Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken VREESELIJK AUTO-ONGELUK Sbonnemcntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijkscbe zending450 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 d. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO 5811 MAANDAG 22 JUNI 1936 16e Jaargang Ülöbertentiepripen: Van I tot 5 regels I.lT'/a Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels f 2.30 Elke regel meer0-45 Voor bet bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0-10 Wie zich heden op ons blad abonneertontvangt de tot i Juli ö-s. verschijnende nummers GRATISMen geve zich op aan ons bureau waarbij desgewenscht gebruik kan worden gemaakt van het inteeken- biljet in dit nummerDE ADMINISTRATIE SAEVIS TRANQUILLUS IN UNDIS Indien wij Dr H. Colijn, onzen Minister president, op zijn zeven en zestigste jaar dag iets toewenschen, dan is het wat hij zelf als titel aan zijn groote studie over de anti-revolutionaire beginselen gaf: saevis tranquillus in undis, of, in onze moedertaal overgezet: rustig te midden der woedende haren. Rustig, dat wil niet zeggen onbewogen door koude gevoelloosheid of Galliösclie onaandoenlijkheid; dat wil ook niet zeg gen: sterk in eigen kracht en prat gaande op verworven macht; het kan onder ons niet anders beteekenen dan rustig in kin derlijk Godsvertrouwen en gesterkt door de Wetenschap van onze zaaksgercchtigheid. Laten anderen zich toch uit het hoofd zetten, dat wie in politicis Dr. Colijn vol gen in afgodische vereering voor een mensch zouden vervallen; juist onder zijn politieke geestverwanten leeft de overtui ging sterk, dat ieder Christen dagelijks be hoort te bidden: Doorgrond me en ken mijn hart, o Heerl Maar anderzijds zij hier gezegd, dat las ter, hoe listig ook, nimmer in staat kan zijn de liefde te verkoelen; en wij weten pu eenmaal, dat de zwadder zich gemakke lijk ophoogt om hen die in hooge positie staan en wier bestuursdaden terecht of ten onrechte wrevel en verbittering wekken. Zeker, het is hard, wanneer zakelijke cri- tiek overslaat in tegenwerking, wanneer men weigert mede de schouders onder het zware werk te zetten omdat men de hoop laat varen door het economisch moeras heen te komen; doch dat is niets in vergelijking met de smaad van persoonlijke eerroof en aantasting van iemands karak ter en zuiver bedoelen. Daarom moesten we op deze dag een woord van hart tot hart zeggen bij Colijns verjaring. Een woord van broedêrlijke trouw en warme toegenegenheid. Een woord van erkenning voor de moeitevolle arbeid in 's lands belang, welke op zoo hooge leeftijd in groote onbaatzuchtigheid verricht wordt; een woord van bemoediging om in Gods kracht te dragen en te ver dragen alle krenking welke zich aan het persoonlijk leven vergrijpt. Rustig, te midden der woedende baren, niet door de kleine kracht van een zondig mensch die in zich zelf niets is, maar om dat God nooit beschaamt, die op Hem vertrouwen. KROONPRINS BOUDEWIJN JE NOORDWIJK Zal er onbepaalden tijd blijven Of zijn zusje komt is niet bekend Wie herinnert zich niet het verblijf van <le Belgische Koningskinderen in Noordwijk. Iedereen die prins Boudewijn en prinses Josephine Charlotte verleden zomer gezien heeft, bewaarde van hen een indruk van lieftallige charme. Het verblijf te Noordwijk heeft eenige weken geduurd en het plan was toen reeds, dat zij dit jaar zouden terug komen. Zaterdag is het kroonprmsje met den Puii- mann-trein, die om even half zes aan het Hollandsche Spoorstation in Den Haag arri veert, aangekomen om andermaal eenigen tijd bij den Noordwijltschen