lir uiur Criitsrfjf GTminmt STADSNIEUWS Meestqevendgoedkoopst Christelijk Daghlad Tot 1 April a.s. gratis voor nieuwe lezers MAANDAG 9 MAART 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 De vereeniging van Mathesianen Excursie naar het Planetarium Zaterdag hield de vereeniging op verzoek van vele leden en donateurs een excursie naar het planetarium te 's-Gravenhage. Het was een leerzame middag, welke de zeven- li g deelnemers nog lang in herinnering zal blijven. Voor het gezelschap was t een err in hun midden de leeraren van M.S.G., ir. v. Dijk ril den heer van Zwieten de Blom met hun dames, te mogen begroeten Na de korte treinreis en een wandeling door Den Haag kwamen de deelnenv^s voor het mooie gebouw van de Haagscho Courant. Zodra men daar binnen treedt wordt men getroffen door een indirect ver lichte koepol waarmede op meesterlijke wijze het uitspansel wordt geïmiteerd. Meer dan honderd projectielantaarns zijn m het middelpunt van de koepel opgesteld. De heer Hoornburg gaf eerst een over zicht, wat er zich feitelijk aan den sterren hemel afspeelt. Een handgreep van den spre ker en de zaal wordt gehuld in een nach telijk duister, terwijl duizenden sterren en de bekende planeten zich aan den hemel vertoonen. Alle hemellichamen, in de na tuur met het ongewapend oog zichtbaar, zijn er vertegenwoordigd; als lichtvlakjes worden ze op het witte gewelf afgebeeld. Het is een schouwspel van indrukwekken de schoonheid, een verrijking van den geest, een lust voor de oogen. De spreker gaf ons eenig idee van de ontzaggelijke, afstanden der sterren en pla neten met de aarde, over de grootte en de temperatuur en besprak de vraag of ao planeten bewoonbaar kunnen zijn, terwijl hij voorts handelde over hun beweging en gesteldheid. Tenslotte liet de spreker de zon opgaan en wederom aan de horizon verdwijnen, wat steeds wisselende aspecten aan den nachtelijken hemel geeft. Het pla netarium is een school, theater en film te gelijk. Na afloop dankte de voorzitter voor aeze zeer leerzame causerie en herinnerde te vens aan de zeer interessante bouwkundige lezing van den heer Mart. Stam. architect te Amsterdam, over nieuwe inzichten in zake woning- en stedebouw op Zaterdag 14 Maart in het Karaerlingh Onnes-labora- torium des avonds 8 uur. Hierbij is intro ductie toegestaan. Politieschietvereeniging „Burgemeester de Gijselaar" Vrouw van handtasch met io beroofd De dief stompte haar in 't gelaat Zaterdagmiddag is in de Walsteeg de 44- jarige mej. L. D. geb. O. door een onbekend gebleven persoon plotseling in het gelaat gestompt, waarna haar handtasch haar werd ontrukt en de man op de fiets sprong en er vandoor ging. De aangevallene klaagde haar nood aan een voorbijganger op de Breestraat daarna, geheel van streek, een winkel binr.engeloopen. Zij was aan het gelaat ge en is door den E.HJD. verbonden en haar woning in de 3 Octoberstraat ge bracht. In het taschje zat een bankbiljet van 10. De vrouw had juist haar steungeld ont vangen en ging het een en ander betalen. De lafhartige straatroover is omstreeks 26 jaar oud. Hij was gekleed in een donkere re genjas. Degenen, die iets van het geval ge- hebben, ook de heer aan wien de vrouw het eerst haar nood geklaagd heeft, worden verzocht zich op het politiebureau te ver voegen voor het geven van inlichtingen. BRANDJES Zaterdagmorgen te 11.15 uur is een begin an brand ontstaan in het perceel Pieters- kerkkoorsteeg 28, bewoond door de fam. v. d. N. Een theelichtje, waarvan een pootje stuk was. viel om, met