Jlktuue grii&ctft (ümtrattl Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken PASCHEN CORSETS ELASTIEKE KOUSEN SIMONIS Sbormimentsprtjs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 -f portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending430 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/i Cu Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5753 ZATERDAG 11 APRIL 1936 15e Jaargang £DfttrteTttieprij?en: Van I tot 5 regels 1.17 7» Elke regel meer 022'lt Ingezonden Mededeelingetl van 1—5 regels 230 Elke regel meer 045 Voor bet bevragen aan 1 bureau V wordt berekend ƒ0.10 Wegens Paschen zal Maandag geen nummer van ons blad ver schijnen Opstanding en leven Leven wij in een wereld des doods? Sterft de menschengemeenschap lang zaam maar zeker de dood der ontbinding van volk en ras en maatschappij? Nadert niet alleen de ondergang „des Abend- landes". maar ook van het ontwakende Morgenland en van het machtige Westen? Zijn dat nog vragen of is het tastbare werkelijkheid? In Abessinië waart tus- schen bergketens en ravijnen de dood van gifgas en brandbom. In Mexico ver moordt een bende met dynamiet de trein- passagiers. Overstroomingen, sneeuw stormen, aardbevingen, koudegolven, vul kaanexplosies teisteren Oost en West en verspreiden dood en verderf. Veemgerichten, revoluties, strafexpedi ties. publieke en gecamoufleerde moord partijen eischen vele slachtoffers. En. om niet te vergeten: de zelfmoord neemt hand over hand toe; het pessimisme verslaat zijn duizenden en stort ze in de dood Paaschfeest! Opstandingsjubel! Le vensmoed. Eeuwigheidslicht. Maar wie kan daarover spreken in deze somberste aller tijden; in deze ster vende wereld? Want waarlijk, de schets, welke wij daarvan gaven, was opper vlakkig, onvoltooid; gaf slechts een flauw beeld van de ontzettende, eigenlijk niet te beschrijven werkelijkheid. Hebt gij ze niet menigmaal ontmoet, die met „velen twijfelmoedig vragen: wie zal ons 't goede toch doen zien?" doch de rest van het vers niet kennen, maar ontkennen? De straten, de huizen, de bioscopen zijn vol Van deze menschen. Vindt men ze in de kerken nooit? Verkondigt dan de pessimist de leer der waarheid? Heeft de vragensmoede gelijk: „Er is geen priester, die hem ver klaart; in raadslen wandelt de mensch op aard"? En zeg nu niet, dat dit alleen de we reld en niet de Christenen raakt. Wat een Kerkbode nu een halve eeuw geleden schreef, is nóg waar: „Het liefst viert men de goede Vrijdag en de stille week. Men gaat dan met Nicodemus en Jozef van Arimathéa naar de grafspelonk, om daar den Heere Jezus nog eens neer te leggen en roerende lofredenen op Hem te houden. Naar den hemel, vanwaar de engel kwam, die de steen van het afwentelde, blikt men niet of nauwlijks op: in het graf staart men des te dieper". Het schijnt zoo gemakkelijk niet te zijn om Paaschfeest te vieren, als sommigen het in een hallelujah-stemming wel eens voorstellen. Hoe kan dat en hoe komt dat? Zou de hoofdoorzaak niet deze zijn. dat we niet met inzet van heel onze per soon in de kracht des geloofs strijden tegende dood? Kennen wij hem wel voldoende als onze vijand en beschou wen velen hem niet als bondgenoot? De redeneering der wereld is deze: aan de dood is nu eenmaal niet te ont komen, en dat is vreeselijk; maar an derzijds maakt hij een einde aan de narig heid van dit leven en daarom brengt deze natuurnoodwendigheid een kille rust. Maar ónze redeneering mag dit nim mer zijn. Van de Paaschjubel