burgemeester, den heer van de Mortel, te logeeren. Zijn zusje was ditmaal niet meegekomen. Het is nog niet bekend of prinses Josephine Char lotte dezen zomer zal komen. Een kleine stoet van auto's, voorafgegaan door motoren met rijksveldwachters er op gaat in snelle vaart door Noordwijk. Bij de villa van den burgemeester gekomen zwenkt de stoet met een zwaai de oprijlaan in, na geoogd door enkele dorpelingen. In een der auto's ontdekken ze 'n figuurtje dat ze reeds eerder hier zagen: het is de kleine kroonprins Boudewijn van België, die zooeven door zijn speelkameraadjes, de kin deren van den burgemeester, van den trein gehaald is. Een heel escorte is meegekomen om den kleinen prins te beschermen. Welk eèn drukte voor dat kleine, aardige ventje, dat v rooi ijk naar enkele langs den weg staande Noordwijkers wuift! Vrooi ijk ja. Gelukkig vergeten kinderen hun verdriet weer spoedig. Voor ons oude ren. heeft deze blijde intocht echter een zeer droeve bijsmaak. Verleden jaar werd de kroonprins met zijn zusje, Josephine Char lotte, door zijn moeder. Koningin Astrid, hier eebracht. Thans komt hij alleen, in ge zelschap. van een gouvernante. Maar wij zien even weer de lieve gestalte van Ko ningin Astrid. zooals zij vorig jaar in Noord- wijk kwam..;... Josephine Charlotte is er niet bij. Die komt misschien wat later. Nu moet ze nog "net als al!* andere kinderen naar school en wachten totdat de vacantietijd is aangebroken. Bou dewijn hoeft nog niet naar school en daar om inae hij nu al komen. Dat wilde zijn moeder trouwens ook al graag hebben. Ze vond het wel goed indien de toekomstige troonopvolger zoo nu en dan eens een poosje Sn beschaafd Hollancteeh milieu doorbracht en zoo onze taal goed zou leeren. Dit jaar zal hij waarschijnlijk een kleine twee maan- STEUN AAN DE TEXTIEL-INDUSTR1E DRIE WETSONTWERPEN INGEDIEND Economische samenwerking tusschen Nederland en Indië Kosten te dragen door Nederlandsche schatkist Ingediend zijn bij de Tweede Kamer drie wetsontwerpen, welke ten doel hebben de Nederlandsche Textielnij verheid te steunen, eenerzij da door het behoud van de Indische contingen- teeringen van gebleekte en ongebleek te katoenen stoffen mogelijk te maken, zonder den zwaren druk te bestendi gen, die deze op de ibatiknijverheid in Nederlandsch-Indië leggen, anderzijds door aan bedoelde textielnijverheid eenige meerdere bescherming te ver- leenen door een verhooging van in voerrecht De beoogde maatregelen zullen een onder deel uilmaken van het complex van maat regelen. die in ae laatste taren ter bevorde ring van de e^oromische samenwerking tusschen NeJerlend en Ned.-Indie werden genomen. Reeds verschillende min of meer belang rijke wederzijdsche steunmaatregelen wer den tot stand gebracht. De regeering stelt zich voor, om, waar eenigszins mogelijk, met de bevordering van economische samenwer king voort te gaan. Een steunregeling ten behoeve van de Indische koffiecultuur, waarvan de kosten kunnen worden bestre den uit de Teeds ingestelde crisisheffing op hier te lande ingevoerde koffie, is in voor bereiding. Voorts zullen de Staten-Generaal eerlang voorstellen bereiken betreffende het verleenen van steun door Nederland aan Ned.-Indië ten behoeve van de uitvoering van maatregelen van welvaartszorg tot een bedrag van f 25 millioen, te verdeelen over drie jaren. Ten aanzien van de drie aanhangig ge stelde wetsontwerpen wordt nog het vol gende opgemerkt. Onder de ten behoeve van Nederland uit gevaardigde Indische con tingen teeringen is de voornaamste die van gebleekte katoenen stoffen. De totale waarde van de daarbij vastgestelde Nederlandsche invoerquota kan op 7.2 millioen gulen worden gesteld. De contingenteering is van bijzonder belang voor de Twentsche katoenindustrie, die haar overige afzetgebieden grootendeels heeft zien wegvallen en die zonder bedoelde con- tingenteering ook uit Ned.