Jliruwr Critertjr (ieurant Tg" Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HERBEREKENING VAN DE PENSIOENEN HOTELS-RESTAURANTS MOOI RHENEN HOLLANDER ïam.S'^cnn - N0T0R0IIS - kan maar de beste zijn abonntmentsprijS: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 -F portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad T[» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5807 WOENSDAG 17 JUNI 1936 16e Jaargang UifotrtefflitpriÉen: Van I tol 5 regels1.177» Elke regel meer 0.22'I» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Voor bet bevragen aan 'I bureau V wordt berekend 0.10 WIE HET LAATST LACHT Bij de behandeling van het vaste lasten- ontwerp heeft de heer Kooiman aandacht gewijd aan het vraagstuk van vermindering der vaste lasten voor de gemeenten en ge wezen op het feit, dat met de besturen der gemeenten op geenerlei wijze overleg was gepleegd omtrent den voorgestelden maat regel. Deze klacht is niet nieuw. Reeds meermalen werd van de zijde der gemeentebesturen het bezwaar vernomen, dat er tusschen het Rijk en de gemeenten onvoldoende contact is en do gemeentebestu ren bij de invoering van belangrijke maat regelen onvoldoende gelegenheid hebben om .vooraf met de Regeering van gedachten te wisselen. Wel treedt meermalen de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten op als vertegen woordigster der gemeentelijke belangen, maar dit overleg is onvolledig en niet systematisch geregeld. Vandaar dat de heer Kooiman het denk beeld aanbeval van een raad uit den kring der Nederlandsche gemeenten, wiens sa menstelling en inrichting waren te regelen naar die van den Nijverheidsraad. Met grooto bescheidenheid werd overwe ging van deze vondst aanbevolen en als uiter ste grens vroeg de heer Kooiman, dat het antwoord van den Minister niet volstrekt afwijzend zou zijn. Dit verzoek werd door Minister Oud, na overleg met zijn ambtgenoot van Binnenland sche Zaken ingewilligd. Ingewilligd, maar meer dan ook niets: eenigo toezegging kon de Minister niet doen. Zoo werd het denkbeeld omtrent den raad uit gemeentelijke kringen voor de volle honderd procent aanvaard, om dathet niet volstrekt afwijzend was. Maarde minister lachte, en minister de Wilde lachte, en de heer Kooiman lachte, allen lachten met een lachje van verstand houding. Moge de heer Kooiman nog eens het laatst lachen, tot voldoening der gemeentebe sturen. VAN SPLINTER EN BALK Twee weekbladen zeggen elkaar de waar heid. Op de liberale bondsdag, welke on- -langs gehouden werd, heeft de partijvoor zitter het beleid van het kabinet-Colijn nog al uit de hoogte becritiseerd en vei deeld. Ook in de Kamer heeft hij reeds eer der verklaard, dat de liberale fractie geen waardeering heeft voor de gevolgde regec- riugspolitiek, geen vertrouwen in dit be wind. Hier zag de V r ij z i n n i g - D e m o- craat, het weekblad van de gelijknamige partij, een tegenstrijdigheid, een inconse- k wen tie. En de redacteur, tevens leider der vrijz.-dem. Kamerfractie, schreef deze cri- tiek: „Tegelijkertijd echter het regeerings- beleid verwerpen en een bewindsman, die voor dat beleid mede aansprakelijk is, toe juichen is een tweeslachtigheid, die niet door den beugel kan". Zakelijk valt hiertegen o. i. weinig in te brengen. Dat de liberale fractie, ondanks het feit van de aanwezigheid van een libe raal in het kabinet, critiek oefent, zal nie mand haar euvel duiden. Dat doen andere partijen, welke overigens de Regeering gaarne steunen, ook. Daar gaat het dus niet om. Het kardinale punt is dit, dat men zijn wantrouwen in het geheele regeerlngsbeleid uitspreekt en toch zijn man in het kabinet laat. Het is echter zeer te verstaan, dat de liberalen deze critiek uit vrijzinnig-demo cratische kring niet nemen En de Vrij- h e i d, der liberalen mond, houdt de vrijz.