het gevolg, dat de gordijnen, welke daarbij hingen, vlam vat ten. Het vuur kon niet emmers water wor den gebluscht. De motorspuit, die uitgerukt was, behoefde geen dienst te doen. Zondagmiddag ontstond een begin van brand in het perceel Kapteynstraat 38, be woond door L. ten N., doordat de vlam in een pan met vet sloeg. Buren hebben de lammen met emmers water gebluscht. De brandweer, die uitgerukt was behoefde geen dienst te doen. AANWINST VOOR DE LAKENHAL Door mevr. de Wed Loue geb. Drucker, te Weenen, is aan het Stedelijk Museum De Lakenhal ten geschenke gegeven een schil derij door Anthonie Polamedes, voorstellen de krijgsvolk in een wachtlokaal, op paneel 10x51 c.M. en links onder voluit gemerkt Deze nieuwe aanwinst is tijdelijk, opgesteld de Overvoordeza&L BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: C v Heuaen 27 Jr en E A C Ouwerkerk 26 j. A Stadt wedr. «sn M v d iden, wede C de Haas 27 jr en Aanen 25 j A P Knotter 24 j. en M FavJcr 24 J. H Erades 24 j. en E S de Vco 21 J. L Rom- baut 19 j. en A M Ouwerkerk 21 j. J Kü'a- bèrj Prijsuitreiking 1 Zaterdag had in 'de theoriezaal van liet Politiebureau de prijsuitreiking plaats van de onderlinge schietwedstrijden van de Politie Schietvereeniging „Burgemeester de Gijselaar". Voorzitter Uitendaal riep de talrijke aan wezigen een hartelijk welkom toe, in het hijzonder den commissaris van politie, die bereid was gevonden de prijzen uit te rei ken, aangezien ihr. De Gijselaar verhin derd was dit te doen. Spreker memoreerde m het kort aan nrettigen geest die er had gelieerscht tij dens den wedstrijd' en feliciteerde do leden met hun behaalde prijzen. Dank bracht hij aan mevr. Bruins en mevr. Impelmans, die weer belangeloos hun tijd hadden beschikbaar gesteld om de luxe voorwerpen aan te koopen, die als prijzen beschikbaar werden gesteld. Hij overhandigde ieder een bloeiende plant namens bestuur en leden. Hierna gaf hij het woord aan den com missaris van politie. Deze zei dat het hem verheugde om op dezen Zaterdagmiddag wederom op het Bureau te moeten komen, om aan de di verse winnaars de prijzen uit te kunnen reiken. Temeer verheugde hij zich hier over omdat de schietvereeniging zijn volle sympathie heeft, aangezien dit een zeer nuttige sport is voor de politie en er ande re gesprekken gevoerd worden dan alge meen het geval is. Het verheugde hem er flink geschoten was, speciaal door Im pelmans, die den eersten prijs had gewon nen en tevens den beker weer had ver overd en de verguld-zilveren medaille van jhr. De Gijselaar. Hij hoopte van harte dat de schutters volgend jaar nog heter zouden schieten om de beker niet definitief m het bezit van Impelmans te laten blijven en dat men nog vele jaren om den C. P. Kok-beker zou schieten. Het verheugde hem zeer dat de ni( tak van dienst, de brandweer, daadwerke lijk had deelgenomen aan de wedstrijden. Hierna mocht ieder in volgorde van pun tenaantal een prijs in ontvangst nemen. Uitslag bekerprijs: Impelmans met 89 pun ten. Verdere uitslagen: 1. Impelmans. punten; 2. Grolleman, 405 p.; 3. Bruins, 398 p.; 4. Uitendaal, 397 p.; 5. Pol, 396 p.; 6. Ilarteveld, 385 p.; 7. Mom, 385 p.; 8. Kerk meijer, 391 p.; 9. Van Gennip, 373 p.; 10 Olde Juninck, 362 p.; 11. Van Elswijk, 31' p.; 12. Dijkstra. 344 p.; 13. Beens, 343 p.; 14. Van Drumpt, 341 p.; 15. insp. Hofstede, 331 p.; 16. v d. Berg, 329 p.; 17. Fieseler, 314 p.; 18. Eveleens, 313 p.; 19. Kemner, 305 p.; 20. Linderhof, 301 p.; 21. De Groot, 300 p.; 22. Den Houter, 278 p.; 23. Lagerweij, 273 p.; 24 Middendorp, 206 p.; 25. Huisman, 264 p.: •26. C. Verkerk, 208 p.; *27. Hederik, 142 p. 28. Vleerbos, 122 punten. 