'liruuir £ditsd)c Qhnimitt JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK CORSETS SIMONIS abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 77» et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 28 MAART 1936 15e Jaarganc atfoertmtirpripm: Van 1 tot 5 regels1.177» Elke regel meer 022'I» Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels2.30 Elke regel meer0-45 Voor 'net bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 N°. 5742 „Het is heylich van den handen „te leven, arbeid is den mensen „wonderbaer nodig. „Door hem op te leggen, heeft de „allerbeste Meester den eersten „mensch een nuttig geneesmiddel „geschonken." Geert Groote. Bovenstaande woorden van den stichter van de Broederschap des ge- meenen levens, bijna 600 jaar geleden gesproken, zijn nog altijd ten volle waar. Juist in tijden als wij nu beleven, waarin die arbeid wordt gemist, gevoe len wij de waarde van Geert Groote's woorden het best. Het gaat ermede, zooals met de ge zondheid des lichaams. Gezondheid is een groote schat, maar bij ziekte ge voelen wij dat pas goed. Den grooten zegen van den arbeid moeten in de tegenwoordige tijden zeer velen missen. In December van het vo rig jaar waren er niet minder dan 472.000 werkloozen in ons kleine Ne derland, bijna een half millioen mede burgers, die wel willen, maar niet kun nen arbeiden voor het dagelij ksch brood, omdat de arbeidsgelegenheid wordt gemist. Zij zouden met hun gezinnen van den arbeid hunner handen willen leven, maar moeten het doen met de gelden, die hier als steunbedragen gegeven worden. Inplaats van met verdiend loon, doet men het met den steun. Dit werkt ontmoedigend en deprimeerend. De Regeering van stad en land is van den demoraliseerenden invloed van het leven van den steun zonder arbeid overtuigd en doet wat in haar vermo gen is, om, al is het maar voor korten tijd, velen weer arbeidsvreugde te doen kennen. Behalve de uitvoering van groote werken, waardoor er werkver ruiming komt, worden tienduizenden voor korteren of langeren tijd bij de werkverschaffing geplaatst. Ongeveer 60.000 werklooze arbeiders zijn gelijktijdig bij deze werkverschaf fingen tewerkgesteld. Door een goed doorgevoerde rouleering moet dit getal met 3 worden vermenigvuldigd en kan worden aangenomen, dat ieder jaar een kleine 200.000 werkloozen eenigen tijd bij de werkverschaffing arbeid ver richten. Dit is mooi werk en wie kan zeggen van hoeveel beteekenis deze plaatsin; bij de werkverschaffing voor de gees tesgesteldheid van onze arbeidslooze medeburgers is. Meer dan de helft van de werkloozen kan echter geen plaats bij de werkver schaffing vinden en hieronder zijn alle jeugdige werkloozen begrepen. Het is te begrijpen, dat gezinshoof den en kostwinners voor moeten gaan. Hier is het gebrek het meest nijpend, maar toch de geestelijke verwoesting, die de werkloosheid aanricht, is bij de jeugdige menschen misschien wel het allergrootst. Er groeit een geslacht op, dat den arbeid niet kent. Er zijn duizenden en duizenden jongelieden, die nog nooit gewerkt hebben, die hun leven vanaf het oogeriblik, dat zij de onderwijs inrichtingen hebben verlaten, in ledig heid hebben moeten doorbrengen. In ledigheid hebben moeten door brengen, omdat er geen werk voor hen was te vinden. Jong Holland, dat wel wil, maar niet kan werken, dat naar werk snakt, maar dit werk niet vinden kan. Jongemenschen, die volwassen zyn, die den drang tot zelfstandigheid in zich hebben, maar geheel afhankelijk moeten blijven, omdat zij niet voor zichzelf kunnen zorgen, zelfs niet voor een klein gedeelte. Veel sterker nog dan bij de ouderen wordt hier de. mentaliteit verkeerd be ïnvloed tot onberekenbare schade van onze volkskracht. Voor de