- democraten voor, dat zij, althans in meer derheid, tot heden voortgingen het kabinet op een voornaam en principieel punt do voet dwars te zetten, terwijl toch één hun ner mannen zijn stempel drukt op het gceringsbeleid en een ander bezig is, daar aan ook een bizonder cachet te geven. Niet zonder verklaarbaar sarcasme vraagt de Vrijheid wat de redacteur van d Vrijz. - Democraat bedoelt met d woorden: „Aan iedere staatkundige partij staat dit vrij, ja het is zelfs bij ernstig verschil van meening t.a.v. de hoofdzaken van het re- geeringsbeleid plicht dit te doen, mits dan ook de daaraan verbonden gevolgen wor den aanvaard." Het blad spreekt ook „van splinter en van balk" en wij achten;, dat deze beeld spraak zeer goed gekozen is. Wij laten gaarne onbeslist, wéér de splinter en waar de balk lo vinden is; maar het is buiten kijf, dat beiden een spaander in het oog kregen. Wat moet dat in 1937 worden, als de ver- kiczingsspaandcrs er nu reeds afvliegen? MUTATIES BIJ DE NED. SPOORWEGEN Dc Ingenieur 2e kl. Utrecht bgb.. Ir. J. va Stappen, is benoemd tot ingenieur le klasse. Do ingenieur le klasse te Amersfoort t< Jr. A E. M. J. Hanlo, is overgeplaatst naa Groningen tc. GRONDBELASTING De controleur der grondbelasting J. C. Vabl. Is verplaatst van Rotterdam naar Leeuwarden en aangewezen als hoofd van de controle der grondbelasting aldaar. VOOR BURGERLIJKE EN MILITAIRE AMBTENAREN Totale bezuiniging van f 5.700.000 Wetsontwerp ingediend Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot her-berekening van pensioenen van burgerlijke en mi litaire ambtenaren. De bezuiniging voor het Rijk wordt geraamd op f 3.300.000.—, voor een 40-tal gemeenten op f 800.000.— en voor het Alg. Bur- gerL Pensioenfonds f 1.600.000.De nieuwe regeling zal tijdelijk gelden van 1 Januari 1937 tot 1 Januari 1942. Van de herbenoeming worden uitge zonderd pensioenen van f 800.cn minder. In de toelichting op dit wetsontwerp merkt de Regeeriutg op, dat zij het noodig acht het voorstel tot herberekening van peneioenen van burgerlijke cn militaire ambtenaren, dat destijds tegelijk werd ingediend met het wetsontwerp tot ver'a- gitig van openbare uitgaven, doch later werd teruggenomen, opnieuw in te dienen, teneinde de groei van allerlei vanverhou dingen tegen te gaan. Ii> steeds stijgende mate gaat nl. de noodzakelijke normale spanning tusschen liet verleend pensioen n liet huidige salaris in een bepaalde be trekking verloren. Bij de voorbereiding van dit ontwerp is overwogen, of wiet, evenals voor de spoor wegambtenaren is voorgesteld, ook hier een individueele herberekening der pensioenen zou kunnen worden ontworpen. In verband met de wijziging, welke de werkzaamheden aan een bepaalde rang verbonden, in den loop der je ren hebben ondergaan, werd zulks onmogelijk geoordeeld. Evenmin kan een regeling worden voor gesteld voor elk openbaar lichaam afzon derlijk, gezien het groote aantal dier licha men, of voor groepen van. openbare lioha- men in verband met de onmogelijkheid om deze, vanwege het uiteenloopend karakter der desbetreffende regelen, in een beperkt aantal groepen samen te vatten. Besloten werd daarom uit te gaan van algemeene wijzigingen, welke.de sala rissen der ambtenaren in den loop der jït- ren hebben ondergaan, met inachtneming van een limiet, beneden welke het herbere kende pensioen niet zal mogen dalen. Te verwachten valt, dat een pensioensvcrla- ging tot ten hoogste 10 pet. niet meer in grijpend zal zijn dan de verminderingen, Welke in het algemeen op de salarissen der ambtenaren zijn toegepast. Geraamde bezuiniging Uit