dringt toch altijd nog wel dit tot ons door, dat Jezus de dood overwonnen heeft en het leven aan het licht bracht. De dood zal niet heerschen, noch in deze noch in de toe komende eeuw. Want versta dit wel. De kracht der Opstanding van Jezus Christus werkt óók door in heel Gods schepping en in de menschenmaatschappij van alle eeuw. God laat de wereld niet wegkwijnen en wegsterven, langzaam verterend als het lichaam, waarin de infectie niet te keeren is. De wereld zal vergaan in het jongste gericht; maar een langzaam verkwijnende dood zal zij niet sterven. Hierin ligt onze troost, maar ook onze roeping. Christus is opgestaan en heeft daardoor de waarheid en het leven aan het licht gebracht. Pilatus had in de moeilijke procedure tot op zekere hoogte recht om te vragen: wat is waarheid? Want de getuigen spraken elkander tegen; de overpriesters probeerden het met de macht van het slagwoord en Petrus had de leugen lief. Maar Jezus handhaafde de Waarheid, omdat Hij zelf de Waarheid is. En daar om kon. ja moest Hij over de leugen des doods triumfeeren. Hij stond op. En als zijn discipelen èn Petrus bij het graf komen, dan zegt de engel: Zoekt gij den levende bij de dooden? Gedenkt, hoe Hij tot U gespro ken heeft. Straks zegt Jezus tot de Em maüsgangers hetzelfde: waarom gelooft gij de waarheid dzr profeten niet. In de oproep der discipelen èn van Petrus is act niet anders; zóóals Ik u gezegd Heb. Waarlijk opgestaan. Paschen. Nu zingt er in mijn ziel een lofzang, Hem ter eere: De Heere, onze Heer, is waarlijk opgestaan! De dag van Gods gena breekt jubelend zich baan. Geen dood, geen duivel kan den Vorst des Levens keeren. Hij deelt Zijn volk de buit: Zijn rijkdom aan de armen, De vrijheid aan den slaaf, den blinde het gezicht Den doove het gehoor, den doode 't levenslicht. Hij draagt de lammeren, de kleinen, in Zijn armen. De Heer is opgestaanDe Hoop van hen die vielen, Gebeten door de slang, op 't pad door de woestijn. Op Hem zal nooit vergeefs uw oog geslagen zijn. Aanschouw den Christus Gods, den Redder onzer zielen! (Nadruk verboden.) LEO LENS. En wanneer allen met Jezus samenzijn weer hetzelfde: dit zijn de woorden, welke Ik tot u sprak. Zoo overwon de Waarheid en werd het leven aan het licht gebracht. En Gods kinderen putten uit de Opstanding kracht om tegen de dood. welke heerscht in hun leden, in hun leven en in de levensge meenschap der menschen te strijden. Hij overwon de dood; wij worden door zijn Kracht opgewekt tot een nieuw leven en tot strijd tegen de verdervende mach ten van zonde en dood; wij begeeren Hem als Koning over ons hart en op elk terrein des levens. Want dan pas kunnen strijden tegen de dood en zijn tra wanten; dat zijn: oorlog, honger, mis daad, armoede, onrecht, zelfzucht, mam- mondienst. ziekte, leugen, diefstal, onze delijkheid. schending van Gods dag en verachting van Zijn Woord: aanranding van het gezag, opstand en revolutie. Het is een lange lijst; niet van zwak heden, gebréken en tekortkomingen: maar van zonden des doods, opkomend uit de verscheuring van ons leven. Het zijn vijandige machten, tegen welke we ten bloede toe hebben te strijden. Doch wij kunnen niet ondergaan, in dien de kracht der Opstanding in ons werkt. Dan zullen wij triumfeeren. En de heerlijkheid beërven. Naar ziel en lichaam beide. Laat ons dat laatste niet vergeten. De Opstanding was werkelijkheid: het lichaam van Jezus verrees uit het graf. Daarmee is alle overgeestelijkheid ver oordeeld, welke