-Indië verdrongen zou zijn. Ten gevolge van bedoelde contin- genteering is het aantal arbeiders in de Nederlandsche witweverijen gestegen 5962 in Augustus 1933 tot 7311 in October 1935, waarbij nog een toeneming van het aantal spinnerij- en hleekerij-arbeiders moet worden toegevoegd, die ten minste even groot is. De belangrijke post van 'de goede ren, waarvan de invoer in Neder landsch-Indië door deze contingentee- ring is geregeld, wordt gevormd door de zgn. cambrics, in den invoer waarvan Nederland thans een aan deel heeft van 61%, hetgeen overeen komt met de verhoudingen in 1932. De contingenteering van deze cambrics nu neemt onder de maatregelen van den Indischen invoer een geheel af zonderlijke plaats in, omdat zij niet een gereed consumptieartikel lietreft, doch de voornaamste grondstof vormt voor een economisch en traditioneel belangrijk inheemsch bedrijf, name lijk het batikbedrijf. De invloed op het batikbedrijf van de door de cambricscontingenteering veroor zaakte prijsstijging was dan ook onmiddel lijk merkbaar, in het bijzonder door het ver schijnsel, dat genoemd bedrijf er al spoe dig toe overging, een goedkoopere, grovere grondstof, de zgn. batik-greys, te gebruiken. Dit verschijnsel dreigde de werking van de cambricscontingenteering illusoir te maken, zoodat er toe moest worden overgegaan ook den invoer van ongebleekte stoffen in Ned.- Indië te limiteeren. Waar de Nederlandsche industrie reeds sedert jaren geexi greys vooi uitvoer naar Indië vervaardigt, kan ter zake reservering van Nederlandsche invoerquota achterwege blijven. De Indische regeering heeft een bedrag van f 813.000 op de Indische begrooting voor 1936 gebracht voor het nemen van maat regelen tot voldoende verlichting van den door genoemde contingenteeringen op de batiknijverheid uitgeoefenden druk. Deze maatregelen zullen zich, door middel van een toeslag aan de Indische importeurs van Nederiandsch cambrics, met gelijktijdige prijsfixatie, richten op de verlaging van de cambrics- en greysprijzen, tot een niveau, waarvan de grondslag wordt gevormd door greysprijzen, welke een weinig lager liggen dan de tegenwoordige. Ten einde specula tieve bewegingen te voorkonden kan niet worden gepubliceerd, hoeveel deze verlagin gen zullen bedragen voor het oogenblik, waarop de voorgenomen prijsverlaging in gaat. Naar het oordeel van de Regeering moet. het juist worden geacht, dat de kosten niet door de Indische, doch door de Nederland sche schatkist worden gedragen, wijl be oogde steunverleening in hoofdzaak nood zakelijk is geworden door ten bate van Ne derland getroffen Indische contingentee- ringsmaatregelen. Het ligt in de bedoeling, het vereischte bedrag in de Indische schat kist te storten. Gerekend wordt op een uitgaaf van f 850.000. omdat het wellicht noodzakelijk zal blijken, om, evenals ten aanzien van de cambrics, steun te verleenen voor een twee de. eveneens in bijzondere omstandigheden verkeerend Nederiandsch textielproduct Te dier zake is echter nog overlég met de In dische regeering gaande. Verhooging invoerrecht De voorgestelde verhooging van het in voerrecht zal bestaan uit een verhooging van de bestaande invoerrechten ad 10 en 12 pet., resp. tot 12 en 15 pet, op afgewerkte textielproducten en aanverwante goederen en van de daaruit