Nieuwe Leidsche Courant STADSNIEUWS WOENSDAG 25 MAART 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 Leidsch Studenten Corps Inauguratie nieuwe praeses Hedenmiddag heeft in een plechtige bij eenkomst van het Leidsche Studenten Corps de nieuw opgetreden praeses, de heer H. André de la Porte Jr., in het groot auditorium van het academiegebouw een inaugureele rede uitgesproken, waarin on der meer groote bewondering werd uitge sproken voor de wijze, waarop het Leidsch Studenten Corps het 72ste lustrum der universiteit heeft weten te vieren, waarbij ook bleek hoe sterk de band tusschen academie en corps is. Bij velen heeft de overtuiging bestaan, 'dat de tijd na het lustrum noodzakelijk een tijdperk zou moeten zijn van slapte en weinig belangstelling voor corpszaken. Deze meening, die misschien wel eenige steun vindt in de geschiedenis, is tot nu toe on gegrond. Toegegeven moet worden, dat er wel een terugslag is waar te nemen, maai de oorzaak ligt niet in den na-lustrumtijd, maar in de crisis. De tijdsomstandigheden hebben velen gedwongen eerder afscheid van ons te moeten nemen, dan zij wel hadden gewild en bevorderlijk is voor liet Corps, het Corps dat, de historie leert hot ons, deze ouderen zoo noode kan missen. Dit is niet te compenseeren door de en- ergie van enkele groepjes onzer leden, hoe goed de bedoeling ook is. Wij moeten een krachtig cn homogeen geheel vormen en door de „Concordia" deze open plaats aanvullen. Kliekgeest wekt exclusiviteit en dit kunnen en zullen wij in Leiden niet dulden. Spr. wees vervolgens op de groote betee- kenis van den groentijd en van de daarop volgende jaren voor de vorming der leden, Vraagt u af, aldus Spr., of uw energie en uw belangstelling voor de Leidsche studen tenbelangen, niet voor verbetering vatbaar is. Het Nederlandsch Comité van de inter national Student Service kan zich verheu gen in een groeiende belangstelling van de studenten. Het Nederlandsch Bureau voor Buitenlandsche Studenten .Betrekkin gen hoopt door grooter activiteit het con tact tusschen Nederlandsche en Buiten landsche studenten te verlevendigen. Wat de werkzaamheden van het Colle gium voor het komende jaar betreft, wees Spr. er in de eerste plaats met nadruk op. dat op den ingeslagen weg, ten opzichte van de versobering, moet worden voortge gaan. Echter mogen daar, waar het den bloei en de kracht van het Corps betreft de financieele overwegingen geen rol spe len. Daarom zal het Collegium het zijn taak achten, waar zijns inziens het geld doelmatiger en practischer beheerd en be steed kan worden, met de betrokken be sturen in overleg te treden. De sociëteit Minerva geeft in dit opzicht een goed voor beeld. Verheugend is het feit, dat zij nog steeds het volste recht heeft, de eerste Sociëteit der Nederlanden genoemd te wor- iden. Spr. besloot met te wijzen op de plicht om er voor te waken, dat degenen, die de herdenking van het 100-jarig bestaan van het L.S.C. in 1939 te verzorgen hebben, geen interne kwesties meer hebben op te lossen en zich geheel aan hun taak kun nen wijden. KAMER VAN KOOPHANDEL VAN RIJNLAND Korte vergadering Gistermiddag kwam de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland in ver gadering bijeen in het gebouw der Kamer onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. De ingekomen stukken leverden geen stof lot bespreking op, waarna de mededeelin- gen volgden. Hierop kwam aan de orde een voorstel van het bureau der Kamer om ten aanzien van de Commissie voor de uitverkoopen en opruimingen af te wijken van de bepaling ,van art. 15 van het Reglement van Orde in dezen zin, dat voor deze Commissie ook de voorzitter of één der ondervoorzitters dei- Kamer voorzitter der Commissie kan z pn dat deze steeds herkiesbaar zal zijn. Aldus besloten. Besloten werd voorts om bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aan te dringen om bij de behandeling tot wijziging van de wet op de openbare middelen van ver spoed te betrachten. Ook bij de Kamer van Koophandel waren verschillende klachten ingekomen over be- drijfsbelemmeringen, voortspruitend uit het verbod om personen In vrachtauto's te ver- Voeren. Aan den directeur van het P.T.T.