21 j. A M Ou' 21 j. M HabrakenOferman #1 J R Moonenv d Blom z OVERLEDEN: H d Linden—Si ra, vr, 71 Jr M de GraafRemmers waal .wede, 76 jr UIT DEN OMTREK AARL ANDERVEEN BIJZ. VRIJW. LANDSTORM Onder leiding van den voorzitter van de plaatselijke commissie, Ds. H. Moolhuizen, hield de Bijz. Vrijw. Landstorm alhier een geslaagde propaganda-avond. Ds. Moolhui zen wees op doel en beteeken is van de B. V. L. Burgemeester Colijn hield een rede over het gezag gezien bij overheid, B.V.L. en gezin. Aan den plaatselijk leider, den heer Van Winkel, werd door mevr. Mool huizen, presidente van het dames-vaandel comité, een keurig vaandel aangeboden. Ver der werd het woord gevoerd door voorzitter en secretaris van de Gew. Landstorm Com missie Z.-H. West, den pl. leider en pastoor Omzigt. Het muziek-ensemble van de Mar* tha-Stichting te Alphen a. d .Rijn verleende gewaardeerde medewerking GESLAAGD Mej. E. Eikelenboom Pd. slaagde voor het ;amen coupeuse bij de Modevakschoolver eeniging Den Haag. Ze was daartoe opge leid door mej. P. v. d. Pol te Alplrnn a. d. Rijn. AJLPHEN a.d. RIJN NIEUW VEREENIGINGSGEBOUW Hedenavond half acht zal het nieuwt Vereenigingsgebouw aan de Hooftstraat naast het Evangelisatiegebouw alhier in gebruik worden genomen. CHR. JEUGD-DAMESKOOR „HOSANNA" Woensdagavond 8 uur hoopt het Chr. Jeugd-Dameskoor .Hosanna" in het Nutsge- bouw haar jaariijkséhe uitvoering te geven Van het mooie programma noemen we om.: „De geschiedenis van Jozef' van S. M. Bon man—-Van Tertolen en „Het hoedje dat haar past" van Jac. Jansen. Het geheel zal staan onder leiding van den heer J. M. Kouwenhoven. GESLAAGD Te Den Haag slaagden voor het examen Coupeuse eostuum- en mantelvak de dames B. Pierot, C. Sliep en B. Eikelenboom, op geleid door mej. P. v. d. PoL SPOORLIJN ALPHEN—UITHOORN Honderd meter aan beide zijden van 'de Gouwebrug zuil ende rails van de lijn Al» phen-Uithoorn worden opgebroken. Het be treft hier een veiligheidsmaatregel bij ver keer over de Gouwebrug. GEREF. KERK De kcrkera&d van de Geref. Kerk alhier besloot het aantal ouderlingen met één uit te breiden. Daartoe werd het volgende twee tal geformeerd: de hoeren J. W. Meijercn W. C. Snel. JEUGDIGE BOEF AANGEHOUDEN Bij de firma W. alhier werd eenigen rijn geleden een hoeveelheid van pl.m. 600 Kg. accu-lood van een lichtinstallatie ontvreemd de politie hier gelukt den dader op te sporen, nl. den 16-jarigen Van R., vod denkoopmannetje te Leiden. Het grootste gedeelte van het lood werd opgespoord bij den handelaar in oud lood G. te Leiden. Hoe brutaal de jeugdige Van R. is te werk ge gaan moge-blijken uit het feit dat hij met een bakfiets naar het pand van den heer Werneke is gegaan en daarachter op klaar lichten dag de bak met lood heeft geladen en vervoerd. Dit werd enkele keeren her haald zonder dat men de diefstal bemerk te. Van R. is ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Den Haag. WEEKDIENSTEN Geref. Kerk Raadhuisstraat, Woensdag half 8 (Biduur v. h. Gewas), Ds. Mulder. Ruyterstr. Woensdag half S, Ds. Bosch (Biduur v. h. Gewas). Hooftstraat, Woensdag Ds. Hartkamp (Biduur v. h. Gewas). Chr. Geref. Kerk, Donderdag 7 u., Ds. de Smit, van Utrecht. Oud-Geref. Gem. Woensdag 7.15 u., de heer Schoondeibeek. van Lunteren. BOSKOOP GEMEENTERAAD In den gemeenteraad was een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeente, waarbij enkele technische verande