Nieuwe Leidsche Courant STADSNIEUWS ZATERDAG 28 MAART 1936 TWEEDE BLAD PAG. 6 Gemeenteraad De eerstvolgende zitting van den Leid- sc.hen Gemeenteraad zal hoogstwaarschijn lijk plaats vinden op Maandag 6 April a.s. in het N'utsgebouw. De Stedelijke Lichtfabrieken en de Installateurs Jaarverslag van 'de Contact-Commissie Verschenen is het jaarverslag over 1935 Van de contact-commissie tusschen de Ste delijke Lichtfabrieken en de erkende instal lateurs. In de samenstelling van de onder afdeling Gas kwam dit jaar geen wijziging. Bij de electrotechnische installateurs vou iden in het begin van dit jaar dc volgen de mutaties plaats. Ingevolge besluit van de L.I.V. kwam de heer W. Zwart weer terug als „gedelegeerde in de plaats van den heer M. E. Zitman, welke laatste gewoon lid •bleef ter vervanging van den heer C. J. Eggink, die uit de commissie trad. De heer J. A. Beurze, die namens „St. An- tonius" in de contactcommissie zitting had, stond zijn plaats af aan den heer H. L. J. Tobé. De pogingen, in dit jaar ondeimomcn om te voorzien in de vacature van den neu tralen voorzitter, werden helaas niet met succes bekroond. Het directe gevolg hiervan was. dat, .behalve één vergadering in de aanvang van het jaar onder leiding van den directeur der Lichtfabrieken, de volledige contact-commissie niet meer vergaderde. Daarentegen vonden de bijeenkomsten van de beide uitvoeringscommissies het geheele jaar door regelmatig plaats. In Maart werd met het bestuur der Gas- federatie een regeling getroffen om het mo gelijk te maken, dat een erkend gasinstal- lateur, niet georganiseerd zijnde in één der gefedereerde bonden, rechtstreeks lid kan worden van de Federatie en zoodoende dus ook van de voordeelen van de samenwer king kan profiteeren. Nadat eind Augustus de raad tot een alge meene verlaging der electriciteitstarieven had besloten, werd hieraan op ruime schaal bekendheid gegeven, terwijl op 16 October de hoofdinspecteur J. K. Zierfuss in een fe- deratievergadering een uiteenzetting gaf aan de gezamenlijke electrotechnische installa teurs. De Gasfederatie ging in November over lot de inrichting van een vakcursus. Practisch gesproken is het heele jaar door aan de orde geweest het advies van de mid- denstandsraad aan de regeering om te ko men tot stopzetting van de verkoop van ver- bruikstoestellen door Overheidsbedrijven, resp. de opheffing van toonkamers der be drijven. Aan de besturen der beide federa ties is verzocht de hoofdbesturen van de bij baar aangesloten organisaties in te lichten pmtrent de te Leiden geldende regelingen. Het eerste werkfondswerk aanbesteed Het verbeteren van den Haarlemmerweg Gister is door den directeur van Gemeente werken aanbesteed het eerste van de vier werken die uit het Werkfonds zullen worden bekostigd, nml. het leggen van een stam- riool, het maken van een betonschoeiing, het dempen van een een gedeelte sloot en het uitvoeren van grond- en verhardingsvverken tot verbetering van den Haarlemmerweg, tusschen Musschenbroekstraat en de zoom tder stadsbebouwing. Ingekomen waren 24 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: A. J. de Later en P. H. Meyer, Oegstgeest f 30.500; P. Broeken, Breda f 29.999; Gebrs. Visser, Wassenaar f 29.800; Verwater en Co.. Teteringen f 29.480; P. Vollebregt, Oegstgeest f 29.200; H: C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden i 28.447; L. Timmer, Dordrecht f 27.800; A. J. Langeveld, Leiden f 27.272; G. Bruno van Hoek, Delft f26.550; Gebr. A. en -T. den Ouden, f 26.750; de Winter en Van Weeren, Leiden f 26.400; Gebrs. L. en J. Broeren f 25.800; Gesman en Zoetermeyer, Alphen f25.390; E. Sanders en Co., Gouda f 25.300; WetL H. v. Driel, Koudekei-k f 24.980; A Voordauw, Zoeterwoude f 24.600; H. Bun schoten, Leiden f 24.473; C. A. Langeveld. Alphen f 24.275; W. v. Beek, Leiden f 23.840; v. d. Geer en Stuifzand, Leiden f 23.800; E v. d. Berg en Co., Leiden f 23.230; M. Koning, Leiden