STADSNIEUWS Nieuwe Leidsche Courant MAANDAG 15 JUNI 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Van het Stadhuis COLLECTE voor het Fonds tot aanmoediging en Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet, op de circulaire van den Commissa ris der Koningin in deze provincie d.d 21 Februari 1930, Brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag lp, Woensdag 17, Donderdag IS en Vrijd,ag 19 Juni 1930 e.k. door de Districts commissie tot aanmoediging en ondersteu ning van den Gew•penden Dienst in de Ne derlanden langs de huizen de gewone jaar lij ksohe collecte, ingesteld hij Z. M. disposi tie van 1(3 November 1820, No. SI," zal worden gehouden. Bevelen deze Collecte, die strekt tot in- standihouding van het fonds tot ondersteu ning van personen, die in den strijd voor liet vaderland verminikt of invalide zijn se- worden, dringend in de liefdadigheid der ingezetenen aan. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, lö Juni 1936. Plantsoen Concert Donderdag IS Juni a.s. zal het Muziekge zelschap „P. C. en L. 2", directeur de heer M. Bolderdijk, het vierde concert verzorgen van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Vcrecnigingen. Dit concert zal gege ven worden in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. Het pu bliek wordt beleefd verzocht gedurende liet concert niet te loopen. Eventueel „niet door gaan" zal op de gewone wijze worden be kend gemaakt. Het programma luidt: 1 Marche des Jeunes Gardes v. Daumers 2 Zerom, overture H. Moratin 3 La Vestale ouverture J. G. Kastner ■i Dc Karavaan, Karakterstuk A. Zwart 5 La Vierge de Domremy, fantaisie J. M. Bonjean 6 Fractidor, ouverture Ferd. Andrien 7 Lammeriana, wals Jos. Kesseis S Camarades, marsch D. D. Bclleflamme Orgelavonden-Feike Asma Het 6e programma der werkelijksche or gelconcerten in de Hooglandsche Kerk, dit maal niet Woensdag, doch morgenavond door den heer Feike Asma uit te voeren, be vat de Fantasie en Fuga in G moll van Bach; Prélude et Fugue van Marcel Duprc; Toccata van Grison; Scherzo van Viernc; „Weeklacht" van Guilmant, Toegang .vrij. Aanvang 8.15 uur. Verplaatsing Rijksbelasting kantoor Naar wij vernemen 'zal hét Rijksbelasting kantoor, dat thans gevestigd is in het voor malig Acad. Ziekenhuis aan de Boerhaave- straat, einde Augustus worden verplaatst naar het Ethnographisch Museum aan (ie Breestraat ,dat daartoe gedeeltelijk zal wor den verbouwd. Met de verbouwing is deze .week reeds een aanvang gemaakt. Zoodra de uitbreiding van het Post- en Te legraafkantoor in verband met de auto matiseering van de telefoon zal zijn ge reedgekomen. zal het belastingkantoor wor den ondergebracht in het tegenwoordig tclegraaf-kantoor aan de Boommarkt. Kweekschool Voorbereidend Onderwijs Aftreden van mej. Voltman Aan mejuffrouw D. Voltman, directrice aan de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs hier ter stede, is door liet bestuur op haar verzoek op de meest eervolle wijze tegen 1 Sept. 1936 ontslag verleend uit haar betrekking onder dankzegging voor de bui tengewone diensten, door haar aan het Voorbereidend Onderwijs in Nederland en in het bijzonder aan de Kweekschool alhier bewezen. In haar plaats is tot directrice dezer school met intrang van 1 September 1936 benoemd mejuffrouw I-I. Glasz, thans leera- res aan die inrichting. De eindexamens van de Kweekschool voor Voorbereidend Onderwijs bier ter stede zul len plaats vindenSchriftelijk van 25 tot 27 Juni, mondeling en practisch: van 10 tot 18 Juli a.s. Als Gecommitteerden bij deze ex amens zijn benoemd: mej. den Boer, Scliool- opzienster te Amsterdam, mej. Baars, Hoofd ecner Fröbelschool alhier en de heer H. van