toekomst van ons volk is dan ook het probleem van de jeugdwerkloosheid van de aller grootste beteekenis. De Overheid doet zeer veel voor de bestrijding van de gevolgen der werk loosheid, maar zij heeft reeds een bo- venmenschelijk zware taak om de oude ren te helpen. Het dadelijk noodige eischt vrijwel alle middelen op en hoe dikwerf moet dan door de noodzake lijke zorg voor het heden de zorg voor de toekomst uitgesteld worden. Wanneer het echter zooals hier gaat om de toekomst van het„volk mag en kan hier niet in berust worden. Rijk en gemeenten steunen dan ook krachtig de pogingen om onze jeugdige werkloozen aan werk te helpen. Ont wikkelingscursussen zijn op vele plaat sen in het leven geroepen. Centrale werkplaatsen voor jeugdige werkloozen geven reeds in meerdere gemeenten uitnemend werk te zien. Het bestrijden der gevolgen van de jeugdwerkloosheid is echter verre van gemakkelijk. Het moet arbeiden zijn en geen bezighouden. De jongelui moeten gévoelen en zien, dat zij nuttigen ar beid verrichten. Om dit te kunnen bereiken, is heel veel inspanning noodig, inspanning en ook heel veel geld. Wij mogen dat maar niet alleen aan de Overheid overlaten. Deze doet wat laar vermogen is, maar ook wij, burgers van Nederland, moeten de han den uit de mouwen steken. Hier is een taak voor het Nederland sche volk en zeer zeker niet het minst voor ons christenvolk. Gelukkig is dit zoo begrepen en zoo werd dan ook de Centrale voor Werk- loozenzorg gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor Practisch Christendom. Practisch christendom. Ons christen dom in practijk brengen ook hier, juist in de eerste plaats hier, waar de demo- aliseerende invloed der werkloosheid op onze jeugd moet worden bestreden. De Centrale heeft aangepakt, heeft practisch werk gedaan. Onze werkkampen zijn gesticht. Jongelui blijven 8 weken bijeen en kunnen dagelijks nuttigen arbeid ver richten. Nuttige arbeid! Men ziet, dat men iets doet, wat blijvende waarde heeft. Men komt uit het milieu van niets doen in een gezonde arbeidssfeer. Men went weer aan regelmaat en orde. Men gevoelt zich sterker worden naar lichaam en, geest. In Maart 1935, pas een jaar geleden, werd het eerste werkkamp geopend en nu zal de komende maand April van het jaar 1936, zoo God wil, reeds het achtste kamp gereed zijn om de jonge lieden te ontvangen. Heel snel is het werk gegroeid. Had den wij in Maart van het vorig jaar nog geen 100 kampdeelnemers, wan neer straks het achtste kamp geopend is, zullen er een kleine 800 zijn. Het werk is snel gegroeid, kon ook snel groeien door den grooten steun van de Nederlandsche Regeering, waar voor onze Centrale zeer dankbaar is, maar kon ook snel groeien door den steun van ons christenvolk. Het vorig jaar vroeg de Centrale voor haar kamp werk 50.000.—. Zij ontving ruim 70.000.—. Uit deze feiten heeft de Centrale moed geput om het werk met volle kracht voort te zetten en heeft het aan gedurfd voor het geheele land kampen in te richten. Er is een kamp te Ede voor het midden van het land, een kamp te Roekan je voor het Westen, een kamp in het Gooi voor Amsterdam en omge ving, een kamp te Ommen voor het Oosten, een kamp bij Heerlen voor het Zuiden, een kamp te Gaasterland voor Friesland, een kamp te Roden voor Groningen en Drenthe en nu hopen wij de volgende maand het achtste kamp te Chaam bij Breda te openen voor Zeeland, West-Noord-Brabant en het Zuiden van Zuid-Holland. Ongeveer 800 jongemenschen zullen dan tegelijk Geert Groote's spreuk in practijk brengen en ondervinden, dat het heylich is van den handen te leven. Achthonderd jongemenschen blijven 8 weken bijeen en werken tezamen om daarna weer door 800 anderen te wor den vervangen. Zoo hopen wij kamp perioden