onverschillig staat tegen over het stoffelijke en maatschappelijke leven; en die in vrome dwaling zegt: Komt enkel op de zaligheid der ziel in. Neen. waar het op aankomt, dat is op de eer van onzen Koning, die opgestaan is en zich zelf levend vertoond heeft met vele gewisse kenteekenen en die de we reld en wat daarin is zal louteren maar ook voor het eeuwige leven bewaren. De komende Grondwetsherziening Instelling van een Derde Kamer? In een te Roozendaal gehouden rede deel- ue de heer Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer mede, dat er op de regeeringsbu- reaux hard gewerkt wordt aan de voorbe reiding tot grondwetsherziening, waarvan de voorstellen indien de teekenen niet bedriegen, einde van dit jaar in de Kamer venvacht kunnen worden, teneinde de al- wikkeling van de behandeling te kunnen doen samenvallen met de periodieke kamer verkiezing vari 1937. Deze verkiezingen zullen, aldus spr., van groot belang zijn vooral ook omdat in ver band met deze Grondwetsherziening, de in stelling van een Derde Kamer een So ciale Kamer van groote invloed zal zijn >p de ordening in de toekomst vam tal van .'erhoudingen in het sociaal-economisch- en bedrijfsleven. Lt.gen. H. Kemper t Te Merano is op 67-jarigen leeftijd overleden de gep. lt-gen. der artillerie H. Kemper. In de moeilijke mobilisatiejaren en wel op 1 December 1915 werd generaal Kemper bij den grooten staf benoemd tot inspec teur van het militair onderwijs, doch reeds enkele dagen later, nl. 7 December, werd hij aangewezen voorde waarneming van do betrekking van gouverneur der Residentie. Op 11 Mei 1919 werd hem onder dankbetui ging voor de den lande bewezen diensten eervol ontslag verleend. Generaal Kemper was o.m. lid van de in Januari 1910 ingestelde staatscommissie tot het voorbereiden van voorstellen aan de regeering tot reorganisatie van het mili tair onderwijs. In 1920 werd hem bij Kon besluit van 26 Augustus de titulaire rang van luit-gen. toegekend. De thans ontslapen opper-officier was Ridder in de Orde van Oranje-Nsssau en. xaa den KaderL Lseusj H. M. de Koningin naar de Primavera Naar wij vernemen, zal H. M. de Koningin Woensdagmorgen om kwart over elf eei zoek aan de Primavera brengen. In den loop van gistermiddag bracht de Zwitserscbe gezant, Z.Exc. Arthur de Pury met mevrouw een langdurig bezoek aan het bloemenfesfijn, terwijl Z.Exc. Minister mr. J. A. de Wilde en mevrouw van hun be langstelling deden blijken voor de Prima- Ondanks den vacantietijd kwamen toch eenige onderwijzers met een vierhoiiderdtal kinderen alsmede de Tuinbouwschool Baren- drecht de Rotterdamschc voorjaars-bloemen- tentoonstelling bezoeken. Rotterdam krijgt weer kasgeld B. en W. hebben nog 2 millioen bezuiniging aangeboden en voor 1937 een sluitende begrooting beloofd In ee» nota vap wijziging vaq de ont- werp-begrooting 1936 hebben B. en W. van Rotterdam nieuwe bezuinigingen aan (Jen gemeenteraad voorgesteld tot een bruto- bedrag van 2.025.000 en netto van 1.565.000 Voor 1936 blijft een tekort geraamd van 2.300.000. Blijkens de gepubliceerde brief wisseling met den Minister van Financiën is de Regeering desondanks bereid weer kasgeld leeningen aan Rotterdam te verstrek ken, mits het gemeentebestuur aan verdere gezondmaking van het gemeentelijk budget zijn medewerking verleent en daarvan blük geeft door uiterlijk 1 September a.s. voor 1937 een begrooting in te dienen, welke, af gezien van de nadeelige sloten van vorige jaren sluitend is. B. en