Slooten, Directeur der Gem. Kweekschool voor Onderwijzers alhier; als plaatsvervan gers: mej. Ingeneger, oud-Hoofd eener Frö belschool en cle heer A. de Thouar, leeraar aan genoemde Kweekschool, beiden alhier. Ned. Hervormde Kerk Predikbeurten in het Morschweg-kwartier De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. heeft thans besloten govolg te geven aan den aandrang van Wijk II dier gemeente_om te beginnen met Zondag 5 Juli e.k. geregelde godsdienstoefeningen tc houden in de Qir. School aan den Morschweg. Eens in de veertien dagen zullen de pre dikbeurten vervuld worden door een der Leidsche predikanten, terwijl het wijk be stuur in de andere beurten heeft te voorzien Waterpolo Morgenavond S uur speelt de Zijl I Haar eersten wedstrijd voor de competitie 2de klasse van den K.N.Z.B. in de Zweminrich ting De Zijl tegen S.V.H. I (Hillegersberg). Tevens wordt dien avond voor den Kring Den Haag gespeeld de wedstrijd De Zijl 3 HZ PC. 6. Voorts worden deze week nog de volgen- 'de wedstrijden gespeeld: Donderdag te Rotterdam RZC I—De Zijl I Vrijdag alhier De Zijl 4Hus I Zaterdag. Den Haag Zian 6-De Zijl 3. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWT»H Zierlkzee 31 j. en N v d Weüden 28 j. C Hak 20 j. en C Betf 19 j. J Gordijn 27 j. en S C Petiet 22 j. G B van Driel 21 j. en I A M DIngemans 27 j C J van Dort 2f. j. en E O S Hoppenbrouwer 21 j, BE VALUE XI M de Goede—Tjjssen z. S Eoziende Vos z. Overleden; S, KoetDirkzwager vr, 76 j'. Gouden jubileum N. Siljee Op eenvoudige, maar daarom nifct min der hartelijke wijze ihedenmorgen de heer N. Siljee. die vandaag den dag herdenkt waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bij de fa. A. D. Hakkenberg en Zn., kleermakers alhier, gehuldigd. In legcnwoordigheid van het gehecle personeel en van enkele oud leden van liet. personeel, die bij de fa. Hak kenberg eenzelfde jubileum hebben gevierd, werd de jubilaris toegesproken door den heer D. Hakkenberg, die or op wees, dat d» lieer Siljee zijn werk steeds op uitstekende wijze beeft verricht en ook thans nog een zeer valide werkkracht is. hetgeen moge blij ken uit bet feit, dat bij nog de vorige week twee rok-costuums op onberispelijke wijze heeft gemaakt. Deze berekendheid voor zirn taak stemt tot meer dankbaarheid, als men in oogenscbouw neemt, dat de hoer Siljee tot tweemaal toe zeer ernstig ziok is ge weest, zoodat voor zijn leven werd gevreesd. De firma is hem dankbaar voor Je trouw (iie hij baar steeds heeft betoond. Spr. wees er voorts op, da.t de jubilaris en zijn gezin steeds veel geluk heeft gekend. Hij zag zijn kindercji goede posities innemen en dit zal hem op en dag als \andaag, nu hij eengrooi gedeelte van zijn leven overziet, met grocie dankbaarheid vervullen. Aan 't einde van zijn hartelijke woordon bood spr. den jubi laris bet gebruikelijke geschenk onder cou vert aan. Ook een der oud-collega's, de heer I. de Moed, sprak nog enkele woorden tot de.n jubilaris en daarna bleef men nog eenigen :ijd gezellig bijeen. De jubilaris bracht den dag verder door in den huiselijken kring, waar hij nog talrijke bewijzen van belang stelling en waardeering in ontvangst had te nemen. T eraardebestelling G. J. van Deene Zaterdagmorgen is het stoffelijk overschot van den lieer G. J. van Deene, in leven een bekend figuur in Leidsche middenstands kringen, onder grootc belangstelling op de R.-K. Begraafplaats aan cie Zijlpoort ter aar de besteld, nadat in de Ilartebrugkerk een plechtige mis van Requiem was opgedragen. Bij de begrafenis fungeerden de bestuurs leden en de R.