den voorgestelden maatregel wordt een jaarlij ksche bezuiniging verkregen voor het rijk van ƒ3.300.000 (voor de burgerlijke ambteneren 2.300.000, voor de militaire ambtena ren 1.000.000), voor het veertigtal gemeenten, dat voor een deel harer ambtenaren het risico voor eigen pen sioen draagt, ƒ800.000 en voor het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds ƒ1.600.000. Totaal ƒ5.700.000. Soorten van pensioenen In verband met het bepaalde in art. 161 der Pensioenwet 1922 is het mogelijk, dat een burgerlijk ambtenaar, behalve aan wet, ook pensioenrechten kun ontleenen aan een verordening van een provincie, ge meente, waterschap, veenschap of veen- polder. Aan die verordeningen ontleende pen sioenen zullen mede moeten worden her berekend. De voorloopige pensioenen, bedoeld in het Reglement voorloopige pensionneering onderwijzers, worden geheel naar de roe ien van de Pensioenwet 1922 berekend. Daarom is het noodzakelijk deze pensioenen onder de herberekening te doen vallen. De rogeering is van oordeel, dat de pen sioenen van leden van Ged. Staten, van wethouders en van leden van besturen van aterschappen, veenscheppen of veenpol- ders wegens de verscheidenheid van nor men en regelingen waarnaar zij zijn toege kend. niet begrepen behooren te worden in de algemeene herberekening ingevolge het wetsontwerp. Een limiet van ƒ800 Voorgesteld wordt, van de her berekening uit te zonderen de pen sioenen van ƒ800 en minder. Aangezien de pensioenen voor het reserve personeel van de zee- en landmacht voor alle gevallen als een pensioen uit een neven betrekking moeten worden beschouwd, wordt voorgesteld voor deze pensioenen be doelde limiet niet in acht te nemen. De verhooging van het pensioen, welke door een vrijwillige verzekering is verkre gen, is gelijk te stellen met een verzekering bij een particuliere maatschappij en dien, om die reden van de herberekening te worden uitgesloten. De aanpassing Ingevolge dc wet van 29 November 1935 zullen de daarbij bedoelde pensioenen worden herberekend met volledige aanpassing aan de gewijzigde salarisregelingen. In verband met deze reeds voorgeschreven bezuiniging en aanpassing zou het onredelijk zijn deze reeds herziene pensioenen zonder meer op nieuw een verlaging te doen ondergaan. In- tusschen is de regeering de meening toe gedaan, dat de aanpassing, zoo noodig, moet worden voortgezet tot de limiet van deze wet. Omdat de zoogenaamde tropentoelage is vastgesteld buiten eenig verband met di herberekende conjunctuur, is de regeering van oordeel, dat deze toelage buiten de her berekening moet vallen. De regeling gaat uit van de gedachte, dat slechts de pensioenen, verleend na de aan passing in meer blijvenden vorm van de ovcrheidssalarissen aan de na-oorlogsche prijsstijgingen, dienen te worden herzien. Oude Pensioenen De regeling stelt naast de verlaging van dc pensioenen der in 1923 ontslagen bur gerlijke ambtenaren met 10 de verlaging op 2 cn 6% voor de pensioenen der resp. in 1921 en 1922 ontslagen ambtenaren. De 10 pet. verlaging is in de regeling aan gehouden tot 1 Jan. 1934. Op genoemden datum ging de 10 pet. salarisverlaging voor het Rijk in, terwijl ook vele andere publiek rechtelijke lichamen in 1934 een blijvende, den pensioengrondslag aantastende, salaris verlaging invoerden. De na dien datum verleende pensioenen zijn dus voor een deel op dit verlaagde salaris gebaseerd. Vandaar de daling der percentages na 1 Januari 1934 Weer uitgaande van een normale pensioen berekening voor de burgerlijke ambtenaren naar de middelsom der pensioengrondslagen der laatste drie dienstjaren, zullen de na 1 Januari 1937 te verleenen pensioenen vol ledig aan deze 10 pet. salarisverlaging