in een jaar te hebben en dus ft X 800 of 4000 jongemenschen weer den zegen van den arbeid te leeren kennen. Het werk is groot opgezet en eischt veel, heel veel van de offervaardigheid van ons volk. Een ton is noodig. Deze moet er komen. Deze kan er komen. Deze zal er met Gods hulp komen. Zeker, de tijden zijn moeilijk en de inkomsten zyn veel geringer dan vroe ger, maar ook van die mindere inkom sten, die men heeft, kan men nog wel iets geven. Zoo ieder geeft naar ver mogen, hetzij veel of weinig, maar rekening houdend met het groote doel, waarvoor gevraagd wordt, komt de ton ruimschoots bijeen. Jong Holland snakt naar werk'. Gelukkig, dat dit snakken er nog is. Dat geeft hoop voor de toekomst van ons volk. Daarom geef. Breng Uw christendom in practijk en geef. Dit werk onder biddend opzien tot onzen God tot stand gekomen en door Hem zoo kennelijk gezegend, heeft recht op onzen steun, onthoud dien niet. J. A. J. JANSEN, Burgemeester van Zwyndrecht. Evenredige vertegenwoordiging? In een discussie over de vraag in hoeverre bij benoemingen met de politieke kleur der candidaten rekening moet worden gehou den, merkt de Maasbode om. op: Wij zijn niet zoo naief te meenen, dat de katholieken, omdat zij de grootste groep der bevolking vormen en de sterk ste staatkundige partij, ook de meeste ambten moeten bezetten. Zoo vonden wij het nu verstandig, dat de katholieke mi nister Ruijs den christelijk historischen baron De Vos van Steenwijk voordroeg als president der Éérste Kamer De drie eerste posten in den lande door katholie ken doen bezetten, scheen ook ons onge- Maar wij hebben wel eens den indruk, dat anderen meenen, dat de katholieken eigenlijk alleen thuis behooren in de ka tholieke-provinciën en, bij hooge uitzon dering, boven den Moerdijk in plaatsen, waar zij soms de meerderheid der bevol- kiug uitmaken en zeer dikwijls een der grootste, zoo niet de grootste groep. Niet wij, doch anderen spreken voortdurend van „katholieke" vacatures. De uitdrukking bevalt ons volstrekt niet, want zij bevat een onjuist element en kan daarenboven zeer nadeelig voor de katholieken werken; en wij zouden niet gaarne zeggen, dat dit nooit het ge val is geweest, al willen wij niet steeds aan boos opzet denken. DUITSCH LEGER VLIEGTUIG BOVEN VENLO De Frederik-Hendrikkazerne gefotografeerd Gistermiddag omstreeks half 5 heeft een Duitsch legervliegtuig op zeer ge ringe hoogte enkele malen gecirkeld boven de Frederik-Hendrik-kazerne te Venlo, waarin de troepen van het 2e en 17e regiment infanterie gelegerd zijn. De vlieger zette, aldus meldt het „Vad.", boven het kazerne-terrein de motor af, ter wijl de waarnemer een beweging maakte, waarbij hij met zijn bovenlichaam betrekke lijk ver buitenboord van het toestel kwam. Vermoed wordt, dat de waarnemer foto's an de ligging van de kazerne heeft ge maakt. Onmiddellijk hierna zette het eenmotorige toestel, dat gemerkt was met de letters D-E.F.V.A., koers in de richting van de Duitsche grens, en het was toen weldra uit het gezicht verdwenen. Naar wij vernamen, was het toestel niet uit de richting van de grens gekomen, doch uit ongeveer noordelijke richting, waaruit men afleidt, dat het ook verder het land in is geweest. De garnizoenscommandant heeft van het gebeurde telefonisch aan de legerleiding mededeeling gedaan. De Ambulance in Abessynië Het Roode Kruis vraagt inlichtingen Naar wij vernemen, heeft het hoofd bestuur van het Nederlandsche Rooda Kruis zich telegrafisch tot den gezant van Frankrijk te Addis Abeba, den heer Bodart, die op verzoek van de Nederlandsche Regeering zich bereöd heeft verklaard de behartiging der belangen van de Nederlandsche ambu lance in Abessiniê op zich te nemen, gewend met een verzoek