming plaatselijk leider Naar wij vernemen, is in de plaats vpn den heer E. Raams, als plaatselijk leider van den B. V. L. benoemd de heer W- A. Zouteriks, Jan van Houtkade 27 en als zijn plaatsvervanger de heer J. A. Bronk, Wasstraat 64. De gaande en komende man In Leiden gevestigd: Wed. E. v. d. Weijden—v. d. Ark, Morsch- weg 154a A. J. Bakker, koopman, Rijn- Schiekadc 36 M. Bamberger, Lam mermarkt 3 P. W. Beringer, huidhoud ster, Zoeterw. Singel 55 J. Blom, ver pleegster, Kabeljauwstraat 3 J. Bomme- zijn, winkeljuffrouw, Haarlemmerstraat 18 E. Bonsels, étaleur, Doezastraat 27a M. v. Breda, verpleegster, Rijnsb. weg 10 M. Couzijn en fam., kruidenier, Langegracht 135 H. A. Frankev. Delft, De Genestet straat 61a Wed. H. S. Springerv. Dor sten, De Genestetstraat 45a Chr. van Egmond, dienstbode, N. Rijn 16 J. L. Erades. Steonstraat 43 K. A. Gönlag. scheepsarts. Terweepark 2 A. van Hars kamp, dienstbode. Plantage 1 A. Hart- koorn en fam.. Vestestraat 31 C. Moll Horstman, Utr. Jaagpad 41a H. Bouw man—Jansen. Plantsoen 29 H. J. C. Kas ten, coupeuse. Sterrewacht 1 Wed. M. H. Zaaijer—Kluit, Rijnsb. weg 46 Wed. Th. II. T. ZinkzeeKerkhoven, Rijn- en Schiekade 3 H. J. Lamers en fam., amb tenaar R. v. A.. II. Rijndijk 30 E. Th. F. Lohmann en familie, chemisch wasscher, K. Mare 32 W. Monfils. lompensort. Oranjegr. 22 A. F. A. C. Pielancn, Man- denmakerssleeg la A. J. Poldervaart, I.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10 H. R- Scbwarz, sportonderw., H. Rijndijk 118 D. J. Simons, missionaris, N. Rijn 105 N. E. P. Ticlemans, Poelgeeststraat 3 K T. Tjo, Roodborststraat 42 J. B. Twaalf- hoven, Oude Vest 153 F. Vaderloos en familie, Haarlemmerstraat 18 D. J. Ver schoor en familie, intern, axj. P. J. Bolk straat 27 H. S. Buiteman Verweij, Hee renstraat 43a Wed. A. M. Berger—Vis ser, 'Witte Singel 88 J, G. H. PronK— Visser, v. Lennopstraat 3. Uit Leiden vertrokken: H. Aalbers, Onder Amstel, N. H. Pasto- e W. J. van Aller, Lunteren, Molenpark eg 29 F. W. Boert, Breda, Ginnekenweg 15 B. Beyl, Amsterdam, Plantage Mui- dergracht 151 J. E. Boeke, Oegstgeest, Wamiondenveg IS M. Boogaard, Haar lem, Jansweg 40 G. Bruggenwirlh, Den Bommel, Voorstraat B. da Costa, Batavia N.O.I., Djoharlaan 11 J. C. Knotter— Crama. Hilversum, Prof. de Jongstraat 9 S. D. Duijverman en familie, Den Helder, Tuintjesweg 9 J. M. A. M. Elshof, Den Haag, 3e v. d. Boschstraat D. H. W. Everse, Tapenoeli N.O.I. S. Fabian, Am sterdam, L. Leidschedwarsstraat 21 III C. A. Frijlink en familie, N.O.I. E. M. G. Schib, Enschedé, Rietmolenstraat 54 J. J. C. van LeeuwenHollebek, Voorhout, Boei haa vest raat 3 M. Hoogstad en familie, Leiderdorp, v. d. Doesstraat 41 H. van Hiutcn, Lisse, 3e Poellaan 71 J. H. Kas ten, Willemstad W.-I. J. C. E. Ketck- hoff, Oegstgeest, Oranjelaan 22 M. Levie, Hilversum, Verdilaan 10 K. Loeb, Oegst geest, Broekweg L. Lijkletna, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 41 R. Lijsten en fam., Hilversum, Grocst'44 M. U. Martina en famiile, Spilimbergo A. Th. L. M. Mer tens, Heythuysen, Dorpsstraat 68 H. G. v. Meij, Forest Brussel, Rue de Stade 9 F. J. van Oosten en familie, Den Haag, K. de Geerstraat 33 O. Posthumus en familie, N.OJ. A, W. Roelofsen, Bloejnendaal, KANTTEEKENINGEN BIJ HET RAADSVERSLAG Do Leidsche gemeenteraad is voor de warme temperatuur in en de weinig fris- sche