KRABOE.... WOENSDAG 29 APRIL 1936 r TWEEDE BLAD PAG. 5 Bij de fundeeringswerkzaamheden der nieuwe Beurs te Rotterdammoet met heiblok en luchtdrukbeitel de fundeering van het voormalige electriciteitsgebouw worden verwijderd. Op bovenstaande wijze vond te Rotterdam het vervoer plaats van 't stoffelijk overschot van een der apvarenden van. een in de Leuvehaven liggend schip; via het hek werd de kist naar de auto vervoerd. Een der gekozenen bij de Fransche verkiezingen gaf uiting aan zijn blijdschap over zijn verkie- De Bezuidenhoutsche Weg nabij Marlot in Den Haag, waar tot dusverre voor het verkeer van beid,e richtingen zing, door het laten aanplakken van biljetten een weg was aan één zijde der tramlijn, krijgt thans ook aan de andere zijde van de trambaan een weggedeelte, waarin hij de kiezers bedankt voor hun stem. Een zeldzame gebeurtenis in de dierenwereld vorid plaats bij een honden- eigenaar te Kopenhagen, waar een-Deeiische dog niet minder dan 20 'jongen ter wereld bracht, waarvan er echter 8na korten tijd het leven lieten. Alpengloei KAARSEN FAtRltK-GEBR-BOlSIUS-tfV'StHyNÜEL' Vraagt Uw winkelier Wester's Goudsiroop Zuivere Rietsuikersiroop in gele bussen van 1 k g. netto Eet meer Hapé Pudding U bevordert daardoor meer melk gebruik De Linguaphone verhuurt F 5.- per mnd., alle talen. Vraagt inlichtingen aan DE BETERE RUNDERBOUILLON JAARVERGADERING PRO JUVENTUTE De jaarvergadering van de Vereeniging „Pro Juventute" zal worden gehouden op Donderdag 7 Mei a.s des avonds te 8.15 uur in het Parkhotel, Ilobbemastraat. te Am- Btsrdaro, een goed gouverneur Verlaat cÜracao Mén ziet den heer yan Slobbe noode heengaan Men wéét dat gouverneur B. W. Th. van Slobbe aan-H.M. de Koningin ontslag heeft gevraagd a!s gouverneur van Curasao. Dat Curasao rn hem een goed gouverneur ver liest éii-daarom zijn vertrek met leede oogeiiraanziet, moge blijken uit een artikel in de „Arriigoe di Curasao". Daar lezen wij het'volgende: ,Zonder tegenspraak verliest Curasao in Gouverneur van Slobbe een zijner beste Gouverneurs. Na afloop van de ruim 6-jarige periode kunnen, we erkennen dat Gouverneur van Slobbe aan de gestelde verwachtingen vol komen heeft beantwoord. Hoezeer Curasao, en vooral het Curafao- sche volk, dezen Gouverneur noode ziet vertrekken, het begrijpt, dat er een tijd is van koihen en gaan. Het begrijpt vooral- welke offers Gouverneur vau Slobbe ge bracht heeft aan zijn persoon en aan zijn gezin, en niet het minst zijn echtgenoote, die in deze zes bestuursjaren hem trouw ter_zrjde--stond en-een steun was, waarvan ingewijden zouden kunnen spreken. Zij heeft, vooral voor Curasao groote offers ge bracht in het gemis van een deel van haar izin. Maar het volk weet deze offers te waar- deeren en vooral het Cura?aosche volk weet dankbaar te zijn, niet het minst ook voor het schitterend voorbeeld, dat de fa milie van Slobbe gegeven heeft aan chris telijke, zedelijke deugden. We.weten wel, dat de Gouverneur zelf als eerste hierop zeggen zou, dat dit voor leiders niet andera dan plicht is. Maar wanneer in een samenleving dat helaas nog wel eens vergeten wordt, mogen wij eens. gerust van dit .voorbeeld hier melding maken. We mogen verder het vaste vertrouwen hebben, dat Curacao in den oud-Gouver- an Slobbe, 'n goeden raadgever heb ben zal bij de Nederlandsclie regeering die nog in de toekomst door wijze adviezen veel zal kunnen bij-dragen tot bloei van Guracao en heil van Nederland." Verder verneemt het blad- da* de Gou verneur 20 Juni Curagao zal verlaten. Zijn echtgenoote zal met de kinderen nog een maand eerder naar Holland vertrekken. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE De firma Buys en Co., hoofdagente van de N.V. Rotterd. Lloyd meldt, dat de Rot terdam Lloyd Rapide. rijdende in aanslui ting op het 1 Mei as. van Marseille ver trekkende mailschip „Baloeran", Donder dag 30 April a.s. om 15.00 uur van Den Haag H.S.M., 15.27 uur van Rotterdam D.P. en 16.22 uur yan Roosendaal zal vertrek ken, Officieele Berichten HET DESTRUCTIE-VRAAGSTUK Aan Mr. L. Lietaert Peeibolto is slag verleend als voorzitter van de Commissie i Advies inzake het i Volksgezondheid. de afdecling de nederland-express holland genua Belangrijk gewijzigde zomerdienstregeling Aanmerkelijk later vertrek uit Holland De N.V. Stoomvaart Mij. „Neder land" deelt mede, dat de dienstrege ling van den specialen boottrein met passagiers en post, aansluiting geven de op de naar Ned.' Oost-Indië ver trekkende passagiersschepen dezer Maatschappij, voorloopig alleen gedu rende den zomerdienst 1936 der Spoor wegen, belangrijk is gewijzigd. Deze boottrein, welke tot dusver om S.55 uit Den Haag vertrok, zal ingaande 15 Mei a.s. aanmerkelijk later en wel om 15.30 van Den Haag vertrekken en om 11.10 den vol genden dag te Genua arriveeren. De duur der geheple overlandreis is hierdoor tot 20V2 uur teruggebracht, waarmede een zeer snelle verbinding met Genua is tot stand gekomen. Bovendien wordt bij deze nieuwe rege ling het overstappen van de doorgaande wagens naar de slaaprijluigen, zooals dit tot nu toe te Bazel noodig was, geheel ver meden. daar voortaan slaaprijtuigen op het geheele traject Den HaagGenua zullen meerijden. Speciaal met het oog op families met kinderen zal dit een goede verbetering blijken. De meer gedetailleerde dienstregeling luidt als volgt: Vertrek Den Haag S.S. Donderdag 15.30 Vertrek Utrecht C.S. Donderdag 16.26 Vertrek Arnhem Donderdag 17.18 Vertrek evenaar Donderdag 17.3S Aankomst Genua (S. Limbania) Vrijdag 11.10 uur. Aangezien de boottrein in aansluiting op het m.s. Chr. Huygens op 14 Mei a.s. van Den Haag zal vertrekken, dus juist den dag voor ingang van den zomerdienst, zal uitsluitend deze trein een uur vroeger van de Ned. stations vertrekken, dus vertrek Den Haag 14.30, Utrecht 15.26, Arnhem 16.18 en Zevenaar 16.3S uur. In verband met het gewijzigde vertrek uur van den boottrein dieelen Posterijen mede, dat met ingang van 14 Mei a.s. het sluitingsuur voor de mail eveneens gewij zigd wordt. Deze tijden zullen ongeveer worden als volgt: Voor Amsterdam 10 uur Donderdagsmor gens, voor Den Haag 13.40 Donderdagsmid- dags, voor Rotterdam 11.50 Donderdagsmor gens. Deze tijden zijn vanzelfsprekend aan tusschentijdsche veranderingen onderhevig. Samenvoeging van Zijpe en Callantsoog? B. en W. van Zijpe hebben in overleg met hun ambtgenooten van Callants oog een rapport samengesteld, waarin wordt gepleit voor de samenvoeging beide gemeenten. De zg. nevenraad van Zijpe heeft gisteren met acht tegen drie stemmen, d;e' gemeente raad van Zijpe met zes tegen vier stemmen (een lid was afwezig) besloten aan Ged Staten van Noord-Holland te adviseeren tot samenvoeging der beide gemeenten, De weg naar een vrijer ruilverkeer Rede van den heer Fentener van Vlissingen heeft gisftravond de Nederlandsche Vereen. Voor Vrijhandel een bijeenkomst gehouden, waarin de heer F. H. Fentener van Vlissingen, voorzitter van de Intern. Kamer van Koophandel, een rede heeft -ge houden over het onderwerp: „De weg naar een vrijer ruilverkeer". Na uiteengezet te hebben waarom inter nationale ruil van goederen noodzakelijk behandelde de spreker cje ernstige be lemmeringen welke tegenwoordig aan het ruilverkeer in den weg worden gelegd. De internationale arbeidsverdeeling. zooals nen die vroeger kende, is door de oorlog oor een groot gedeelte onmogelijk ge maakt en er is niet voldoende getracht tot de oude methode terug te keeren. Voorts betoogde spreker, dat érnstige handelsbelemmeringen beteekenen econo mische conflicten tusschen de naties, en er zonder economische vrede geen poli tieke vrede kan zijn. Spr. kwam tot de conclusie, dat, om tot een bevredigend internationaal, ruilverkeer te komen, men: le. De handelsbelemmerin gen moet verminderen, 2e. Weder over sta biele internationale bruikbare ruilmiddelen zal moeten kunnen beschikken, 3e. De mo- jelijkheid van een goed functionneerend internat ionaal credietstelsel moet scheppen en 4e. Het evenwicht tusschen de koop kracht van de verschillende bevolkings groepen moet herstellen. We moeten echter buitengewoon voor zichtig zijn in onze aanvangseischen en daarom is gewenscht, voorloopig alleen te trachten, de twee eerstgenoemde punten te verwezenlijken. Door zoodanige internationale samenwer king. die inderdaad te verwezenlijken is, zal ongetwijfeld het beoogde resultaat wor den bereikt, besloot spr. Groot verlof dienstplichtigen De Minister van Defensie heeft bepaald, dat de maatregel van het langer in werke- lijken dienst houden niet zal worden toe gepast op de dienstplichtigen van de hier onder vermelde groepen of onderdeelen der weermacht, voor wie de eerste oefening op 1 of 2 Mei 1936 eindigt: 1. Zeemacht. 