f 22.800; C. Godschalk, Leiden f 22.760; M. Ti.mmerj Leiden f 22.000, Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken dienst In gebouw Prediker vergaderde de afd. Leiden van den Ned. Chr. Bond van Per soneel in Publieken Dienst, onder leiding .van den voorzitter, den heer W. Veerman. Na gebruikelijke opening en lezing der notulen volgden enkele voor de leden be langrijke mededeelingen. Daarna had het officieele afscheid plaats van de heeren W, P. E. Broers en J. J. Kui- venhoven, resp. secretaris en penningmees ter der afdeeling. In een van grote waardeering getuigende toespraak dankte de voorzitter de beide scheidende bestuurders voor het werk, dat zij gedurende vele jaren met volle toewij ding voor den bond hebben verricht Als een bewijs van waardeering bood spr. namens de afdeeling den heer Broers een fraaie leeglamp en den heer Kuivenhoven een pc'n- dule-klok aan. Zichtbaar verrast dankten beiden voor de mooie geschenken en vriendelijke woor den, tot hen gericht Vervolgens had de installatie plaats van 'de nieuwe bestuurders de heeren A. van Bemmel en W. J. Borsman. Middernachtzending Op Maandag 30 Maart des avonds 8 uur hoopt de Middernachtzendingsvereeniging, in samenwerking met de Chr. Vrouwenbond een Openbare Samenkomst te beleggen, waar als sprekers hopen op te treden: Mr. P. B. Bonman, lid van het Hoofdbestuur. Onder werp: De gevai'en van het N. Malthusianis me; E. C. Brusse, lid v. d. Voogdijraad, over De gevaren voor onze jeugl. De samenkomst zal plaats hebben in het Gebouw Rehoboth, Rapenburg 10. De toe gang is vrij, terwijl voor muzikale afwisse ling wordt zorg Oproeping van dienstplichtigen Van het 4e Reg. InL De commandant van het 4e Regiment In fanterie verzoekt ons het volgende te wil len opnemen in ons blad: Bij 't 4e Regiment Infanterie kunnen nog ongeveer 80 dienstplichtigen tijdelijk onder de wapenen komen ter vervanging van hen, die door de buitengewone omstandigheden op 14 Maart niet met groot verlof konden vertrekken. Zij, die zich schriftelijk aanmelden bij 4 R. I behooren van go§d gedrag te zijn en moeten zich verbinden om in werkelijken dienst te blijven zoolang deze buitengewone omstandigheden duren. Tentoonstelling in de Lakenhal Werken van Louis Hartz Gistermiddag is in tegenwoordigheid van een zeer groot aantal belangstellenden in het Stedelijk Museum „De Lakenhal" onder auspiciën van de Leidsche kunstyereeni- ging, een tentoonstelling geopend van na gelaten werk van den schilder Louis Hartz. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den oud-burgemeester van Leiden, Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar, die een van hem door den heer Hartz geschilderd portret voor de expositie had afgestaan, voorts de professoren Dr. L. van Itallie en Dr. B. G. Esoher, den directeur van „De Lakenhal", den heer A. Coert en verschillende leden van de Commissie voor het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal", terwijl ook mevr. Wed. Hartz bij dc opening tegemvoordig was. De Voorzitter van de Leidsohe Kunstver- eeniging, Mr. J. Slagter, sprak een kort openingswoord. Het werk van Hartz, aldus spr. is onder ons allen wel zoo goed be kend, dat ik er hier niet veel van behoef te zeggen. Hartz heeft een groot werk na gelaten en daaruit blijkt reeds genoegzaam hoe hard en met hoeveel toewijding hij heeft gewerkt Hij heeft niet behoord tot die schilders, die de schilderkunst een nieuwe vlucht hebben doen nemen. Maar dit neemt niet weg, dat hij met de hem geschonken gaven heeft gewoekerd. Hij heeft nooit iets meer willen geven, dan hij kon. Dat is de verdienste der eenvoudig heid. Het is zeker de moeite waard op te merken, dat in elke periode in de sohilder- kunst. niet iedereen kan behooren tot de genen die vooruit stormen. Hartz heeft op zijn manier gewerkt met betgeen in een tijdvak bereikt was en hij heeft dat ge daan eerlijk en eenvoudig, Spr. wenscht mevr. Hartz toe. dat deze