-kantoor te Leiden zal verzocht worden het daar heen te willen leiden, dat ook in de buiten wijken der stad des Zaterdagsmorgens de poststukken vóór 8.30 uur worden besteld. Het bureau der Kamer stelde vervolgem voor om de benedenverdieping van 't pand -der Kamer voor den tijd van twee jaar weder te verhuren aan het Algemeen Assu rantiekantoor Vlaaksma en Co. Na eenige besprekingen hierover werd het Voorstel aangehouden ttt de huishoudelijke vergadering. Op voorstel van het bureau der Kamer werd aan het Nederlandsch Visscherij Proefstation voor 1Ü36 een subsidie verleend Van f 25. Van de Arrondissementsrechtbank te Den ITaag was een mededeeling ingekomen dat "beëedigd waren als makelaar: G. van Berk te Sassenheim, A. J. Ouwehand te Katwijk aan Zee, M. H. Atteveld en W. F. M. Botermans, beiden te Leiden. - Na de pauze ging de Kamer in huishou delijke vergadering. Wijziging. 1362. Gebr. Splinter, Leiden, Rijnkade 7. Electr. kleiwarenfabriek. Door uittreding van den vennoot J. Splin ter Czn., dd. 7 Maart 1936, is de vennoot schap onder firma ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door: C. W. Splinter, als eenig eigenaar, onder denzelfden naam. Opheffing. 24 Maart. 5389. Wed. L. Kuster Leiden, Vischmarkt 1. Schoenwinkel. Het bestuur van de Unitas Studiosorum Lugduno Batava voor het studiejaar 1936 1937 is als volgt samengesteld: E. G. Bis schop, rector; H. S. Zwarenstein, ab-actis; J. H. Lohstein, fiscus; D. J. van Wijk, as sessor I en mej. J. J. van Staveren, asses sor II« Vereen, tot Bevordering der Belangen van Slechthoorenden In de groote Nutszaal werd gisteravond weer een bijeenkomst gehouden van de Ver. tot Bevordering der belangen van Slecht hoorenden, afd. Leiden. Te ruim acht uur opende de presidente, mevr. T. Kranenburg-Siemens, deze bijeen komst met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, inzonderheid tot prof. Escher, die zoo vriendelijk was dezen avond een lezing te willen geven, getiteld „Tegenwoordige en vroegere gletschers" Vóór prof. Escher het woord te geven, bracht de presidente even onder de aan dacht, dat op 6 Juni a.s. de Reunie-dag te Lunteren in „Ons Landhuis" gehouden zal worden en wekte ieder op dien dag mede te gaan en tijdig een spaarpotje te maken. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de secretaresse, Wasstraat 38. I-Iierna gaf mevr. Kr. het woord aan prof. Escher. Aan de hand van talrijke en zeer mooie lantaarnplaatjes gaf spr. een duide lijk beeld van het ontstaan der gletschers, alsmede hoe deze gevoed worden door sneeuwval en lawines. Spr. bracht ons in de Alpen, op het gebergte van den Mont-Blanc en In het Rhöne-gebergte, toonde aan hoe van de Firflbekkens de gletschertong vormd wordt, liet eenige zeer mooie beelden van gletschertafels zien en besprak de stationaire gletschers en die, welke zich in den loop der jaren verplhatsen. Na een korte pauze bracht spr. on noordelijker gewesten en gaf te zien hoe het er iu Noord-Europa uitzag, toen bijna alles ijs was. Aan het eind van zijn lezing bracht de presidente prof. Escher hartelijk dank voor zijn interessante en leerzame lezing en bood mevr. Escher een bloèroenhulde aan. Na de pauze, die hierop volgde, werden de lipleesoefeningen gehouden door mej. M. Dri essen, waarna de presidente nog even terug kwam op den Reunie-dag en der eenige zakelijkheden besprak. Elf uur was het geworden toen men zeer voldaan uiteen ging. De volgende