W. hebben zich met deze voorwaar de accoord verklaard en thans dringend ver zocht om toekenning van een kasgeldleening groot 6.500.000. Burgemeester L. W. B. A. Mulder Gaat Ovezand en Driewegen verlaten De heer L. W. B. A. M u 1 d e r we hebben het reeds in het kort vermeld heeft zich om gezondheidsredenen ge noodzaakt gezien zijn ontslag aan te vragen als Burgemeester van Ovezand en Burgemeester-secretaris van Drie wegen. Velen zullen dezen echten Burgervader, die om zijn kennis werkijver, volhardend heid en oprechtheid, veler harten won. mis- Lambertus Willem Barend Anne Mulder werd 8 Juni 1877 te Breskens geboren. Zijn vader was de alom geachte en beminde D. Mulder, destijds Burgemeester van Ovezand. Nisse en Driewpgen. Reeds op 26-jarigen leeftijd zag hij zich tot Burgemeester van 's-Heer Abtskerke be noemd. In November 1920 volgde bij zijn vader op als Burgemeester van Ovezand en Burgemeester-secretaris wan Driewegen. Verder was hij tal van jaren Ontvanger- Griffièr van het Waterschap Ovezand; lid der voormalige Gezondheidscommissie te Goes; bestuurslid en waarnemend secretaris van de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom; voorzitter van het Zeeuwsehe Sup pletiefonds „Draagt elkanders lasten"; Ker kelijk ontvanger der Ned. Herv Gemeenten te Driewegen en Ovezand, van welke laatste hij tevens secretaris was In deze vereenigingen had Burgemeester Mulder een werkzaam aandeel. Hij was een zwoeger in den waren zin van het woord. Hij won het hart der bevolking en staat overal boog aangeschreven. Doch niet alleen op ambtelijk terrein strekten zich de werkzaamheden van den heer Mulder uit. Ook op kerkelijk en poli tiek gebied beeft hij zijn sporen verdiend. Vele Ned. Hervormden zullen zich nog wel herinneren, dat hij als hulpprediker optrad in vele Zeeuwsehe gemeenten. Hij las dau niet, maar memoreerde alles. Burgemeester Mulder is lid der A.R.-partij, en vooral in zijn jongelingsjaren heeft hij voor baar beginselen geijverd. Op lateren leeftijd bleef bij. mede door zijn burge meestersambt meer op den achtergrond. Onze melk- en zuivelovervloed In het Landbouwblad nemen -wij op een uitvoerig ondexhoud met een deskundige övei' oöza - [«Ui. so, Zuivel-ovei'ïloed. HET FEEST VAN BLOEMEN EN BLOESEMS Kleurende bollenvelden Veel bloemenweelde te genieten De centrale commissie tot bevorde ring van vreemdelingenverkeer in de bloembollenstreek te Hillegom deelt mede. dat allcrwege in de bloembol lenstreek dc velden thans beginnen te kleuren. De narcissen staan in vollen bloei, terwijl ook de hyacinthen reeds veel schoons laten zien. Met wat zonnig weer zullen deze met Paschen volop bloeien. Zoo de Paaschdagen nog niet de bloemendagen zijn, het zullen in elk geval dagen zijn, waarop men veel bloemenweelde genieten kan. De bloeiende Betuwe Naar alle waarschijnlijkheid zullen de kersen en pereboomen in de Be tuwe. tegen 19 April in bloei staan. De appelboomen, de boomen, die de mooiste bloesem dragen, zullen pas een k anderhalve week later bloeien, terwijl de bloei van kersen en peren dan nog niet zal zijn afgeloopen. Te gen het einde van April mag men dus verwachten dat de Betuwe in vollen bloesemtooi zal zijn. Tiel in feestgewaad De Verceniging voor Vreemdelingenver keer t$ Tied beeft dit jaar, in samenwer king met verschillende instanties op toe ristisch gebied een plan ontworpen om meer nog dan voorheen het bezoek voor de tooristen zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De