tentoonstelling het hare tot de roem van haar man moge bijdragen. Daarna werd de tentoonstelling, die voor een zeer groot gedeelte bestaat uit por tretten en stillevens, bezichtigd. Vereen, tot bevordering van de opleiding tot instrumentmaker. Jaarverslag over 1935 |j In de gisteravond gehouden jaarvergade ring van do Vereen, tot bevordering van de opleiding tot Instrumentmaker, in het Ka- merlingh Onnes-laboratorium, bracht de se cretaris, dr C. A. Crommelin, zijn jaarverslag uit, waaraan het volgende is- ontleend: Het aantal leden der Vereeniging onder ging een kleine vermeerdering, wij verloren door bedanken 11 leden, 17 nieuwe leden traden toe, zoodat het aantal op 31 Decem ber 1935 bedroe 248. Het bestuur is thans bezig met krachtige pogingen tot het wer ven van nieuwe leden. Het bestuur was na de verkiezing aldus: Prof. Dr. W. J. de Haas, Voorzitter; Prof. Dr W. H. Keesom, Onder-Voorz.; Dr. C. A. Crommelin, secr.-penningm.; Prof. Dr H. B. Dorgelo; j\$\ P. J. Idenlburg; Dr. E. Oos terhuis: A. L. Hengeveld. De toestand der geldmiddelen eischte bij zondere voorzichtigheid en zorg. Een ver meerdering der inkomsten werd verkregen door evenals het vorige jaar zoowel van de deelnemers aan de examens als van die aan de vacantiecursussen een bijdrage van 10 te vorderen. Op deze wijze is het gelukt de vereischte vermindering der exploitatiekos ten te verkrijgen. Het aantal leerlingen bedroeg bij den aan vang des jaars 75. Gedurende het jaar 1935 verlieten ons 15 leerlingen: één werd ge plaatst als instrumentmaker bij de Verifica tie van 's Rijks-Zeeinstrumenten te Leiden, één als preparateur-technicus bij het Labo ratorium voor physische Chemie te Gent, één als instrumentmaker bij den Rijksstudie dienst voor de Luchtvaart te Amsterdam; één als tijdelijk instrumentmaker op het vliegveld Soesterberg, één als amanuensis aan het Phonetisch Laboratorium to Am sterdam, één als instrumentmaker bij de metaahvarenfabriek G. de Goederen te Woerden, één als instrumentmaker bij de Bataafsche Petroleum Maatschappij te Cu rasao, één kon de opleiding niet bekostigen, één kon de Avondschool van M.S.G. niet vol gen, twee vertrokken tot het vervullen van hun militairen dienstplicht, drie werden ge plaatst als instrumentmaker bij de K.L.M. te Schiphol. Toegelaten werden 16 nieuw© leerlingen, komende van de ambachtsscholen te Alk maar, Amsterdam, Deventer, Den Haag. Haarlem, Hoogeveen, Leiden, Rotterdam, Soheveningen en Schiedam. De plaatsing van de oudere leerlingen in voor hen passende betrekkingen, heeft dit jaar, ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden, evenmin als in de vorige jaren moei lijkheden opgeleverd. Herhaaldelijk hebben wij zelfs aanvragen om werkkrachten der opleiding ontvangen, zonder hieraan te kunnen voldoen. In September werden wederom als naar gewoonte de practische instrumentmakers- examens afgenomen. Deelgenomen werd door 45 candidaten aan het examen voor leerling instrumentmaker, 11 voor gezel-instrument maker, 10 voor leerling glasblazer, 1 voor De aantallen der geslaagden van deze vijf groepen waren respectievelijk: 33, 5, 8 1 en 0 Do vacantiecursussen in instrumentma ken en glasblazen vonden wederom als naar gewoonte in de laatste helft van Aug. plaats. Aan de cursus voor instrumentma ken werd door S, aan die voor glasblazen door 28 personen deelgenomen. Deze vacantiecursussen handhaven hun internationale beteekenis. Ook nu weer be vond zich een aantal buitenlanders onder de deelnemers. Na de afhandeling der huishoudelijke za ken. sprak Ir. J. L. van Soest, ingenieur bij de Commissie voor Physische strijdmiddelen over „Een radio-ronde'i Leidsche Broodfabriek In de gistermiddag gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouder» van de Leidsche Broodfabriek werden de jaarstukken goedgekeurd en het dividend bepaald op 10 pet, (v. j. 5 pet,). De heer J. F. X. Sanders werd als commissaris herkozen. De werkloosheid