aan gepast zijn te achten en die van na 1 Jan. Gedurende het jaar 1938 behoeft dus slechts van de 5 pet. vrlaging vah 1 Jan. '36 van 1/3 op 1 Januari tot nihil op uit. Dec. in het pensioen te worden verwerkt, het geen een te verwaarloózen percentage op levert in een op globale, afgeronde verla gingspercentages berustend systeem. Vandaar dat de regeling de pensioenen der in 1938 en later ontslagen ambtenaren onaangetast laat. Met de algemeene tendenz der salaris verlagingen is een gelijkmatige daling ven het percentage der pensioenverlaging van 10, S, 6, 4r en 2 ten aanzien van de burger- pensioenen, verleend voor i Jan. 1934 tot die in 1937 toegekend, in overeenstemming te achten. De militaire pensioenen Voor de militairen, met een pensioenbere kening over de inkomsten van het laatste dienstjaar, is het salarispeil van 1 Januari 1920 reeds ten volle verdisconteerd in de pensioenen verleend na 1 Januari 1921, cn dat van 1 Januari 1936 in de pensioenen van de na 1 Januari 1937 ontslagenen. Vandaar dat de regeling de pensioenver laging voor de militaire pensioenen van na 1 Januari 1921 onmiddellijk op de volle 10 De opening van de nieuwe verkeersbrug over dc Waal te Nijmegen. H.M. dc Koningin en H.K.H. Prinses Juliana (in de 2e rij) met de autoriteiten cn genoodigden tijdens de eerste, wandeling oven de. nieuwe brug. Rechts van H.M, minister van Lidth de Jeude Noordwijk aan Zee Hotel Pension NOORDZEE FAMILIEHOTEL direct aan Zee Telefoon 27 - BILLIJKE PRIJZEN Hotel-Café-Rest. „SEINPOST" 't geheele jaar geopend. Telef. 430 Fam. VAN BEELEN Schitt. natuur, heerlijke rust, uitstekende keuken en goede verzorging vindt gij hier in ruime mate. Vraagt vóór gij kamers bespreekt eerst prospectus van Hotel-Pension „BERG El\l BOSCH" Bosch Heide Natuurbad en tennisbaan Prima referenties HOTEL-PENSION RUSTIGE GEDEELTE NOORD-BOULEVARD Volledig pension vanaf 5. NOORDWIJK AAN ZEE Telefoon 60 DOETINCHEM Landgoed DE VIJVERBERG le rang Pension, centrum P.-GELDERLAND. IDEAAL VACANTIEOORD <- vlak bij vliegveld. Natuurbad en bosschen. Stroomend warm en koud water. Pension- prijs 3.25 en 3.75. Vraagt brochure. AMELAND NES Tel. 2 RUSTIG' FAMILIEHOTEL Stroomend water. Garage. Eigen boerderij cn rijpaarden. Geïll. prospectus gratis op aanvrage. Pensionprijs vanaf 2.50. TERSCHELLING H o t e I-Pension VAN NOUHUYS Weekend Juli en Aug. 8.— en 9.— Pension v.af 3.50. Na 1 Sept. vanaf 3.— Vlak aan Zee en Dorp West-Terschelling. TELEFOON 25 (Adv.) Prachtige Buitenplaats DUINRELL 110 H.A. GROOT ENTREE F 0.15 Gem. Wassenaar, Ingang hek Katwijkscheweg Hoog ste duin van Z.-H. met'prachtig uitzicht over de omg en de zee. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande ling door duin en bosch. Mooie waterpartijen. Thee tuin aanwezig met billijke prijzen. Noordwijksche bus, vertrek staatsspoor pen Haag stopt bij den ingang pet. stelt en de verlaging beperkt tot -ie pensioenen der militairen voor 1 Juli 1936 ontslagen, terwijl ook de daling in de per centages na 1 Januari 1934 sneller verloopt. Een korting volgens de algemeene i ling op de maximum-grenzen van ƒ4000 en ƒ6000 zou practisch neerkomen op het aan nemen van deze pensioengrenzen voor de in de regeling genoemde tijdvakken op verschillende bedragen tusschen ƒ3600 en ƒ4000 en tussohen ƒ5400 en ƒ6000. Ten einde dit te voorkomen, wordt voorgesteld bij herberekening van deze pensioenen uit te gaan van liet pensioenbedrag, waarop zij zonder toepassing van een beperkende be paling zouden zijn vastgesteld. Van tijdelijken aard De herberekening der pensioenen wordt als een maatregel van tijde lijken aard voorgesteld, opdat de Re geering gelegenheid hebbe haar stand punt nader te bepalen, zoodra