gesteldheid van de Nutszaal niet uit den weg gegaan, maar heeft tot laat in den avond vergaderd om ten slotte toch nog te blijven zitten met een viertal interpellaties, waarvan er een al een keer uitgesteld was. Ook deze durfde men echter op het late uur (wijselijk) niet meer aan. De grens van het uithoudingsvermogen was bereikt. Het voor gerecht van do welvoorziene disch van dezen middag en avond was een discussie over de subsidie en garantie ten behoeve van de Vereeniging die zich ton doel heeft gesteld het organisecren van vee- en zui- voltenloonstellingen. Het ging daarbij hoofd zakelijk over do positie van den directeur van den Markt- en Havendienst in deze Ver- ooniging en over den aard van den finan cieelen steun der gemeente. Er waren raadsleden, die den directeur wilden benoemen als vertegenwoordiger van de gemeente, dus uitsluitend om haar belangen te behartigen. B. on W. bleken daartegen geen bezwaar to hebben, maar de raadsmeerderheid was van mooning, dat de heer Mennes als gewoon bestuurslid meer invloed zou hebben on stemde een voorstel-Romijn, dat don directeur uitslui tend als behartiger van de gemeentebelan gen wilde zien aangewezen en dat B.enWi. reeds wilden overnemen, af. Ook de bezwa ren togen den vorm van den financieelen steun, een bijdrage van f 2500 en een ga rantie van f 500, die de heer De Reede wenschte omgezet te zien in oen subsidie van f 3000, ter dekking van een eventueel tekort, deden geen opgeld. Door haar bij drage van f 2500 wenscht de gemeente mee te werken aan een op den duur zelfstandig worden der Vereeniging, die op deze ma nier misschien van jaar tot jaar wat geld over kan leggen. Daarna ving men aan met het consu- meeren van de hoofdschotel: de crediet- overschrijding voor de verbouwing en nieuwing van het Openbaar Slachthuis. Het was te verwachten dat deze zaak nog al wat stof zou opwerpen, maar degenen die hoop ten, dat „pikante" puntjes in het debat naar voren zouden worden gebracht, zijn teleur gesteld uitgekomen. Want zeer duidelijk is uit het debat gebleken, dat nergens van eenge kwade trouw in deze zaak sprake is geweest De eemge fout en dat was een zeer vergeeflijke die in deze kwestig mis schien is gemaakt, is dat de directeur van gemeentewerken indertijd de opdracht aan vaard hoeft om van een 4-tonsplan een 3- tonsplan te maken. Het is absoluut onmoge lijk gebleken om dit plan voor drie Ion uit gevoerd to krijgen zonder de belangen van hot Slachthuis te schaden, Het heeft voor ons weinig zin meer op de detailpunten van het debat nader in te gaan. Het verslag laat in dit opzicht aan ckiidclijkheid niets te wenschen over. Dwaas en ondoordacht was do aanval van don heer Hessing op den heer Goslinga, die indertijd als wethouder de verbouwing heeft voorbereid en die volgens den heer Hessing op een experi ment was ingegaan, die wijcfers ,,'t zaakje" aan zijn opvolger zou hebben overgelaten om het uit te zoeken en dan nog de euvele moed had er een interpellatie over aan te vragen. Het viel den heer Goslinga wel heel gemakkelijk zich van deze beschuldigingen schoon te wasschen en hij werd daarbij van alle kanten geholpen, ook door den partij genoot van den heer Hessing, wethouder Verwey, die mèt wethouder Splinter nog eens duidelijk uiteenzette hoe de crediet- overschrijding was ontstaan. Bij de debat ten kwam wel vast te staan, dat