De dagstaat van 26 Maart 1936 van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken luidt als volgt: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, behan gers 10, betonvlechters 37, betonwerkers 71, fundeeringwerkers 1, glazenmakers 2, gla zen wasscb er s 8, granietwerkers 15, grond werkers 97, beiers 4, metselaars 142, opper lieden 109, schilders 126, sloopers 6, steen bikkers 1, steenhouwers 3, straatmakers 1, hulp-straatmakers 7, stukadoors, witters 82, timmerlieden 261, uitvoerders 5, voegers 28, ongesch. bouwarbeiders 7. Totaal 1026. Fabrieksarbeiders: bleekers 17, lompen- sorteerders 16, vellenblooters 2, zeepfabriek arbeiders 5, steenfabrieksarbeiders 139, on- gesch. fabrieksarbeiders bi. Totaal 243. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 96, reizigers, colporteurs 46, winkelbedienden 37, incasseerders 13, musici 8, onderwijzers 9. overheidspersoneel 12, verplegers 1. To taal 222. Hotel-café-personeel: huispersoneel 16, kellners 49, koks 11. Totaal 76. Houtbewerkers: beddenmakers 2, houtbe werkers 89, kistenmakers 6, kuipers S, lijs tenmakers 2, mandenmakers 2, meubelma kers 26, meubelstoffeerders 15, politoerders 2, ongesch. arbeiders 33. Totaal 185. Kleermakers: kleermakers 69. kappers 6, schoenmakers 12. Totaal 87. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 34, landarbeiders 26, tuinlieden 2S, warmoeziers 11, ongesch. landarbeiders 9. Totaal 108. Metaalbewerkers: bankwerkers 113, blik- bewerkers 31, burgersmeden 37, electriciens 66, galvaniseurs 1, gasfitters 11, gereed schapmakers 2, instrumentmakers 4, iso- leerders 8, kernmakers 2, kettingsmeden e.d. 31, klinkers 15, koperslagers 4. lab. bedien den 3. lasschers 7, loodgieters 62, machi nisten 22, metaalboorders 6, metaaldraaiers 17. metaalschavers 2, metaalslijpers 4, mon teurs 26, pianostemmers 3, polijsters 1. pon- sers 3, rijtuigschilders 1. rijwielherstellers 14. scheepstimmerlieden 8, stokers 21, tegen houders 18. verw. monteurs 23, voorslaan- ders 11. voorwarmers 6, vulcaniseurs 1, vuur werkers 11, wagenmakers 5, ijzerwerkei's 52, zandvormers 5, zilversmeden 3, ongeschool de arbeiders 42. Totaal 701. Sigarenmakers: sigarenmakers 8, sigaren- sorteerders 3. strippers 2. Totaal 13. Technici, Opzichters: bedrijfslijders 5, in genieurs 3. teohnikers 8, teekenaars, opzlcb ters 16, werkmeesters 19. Totaal 51. Textielarbeiders: hekelaars 5, katoen drukkers 31, kluwers e.a. 10, ulikers 12, plaatsnijders e.a. 22, schrobbelaars 3, spin ners 45, spoelers 3, sterkers 3, strijksters 13,' wevers 103, wolbewerkers 38, ongeschoolde textielarbeiders 58. Totaal 346. Transportarbeiders: chauffeurs 125, em- balleurs 5. exp. knechten 22, koetsiers 17, loopknechten 53, magazijnknechten 62, schip pers 109, spoor- en trampersoneel 17, wa kers 7, transportarbeiders 61, losse arbeiders 471. Totaal 949. Typografen: boekbinders 34, boekdrukkers 19, fotografen 1. hulpvakarbeiders 4, letter-; -Zetters 32, steendrukkers 1. Totaal 91. Voedingsm. arbeiders: bakkers 92, molé- naars 1, ovenisten 4, slagers 65, suikerwer kers 23, wijnkoopersknechten 10, zoutzieders 3. zuivelbereiders 4. ongesch. voedingsmid delenarbeiders 45. Totaal 247. Vrouwen: analysten 1, maasters 1, brei sters 2, bakers 1, naaisters 13, winkeljuffrou wen 17. kantoorpersoneel 33. kapsters (lecrl.) 3, apothekersass. 1. onderwijzeressen 7, boek bindsters 1. kinderverzorgsters 1, serveer sters 1, strijksters 1, verpleegsters 11, teeke naressen 1, huiselijke diensten 170, fabr.- arbeidsters 57, behangersnaaisters 1. To taal 323. Alg. totaal 4668. 28 Maart 1935 4260. 