JHcaurr GEourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken PRINSESSEHULDE IN HET STADION De Roode Leeuw PRINSES SE DAG Mr. L. K. O KMA t PALTHE abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 235 Franco per post 2.35 portokosten p« weeko.l8 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zendingf 5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 71/» et Zondagsblad niet afzónderlijk verkrijgbaar NO. 5768 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 30 APRIL 1936 15e Jaargang *3iibtrtcntieprij?tn: Van I tot 5 regels f 1.17'ft Elke regel meer0.22 Ingezonden Mededeelinger. van 1—5 regels2.30 Elke regel meer045 Voor liet bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 GEEN BELANGENPOLITIEK Dit is het mooie in de positief Christelijke actie Ned.-Indië, dat zij blijkbaar geen last heeft van kerkmuren en politieke staketsels en toch altijd een principieel geluid laat hooren. Uit een der laatste nummers van D Banier, het Christelijk Algemeen Week blad voor Ned.-Indië blijkt dat weer duide lijk. In het I.E.V.. wordt de laatste tijd sterk geijverd voor... een vertegenwoordiger in do Tweede Kamer van de Sta ten-Generaal. Men meent, dat het belang van de Indo- Europeesche bevolkingsgroep in Nederland onvoldoende verdediging vindt en denkt daarom over om in de volksvertegenwoor diging zelf het woord te gaan nemen, men zich tot nog toe slechts via anderen kon uiten. De redactie van De Banier heeft niet Véél woorden noodig om haar meaning over deze actie te zeggen. Zij heeft het immers al meermalen gedaan en mag dat als be kend veronderstellen, dat zij een dergelijke belangenvertegenwoordiging principieel ver werpelijk acht „Ongetwijfeld moet bij de beantwoording van de vraag, wie in de Tweede Kamer behoort zitting te nemen, tegen een een zijdig op de voorgrond plaatsen van het beginsel worden gewaakt. Ook de capaci teiten van de geachte afgevaardigden die nen een woordje mee te spreken. En niet minder dient gelet op de maatschappelijke kring, waarin zij leven en arbeiden. Maar daarmede heeft, wat hier geschiedt, niets van doen. Hier wil eenvoudig een be paalde groep een vertegenwoordiger naar de Tweede Kamer zenden om daar haar speciale belangen te doen bepleiten. En daarvoor dient de Tweede Kamer niet. De Staten-Generaal vertegenwoordigen het ge- heele Nederlandsclie volk. De leden hebben zich over de belangen van het geheele volk Wit te spreken." Hier wordt op een oude waarheid gewe zen, welke echter nimmer veroudert, omdat de dwaling zich telkens weer wil laten gelden. Daarom moet ook gedurig de juiste opvatting in het licht gesteld worden. Een voudig en klaar, gelijk hier geschiedt. LOON, ARBEID, BEHOEFTE In verschillende bladen van bepaalde richtingen kan men telkens weer lezen: „dat een salaris, althans ioi deze kapitalis tische maatschappij, behoort te worden vastgesteld in overeenstemming met de ge presteerde arbeid, is naar onze meening niet voor tegenspraak vatbaar". Spreekt dat alles nu wel zoo vanzelf? Zouden zij, die deze meening verkondigen, nu werkelijk bereid zijn om de consekwen- ties van deze opvatting te aanvaarden? Wij gelooVcn liet niet en mogen op en kele desiderata wijzen, welke grond voor onze twijfel opleveren. Om te beginnen lijkt het ons al heel moeilijk om het begrip „gepresteerde ar beid" te omschrijven. Wie er op boven- aangeduide wijze over spreekt, houdt het begrip liefst zoo vaag mogelijk en denkt alleen aan het feit, dat