om nadere inlichtingen omtrent het lot van onze ambulance, zulks in verband met de berichten, welke den laatsten tijd in de pers zijn gepubliceerd, speciaal betreffende het lot van de doctoren Van Schelven en Veenekiaas. Nieuwe gezant van Liberia De eerste buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van de repu bliek Liberia in ons land, baron H. P. O. van den Bogaerde de Terbrugge, die gisterochtend door H. RL de Konin gin in audiëntie is ontvangen ter over handiging van zijn geloofsbrieven, is van Nederlandsche afkomst Zijn moeder was een Belgische, zijn vader was Nederlander en bekleedde de functie van kamerheer bij het Nederlandsche hof. De gezant spreekt geen Nederlandsch, maar verstaat onze taal heel goed. Bovendien is zijn broer als eerste secretaris aan de Bel gische legatie te 's-Gravenhage verbonden. In de omgeving van Den Bosch bezit de familie van den Bogaerde uitgebreide be zittingen, o.a. het kasteel van Heeswijk. Baron van dén Bogaerde vertegenwoor digde reeds vijf jaar de republiek Liberia te De scheepvaartrechten op het Noord Willemskanaal In antwoord op vragen van den hoer Duymaer van Twist betreffende de scheepvaartrechten op het Noord Willems kanaal heeft de Minister van Lidth de Jeude medegedeeld, dat door de Noord-Willems- kanaalmij. over 1933 een dividend kon wor den uitgekeerd van 8 pet., doordat de mij. naast de opbrengst van kanaalrechten en eenige andere inkomsten over reserves be schikt. De gunstige financieele toestand van de maatschapij heeft reeds in 1929 aanleiding gegeven een in 1921 tot stand gekomen ta- riefsverhooging van 50 pet. weder teniet te Bovendien wordt sinds eenige jaren er op aangedrongen, dat de reserves en de nog te behalen winst meer ten bate van de scheepvaart worden aan gewend, hetzij door verlaging van ta rieven, hetzij door verbetering van het kanaal, dan wel door beide. Het des- treffende onderzoek is nog gaande. Ons Zondagsblad van deze week bevat o. m. de volgende artikelen: Het Chine e s c he Kind, door Ze?ideling James P. Leynse. Hoe werkenonze sc h rij vers en dichters Hierover schrijft P. J. Risseeuw in de Letterkundige rubriek. De macht der suggestie in gezonde en zieke dagen wordt besproken in de bekende Brieven van Pvan Duyvendijk. De b eplanting van het aquarium is een kwestie, waarover heel wat liefhebbers tobben. Dit geïllustreerd artikel zal ze goede diensten bewijzen. Verder de gewone rubrieken: Meditatie, Gedichten, Binnen- en Buitenlandsch Overzicht, Vervolgverhalen voor volwasse nen, kinderen en kleuters, Kort Verhaal, Damrubriek, Kruis woordraadsel, Kinderkrant met bijvoegsel voor de kleuters, tal rijke fraaie illustraties enz. enz. Steedis meerdere lezers gaan er toe over hun Zondagsblad trouw te bewaren VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit VIER bladen en het ZONDAGSBLAD De Abessijnsche steden Gondar en Gobbct zijn door de Italianen gebombardeerd. Gistermiddag is te Amsterdam de Hiswa tentoonstelling, voor watertoerisme en sport geopend. De Begeering heeft het denkbeeld van de herziening der jeugdsalarissen voorloopig prijs gegevenHerziening van de salarisrcqe- ling voor hét rijkspersoneel wordt voor. 1937 overwogen. Heden wordt te Ben Haag de Bedrijfs wetenschappelijke samenkomst gehouden, van de Nederlandsche Unie van Accountants Te Utrecht is de jaarvergadering gehou den van de Chr. Psychologische Centrale voor School en Beroep. Ernstige auto-ongelukken Twee dooden, een gewonde Men meldt ons uit Ridderkerk: Gisterenavond 6 uur is het 10-jarig zoontje van A. v. d. Kolk, toen het den Inlandschen dijk opliep, door een vracht auto uit Nieuw Lekkerland aangereden. Ernstig gewond aan het hoofd is het kind de woning van Dr. de Wijn binnen gebracht. waar het enkele oogenblikken later is overleden. Bij Oosterhout (N.