Ilicuu'f Criilsiljf (üouraitf STADSNIEUWS 1. DE BOUTER ZOON Meestgevend, goedkoopst Christelijk Dagh/ad Tol 1 April a.s. gratis voor nieuwe lezers WOENSDAG 4 MAART 1936 TWEEDE BLAD PAG 6 KINDERKOOR „EX ANIMO" Een frissche en fleurige avond De kinderzangavonden van „Ex Animo" trekken. Ook ditmaal was de Stadsgehoor zaal weer vrijwel geheel bezet. Dat is geen wonder, want de heer De Wolff, de energieke directeur, weet steeds een rijk gevarieerd pr gramma samen te stellen, waarop maar hoogst zelden een reeds vroeger ten gehoore gebracht lied voorkomt. Dit is evenwel niet de hoofdzaak, doch de hoofdzaak is de wijze, waarop de liederen worden gezongen. We hebben reeds meer dere malen opgemerkt, dat de kinderzang op vele lagere scholen te kon schiet; dat men aan den zang dikwijls niet de zorgen he* steedt, die er aan behoorden te worden be steed. Op de oorzaken daarvan zullen we niet ingaan. Doch dankbaar mogen wij waar deeren, dat tal van kinderen onder de hoede van den heer Do Wolff dit gemis ruim schoots vergoed krijgen. En wat dat voor hun later leven waard is, is moeilijk te schat ten. Want is eenmaal de liefde tot den zang bij het kind gewekt, dan is er groote kan«, dat ze bij het opgroeien niet verflauwt, doch veeleer toeneemt. En dit vooral, wanneer pr systeem in de organisatie van het. koor i*. Een afdeeling „Klein Koor", dat zijn de kleu ters, een afdeeling „Groot Koor", kinderen die onder de laatste schooljaren vallen; een afdeeling „Meisjeskoor", meisjes die de kin derschoenen ontwassen zijn en toch nog niet bij een koor van volwassenen thuishc- hooren, en eindelijk het „Gemengd koor" van de grooteren, dat voortdurend uit de reserve van de jongeren kan worden aangt. vuld; dat alles omvat ten slotte enkele hon derden, die iets voor 'hun leven medekrijgen en behouden. Het karakter der uitvoeringen zou men kunnen kenschetsen met de woorden: vroom heid en vreugde. Wij zullen natuurlijk het uitvoerige pro gramma van dezen avond niet op den voet volgen, doch ons bepalen tot het geven van enkele indrukken. Geopend werd door alle aanwezigen met het zingen van Ps. 138 1. En van de volg orde afwijkend noemen we nu eerst het koor van de kleintjes. Het is op zich zelf reeds een aardig go zicht, die peuters op het podium te zien staan, de meisjes met groote kleurige strik ken in het haar, eerst wat verlegen. En het was goed gevoeld ze eerst een gebedje „Des Nachts" te laten zingen. Het klonk zoo schuchter, zoo teer, zoo lief en ingehouden. En dan zongen ze verder van die aardige, vroolijke kinderliedjes, liedjes met 'n zekere kinderlijke humor. Dat ging alles rhyth misch heel zeker en het klonk lief. En de oogjes waren strak op den dirigent ge vestigd. In de tweede plaats noemen we het koor van de grootere kinderen. Hiermee kan na tuurlijk uit muzikaal oogpunt meer wurder» gedaan, en dat geschiedde ook. Ook bij dit groote koor een heldere, duidelijke uit spraak, een zuiver gerhythmeerd zingen, alles even pittig en frisch, geen gezanik en gelijm, doch een prettige voordracht. Ver schillende liederen waren weer composities van don heer De Wolff, en ook nu weer had hij hetzij in de zetting, b.v. „Scharo- 5liep", hetzij door illustratieve momenten het laten slaan, op kleine of groote trom hekkens, kleppers of zoo allerlei aardige verrassende vondsten toegepast, die he£ ge heel verlevendigden. De heer De Wolff schijnt als componist van het kinderlied onuitputtelijk en e\en- eens onuitputtelijk in het verzinnen va», kleine trucks om het lièd aanschouwelijk te maken en te doen inslaan. Wij achten dat geen kleine verdienste. Heel mooi en zuiver, nobel van klank en expressie klonk het koor van grootere meis jes, dat een heel mooi Gebed van don heer De Wolff en