iemand, gedurende eenige uren per dag, met meer of minder bekwaamheid, toewijding en ijver een zeker soort arbeid verricht. Over de resultaten bekommert hij zich, in verband met de be looning, zoo goed als niet. De gepresteerde arbeid in geld waardee- ren is een onmogelijke taak; om rie eerlijk heid eenigszins te benaderen, zou men alle arbeid in stukwerk moeten laten verrich ten; cnaar iedereen begrijpt dat men meer dan vast loopt, zoodra er iets anders be oordeeld moet worden dan een eenvoudig product en dat alle geestelijke arbeid bui ten beschouwing moet blijven. Met do al- gemeene formule komt men niet klaar; de intensieve beteekenis van de „gepresteerde arbeid" komt niet in aanmerking. Dit blijkt ook hieruit, dat juist deze men schen de heftigste tegenstanders zijn van „belooning en bevordering naar verdien ste"; proeflessen en vergelijkende examens acht men uit den booze; benoemingen en bevordering dienen te geschieden volgens... anciënniteit naar leeftijd en dus niet naar gepresteerde arbeid. Alleen de tijds duur der bezigheid beslist, niet het resul taat. I.oon naar prestatie... maar -wie dat wil, moet zich verzetten tegen doorbetaling van loon bij ziekte en tegen hooger pensioen bij invaliditeit en ouderdom dan als gevolg van zelfbetaalde premies mogelijk is. En men ontkomt niet aan deze consekwentie door pensioen etc. uitgesteld loon te noe men, want dat geldt hoogstens alleen de collectiviteit en nooit den enkeling. Immers, loon naar prestatie beteekent I11 de grond der zaak de arbeid als koopwaar beschouwen en voor ieder afzonderlijk de prijs vaststellen. Dit echter willen juist zij, die het behoefte-element verwerpen, niet. llun streven is om een soort grootste ge meene deeler voor een geëgaliseerd loon te vinden en dan zich zelf en anderen wijs te maken, dat dit de rechtvaardige norm voor (veronderstelde) gepresteerde arbeid is. In wezen is het niets dan gladgeslepen wille keur. Maar de behoefte-factor brengt men net zoo vaak in 't geding, als men daaraan behoefte meent te hebben. Amsterdam bereidt dePrinses een geestdriftige ontvangst Een geslaagde manifestatie voor Oranje Saamgeroepen door het Centraal Comité van Oranje- en nationaal gezinde organisaties hebben tien duizenden Amstérdammers Prinses Juliana aan den vooravond vaii Haar verjaardag een grootsclie hulde bereid. In het met geestdriftig gestemd pu bliek grootendeels bezette Stadion was de stemming reeds voor den aanvang uitmuntend, omdat dit de eerste mas sale huldebetuiging was, die de Prinses op deze wijze in de hoofdstad werd bracht. In de tweede plaats heerschte dank bare en blijde afwachting omdat de Prinses zelve deze buitengewone volks- bij eenkomst wenschte bij te wonen. Het hoogtepunt bij den aanvang was dan ook vanzelfsprekend de komst van H.K.H., die langs den weg reeds door duizenden begroet, in het Stadion een warme, geestdriftige ovatie van het met oranje gekleurde programma's zwaaiende verheugde volk, in ont vangst nam. De Prinses arriveert Tegen kwart voor negen arriveerde Prinses Juliana door de groote Mara- thonpoort tegenover de eere-tribune. Langzaam reed de koninklijke auto langs de tribunes, van alle zij den har telijk verwelkomd. Het gejuich zwol aan, toen il.K.H. na den rondrit het feëriek verlichte grastapijt opreed tot vóór de eere-tribune. De Prinses verliet de auto en de mu ziek zette het Wilhelmus in, hetwelk door allen staande met ontbloot hoofd werd meegezongen. Middelerwijl was de Vorstelijke