29 Maart 1934 3283. Ben. 65 ged werkloozen en 89 werkver schaffing. Wichelroede, Aardstralen en onze gezondheid De heer J. G. Mieremet, directeur van het Eerste Ned. Bur. voor Wichelroede-, Bo dem-Onderzoek tegen Gezondheidschadende Aardstralen, zal a.s. Dinsdag, 31 Maart, des avonds te 8.30 uur in de zaal van „In den Vergulden Turk", een lezing houden over bovengenoemd onderwerp. Hij zal vertellen van de groote invloed welke z.i. de verdichting der natuurlijke uitstralingen der aarde op menschen, die ren. boomen en planten hebben en hoe be paalde ziekten dardoor worden veroorzaakt. Door voorbeelden zal hij laten zien. hoe men deze invloeden kan ontgaan en de laat ste wetenschappelijke proeven bespreken. Tevens zal hij met eenige experimenten aantoonen hoe de wichelroede op deze verdichte aardstralingen onmiskenbaar reageert. Men zie de betreffende annonce in dit blad. Bedrog met benzine En een vechtpartij ten besluite D© chauffeur C. V. allxler was gewoon zichzelf te bedienen wanneer hij benzine kwam innemen bij zekeren V. Deze laatste was, naar hij verklaarde, niet erg overtuigd, dat de verdachte steeds de hoeveelheid af rekende, die hij bijgeladen had en op zeke ren dag, toen hij meende dat verdachte wederom 10 liter benzine te weinig afreken de en daarover aanmerking maakte, kreeg hij eenigè stompen in het gezicht. Daarvoor stond hij gisteren terecht voor den Haag- schen Politierechter. Verdachte, die zeide spijt van het gebeur de te hébben, beweerde niet beter te weten of hij had slechts één stomp gegeven. Hij had een getuige décharge meegebracht, die echter van het geheele geval niets ge zien had en derhalve niets te zijner ontlas ting kon getuigen. Het O. M. eischte een boete van f25. De politierechter legde f 15 subs. 15 da- eei} op. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: C J Uijlonbroek—ie H.sid^n z M v TolLabun z G Hartman—Nleuwold j C v Deurende Prie tl J v Gorkum Bouthoorn d F den DekkerSpitse z. OVERLEDEN: P A Penning, m, 46 jr M A do Weerd, dr, 17 jr M Bouman, dr 25 jr h W. x Haarf '.'faSciiild, jw, 70. je De „ALGEMEENE FRIESCHE" te Leeuwarden, is de grootste Onderlinge Levensverzekering Maatschappij in Neder land. Zij verlaagt bij tariefsverlaging ook do premiën welke reeds verzekerden betalen, terwijl premieverhoging voor hen door de Statuten en Verzekeringsvoor- waarden uitgesloten ts. KAMER VAN KOOPHANDEL VAN RIJNLAND Nieuwe inschrijving. 25 Maart. 6747. F. A. M. Gründemann's Maiiufacturenhandel. Lei den, Lorentzk,ade 32. E.: F. A. M. Gründe- mann, Leiden (H- V). Wijziging. 25 Maart. N.V. Nationale Aan- nemings Maatschappij voorh. van der Vel den en de Jong (tijd. kantoor): Leiden, Ra penburg 32. Uittr. Dir.: P. G. de Jong, Oegst geest. Tijdelijk waarn. van de werkzaamh. der Directie: Mr. A. J. Romijn, Leiden. N.V. Dakpannen- en Kleiw,arenfabrieken voorheen D. van Oord en Co., Alphen a. d. Rijn, Woubrugscheweg 10, dakpannenfabri- cage. N. Comm.: Mr. G. H. Lambert, Rotter dam. 27 Müjart. A. de Wit, Leiden, Oude Vest 111, handel in rijwielen, kachels, kinderwa gens, radio, enz. Wijz. handelsiL in: A. de Wit's Handelshuis. De Leidsche Wasscherij (B. C J. van Om meren), Leiden, Haarlemmerweg 49a. De zaak is omgezet in een naamloozo vennoot schap onder den naam: N.V. Leidsche Was scherij (B. C. J. van Ommeren). Ned. Stc.: Dinsdag 24 Maart 1935. Bijvoegsel Nr. 381. Dir.: B. C J. van Ommeren en D. van Eek, Leiden. Comm.: R. H. van Ommeren-Herfst en J. W. van Eek-Zwart, Leiden. Maatsrh. kap.: f 100.000, waarvan gepl,aatst en gestort f 30.000. „Zuiderziclit", Leiden, Leliestr. 116a en b, garage. Uittr. E.: P. P. Devilee, Leiden, dd. 26 Maart 1936. N. E.: Firma Groenewegen en Doeven, Leiden. Rectificatie. N. V. Nationale Aannemings- Maatschappij voorh. van der Velden en de Jong, Leiden, Rapenburg 32, Dd. 25 Maart werd gepubliceerd dat de directeur P. C. de Jong was uitgetreden. Dit moet zijn: g e- -schorst. Geveilde perceelen Ten overstaan van Mr H. M. A. Coebergih, notaris te Leiden: De villa „Aegidia", Zoeterwoudsohe Singel —De laat de Kanterstraat 2, in bod ƒ9400, kooper de heer J. J. de Cler q.q. te Leiden voor ƒ9400. Ten overstaan van Notaris M. G. Bon te Leiden: Winkelhuis en erf Heerenstraat 53, ln bod ƒ2600; winkelhuis en erf Heerenstraat 84. in