-K, Middenstandsvereeniging „De Hanze" als slippendragrs, terwijl de met rouw omfloerste banier van de Hanze weru meegedragen. De absoute werd ver richt door pastoor Smitz. Het zangkoor waai van dc overledene vele jaren lid was, voer de de gezangen uit. Een degelijk eenvoudig menscli, een hard werker is heengegaan. Om het Damkampioenschap der Rijnstreek P. v. d. Stel—S. V. d. Beek 1—1 J. KleerJ. Klinkenberg 20 P. v. Mastrigt—C. Gastelaars 20 De stand is na cle öe ronde als volgt: gesp. Gew. Rem. Verl. Tot. J. 5 5 0 0 10 s. v. d. Wijngaard 4 3 1 0 7 P. v. Mastrigt 4 3 0 1 6 J. Klinkenberg 4 1 1 4 p. v. d. Stel 5 0 3 2 3 s. v. d. Beek 2 1 1 0 3 c. Gastelaars 5 1 0 4 2 T. Optendrees 5 0 0 5 0 J. Kleer stevent met vlag en wimpel op het kampioenschap af op de voet gevolgd door S. v. d. Wijngaard. Jammer is het- dat deze speler door ziekte verhinderd is om te spelen. P. v. Mastrigt zal ook nog woordje meespreken hoewel zijn kansen niet groot zijn. Klinkenberg en v. d. Beek vallen niet te gen terwijl Gastelaars en Opterdrees bene den hun krachten spelen. Misschien dat P. v. d. Stel nog voor verrassingen zal zorgen. Zaterdagmiddag werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld op 't N. B. L. O. terrein aan de Zoctcrwoudsche Singel. Men heeft het met dezen wedstrijd helaas niet best ge troffen. De plasregen op het tijdstip, dat men beginnen zou, dreef de menschen van het veld en maakte dat men het aanvangs- uur later moest stellen, maar de regen bleef stroomen en daarom liet de scheidsrechter na een kwartier beginnen. Inmiddels waren verschillende autoriteiten op het terrein verschenen, w.o. de burgemeester, Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, de commissaris van politie dc heer R. klever en verschil lende inspecteurs van politie. De muziek van het Leidsche Politic-muziekgezelschap verwelkomde de politie-mannen met het volkslied en de studenten met het Io Vivat. Onder een gestadig neervallenden regen, waardoor het terrein er niet beter op werd is daarna de wedstrijd gespeeld. Voor de rust waren de studenten vrij veel sterker, zoodat zij een half dozijn doelpunten w' ten te verzamelen. Na de rust was er even een opleving bij de politiemannen hetgeen zij in een doelpunt wisten uit tc drukken, maar daarna voerden de studenten den stand weer op tot 91. Met 103 kwam ten slotte het einde. VAN EEN LADDER GEVALLEN Hedenmorgen omstreeks 10 uur is op den nieuwbouw van V. en D. aan de Aalmark- de 33-j,arigc C. v. D.. uit Gilseroord, van een ladder gevallen. Hij was bezig een koepel met koperen platen te leggen en liep met een plaat 'n ladder op. Op vier meter hoogte verloor hij zijn evenwicht, wist de plaat nog weg ''e gooien en sprong naar beneden. Daarbij kneusde hij de rechterenkel. De E. II. D. bracht hem naar het Diaconessenhuis. TE WATER Gistermiddag is het 6-jarige meisje N. D., wonende in de Kruisstraat, op de Middelste- gracht gestruikeld over een rail. Het kind viel >e water. De 40-jarige metselaar Dickhof wist haar met veel moeite weer op het droge te brengen. Het kind is in een woning bin nengebracht en van droge kleeren voorzien. KAMER VAN KOOPHANDEL Wijziging, 13 Jun.: Apotheek G. F. Reïjst, Leiden. Steenstraat 35. Utt'r. B: II. J. Reijst d.d. 1 Jun. 193G. Volmacht verleend aan: M. A. Spiering Leiden. Maison van Leeuwen Leiden, Haarlem merstraat 93 en 95, dameshoeden, wolgoede ren, pelterijen, winkel in lederwaren. De winkel in ledenvaren: Haarlemmerstraat 95 is opgeheven, UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Geslaagd: Doet. evamen Rechtsgeleerdheid, mej. H. M. Tresser. Rotterdam en de heer C. J. Ph. von MUhlcn, Den Haag. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN De Gewestelijke Landstormcommissie de B. V. L. „Zuid-Holland West" heeft het voornemen op Zaterdag 22 Augustus e.k. al hier een groot e Gewestelijke Landstorm dag te houden. Deze dag belooft een dag van buitenge wone beteekenis te worden, waaraan de geheele gewestelijke Landstorm zal deelne men. Tal van militaire cn burgerlijke auto riteiten zullen door hun aanwezigheid aan dezen toogdag luister bijzetten. Het mag reeds zeker genoemd worden dat één of twee Ministers der Kroon het woord zullen Aan den vooravond van dezen dag dus Vrijdag 21 Augustus zal een feestelijke openingsplechtigheid worden gehouden. Het plan is dat hieraan zal worden medegewerkt door de tamboers en pijpers van liet korps Mariniers cn verschillende plaatselijke mu ziek- en zangverccnigingen alhier. Eind Juli zal het uitvoerig programma van dezen landdag verschijnen. ALARMOEFENING E.H.B.O. Het ijverige bestuur van de afd. E.H.B.O. alhier is er steeds op. uit „bij" tc blijven. Zoo is nu het plan dat dezer dagen een „Alarmoefening" zal worden gehouden. Eén der posten zal dan bericht krijgen dat er een groot ongeluk gebeurd is. waarbij veel materiaal en veel helpers en helpsters noo dig zullen zijn. Het is de bedoeling, dat die post zooveel mogelijk E.H.B.O.-ers in de buurt alarmeert, en ook de post in de naaste omgeving, welke op haar beurt ook met materiaal en E.H.B.O.-ers uitrukt. Er ■wordt alsdan tijd opgenomen van het af geven van het eerste bericht tot op het oogenblik, dat twaalf E.H.B.O.-ers met ma teriaal aanwezig zullen zijn op de plaats des onheils. Laat het publiek niet onnoodig hinderen, maar veeleer medewerken tot het welslagen van deze oefening. WATERPOLO Woensdagavond 8 uur konut in het Al phens Zwembad A.Z.C. I uit tegen Elfhoe ven I te Reeuwijk en A.Z.C. II tegen Elf hoeven II. HAZERSWOUDE COLLECTE In den loop van deze week zal alhier collecte worden gehouden voor het Neder- landsch Bijbelgenootschap ter verspreiding van de Heilige Schrift. HILLEGOM ,A. S. TALMA-STICHTING" Woensdag 17 Juni a.s. wordt een bloemp jes-collecte gehouden voor de Ouden van da gen vanwege het fonds „A. S. Talma-Stich- ting". Wij bevelen deze collecte gaarne aan, want er zijn vele oudjes in nood die om bijstand vragen. BLOEMBOLLENCULTUUR Dc plaatselijke afdeeling van de algem. Vereen, voor Bloembollencultuur vergader de Vrijdagavond in hotel Sistermans. De belangstelling was buitengewoon groot De voorz. de heer W. Jonkheer, opent de vergadering. Hij heet allen welkom en zegt dat de aangekondigde vervroegde algem. vergadering zijn sympathie niet heeft. Het organisatorisch karakter krijgt hierdoor een knak. Vervolgens wijst Jiij op de ernst van de besluiten die genomen moeten wor den en brengt dc stand van het gewas ter sprake. Hierna leest de secretaris de notu len der vorige vergadering welke worden vastgesteld. Ui' het jaarverslag van den Pen ningmeester blij kt. dat er een batig saldo is var» f 1066.98. In dc verificatie commis sie hebben zitting de boeren C. Carlier, P. Elfrink en G. W. van Zanten. Naar aanlei ding van een ingekomen schrijven van de afck Heemskerk om medewerking voor een te houden tentoonstelling, wordt aangeraden om individueel mede te werken, men wende zich tot den serrelaris van genoemde afdee ling. Aan de Tuinbouwwintercursus wordt f 25.toeslag gegeven voor leermiddelen. Thans komt de beschrijvingsbrief in be handeling. Punt 4 hiervan betreft statuten wijziging, dat een 'vijfde der afdeelingen om een algem. vergadering kan vragen. De heer Murk is bet volkomen met de zienswijze van het hoofdbestuur eens, mits bet aan hangig gemaakte voorstel behandeld wordt, zoodat geen motie van orde die poging kan verijdelen. Met een grootc meerderheid wordt aldus besloten. Tevens wordt het voor stel van