ringen en verbeteringen zijn aangebracht, aanleiding tot breedvoerige gedachtenwisse- ling, in hoofdzaak over de toevoeging „ter dikte van 0.17 M.". Voorts werd, mede naar aanleiding van een bezoek van den inspecteur van het woning toezicht aan onze gemeente, door den voor zitter vastgehouden aan een gecentrali seerde bouw, d.w.x. in de kom der gemeente. Lintbebouwing wordt niet toegestaan. Ten slotte werden alle door B. en W. aangebrachte wijzigingen door den Raad zonder hoofdelijke stemming geaccepteerd. Hierna werd aan de orde gesteld de loon- bijslagregeling voor boomkweekerij bedrijven, waarbij B. en W. verschillende nota's en verslagen aan den Raad hadden overgelegd. Uit deze stukken zijn een 6-tal voorstellen naar voren gekomen, die alle uitvoerig en nauwgezet besproken zijn, zoodat het onder werp feitelijk is „doorgepraat" en „doodge- praat", doch van een resultaat kan niet orden gesproken, wyl B. en W. aan het eind van hun nota tot deze conclusie kwamen: .Tenslotte rest ons niet anders dan te con- stateeren, dat het nader onderzoek naar de mogelijkheid om loonbijslag in eenigen vorm te verzekeren, niet heeft kunnen leiden tot acceptabel voorstel". Hiermede is de loon bijslagregeling van de baan. Als laatste mogelijkheid bracht de heer d uyter in 't midden, den Minister te over tuigen, dat Boskoop in een zeer bijzondere positie verkeert, en de boomkweekerij hier een intensief bedrijf is, zoodat voor onze gemeente een aparte regeling gewenscht is. De Minister zou dan afstand moeten doen van zekere be palingen. Kan in deze richting iets worden bereist, dan blijven B. en W. paraat. Bij de rondvraag vestigde de heer Van leef de aandacht op de reisbelasting. Spr. vroeg of B. en W. alle mogelijke pogin- 't werk zullen stellen om voor Boskoop ontheffing van deze belasting te verkrijgen. De Voorzitter antwoordde, dat dit punt in het college van B. en W. reeds besproken besloten is een desbetreffend verzoek aan den Minister te richten. Dit zal nu namens den Raad geschieden. COöP. BOERENLEENBANK Aan het verslag over 1935, uitgebracht in de algemeene ledenvergadering, is 't volgende ontleend: De totale ontvangsten en uitgaven bedroe gen, inclusief het kassaldo aan het begin er het einde van 1935 f 1.749.636.77, w.o. ont vangen spaargelden en termijn-deposito's f 161.873.44, terugbetaald f 184.995.84; terug ontvangen x oorschotten f 43.427.73, gegeven voorschotten f 58.974.94, ontvangsten in loo- pende rekening van de leden f 912.910.60, uitgaven idem f 880.878.31. De balans per 31 Dec. 1935 vermeldt onder bezittingen o.m.: uitstaande voorschotten f 118.936.84, tegoed in looper.de rekening bij de rekeninghouders f 152.798.06, by de Centr. Bank f 67.738.34, jaardeposito Centr. Bank f 45.000. Onder schulden: spaargelden en termyndeposito's f 241.397.25, in loopende rekening van reke ninghouders f 216.726.60. In de vacature J Hooftman T.Azn. werd tot bestuurslid gekozen de heer Jac. Sprayt. In den raad van toezicht werd wegens bedanken van den heer W. U. an Kleef gekozen de heer H. T. Hooftman. HAZERSWOUDE JAARVERGADERING Donderdagavond jl. vergaderde de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" aan den Rijndijk alhier. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Kerk hoven, die na gebed en Schriftlezing een openingswoord sprak. Na de jaarverslagen, die met dank aan God van veel goeds voor onze kiesvereeniging mochten gewagen, werd bestuursverkiezing gehouden en zagen de aftredenden, de dieeren Goedhart en Se- pers, zich herkozen. Nu was het woord aan den heer Boer om het onderwerp in te leiden: „De Overheid en de Zondagsrust" Spr. deed dit op onder houdende en leerzame wijze. Zijn inleiding droeg het kenmerk van belezenheid en ac tualiteit. en wees telkens weer op de (nood zakelijkheid om bij alle moeilijkheden, die zich vooral op dit terrein voordoen, toch te volharden bij een beslist .principieels poli tiek. Er volgde een geanimeerde discussie on. waarbij op tal van punten dieper kou wor- ngegaan. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan den inleider en de rond- •aag nog enkele andere dingen had tor tafel gebracht, werd de vergadering op ge bruikclijke wijze gesloten. HILLEGOM GECOMBINEERDE VERGADERING Morgenavond wordt in de gebouwen ach ter de Geref. kerk een gecombineerde ver gadering gehouden door de M. V. en J. V. Een lid der J. V. behandelt het onderwerp: „Het werk van den Heiligen Geest" en oen lid der M. V. het onderwerp: Christelijke kunst" De vergadering begint om kwart voor acht. Belangstellenden zijn welkom. GEM. ARBEIDSBEURS Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden per 6 Maart ingeschreven 695 werkloozen, tegen 754 op dezelfde datum van het vorige jaar. THEORIE EN PRAKTIJK Voor de vereeniging „Theorie en Prak tijk" trad in „De Nachtegaal" op de heer D. van Egmond Jr., secretaris-bedrijfsleider der Coöp. Veilingsvereen. „Hillegom" U.A. te Hillegom, met bet onderwerp „De beteeke- nis van het Veilingwezen voor de binnen- landsche bloembollcnhandel". De heer van Egmond bepaalde zijn gehoor ton eerste bij de ontwikkeling van het bloembollenvak in de laatste periode. Daarin is te zien een samensmelting van. cultuur, handel en veiling. Alles wat thans is, is gegroeid uit de om standigheden, die zich te gelegener tijd tel kens weer opdrongen en tot daden inspireer den. Spreker behandelt wat cultuur, handel en veiling, elk op eigen terrein, ten alge meene bate voor het vak tot stand heeft ge bracht. Voorts behandelt hij de verschillen de onaangenaamheden die in vroeger jaren het gevolg waren der toen beslaande bin- nenlandsche handel. Het veilingswezen is hieruit voortgesproten, mede door het wel slagen der groentenveilingen in het West- land. Spr. somt op hoe de veilingen zich gestaag hebben ontwikkeld, en uitgegroeid zijn tot datgene wat het nog heden ten dage is. nl. zeer belangrijke verkoopsgelegenheden voor den Bloembollcnhandel. Voorts gaat spr. de voordeelen na welke het veilingswezen biedt zoowel voor kweeker als voor exporteur. De belangrijkheid der veilingen, ook in deze tijd, wat betreft de rcgeeringsmaatregelen, het streng houden aan de gestelde minimum prijzen, het buitengewoon zakelijk, vakkun dig en vlot verwerken der surplusbollen enz. Spr. behandelt verder de ongemotiveerde critiek welke weieens op de veilingen uit geoefend wordt, nl. de oorzaak van dc uit breiding van de teelt; de veilingsrcglemcn- ten en ae controle daarop; de organisaties in het bloerabollenbedrijf en de veilingen; dc betalingen. Maart- April- of Mei; de ponds pondsgewijze aansprakelijkheid der credi teuren; het verstrekken van voorschotten Besproken wordt de taak der veilingen betreffende de bloembollenteelt en handel. Spr. eindigt met te zeggen dat de bloem bollenveilingen intusschen hun bestaans recht en noodzakelijkheid afdiende hebben bewezen, en zijn dan ook als vanzelfspre kend èn door kweekers èn door exporteurs opgenomen in de meer genoemde drie fac toren, en vormen thans met cultuur en handel een eenheid, omdat