nog een drietal andere liederen op een beschaafde en gevoelige wijze voor droeg. Natuurlijk ontbrak in een paar lie deren ook het leutige element niet Na de pauze deden eerst groot en klein koor zioh afzonderlijk nog eens in eenige liederen hooren. Ook nu weer werden deze voordrachten onderschept door geestdriftig applaus der toehoorders, waardoor enkele slotfragmenten werden gebisseerd. En toen kwam de Oranjecantate, uitge voerd door het Groot- en het Gemengd Koor. De „Oranjecantate"is een compositie van den beer De Wolff op een tekst van 3o Van der Stap. De tekst is vlot en ernstig; de muziek be- zit de noodige afwisseling. Kinderkoor, mannenkoor en het gcheele ensemble hebben er afwisselend hun aan deel in. Mooi gevonden was No. 3, waar alles unisono gaat In No. 7 hoorden we het spreek koor der mannenstemmen een eed aan onze vorstinnen afleggen, terwijl de vrouwen stemmen twee coupletten van Da Costa's volkslied zongen. De voordracht der verschillende afdeelln- gen van deze cantate in hun wisselende stemmingen was heel mooi; de klank was zuiver en goed en wexd met goestdrift g* zongen. Het slot werd gevormd door twee couplet ten van ons oude Wilhelmus, dat door de geheele zaal natuurlijk staande uit volle borst werd medgezongen. Gedurende den geheelen avond vervulde mevr. M. de Graaff—Schroot de vertnoelenm taak om alles op de piano te begeleiden. Voor den dirigent en voor het koor is deze hegeleiding van het grootste belang. Mevr. De Graaff is een pianiste, op wie in alle op zichten te vertrouwen valt, zoodat wij haar naast den energieken en muzikalen dirigent gaarne alle hulde brengen. Wij wensc-hen „Ex Animo" van harte ge luk met deze 11de uitvoering en wenschpn de Vereeniging ook voor de toekomst 't hoog houden van haar zinspreuk toe. Rijksmuseum van oudheden Lezing Prof. dr. J. A. J. Barge In het Rijksmuseum van Oudheden sprak gisteravond Prof. Dr. J. A. J. Barge over „Anthropologic en nnthropologische samen stelling van het Ncderlandsche volk". Nu we vandaag den dag niet slechts bui ten, doch cok binnen Europa een rassen vraagstuk hebben, staat de anthropologie in het centrum der belangstelling en het is alvorens tot de behandeling van de an- thropologische samenstelling van ons volk over te gaan, noodig eerst onze houding ten opzichte van deze rassenkwestie te be palen. Het rassenvraagstuk is tegenwoor dig tot een vraagstuk van de openbare meening geworden, daardoor is er een goed stuk „leu7.e" in gaan schuilen, waardoor veel van de noodzakelijke objectiviteit ver loren ging. Zelfs bij wetenschappelijke on derzoekers van naam ziet men het intellect raak verdrongen door het sentiment. Merkwaardig waren de citaten die spreker hierbij gaf van een Duitsch geleerde die bijv. zeide dat de conducteurs van de trams meer eigenschappen van het „Nordisc.he" type hebben dan de bestuurders der trams! Het rasbegrip is anthropologisch een ver gelijkend anatomisch begrip. Een ras is oen groep van menschelijke individuen, die een groep vormen op grond van een aantal erfelijke lichamelijke kenmer ken. Alleen op grond van bepaalde Ijcha- nelijke kenmerken behoort de menscli tot en bepaald ras en het is volgens spr. on- jcoorloofd om bij deze rasbepaling a priori de „geest" op te nemen, zooals tegenwoor dig door sommigen wel gedaan wordt. Het begrip ras is een geheel ander soort begrip dan het begrip „soort"; een volk is een eenheid op grond van gemeenschappe lijke taal, historie, cultuur, een ras is een eenheid op grond alleen van de genoemde gemeenschappelijke lichamelijke kenmer ken. Een ras kan over zeer veel volkeren erdeeld zijn; omgekeerd kan een volk on gebouwd zijn uit verschillende rassen. De practisch bruikbare ras-kenmerken zijn: de ooren aan het