Bezoekster begroet door den burgemeester, Dr. W. de Vlugt', en door den voorzitter van het Orga nisatie-Comité, oud-wethouder J. ter II a a r J r. Een fraaie bouquet werd der Prinses tevens aangeboden. Onder donderende toejuichingen nam de Prinses op Haar zetel plaats. Enorme magnesiumfakkels wierpen een helder licht op het schoone, aan trekkelijke tafereel, dat talloozen niet licht uit het geheugen zal gaan. Dit was alzoo geworden het extra-num mer op het programma, dat nu verder in vlot tempo werd afgewerkt telkens tot groote voldoening van het auditorium, dat nu eens hier dan weer bij een ander ge deelte van het feestelijk gezelschap hieraan door zang, applaus en gejuich uiting gaf. De hoornblazers van de Ned. Padvinders Vereeniging zetten den avond nu verder in, waama de kranige opmarsch van de staf- muziek der Koninklijke Marine een salvo •an applaus ontlokte. De Marinekapel zette liet Wilhelmus in, dat wederom door de compacte menigte werd meegezongen, waarna de feestrede naars van den avond aan het woord kwa- Het eerst sprak de heer J. ter Haar Jr., voorzitter van het Centraal Comité, staande op een groot podium. Alle sprekers waren door geluidsversterkingen uitmun tend verstaanbaar. Rede J. ter Haar Jr. Namens het centraal comité van de Oranje- en nationale organisaties (e Amster dam verwelkomde de heer ter Haar aller eerst H.K.H. de Prinses, vervolgens Z.Exc. min. dr. L. N. Deckers, dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam, en ten slotte de tienduizenden Amsterdammers, die aan den oproep van het comité om deze hulde bij te wonen gevolg hadden willen geven. Wij zijn verblijd, aldus spr., dat Uwe K011. Hoogheid vanavond in ons midden wil zijn. In het Stadion wordt heden een wapen schouw gehouden van alle organisaties in Amsterdam, die zich verknocht voelen aau ons vorstenhuis, en daaraan uiting willen geven door een hartelijke huldiging van Nederlands Kroonprinses. In de liefde voor; ons vorstenhuis zijn allen, die hier verza meld zijn, één. Van hieruit zullen wij ons straks naar de verschillende wijken der stad begeven om daar het Oranje-vuur te brengen, dat in onze harten brandt. Heden voelen wij meer dan ooit, hoeveel wij aan onze Oranje-vorsten verschuldigd zijn, de vorsten, die steeds hun bewonderenswaar dige trouw hebben getoond aan de groote Iraditie van hun doorluchtig geslacht. Onze Prinses heeft liun illuster voorbeeld gevolgd en hot is onze dierbaarste wensch, dat wij haar nog lang onze kroonprinses zullen mógen noemen. Eens zal de dag komenJ waarop zij het bewind over ons volk in handen zal nemen. Nu echter is zjj nog! onze prinses. Wij smeeken Gods zogen over haar af. Moge zij gespaard blijven voor zorgen, en moge voorspoed haar steeds ten deel vallen. Met den juichkreet „Leve Prin ses Juliana" eindigde de heer ter Haar. Nadat het Vlaggclied van Heije was ge zongen, trad als tweede spreker op de Mi nister van Landbouw, Mr. Dr. L. N. Deckers. Rede Minister Deckers Met vele duizendtallen zij t gij vanavond opgetrokken, zeide spr., om met zang en muziek te getuigen van uw liefde voor de jarige Koningsdochter, van uw verknocht heid met Oranje. Wat ook in dezen barren tijd wankelt, wat ook neerstort, en wat ook verbrijzeld moge worden, Oranje en Neder land, Prinses en Volk, zij blijven één. Al hebben wij als persoon cn als natie onze gebreken en onvolkomenheden, wij zijn niet, vergeten wat Oranje was en nog is Nederland. Waar is de band tusschen vor stenhuis