bijeen komst is vastgesteld op 21 April a.s., wordt tevens de laatste in dit seizoen. GOUDEN DOCTORAAT Zondag 29 Maart a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat Mr. H. B. van der Eist te Hilversum, oud-griffier bij het kantongerecht te Amsterdam, aan de Leidsche Universi teit promoveerde tot doctor in de Rechts geleerdheid. GESLAAGD Te Amsterdam is geslaagd voor 't examen medisch gedipl. voetdeskundige-pedicure, af genomen door het Ned. Genootschap tot be vordering der Voetverzorging, de heer O. FAILLISSEMENT N.V. BANKETFABRIEK DE BIJ Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillisse ment van de N.V. Bamketfabriek „De Bij'' alhier. Deze lijst telt .58 crediteuren met een 'totaal passief van f 40.447,66, waarvan pre ferent f 6829,35. De baten zijn nog niet vol ledig bekend. De voornaamste crediteur is* N.V. Bank Ass. rek.courant en borg gedeel- telk preferent f 10.164.11. VOETBAL L.P.S.V. speelde gistermiddag tegen het elftal der Unitas Studiosorum Leyduno Ba tava. De studenten wonnen met 20. C-G.W. I speelde gisterenmiddag tegen L.O.V. (A.) en won met 72. De gaande en komende man In Leiden gevestigd W. v. d. HornBatelaan, Wasstraat 33 A. J. M. v. Beekhoven, verpleegster, Rijns burgerweg 113a J. H. W. Beumer en familie, constr. werker, Rijndijkstraat 102 Th. Boer en familie, voorwerker Ned. Heide Mij., Tesselsch.straat 36a. J. Th Bossink, dienstbode, Maredijk 139 A. A. v. d. Burg, bakker, Haarlemmerstraat 44a W. Ciere en familie, koopman, P. Kruger straat 35a A. Dijkstra, winkelbediende, Hoogewoerd 109 L. Engelenburg, opz S.L.F.,, Roodborststraat 31 Th. J. van Galen, priester, Haarlemmerstraat i04 M. WijkGrauwelman, P. C. Hooftlaan 3 F. C. v. Haasteren en familie, melkhande laar, L. Morschweg 47 A. Havers, buffet chef, Oude Rijn 25 L. I-Iersch, sigaren maker, J. W. Frisostraat 2 M. J. Her- sche en familie, sigarenmaker, J. W. Friso straat 2 A. Holkamp, dienstbode, Meer burgstraat 14 H. W. O. de Jager, constr. teekenaar, Leliestraat 122 J. W. v. Kem pen en familie, kantoorbediende, v. 't Hoff- straat 33 A. Klink, schilder, B. Ballot straat 16 W. H. v. d. Kraan en familie, monteur, Koningsstraat 21a H. Loeh, meubelteekenaar, Breestraat 161 M. Meu lenberg, patisseur, Haverzaklaan 3a C. Milhous, verpleegster, Merelstraat 32 T. Netzlaff. dienstbode, Nieuwe Rijn S F. Neuteboom en familie, verpleger, Jac. Cats n 77 D. Paauw en familie, landarbei der, Willemshof 3 M. A. Pané, Lijster straat 36 H. M. P. Peter, huishoudster, Rijnsburgerweg 10 A. v. Roijen, kantoor bediende, Thorbeckestraat 60 E. Rijsüam, dienstbode. Steenstraat 27 Th. A. J. Sassen en fammilie. Aloëlaan 45a H. M. Schaik, 1.1. verpleegster, Staalwijkstraat 7 J. E. Schrama, huishoudster. P. de la Courtstraat 53 E. Schroeder, dienstbode. Lijsterstraat 6 M. M. Slimmers en fam.. kantoorbediende, v. Bemmelenstraat 13 B. E. v. d. Spek, dienstbode, Groenoordstraat - J. J. v. d. Spek, dienstbode Utr. Veer 17 A. HoeksemaTor, Rijndij'kstraat 81 M. E. F. Vaissier, Lijsterstraat 8 H. J. v. Veer, étaleur, Steenscbuur 2 P. Ver hoog en fam., bleeker, Waardkerksteeg 2 M. Verschoor, Wald. Pyrmontstraat 35 - Visser, Fagelstraat 40 M. A. ter Wis- scha, Haarlemmerstraat 299 A. H. de Wit te. Witte singel 106 Wed. A. W. Schnaar IJpey, Rapenburg 14. Uit Leiden vertrokken N. Aaldijlc, H. I. Ambacht, Dorpstraat 6 M. BatelaanBatelaan, Den Haag, Westein- rie 497 J. Bakker en fam., Den Iiaag, aan boord G. B. Belfi, Den Haag, W. de Witt- straat 152 A. Th. Berk en fam., Den Haag, Hoel'kade 334 P. C. de Blanken, Woubrug- ge, Kerkstraat 119b J. L. de Boer, Den Haag, Tollenstfaat 121 A. J. de Cler, Voor schoten, Tramstraat 4 A J. Doorneveld, Oegstgeest, Emmalaan 6 P. Dresselhuijs, Den Iiaag. Benoordenh.weg 161 J. Gaas- Katwijk, Sluisweg 23 J. G. Hagen doorn en faim., Den Haag, Langnekstr. 