'V.C.P.? Amilda LICHAMELIJKE OEFENING EN ONTSPANNING ie gaat er mee REISBUREAU „LIBERTAS' WOENSDAG 3 JUNI 1936 EERSTE BLAD PAG J NEDERL CHR. WERKMEESTERSBOND Tweede Lustrum-vergadering te Putten Een vaandel aan De Bond mag zich in gestadige groei en bloei verheugen In het vacantie-oord van het C.N.V. te Putten, is de Ghristelijke Werkmees tersbond in tiende algemeene verga dering bijeen gekomen. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door den Voorzitter, den heer T. Hokken, van Z w ij n d r e c h t, waarna de aanwezigen op deze jubileum vergadering hartelijk welkom werden ge- heetcn. openingswoord herinnerde Spr. aan de oprichting van den Bond, waarna hij een woord van bijzonde ren dank sprak tot de heeren Van Riet en Colenbrander, resp. Bondssecretaris-penning- meester en hoofdbestuurslid voor al den arbeid, die zij in het belang van den N.C.W.B. hebben verricht. Tot den heer Colenbrander richtte Spr. tevens een har telijk woord ten afscheid, omdat deze om gezondheidsredenen heeft gemeend te moe ten bedanken als II.B.lid. Vervolgens herinnerde Spr. aan de goede verstandhouding met het C.N.V. en wekte hij op tot voorwaarts gaan. De maatschap pelijke toestanden zijn van den anti-Chris- telijken geest doortrokken. Nuchterheid is daarom geboden. Oók waakzaamheid. La ten wij, aldus Spr., juist nu voorwaarts gaan, en arbeiden met al de gaven en krachten, die wij bezitten, tot uitbreiding en grootmaking van den N.C.W.B. Ten aanzien van de bedrijfsraden is do N.C.W.B. nog uitgeschakeld, hetgeen Spr. zeer betreurt. De Bond heeft recht op een beter begrip voor zijn belangen. Spr. wekte op tot krachtige actie voor de rechtspositie van het opzichthoudend per soneel. Na dit openingswoord werden de jaarver slagen goedgekeurd. Het aantal leden is de 500 gepasseerd. Tiet batig saldo over 1935 bedroeg f 478.88. Voorstellen Een tweetal voorstellen van de afd. Haarlem betreffende uitkeering der Ziekte wet en pensioeneering op 60-jarige leeftijd werden verworpen. Het voorstel H.B. om te komen tot een andere regeling uitkeering bij overlijden, werd ingetrokken, zoodat de toestand blijft zooals die thans is. De middagvergadering In de middagsamenkomst werd namens I de Vaandelcommissie, gevormd door enkele leden van de Utrechtsche afdeeling, dour den heer C. J. Mandersloot, den Bond een vaandel aangeboden, waarbij hij op- i wekte tot trouw aan het beginsel. Het j nieuwe vaandel is afgezet met gouden I franje. Bovenaan is op een geel veld, om zoomd door blauw fluweel, het Nederland sche wapen aangebracht. Meer naar onde- ren op een groot geel schild staat de naam van den Bond en de oprichtingsdatum in gouddraad. Het Ned. Wapen en Bondsschild wordt gedeeltelijk bedekt door een openge slagen Bijbel. De Vaandelcommissie bood tevens enke- le honderden lidmaatschapsinsignes aan. De heer H. Amelink sprak de verga dering namens het C.N.V. toe. Hij wekte op tot krachtig voorwaarts gaan, juist nu in dezen tijd. Er is reden tot blijde dank baarheid op dezen dag. aldus Spr., want uw organisatie groeit sterk. Dit moet aan sporen tot verdubbelde actie, want ook in het maatschappelijk leven vraagt God van ons, dat we al onze krachten zullen inspan nen. Als ge uw taak als Bond zóó ziet, dan is zij met heel de Chr. vakbeweging een zegen voor volk en vaderland (Applaus). De vergadering zong hierna staande de twee bekende coupletten van ons Volks lied. De heer J. Reyers, burgemeester van Kamerik, die als gast. aanwezig was, zei- de in een korte toespraak, dat het nieu\ve vaandel er een bewijs van is, dat de Bond Gods Woord tot richtsnoer wel nemen. Spr. wekte op, daaraan trouw te blijven, waar bij hij tevens wees op de bijzondere plaats- die de weikmeester inneemt, nl. als scha kel tusschen patroon en arbeider. 