DE NEGUS TE JERUZALEM Natuurlijk in VOORBURG Heemstede ZATERDAG 9 MEI 1936 EERSTE BLAD PAG. 2 DE BRITSCHE VRAGENLIJST Na lang wikken en wegen is dan eindelijk 'de Britsche vragenlijst gereed gekomen en aan Berlijn overhandigd. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor het zoover was. Het Engelsche Kabinet heeft er ter liege zijn oog over laten gaan en op het Foreign Office te Londen is er heel wat aan ge schaafd, voor de officieele tekst definitief gereed was. Eerst zou de vragenlijst eind April te Berlijn worden overhandigd. Het is nog een week later geworden. Al moet men toegeven dat het hier zeer delicate kwesties betreft, het kan niet worden ontkend, dat het gedelibereer wel wat erg lang heeft ge duurd. Het lag immers aanvankelijk in de bedoeling dat het antwoord van de Duitsche Regeering nog voor de vergadering van den volkonbondsraad, die op 11 Mei a.s. bijeen komt, bekend zou zijn. Daarop bestaat na tuurlijk thans geen schijn van kans. Te Ber lijn heeft men al te kennen gegeven, oat het ^ingewikkelde" document aan een zeer diepgaande studie zal moeten worden onder worpen, voor het antwoord gereed kan zijn. Er zullen dus wel eenige weken overheen- gaan, voor we weer iets van het Locarno- conflict te hooren krijgen. De gebeurtenissen in Abessinië hebben trouwens de gerucht makende remilitarisatie van het Rijnland ree&s eenige weken naar het tweede plan gedrongen. De eerste vorm, opgestoken ten gevolge van de Duitsche stap van 7 Maart jl., is uitgewoed en er was een diplomatieke pauze aangebroken, die voor de Duitsche buitenlandsche politiek niet anders dan welkom kon zijn. Deze pauze wordt thans even onderbroken, doch straks hervat, om dat ae volkenbondsraad pas op 13 Juni a.s. weer zal bijeenkomen om de belangrijke kwesties aan de orde stellen, tenzijer opnieuw een kink in den kabel komf. Zooals men weet, beoogt de Britsche Re geering door middel van deze vragenlijst op heldering te verkrijgen ten aanzien van een aantal punten in Hitler's voorstellen van 7 Maart. Het moet inderdaad worden gezegd, dat het Engelsche document getuigt van een groote mate van verzoeningsgezind heid. Het geschrift is namelijk in zeer hof lelijken zin gesteld. Dit belet niet, dat ver schillende vragen zóó gedetailleerd en con creet zijn gesteld, dat Duitschland wel ver plicht zal zijn duidelijk vast te stellen, wat het met sommige algemeene en vage termen precies bedoelt. Een van de voornaamste vragen is wel of Duitschland zich thans in een positie be schouwt dat het werkelijk bindende verdra gen kan aangaan. Voorts of de Duitsche Re geering bereid is'den huidigen territorialen en politieken status van Europa te eerbie digen, vooral omdat er aan wordt toege voegd, „voor zoover die niet later door vrij6 onderhandelingen en overeenkomsten mocht .worden gewijzigd". Duidelijk geeft ook de Britsche Regeering haai- voldoening te kennen, dat Duitschland bereid is non-agressie pacten met zijn buren aan te gaan, doch zij stelt meteen dc vraag, of ook Sovjet-Rusland in zulk een pact mede zal kunnen worden betrokken. Altemaal vragen, waarop moeilijk een ont wijkend antwoord kan worden gegeven. Mocht dit immers geschieden, dan zal dit immers onmiddellijk ten nadeele van Duitschland worden uitgelegd en men zal aan Hitlers' goede bedoelingen gaan twijfe len. Zeer opmerkelijk is, dat in het geheele 'document met geen woord gerept wordt over 1de aanspraken van Duitschland op terug gaaf van zijn koloniën. Voor enkele weken vvas men de meening toegedaan, dat op de Vragenlijst o.m. zou voorkomen het verzoek om een nauwkeurige