zij over een afgerond voorstel tot her ziening der pensioenregelingen van het overheidspersoneel zal kunnen beschikken. Percentages der verlaging Artikel 5: De herberekening geschiedt door de pensioenen te verminderen: a. door wat betreft de pensioenen van burgerlijke ambtenren, waarop uitzicht of recht is of wordt verkregen: Op of na 1 Januari 1921, doch voor 1 Jan. 1922 met twee ten honderd. Op of na 1 Januari 1922, doch voor 1 Jan. 1923 met zes ten hon-derd. Op of na 1 Januari 1923, doch voor 1 Jan. 1934 met tien ten honderd. Op of na 1 Januari 1934, doch voor 1 Jan. 1935 met acht ten honderd. Op of na 1 Januari 1935, doch voor 1 Jan, 1936 met zes ten honderd. Op of na 1 Januari 1936, dooh voor 1 Jan. 1937 met vier ten honderd. Op of na 1 Januari 1937, doch voor 1 Jan. 1938 met twee ten honderd. b. Voor wat betreft de pensioenen van militaire ambtenaren, waarop uitzicht of recht is of wordt verkregen: Op of na 1 Januari 1921 doch voor 1 Jan. 1934 met tien ten honderd. Op of na 1 Januari 19-34. doch Voor 1 Juli 1934 met acht ten honderd. Op of na 1 Juli 1934, dcoh voor 1 Januari 1935 met zes ten honderd. Op of na 1 Januari 1935, doch voor 1 Jan. 1936 met drie ten honderd. Verkoop voor Holland „TWENTOL" DEVENTER KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HERTOGSTAD SPONTANE HULDE VAN DE BEVOLKING Prinses Juliana in de Zwanen- broederschap opgenomen Na de openingsplechtigheid van de nieuwe Waalbrug te Nijmegen te heb ben verricht is H. M. de Koningin, ver gezeld van H. K. H. Prinses Juliana en gevolg Dinsdagmiddag doorgereisd naar Brabants hoofdstad, waar zij ook heden vertoeft en de gast is van den Commis saris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, Jhr. Mr. Dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel. Met groote vreugde hebben de Bosschena ren dc Landsvrouwe,, die in tal \an jaren hun stad niet bezocht, en haar dochter be de hooge bezoeksters. Na de begroeting begaf het gezelschap zich naar buiten waar, zoodra de Konink lijke familie zichtbaar werd luide toejui chingen haar tot welkom tegenklonken, Voor het bordes stond opgesteld een eere compagnie van het regiment wielrijders ter sterkte van 100 man onder commando van kapitem J. de Bie, die in haar midden had den Koninklijken standaard en waaraan ook het regimentsmuziekkorps was toege voegd. Nadat het korps het „Wilhelmus" had ge speeld, inspecteerde de Koningin deze eere- wacht, en vervolgens nam zij plaats in de gereedstaande auto, welke haar naar het gouvcrnementspaleis in de Ververstraat reed. Een bezoek aan de veemarkt Vanmorgen reed de Koningin om tien uur uit van het gouvcrnementspaleis voor een bezoek aan de Veemarkthallen. Daar dit bezoek samenvalt met de gewone Woensdagsche markt waren nog meer dan anders het geval was de bewoners van dc Meierij naar den Bosch gekomen, zoodat in dc stad een geweldige drukte heerschte. Een half uur heeft de Koningin in de hallen vertoefd en daar, voorgelicht door burgemeester van Lanschot, met groote be langstelling kennis genomen van den gang van zaken op deze bekende en steeds in bloei toenemende veemarkt. Tijdens het be zoek werden de voorzitter van den Ned. Chr. Boerenbond, de heer C. Moors, de voor zitter van den Ned. Bond voor Veehande laren, de heer van der Stoel, en de voor zitter van de Brabantsche Maatschappij van Landbouw, de heer Sneep, aan H. M. voorgesteld. Na het bezoek aan de Veemarkthallen werd naar de kathedrale basiliek van St. Jan gereden, waar de Vorstelijke vrouwen werden rondgeleid door mgr. A. F. Diepen. Vervolgens begaven de Vorstinnen zich naar het tegenover de kerk gelegen gebouw der illustre Lieve Vrouwe Broederschap, waar H. K. H. Prinses