hoofd, de pigmentatie, do haarvorm en de lichaamslengte. De tegen woordige anthropoloog onderscheidt drie hoofdrassen: het europide, het negride en het mongolide. Spr. ging op deze verdee ling en de onderverdeeling uitvoerig in. Op de vraag of hetgeen wij weten om trent de rassen, aanleiding mag zijn voor den eenen mensch om over den anderen mensch te oordeelen, antwoordt spr. met een volmondig: noen! Slechts het oud christelijk begrip: Hebt uw vijanden lief mag hier uitgangspunt zijn. Ten slotte be handelde spr. nog de verschillende ra.s- onderscheidingen die in ons land kunnen worden gemaakt Wanneer men de sta tistische gegevens beziet, ervaart men dat in ons land de index-cophalicus en de pigmentatie loodrecht op elkaar varieeren. Chr. textiel-arbeidersbond ,Unitas" De Jaarvergadering In gebouw Prediker vergaderde de afd. Leiden van den Chr. Textielarbeiders-bond Unitas ter herdenking van het zes-en-twin- tigjarig bestaan. De voorzitter, de heer S. Stokkel sprak er in zijn openingswoord zijn blijdschap over uit dat deze bijeenkomst zoo buitengewoon goed bezocht was\ Spr. wees er vervolgens op, dat het ledental der afdeeling nog steeds groeiende is. De Bondsvoorzitter, de heer J. Ekkel, heeft in deze bijeenkomst een propagan distisch woord uitgesproken. Spr. herinner de aan de uiterst moeilijke tijdsomstandig heden. Er is op maatschappelijk- en geeste lijk terrein groote nood. Als menschen met een Chr. levensopvat ting hebben wij ons niet afzijdig te houden. Allen hebben wij een taak. God geve, dat deze taak begrepen moge worden. Met een opwekking tot trouw aan de Chr. vakbeweging besloot de heer Ekkel zijn rede. Namens den Chr. Besturenbond voerde de heer Veerman het woord, die in het bijzon der de aandacht vestigde op de actie voor „Jong Holland snakt naar werk". Het programma, dat zeer gevarieerd was samengesteld, vermeldde o.m. Muziek o.L v. den heer P. Philippo en enkele tooneel- stukjes opgevoerd door „De Abelspelers" o.l. v. den heer Hendriks. Niet het minst wa het deze heide gezelschappen, die deze menkomst zulk een prettig verloop hebben gegeven. Goed wers werd door hen geleverd De eere-voorzitter, de heer J. Wassenaar sloot de vergadering, waarin nog een col lecte voor het Chr. Comité voor werkloozen zorg is gehouden, die ruim elf gulden op bracht, op gebruikelijke wijze. Unitas lean op een mooi geslaagd jaar feest, dat de vereenigingsband alleszins heeft versterkt, terugzien. VAN DE TRAP GEVALLEN Gistermorgen is de 3%-jarige K. K. in de ouderlijke woning aan de Haarlemmerstraat van de trap gevallen. Het ventje kreeg een lichte hersenschudding en Ls door de E. H. D. naar don huisdoktor verwezen. VAN EEN VRACHT-AUTO GEVALLEN De 12-jarige T. v. d- P. Is gistermiddag op de Hooigracht van een vrachtauto ge vallen. De jongen brak de Unkerenke] en is door de E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN; J N v KampenhoutKorewa- OVERLEDEN: C Kromhout, m. $1 jr M v Velden—Piket, vr. 55 Jr W P Swots— ihroot, vr.. 54 jr J Pont—Boot vr. 58 jr 1 J RuütenbeokStmoru? vr., 43 Jr J v Riet 'edr 87 Jr J H L A J Pohlmann—Penning r„ 61 jr - C J M Nouens. ni 52 jr A Blom —Helikoop. vr.. 69 Jr ONDERTROUWD: H Batelaan 19 j en M Ba- Inan 19 jr UIT DEN OMTREK BOSKOOP R.-K. BEGRAFEWiS-OWDEHJEMlNG Op de vorige week gehouden jaarvergade ring van het R.