omschrijving van dit punt. Dat dit niet is geschied, moet vermoe delijk hieraan worden toegeschreven, dat Engeland zooveel mogelijk de positie in wil nemen van een arbiter, in plaats die van een partij in een geschil, zulks in overeen stemming met zijn positie als onderteeke- naar van het verdrag van Locarno. Hieraan zal ook wel toe te schrijven zijn, idat de tekst van het document op het laat ste oogenblik toch nog werd gepubliceerd, terwijl het aanvankelijk in de bedoeling lag Ideze geheim te houden. Men wil n.l. in alle opzichten de schijn vermijden, alsof geheel los van Frankrijk wordt gehandeld zonder zich om Parijs of de Fransche opinie te be kommeren. Het stemt tot voldoening dat het document in de Duitsche pers over het algemeen een gunstig onthaal heeft gevonden. Het is nu maar te hopen, dat Duitschland op serieuse wijze de vragenlijst zal beantwoor den, daar algeheele opheldering van de op vattingen en de plannen van Duitschland de jtoekomstige onderhandelingen en de organi satie van den vrede slechts ten goede kun nen komen. U dacht Immen, dat a nog best vóór die andere auto het kruispunt kon passeerenl Maar langs den weg moet a dai niet „den- kan", o moet 't zakar watanl Een Duitsch Economisch Plan? Tot herstel van de wereldcrisis Naar uit Berlijn wordt vernomen is de Duitsche regeering voornemens het politieke vredesplan te vervolmaken door er een economisch plan aan toe te voegen, dat een ontspanning moet brengen niet alleen op politiek terrein, doch ook op economisch-monetair. De desbetreffende diensten van het Mini sterie van Economische Zaken hebben op dracht ontvangen een programma tot her vorming van de wereld-economie uit te wer ken, waarin, in samenwerking met de lei ders van de Duitsche industrie, het rijk mid delen aanwijst tot herstel van de wereldcri sis .waarbij vooral rekening wordt gehouden met den toestand van Duitschland. Aan dit programma wordt met koortsach tige haast gewerkt en men hoopt het over 14 dagen aan Hitier voor te leggen. indien deze het aanvaardt, zal het aan de overige groote mogendheden worden voorge legd." Zijn gemoedsstemming Voortaan is alles nutteloos Badoglio herstelt de orde te Addis Abeba Een overval op de spoorlijn Addis AbebaDzjiboeti De oorlogscorrespondent van 't Duit sche Nieuwsbureau deelt mode, dat de Italiaansche troepen in Addis Abeba thans bezig zijn met het herstellen van de schade en het zoeken naar de daders. Maarschalk Badoglio heeft een ver ordening uitgevaardigd, welke overal in de stad is aangeplakt. In drie talen wordt hierin medegedeeld: „lk ben in opdracht van den mach tigen koning van Italië gekomen om' vrede, rust en gerechtigheid in dit ge bied te brengen, orde en discipline zul len worden gehandhaafd. Allen, die schuldig zijn aan aanslagen tegen de veiligheid van het leger, de openbare orde, of particuliere personen en hun eigendom, zullen voor den krijgsraad terechtstaan. Meedoogenloos zullen vol gens 't Italiaansche recht handelingen van tegenstand, oproer, rooverij, plun dering, diefstal, moord e.d. tegen per sonen, die zich aan de Italianen heb ben onderworpen, weiden gestraft". De schade, welke door de plunderin gen en brandstichtingen is aangericht is zeer aanzienlijk. Overval op den spoortrein Addis AbebaDjiboeti Op den personentrein, welke Vrijdagavond te Djiboeiti is aangekomen, was kort na het vertrek uit de Abessijnsche hoofdstad door roovers een overval gepleegd, welke even wel direct door de met denzelfden trein naar Diredawa terugkeerende Senegaleesche troe pen werd afgeslagen. Te Diredawa heerschte eenige