en volk inniger dan in Nederland? Wij zijn wat zuinig op onze vlag, wat schuchter met ons lied, maar in de liefde voor ons Vorstenhuis laten wij ons door niemand overtreffen. Als er maar wat lei- ding wordt gegeven, komen wij in de weer Een klaroenstoot is voldoende geweest ora heel "Amsterdam te laten leegloopen voor de Prinses. Wij beseffen in deze moeilijke tijden, on danks veel critiek, dat in ons lancl de toe stand een vergelijking met die in andere naties glansrijk kan doorstaan; de rechten en vrijheden van ons volk zijn buitenge woon goed beschermd. Groot is de liefde voor het Vorstenhuis. Oranje en Nederland één. Zoo was zoo is het, en zoo moge het onder Gods be scherming blijven. Als het ooit mocht ge beuren, dat ons zelfstandig volksbestaan zou worden aangetast, als gegrepen zou worden naar Nederlands onafhankelijk heid, hier of in het verre Oosten, wij zutlen rondom Oranje in heilige eendracht onver zettelijk zijn. Oranje weet het, dat wat ook moge gebeuren, wij pal zullen staan en dal wij ook dat hebben wij van de Oranje- orsten geleerd voor het hoogste góed ook willen brengen het hoogste offer. Oranje en Nederland, aldus besloot de minister, hebben ons hart en ons hoofd en als het moet, zuiden zij ons leven krijgen. Het is Oranje, het blijft Oranje, Oranje boven, leve de Prinses. Wederom werd gezongen, ditmaal het Wien Neerlands Bloed. Derde spreker was Dr I. H. J. Vos, die wees op de uitermate moeilijke tijden, die ons volk thans beleeft. Alles wankelt en is beweging, ieder zoekt naar nieuwe steunpunten teneinde het bestaan te kun- ïn volhouden. Een gelukkig verschijnsel achtte spr. de verhoogde belangstelling voor den gods- De Stadt-Schanke Leidscbcpleio 5-9 Tel. 33072 Amsterdam DINER DINER I DINER 75 c. I 1— I 1.25 ELK DINER BEN TOPPRESTATIE! HOTELWITTEBRUG PINKSTEREN SPECIAAL TARIEF VOOR WEEK-END DAMRAK 93 94 Logies met ontbijt F 3.- HOTEL CENTRAAL J LEIDSCHE BOSCHJE A DAM LOGIES MET ONTBIJT EISO GRATIS ZWEMMEN Dg dartele vlaggen, de vroolijke wimpels, De zingende klokken, de spelende wind, Wat zeggen ze toch op de laatste Aprildag 't Is feest! Feest van Neerlands geliefd Koningskind! De bonkende trommen, de schelle trompetten, De juichende stoeten vol vlaggen en vreugd, Wat zingen, wat jubelen ze door de straten? 't Is feest van de jonge Prinses onzer jeugd! De luidende klokken der opene kerken, De biddende menschen daar dankend bijeen, Wat vragen ze, lovend der koningen Koning? Spaar onze Prinses, Hoorder onzer gebeên! (Nadruk verboden.) LEO LENS. diénst en voor het nationaal bewustzijn, waardoor de menschen beseffen welke taak zij hebben te vervullep. Vier eeuwen wordt het nationaal bewust zijn gedragen door de dynastie van Oranje, waarmee God ons voortdurend gezegend heeft. Het Nederlandsclie volk mat: trotsch zijn op zijn Oranjevorsten, vooral op de Koningsvrouwe, II. M. de Koningin, die met Haar Dochter. Prinses Juliana, een voor beeld is in alles waarin vorstelilke vrou wen een voorbeeld moeten zün. Dit voorbeeld geeft ons volk het be wustzijn van dc groote weldaad, die ons volk in deze dynastie geniet, ook in deze bange dagen. Sieraden van godsdienstzin en natio naal besef mogen, vervolgde spr., ook het deel zijn van Jong Nederland, die hun Koningin cn Prinses bewonderen en liefhebben. Met God en Oranje, be sloot spr., moge ons volk vrij en onaf hankelijk blijven. De drie sprekers hadden een dankbaar gehoor, dat meermalen het gesprokene door applaus onderbrak cn