de bezui niging van oud-wethouder Goslinga ïen slotte toch nog gunstige resultaten voor de gemeente heeft afgeworpen. De Raad nam ten slotte met den gang van zaken genoegen en voteerde zonder hoofdelijke stemming de extra honderdduizend gulden. Intusschen was met het verorberen van deze schotel het grootste gedeelte van den middag en van den avond verstreken. Als toetje kreeg men alleen nog de interpellatie Snel over de verlaging van de wcrkverschaf fingsloonen. Het was weer het oude liedje: de s.d.a.p. wilde weer aan den Minister adrcssecren over een zaak, die in het par lement uitgevochten moet worden en waar op de gemeenteraad niet de minste invloed kan uitoefenen. Dat is nu misschien wel een mooi gebaar tegenover de betrokkenen, maar wat schieten ze er mee op. Do e.d a.p. kreeg haar zin nog ook, zij het op het nippertje. Er z&l een adres aan den Mi nister worden gezonden en in het beste geval aldaar in do voor deze stukken geëigende map worden opgeborgen. Men ziet dat de s.d.a.p. toch maar paraat blijft. zwaren meer zijn. In normale gevallen is de prijs plus toegang 1.15. Leden van liet comité zijn de heeren: J- Overduin Jzn., Bloomhofstraat 27; C. v. d. Pol Jr., Grijpenstoinstraut 10 on W. G. v. Wijk, Van Mandersloostraat 34. JUBILEUM De heer M. den Hollander te A'veen, ge meentewerkman, hoopt 15 Juli as. te her denken dat hij 25 jaar in gemeentedienst i; Als lid van do brandweer, omroeper en door andere aangelegenheden is do heer Den Hollander bij oud en jong bekend. Het zal hem niet aan belangstelling ontbreken. Rustenburgherweg 31 A. M. Rietveld, Bo degraven, v. Tolstraat 63 W. J. Schoof, Hillegom. Meerstraat 6 H. J. Sloos, Leeu warden, Koestraat 17 L. Sneep en familie, DriebergenRijscnhurg, Engweg 4 B. H The. Oegstgeest, Weth. Juffermansstraat 31 H. Troost, Egmond a. Zee, Huize Ker- dijk J. A. Verweij, Niemvveen, Joh'annes- stichting J. C. Vollebregt, Sassenheim, VerJ. Kcrklaan 8 R. J. de Vries, Haar lem, Vosmaerstraat 113. M. Wojtkowiak, Heemstede, Asselerlaan 7 S. Wojtkowjak, Duisburg Hamborn, Wittfelderstraat 189 TI. Zaalberg en familie, N.O. Indië M. H, van Zanten, Katwijk, Noord Boulevard 29 A. van Zoclcn, Rotterdam, Delftsche- "aart 14. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: I. Berkelouw 23 jr en G. J. ïoet 2l Jr )roi^eUWD! J' V" D°rt 6n E' C' B' Hoppen' GEBOREN: Hendrina J. M„ dr van P. J. M. Hocks en C. H. C .M. Vorst Adrlaan C., zn in A. C. L. A. Casteleln en J. E. Tabhen. OVERLEDEN: P. Imoberdorf wed.nr 78 jr R. H. Beerhorat m. 41 jr. UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN waterpolo Hedenavond 8 uur in het Alphenseh Zwembad A.Z.C. I—D.Z.V. I te Delft en A.Z.C. II—Z.V.O. I te Oudewater. wij gaan naar amsterdami Gaat U ook mee? We kunnen onze lezers mededeelen dat het goed gaat met de aangiften om mee te gaan 4 Juli naar Amsterdam. De Rijn streek zal er zijn; ook Alphen. De eerste bus is reeds „geladen" en met de tweede is het ijverig comité druk bozig. Vervoermid delen zijn er voldoende, en de deelname kan en rnoet daarom groot zijn. Is de prijs voor U een bezwaar? Dan radon we U aan even met een der comité-leden te gaan pra ten of met bestuursleden der kicsvereeni- gmg. u zult bemerkten dat er d&n geen be- BOSKOOP HET JUBILEUM VAN DE Fa. GOEDE- WAAGEN EN DEN HEER J. DE MOL Op 22 Juni was het 40 jaar geleden dat de