liet. hoofdbestuur om op 22 Juni te vergaderen aangenomen. Tha»ns komen de vier bewuste vragen betreffende de sa'nee- ring ter sprake. (Zie hierover elders in ons blad). Als afgevaardigden naar de algem. verga dering worden benoemd de lieeren W. Murk en Bijl van Duivenbodc, alsmede de lieerr" J. de Brabander en G. V. van Zanten. Hier na volgde rondvraag en sluiting. KATWIJK AAN DE RIJN GERED De 13-jarige A. de B. maakte op een ge leende fiets een ritje door het dorp. Met een flinke vaart ging het. de Van Egmond- straat af en de Turfmarkt op. Daar hij niet wist, dat de remmen niet werken kon hij niet tijdig stoppen en ging het regelrecht den Rijn in. Na een paar maal kopje onder te zijn geweest kon hij een toegestoken stok grijpen en werd hij op het droge gebracht. Hij kwam met den schrik eri een nat pak vrij. Het duurde nog geruimen tijd eer ook het rijwiel opgevischt was. KATWIJK AAN ZEE AFSCHEID VAN DEN HEER J. H. v. d. WIJNGAART Het officieel afscheid van den hoofd inspecteur van politie, den heer J. H. v. d. Wijngaart zal, naar men ons meedeelt, plaats hebben op Donderdag 25 Juni, des middags om 3 uur. ZATERDAGMIDDAG-VOETBAI Katwijk II—L.D.W.S. II 0—2 Katwijk adsp.L.DAV.S. adsp. 20 Hedenavond speelt Katwijk I tegen Rouw koop I uit Voorschoten. VERGADERING CHR. LANDARBEIDERSBOND Deze "vergadering, wplke gehouden is in „Gasa Cara', werd door dcu voorzitter, den heer G. Vooijs, op de gebruikelijke wijze geopend. Hij beetle hierna de aanwezigen har elijk welkom cn sprak zijn voldoening uit over de goede opkomst. De secretaris, de heer C. Jonker, las hierna de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna volgde een interessante bespreking over: Jeugdwerkloosheid en Ongevallenwet. KOUDEKERK SPELDJESDAG Woensdag a.s. -zal door eenige dames al hier en aan den II. Rijndijk oen speldjesdag worden gehouden ten bate van het T.b.c.- fonds, .Draagt Elkanders Lasten"' van het Chr. Nat. Vakverbond. LISSE ANTI-SANEERINGSACTIE Zaterdagavond werd in hotel ,,De Witte Zwaan" alhier een grooto vergadering ge houden door het anti-saneerings-comité. Er was grootc belangstelling. In deze vergade ring werd het woord gevoerd door dc liee ren W. Murk, Hillegom; Jac. de Brabander, Hillegom; K. J. Grullemans, Lisse; P. C. de Zeeuw, Haarlemmermeer. (Dr. Dijt was was verhinderd.) De vergadering werd geopend door den heer W. Murk van I-Iillegom. Deze zcide dat de reden tot dezen avond is om eens dui delijk en klaar te zeggen welke funeste ge volgen de saneering voor het vak heeft. Rede De Brabander De heer De Brabander wilde zijn gehoor van de verderfelijke gevolgen der saneering overtuigen. Spr. wilde dit doen aan de hand van de legende van het rijke vrouwtje van Stavoren. Spr. wilde deze legende op den voet volgen en vergeleek de glorietijd I van het bloembollenvak met de roemrijke 'opkomst van liet vrouwtje van Stavoren. De legende werd in het kort verder in herinnering gebracht. De vrouwe van Sta voren noemde spr. een symbool van het mo nopolie van de bloembollenstreek. In ons volk klinkt ook het geroep tot hen, die werk zoeken: gaat heen, er is voor u geen plaats meer. De vergelijkingen waren vaak treffend. Zooals gelast werd dat het graan over boord geworpen moest worden, zoo werpen ook wij onze bloembollen in den afgrond der saneering. Toch bleef men doorgaan met saneeren. Men voelt het gevaar aankomen, doch men wil er niet aan. Men wil ook in ons vak het goud weggooien (devaluatie), alsof dat de oorzaak is van de crisis in ons vak. Wanneer wij niet opletten, dan zullen ook de buitenlandsche havens gaan ver zanden voor onze schepen met bloembollen. Onze cultiuur wordt in groot gevaar gebracht Wij zijn