-K. Operatiefonds heeft het bestuur een commissie van-vijf leden be noemd, die in studie zullen nemen het plar >m te komen tot een eigen begrafenis-onde neming. .JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK" Het comité van actie voor „Jong Holland snakt naar werk" alhier zal in de week van 30 Maart tot 4 April een collecte houden middel van bonnen. RAADSZITTING De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Vrijdag Maart a.s. des avonds 7 uur. Het voornaamste punt van de agenda is de behandeling va foonbij slagregeling. ARBORICULTURA Voor bovengenoemde vereeniging hield de heer Ir. Dr. B. K. Boom, leeraar K.T.S. alhier, Maandagavond in hotel „Neuf" een causerie 'er het Bemer Oberland. De voorzitter, de heer Weijer, opende deze bijeenkomst en gaf direct het woord aan den spreker. Deze begon met te verklaren, dat een uitstapje met een klein gezelschap naar het buitenland, ter bestudeering van 't berg landschap, voor betrekkelijk weinig geld kan geschieden. Spr. had vorig jaar met een tiental personen, meest leerlingen, een reisje gemaakt naar het Bemer Oberland, en ver telde nu op de hem eigen vlotte wijze zijn ervaringen. De daarbij vertoonde lichtbeelden lieten het schoone bergland zien, waarbij ook schitte rende opnamen van de flora. Het was een uitstekend geslaagde avond. In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede, dat Maandag 30 Maart a.s. Dr. W. G. N. van der Sleen voor de vereeniging een voordracht t smalfilm zal geven over een van zijn e interessante reizen. BOSKOOPSCHE MIDDENSTANDS VEREENIGING In de Maandagavond gehouden jaarverga dering van de Boskoopsche Middenstands- vereeniging, wekte de voorzitter de leden meer gebruik te maken van de goedkoope stroom door de gemeente verstrekt, ook ter verlichting van de etalages. Medegedeeld werd o.m., dat aan B. en W. een verzoek zal worden gericht om het houden van bazars te beperken. Voorts, B. en W. er op te v/iizen, dat er gemeentewerk wordt uitgevoerd door werkloozen, dat nadeelig is voor ambachts lieden. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. van Bergen. HAZERSWOUDE A. R. KIESVEREENIGING Donderdag 5 Maart a.s. hoopt de A. R. Kies vereeniging te Hazerswoude Rijndijk „Nederland en Oranje" in jaarvergadering samen te komen in de Chr. school aan den Rijndijk. Aanvang des avonds 7.30 uur. Door den heer P. Boer zal ingeleid wordun het onderwerp: „De Overheid en dn Zon dagsrust". Trouwe opkomst gewensolit. HILLEGOM PATRIMONIUM De plaatselijke afd. van bovengenoemde vereeniging kwam in vergadering bijeen in haar gebouw aan de van de Endelaan. Voor. zit ter J. O. Vermeer opende op de gebrui kelijke wijze. De notulen werden gelezen en onevranderd vastgesteld. Thans krijgt de inleider voor dezen avond de heer D. van Egmond, gelegenheid om zijn onder werp „Is het streven naar lotsverbetering geoorloofd", te behandelen. Spr. begint met to zeggen dat het woord lotsverbetering bij nadere beschouwing eigenlijk een woord is dat er bij een Christen niet in wil. Wij ge- loovcn niet in het lot. Het woord positie verbetering is beter. Wat is positieverbete ring? Het is verzorging van den mensch het gaat in hoofdzaak om stoffelijke goe deren; tenminste van deze kant wordt liet veelal bekeken. Daarom rijst de vraag mag een Christen hieraan meedoen. Er zijn drieërlei goederen die voor den mensch van beteekenis zijn. In de eerste pl6at.s de gees telijke of zielcgoederen. Vrede met God is hot hoogste goed dat genoten kan worden, dit kan ons door niets of niemand ontnomen worden. Dit zijn ziclegoederen. Geestelijke goederen zijn Recht, Vrijheid. Beschaving, een taak in het leven, huiselijk geluk enz. Wat stoffelijke goederen zijn behoeft niet nader aangeduid te worden. Maar nu de vraag hoe moéten wij volgens Gods Woord tegenover deze drieërlei goederen staan. Spr. neemt weer dezelfde volgorde en zegt dat het streven naar positieverbetering wat betreft de zielegoederen niet alleen geoor loofd is. neen ieder is geroepen den vrede met God na te jagen met al de energie die in hem is. Het streven naar geestelijke goederen is ook alleszins geoorloofd, zelfs geboden. De