fa. T. Goedewaagen Zn. een bijkantoor te Boskoop vestigde. De heer J. do Mol is hiervan al die 40 jaren beheerder geweest. De jubilea zyn in intiemen kring gevierd. De heer de Mol ontving vele gelukwenschen. De fa. bood hem een modern radio-toestel aan; van het personeel ontving hij een tinnen vaas met bloemen en een geschenk van blij vende waarde. De eerste 3 jaar is het kantoor gevestigd geweest in enkele kamers van het perceel Voorkade 31. Daarna verrees in Keijerskoop een gebouw, kantoor en woning, dat tot 1926 heeft bestaan. Daarna is het afgebroken en vervangen door een nieuw, modern gebouw. De heer de Mol werd in 1899 aangesteld als le klas correspondent van de Ned. Bank. Moge het den jubilaris gegeven zyn nog lang in Boskoop te werken. HILLEGOM verduistering en valschheid in geschrifte Het Gerechtshof te Amsterdam deed uit spraak in de strafzaak J. B. V., vroeger hoofd van den dienst der steunverlwening te Hillegom, die wegens verduistering en valschheid in geschrifte door de rechtbank te Haarlem is veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf. De procureur-generaal had bevestiging van de straf geëischt, doch het Gerechtshof hield rekening met verschillende verzach tende omstandigheden cn bracht (le straf terug tot twee maanden. KATWIJK AAN ZEE geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer C. Tjebhes, slaagde te Batavia voor het examen twee de stuurman, groote stoomvaart. nederlaagwedstrijd „katwijk" Katwijk III speelde gisteravond tegen U.V.S; VT uit Leiden- De gasten, die tactisch en technisch beter speelden, wonnon ver diiend met 5—0. LEIDSCHENDAM RAADSAGENDA STOMFWIJK Vrijdag 26 Juni des avonds om 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel inzake verhuur gymnastieklokaal o. l. School aan den Westvlietweg. Voorstel tot vaststelling eener verordening op het zwemmen enz. bin nen de gemeente. Voorstel overname wegen in Park Leeuwenbergh en reconstructie dier we gen en voorstel tot wijziging gemeentebegroo- tdng, dienst 1936. „VINDINGRIJKE" JONGELUI iZaterdagavond waren verscheidene jongelui aan het zwemmen in den Vliet, met hun jasje aan, omdat het hi. verboden is in badcostuum te verschijnen. Art. 8, 40 van de Alg. Politie verordening luidt: „het is verboden te zwem men of te baden in vaarten, grachten, slooten of andere wateren, binnen een afstand meter van bewoonde gebouwen, scholen of ker ken of van wegen, straten of pleinen". Of echter baden en zwemmen met jas en broek aan geen baden en zwemmen is KNAAPJE AANGEREDEN Op den Veurschen Straatweg werd Zondag, nabij „Schakenbosch" de 9-jarige A. van Nieu- wenhuizen, die hier gelogeerd was, aangereden dor een personenauto bestuurd door den heer Groenewoud, doordat de kleine onbedachtzaam den weg overstak. Ofschoon de auto langzaam reed en oogenblikkelyk stil stond, werd het kind tegen de straat geworpen en bekwam di verse schaafwonden en een gekneusden schou der. Dr. Reyers verleende de eerste hulp. Den chauffeur treft geen schuld. RADIO-REDUCTIE-BONS Tot het afgeven van reductiebons aan werk- loozen, aangesloten by de radiodistributie, komt de commissie, benoemd uit den K.R.O, N.C.R.V, en V.A.R.A. bijeen op Dinsdag 30 Juni, des avonds 7 uur, in hotel „De Zwaan". Overgelegd moeten worden: stempelkaart en laatst betaalde contributie-kwitantie. Aan kin deren worden geen bons