Juliana in de Zwa- uenbroederschap werd opgenomen. Na deze plechtigheid volgde een rondrit door de stad, welke aan het Gouvernements paleis eindigde. Ontvangst op het Stadhuis Later in den middag brachten de Ko ningin en de Prinses een bezoek aan het stadhuis, waar zij op de pui door het col lege van B. en W werden begroet. Daarna begaven zij zich naar de raadzaal waar de leden van den gemeenteraad aan beiden werden voorgesteld. Burgemeester mr. F. J. van Lanschot sprak de beide Vorstelijke personen namens raad en burgers hartelijk toe en bood haar een exemplaar van den zilveren penning aan, die bij gelegenheid van het 750-jarig bestaan van de stad is geslagen. Bij het vertrek van het stadhuis zagen de Koninklijke Bezoeksters vóór het bordes de Kon. Harmonie 's-Hertogenbosch en na genoeg alle vereenigingen en coöperatie: uit de stad opgesteld. Toen beiden in de auto plaats namen barstte luid gejuich los. dat haar bleef be geleiden tot aan het station, waai 's-Her togenbosch' muziekkorps stond opgesteld. Nogmaals, ditmaal ton afscheid, wuifden Koningin en Prinses de Bosschenaren toe. daarna begaven zij zich door de wacht kamer derde klasse naar het perron en ver lieten zij met den trein van 4.27 met be stemming den Haag dc hertogstad. Op of na 1 Januari 1936, doch voor 1 Juli 936 met twee ten honderd. Art. 12. Deze wet treedt in werking met ingang van den lsten Jan. 1937 en blijft van kracht tot 1 Jan. 1942. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen In Luik is het naar aanleiding van de sta king tot vrij ernstige onlusten gekomen? waarbij een aantal tramrijtuigen werd ver nield. Italië zou er binnenkort aanspraak ov wilt len maken, van den Volkenbond „rechts herstel" te erlangen. In den Franschen Senaat is ernstige cri tiek geoefend op het financieel beleid van het ministerie Blum. Jaarvergadering van het N ederlandscfi Bijbelgenootschap. De Reformatie-herdenking te Genève. Op het Calvinisten Congres te Genève hebben Prof. Rutgers en Dr Oorthuys ge sproken. Ingediend is een wetsontwerp lot herbe rekening der pensioenen van burgerlijke en militaire ambtenaren. De weekstaat van de Nederlandsche Bank laat een vermindering van de goudvoorraad zien van 9.6 millioen. Om de varkensprijzen op te voeren, zal de Veehouderijcentrale varkens afnemen tegen vastgestelde prijzen. De rijksmiddelen hebben in Mei jl. uial de niet-direcle belastingen aangaat 30.708.600 opgebrachtof 170.700 meer dan verleden jaar. In de eerste vijf maanden is de op brengst van 1Ao.726.300 bij verleden jaar A.802.000 ten achter gebleven. Te Kampen is heden de jaarvergadering gehouden van de Reünisten-organisatie „F, <^C c* «3 H 600000 CURSISTEN OPGERICHT 1900 1 OUD ZINK - OUD LOOD en alle andere oude metalen en metaal- afvallen koopt tegen de allerhoogste prijzen: N.V. Metaalmaatschappij van S. A. VLES ZONEN Schiedamschesingel 98 Rotterdam Telefoon 20400 (4 lijnen) Reportage van de „Leger- en Vlootdag" De N.C.R.V. deelt mede, dat zij a.s. Donderdagavond van 20.15—21 uur eon uitgebreide reportage zal geven van de Leger en Vlootdag op 12 Juni 1.1. te Rot terdam gehouden. Gisterenmorgen is de Burgemeester van Olst, W. Baron Bcntinck van Schoonbeten, die reeds ecnigen tijd ziek was, op zijn land goed „Zorgvliet" overleden. De overledene bereikte uen leeftijd van 67 jaar. BURGEMEESTER VAN TERNEUZEN Mr. P. H. W. F. Tellogen tot burgemeester van Neuzen benoemd. Naar wij vernemen is met ingang van l Juli 1936 benoemd tot burgemeester der ge meente Neuzen: Mr. P. M. W. F. 'J e 11 e ge u DOE MEE aan de „Rotterdammer"-Marsch 27 Juni DELFT Inschrijving tot 20 Juni: J. J. Zuur, Molslaan 100

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1