'Als spreker trad in de middagvergade ring op Dr. C. Beekenkamp, van Lei- I den. Deze sprak over het onderwerp: Dit verkeerd geslacht Spr. wees op de relatie tusschen de Pinkstergedachte en de Chr. Soc. Bewe ging. Ook dit heilsfeit uit Hand. 2 heeft onze beweging iets te zeggen. Het woord van Petrus: „Wordt behouden van dit vei keerd geslacht", wijst erop, dat een deel van de menschheid God wil dienen, i dat een ander deel zich van Hem afkeert. Uitvoerig behandelt Spr. In dit verband het streven van de N.S.B., de Communisten en de S.D.A.P., die met het „Plan van den Arbeid" een breed opgezette verkiezings campagne is aangevangen. Temidden van de verwarring der geesten is er voor nv organisatie, aldus Spr., een groote taak weg gelegd. Ruim 1500 leden moet de N.C.W.B. Er wordt actie gevoerd voor deelname in de bedrijfsraden door uw organisatie. Men is nog huiverig voor een te groot aantal vertegenwoordigers van werknemers. Rich u daarom tot de Chr. Technici en Chr. Kan toor- en H.bedienden. Laat namens deze drie groepen dan een vertegenwoordiger zenden. Men moet in deze ook getuigeni: afleggen van de Chr. solidariteit, al moeten we dan iets van onze wenschen laten val len. program ook op, de idee van de Chr. soc. gerechtigheid, en niet alleen punten ge richt op louter materieele belangen. We bemerken in onzen kring soms zoc einig van den Pinkstergeestf Het predi ken van het, Evangelie aan alle creaturen, geldt ook voor de Chr. soc. beweging. De positie van den werkmeester is daar- )or zeer geëigend. Ga in eenvoud, in oot moed uw weg. „Ik geloof en daarom strijd ik", dit zij ons parool, en doet ons zijn een licht in de wereld, die de dwaallichten be strijden van dit verkeerd geslacht. (Ap plaus). Over deze inleiding werd kort gediscus sieerd. De heer A mei ink deelde mede. er verwacht kan worden, dat spoedig enkele bedrijven de werkmeesters in de bedrijfsraden opgenomen worden. Bestuursverkiezing Na enkele herstemmingen kon mededee- ling gedaan worden van het resultaat der erkiezingen. Herkozen werden de heeren: I. J. van Riet (Utrecht), A. Spierings (Sprang), P. Gort (Enschedé). Gekozen werden de heeren: T. de Lange (Rotterdam) en P. H. Boei (Den Haag). Volgend jaar hoopt de Bond weer te Utrecht samen te komen. Na de rondvraag werd de lustrumverga- dcring met samenzang cn gebed gesloten. ZONNEBRUIN GEMENGD NIEUWS Doodelijke auto-ongelukken Dinsdagmiddag te ongeveer drie uur vond een reiziger van de firma Niemeijer te Groningen, welke met een personenauto het dorp passeerde, op den straatweg M epp e 1D e W ij k een jongetje liggen, dat bij nader onderzoek overleden bleek te zijn. Het was het 10-jarige zoontje van den te Meppel wonenden sigarenwinkelier L. Touwels. Onmiddellijk werd de gemeente politie van De Wijk gewaarschuwd, ter wijl ook de burgemeester ter plaatse ver soheen, waarna