uitgereikt. ZENDINGSKRANS In deze gemeente is door eenige dames een Zendingskrans opgericht, met aanvankelijk 10 leden. Het is de bedoeling eenvoudige, bruik bare handwerken te vervaardigen, die dan eens per jaar zullen worden verkocht, Het be stuur bestaat uit: mevr. Ds. Vermet, presiden te; (Mej. v. Egpiond, vice-presidente; mej. v. d. Weyden, secr.j Voorsluis, penningmees- teresse. NOG NET OP TIJD Gisterochtend zag de groentenhandelaar C. Vermeer een meisje in den Vliet sparte len aan de Leidschekade te Leidschendam. Hij snelde er naar toe en kon nog juist, zon der zich in het water te begeven, het meisje aan de haren naar zich toe trekken. Tot zijn groote verbazing zag hij, dat aan do beeneu nog een ander meisje hing. Het bleken 1o zijn twee dochtertjes van den heer II., wo nende aan den Broekweg, resp. 9 cn 6 jaar oud. De kinderen bleken geen nadeeligc ge volgen van haar bad te ondervinden en kon den direct naar huis gaan. NOORDWIJK AAN ZEE driejarig meisje verbrand Dinsdagmiddag is het drie-jarig dochter tje van W. v, d. Meulen op oen uitlaatpijp een, motor gevallen en levend verbrand Op de banen der Noord wij ksche Golfclub, waarvan de heer v. d. Meulen toezichthou der is, staat in een schuurtje na«3t het oonhuis een motorpomp Opgesteld, welke ter bespuiting der banen iu werking was. De uitlaat der motor komt Uit in een pui buiten de schuur. Het meisje schijnt over den rand geke ken te bobben en bedwelmd te zijn door de uitstroomen.de afgewerkte gassen, waarna ze in de put op de gloeiende uitlaatpijp gevallen is. De kleertjes hebben vlam gevat met het genoemde noodlottige gevolg. Het lijkje werd door den vader gevonden, tojii deze den motor tot stilstand kwam brengen Het lijkje is door -de politie in beslag ge nomen. ACCOUNTANTSKANTOOR DrJ.WIJNANDS BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN Telefoon 31620 KOTteraam Mothenesserloan 341 Rünsburg DE JAARLIJKSCHE GROOTE FEESTDAG Opvoering van een openluchtspel Welgeslaagd middag- en evondfeeat Oude gewoonte en tradities sterven niet spoedig uit. Dat is weer gebleken bij de „viering" van de aloude Rijnsbrugscho paar demarkt. De Rijnsburgers zouden deze dag niet gaarne willen missen al beantwoordt ze eigenlijk hcelemaal niet meer aan haar naam. Het aantal aangevoerde paarden bedroeg n.l. slechts 13. Dit neemt echter niet weg dat jong en oud toch uitstroomt om de „markt" te zien. Het is dan ook 's morgens altijd een ge zellige drukte in 't dorp. Familieleden, vroe gere Rijnsburgers ze komen dan nog weer eens een kijkje nemen in Rijnsburg, eten daarmede de traditioneele kadetjes met vleesch en loopen eens door 't dorp. Hiermede zouden we ons verslag kunnen beëindigen als er niet de laatste jaren iets bijgekomen was, n.l. 't sportfeest op 't ter rein van de Rijnsburgsche Boys, des mid dags. Bedriegen we ons niet dan was dit jaar voor de vijfde keer dat dit gevierd werd Dus een jubileumjaar. Reden om er iets bij zonders van te maken. En men heeft er iets bijzonders van gemaakt. De drie samenwer kende vereenigingen, de muziek, de voetbal en de gym, hebben hun beste beentje voor gezet om ons iets geheel nieuws te geven cn ze zijn er in geslaagd. Het hoogtepunt van 't programma was het openluchtspel: Do mislukte aanslag op Lo- chem. In ons blad heeft eenige tijd geleden reeds een overzicht van dit spel gestaan. We volstaan