bod ƒ2600; en huis en erf Heeren straat 82. in bod ƒ2550; kooper de heerJ. J. G. de Cler q.q. te Leiden voor resp. f 2S50, ƒ2800 en ƒ2900. Huis en erf Forimosastraat 8 is niet gegund Ten overstaan van Notaris H. M. Markusse te Leiden: HeerenJhuis en tuin Terweeweg 69, In bod ƒ3900, kooper de heer C. Kuypers q.q te Oegstgeest voor 3900. Alsvoren Terweeweg 65, in bod ƒ3300, kooper de heer E. v. Starkienurg q.q. te Oegsi geest voor ƒ3400. Heerenliuis met tuin Zoeterwoudsohe Sin gel 93, in bod 8500, kooper de heer F. H. Charbon q.q. te Amsterdam vooi:-ƒ 8500. - Winkelhuis met bovenwoning en tuin ffieuwe Rijn 83, in bod ƒ7800. koot)er de heer G. W. Proper q.q. te Oegstgeest voor ƒ7800. Huis en tuin Timorstraat 29. in bod ƒ2950, kooper de heer E. v. Starkiembung q.q. te Oegstgeest voor ƒ2950. Winkelhuis met bovenwoning Volders gracht 10c, in bod ƒ2800, kooper de heer J. Kamps q.q. te 's-Gravenhage voor ƒ2801. Huis met bovenwoning Oude Vest 65— Koddesteeg la en pakhuis Koddesteeg 1, tezamen in bod ƒ4200, kooper de heer J. Kamps q.q. voornoemd voor 4201. Timmerfabriek met bovenwoning Oude Vest 89 met de daarin aanwezige machine rieën, tezamen in bod 13.206.50, kooper de heer J. J. Kamps q.q. voornoemd voor ƒ13.207.50. Heerenhuis met tuin Da Costastraat 31, in bod ƒ2850, kooper de heer J. van Wijk te Leiden voor 3000. Huis en erf Langestraat 10, in bod 1000, kooper de heer A. J. Goddijn te Leiden voor 1000. Pakhuis Looierstraat 12, in bod 100, koo per de heer L. Prins te Leiden voor ƒ100. Pakhuizen Klikstraat 13 en 15, tezamen in bod ƒ380, kooper de heer P. Meiman q.q. te Leiden voor ƒ400. Heerenhuis Terweeweg 67, huis Hooi gracht 6565a, huizen Timorstraat 39 en 41, huis Looierstraat 2, zijn niet gegund. Huis Timorstraat 25 is uit de hand ver kocht. EEN OUDE TRUC Door mevr. de G. in de Groenhovenstraat is bij de politie aangifte gedaan, dat zij is 'opgelicht voor f 10 door een persoon, die zeide een kamer van haar te willen huren. De jongeman gaf voor ingenieur bij de Rijkswaterstaat te zijn en zijn portefeuille verloren te hebben. De gevraagde f 10 had ze hem geleend, doch tot nu toe heeft zij den adspirant huurder nog niet teruggezien. Hij is 35 a 36 jaar oud, heeft een lang postuur, blauwe oogen, blozend gelaat, ach terover gekamd dun blond haar. Hij droeg een grijs gespikkelde overjas. Van het Stadhuis Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de door vaart in de Zoetenvoudschesingelgracht, tus schen de Jan van Hout.brug en de Van Dis- selbrug, met ingang van Maandag 30 Maart a.s tot nader aankondiging zal zijn gestremd A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRI.TEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1936. AFSLUITING HOOGEWOERD. Burgemeester en Wethouders van Leidon 'brengen ter algemeene kennis, dat de Hoo- gewoerd tusschen Kraaierstraat en Kore- vaarstraat, met ingang van Maandag 30 Maart a-s. tot nadere aankondiging voor all doorgaand rijverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1936. Afscheid Notaris A. D. Vijgh In het gebouw der Maatschappij voor Toonkunst, heeft gisteravond het afscheid plaats gehad van den voorzitter, den heer A. D. Vijgh, die 37 jaar lang deze functie had bekleed. Gisteravond presideerde hij voor het laatst de vergadering en het valt te begrijpen, dat na zulk een lange bestuurs periode dit heengaan gevoeld werd. Deze plechtige gebeurtenis van iemand, die zoo nauw met de maatschappij verbonden was geweest had nlaats om ongeveer 9 uur na de vergadering welke om half negen begon nen was. In deze algemeene vergadering werd o.a. medcdeeling gedaan van het aftreden van de heeren A. D. Vijgh, Mr. G. H. E. Norcl Thomson; C R D Crommelin en H P. II. Würtz. In de stemming hierna gehouden werd in deze vacatures voorzien door de be noeming van de heeren Dr. C. de Jong, Mr. P. J Tubaal en Bern. Buurman. De vacature van den heer Würtz werd niet aangevuld. Als voorzitter, opvolger