het niet meer te scheiden is van het essentieele van het bloembollenvak. Dit alles nu heeft plaats gehad in de laatste 20 jaren. Of de komen de jaren zulk een beteekenisvolle wending van den handel zullen mede maken is niet vooruit te zien, maar wel is te zien dat het vak gebaat is met een goed ingericht, vei lingswezen. TUINBOUWCURSUS VOOR BLOEMBOLLENTEELT Van deze 2-jarige wintercursus werd de eindles gegeven en daarmede de cursus van de afgeloopen winter beëindigd. Bij deze eindles waren aanwezig de Rijkstuinbouw- consulent Ir. K. Volkersz, de lieeren J. J. Bijl en J. Goemans, leden der commissie van toezicht, de heer Bijl vertegenwoordig de eveneens de afd. Hillegom der Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur, en de heer D. E. Nieuwenhuis, voorz. van het H. B. G. afd. Hillegom. Door den heer W. v. d. Wal, hoofd der cursus, werden aan de leerlingen vragen ge steld betreffende de theoretische vakken en door den heer H. van Egmond, vakonder wijzer in de bloembollenteelt, werd het prac tische gedeelte behandeld. De leerlingen ga ven blijk veel geleerd te hebben en konden de vragen naar genoegen beantwoorden. Aan het einde van deze les sprak de heer Volkersz zijn voldoening hierover uit en hoopte over een jaar, wanneer nog winter was geleerd, aan alle leerlingen een diploma uit te kunnen reiken, en zeide dat de cursus te Hillegom mede door het on derwijs van de heeren v. d. Wal en Egmond niet alleen een groot aantal 1 1 in gen Irak, maar tevens op hoog peil slond. De heer Bijl sloot zich hierbij aan en spoor de de jongens aan om hun best te blijven doen en zich theoretisch en practisch in het vak te bekwamen. KATWIJK AAN DEN RIJN A.R. PROPAGANDACLUB De A.R. Propagandaclub „Groen van Prin sterer" zal van avond om 8 uur, in de zaal der Gcr. Kerk een ledenvergadering houden De heer C. A. v. d. Gugten Czn. zal inlei den art. 8 van Ons Program: „De Volksver tegenwoordiging". Ook de leden der Kiesvereeniging hebben vrije toegang tot deze vergadering. GEREF. MANNENVEREENIGING De Geref. Mannenvereeniging „Schrift en Belijdenis" vergadert Dinsdag 10 Maart in de zaal der Geref. Kerk. Door den heer A. Wassenaar zal worden ingeleid het ondenverp; „Simson". JAARVERGADERING GEREF. SCHOOLVEREENIGING De Vereen, voor Geref Schoolonderwijs hield in de kleine zaal der Geref. kerk haar jaarvergadering. De voorzitter, Ds. II. Meijering, opende j vergadering, liet zingen Ps. 25 6, waar i hij voorging in gebed. In zijn openingswoord werd gewezen op den zegen van God, ook in het afgeloopen jaar weer ondervonden. Dc secretaris, de heer P A. Schoneveld, las de notulen dor vorige vergadering, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens las de secretaris het jaarver slag. Dit was in een dankbaren toon ge steld. Het bestuur kwam 6 maal in verga dering bijeen Het personeel werd uitgebreid met een kweekeling met acte, dc heer J. C. Schoneveld, die 1 Nov. 1.1. in functie trad. Het gemiddeld aantal leerlingen in 1935 bedroeg 105. Nog werd gememoreerd de uit stekend geslaagde ouderavond. Bij het financieel verslag werd een over zicht gegeven aan de hand van een uitge reikt staatje. Hierop volgde een geanimeerde bespre king, waarbij duidelijk naar voren kwam de ingewikkelde afrekeningen met de geraeen- tevergoeding. De contributies gingen over het afgeloo pen jaar met ruim f 30 vooruit, terwijl nog f 18.30 aan giften werd ontvangen. De voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn veelomvattende arbeid. Bij do gehouden bestuursverkiezing