dus nu met kort overzicht en onze persoonlijke indrukken. Reeds de optocht, waarin alle medespe lers meereden of meeliepen, behalve natuur lijk dr „vijanden" de Spanjaarden was een genot om te zien. Het vendel soldaten onder leiding van hun hopman marcheerden prach tig op do tonen der muziek. De edelen, zwie rig uitgedost in de schilderachtige kleeding van die tijd, luisterden de stoet op, die overal veel bekijks had. Op 't veld gekomen heeft eerst de gymnas tiek enkele oefeningen gegeven waarna „Lo chom" zooals 't populair genoemd werd in Rijnsburg, opgevoerd werd. 't Was prachtig, schildwacht, hoornblazer, soldaten ze deden het allemaal echt. Dan de oefeningen der soldaten^ keurig in de maat. Verder de edelen, die do „stad" door de speciaal gemaakte pont binnenrijden, de „maagd" Catreine, die den hopman een potteko bier komt brengen, dit alles had voel bekijks. Toch zag men mot spanning uit naar de eigenlijke aanslag. Daar geeft de wachter op de poort die scherp uitziet, gewaarschuwd door den hopman met „een-e cmstighe aenspraecke", met zijn hoofd het sein dat iets de stad nadert. Het zijn hooi wagens van «lammert Tinuszoon oen Lo- chemsche boer. De hopman treedt buiten de poort en onderzoekt nauwkeurig de eerste wagen, waarna hij .verlof tot doorrijden geeft. Inmiddels is Gijsbert Klaesz. verschenen met zijn geit en een zak om straks hooi in te plukken. Het bleek dat geiten, zich van openluchtspel en feest niets aantrekken, want het beest, was onwillig zijn baasjo te volgen, waarop deze hem tóen kort en goed onder de arm neemt. Hij zingt lustig en als dan straks do hop man de hooiwagens door laat gaan plukt hij wat hij kan. Maar daar heeft hij een laars. Verraad roept hij. De soldaten komen aan zetten, omsingelen de wagens en dan be gint er een woest gewecht waarin natuur lijk de Spanjaarden, die verborgen gezeten hebben in den tweeden wagen, het onder spit delven. „Dooden en gewonden" vangenen worden binnen de stad gebracht en voor 's middags is het afgeloopen Allen stellen zich op voor de poort waarna geza- melijk, spelers en publiek, hot Wilhelmus aanheffen. De middag wordt verder gevuld met een oetbalmatch tusschen de Boys en een Leidsche club, waarin Rijnsburg met 3—2 ge slagen wordt. Vermelden we nog dat B. en W. alsmede verschillende Raadsleden van hun belang stelling blijk gaven. Des avonds had wederom een opvoering plaats, waar ook weer zeer velen van ge noten hebben. Schitterend weer begunstigde alles, zoodat we op een prachtig geslaagde genotvolle dag kunnen terukzien, SASSENHEIM gemeenteraad De Raad dezer gemeente komt Vrijdag а.s. 26 Juni 'e avonds 7.30 hijeen in open bare vergadering. De agenda luidt: t. Notu len. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen, 3. Vaststelling kohier wegenbelasting 1936, 4. Vaststelling kohier hondenbelasting 1936. 5. Comptabiliteitsbesluit begrooting 1935. Wijziging legesverordening. 7. Vaststelling Balans, Verlies- en Winstrekening van do woningbouwvereniging „Vooruitgang" over 1935. 