54 E. A. Jansen, Haarlem, Marnixstraat 17rd. W. Kaasjager cn fam., Amsterdam, Nw Leliestraat 83 A. M. de Lange, Voorburg, Pr. Mariannelaan 226 J. F. M. Molkenboer Den Maag, Willemstraat. 91 H. J. Muller en fam., I-Iillegom, Station Wed. E. Stof fersRijbroek, Amersfoort, O. Soesterweg 136 J. Soharroo en fam., Amersfoort, O. Soes terweg 136 N. F. J. Schutte, Parijs P. A. C. Siegers, Westzaan, A 119a J. W. H. Smits. Woerden, Wilhelminaweg Ph. C. Sollmann, Bussum, Brediusweg 49 D. W. Spaanderman, Amersfoort, O. Soesterweg 136 E. G. Tcftero. Den Haag, Muzenstraat 29 M. Timmermans, Purmerend, Emma straat A. J. H. Tonus, Tilburg, Piusplein 47 A. van Veen, Hazerswoude, C 15S P. Th. M. van Veisen, Bodegraven, Emma- kade 73 M. P. Viergever, Oosterland IJ. H. Viersen, Amersfoort, Regentesselaan 35 A. E. Waringa. Sneek, Kloosterstraat 9 .T. J. Wolbrink, Rotterdam, Stations weg 81b. BURGERLIJKE STAND den Hoetenv Wfjk z J 3 j BousieKlinkhamer d v Nouhuüs, m. 68 jr P d Bere—le Feber, vr, 61 j BEVALLEN: UIT DEN OMTREK ALPHEN a.d. RIJN NOTARIS R. v. d. BERG OVERLEDEN Gistermiddag is notaris R. v. d. Berg, die sinds eenigen tijd ongesteld was, overleden. De heer R. v. d. Berg bereikte den leeftijd van 68 jaar en heelt in het leven onzer gemeente een belangrijke plaats ingenomen. Geboren te Woerden legde de overledene in 1891 het cand.-examen af en werd cand.- uotaris te Woerden. Op 4 April 1903 volgde de benoeming tot notaris met standplaat* Oudshoorn. Met de bevolking in haar onder scheidene schakeeringen heeft hij meege leefd en velen de helpende hand ge-reikt. Ook in het vereenigingsleven nam hij een vooraanstaande plaats in. Wel niet meer de laatste jaren, maar in vroeger jaren des le meer. Zoo was hij o. m. het eerste raads lid van de Chr. Hist. Unie in de voormalige gemeente Oudshoorn. In die dagen werd een felle strijd gevoerd tegen bet. heer- schende liberalisme en het was voor de rechtsche groepen een groote voldoening dat wijlen de heer Van den Berg gekozen werd. Na de samenvoeging der drie ge meenten heeft hij niet meer een candidatuur aanvaard. Onderscheidene jaren maakte hii deel uit van het bestuur der School met den Bijbel aan de Hoofdstraat en was ook een der oprichters en eerste bestuurder van de Vereen, tot Evangelisatie op Geref. Grondslag te Oudshoorn. HET BOSCHPARK Gisteren heeft men een aanvang gemaakt met het planten van de boomen in hot Boschpark. Een aardig gezicht, die eerste boompjes midden in de landerijen. AFKOOP WACHTGELD GEWEZEN COMMISSARIS VAN POLITIE Bij besluit van den Raad van 20 Decern ber 1926 was voor den eervol ontslagen com missaris van politie H. Vooijs een wacht geldregeling vastgesteld met voor de eerste drie maanden f 3S00 per jaar en voor de volgende vijf jaren- f 2660 per jaar, daarop volgende f 2180 per jaar en vervolgens f 2120 per jaar. Inkomsten uit arbeid en bedrijf worden in mindering gebracht Het wacht geld werd verminderd, daar de heer Vooijs 1 Maart 1932 werd benoemd tot burgemees ter van Oude Tonge. B. en W. schrijven dat het wachtgeld zal eindigen 9 December 1939 wegens pensioengerechtigden leeftijd. Belanghebbende heeft B. en W. verzocht om het wachtgeld te vervangen door een afkoopsom, ill. van f 1500, waartoe art. 6 der regeling gelegenheid biedt. De onder handelingen hebben tot overeenstemming geleid en B. en W. achten dit' bedrag niet onbillijk en stellen den Raad voor aldus te besluiten. NED. CHR. VROUWENBOND Gisteravond vergaderde de afd. Alphen i. d. Rijn van den Chr. Vrouwenhond in Concordia. De presidente, mevr. Welvaars, opende en las een gedeelte van 2 Koningen 4. Mevr. Welvaars heette de spreekster van dezen avond, mevr. Westerbrink, hartelijk welkom. Mevr. Westerbrink spi*ak naar aanleiding an de uitspraak der Sunamietische vrouw uit het