eenige foto's werden geno men. Men vermoedt, dat de jongen door een auto is aangereden. Een vrachtauto, welke passeerde, werd aangehouden, doch de bestuurder bleek niet aan de aanrijding schuldig te zijn. Te Groningen reed de 14-jarige Doorenbosch op zijn fiets od het Buiten Damsterdiep. Plotseling veranderde hij van richting, echter zonder een teeken te ge ren. De jongen werd hierdoor aangereden door een passeorende auto. bestuurd door den 21-jarigcn IT. van der Sluis, uit Draeh ton, waarbij hij door de voorruit vloog. Ernstig gewond werd het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, w aar een schedelbesisfractuur werd geconsta teerd. Eenige uren later is de jongen over leden. De bestuurder van de auto kwam met den schrik vrij. "Men meldt ons uit Den Helder: Op de drukke weg naar de Donkere Duinen liep een jongen met zijn ouders te wandelen. Op een gegeven oogenblik liep bij van zijn ouders weg achter een auto aan. Daarna wilde hij terug en kwam toen plotseling achter de auto vandaan. Op hetzelfde oogenblik kwam uit andere rich ting een auto, bestuurd door den lieer F. Deze remde uit alle macht, zoodat de rem- inrichtjng werd vernield. Toch kon hij een aanrijding niet voorkomen. liet jongetje werd gegrepen en tegen den grond ge smakt, waar hij zeer ernstig gewond bleef liggen. Na naar liet hospitaal gebracht, te zijn is hij daar denzelfden avond overle den. De. lieer F., wien geen schuld treft, was geheel overstuur. UIT HET SOCIALE LEVEN JUBILEUM J. VAN DER STEEN De tweede voorzitter van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, de hoer J. van der Steen, hoopt Vrijdag a.s. het feit te herdenken, dat hij 25 jaar gele den in dienst kwam van de Christel. Ar beidersbeweging. De aanstaande jubilaris werd 21 October 18S1 te Pernis geboren. Na dat hij de gewone lagere school had door- loopen, was liet zijn wil geweest zee te kie zen doch hiervan werd hij door zijn ouders teruggehouden. Het zeilmakersvak werd ge kozen cn als zoodanig is hij werkzaam ge weest te Pernis, Vlaardingen, Maassluis, Dordrecht, Den Haag en IJmuiden. In laatst genoemde plaats kwam de heer v. d. Steen in 1908 wonen, Met ds. R. W. Huizing en an deren werd door den heer v. d. Steen te IJ- muiden een Chr. zeeliedenorganisatie opge richt. Door den arbeid van den heer Steen, die in 1911 propagandist van de orga nisatie en later hoofdbestuurder werd, zijn de Chr. zeelieden in een sterk gecentrali seerde organisatie vereenigd. Een vijftal fabrikanten in de textiel- indus.'ric 'ie Helmond besloten een loonsvev laging in te voeren. De arbeidersorganisatie; vcrzoch'en dit besluit vier weken uit te stellen. Hiertoe werd besloten, doch de uit betaling der Christelijke feestdagen en van andere \erzuimdagen zou op basis der nieu we minimumloonen, verminderd met 10pet, direct ingaan. De onderhandelingen duren nog voort. De arbeidersorganisaties gaan met deze loonsverlaging van 10 pet. voor «volwassenen en 25 pet. voor jeugdigen niet a,ccoord,.daar de limiet der looncn thans is bereikt. UIT OOST-INDIE GROOTE BRAND TE KORINTJI Vijfhonderd personen dakloos PADANG. 