2. Onderofficieren-administrateur, uitge zonderd degenen, die zijn ingedeeld bij de bij sommige regimenten gevormde 5de com pagnie en zijn aangewezen, om voorloopig bij het regiment aanwezig te blijven. 3. Ziekenverplegers. 4. Cavalerie, oppassers en verzorgers. Deze dienstplichtigen zullen op den in de indeelingsbeschikking bepaalden datum in het genot van groot verlof worden ge steld, voor zoover zij niet om een andere bijzondere reden in werkelijken dienst moe ten blijven. Gelgenheid om krachtens art. 35 dor Dienstplichtwet vrijwillig in werkelijken dienst te blijven, bestaat voor hen niet an ders dan voor zooveel dit hun naa wone regelen of bij afzonderlijke ministe rieel© beschikking mocht zijn toegestaan. ROFFELRIJMEN PIETJE LUT. Pietje Lut draagt nooit oranje, Pietje Lut zingt nooit een lied, Pietje Lut steekt nooit de vlag uit, Nee, zoo mal is Pietje niet! Vlaggen en oranje dragen Dat kost centjes, veel te veel! En Oranje-liedjes zingen Dat kost Pietje Lut z'n keel! Pietje Lut, Pietje Lut! Man wat zit je in de put Draag oranje! Steek de vlag! Zing je lied de heele dag! Laat het zien en liooren vent Dat je Nederlander bent! Pietje Lut praat als z'n vader Pietje Lut praat als z'11 moe: Als 't van b i n n e n is in orde Doet 't vanbuiten er niet toe! Vlaggen en oranje dragen, Ach, wat gééft dat allemaal1? En Oranje-liedjes zingen Maakt zoo'n schrikkelijk kabaal Pietje Lut, Pietje Lut! Man wat zit je in de put! Draag oranje! Steek de vlag! Zing je lied de heele dag! Laat het zien en hooren vent Dat je Nederlander bent! Pietje Lut, je bent gewaarschuwd! Wee je botten, Pietje Lut! Weet het wèl als je niet meedoet Want wij zetten je voor schut! Vlaggen en oranje dragen Zullen wij je leeren hoor: Net zoolang tot je bekeerd bent Blazen we je in het oor: Pietje Lut, Pietje Lut! Man wat zit je in de put Draag oranje! Steek de vlag! Zing je lied de heele dag! Laat het zien en hooren vent Dat je Nederlander bent! (Nadruk verboden.) LEO LENS. Bouwkundige Bladen Uitgave Firma G. W, den Boer, Middelburg Wij ontvingen het eerste nummer van dit nieuwe periodiek, gewijd aan de techniek- van het bouwvak, onder redactie van Ir J. II. van don Broek, W. A Maas en Ir H. v. Vreeswijk, met vele figuren uit do architec tenwereld als medewerkers. Het blad wordt zoodanig uitgegeven, dat door opberging in een door de uitgevers beschikbaar gestel.'on losbladigen band een encyclopedisch geheel wordt verkregen. zoodat ieder behandeld onderwerp gemakkelijk is torug te vinden. Volgens het bijgevoegdo prospectus stelt .•Bouwkundige Bladen" zich voor zijn abon- né's te bieden: a de voornaamste nieuwe inzichten en vondsten van technisch en wetenschappe lijk belang voor het bouwbedrijf; fe. de mogelijkheid tot nadere hestudee N.V HOOGEWERf CHABOT h VISSERS WIINHANOEl OEI HUE ROTTEROAM ARNHEM St Viirkide 21 luflerstriat 21 fustb Binmnsingil II Groote voorraad prima belegen wijnen Vraagt prijscourant voor particulieren Bataafsche Brandwaarborg Mij. OpgenctM 1806 ■-Gravonnoga .Watwnda No. 28 Telefoon 11 7623 ACTIEVE AGENTEN GEVRAAGD ring van de behandelde onderwerpen, waar toe de redactie de origineelen dei- voor naamste Binnen- en Buitonlands'he publi caties ter beschikking van abonné's houdt; c. gratis exact en objectief advies in moei lijkheden bij materiaal in e.u constructie van bouw-ondtrdeclen. Bovendien ligt bet in de bedoeling een Bibliografie bij te houden van de literatuur van het bouwvak, waaronder begrepen de handboeken van de 5 laatste jaren. BURGEMEESTERS

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5