8. Wijziging huur haventerrein. „crescendo" Het programma voor de uitvoering van Crescendo op Dinsdag a.s. kwart over 8 in de muziektent, luidt: 1. The Gladiators Farewell, marseh H. L. Blankenburg; 2. Ou verture de la fête du village voisin, Boïeldieu 3. Crescendo, marseh, L. van Duyn; 4. Scenes Pittoresques, J. Massenet, a Marche, b. Air de balet, c. Angelus, d. Fête Boheme; 5. Uncle Sammy, A. Holzman; 6. Ouverture Hamlet, C. E. Bach; 7. Marche Hongroise, H. Berlioz; 8. Marche Finale. boottocht ouden van dagen Gistermiddag werd onder begunstiging van fraai zomerweer het jaarlijksche door de Oranje-vereeniging georganiseerde uit stapje voor Ouden van Dagen gehouden. Ook ditmaal was de keus op een boottocht gevallen. In de Oost-Haven lag de stoomboot „Wil- helmina" van de reedorij „Harland" uit Lel den op de gasten te wachten. Velen wilden van het vertrek getuigen zijn en Vader en Moeder goede reis wenschen. Ook de jeugd wilde dit doen aan Opa en Opoe, doch daar het vertrek wat laai plaats vond zagen we een onderwijzer tusschen het publiek naar zijn discipelen zoeken en ze schoolwaartj «enden. RADIO DISTRIBUTIE WOENSDAG 2< JUNI Programma III: 8.— Keulen, 8.45 dlvers-n, 10.05 Keulen. 11.20 ParUa R-, 12.20 Keulen, plm- 18.15 Brussel Vl„ 14.20 diversen, 14.60 Parijn IL. 17.20 Keulen. 17.50 ParUs R„ 18.20 Keulen. 19.20 Brussel VI.. 29.20 Keulen, 31.06 Londen R.. plm. 22.15 Brussel VI., 22.40 Boedapest of dlvtrsen. Prosram.-na IV: 8— Brussel VI., 9.30 Gram.- muslek G.ILD., 10.36 Londen R„ 12.06 Droltwlch, 12.36 Londen R.. 13.35 Droltwlch, 14.20 Londen R., 17.36 Droltwleh, 18.2o diversen. 18.50 Londen R., 20.20 Droltwlch, 21.60 Brussel Fr., 22.20 Droltwlch, DONDERDAG 25 JUNI Programma III: 8.Keulen, 8.45 diversen, 10.05 Keulen, 11.20 ParUs R., plm. 13.06 Brussel VI., 14.30 Keulen, 15.20 Droltwlch. 16.10 diver sen, 16.29 ParUs R-, 17.20 Brussel VI., 18.20 Keu Ien, 29.20 Droltwlch, 31.35 Brusael Fr„ plm. 22.15" Brussel VL, 22.36 Beromunster of dlv„ 23.05 BorltJn. Programma IV. 8.Brussel VI., 0.2o ParUs R., 10.35 Londen R.. 11.25 Droltwlch, 14.20 Lon den R., 17.35 Droltwlch, 18.20 diversen, 18.50 Droltwlch, 19.16 Londen R., 21.50 diversen, 22.20 Droltwlch. Agenda Vrijdag, 26 Juni. Leidsche Duinwatermijj 11.30 uur v.m., Alg, vergadering van aan-, deelhouders. Vrijdag, 26 Juni. Stadsgehoorzaal (foyer)', 8 uur, 151sto Algemeene vergadering Genoot schap Mathesis Scientiarum Genitrix. De muziek bracht er direct do juiste stem ming in en al was hot in de bochtige Sas- senhoimscho sloot wel eens moeilijk om do goede koers te vinden, zonder noemenswaar dig oponthoud werd het Wije bereikt. Do voorz. van de Oranje-vereeniging, d.i heer Bisschops, zeide dat de taak der ver eeniging in dezen tijd alleen bestaat in het organisceren \an deze tochtjes. Hij bracht dank aan hen die do vereeniging in staat stolden ook dit tochtje weer te kunnen hou den. Ook bracht hij dank aan de winkeliers die weder zoo ruimschoots het hunne heb ben bijgedragen. Toen kwamen we op de Kagerplassen waar de liefhebbers van watersport in volle actie waren hetgeen een mooi gezicht is. Ook zagen we hier en op de verdere tocht vele waternimphen, wat bij menige deel neemster een: „hoe durven zo" ontlokte. Via de Zijl ging hat naar Leiderdorp, 's Molenaarshrug, Woubrugge langs Aais meer naar Schiphol. Hadden we verleden jaar deze route in omgekeerde richting gevaren, dit bleek geen bezwaar te zijn, men zag nu bekende plek jes, die men elkaar aanwees. Nabij „Schiphol" was alles aandacht voor de vliegmachines, die uit alle richtingen ar riveerden en vertrokken. Men betreurde het, dat het vliegveld niet bezocht kon worden. Men zag nu op een afstand