voorgelezen hoofdstuk: „Ik woon in het midden mijns volks". Vóór de pauze schetste spr. met breede trekken de opkomst van het Feminisme en het Nieuw-Feminisme, Vergeleek vroegere historie met heden, want geen gebeurtenis in 'het leven staat op zichzelf. Na de pauze, die voor bondsaangelegen- heden benut werd, legde spr. speciaal na druk op den Chr. Vrouwenbond. De groote en moeilijke taak die deze Bond in de hui dige maatschappij te vervullen heeft. Die Bond behooort te leven „in 't midden des olks". En ieder lid heeft op eigen beschei den plaats ook die taak te vervullen. Maar niet tevreden zijn met lid te zijn van den Chr. Vrouwenbond, maar bewust het begin sel daarvan naar buiten uit te leven. Er moet kracht uitgaan in de wereld om ons heen, kracht van de Bond als geheel, an elk lid bijzonder. Bij alle afval en dwaling te staan als een lichtende fakkel, als een levend getuige der eeuwige Godde lijko waarheden „in het midden mijns volks". Deze keurige lezing werd met stille aan dacht gevolgd. De band der afd. Alphen met haar vorige presidente werd hierdoor weer verstevigd. Op gebruikelijke wijze sloot mevr. Wel vaars deze goede avond. OUDERAVOND CHR. H. B. S. In het gebouw der Chr. H. B. S. werd gisteravond een ouderavond gehouden, waar voor allerwege veel belangstelling bestond. De avond werd geopend door den voor zitter van de commissie van advies, burge meester P. A. Colijn. Na deze opening trad als spreker on Ds. H. A. Wiersinga van Leiden, die een keurig referaat hield over het onderwerp: „Hoe behandelen wij onze jeugd?" Spr. die dit onderwerp op zeer principieel e wijze uiteenzette vond een zeer aandachtig gehoor. Het zangkoor der school onder leiding van den heer B. Lemkes zong vervolgens eenige liederen, waarop de direc teur het eerste gedeelte van den avond sloot en eenige mededeelingen deed omtrent het verdere verloop van dezen avond. Eerst werden ververschingen aangeboden, kregen de aanwezigen gelegenheid voor bezichti ging der school en om zich met de leera- resson en leeraren te onderhouden en van gedachten te wisselen over de leerlingen en het onderwijs. Van deze gelegenheid werd een zeer druk gebruik gemaakt, zoodat deze avond er zeker toe heeft bijgedragen de ouders en do school dichter hij elkaar te brongen en nog grootere belangstelling voor deze onderwijsinrichting te wekken. BOSKOOP BELEMMERING VERKEER BOOTSTRAAT Voor het kantongerecht te Alphen werd voortgezet de behandeling van de zaak tegen de Gebr. II., die volgens de dagvaarding het verkeer hadden belemmerd door eenige pa len te slaan. Op de vorige zitting hadden verdachten beweerd, dat de huizen én het daarvoor gelegen straatje in eigendom toe behoorden aan hun broer te Gouda, terwijl het onderhoud voor diens rekening was. Als verdediger voor verdachten trad op mr. L. Spreij uit Leiden. De heer C. Guldemond, wethouder van Boskoop, toonde aan, dat z.i. het straatje aan de gemeente toebehoorde en werd ge bruikt voor voetverkeer. Enkele getuigen verklaarden, dat het straatje altijd werd on derhouden door of namens verdachten, ter wijl dit alleen werd gebruikt door voetgan gers, doch niet door zwaar verkeer. In zijn requisitoir verklaarde de ambte naar, mede op grond van de getuigenverkla ringen, dat het verkeer door verdachten niet is belemmerd en hier niet van open baar- doch beperkt verkeer sprake is cn concludeerde tot vrijspraak. De kantonrech ter sloot zich hierbij aan en sprak heide verdachten vrij. NEDERLANDSCH SLAGERSCONGRES Zooals reeds eerder gemeld, wordt boven genoemd congres van 1618 Juni a.s. te Bos koop in het gebouw „Flora" gehouden; 500 700 deelnemers zullen naar het hoofd bestuur verwacht het congres bijwonen. Reeds is een commissie samengesteld, die de bezoekers een goede ontvangst zal be reiden. De bedoeling is, de