aan het slot door toejuichingen bezegelde. Het symbolische gedeelte Nu werd aandacht gevraagd voor symbolische gedeelte der bijeenkomst De felle lamnen. waarmee het Stadion alom was verlicht, gingen uit en in het donker dat nu heerschte. o n t s t a k burge meester de Vlugt het Oranje- v u u r, waarop troepen Padvinders en Oranjegardisten, wederom. met groote in stemming der aanwezigen gadegeslagen en begroet, het Stadionveld betraden en naar alle kanten uitzwermden, zoodat het we melde van dansende en flikkerende lichten. De Marinekapel voerde een taptoe uit van scheeps- en andere signalen, terwijl, dc hoóge Marathon toren, waarbovenop groole hoeveelheden Bengaalsch vuur- brandden, als een reusachtige fakkel het geheel tel kens weer met rosse vlammen verlichtte. Onderwijl speelde dc Marinekapel liederen van Valerius en andere vaderlandsche zangeq. Het einde van de geweldige bijeenkomst kwam te kwart over tien. II.K.II. de Prin ses waren ververschingen aangeboden en het. oogenblik van vertrek was nu gekomen. Weer maakte de Prinses een rondrit langs alle tribunes. Staande in haar wagen, waarvan de bovenkap was geopend, groet te en wuifde Prinses Juliana naar alle zijden en dankte zij voor dc salvo's toejuichingen, die men niet ophield Haar gul en blij te vcreeren. Met het zingen van het Wilhel mus werd deze prachtige avonu besloten en door de Majathonpoort, waar alle fak keldragers samendromden, verliet de Prin ses het Stadion, uitgeleide gedaan door het warm, langdurig applaus der menigte, die Haar aldus complimenteerde met den verjaardag van vandaag. Buiten stond een eveneens enorme nigte H.K.H. op Ie wachten en ook hier weerklonken de hartelijke toejuichingen. Een groot deel der bezoekers ging in op tochten huiswaarts, waarbij de nationale liederen nog laat in den avond weerklonken. Prinses Juliana beeft den voorzitter van het Comité Haar dank betuigd voor rle spontane hulde van de Amsterdasische be olking. Afscheid H. Knuttel Vandaag was de heer H. Knuttel voor het laatst in functie als directeur van het bureau van de Federatie der Werk geversorganisaties in het Boekdrukkers- bediijf. Van de verschillende besturende colleges en van de algemeene vergadering had de heer Knuttel reeds afscheid genomen. .er- wi.jl het algemeen hoofdbestuur hem dezer dagen nog een afscheidsmaaltijd aanbiedt De ambtenaren van het bureau en de ravon- beheerders der Federatie hebben luin schei denden chef vandaag voor het laatst in hun midden gehad en voor zijn vertrek zijn vele hartelijke woorden gewisseld. I11 de kracht van zijn leven overleden In de kracht van zijn leven, op 59- jarige leeftijd is heden in de Valerius- kliniek te Amsterdam, waar hij eenige dagen geleden was opgenomen, over leden Mr L. K. Okma, sinds 1933 bur gemeester van Kampen. De overledene heeft dus slechts ruim drie jaren de ge meente Kampen met zijn gaven en krachten mogen dienen. Zijn heengaan wordt in Kampen als een zwaar verlies-gevoeld. Mr Lolle Klaas Okma werd geboren te Wymbritseradecl op 5 Aug. 1876. Na de la gere school bezocht hij het instituut Gan- gel, een kostschool, welke in de negentiger jaren gevestigd was aan de Oude Boterin- gestraat te Groningen. Daarna was hij eenige jaren werkzaam in den landbouw. Op den duur beviel hem dit niet en op zijn een-en-twintigste jaar zette hij zich aan de studie. Hij bezocht het Gereformeerd Gvm nasium te Amsterdam en voltooide zijn studie aan de Vrije Universiteit, waar hij op 15 April 