opwinding, toen de trein daar aankwam, omdat inheem- schen hier probeerden de douaneloodsen te plunderen. Ook in dit geval konden de Fran sche troepen, met machinegeweervuur, spoe dig de orde herstellen. Met een anderen trein zijn Italiaansche troepen tot Diredawa gebracht. Op alle be langrijke punten langs den weg zijn wacht posten achtergelaten. Het is thans verboden per trein Abessinië binnen te komen. Slechts het spoorwegpersoneel mag, met een visum van den Italiaanschen consul te Djiboeti, van den trein gebruik maken. De onlusten te Harrar Volgens berichten van den Britschen consul te Harrar zijn de ongeregeldheden aldaar een herhaling van de gebeurtenissen te Addis Abeba. Aan het hoofd van een detachement van 40 Somali-politiemannen heeft de consul getracht den Abeesijnschen gouverneur te helpen de orde te handhaven totdat de Italianen aankomen. Tot gister avond ze-s uur was het consulaat noch het hospitaal, waar voornamelijk Zweedsch en Finsch personeel is, aangevallen. Volgens de gister ontvangen berichten nam gedu rende den nacht het vuren in hevigheid af, doch het plunderen duurt voort De Britsche consul deelde mede, dat hij in de stad bleef. De Italiaansche troepen bevinden zich op een afstand van slechts tien mijl. Tot nu toe is nog geen melding gemaakt van Europeesche slachtoffers. De gezantschappen in Abessinië bevoegde Italiaansche zijde wordt medegedeeld, dat maarschalk Badoglio den gezanten en zaakgelastigden te Addis Abe ba heeft medegedeeld, dat hun diplomatieke werkzaamheden doelloos zijn geworden, daar de regeering, bij welke zij geaccredi teerd zijn, niet meer bestaat. Uit beleefd heid, aldus verklaart men, heeft hij het echter aan de gezanten overgelaten, de be scherming der belangen hunner landslieden te blijven waarnemen. Senator Mario Crespi en zijn broers Aldo en Vittoria hebben een bedrag van 1 mil- lioen lire ter beschikking van den duce ge steld en deze gift vergezeld doen gaan van het volgende telegram: „Wij voelen het als een plicht concreten vorm te geven aan onze vreugde als Ita lianen en fascisten voor de bewonderens waardige overwinning, door een bedrag van een milUoen lire ter beschikking van uwe excellentie te stellen, die uwe excellentie goeddunken zult kunnen besteden voor de moreele en materieele verbetering van Italiaansch Abessinië". Dc Negus te Jeruzalem De Negus is gistermiddag met zijn fami lie en gevolg, in een specialen trein te Je ruzalem aangekomen. De commissaris van Jeruzalem was ter begroeting aanwezig. De Negus en zijn familie hebben voorloopig in een klein hotel in de oude stad van Jeru zalem, nabij de Jaffapoort hun intrek ge nomen. De oorlog in Oost-Afrika 1 Langs den weg van- het station naar het hotel stonden 3000 menschen, die den Negus toejuichten. Het station was sterk bewaakt door politie. De Negus dankte treurig glim lachend voor de toejuichingen. Een officieel persoon, die tijdens de doorvaart door het Suez-kanaal op het schip van den Negus moest zijn en zijn opwachting maakte, sprak bij deze ge legenheid zijn droefheid uit over het treurig lot van den monarch. De Negus antwoordde met een gebaar van onder werping: „Voortaan is alles nutteloos". Dit waren de eenige woorden, die de Negus sprak. Hij houdt zich vrijwel ge heel afgezonderd en alleen zijn dochter kan bij hem komen. Alvorens zich vroeg ter ruste te begeven, aangezien hij vermoeid was, heeft de Negus gister een delegatie van priesters en zijn minister van Buitenlandsche Zaken ontvangen. Voor het hotel, waar hij logeert, staat een Britsche schildwacht met de bajonet op 't