met de saneering in de doodloopen de straat aangeland. Spr. bestreed !t stand punt van den heer D. W. Lefeber, welke op de vergadering van den L.T.B. de sanee ring bepleitte. De teelt in het buitenland neemt steeds grooter omvang aan. Dit staafde spr. met verschillende bewijzen uit de practijk. De teelt in het buitenland gaat in snel tempo vooruit. Vroeger geschiedde dit slechts voor het trekken van de bloem, doch nu legt men zich er al meer en meer op toe om zelf de bloembollen te teelen. Zelfs cursussen voor de teelt en (behandeling van bloembollen worden gegeven. De saneering lokte den kleinen kweeker aan, doch hij is er juist de dupe van ge worden. Hij heeftop de saneering vertrouwd, evenals de kleine staten vertrouwen op den Volkenbond, doch kwam bedrogen uit. Wij willen weer vrij man worden, zelf onze zaken drijven. Geen knechten der sa neering, doch vrije handel. Maak daarom een eind aan de saneering met zijn verderfe lijken invloed. Spr. eindigde, met een woord te wijden aan de ambtenarij en de prijzenpolitiek. De ambtenarij kost enorm veel geld en zal steeds meer geld gaan vergen. Spr. gaf scherpe critiek op de Sierteelt-centrale. Handhaving der minimumprijzen is vol gens spr. ten eenenmale onmogelijk. Er wordt op dit punt ontzaglijk veel geknoeid, hetgeen niet te achterhalen is. Spr. voerde krachtig het pleidooi voor de vrije markt. Bij verdwijning der minimumprijzen zal ieder artikel weer zijn eigen prijs gaan op brengen. De tot nu toe gevoerde prijzenpoli tiek is ten sterkste af tc keuren. Spr. eindigde met te Zeggen, dat do sanee ring niets anders is dan ruïneering! Rede K. J. Grulleman., De heer I\. J. Grullemans van Lisse wees er in zijn betoog in hoofdzaak op, dat door Hollandsche firma's in het buitenland op de meest gecamoufleerde wijze op oneerlijke wijze geconcurreerd wordt. Deze menschen moesten bij een te nemen beslissing over een belangrijk vraagstuk als dat van de sanee ring neutraal blijven. En nu is het juist zoo, dat deze menschen in dit vraagstuk de doorslag geven, hetgeen een groote on rechtvaardigheid is. Men teelt en verkoopt bloemibollen afkomstig van de buitenland sche cultures, iterwijl men hier dc menschen voor de lasten laat zitten. Dit noemde spr, unfair. Het is geen eerlijke voorlichting, wanneer men zegt, dat in Palestina citroenen en in Holland bloembollen groeien, want het is een onbetwistbaar feit, dat de bloembollen in het buitenland uitstekend groeien. Spr. noemde ontzaglijke getallen H.A. bloembol len, die in Denemarken, Engeland, Duitsch land en België geteeld worden. Dat is het groote gevaar voor ons vak! Rede P. C. de Zeeuw Ten slotte voerde het woord de heer P C. de Zeeuw van Haarlemmermeer, welke sprak als bonafide-kweeker. Hij wees op een tabel, waarop duidelijk werd aange toond. aan dc hand van statistische gege vens. dat de schulden der Hollandsche kwee kers steeds .grootcr worden* en de bezitin- gen kleiner en daartegenover de schulden dor Engelsche kweekers kleiner cn de be zittingen grooter. Hij bestreed den beer S. Schoneveld in zijn gehouden rede te Noord- wijk. Het is' sprekers overtuiging, dat mocht het zijn dat de saneering blijft bestaan, de Regeering in geen geval ooit één cent meer ten koste zal leggen aan het bloembollen- vak. Wij moeten af van de saneering, al zal he' zijn dat er moeilijkbeden blijvfen zullen. De heer Murk eindigde met een dank woord, doch drukte zijn spijt er over uit dat de exporteurs in groote mate absen teeren. Zet er alles op dat de saneering verdwijnt! NOORDWIJK VERLOF BURGEMEESTER Naar we vernemen is hei verlof van den burgemeester .verlengd ilot en met 19 Juni. GEITENKEURING Zaterdagmiddag werd op