2 Juni (Aneta). In den avond van 30 Mei j.l. zijn in de doesoen Kotta Doea In Korintji 250 woningen en 256 rijstschuren afgebrand. De oorzaak is nog niet bekend. Door dezen brand zijn 500 personen dakloos geworden. De schade wordt geschat op f 125.000.. De oogst is vernield. Directe voedselvoor ziening wordt niet noodig geacht. Bij den brand is een doode te betreuren. ECONOMIE EN FINANCIEN DL CLEARING MET DUITSCHLAND De stand per 23 Mei Blijkvns opgave van het Nederlan&sche Clea- nginstituut wa.' de stand der Xederlandsch. Duitsche clearlngrckcnlng per 30 Hei jl., in •gelijking niet dien per 23 Mei jl., als volgt: 30-5-'36 23-5-"36 1 1 1. Stortingen in Nederland 87.920.800 83.515.200 ■hterstall. vorderingen 12.015.500 11.-128.900 67.155.000 63.675.600 land op nieuwe vorde ringen (In mindering komend van het bedrag 66.218.300 62.117.700 38 218.486 cheque.» inclusief aaldo 1935 ad 307.800) Uitbetal. in Nederland Nog beschikba; ;enlng (1) 1.527.000 1.417.700 Hoogste stand 766.8 te Jan Mayen. Laagste stand 753,9 te Ilaparanda. Stand vanmorgen half twaalf 757.6. WEERVERWACHTING Zwakke to? ma'Gge winden uit zuidelijke richtingen, meest zwaar bewolkt, waarschijn lijk enkele regenbuien, met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. ALGEMEEN WEEROVERZICHT De depressie over Engeland trok weer Zuidwaarts, doch breidde zich tevens in onze richting uit. De hooge druk uit Zuid- Du isohland verplaatste zich naar Polen en breidde zich over de Oostzee uit. De depres sie in het Westen trekt Oostwaarts. De hooire druk in het Westen trekt zich uit IJsland Zuidwaarts terug. In Duitschland is het weer blijven opklaren. Op de Britsche eilan den bleef het guur met opklarende zware regen. Indien de barometerdaling op IJsland aanhoudt kan over eenige dagen stijging van temperatuur worden verwacht. 4 JUNI Zonsopgang 4.43 uur, zonsondergang 9.13 uur Maan op nam. 9.01 uur, onder vm. 3,44 uur VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 4 JUNI Van 's avonds 9,43 uur tot 's morgens 4,13 uur KORFBAL SERIEWEDSTRIJDEN D.V.V. ZEIST Door de Chr. Korfbalvcreeniging D.V.V. te Zeist zijn op Pinkstermaandag seriewed- strijden georganiseerd op de terreinen aan de Woudenbcngschewog te Zeist. Tal van C.K.B.-clubs uit de verschillende afdeelingen hebben hieraan deelgenomen en het is een heel prettig korfbalfestijn geweest. De prijzen werden als volgt behaalo: Klasse I: le pr. wisselbeker: Ijsvogels I; 2e pr. V.E.S.; 3c pr. Oranje Wit. Klasse II: le pr. Fiks; 2e pr. O.D.I.; 3e pr. K.V.S.: 4c. pr. D.E.S. Klasse III: le pr. A.K.C.; 2e pr. D.V.S. IV 3e pr. K.V.S. II; 4e pr Dalto II. DE GELDERLANDDAG Tweede Pinksterdag organiseerde de C.K.C „Zwart-Wit" uit Doetinchem Korfbal wedstrijden t.w. de „Gelderlanddag". Hier aan werd door verschillende vereenigingen uit Gelderland, Rotterdam en Den Haag deelgenomen. Het is een geanimeerde dag van gezellige goede sport geworden. De prijzen werden als volgt verdeeld: le prijs: D.I.O. (Rotterdam): 2e prijs: D.K. O.D. (Heelsum); 3e prijs: V.E.O. I (Den Haag'; 4e prijs: Fluks (Dieren), SCHAKEN De Wieener Schachzcitung herinnert er aan, dat juist 10 jaar geleden in Oostenrijk het 1/crocmde Scmmering-tournooi plaats vond, dat een van Spielmann's grootste successen werd. Het is wel aardig den uitslag van dit tournooi, dat IS deelnemers telde, nog eens te rcleveeren. Spiclmann won den eersten prijs met 13 punten, gevolgd door Aljechin 12h, Vidmar 12, Nimzowitsch cn Tartakower 11T5, Rubinstein en Tarrasch 10, Reti 9%, Grünfeld 