geweer. De Negus heeft verklaard, dat hij nie mand kon ontvangen, doch vandaag zou hij de journalisten ontvangen. Het gevolg van den Negus woont in een hotel dicht bij hotel David', waar de Negus zijn intrek ge nomen heeft. Het Arabische stakings-comité steldt tien automobielen voor den Negus en zijn ge volg ter beschikking, opdat zij niet lasti; gevallen zouden worden. Het goud van den Negus Honderd met staal beslagen kisten zijn te Haifa aan land gebracht, die naar men aanneemt het goud van den Negus bevat ten. Zij werden onder bescherming van zwaar gewapende politie naar het in de Abessijnsche straat gelegen Ethiopische klooster overgebracht. Lijdt de negus aan gasvergiftiging? Naar een speciale verslaggever van de Daily Express uit Jeruzalem meldt, heeft de Negus hem medegedeeld, in de buurt vai Magdala een gasvergiftiging te hebben op gedaan, van de gevolgen waarvan hij thans nog hinder ondervindt Haile Selassie heeft op den correspondent een ziekelijken indruk gemaakt. Mussolini naar Oost-Afrika? Het gerucht loopt te Rome, dat Mus solini binnenkort een reis naar Oost- Afrika zou maken. Italiaansche nota De Italiaansche regeering heeft een nota gezonden aan den Volkenbond, waarin de Commissie van Dertien en den Bond het recht ontzegd wordt het protocol van 1925 inzake repressailles te interpreteeren. De Italiaansche regeering is van oordeel, dat het gebruik van strijdgassen tegelijk moet worden besproken met de schending van alle andere internationale regelen voor het jjpdrag in oorlogstijd en de nota besluit dat alleen het Roode Kruis de hiertoe be voegde instantie is. Dc eerste Abessijnsche koffie te Triest De eerste lading Abessijnsche koffie, 300 ton groot, is te Trièst aangekomen. Het be treft hier koffie, die geteeld is in de om geving van Negelli. Zij zal verkocht wor den op de markten te Trièst, Venetië en Kolenfornuizen H. j. REESINK Co, ZUTPHEN Grandi naar Rome De Italiaansche ambassadeur te Londen Grandi, is naar Rome vertrokken, orn deel te nemen aan den groolen fascistischen Raad welke hedenavond bijeenkomt Eden Genève Voor zijn vertrek naar Genève had Eden een onderhoud met de vertegenwoordigers van Nw-Zeeland, Australië, Zuid-Afrika en Canada. Men vermoedt, dat deze besprekin gen tot doel hadden de houding vast te stellen, welke Eden in den Volkenbonds raad zal aannemen ten aanzien van de sancties. Baron Aloisi en Minister Rocco zullen heden naar Genève vertrekken, waar zij Italië zullen vertegenwoordigen op de zitting van den Volkenbondsraad. De sancties In oppositiekringen te Londen hech? men jroote waarde aan de besprekingen, die Majoor Attlee, de leider der Labour-partij, gedurende het weekend zal hebben met den Franschen socialistischen leider Blum. Men zeg?, dat Attlee alles zal doen, om «an Blum, dien men beschouwt als den toc- komstigen Franschen premier, de hand having der sancties te verkrijgen. Intusschen zal ook Lord Win'terton, die behoort tot de groep van Austen Chamber lain, welke zich vóór opheffing der sanc ties verklaard heeft, tijdens het weekend naar Parijs vertrekken, waar hij bespre kingen zal hebben met Fransche politici der rechterzijde en waarschijnlijk ook me? den minister .van buitenlandsche zaken, Flandin. Orde te Harrar hersteld De orde te Harrar is thans hersteld, doch de stad is volkomen uitgeplunderd. De leden van de Fransche Katholieke missie en het Zweedsdie en Finsche Roode Kruis naar gemeld wordt, in veiligheid. EGYPTISCH PARLEMENT BIJEEN De nieuwe Regentschapsraad benoemd Het Egyptische parlement, dat sedert 23 Juni 1930 niet heeft verga derd, is