zielegoederen gaan echter voor. „Wie Vader of Moeder liefheeft boven Mij. is Mijns niet waardig". Wat betreft de stoffelijke goederen, staat vast dat God verzorging mot stoffelijke goederen abso luut voor Zijn rekening neemt, maar dat Hij daarbij den mensch zelf als Zijn mede arbeider oproept Spreker zet een en ander breedvoerig uiteen en eindigt met er op te wijzen dat wij steeds moeten bidden en werken. Op deze inleiding volgde een geanimeerde en leerzame bespreking die om des tijds Anno 1859 - Telefoon 12977-52977 ROTTERDAM Wijnhaven 15b EFFECTEN COUPONS PROLONGATIëN wille beëindigd moest worden. De heer v. Egmond ging, op verzoek van den voorzit ter, voor in dankgebed. Een bezoeker gaf zich als lid op. KATWIJK AAN DEN RIJN JAAR VERG. GEREF. SCHOOL VEREEN. Vrijdag 6 Maart., des avonds om 8 uur, zal de Vereen, voor Geref. Schoolonderwijs haar jaarvergadering houden. Het hoofd der school, de heer W. van Veen, za.1 een „Te rugblik" houden. KATWIJK AAN ZEE CHR- HIST. JONGERENGROEP Donderdag a.s houdt de C H. Jongeren groep haar maandelijksche vergadering. Het raadslid, de heer B. v. d. Bent, zal een onderwerp Inleiden. Aanvang 8 uur. ONTVREEMD De heer H H. uit de. Blommerstraat deed aangifte dat zijn rijwiel, dat hij even onbe heerd voor zijn woning had neergezet, i» ontvreemd. KOUDEKERK DE WERKLOOSHEID Het aantal ingeschrevenen bij het Agent schap dor Arbeidsbemiddeling in dezo ge meente bedraagt thans 73. waarvan er Sn gesteund werden ingevolge de steunregeling BROED ERDIENST Bij besluit van den Commissaris der Ko ningin dezer provincie zijn navolgende inge schrevenen voor den dienstplicht lichting 1937 dezer gemeente, voorgoed van den dienstplicht vrijgesteld wegens broeder- dienst: J. Binnenkade, B. A. de Bruin, ,T. Dissel, L. Dorrepaal, O. J. F. H. Haspers, A. v. d. Meijden, G. Oppelaar, M. Schelllngcr- hout, H. van Vegten, K. Vèrgunst en L. Ver- gunst, ï.EIDSCHENDAM VEILING VAN HUIZEN Bij publieke veiling zijn de perceelen Stompwijkseheweg 84 en 86 voor 2950 en het perceel 82 voor 1950 ingezet. De per- ceelen 84 en 86 betreffen het ko> liehuis de Schenkkan. WEI TE RUSTEN! Zaterdagavond vervoegde zich bij de rijks politie zekere P. van Gulik, wonende te Lei den, die onder den invloed van sterken drank verkeerde. Hij deed aangifte, dat hjj met een hem onbekend persoon in een wei land aan den Stompwijkschen weg had lig gen slapen. Bij zijn ontwaken kwam hij tot de ontdekking dat de onbekende slaapge noot zich had ontfprmd over zijn rijwiel en koffer met handelswaar en vertrokken was zonder achterlating van adres. Dienzelfden avond werd de politie mede gedeeld, dat aan den Veurschestraatweg een man lag welke zoodanig onder den invloed van alcohol verkeerde, dat hij niet verder kon. Overgebracht naar het bureau van politie, bleek dat deze in het bezit was van de ont vreemde handelswaar. Bij later verhoor be kende hij zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt, met uitzondering van het vermiste rijwiel, waarvan hij niet wist aan te geven, waar dat gebleven was. Het rijwiel is later bij een bewoner van den Stompwijkseheweg in beslag genomen. TE VEEL VARKENS In de afgeloopen week is een uitgebreid onderzoek ingesteld door de Cnsis-Varkens- centrale. By vele inwoners bleken overtollige arkens aanwezig. Door de Centrale is een termijn gesteld, waarop de overtollige varkens moeten zijn opgeruimd. HET ZELF MAKEN VAN MARGARINE In de gemeente Veur schijnt het zelf maken van margarine hoe langer hoe drukker be oefend te worden, hetgeen uiteraard voor- deeliger is, doch aan den anderen kant ver schillende neringdoenden verontrust. LISSE JAARFEEST „ZONZOEKSTERS" Onder enorme belangstelling vierde de Ned. Herv. Meisjesvereeniging haar vierde jaarfeest