vervaardigde kleeding- stukken en andere fabrikaten. Daarvan wordt een meerdere opbrengst van f 1.250.000 per jaar verwacht Opgenomen is een artikel, dat dient ter voorkoming, dat industrieën hier te lande, welker product bij invoer niet door het ver hoogde recht zou worden getroffen, nadeel an deze heffing zouden ondervinden door Ie verhooging van het recht op door hen gebezigde uit het buitenland afkomstige grondstoffen. De verhooging zal in werking treden op een door de Kroon te bepalen tijdstip, waar na de wet een jaar van kracht blijft den blijven. Boudewijn heeft het hier best naar zijn zin gehad, verleden jaar. Er was een mooi paviljoen voor hem op het strand, dat ook nu weer in gereedheid gebracht is. Burge meester Mortel heeft een mooie tuin en wat leuke honden. Wat zou een kinderhart, zelfs dat van een kroonprinsje. nog meer begee- ren? Boudewijn zal het in Noordwijk weer best naar zijn zin hebben! DE RAMEN IN DE NIEUWE KERK TE DELFT Mevrouw van Baren onderscheiden Toespraak van de Prinses In aansluiting op wat wij Zaterdag om trent de onthulling der ramen in de Nieuwe Kerk meldden kan nog het volgende mede gedeeld worden: Alvorens Prinses Juliana overging tot de onthulling van het door haar geschonken talentenraam, betrad zij het spreekgestoelte om een korte rede te houden, waarin zij er den nadruk op legde, dat het haar, als af stammeling der Oranje's een groot voorrecht was een raam te hebben mogen schenken voor de voltooiing van het koor van deze kerk, welke toch de laatste rustplaats is van haar vader en van haar voorouders.' Met in het raam te doen uitbeelden de ge lijkenis der talenten heeft de prinses ge tracht uitdrukking te geven aan de erken telijkheid van haar familie jegens het Ne derlandsche volk. De Prinses begaf zich' vervolgens naar het raam en verwijderde het gordijn dat met een groote oranjestrik was versierd. De or ganist speelde op dat oogenblik het Wiihel- i, dat door alle aanwezigen staande werd meegezongen. Voordat namens kerkvoogden de nieuwe ramen werden aanvaard heeft de Minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine enkele treffende woorden gesproken, waarna hij mededeelde, dat het H.M. de Koningin had behaagd, mevr. J. B. van Barenv. d. Voorn Grootcnboer, presidente van het Vrouwen comité, te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Minister overhan digde mevr. van Baren de eereteekenen. Nadat de ramen door kerkvoogden waren aanvaard, werden zij door de Prinses in oogenschouw genomen. De reisbelasting aan de orde Belangrijke kameragenda Dr. Colijn wordt toegezongen Wij vernemendat het plan is opgevat aan Dr. H. Colijn. die heden. Maandag, zijn 67ste ver jaardag viert een psalm toe te zingen voor zijn woning. Wij wekken onze lezers op hier aan mede te werken. Men wordt verzocht zich heden avond te HALF NEGEN te be vinden voor de Duinoordkerk van waar dan gewandeld wordt naar de Stadhouderslaan. stellen in die vergadering o. m. een aan- •ang te maken met de beraadslaging over een aantal onderwerpen, waaronder de wets ontwerpen: tot wijziging van de beperking van den schuldenaftrek voor de belasting van de doorle hand, en dat tot heffing van een reisbelasting. Door een hollend paard meegesleurd Gescalpeerd en inwendig gekneusd Te Veldhoven is bij den landbouwer Saris een ernstig ongeluk gebeurd. Saris had een nieuw paard gekocht en dit had een van zijn zoons voor een kar gespannen. Plot seling sloeg het dier op hol. De zoon, die het paard vast had liet het los, maar Saris, die een eind verder stond, greep het vast Hij werd een eind meegesleurd, doch