9, Janowski S'/z, waarna nog acht deelnemers met geringer puntental volg- De W. Sch. Z. betreurt het, dat sindsdien geen eersterangs-tournooi meer in Oostenrijk tot stand kwam, en hoopt nu, dat de re vanche-match Euwe—Aljechin op den Som mering zal plaats vinden. Die hoop is echter wel definitief ver vlogen. TOURNOOI MET 7000 DEELNEMERS In het jaar 1935 heeft, gelijk de Wiener Schachzeitung vermeldt, in de Sowjet-Unie een geweldig tournooi plaats gevonden, waar aan 700.000 schakers en schaaksters hebben deelgenomen. JICOGE SPRONGEN. Een stil, maar toch ook niet al te stil hoekje op den Waqeiung- schen C.N.V.B.-Bondsdag. Stil is de natuur, maar de vurige jongelingen strijden verwoed. Onder de deelnemers waren alle rangen en standen vertegenwoordigd. Men vond er landbouwers, ingenieurs, studenten, fabrieks arbeiders, enz. In vrijwel alle steden en dor pen zijn voorwedstrijden gehouden. Ten slotte werden 220 spelers tot de halve fi nales toegelaten, welke in 6 steden, t.w. Le ningrad,. Charkow, Minsk, Bakoe, Swerd- lowsk en Woroneseh, werden verspeeld. Bij deze semï-finalcs waren ook reeds de Rus sische schaakmeesters in den strijd en moes ton menige onverwachte nederlaag incassee- ren. Tot den eindstrijd, wlekc te Moskou werd gehouden, werden 20 spelers toegelaten. On der hen bevond zich de vrouwelijke schaak kampioen der Sowjet-Unie, Olga Rubzowa, die begon met een overwinning op den Rus sischen meester Masel, en tegen den Hon gaar Lilienthal, die buiten mededinging destreed, remise maakte. Toch kon zij in bet verdere verloop van het tournooi niet meekomen, en eindigde als laatste. Aan de spits eindigden de bekende r ters Lissitsin en Tsjcchower, die beide 12 punten behaalden. Na hen volgde Konstan- tinopolski en Lilienthal met 11^2» Belawe- netsch 11, Judowitsóh IOV2. enz. Een geweldig tournooi, zooals wij in West- Europa nauwelijks kunnen voorstellen. De Russen hebben er wel slag van belangstel, ling voor het schaakspel te wekken. TIecft-ie 'm of beeft ie 'm niet? Dat is de groote vraag, waar voor de aanvallers zich zien gesteldDc langgcbeende keeper maakt echter alle onzekerheid eind en deponeert den bal met een ren trap naar het middenveld. MEDEDEELINGEN REISBUREAU „LIBERTAS" Wij hebben het genoegen onzen lezers reeds heden, een meer uitgewerkt pro gramma aan te bieden, van de eerste twee populaire dagtrips, welke ons nieu we Reisbureau voor U organiseert. Ongetwijfeld zult U bij het doorlezen hiervan aanstonds bemerken, hoe deze tochten. U door enkele der mooiste stre ken van ons vaderland leiden. Tevens bezoeken wij hierbij steeds en kele zeer karakferestieke punten, ten einde de deelnemers aan onze reizen ook zooveel mogelijk te laten zien van die plaatsen welke uit historisch (Muider- slot) of uit folkloristisch (Volendam en Marken) oogpunt van belang zijn. Het „Ken Uw land en heb het lief", is de gedachte die wij ons bij de oprichting van onze nieuwe afdeelin.q, dadelijk voor oogen stelden. De reizen bieden „Elck wat Wils", en wij verwachten dan ook een zeer groote deelname. Geeft U dus zoo spoedig mogelijk op! U zoudt er onze uitvoerige administratie zeer door verlichten. Wij maken er nog even op attent, dat de inschrijving 4 dagen voor den vertrek datum gesloten wordt en dat bij inschrij ving het verschuldigde bedrag dadelijk