hoofdstraten in de binnenstad zullen alle op uniforme wijze worden versierd. Eere poorten, in stijl met de bloeiende boom gaarden, zullen worden opgericht. Een extra-parkeerterrein zorgt voor voldoende ruimte voor 1000 auto's, terwijl als bijzon dere aantrekkelijkheid, de directie van de maatschappij „De Betuwe" zich bereid heeft verklaard alle bezoekers aan de Betuwe in de gelegenheid te stellen haar fabrieken te bezichtigen. Op werkdagen is .de fabriqk in werking te zien. Op. Zaterdagen zullen verschillende machines in werking worden-getoond. Een fotowedstrijd voor amateurs wordt georga niseerd, terwijl niet de belangrijkste café's en restaurants een regeling is getroffen om de toeristen gelegenheid te geven tegen ge reduceerde prijzen den inwendigen mensch te versterken. De Nederlandsche Ambulance Bevindt zich nog te Dessie Het hoofdbestuur van het Nederland sche Roode Kruis deelt mede, bericht te hebben ontvangen, dat jhr dr van der Does. chirurg bij de Nederlandsche Roo de Kruis-ambulance in Abessinië, op 4 April van Addis Abeba naar Djiboeti is vertrokken, om zich daar in te sche pen, teneinde naar Nederland terug te keeren. Voorts is aan het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis geble ken, dat de Nederlandsche Ambulance zich nog te Dessie bevindt, aangezien de heeren ir de Vries en dr Veeneklaas op 5 April van Addis Abeba naar Dessie zijn teruggekeerd. Verscheidene dagen heeft, men in Neder land in ongerustheid verkeerd over het lot an de Nederlandsche ambulance, waarvan men taal noch teeken hoorde. Van de zijde van familie van het perso neel dér ambulance vernemen wij, dat men gisteren voor het eerst sinds begin Maart weer post uit Dessié heeft ontvangen. Alle leden van de ambulance maken het uit stekend. Kistenfabrieken en de veilingen Een conflict in het Westland Men schrijft ons: Tusschen de YVestlandsche kistenfabri kanten en de groenten- en fruitveiling Naaldwijk, is dezer dagen, naar aanleiding van een aanbesteding voor de levering van het veilingfust, pen conflict ontstaan, als gevolg van bet feit, dat., naar het oordeel van dit veilingbestuur de Westlandsche kis tenfabrikanten door vorming van een trust, hooger prijzen wilde bedingen. Van de zijde der genoemde fabrikanten, deelt men ons mede, dat zulks evenwel on juist is, doch, dat bet hier slechts betreft een poging tot zelfbehoud van de kisten- industrie. In den laatsten tijd hebben reeds meer malen fnancieele debacles plaats gevonden in de kistenindustrie. als een gevolg van de moordende concurrentie bij de inschrijvin gen voor het Westlandsche veilingfust Teneinde de fabrieken niet stop te moeten zetten, en pp bepaalden tijd geld in handen te krijgen, wérd meermalen beneden kost prijs ingeschreven, zoodat bet vrijwel on mogelijk was om op deze wijze de industrie in stand te houden. Als gevolg hiervan heb ben de Westlandsche kistenfabrikanten he- prekingen gevoerd, teneinde te voorkomen dat iets dergelijks, meer plaats vindt daar zulks tot ondergang van alle bedrijven moet leiden. Doordat de hout exporteerende landen, •aarbij ook Rutland zich aaneésloten heeft, in overeengekomen, reeelend on te treden bij den hout export, stiigen de hout prijzen en zullen ze noe stijgen zoodat de situatie steeds moeilijker wordt Dat de prijs van 't fust sinds 't vorig jaar niet noemenswaard is verhoogd, ondanks dit feit. is wel bij de aanbesteding voor het veilingfust te Naald wijk gebleken, toen de prijs slecht* enkele €89 in