was ten slotte genoodzaakt het dier ook los te laten. Het bleek dat dc man cr deerlijk aan toe was. Een deel van zijn hoofdhuid was afge rukt; een stuk van zijn oor gescheurd; een zijner voeten was verpletterd en verder klaagde hij over heiige inwendige pijnen ■Saris is direct op last van Dr. Raymaekers uit Meerveldhoven naar een ziekenhuis te Eindhoven vervoerd, waar hij in zeer zogg- wekkenden toestand is opgenomen. Touringcar totaal vernield Vier en twintig gewonden De chauffeur overleden Op den rijksstraatweg ArnhemEde is gisteravond omstreeks kwart voor negen ter hoogte van de bekende uitspanning „De Leer en Doedel" een zeer ernstig verkeersongeluk geschied. Een volle autobus, waarin zich ongeveer 25 personen bevonden, die in de richting Ede reed, moest plot seling voor een tweetal motorrijders uitwijken, die vanuit den speeltuin van de uitspanning plotseling den straatweg kwamen oprijden. De chauffeur van de autobus trachtte door het stuur om te gooien, een aan rijding te voorkomen, doch reed daarbij in snelle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrikkelijk. De autobus werd vrijwel geheel vernield. Alle passagiers bekwamen min of meer ernstige verwondingen. De chauffeur overleed spoedig na het ongeluk, terwijl een negental perso nen ernstig werden gewond. Onmiddellijk was geneeskundige en politioneele hulp uit Arnhem ter plaatse, die de slachtoffers in ambulance-auto's naar de verschillende in richtingen transporteerde. Geestelijke hulp was inmiddels uit Oosterbeek opgeroepen De beide motorrijders met de duo-passagiers werden later onder het chassis van de verongelukte bus teruggevonden. Dit autobusongeluk behoort wel tot de' ernstigste, die de laatste jaren zijn geschied. In de Arnhemsche ziekenhuizen zijn twin tig gewonden opgenomen, waarvan enkelen in levensgevaar verkeeren. De verongelukte bus was afkomstig uit Amsterdam, en had een bezoek aan Vrnhem gebracht. De bus behoorde toe aan de auto- busonderneming Pool. Des avonds ongeveer te acht uur, was de bus voor de terugtocht uit Arnhem vertrok ken. Op de plaats des onheils moet de tou ringcar met groote snelheid hebben gereden. Bovendien helt de weg hier ter plaatse zeer sterk ef. Van de tegenovergestelde zijde na derde een motorrijder, die ter hoogte van de uitspanning „De Leeren Doedel" links af vulde slaan. De chauffeur schijnt dit te laat te hebben opgemcikt. Hij wierp het stuur naar rechts om, maar kon een aanrijding met het motor rijwiel niet voorkomen. De motor werd weg geslingerd, de touringcar raakte vervolgens een boom aan de linkerzijde van den weg, schoot een zestigtal meters door om ten slotte met een hevigen slag tegen een twee den boom te stranden. De wagen maakte een draai, zoodat hij weer met den kop naai1 Arnhem kwam te staan. Onbeschrijflijk tooneel Het tooneel, dat volgde, was onbeschrijf lijk. De bus was aan de rechterzijde geheel opengereten. Het meerendeel der passagiers bleef gewond tusschen het ijzer1- en glas werk liggen. Terwijl omwonenden zoo spoe dig mogelijk de eerste hulp verleenden, werd de geeneeskundige dienst uit Arnhem gewaarschuwd, die met drie ziekenauto's, acht doktoren en elf verpleegsters toesnelde, versterkt met twee Roode Kruis-auto's en zes verplegers van het Roode Kruis. Twee en twintig gewonden zijn naar het fïmeenteziekenhuis en twee naar Het St lisabethsgasthuis overgebracht Slechts een pessagier kon later het ziekenhuis verlaten. Het meerendeel der verwondingen bestaat uit gecompliceerde been- en armbreuken en uit soh edel kwetsuren. Negen slachtoffers verkeeren in levensgevaar. De