congressisten zoo veel mogelijk in Boskoop in de hotels en bij particulieren onder te brengen. B. en W. dezer gemeente deelen mede, dat de aanleg van de oprit naar de nieuwe hefbrug over de Gouwe tengevolge beeft, dat het verkeer van de Dorpsstraat W.Z. naar de Bootstraat en omgekeerd, zich min der vrij zal kunnen bewegen dan onder den ouden plaatselijken toestand het geval was. Indien geen maatregelen worden genomen, dan zijn in de toekomst moeilijkheden en ongevallen niet utigesloten. Het is daarom gewenscht bet niet-verhoogde deel van de Dorpsstraat W.Z. van den hoek-Koninginne- weg af, bij het perceel van den heer Susan, tot het pand van den heer W. M. de Vos op den hoek van de Bootstraat, voorzoover het is betegeld, voor alle verkeer, met uitzon dering van voetgangers, gesloten te verkla ren. Art. 8, lid 2, van het Motor- en Rijwiel reglement, opent daartoe de mogelijkheid. OPHEFFING COMMISSIE VAN PLAATSELIJK TOEZICHT OP HET LAGER ONDERWIJS Wijl de verplichting tot het doen voortbe staan van bovengenoemde commissie niet meer bestaat, stellen B. en W. voor, deze commissie met ingang van 1 Juli as. op te heffen. RAADSZITTING De Raad dezer gemeente Is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag 30 Maart a.s., 's avonds 7 uur. EXCURSIE A. S. F. FABRIEKEN De leerlingen der 3e klasse aan den Tuin bouw wintercursus maakten vorige week, on der leiding van den heer Zwartendijk, een excursie naai* de A. S. F. Fabrieken te Per nis. De bestuursleden van de vijf alhier be staande tuinbouwvereenigingen waren mede van de partij. Bij aankomst van het gezel schap te Rotterdam, werd door de directie der A. S. F. Fabrieken een lunch aangeboden in hotel Caland. De directeur der Amster- damsohe Superfosfaatfabrieken, Ir. Bloem bergen, was ook aanwezig en hield een be schouwing over de samenstelling der mest stoffen, ook van de A.S.F.-lcorrel. Na de lunch sprak de heer Veerman een woord van dank voor de gulle ontvangst. Vervolgens ging de tocht naar de A.S.F.-fabrieken te Perais, waar de volledige bereiding werd bezichtigd en de deugdelijkheid van het fabrikaat in het licht werd gesteld. HILLEGOM A. R. KIESVEREENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" Dinsdagavond kwam bovengenoemde kies vereeniging in vergadering bijeen. De voor zitter, de heer G. Troost, opende op de ge bruikelijke wijze. De secretaris las zijn keurig jaarverslag voor. Hieruit blijkt dat het ledental 99 bedraagt. In het afgeloopen jaar is er hard gewerkt, met als resultaat 1 zetel meer in den gemeenteraad. Ten slotte roept spr. op paraat te blijven en te den ken aan de gevaren van C.D.U. en N.S.B. Uit het verslag van den penningmeester blijkt dat er een batig saldo is van f 26.97. In de commissie tot nazien der boeken werden benoemd de hoeren De Recht en J. Schenk. In verband met een op komst zijn de statutenwijziging werd besloten de be stuursverkiezing uit te stellen tot de volgen de vergadering. Thans krijgt de heer H. Stouten gelegen heid om zijn inleiding over „Jeugd en Slaat" voor te lezen. Op dit onderwerp volgde een korte bespreking. Bij de rondvraag werd besloten zoo mo gelijk in samenwerking met de afd. Patri monium reeds nu met de lectuurversprel- ding te beginnen. Een en ander zal door bet bestuur nader uitgewerkt worden. De heer H. Stouten sloot deze vergadering met dankgebed. KATWIJK RAADSAGENDA Aan de genda voor de raadszitting van heden is alsnog toegevoegd punt 15a: Voor stel tot verhuring van een strookje grond op het kruispunt MolenwegMolentuinweg en tot. het verleenen van dispensatie art. 22 der bouwverordening aan Jac. Haas noot om alsdan op deze grond een laad- station met een tweetal benzine-pompln- stallaties te plaatsen. TUINBOUW Verschillende tuinders zijn dezer dagen, gelokt door het mooie weer, begonnen met liet planten van vroege aardappelen. KATWIJK AAN ZEE SCHAAKCLUB K.WX De onderlinge competitie- en bordenwed- strijd is beëindigd. De laagste borden vaji het eerste tiental spelen thans 'n promotie- degradatie-wedstrijd tegen de hoogste borden van het tweede tiental. De uitslagen zijn: W. Houwaart—W. Huysman Jr. 01 J. Huysman Sr.