gistermiddag in plechtige zit ting bijeengekomen, in verband met het overlijden van Koning Foead en om kennis te nemen van diens politieke testament, terwijl verder een regent- schapsraad benoemd moest worden. De ztiting werd geopend door Amin Tehia Pasja, die woorden van herinnering aan Koning Foead en woorden van huldebetoon jegens Koning Faroek sprak. Onder luide bijval riep hij Faroek tot Koning uit. Ver volgens had de eedsaflegging plaats. In zijn testament heeft Koning Foead Nessim Pasja, oud-premier, Adlyeghem, Pasja, oud-minister en Mahmoed Faklir. Pasja, diplomatiek vertegenwoordiger te Parijs, als regenten aangewezen. De nieuwe Regentschapsraad De Kamer heeft eenstemmig tot leden van den regentschapsraad benoemd Prins Mo- hamed Ali, zoon van den ex-Khedive, Azi- zezzet Pasja en Sjerif Sabri Pasja. De be noeming is dus geheel in afwijking van het testament van Koning Foead geschied. De regentschapsraad zal regeeren gedurende ae minderjarigheid van Koning Faroek. Het huidige ministerie Ali Maher Pasja zou heden aftreden. De leider van de Wafd- partij en het eenheidsfront. Nahas Pasja, waarschijnlijk het nieuwe ministerie vormen. De drie regenten hebben den eea in de Kamer afgelegd. Politieke besprekingen in Frankrijk Blum en Daladier bij Sarraut L Gisteravond hebben Sarraut, Leon Blum eh Edouard Daladier een onderhoud gehad op het Ministerie van Binnenlandsche Zaken Over de beprekingen wordt gemeld, dat Sarraut een uiteenzetting heeft gegeven van de maatregelen die door de regeering zijn getroffen op financieel gebied om de publie ke opinie gerust te stellen. Blum gaf de verzekering dat hij zich op den landraad der socialistische partij, die Zondag worat gehouden, met de noodige klaarheid zou uitspreken. De „Hindenburg" naar de V. S. Een merkwaardige kortegolf-reporiago Het luchschip „Hindenburg" is onder weg naar de Ver. Staten en zon heden morgen te 8 uur te New-York aankomen. In den nacht van Donderdag op Vriidag heeft 't luchtschip een storm doorgemaakt, die geen moeilijkheden heeft opgeleverd. Gedurende den storm, die met hevigen regenval gepaard ging, heeft de bemanning ongeveer 5000 k.g. regenwater in de ballast- tanks opgevangen, die een goed tegenwicht vormde voor de verbruikte bedrijfsstoffen. De passagiers hebben van den storm wei nig bemerkt Hedenmorgen werd (e Eindhoven tusschen drie en vier uur een kói tegolf-reportage op gevangen van het Duitsche luchtschip „Hin denburg". Nada? de Duitsche kortegolfzen- der D.J.E. op 16,89 M. door een oproep in het Duitsch e:i in het Engelsch er in ge slaagd was een radioverbinding met de „Hindenburg" te verkrijgen, verzocht men den zich aan boord van het luchtschip be vindenden journalist Max Jordan een radio reportage voor de Arnerikaansche zenders van de N. B. C. door te geven. Het verslag van dezen journalist in het Engelsch werd in New-York opgevangen en door h-?t sta tion Wayne met de roepletters W2XE op 16.89 M. gerelayeerd. De reportage uit het luchtschip kon, on danks vele atmosferische storingen, goed ontvangen worden. Ongetwijfeld werden me? deze interessan te reportage de belangrijke mogelijkheden aangetoond, die voor den kortcgolfluisteraar zijn weggelegd HINDENBURG EN DE KERK Een geloovig man met een diep gemoed Geen pose, maar eenvoud en oprechtheid (van onzen Duitschen correspondent) Hofprediker Kesslcr vertelt in zijn boek „Tch schvvöre mir evvige Jugend" van een ontmoeting met Rijkspresident von Hinden burg, welke bijzonder levendig in zijn ge heugen is blijven hangen. Hindenburg had het peetschap aanvaard voor het zoontje