gestort dient te worden op onze giroreke ning, No. 279855. ten name van Reisbu reau Libertas, Goudsche Singel 105, Rotterdam. Bij uitzondering blijft voor Reis 1 de in schrijving opengesteld tot Vrijdagavond a.s. Zij die van de lunch geen gebruik wen schen te maken, worden verzocht dit bij de opgave te vermelden. Hiervoor wordt 1,in mindering gebracht. der naar Amsterdam, alwaar we even uit stappen, om een kopje koffie te nuttigen. Met de Tolhuispont over het IJ en verder door Waterland, het gebied dat tijdens de watersnood in Januari 1916 geheel over stroomde, naar het oude stadje Monniken dam. Wandeling langs de oude speeltoren en de Waag naar de haven, vanwaar de boot ons naar het schilderachtige eiland Marken brengt. Bezichtiging van de Pronkkamer in een der woningen en wandeling naar de Kerkbuurt. Verder per motorboot naar het visschersdorp Volendam, dat weer zoo'n geheel ander ka rakter vertoont. Lunch alhier in de serre van Hotel Spaander. Daarna kort bezoek aan de pitoreske achterbuurtjes de z.g. Doolhof. De autobus wacht ons hier weer op om ons naar het oude stadje Edam te brengen, waar enkele merkwaardige renaissance gevel tjes bewonderen. Verder weer over Monnikendam naar Broek in Waterland. Aldaar bezichtigen we de kerk met fraaie preekstoel, geheel van eb ben- en palissanderhout, en brengen we een bezoek aan de kaasmakerij-modelboerderij. Terug naar Amsterdam, waar de thee ons- wacht. Vandaar via Haarlem en langs de binnenkant der duinen, via Vogelensang, Noordwijkerhout en Noordwijk naar Leiden, vanwaar we over Den Haag weer terug gaan naar Rotterdam. Hieronder volgen beknopt nog een viertal reizen, waarop wij nader hopen terug te ko- REIS O SOESTERBERG. Maandag 8 Juni. Vertrek van Rotterdam 8 uur, Den Haag 8.30, Leiden 8.50. Afrit vanaf onze kantoren. Via Den Haag naar Leiden, Vandaar langs den Ouden Rijn naar het stadje Woerden, alwaar we even een kijkje nemen bij het oude raadhuis, waar voor de deur nog een geeselpaa.l staat. Verder via Harmeien naar Utrecht, waar we in de Raadskelder een kopje koffie drinken. Verder langs verschillende schitterende bui tenplaatsen naar Zeist, langs de Pyramide Austerlitz, over de uitgestrekte Leusder- heide, met prachtige vergezichten, naar Amersfoort. Vandaar naar Soesterberg, waar we in het mooie theehuis Soesterdal, aan de rand van het vliegveld, de lunch gebruiken. Over Soestduinen naar de Soestereng. Langs het paleis Soestdijk en het landgoed De Hooge Vuursche naar Hilversum. Via het monumentale nieuwe Raadhuis en de Trom penberg, door het Spanderswoud en 's-Gra- veland met vele oude buitenverblijven, naai Bussum. Van hier over de nieuwe verkeers weg naar het oude stadje Muiden, waar we ;en bezoek brengen aan het Muiderslot, eer tijds de verblijfplaats van de bekende Mui- derkring. We vinden hier verschillende her inneringen aan de dichters Joost van den Vondel en P. C. Hooft. Verder over het Merwedekanaal, waar we vanaf de brug een prachtig uitzicht bewon deren over het IJselmeer op het bekende fort Pampus, naar Amsterdam, welke stad we over de Eerlagebrug binnenrijden. Door en kele nieuwe villawijken van Zuid naar de Apollohal, alwaar we een kopje thee gaan drinken. Over de Amstelveenscheweg en Hoofdweg naar de Haarlemmerweg, Verder via Haarlem, Leiden en Den Haag, huistoe. Prijs