wer den Ds. H. Meijering en Joh. Korpelshoek met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna gaf het hoofd der school, de heer van Veen, een terugblik over het alge- loopen schooljaar. Het onderwijs had een ongestoord ver loop. Iets wat rammend werkt is het toe nemend verzuim. Het bestuur bezoekt regel matig de school, wat de onderlinge band ersterkt. De schoolarts bezocht enkele len dc school in verband met besmettelijke ziekten. Het gewone jaarlijksche onderzoek had echter niet plaats, daar de schoolarts met werk blijkt overladen. Het leerlingen aantal gaat iets vaaruit. Ten slotte bepaalde spr. de aanwezigen bij de algemeene onderwijstoestand. Na rondvraag volgde sluiting met dank- KATWIJK AAN ZEE STAND DER WERKLOOSHEID Bij het Bureau voor arbeidsbemiddeling stonden heden 1027 personen als werkloos ingeschreven. BEROEPEN Door de Kerkeraad der Ned. Herv. Gom alhier is een beroep uitgebracht op Ds. F. J. Broeijer, van Woerden. RADIO DISTRIBUTIE eg; 17.35 Droitwii Londen Reg; 20.40 D; :0 Droitwlch; 22.40 Agenda Maandag 9 Maart. Stadsgehoorzaal 8 lï, „ALhalia" en „de Abelspelers". Woensdag 11 en Donderdag 12 Maart .Prediker" 2.30 uur nam. Bazaar Leidsdhq Chr. Oranjeverecniging. CHR. JEUGD ORGANISATIE Ledenvergadering op Donderdag 13 Maart .s. in de Conversatiezaal van het Jeugd huis. Punten van behandeling: Bestuurs- rkiezing van 2 bestuursleden, door be danken van den heer den Dikken, en het aannemen van het voorzitterschap van den heer A. Haasnoot. SECONDE-VERLOTING K. R. B. Zaterdagmiddag is de verloting uitgaande in de vereenigingen K. R. B.. K. S. Vuurbaak bekend gemaakt. De heer D. C. O. Boekhoven hield hierbij een korte toespraak, waarin" hij allen dank bracht. elke tot het slagen van deze verloting hebben medegewerkt. Het verzegelde hor loge werd hierna opengemaakt en wees den tijd van 9 uur en 42 seconden "aan. D> 2e en 3e prijs werden toegekend aan hen, welke een lot hadden, dat een kwartier boven en onder deze tijd. aanwees. De op brengst der loten hebben niet die baten af geworpen. welke men zich aanvankelijk* eerst had gedacht. Alle loten werd dan ook niet verkocht. Alhoewel men eerst ge rekend had om twee „Toms" aan te schaf fen, zullen nu hiervoor twee vletten aan gekocht worden. De heer Boekhoven sprak nog een kort slotwoord. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL Katwijk II—A. S. C. I 10—1. In deze wedstrijd beeft Katwijk revanche genomen op de 6—1 nederlaag van enkele weken geleden. Het spel vlotte deze keer op meesterlijke wijze. Steeds zag de voor hoede van Katwijk haar aanval door een doelpunt bekroond. De scheidsrechter leidde correct. Quick Boys III—Noordwilk II 3l Noordwijk is het gelukt om haar ernstige concurrent Q. B. een kleine nederlaag; toe. te brengen, waardoor zij den kampioenstitel steeds nader ziet komen. .Jammer, dat Q. B. kort voor het einde een penalty miste. Beter ware geweest, dat de puntjes gedoeld waren. Scheidsrechter Hillehrnnd leidde zooals gewoonlijk. EEN A.N.W.B..AVOND Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal de Kon. Ned. Toeristenbond, A. N. W. B. op 10 Maart te Katwijk aan Zee een Bondsavond organiseeren, bestaande een expositie van het Bondswerk en Bonds- uitgaven, een lezing en de vertooning van een interessante film. De A.N.W.B., een halve eeuw geleden op gericht als wielrijdersvereeniging, is thans een nationale instelling op ieder gebied yan verkeer en toerisme; in liet begin van het jaar 1935 werd het praedieaat Koninklijke verleend