-Br.) hebben gisteravond op den Rijksweg enkele mi nuten na elkaar twee ernstige auto ongelukken plaats gehad, bij het eerste waarvan een doode en bij het tweede een zwaar gewonde zijn te betreuren. Voor de Algemeene Nederlandsche Kunsttentoonstelling 1936. welke vandaag te Den Haag geopend wordt, heeft H.M. de Koningin een Harer teekeningen „Oude d"n in Zwedenafgestaan. EEN SLUWE DIEF Te Haarlem werd uit een stofzuigers winkel aan de Ged. Gracht door een per soon. die naar een en ander informeerde op sluwe manier een geldkistje, inhoudende f30 en eenige kwitanties, gestolen. Toen de winkelier eenigen tijd later tot de ontdek king kwam, waarschuwde hij de politie. Deze truc schijnt de man. die noc door de politie wordt, gezocht, ook op andere plaat sen te hebben toegepast Het geldkistje is intusschen ledig teruggevonden. VERDRONKEN Donderdag is te Weesperkarspei het 3-jarig zoontje van den heer Pietersen in 't Gein te water geraakt en verdronken. LIJK OPGEHAALD Gistermorgen is uit de Loosdrechtsche Plassen opgehaald het lijk van den 28- jarigen F. van der Wal uit Amsterdam, die sedert 6 Maart jl. werd vermist nadat hij was gaan visschen met een boot Eerst werd een bejaarde zwerver door een vrachtauto gegrepen en zoo ernstig gewond, dat hij enkele oogenblikken later is overle den. Terwijl eenige te hulp gesnelde perso nen en vele nieuwsgierigen zich rond het slachtoffer verdrongen, naderde met groote snelheid een auto. waarvan de bestuurder de menschen op den weg te Iaat schijnt te -b- ben bemerkt. Hij kon althans zijn auto niet tijdig tot staan brengen en reed op het pu bliek in. Hierbij werd de 18-jarige slagers knecht Keulemans uit Oosterhout door de auto gegrepen en zeer ernstig gewond. K. is met blessures aan het hoofd en inwendi- ge kneuzingen per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd. Ook het lijk van den zwerver is daarheen ge bracht. De marechaussee uit Rijen en de rijksvel-1- wacht uit Dorst hebben een uitvoerig onder- zoek ingesteld. Te Moergestel is op den Oirschot- scheweg de 54-jarige wielrijdster mej. M. Vriens, door een personenauto, bestuurd door L. uit Raamsdonk aangereden. In zorg- wekkenden toestand is zij, nadat door eer tweetal doktoren de eerste hulp verleend was, naar haar woning overgebracht. Zij heeft verschillende verwondingen aan het gelaat bekomen en klaagde over inwendige pijnen. Door de politie is een uitgebreid on derzoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat den bestuurder van de auto geen schuld treft. Groote boerderijbrand Vee in vlammen. Men meldt ons uit Asten (N.-Br.): Hedenmorgen omstreeks half vijf werden de bewoners van de groote landbouwerswo ning van J. van der Eijnden, gelegen in het gehucht Berg, gewekt doordat een deel van het dak naar beneden kwam. Het bleek dat de boerderij in vlammen stond. De bewoners moesten zich in allerijl met achterlating van have en goed in veilig heid stellen. Niets kon worden gered. Een paard, zes runderen en zes varkens, de landbouwinventaris en alle huisraad ver brandden. Omtrent de oorzaak van den brand staat niets vast. De schade wordt door verzekering gedekt De echoput krijgt geen kaarsje De echoput te Hoog Soeren wordt vrij zeker op Hemelvaartsdag weer her opend. Het plan bestaat, ora het kaarsje, dat men bij de vroegere exploitatie steeds naar den bodem van den put liet zakken, te vervangen door één of meer electrische lampjes. De put is 62 meter diep en staat thans bijna droog. Voor het paviljoen, dat er ge bouwd wordt zijn grondboringen voor wa ter verricht Op ruim 73 meier diepte kreeg men eerst helder en drinkbaar water. De plaats voor deze