inclucief koffie, lunch en thee 5. P. P. REIS Q Vertrek Rotterdam 8 uur. Bezoek aan de Kaasmarkt te Alkmaar. Van daar via Bergen, Schoorl, Schagen naar de Afsluitdijk. Bezoek aan de Wieringermeerpolder en de daar gevestigde modelbedrijven onder d e zeer deskundige leiding van onzen „Praatjesmaker-landbouw- 1 e d a c t e u r". Een hoogst interessante en leerzame tocht. Terug via Hoorn, A'dam, Sassenheim. Prys, met koffie, lunch en thee 5.75 p. p» REIS O Vertrek R'dam 8 uur. Via den Haag, Leiden, Utrecht, Zeist, Pyramide van Austerlitz (kof fiedrinken). Verder langs Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Barneveld, Udde- lermeer en Hoog Soeren naar Apeldoorn, waar geluncht wordt. Dan naar Nieuw-Millingen en Kootwijk, waar de wereldberoemde zender onder des kundige leiding wordt bezocht. Terug via Voorthuizen, Amersfoort, Soester berg, Utrecht, Leiden. Prijs met koffie, lunch, thee en entree Radiostation 6.25 p. p. REIS O NAAR DE HEILIGE LANDSTICHTING Donderdag 11 Juni Vertrek R'dam 7 uur. Via Haag, Leiden, Utrecht, Zeist (koffiedrinken). Driebergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Rhenen, Wage- ningen, Heelsum, Oosterbeek naar Arnhem. De Rijn over naar Nijmegen en Berg en Dal (lunch). Daarna bezoek aan de Heilige Land stichting. Terug via Arnhem, Ede, Wouden berg, Zeist,. Utrecht. Prijs met koffie, lunch, thee en entree Heilige Landstichting 6. REIS O NAAR MARKEN EN VOLENDAM. Dinsdag 9 Juni. Vertrek van Rotterdam half acht. (In ons nummer dd. 28 Mei stond vermeld achtuur), Den Haag 8.00, Leiden 8.20. Afrit vanaf onze kantoren. Via Den Haag en Leiden naar Lisse. Vandaar dwars door de groote Haarlemmermeerpol- REIS O NAAR DE OISTERWIJKSCHE VENNEN Zaterdag 13 Juni Vertrek van den Haag 7 uur. Van R'dam via Hendrik-Ido-Ambacht, langs Papendrecht, Sliedrecht, Giessendam naar Gorkum. Hier over de Merwede, door de Biesbosch, naar de Langstraat. Via Oosterhout en Tilburg naar de Oisterwijksche Vennen, waar ruimschoots gelegenheid voor lunch en wandeling wordt geboden. Vandaar naar Vugt met bezoek aan de IJzeren Man, waarna in 's-HertogenbOsch even wordt rondgewandeld. Via Hedel, Zalt- bommel, Geldermalsen naar Utrecht, waar we thee drinken. Terug via Leiden, den Haag. Prijs met koffie, lunch en thee 6.— p. p. GOUDSCHE SINCEL 105 ROTTERDAM TELEF. 2 249 0 GIRO 279855 RIOLENAANLEG TE AMSTERDAM Gisteren werd te Amsterdam aanbesteed het maken van riolen tusschen de Nieuwe Heerengracht, den Zwanenburgwal en Krom Boomsloot. Laagste inschrijver was de maat schappij „De Cycloop" te Amsterdam voor f 49.900. drecht in het gedeelte van den weg Baan hoekBuldersteeg was de laagste inschrijf- ster de N.V. v.h. G. en A. Schrale te Zwolle voor I 103.343. De algemeene vergadering van stemge rechtigde ingelanden van den Noord-, Zuid en Ben thora erpolder heeft besloten de drie bcnedenmolens door Erickson-hulpmotoren te doen vervangen. De kosten worden op pl.m. f 30.000 geraamd. VERBETERING VAN RIJKSSTRAATWEG Door B. en W. van Alphen a. d. Rijn ls aanbesteed het verbeteren van den Rijks straatweg henoorden de post brug tusschen k.m.p. 31.150 en 32.165 en hetgeen met een en ander in verband staat. Laagste inschrijf ster was de firma G. Gesman en C. Zoete meyer te Alphen voos t 50.390.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3