von een zijner adjudanten en wilde bij de doopplechtigheid in diens op de derde étage liggende woning, per soonlijk aanwezig zijn. Met spanning zag het kleine intieme gezelschap de komst van den hoogen gast tegemoet. Enkele gasten zouden den wereld-vermaarden generaal- veldmaarschalk voor het eerst van hun leven persoonlijk ontmoeten. Vijf uren achtereen zou men zich in gezelschap be vinden van den overwinnaar van Tannen- berg en Mazuren, van den hoogsten leider der Duitsch weermacht, van den president der Duitsche republiek. Ds Kessler beschrijft deze historische ge beurtenis als volgt: De deur ging open en hij kwam naar binnen groot, zwaar krachtig, imposant als een standbeeld toch niet beangstigend, niet verlegen ma kend, maar juist van het eerste oogenblik af vertrouwen wekkend waardoor? Overwegend door zijn groote natuurlijkheid. Niets valt hier te merken van pose, van gemaaktheid of hoogdravendheid. Typeerend is zijn edele eenvoud, zijn vermogen, zich te geven zooals men nu eenmaal is. Een onbeschrijflijke goedheid ligt in zijn oogen, zij werkt vaderlijk, kameraadschappelijk, vriendschappelijk. Ieder voelt het direct: achter dit bronzen voorhoofd ligt een liep gemoed. In deze breede, staalharde borsl klopt een warm hart Zijn gansche gestalte ademt een wonderbaarlijke kalmte. Het is de rust van rijpen leeftijd en rijke levens ervaring. Men doorvoelt: bij dezen reiken ebbe en vloed des levens, lof en critiek van menschen, succes en teleurstelling slechts tot aan zijn enkel. De Doopplechtigheid begint. Al dadelijk viel het mij op, dat Hindenburg het veld gezangboekje, dat ik hem overhandigdi niet benutte, maar de koralen „Lof, eer e dank den machtigen Koning der eere" en •Ach blijf met Uw genade" uit het hoofd zong, beschamend voor menigeen, die deze schoone kerkelijke liederen verouderd vindt of ze vergeten heeft. Nog dieper werd ik getroffen door de aandacht van Hindenburg. Zulk een op merkzaamheid heeft iets teers en iets diepa Reeds als een mensch aandachtig wordt in de natuur, bij het aanschouwen van een kunstwerk, bij het luisteren naar muziek dan is dat een teeken van innerlijk leven In het geestelijk leven is aandacht een be wijs van ware religiositeit, een opne-zijn voor de hoogere wereld van den geest, diepe eer bied voor '1 goddelijke, een verlangen naar de laatste bron des levens. Het beeld van dezen diep aandachtigen man, dien niets afleidde, die bij woorden als „Mensch rijn beteekent strijder zijn, Christen zijn be tee kent overwinnaar .zijnl" toestemmend knik te en die zoo geconcentreerd zijn „Onze Vader" bad dat was ook voor mij op bouwend en voorbeeldig." Direct verrassend was zijn bescheidenheid van uitwerking. Geen sprake van :jdelheid, geen spoor van zelfverheerlijking. Óver zijn enorme prestaties tijdens den oorlog spreekt hij als over de een\oudigste dingen uit het dagelijksch leven. De basis van al zijn er varingen was immers de zekerheid, dat wij menschen slechts werktuig zijn in hooger hand, dat dc eindbeslissing niet bij ons, maar bij God ligt. Maar ook hier kon men weer vaststellen, dat werkelijk groote man nen ootmoedig zijn. Ik weet niet, of het opzet of toeval was, maar in elk geval bevonden Hindenburg en ik ons een paar minuten geheel alleen aan 'n hoekvenster en zooals dat wel meer gaat: geheel ongezocht en zonder opzet raakte een enkel woord de diepste vragen des levens, de reügieuso vraagstukken van onzen tijd. Hoe oneindig eenvoudig en volmaakt eerlijk klonken zijn woorden: „Een vaste burcht is onze God". En dan: „Al mogen de menschen nog zoo om het geloof