het terrein aan den Van Panhuyaweg een groote geitenkeu ring gehouden, waarvoor door den Burgc- mees.cr, Drs. J. B. V. M. J. van den Mortel, voor de 'beste geit een wisselbeker en door vele Noordwijksche winkeliers een groot aantal prijzen beschikbaar was gesteld. Met 95 geiten werd deelgenomen, w.o. 6 stam boekgeiten, ruim 41) geregistreerde en een 35-tal ongeregistreerde geiten. Een en ander ging uil van en was georganiseerd door dc Noordwijksche Gcitenfokvereeniging. Als keurmeesters fungeerden de heeren S. de Jong, assistent Rijksveeteeltconsulent uit Den llaag, en H. Roest, voorzitter van het hoofdbestuur uit Den Brie!. De alge- meene indruk was zeer gunstig. De uitslagen luidden: a. 1-jarige ongehoornde geiten: le prijs Jan Aan Woersem; 2e prijs J. Swartz; 3e prijs A. Koeman; 4$ prijs C. Heemskerk; 5e prijs C. Plug. b. 1-jarige gehoornde geiten le prijs W. v. d. Meulen; 2e prijs idem; 3e prijs J. van Woersem; 5e prijs J. Wassing. c. 2-jarige ongehoornde geiten: le prijs C. Plug; 2e prijs II. Plug; 3e prijs J. Smeltink. d. 2-jarige gehoornde geiten: le prijs II. Varkevisser; 2e prijs J. Smit. e. witte ongehoornde overjarige geiten: le prijs T. Noppen; 2e prijs F. Barn hoorn; 3e prijs P. v. d. Zwan; 4e prijs J. Ammeraal. f. witte gehoornde overjarige geiten: le prijs T. Noppen; 2e prijs W. Groenendijk. g. 1- en 2-jarige bonte geiten: le prijs J. van Oosten; 2e prijs J. M. Zuidhoek. h. bonte oudere geiten: le prijs C. v. d. Voort; 2e prijs C. Varkevisser; 3e prijs N. van Exter. i. overloopers: le prijs Jac. v. d. Wiel; 2e prijs P. van Duin. k. lammeren, wit, ongehoornd: le prijs T. Noppen; 2e prijs J. Smit; 3e prijs J. Smeltink; 4e prijs W. v. d. Meulen; öe prijs Ds. Willem v. d. Bergh Stichting; 6e prijs Jac. v. d. Wiel; 7e prijs J. van Stein. 1. lammeren, gehoornd, wit en bont: le prijs P. v. d. Zwan; 2e prijs W. Steenvoor den; 3e prijs T. Noppen; 4e prijs J. Noppen. Een geit van T. Noppen werd betiteld als de beste geit van de geheele inzending en kwam in aanmerking voor den wisselbe ker, uitgeloofd door den burgemeester van Noordwijk, Drs. J. B. V. M. J. v. d. Mortel. NOORDWIJK AAN ZEE PREDIKBEURT Dinsdagavond a.s., 8 uur, treedt voor den Geref. Bond (Julianaweg 27) op de heer Beinema, van Den Haag. RIJNSBURG WERKLOOZEN SASSENHEIM BOOTTOCHT OUDEN VAN DAGEN Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar de Oranjevcreeniging een boottocht or- ganiseeren voor ouden van dagen. Als da tum is daarvoor vastgesteld Woensdag 24 Juni a.s., terwijl er gelegenheid is tot in schrijving voor deelname in bet K.S.A.-ge bouw op Zaterdag 20 Juni, des avonds van 7—9 uur, 1 VOORSCHOTEN SLOTVERGADERING CRISIS-COMITE Onder Voorzitterschap van den burge meester werd in het Raadhuis te Voorscho ten de slotvergadering van het pl. Crisis- comité gehouden. Uit het verslag van den sec.-penningm. zij aangeteekend dat van 1 Febr. tot 1 Mei '36, door het werkcomité werden gehouden vergaderingen waarin 46 aanvragen werden behandeld. De inkom sten met het batig saldo bedroegen f 1013.31 met een uitgave van hetzelfde bedrag, sal do nihil. De rekening die door de heeren Cuilcnborg en Van der Werf was nagezien werd onder dankzegging aan den penning meester goed gekeurd. Uit het algemeen overzicht van den sec. bleek, dat in de RADIO DISTRIBUTIE 10.05 Keulen, 11.20 Pariis R.. 12.20 Brussel VI., 11.20 Keulen. 15.11 Pariis R.. 17.20 Brussel Fr.. 17.10 Pariis R.. 18.2o Keulen. 20.05 diversen. 20.20 Pariis R. of div.. 20.55 -Rome of dlv.. 22.05 Weenen, plm. 22.15 Brussel VI.. 22.30 Weenen. Programma IV. 8 Bfcussel VI.. 10.35 Londen R. 1G.50 Droittwich, 18.20 diversen, 18.50 Droit Ich, 19.10 Londen R.. 20.20 Droitwich. 