van heer Vijgh, werd aangewezen Dr. C. de Jong. In tegenwoordigheid van de familie van den aftredenden voorzitter, den directeur der school, den heer Richard Boer en andere belangstellenden nam hierna Dr. Bowerhof Mulder het woord. Deze legde er den na druk op, dat de heer Vijgh in de Maatschap pij voor Toonkunst een nieuw tijdperk had voorbereid; een tijdperk van herbeginnende bloei. De grootste moeilijkheden zijn over wonnen. Talrijke nieuwe leerlingen sinds de laatste maanden zijn daarvan het bewijs. Beter dan een lauwerkrans, aldus Spr., eeren zij u en uw Maatschappij voor Toon kunst. Hierna gaf Spr. een schets van de 37 jaren, waarin de heer Vijgh een functie in het dagelijksoh bestuur van toonkunst had vervuld. Spr. dankte met een persoon lijk woord namens alle commissarissen en oud-commissarissen, die hem altijd hebben vereerd en nog eeren als den gentleman, vooral naar het inn or lijk. Namens commis sarissen en oud-commissarissen hood Spr. den heer Vijgh tenslotte een penning aan met het svmbool der maatschappij. Hierna sprak de secretaris, de heer G. W. Groen,, den heer Vijgh toe. Deze kwam met oen schrijven voor te lezen namens het Be stuur van de Maatschappij voor Toonkunst, waarin werd medegedeeld, dat commissaris sen in de laatstgehouden bestuursvergadering hadden besloten, den heer Vijgh te benoe men tot eere-lid en eere-voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst. Spr. gaf hier bij nog de verschilende data, welke de heer Vijgh aan de maatschappij verbonden was gweest. nl.: als penningmeester van 26 April 1899 tot 24 April 1902, als secretaris van 24 April 1912 tot 30 April 1912 en als voorzitter van 30 April 1912 tot 27 Maart 1936. Hierna sprak de heer Groen een persoon lijk woord van hulde als secretaris, voor de hulp, diè hij in deze functie immer van den heer Vijgh ondervonden had. Hij beval zich tenslotte in zijn blijvende vriendschap aan. Hierna sprak hij Mevr. Vijgh toe, haar dankend voor de vele hulp van haar onder vonden om haar aan Iwet einde een bloe menhulde aan te bieden. Tenslotte sDrak de directeur, de beer Richard Boer, eenige hartelijke woorden van dank namens leeraressen en leeraren, namens wie hij den heer Vijgh bloemen aan bood. Hierna nam de heer Vijgh het woord, die rlank bracht aan Dr. Burgerhof Mulder, zeg gende, dat hij altiid met genoegen zijn func tie had vervuld en den wensch uitsprekend, dat de nrettige geest, die er altijd geheerscht heeft, altijd moge blijven. Vooral dankte hij voor het eere-voorzitterschap en eere-lidmaat schap, dat hij gaarne zou aanvaarden, en dat hij vooral zoo bijzonder op prijs stelde, om dat deze onderscheiding in de Maatschappij zoo wéinig verleend werd. Spr. bracht tenslotte de heeren Groen en Richard Boer en het geheele onderwijzend personeel dank. Ook mevr. Vijgh sprak woor den van dank. Tenslotte sprak Dr. Bonrerhof Mulder eenige hartelijke woorden tot de afgetreden bestuursleden en hiermede was de plechtig heid ten einde. VOETBAL Dinsdag a,s. spelen de Leidsche Bakkers gezellen een vriendschappelijke wedstrijd tegen een sterke Leidsche Boys Combinatie III op haar terrein aan den Wassenaar- scheweg, achter het nieuwe Ziekenhuis, aanvang 4 uur. RADIO DISTRIBUTIE ZATERDAG 28 MAART Programma 3: 8 Brussel VI: 9.20 Keulen; 10.50 Deutschl-oender; 11.30 Keulen; 12.2o Brus sol VI: 15.20 Keulen; 18.20 Brusseu Fr; 19.10 Beromunster; 20.20 Berlijn; 21.20 Weenen of diversen; 22.10 BerlUa Programma 4: 8.05 Parijs R: 8.50 Diversen; 10.35 Londen R; 13.20 Droitwich: 18.20 Diversen 18.50 Londen Reg; 20.05 Droitwich; 21.60 Lon den Reg; 22.20 Droitwich ZONDAG 29 MAART Programma 3: 830 Parijs R; 920 Keulen; pl.m 9.50 Brussel Fr; 11.20 Keulen; pl.m 13.15 pl.m 13.35 Rome (254 M.) of div.; 20 Droitwich; 15.05 Parijs R; 16.50 Lon den R; 18.35 Brussel VI; 19.05 Lo.iden R; 20.15 Droitwich; 21.05 Diversen; 21.20 Droitwich; pl.m 22.15 Brussel VI; 22.30 Boedapest of div; 23.20 