gewonden De naam van 'den gedooden chauffeur is A. Vermeulen, wonende 3e Helmersstraat 130, Amsterdam. De namen der overige slachtoffers zijn: Jacoba de Roos, 21 jaar, arm fractuur; An nie de Winter, 21 jaar, hersenschudding; de heer Houtkruier, 42 jaar, polsfractuur en lichte verwondingen; mej. HoutkruierDe Jong, sohedelbasisfraetuur; T. Soheider, 16 jaar. beenverwondingen; de heer Sprenger, 45 jaar, lichte verwondingen; mej. M. Zeth 57 jaar, heupontwrichting en hersenschud ding; mej. Hentv. d. Berg, 43 jaar, lichte verwondingen, en haar dochtertje Theodora, 12 jaar, lichte hersenschudding, benevens haar 19-jarige dochter Dina, lichte verwon dingen; mevr. SchepdenDutser, 43 jaar hersenschudding; Henk den Broek, 24 jaar. lichte verwondingen; de heer Van Es, 84 jaar, lichte verwondingen; J. G. Lub, 38 jaar. hoofdwonde; mej. H. B. de Jong, 3f jaar, her senschudding; mevr. v. d. DussenHoek- sma, 57 jaar, armfractuur; mevr. Van Minne Beumer, 61 jaar, hersenschudding; de heeT v. d. Dussen, 54 jaar, lichte verwondingen de heer Stibbe, 36 jaar, verschillende ver wondingen; W. Mulder, Apeldoorn, been fractuur en mevr. Mulder—Zogg, Apeldoorn, lichte verwondingen. Deze allen zijn ondergebracht In het ge meenteziekenhuis. Voor zoover niet anders aangeduid, zijn zij te Amsterdam woon achtig. In het St Elisabethsziekehhuie is onderge bracht mevr. Sprenger, wier man in het ge meenteziekenhuis ligt. Zij heeft verscheiden! ernstige verwondingen. De heer Dr Gort is de eenige, die na in het St Elisabefhsgast huis te zijn verbonden, huiswaarts kon i keeren. Nadere bijzonderheden Oogget tïgen verhalen, dat de bus, toen het ongeluk geschiedde, een groote snelheid had. Toen de wagen de helling afreed, kwam de tegenovergestelde zijde een motor rijder met een duopassagiere, die hij de uit spanning „De Leeren Doedel" linksaf wilde slaan, de Harderwijkerweg in. Het teeken van de duopassagiere, dat de motor linksaf wilde slaan, is door den chauffeur te laat gezien, óf de remmen van de auto waren niet in orde. Met een zwaai vloog, de wagen naar rechts, -greep het motorrijwiel, dat achttien meter werd meegesleurd en tevens in zijn val nog een tweede motorrijwiel, dat uit de richting Ede kwam, meenam. De berijders van het eerste motorrijwiel bleven bewusteloos liggen, terwijl de berij ders van het andere er vrij goed afkwamen. De motoren werden beidien geheel vernield De touringcar ramde vervolgens een boom aan de linkerzijde van den weg en reed daar- na, zooals de wielsporen duidelijk aantoon den, nog ruim zestig meter door. Daarna zwenkte de wagen weer naar links en reed toen aan de linkerzijde van den weg nog maals tegen een boom, waardoor hij een volledige draai werd omgegooid en weer met kop in de richting van Arnhem kwam te staajD. De vloer doormidden Aan de rechterzijde werd de auto totaal opengereten, waardoor zelfs de vloer van de wagen middendoor gespleten werd. Aange zien de auto daarna omsloeg werd de rech terzijde van (Je bus tot een vormelooze massa \ernield. De linkerzijde werd eveneens ern stig beschadigd. Het overgroote deel van 'de passagiers bleef zwaargewond tusschen de brokstukken van de wagen liggen. Slechts een hoogst enkele wist er uit te strompelen. Een vree- selijk gekerm steeg op uit het wrak. De omstanders verleenden zooveel moge lijk eerste hulp totdat de ziekenauto's arri veerden. Verschillende gewonden werden in de tuin van de uitspanning gedragen. Toen geneeskundige hulp eenmaal gearriveerd was, verliep het reddingswerk zeer vlug. Alles geschiedderustig en kalm en daardoor slaagde men er in