20.50 Lo.nden R„ 21.50 Droitwich. 22.15 22.35 Droitwich. Keulen; 10.50 Deutschl. sender; 11.20 Pariis R; 12,20 Brussel VI: 14.20 Keulen; 15.20 Parijs R; 17.20 Brussel VI; lS.So Brussel Fr; 19.20 Keulen; 21.35 Brussel Fr; Plm. 22.15 Brussel VI; 22.30 Brussel Fr; Plm. 22.50 Berlin. Programma IV; 8 Brussel VI; 10.35 London Reg; 11.20 Droitwich: 11.50 London 'Reg: 12.50 Droitwich: 14.20 London Reg; 17.35 Droitwich; Agenda Woensdag 17 Juni. Pieterskerk. 8.15 uur. Eerste Zomerconcert door Leo Mens, met medewerking van „Sursum Corda" en Jo- lian Feitkamp (fluit). Woensdag 1 Juli. Huishoud- en Industrie- schoo 1 Rapenburg. 2.304.30 uur en 7.30— 9 30 uur, openbare les. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der opotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef, 807; E. B. de Metz. Kamer!. Onnesl. 28, telef. 3~>53 en C. van Zijp, Wilhelminapark S, Oegstgeest, telef. 274. ruim 4 jaar van haar bestaan door het comité is uitgegeven een bedrag van f 11397.23. behalve de in natura door bet N. C. C. en door verschillende winkeliers, kolenhandelaren cn particulieren verstrekte goederen. Vooral in dc eerste jaren heeft het comi té veel steun ondervonden van het dames comité onder leiding van de beide doctoi'en Van der Stoel en De Boer. Door bet orga- niseeren van bazars, muziekavonden, lote rijen enz. werden de inkomsten versterkt. Door den voorzitter werd aan alle inge-* zet énen, die door bun offervaardigheid het werk van het Comité mogelijk hebben ge maakt dank gebracht. In bet bijzonder bracht, hij nog dank aan dc leden van het. comité en achtte bet een genoegen aan de dames mej. N. E. S. van Geest, Zuster Bar men 't Loo en de lieeren J. A. Mens en A. J. Turion een lierinnerings-medaille uit tc mogen reiken met de beeltenis van H. K. H. Prinses Juliana voorzitster van het N. C. C. Na nog enkele hartelijke woorden volgde hierop de sluiting van deze slotvergade ring. WOUBRUGGE AANBESTEDING Voor rekening van den heer C. W. Anker werd door den heer G. Verheul, architect, in hotel Swama aanbesteed het bouwen van een woonhuis, waarvoor als volgt werd'In geschreven: I J. H. Vis en Zoon te Den Haag f 4871; D. van der Laan alhier f 4-710; J. Vonk te Alphen f 4151; J. Moree en B. van Dam alhier f 4399; K. dc Jong te Alphen f 3790. Voor lood cn electrische installatie: J. H. Vis f 200; D. van der Laan f 321; J. Vonk f 321; Moree en Van Dam f 330; K. do Jong f 325. De begrooting was resp. f 4500 en f 3S0. BOOTTOCHT OUDEN VAN DAGEN De Feestcommissie 1928 heeft in haar ver gadering o. m. in beginsel besloten een boot tocht te organiseeren voor de ouden van dagen. Zij die aan dezen tocht wenschen deel 1e nemen kunnen zich vóór 1 Juli melden bij den voorzitter, den heer Zijder- vcld, of bij de leden der commissie. DE WOUBRUGSCHE WEG Gcdep. Staten hebben bet verzoet van B. en W. dezer gemeente, houdende sluiting van de Woubrugsche weg voor het verkeer met auto's, afgewezen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: zaleastraat 45. R.-c. r A. van Vu ure. De Coöperatieve Aankoopvereenlglng Helpt Elkaar te Zoeterwoude, Dorpstraat D 95. Wapeningen; cur mr G H E Nord Lelden. te Delft, Casper Fagelstraat 74. Paulus; cur mr B K Spanjaard t® bloembollenkweeke Delft. J Warmenhove.. :e Noordwijk, Bonisteeg 10. R.-c. mr A. Ikman v\Öik ^Ur°k' cur mr M T M°olenburg; te Noord- Kamerling, gescheiden echtgenoote van G. P. H. Uiterwiik. kot <-r. ivuiper, aen i-aag. C. Knünenburg, Den Haag. Zend deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezending van de bladen tot 1 Juli a.s. NAAM: De aanbrenger (ster) Doorhalen wat niet verlangd wordt

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6