onz' natie, De Sigaar met reputatie. dubbeltjes per honderd kisten verschilde. Toch meende het Naaldwijkscho veiling- bestuur de levering niet te moeten gunnen en naar verluidt zou voor een hooger be drag buiten het Westland de order ge plaatst zijn. Met den Bond Westland worden nu be sprekingen gevoerd, teneinde te komen tot een regeling van de aanbestedingen, die nog zullen plaats vinden. De moeilijkheden bij de Glasfabriek Leerdam Ontslag der werklieden uitgesteld Donderdagmiddag zijn op het depar tement van Handel besprekingen ge voerd tnsschen het bestuur van de Glas fabriek Leerdam en minister Gelissen. Het resultaat van deze conferentie is geweest, dat het ontslag van de werk. lieden van Leerdam voorloopig een week is uitgesteld. Intusschen blijft het overleg tusschen den minister en de glasindustrie over de reorganisatie van de N.V. Glasfa briek Leerdam voortgaan. Conferentie met minister Gelissen Na afloop van de conferentie met den Minister hebben commissarissen en directie •van de glasfabriek Leerdam Donderdag avond te Utrecht nog een bespreking gehou den met de hoofdbesturen der personeels organisaties. Na afloop werd meegedeeld, dat omtrent het eventueel voortzetten of staken van het bedrijf nog niets vaststaat, wel zal volgende week gedeeltelijk worden voortgewerkt. Dit „gedeeltelijk" slaat niet op het aantal werkuren, naar we bij infor matie in Den Haag vernamen. Dat ten departemente bet overleg zal wor den voortgezet, doet eenige hoop koesleren, dat ten slotte een oplossing zal worden ge vonden. Twee locomotieven in botsing Geen persoonlijke ongelukken Hedenmorgen om 6 uur is op het stations emplacement te Oldenzaal de locomotief van een ïjlgoederentrein in botsing geko men met een losse locomotief. Deze laatste was bestemd voor den D-trein naar Amster dam, en werd juist gerangeerd om voor den trein gekoppeld te worden. Hierbij heeft de machinist de locomotief te ver over den x sei laten rijden. Toen hij bemerkte, dat een goederentrein in aantocht was, heeft hij de machine snel achteruit laten rijden, doch een botsing was niet meer te voorkomen. Beide locomotieven, alsmede een bagagewa gen van den goederentrein, werden ernstig beschadigd, terwijl de wissel, waarover ge rangeerd werd, gedeeltelijk vernield en de rails omgebogen werden. Het verkeer over twee lijnen was hierdoor gestremd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Felle brand te Snakkerburen Zes arbeiderswoningen vernield Gistermiddag omstreeks 1 uur brak brand uit in een blok van zes arbeiders woningen iii de buurtschap Snakker buren bij Leeuwarden. Het blok woningen werd bewoond door de familie J. Kabel, van beroep sigarenmaker, voorts door J. Jurrema, H. Bottema, P. Ro- zema en W. de Boer, allen arbeiders, en de weduwe Van der Heide, De brand is ontstaan in de woning van Jurrema, waar een brandend petroleum toe stel stond. Toen de bewoonster haar doch tertje, dat wegliep, wilde tegenhouden, stootte zij tegen hert toestel, dat omviel. Oe wegvloeiende petroleum vatte oogenblikke- lijk vlam en wegspattende vonken kwamen terecht in het beddegoed, da. in de nabij heid van het toestel lag. Spoedig stond d9 woning in lichte laaie. Het vuur zette zijn vernielende taak voort en in een minimum van tijd waren ook de andere woningen aangetast, waarvan alle bovenverdiepingen een laaiende vuurpoel vormden. Slechts een gedeelte van de inboedels kon worden gered. De Huizumer brandweer was met drie en 3 Leeuwarder met een straal ter plaatse. Zij tastten den brand aan de voorzijde aan den achterkant aan. Tegen de enorme watermassa's was het vuur niet bestand, zoodat men het spoedig bedwongpn had. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Oplichter gearresteerd Aantal geestelijken beetgenomen voor f 150 In het begiu vari deze week werd namens den burgemeester van Montfoort per radio medegedeeld, dat de 21-jarige S., die- wegens verduistering van een bedrag van ongeveer f 70 ten nadeele van zijn patroon Monster had verlaten, thans vermoedelijk zich te Delft ophield, waar hij trachtie R.-K geestelijken ot de lichten. Gisteravond werd S gearresteerd. 'i>«n mi ;irh vervoer tan de pastorie in do S.-hmim draaf ie Delft Bij zijn verhoor oekend. hij. dat ii| -e.i i- inde Maart ongeveer 25 geestelijken v.» >i ten bedrag van ongeveer f 150 had opge licht. S. is reeds eerder wegens oplichting veroordeeld tot vier maanden voorwaarde, lijke gevangenisstraf, welke straf hij nu wel zal moeien oudergaan. BUIKBANDEN BREUKBANDEN SPECIALITEIT ANNO 1846 3 RIVIERVISMARKT DEN HAAG C E E N FILIALEN VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer besfaaf uit VIER bladen en het Zondagsblad Onderhond met een deskundige over onze melk- en boterovervloed. In Midden-Nederland zal een luchtbe schermingsoefening worden gehouden op 23 April. De Locarnomogendheden hebben be sloten, de verzoeningspogingen met Duitschland voort te zetten. Het luchtschip „Hindenburg" is gister avond behouden in Friedrichshafen ge land. De commissie van dertien zal na de Paschen de inleidende vredesbesprekin gen houden met Wolde Mariam en een Italiaanschen afgevaardigde. Te Amsterdam is de jaarvergadering ge- houden van dc Vereen, van Leeraren van het Christelijk Middelbaar Onderwijs. Bij Heerenveen is een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee personen zwaar zijn gewond De Nederlandsche ambulance bevindt zicfi nog te Dessie. B. en W. van Botterdam hebben thans zoodanig bezuinigddat voor 1937 een slui- tende begrooting kan worden aangeboden. IVoorspoedig Paschen RIJDT FISK! Op den hoek Zeestraat-Sand Ambacht straat te 's-Gravenzande reed Vrijdag, middag de motorrijder O., uit Delft, in vol 1-9 vaart tegen een autobus op, tengevolge waarvan de jongeman verschillende vrij ernstige verwondingen aan hoofd en been^n opliep. Nadat een voorloopig verband was gelegd, is O. per auto naar zijn woning te Delft vervoerd. Aan Paschen is het Zondagsblad van deze week voor een groot de.el gewijd. Als vanzelf handelt daarover thans de meditatie; ook werden eenige Paasch-gedichten opge nomen. Voorts een interessant artikel over Paaschgebruiken binnen en buiten onze grenzen. Dr J. Karsemeijer schrijft in de Letterkundige Rubriek over Mevr. A, L. G. Bosboom-Tous- saint, wier 50-jarige sterfdag op 13 April herdacht wordt. Ook de verdere inhoud is als steeds goed verzorgd: Zielkun dige en Opvoedkundige Brieven, Binnen- en Buitenlandsch Over zicht, Vervolgverhalen voor vol wassenen, kinderen en kleuters. Kort Verhaal, Damrubriek Kruiswoordraadsel, Kmrt> rta ant met bijvoegsels voor kleuters. Vooral de talrijke illustraties zijn deze week uitstekend ge slaagd. Dit gratis-bijvoegsel van ons blad kan, wat inhoud en afwer king betreft, de vergt lijking doorstaan met elk Chr. tijd schrift voor het huisgezin Elk' weck bestaat 't uit li hl t: 'V.i'irh Maak hen dan s.v.p. tens op- merkzaam op Zondagsblad

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1