met totaal acht ritten in een goed uur tijd alle gewonden naar Arn hem over te brengen. Onderweg werden dan inmiddels noodverbanden aangelegd. De meeste gewonden hadden arm- en been fracturen bekomen, terwijl verschillenden ook een schedelbreuk hadden. Een goede afzetting De Arnhemsche politie is, zoo spoedig zij van het ongeval hoorde, met veel materiaal uitgereden om voor een goede afzetting zorg te dragen, terwijl tevens een eerste onder- naging en foto's van de situatie maakte. Het publiek, dat in grooten getale aan stroomde, werd wijselijk op een behoorlijke afstand van de plnats die zulk een jammer- 'ijke aanblik bood, 3fgp.houden Daardoor konden ook de doktoren en verpleegsters zich op rustige en afdoende wijze van hun taak kwijten. Weldra kon men het verkeer langs de plaats des onheils weer doen door gaan, waardoor een al te groote opstopping werd voorkomen. Toch was de weg eerst tegen middernachi weer geheel vrij, daar eerst toen de over blijfselen van de wagen met twee takel wagens waren weggesleept naar een in de buurt gelegen parkeerterrein. TEOFLUXvakWAOEMAKERS BREDA j ndv.i VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Gisteravond heeft tusschen Arnhem en Ede een ontzettend ongeluk plaats gehad, waarbij de chauffeur van een autobus is omgekomen en 25 passagiers alle min of meer ernstig werden gewond. De herdenking van het 300-jarig be staan der Utrechtsche Universiteit. 4 In de Antwerpsche haverë is overeenstem* minq bereikt; het werk zou heden worden hervat. 1 Be staking in de Parijsche warenhuizen Is beëindigd; ook in andere takken van arbeid is het werk weder voor een deel hervat. Be strengere maatregelen tegen de Ara* bieren in Palestina hebben nog weinig ver betering in den toestand gebracht. i Op een vergadering van de R.K. Staats* partij heeft oud-Minister Verschuur gespro ken. i DE ROTTERDAMMER- MARSCH GROOT AANTAL DEELNEMERS De startkaarten vanaf a.s. Donderdag verkrijgbaar Zooals 't altijd „bij ons in Holland" gaat, zoo ging 't ook thans. 1 De belangstelling voor onze Rotterdam* mer-Marsch, die zich eerst droppelsge- wijze demonstreerde, ging de laatste dagen van vorige week over in een milde bui. om zich ten slotte te ontlasten in eea ware inschrijvingen-stroom. Zaterdagmorgen (de laatste dag van de inschrijving) was het aantal inschrijvingen de duizend reeds gepasseerd. Maar op dien dag kwamen nog zóóveel biljetten binnen, dat het aantal nog beduidend hoo* ger zal zijn. En velen blijken met inschrij* ven te wachten tot aan de start. Over be« langstelling hebben wij dus allerminst tc klagen. Wij beloofden tijdig mededeelingen te zullen doen ten aanzien van het afhalen der startkaarten. Vanaf Donderdag 25 Juni kun* nen vereenigingen en clubs, zoomede in- dividueele looper^ gevestigd en wonende in plaatsen waar ons blad een kantoor gevestigd heeft, de startkaarten aan die kantoren afhalen. Dat is te Rotterdam: Goudschesinge! 105. Te Den Haag: Torenstraat 27. Te Leiden: Breestraat 123. Te Utrecht: Drift 13. Te Dordrecht: Voorstraat 166. Te Schiedam: Lange Haven 8. Alle andere startkaarten voor vereeni gingen, clubs en individueele loopers. ge vestigd in andere plaatsen als hierboven genoemd, worden per post toegezon den door den heer J. J. Zuur, Molslaan 100 te Delft. Op vertoon van deze startkaarten wor den aan de stations der Spoorwegen te gen gereduceerde prijs vervoerbiljelten naar Delft verstrekt. Wellicht dat we vóór Zaterdag nog eenige verdere mededeelingen doen. En nu tot 27 Juni te Delft! rtfa/a PijpTabak

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1