—J. M A. Waterreus 1—0 W. IlouwaartJ. M. A. Waterreus 01 W HouwaartJ. de Jong 1—0 J Huysman Sr.—J. de Jong 1—0 A HaasnootW. Houwaart 10 J. de JongJ. M. A. Waterreus 10 J. Huysman Jr.—A. Berkhey 1-4) De overige leden spelen een groepswed strijd. Voor elke groep is een prijsje schikbaar gesteld. De uitslagen der eerste ronde van dezen wedstrijd zijn: Groep If Th. Admiraal—A. Peters uitgesteld J. N. Optendrees—J. Hoogeveen 01 E. H. v. GaaienW. Spierenburg YzYz Groep II: A. van RijnJ. W. v. d. Meer 01 A. C. Hofkes—A. v. d. Oever 10 A. G. HaasbroekW. Varkevisser 10 Gro ep III: A. BonefaasA Vooys 01 A. OuwehandD. van Hanswijk YzVz H. J. Haasnoot—K. Jonker "0— Groep IV: L. van Duyn—R. van Bruggen 1—0 M. van Duyn—C. Langmuur 0—1 H. van BeelenM. Langmuur 01 GEREF. GEMEENTE Hedenavond hoopt, voor de Geref. Gem voor te gaan ds. Van Dijke, van Nieuw- Beijerland. Aanvang half acht. GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer A. Klok slaagde te Arnhem voor administrateur, boekhouden, handelscorrespondentie en stenografie. VERKOOPING Ten overstaan van not. J. K. C. Matthijs zijn gisteravond in „Casa Cara" de volgende perceelen bij afslag verkocht: Perceel I. in bod voor 2100,—, afgemijnd L. v. Beelen, 2100,perceel II, in bod voor 1700.afgemijnd idem op 2500. perceel III, in bod voor 1950,—, afgemijnd op 1952,—. Halslijn; perceel IV in bod voor 2300—, afgemijnd op 2650,—, KI. Dob belaar; perceel. V in bod voor 2350,—, af gemijnd op 2395,—, L. v. d. Wiel; perceel VI in bod voor 2075,—, afgem. op 2075,—, Holstijn; perceel VII in bod voor 600,—, af gemijnd op 650,—, idem; perceel VIII in bod voor 710,—, afgemijnd op 730,—, id.; perceel IX, in bod voor 125—, afgemijnd op 225,Kiers. BINNEN GESLEEPT De treillogger „De gebroeders" KW tuo, heeft de motorlogger Sch. 132 binnenge bracht, -welke met een defecte motor op de Noordzee ronddreef. KOUDEKERK HINDERWET Door B. en W. dezer gemeente is aan G van Amsterdam, wonende in de Hoogewaard alhier, ingevolgdede Hinderwet, vergun ning verleend tot het oprichten van een vischrookerij. LEIDERDORP KOSTELOOZE INENTING Morgenmiddag van 2—3 uur zal gelegen heid gegeven worden voor kostelooze in enting of herinenting van hen, die zich alsdan hiertoe aanmelden ten huize van Dr. G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 10, alhier. LISSE GEMEENTERAAD Dinsdagmiddag kwam de Raad dezer Ge meente in openbare zitting bijeen onder presidium van den burgemeester Baron S. van Wijnbergen. Afwezig waren de heeren Tibboel (niet kennisgeving) en de heer H. v. d. Vlugt. Na liet ambtsgebed en de vaststelling der notulen werd tot behandeling der agenda overgegaan. Het eerst agendapunt gaf ons de benoe- ing van een leerkracht aan de Openbare School. Alvorens tot stemming werd overge- KNOOP'S ZWEEFZADEL N. V. Industrie- en Handelmij. v/h A.J. KNOOP Fabriek van Rijwielzadels etc. BREUKELEN Telefoon 53 RADIO DISTRIBUTIE WOENSDAG 25 MAART 12.15 Brussel VI; 14.20 Kalundboi^; 14.50 Parijs R: 17.20 Keulen: 1S.50 Brussel Fr; 19.30 Berlijn; 21.20 Weenen of div. Droitwleh14.20 Londen 'R; 15.10 Droitwleh: 18.20 Diversen; 18.50 Lo.nden R; 19.50 Droitwich 23.10 London Reg DONDERDAG 26 MAART Programma 3: 8 Brussel VI: 9.20 Keulen; 10.20 Parijs R: 13.05 Brussel VI: 14 20 Kalund- borg: 15.20 Keulen; 17.20 Brussel VI; 19.10 Beromunster; 19.55 Rome of div. Programma 4: 8.05 Pa.