strijden, ik zal mij aan mijn gelofte houden: Meinen Jesum lass ich nicht". Van Jezus laat ik niet af! Hofprediker Kessler besluit rijn ontroe rend verhaal met de woorden „Ik kom hém daarop slechts zwijgend de hand drukken". Een verklaring van Azana Azana, wiens benoeming tot president der Spaansche republiek morgen verwacht kan worden, verklaarde gisteravond: „Als presi dent der republiek zal ik het regime verde digen. zelfs al zou het mij mijn leven moe ten kosten. Ik zal een onafhankelijk presi dent zijn. die voor niets bevreesd is. Ik zal niet dulden, dat men de republiek verne dert." Kort Nieuws De gemeenten Unlerbergen, Schniecken, Winkl en Scheuring in de omgeving van Augsburg hebben te lijden van een meike ver plaag. Vooral in Winkl zijn reusachtige zwermen neergestreken; mannen van den arbeidsdienst bestrijden het euvel. bosch en duin zee en stad, promoveerde Den Haag tot de ideale woonplaats. Laat Makelaarskantoor A B. voor het ideale huis zorgen. Wij hebben meer dan 800 huizen voor U ter keuze te huur of te koop. In élke omgeving, naar ieders smaak. Makelaarskantoor Algemeen Beheer Den Haag, L. v. Mecrderv. 259, Tol. 333278 WENDT U bij het ZOEKEN NAAR EEN WONING TOT ONZE KANTOREN te Den Haag: Stationsweg 21, TeL 112110 te Rotterdam: Matbenesserweg 27a, Telef. 30388 te Delft: Oude Delft 245, Telefoon 618 te Leiden: Stationsweg 18, Telefoon 2275 van Straaten's Woningbureau van 1 892 Utrecht, Biltstraat 58bis, tel. 10429 geeft inlichtingen omtrent alle te UTRECHT te KOOP of te HUUR zijnde perceelen 'T ZEISTER WONINGBUREAU VAN AALDEEEN Slotlaan 77, Telefoon 2036, ZEIST Huur, Verhuur, Koop, Verkoop van VILLA'S, LANDHUIZEN, BUITENPLAATSEN, ENZ. Diverse Bouwgronden te koop. VRAAGT GRATIS INLICHTINGEN de ideale randgemeente der Residentie Kostelooze Bemiddeling: WONINGBUREAU „VR0NESTEYN" Park Vronesteyn 61, Pr. Mariannelaan 272 Het Makelaarskantoor en Woningbureau „HOLLAND-INDIE" verschaft U alle Inlichtingen omtrent vestiging to SOEST, SOESTDIJK, SOESTDUINEN en SOESTERBERG Vraagt gratis en franco geïll. Woninggids Steenhofstraa» 77, SOEST, Telefoon 909 NATUURLIJK te Belastingen laag. Verbind, met Amsterdam en Den Haag prima Vraagt geïll. Woninggids bij: HEEMSTEDE's WONINGBUREAU CORN. L. KWAK - HEEMSTEDE DREEF 276 BILTHOVEN Bouw- en Woningbureau BERGMAN Sweelincklaan 2 - Telef. 2300 VILLA'S - BOUWTERREINEN Gratis inlichtingen en Gids Hoe een bij een auto-ongeluk veroorzaakte Te Dyon in Frankrijk overkwam de heer Testers uit Bergen op Zoom een auto- ongeluk.dat veroorzaakt Is, doordat T ge stoken werd door een bij. die de cabine was binnengevlogen. Daarvan is T. zóó geschrok ken, dat hij een verkeerde manipulatie met zijn rechtervoet deed en daarmee bekneld geraakte tusschen de gaspedaal en de voet- rem. De auto kwam op grootere snelheid en sloeg tweemaal over den kop. T. zette het contact nog af, waardoor hij voorkwam, dat er brand ontstond. De benzine was toch over zijn lichaam gestroomd. Het bleek dat een der beenen op twee plaatsen gebroken was. Voorts had T. kneuzingen in den rug en een ernstige hoofdwonde opgeloopen. T. ver keert niet in levensgevaar, doch zal wel cenigen tijd in het ziekenhuis moeten ver blijven. DE ..AMSTERDAM" NA DE AANVARING Het s.s. „Amsterdam", dat schade opliep na het aanvaren van een pijler van de Hembrug (een drie meter lange scheur boven de water lijn) wordt voorloopig hersteld. Dinsdag a.s. zet de „Amsterdam" na lossing van de lading zijn reis naar Antwerpen voort. Na die reis zal de schade definitief worden hersteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2