en de naam gewijzigd in Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B, De Bondswc-gwijzers, de paddenstoelen richtingsborden en waarschuwingsborden de reisgidsen en kaarten, de actie voor ver betering van wegen te land en te water voor bruggen, voor opheffing van tollen en verkeersbelemmeringen, voor wijziging vao 10.05 Keulen: 11.20 Ka- dborc: Pl.m 12.15 Brussel VI; 14 20 ParU" R 0 Keulen: 19.05 Beromunster; 20.20 Berlijn; 0 Bociapcst of div; 22 BerlU'J; 23.20 Wee- of div. rogramma 4: 8.05 Parijs K: 8.20 Diversen; 5 Londen R g. 15.20 Droitwlch; 15 55 Lon- Ree; 17.05 DroUwich; 18.20 Diversen; 18 50 ;hl-sender: 11.20 Kr 2.15 Brussel VI: 15.05 Parijs "1 1: 18.50 Pariis R: 19.25 Bet 22.35 "Weenen 18.20 Diversen: 18.50 ch: 21.50 Brussel Fr Londen Res N.V.I EFFECTEN-J. BANKIERSKANTOOR LEO pRENKEU TELEFOON ...O r7Q/^K—Wl' ZUIDBIAAK 26 Z_//_>-/ ROT" ROTTE WAM OVERZICHT' J GAARNE OP AANVRAAG TOE. hinderlijke verkeersvoorschriften, voor na tuurbescherming, voor verkeersveiligheid* enz. enz., dat alles behoort tot het A.N.W.B.- erk en is voor alle weggebruikers en alia toeristen van evenveel beteekenis. De reisinlichtingen en reisplannen en voor buitenlandsohe tochten daarenboven de on. misbare grensdocumenten, die hij verschaft, den toerist een bron van genot en gemak. Wij gaden daarom onzen lezers aan den Bondsavond te bezoeken om kennis te ne- n van hetgeen deze nuttige vereeniging het belang van haar leden niet alleen, doch vooral in 't agemecn belang, verricht. KOUDEKERK SLACHTINGEN In de maand Februari zijn ten bureele van den Keuringsdienst alhier aangegeven de navolgende slachtingen: bedrijfsslach- tingen: 8 varkens, 4 runderen, 3 schapenden nuchtere kalveren; huisslachtingen: één schaap; noodslachtingen: 2 runderen, 1 var ken en 1 schaap. EEN NIEUWE WINDMOLEN In de laatst gehouden ledenvergadering van den Hoogenwaardschen polder is o. m. besloten de in den Hoogewaardschen polder staande watermolen, die thans in slechte conditie verkeert, te vervangen door een klein model Amerikaansche windmolen. A. B. KIESVEREENIGING Morgenavond te half acht hoopt de A. H. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een ledenvergadering te houden in het lokaal achter de Geref. Kerk alhier, waarin o. m. behandeld zal worden een onderwerp: „Het g" door den heer N. P. Slegtenhorst. Zoowel spreker als onderwerp verdienen zeker aller belangstelling. KOSTELOOZE INENTING Donderdag 12 Maart a.s., des namiddags uur, zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid opengesteld zijn tot kostelooze inenting en herinenting. Men vergete vooral .niet om* trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinderen mede te brenken. LEIDERDORP, VLEESCHKEURING In Februari werden aangegeven voor b«- drijsslachting: 9 runderen en 18 varkens; voor huisslachting: 1 varken; voor noodslach ting: 1 rund, 2 kalveren (afg.), 5 schapen (2 afg 1 geit (afg.), COLLECTE WERKLOOZEN Thans staan 118 werkloozen bij" het agentschap der Arbeidsbemi'Mni;"-. inge schreven. LEIMUIDEN In onze gemeente is thans weer een m«- ziekvereeniging opgericht. Een vergadering was belegd in de zaal van de wed. Snee- boer. Burgemeester Bakhuizen was wegens familie-omstandigheden afwezig, do leiding berustte bij den heer Jansen. De vereeniging zal den naam dragen van „Symphonie". Een 40-tal leden gaven zich op. De repe tities worden gehouden op Dinsdagavond, behalve de 3e Dinsdag in de maand. Direc teur is de heer Rühman alhier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6