1910 de doctorstitel behaalde op het proefschrift: „Vijf jaren Burgerrechte lijke Rechtspraak, 190111'«- ten over staan van den rector-magnificus dr H. H. Kuyper. Spoedig na zijn promotie vestigde de lieer Okma zich te Sn eek als advocaat, waar hij drie jaren werkzaam was op het kantoor van wijlen zijn broer mr D. Okma, In 1913 ving de burgemeestersloopbaan van den thans overledene aan', toen hij werd benoemd tot burgemeester van de gemeen te Franeker, waar hij elf jaar is gebleven. In 192-1 werd hij overgeplaatst naar de ge meente Wonseradeel (Witmarsum), welke gemeente, naar men weet, zeer uitgestrekt is Met ingang van 15 April 1933 werd de heer Okma benoemd tot burgemeester van de gemeente Kampen als opvolger van den heer M. Fernliöut, die thans burgemeester van Middelburg is. In de raadsvergadering van IS April werd burgemeester Okma te Kampen geïnstalleerd. De gemeente Kaïnpen is sterk op don landbouw aangewezen en liet ligt voor de hand, dat burgemeester Okma, die in zijn jonge jaren in deze tak van bedrijf werk zaam was, zich in deze gemeente bijzonder op zijn plaats gevoelde. Immers Mas hij uit ervaring met de toestanden op agrarisch gebied op de hoogte. Jammer genoeg heeft mr Okma zijn kon nis op landbouwkundig gebied niet goed meer in de praktijk kunnen brengen, daar zijn gezondheidstoestand dit steeds verhin derde. Mr Okma behoorde tot de Anti-Revolu tionaire Partij en heeft zich nooit ge schaamd voor zijn beginsel uit te komen. Zijn zelfstandig en wellicht ook wat ge sloten karakter heeft hem wel eens in conflict gebracht met anderen, zelfs met zijn naaste geestverwanten. Toch ging er steeds maar één roep van hem uit: hij was een flink en krachtig burgervader, die zon der aanzien des porsoons zijn weg ging. Vandaar dat hij zich alom een goede re putatie verwierf, ook bij andersdenkenden. Reeds verscheidene maanden was Mr Okma niet meer in staat zijn functie waar te nemen en baarde zijn gezondheidsiocstand reel zorg. Thans is hij weggenomen en blijft slechts de herinnering aan een algemeen geliefd burgervader die, ook in de ja ren dat hij in Kampen werkzaam was, alles deed om deze gemeente vooruit te brengen. Ongeveer een jaar geleden heeft Mr. Okma onder zeer groote belangstelling an de zijde der Kampensche bevolking zijn 25-jarig huwelijksfeest mogen vieren. Niemand heeft toen vermoed, dat het scheiden zoo nabij was. Mr. Okma was lid van de Gereformeerde Kerk en diende deze o.m. in het ambt van ouderling. Het Amsterdamsche bakkersbedrijf Uitgevers-Maatsch. Broekhoff N.V. v.h. KEMINK EN ZOON UTRECHT Postgiro 277095 vestigt de aandacht op: TH. VAN URK „DE TUCHT VAN HET WOORD GODS" Gebonden 2.25 Een boek van groote paedagogische waarde. Eén der vele goede reccnties luidt „Moge dit uitnemende boek in buisgezin en school veel gelezen en ernstig bestudeerd worden." Ook verkrijgbaar bij den boekhandeL VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Op het Zuidfront in Abe&ynië biedt F,as Nassiboe heftig iceerstand. De Italianen vor deren weinig. Op het Noordfront zijn d>7 It/ilismor* 1t if\f\ 7." lf A 44.'i* Spanning in Polen. Te Utrecht is een vergadering gel.ouden van de af deeling Stalionspersoneel van de Prot. Clir. Bond van Spoor- en Tramweg personeel. Er is een studiecommissie ingesteld om het vraagstuk der televisie te onderzoeken. Ingediend is een wetsontwerp inzake het onderzoeken van ongevallen van burgerlijks luchtvaartuigen. Grootsche hulde aan Prinses Juliana ie