diephoring was met be hulp van een wichelroede aangewezen. DE LENTE OP BEVELAND De bloei op Zuid-Bevelnnd belooft dit jaar al buitengewoon mooi te worden. Er is veei bloemknop aan de verschillende vrucht, hoornen, terwijl het mooie weer van den laatsten tijd een spoedige komst van den vol ledigen bloeitijd zeer bevordert. Hot be gin is er; de vroege pruimen staan reeds als groote wittë ruikers in het langzaam tot nieuw leven komende Zweedsche landschap ELASTIEKE KOUSEN BUIKBANDEN BREUKBANDEN SPECIALITEIT ANNO 1846 3 RIVIERVISMARKT DEN HAAG C E E N FILIALEN Oude inbraak opgehelderd De daders bekennen De Eindhovensche recherche is er na lang durige nasporingen in geslaagd een oude inbraak, in 1929 gepleegd bij den heer T, Pasch aan de Nieuwstraat, op te helderen* Bij deze inbraak is ruim f 3600 ont vreemd. De daders bleven onvindbaar* Thans zijn in verband hiermede aangehou den de 34-jarige J. V. en de 29-jarige K. v. d. W., beiden wonende te Eindhoven, die bekend hebben deze inbraak te hebben gepleegd. Zij zijn naar Den Bosch overgebracht eit ter beschikking van den officier van jus titie gesteld. t TREINONTSPORING Bij Zevenaar zijn bij een overweg van een goederentrein, die gerangeerd werd, de locomotief, de tender, en eenige goederen wagens ontspoord, meldt het Hbld.. Eert verkeerde wisselstand is de aanleiding. Ten gevolge van de ontsporing werden twee lijnen versperd. Een binnenkomende D trein uit Duitschland moest over het derde spoor worden geleid. Door de ontsporing zijn da rails over een grooten afstand ontzet, ter- wijl aan den wee en de afrastering groota schade is aangericht. Het verkeer over den overweg werd geslremd. Men is direct met het opruimingswerk begonnen. EEN AUTODIEF Een persoon, die een gunstigen indruk maakte, huurde van een garagehouder te Groningen een auto en betaalde voor 300 K M. vooruit. De auto werd echter niet teruggebracht, en bij informatie bleek, dat aan het door den vreemdeling opgegeven- adres te Zwolle iemand woonde, die eeniga weken geleden zijn rijbewijs was kwijtge raakt, maar niet de man. die den auto had gehuurd. De auto is, dank zij den centralen opspo ringsdienst voor auto's, met overgeverfde nummerborden teruggevonden te Amers foort. De dief is echter nog zoek. EEN GERAFFINEERDE BELASTING-ONTDUIKING Men meldt ons uit N a a l d w ij k: Dezer dagen heeft de neutr. gymnastiek, vereeniging U.D.I. een uitvoering gegeven, waarvoor Vermakelijkheidsbelasting moe-t worden betaald. Het bestuur der gymnastiekvereeniging verkoos het z.g.n. oppervlaktetarief, dat voordeeliger zou zijn. Evenwel is het bij dit tarief niet toegestaan entree-kaarten ie ver- koopen, zoodat dan alleen donateurs enz. toegang hebben. Waar dit aanial blijkbaar niet groot genoeg was om de zaal ie vullen, werd getracht met ontduiking der belasting een verkapte kaartverkoop te doen piauis vinden. Daartoe werden de kosten van het donateurschap plotseling verlaagd van f 1.50 op f 1, waarvoor twee kaarten werden ver. strekt. Toen ook hierdoor niet voldoemie kaarien werden geplaatst, ging men er ine over „halve donateurs" te recruieeren. waar door voor 50 cent een kaart voor deze uit voering werd verstrekt De politie en belastingambtenaren kwa men er evenwel achter en oordeelden deze handelingen volkomen in strijd met de be palingen der Vermakelijkheidsbelasting, die op deze wijze schromelijk werd ontdoken. De politie heeft dan ook het he.-tuur der vereeniging een verhoor afgenomen, terwijl ook verschil lende „half-donateurs" werden gehoord. De zaak is verder in ondeizoek. doch zeer waarschijnlijk zal een vervolging tegen de bestuursleden worden inzesteld voor deze belasting-ontduiking.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1