de grootri „Fokkers" staan, natuurlijk werden hier herinneringen aan eon vorig bezoek en vlieg tochten opgehaald. Natuurlijk waren gedurende de reis de noodige versnaperingen en consumpties ver; strekt, die bij zoo'n tocht gebruikelijk zijn. De terugtocht was naar ieders meening veel te vlug en toen de Sassenheimsche to rens in zicht kwamen betreurdo men dit bijna. De jeugd en ook ouderen waren de boot een eind tegemoet geloopcn eiL vele weL komstgroeten klonken reeds in de Sassen- hoimschesloot over en weer. Namens de deelnemers dankte de heer E. Franken voor de schitterend geslaagde tocht, welke woorden met applaus onder streept werden. De voorz. sprak nog eert kórt afscheidswoord en we voeren de Oost* Haven binnen. Hior was een groote menigte aanwezig orrt de glorieuzo intocht bij te wonen. Het Fan farecorps „Crescendo" verwelkomde de deel nemers met het „Wilhelmus" en onder de vroolijke tonen van een pittige marseh stapten, de passagiers aan wal. Met een „tot volgend jaar" scheidden de passagiers van elkaar. Thuis zullen ze nog lang over de tocht nagepraat hebben. WOUBRUGGE ZILVEREN JUBILEUM DOKTER LOTH. Op 1 Juli as. is het 25 jaar geledien da£ onze algemeen geachte dokter L. E. Loth! do praktijk als arts in de gemeente aan vaardde. Het zal den jjubilaris, die deelt in vreugde of leed in zoovele gezinnen dien dag zeker niet aan belangstelling ontbre ken. DE ACHTERWEG VERBETERD De Achterweg in de kom van het dorp is van een verhard wegdek voorzien en daar na geteerd zoodat het nu een prachtweg is geworden, Voor automobilisten is de ver leiding groot om op dezen weg de maximum snelheid te overschrijden; hiertegen zal door de politie worden opgetreden. Het werk werd in werkverschaffing uitgevoerd, BOUW O. L. SCHOOL Door B. en W. is de bouw van 3e O.L!, school opgedragen) aan Snel en Henri te Al phen (metselwerk) voor ƒ4500; aan A- van Dam te Alphen (timmerwerk) voor f2778; aan J. van Raad te Woubrugge (lood, zink en electrisch) voor f648 en aan C. Wijsman, te Woubrugge (schilderwerk) voor f421. WATERSTANDEN RIVIEREN Heden Vorig Hhetnfelden 3,°8 3,23 Brelaach 2,47 2,43 Kehl Mannheim Lohr Malnz Hingen Gooien* Trier Keulen Dusseldorf Ruhroit Weael Emmerik 8,6ft 3,62 6,11 6.10 4,2fi 4.22 1,43 1,40 1,60 1,60 - 9,62 9,50 2,84 2,83 8,79 2,78 0,73 0,68 9,67 9,66 2,04 2,06 1,25 1.98 1,17 1.19 2,35 238 Heden Vorig Loblth 88,61 38.59 Nijmegen 11,34 11.38 8t. Andrlea 8,87 8,H9 Arnhem 8,80 3,?3 Vreeewijk lw 8,89 8.92 Westervoort 0,00 0,00 Deventer 9.44 9,48 Kampen 8,13 3.18 Sraden 0,18 0,12 aaatrloht 46.33 4C43 Grevenblcht 41,01 4ioO VenJo 88.25 S8.i>7 Grave (suUü 6,09 4,63 St Andrlee 0,37 0,41 B1NNBNLAND90IID WATERSTANDEN 24 JUNI PannerdenIJaselaop voldoende IJsselkopArnhem voldoende ArnhemWtJk btj Duudstede voldoende WUk bt) DuurstedeVreeawyk voldoende Waterhoogte bU Arnhem IJsselkop—Doesburg voldoende Doesburg—Zutphen voldoende ZutpheoDeventer voldoende Deventer—Katerveer voldoend* HOOGWATER NED. ZEEHAVENS 25 JUNI Hellevsluls 7.01 19.25 Willemstad 8 03 20.20 - J3 18.37 3.14 15. 0.21 12.29 1 05 18 15 Delfzlil Terschell. Harllngen Den Helder [Jniuldon H. v. Holl. 6.18 18.46 Sehevening. 6.28 18.56 Rotterdam 8.30 20.31 Zleriltzee 7.01 IQ.25 Wemeldlnge 7.10 19.25 Vlissingen 5.26 17.37 Terneuzen 5.59 18.14 Hanswo.ert .6.30 lb.PJ

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6