Amsterdam. Op de Voorzitters dag van de Clir. Bak kerspatroonsbond is gesproken over de kwestie van het versche kadetje. Overleden is Mr L. K. Okma, burgemeester van Kampen. Verschenen is liet jaarverslag van de N.V Stoomvaartmaatschappij „Nederland" Tentoonstelling van de Vereen. Neder landsch Fabrikaat" le Amsterdam. Dr E. Kruisinga te Den Haag is benoemd tot hoogleeraar aan de School voor Taalen Letterkunde aldaar. De behandeling van de Rotterdamsche q meentebegrooting wordt voortgezet. De loonsonderhandelingen Van patroonszijde wordt critiek geleverd op de houding der arbeidersorganisaties bij de loonsonderhandelingen-in het Amster damsche bakkersbedrijf, waarbij o.a. wordt opgemerkt, dat de r.k. en chr. gezellenboo- den zich op sleeptouw hebben laten nemen door den Alg. Bond in een richting, welke volgens de patroons onherroepelijk leidt tot het vastlooDen van het overleg tusschen de werkgevers- en werknemersorganisaties. De Amsterdamsche patroons, die afsluiting van een collectieve overeenkomst niet mogelijk achten, zetten verder hun standpunt ten opzichte van de loonen uiteen, t.w. voor 1936 een loonsverlaging met uiet meer dan f 2. eventueel te bewerkstelligen in twee étappes; en hot in het leven roepen van een toestand, welke practisch geheel overeen stemt met die onder de vigueur der C.A.O. 1935, WEER EEN NIEUWE AANBIEDING! TIJDELIJK 20 pCt. KORTING 0P ALLE VERFPRIJZEN ZOOWEL VAN KLEEDING ALS SCHOONMAAK GOEDEREN Roode Kruis-onderscheidingen Ter gelegenheid van den verjaardag van K-, n- Prinses Juliana der Nederlanden, voorzitster van het Nederlandsclie Roode Kruis, zijn de volgende Roode Kruis- onderscheidingen verleend: Kruis van verdienste: dr. A. van An- rooij, te Eindhoven; J. Baart de la Faille, arts. te Wassenaar; generaal-majoor b.d. F. J. Backer, te 's-Gravenhage; C. L. Bcnse, arts. te 's-Gravenhage; hoofdofficier van gezondheid le klasse J. Boosman. Den Hel der; kolonel b.d. F. Dekker, te 's-Graven hage; le luitenant J. J. Fens, te Den Hel- der; J. M. van Haersma de With, te Zeist; H. Harms, te Gouda; C E. Kneepkens. te Heerlen; JKortcnoever. te Zutphen; mr. J. D. Onland, te Heerlen; dr. P. PeverelM te Batavia; kapitein b.d. G. W. Schouten.' te oorbiirg; w. J. J. II. Tiddens. arts. te Helmond; majoor b.d. J. J. M. de Waal, te s-Gravenliage. Medaille van verdiensten in zilver: H. Luhfus, te Bussum; K. Dekker, te Amster. dam (hij bevordering); W. Nijessen, te Slt- taril'. J. Oly, te Wassenaar; C. van dT Stigchel, te Dordrecht; A. van Toren, le Rot terdam; A de Weerd. te Baarn; J. Z. van Wijck, te Tereuzen. Medaille van verdienste in brons: .T. de Koster, te Overschie; G. H. Dopzie, t» Wü- sterdam; K. Reijnen, te Zeist; K. J. Schoon- akker, te Terneuzen. Een deel van deze ondercheidingen werd door H. k. H. ten gebouwe van bel hoofdbe stuur persoonlijk met een toepasselijk woord aan de belanghebbenden uitgereikt Bovendien werd de Landsteiner penning in zilver door de Prinses uitgereikt aaai: I»r..f. U J. W. Koolemans Beijnen. te 's-Gravm- hage; H. C. J. M. van Dijk. arts. te Rotter dam; E C. van Rijssel. arts. te Rotterdam; dam: Dr G. E. H. Verspyck Mijnssen. ie Dordrecht. In verband met de zeer bijzondere ver diensten dezer heeren voor don bloedtrans fusiedienst van het Ned. Roode Kruis BRUSSEL Hotel „Chien-Vert" (bij de Moe i- 'S) Au0usl Ortsstra.it Nos. 3840. Kamers vanaf 20 fr sir water warm en koud. Ook gel. v. familiëii.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1