Weenen of div. MAANDAG 30 MAART Programma 3: 8 Brussel VI; 9 20 Keulen; 9.3510.05 Deutschls; 11.20 Kalundborg; pl.cn 12.15 Brussel VI; 14.20 Parijs R; 14.50 Droi- w; 16.05 Parijs R; 17.20 Keulen; 19.30 Muaolion; 20.20 Beromunster; 21.35 Weenen of div.; 22 Bedlijn; 23.20 Parijs Radio Programma 4: 8.05 Parijs R; 8.20 D!ver3en; 10.35 Londen Reg; 17.35 Droitwich; 18.20 Di versen; 18.50 Londen Reg; 20.50 Droitwich; 21.50 Londen Reg. Agenda Dinsdag, 31 Maart. In den Vergulden Turk, 8 uur. Lezing van den heer Mieremet over Wichelroede en aardstralen. De Zondagsdienst voor de huisartsen wordt morgen waargenomen door de docto ren v. Alphen. Hovens Greve, Kars, Kort- mann en van Driesum. De Geneesk. Zondagsdienst te Oegstgeest, wordt waargenomen floor Dr. Hugenhollz, telef. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart, a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594; J. P. M. ten Dijk, Haven 18. telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8. Oegst geest. telef. 274. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Maart tot en met Zondag 5 A.pril a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge. woerd 171, telef. 502; D. J. van Driessum. Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhel minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De nieuwe bacon-regeling Adres van de Kamer van Koophandel Door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland alhier is een adres ge richt aan den Minister van Handel, Nijver heid en Scheepvaart inzake de pogingen welke worden aangewend om het aan de Conserven- en Vleeschwarenfabriek Tiele- man en Dros mogelijk te maken haar bedrijf voort te zetten. In dit adres doet de Kamer een dringend beroep op den Minister om te willen bevor deren, dat zoodanige maatregelen warden getroffen dat dit groote, zoo goed geoutil leerde. voor de welvaart en werkverschaf fing te Leiden zoo beteekenisvolle bedrijf, zal kunnen blijven voortbestaan. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN GEEN PLAN, MAAR GELOOF Heel veel belangstelling bestond er gister avond voor de propaganda-avond van den Chr. Besturenbond. De groote zaal van het Nutsgebouw was tot in de hoeken gevuld met belangstellenden. Door den wn voorzitter, den heer A. Groeneveld werd de vergadering op ge bruikelijke wijze geopend. Inzonderheid werd welkom geheeten de heer A. Stapel kamp, voorzitter van het Chr. Nat. Vak verbond. Eerst werden eenige aardige films ver toond en daarna sprak de heer Stapelkamp over „Het Plan van den Arbeid". Bij een andere gelegenheid gaven wij reeds van deze rede uitvoerig verslag. Na deze rede gaf de Chr. Gym. Vereen. „DOS" enkele fraaie nummers door de hee ren- en damesafdeeling, terwijl ook de kleintjes hun deel bijdroegen tot het wel slagen. Hier was het de heer G. W. de Jong, die als directeur van „DOS" de schen- ter zwaaide en men liet zien dat „DOS" er geworden is een vereeniging van beteeke nis. De heer Groeneveld dankte den spreker voor zijn duidelijke rede die voor klein en groot leerzaam was. Ook den heer De Jong bracht spr. dank, en sloot omstreeks half twaalf deze mooie avond. VAKCURSUS JEUGDIGE WERKLOOZEN Dat de vakcursus voor jeugdige werkloo zen onder leiding van' den heer W. van Diest in een behoefte voorziet en fraai werk tot stand brengt is velen bekend. Zoo is men' thans bezig voor het Boschpark allerlei te maken, als hekken enz. U kunt U zelf over tuigen van bet werk der leerlingen door ren bezoek aan het Visserpark te brengen, waar men Vrijdag een zonnewijzer heeft geplaatst geheel door de cursisten vervaardigd. Een fraai werkstuk! I Zend deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schryven als ationné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezending van de bladen tot 1 April a.s. NAAM: ADRES: kwartaal week NAAM: De aanbrenger (ster) ADRES: Doorhalen wat niet verlangd wordt

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6