-ijs R; 8.20 Diversen; 9.5010.20 Parijs R; 10.35 Londen Keg: 13.35 Droltwich; 14.25 Londen Reg; 15.20 Droitwleh: 16.10 Londen Reg: 17.35 Droitwich; 18.20 Di versen; 18.50 Londen Reg; 19.30 portpraatjo J. G. A. Janssen: 2o Lond«n Tt; 20.20 Droitwleh; 21.50 Berlijn; 22.20 Droitwich Agenda Donderdag 27 Maart. Pauluskerk (Oegst geest), 8 uur, Zanguitvoering Chr. Zangver- eeniging „Debora". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594; J E. M. ten Dijk, Haven 18. telef. 85 en C. van Zijp, Wiihelminapark S. Oegst geest. telef. 274. gaan over het voorgestelde drietal vroeg do heer Kingma of de eerste der voordracht, de heer P. Broersma te Amsterdam, ge huwd is. Spr. geeft aan gehuwden de voor keur. De Voorz. zegt, dat hij bij eventueelo benoeming voornemens is te huwen. Tevens zeide de Voorz., dut de de ingewonnen in lichtingen uitstekend luidden. De heer Broersma wordt met algemeene stemmen benoemd. De waagmeester der Gemeente, die vorig jaar tijdelijk werd benoemd, ontving thans bij Raadsbesluit zijn vaste aanstel ling in deze functie. Betreffende destructie van afgekeurd vee en vleesch werd besloten met de N.V. „Ge- kro", in samenwerking met de overige ge- I meenten in de keuringskring „Lissé", een Iovereenkomst aan te gaan. Énkele vragen van ondergeschikt belang werden gesteld en door den Voorzitter beantwoord. Het is altijd nog mogelijk later gewenschte wijzi gingen aan te brengen, waartoe de „Gekro"' zeer soepel is. Nu komt nogmaals aan de orde de behan deling der wedden van de .veldwachters dezer gemeente. Door den Minister werd de in de vorige Raadsvergadering aangenomen verordening niet goedgekeurd. De Minister., stelt de door hein aangegeven bezoldiging als eiscli en' wenscht deze op korten datum ingevoerd te zien. Het gaat tusschen den Minister en den Raad om een principieel verschil. Om- de betrokken veldwachter niet te dupeeren stellen B. en W. op advies van de Soc. Com missie voor bij wijze van een tijdelijke toe lage een kindertoeslag te verstrekken van 60.te rekenen van het eerste kind tot den leeftijd van 16 jaar. De heep Knetsch vraagt of het noodzaak is, dat wij deze verordening zóó aannemen. Spr. zegt, dat degene die haar oplegt, ook de verantwoording maar moet dragen. Wor den wij hier gedwongen. Ook ten opzichte van den kindertoeslag, waar spr. een tegen stander van is. De Voorz. zegt, dat de Minister alléén do jaarwedde vaststelt. De Raad is vrij de kin dertoeslag te geven of niet. Dit wordt och- ter voorgesteld om de betrokkenen niet in hun salaris te dupeeren. Dfi heer Kingma is ook principieel tegen stander van den toeslag en wil deze alléén invoeren als een tijdelijke en deze als over gangsmaatregel te beschouwen. Weth. Warmerdam drukt zijn spijt uit ver de afwijzing van den Minister en is erheugd, dat de Raad zijn instemming betuigt, met de houding van B. en W., door met de kindertoeslag de veldwachters niet le dupeeren. De Raad ging na deze bespreking z. h. st. accoord met de voorgestelde wijzigingen. Ingekomen was een verzoek van het Ned. Herv. School bestuur om een subsidie van f 331.25 voor eerste aanschaffing van leer middelen voor de invoering van handels kennis, handelstekenen en boekhouden, zulks met ingang van 1 April 1936. Dg Voorz. zegt, dat dit bedrag een tegen- aller is, waar niet op gerekend is. Spr. hoopt, dat de geest van zuinigheid zal blij ven voortleven. Deze vergoeding kan ver strekt worden volgens art. 72 der L.O.-wet. De heer Romein wil dit bedrag liever ge en volgens art. 101 (uitbreiding der leermiddelen). Hierdoor kan een admini- Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Zend deze coupon Hiermede verzoek ik U in te schrijven als ahonné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezending van de bladen tot 1 April a.s. NAAM; ADRES; kw; we NAAM: De aanbrenger (ster) Doorhalen wat niet verlangd wordt

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6