in „Rehoboth". De leiding berustte bij de presidente mevr. TichelaarWinkler. Mevr. Tichelaar las voor Psalm 146, waarna zij in gebed voorging Vervolgens sprak zij een openingswoord, waarin dank werd ge bracht aan allen, die op eenigerlei wijze tot het welslagen van dezen avond hebben willen medewerken. Met leedwezen werd melding gemaakt van de ziekte van één der leidsters, mej. T. Verduyn. De Meisjesvereeniging zong nu het Bonds lied. waarna op aardige wijze liet jaarver slag werd uitgebracht. Eenige liederen werden gezongen ter af wisseling. Mej. E. Buitenhuis las een opstel voor over „Mohammed", waarin zij op een vlotte en duidelijke wijze het leven van dezon grooten profeet kenschetste en er op wees, dat de Mohammedaansche godsdienst een samenvoegsel is van heidensche. Jood sche en Chr. godsdiensten. Verschillende afgevaardigden voerden bet wooren brachten hun gelukwenschen over Na de vertolking van de „Maanden van •het jaar" trad de eerste pauze in. Na de pauze werd opgevoed „Het vrouwtje van Stavoren", een inderdaad mooi stukje met een goede strekking. De versehillondo rollen werden uitnemend vertolkt. Een tweede stukje getiteld: „Een om wenteling" werd eveneens heel goed ge speeld. Een woord van lof is zeker op zijn plaatsl Door een sextet werden nu twee num mers ten uitvoer gebracht, nl. „Meiklokken" en „Hart, verblijdt u". Tot stot werd een in alle deelen keurig verzorgd tableau gegeven: „De Klaagmuur" Na een dank- en slotwoord werd deze goed geslaagde avond gesloten. WAGEN MET VARKENS AANGEHOUDEN Op verzoek van de Veeartsenijkundige Dienst te Den Haag werd alhier door de politie een transportauto met een viertal ki-ulstaarten aangehouden, aangezien deze dieren verdacht werden aangetast te zijn met miltvuur. De varkens werden onder po- litiegeleide weer vorvoerd naar de plaat- •*en van herkomst. PREDIKBEURTEN DONDERDAG V. U. FILM De film van de Vrije Universiteit zal al hier hedenavond om 8 uur in „Rehoboth' worden vertoond. RIJNSBURG ..ADVENDO" De Chr. Mondaccordeonclub „Advendo" heeft de goede gedachte ^eliad om voor haar „groote" uitvoering, die 's avonds gehouden is, des middags een uitvoering te geven de jeugd. Als leider trad op de heer Vorips hoofd der school. Verschillende nummers werden door -Ad vendo" op zeer verdienstelijke wijze ten ge hoore gebracht. We noemen b.v. Het Roosje, muzieksolo door Reindert Heemskerk. De trouwe kameraad. De nacht. De herder, als mede eenige marschen. Aan 't begin was Ps. 25 ten gehoore ge bracht en tot slot .Jezus mijn Heiland". Ter afwisseling werd door een drietal jon- gens een pantomime vertoond, die zeer in den smaak viel. „JONG HOLLAND SNAKT NAAR WERK" Zaterdagavond kwam het comité van actie van bovengenoeindlt organisatie, in vergadering bijeen. Besproken werden de volgende punten: a. het organiseeren van een propaganda- avond met een spreker; b. het voeren van propaganda, voor de te houden collecte door middel van folders en geschriften, te ver schaffen door de landelijke organisatie. Het eerste wordt algemeen ongeschikt ge acht, gezien het vergevorderde seizoen. Er werd besloten het door de organisatie bo- 6chikbaar gestelde prop-materiaal te be stellen. Nadat nog verschillende -aken waren be sproken ging de heer J. Corpershoek in dankgebed voor. Het comité wil gaarne vanaf deze plaats een eerste roep doen hooren, voor haar actie en zij doet dit met de woorden van dit v gemaakt door Jan Walna: Heb je zelf al wel eens dagen. Weken, maanden lang misschien. Werkloos, zonder uitzicht, hunkerend Naar wat arbeid uitgezien? Echode ook in j,ouw leven Reeds die schrijnend rauwe klacht: „Jij bent op de markt ces levens 'n Overbood'ge arbeidskrachtl" Of ging jou die lijdensbeker Van dit arbeidswee voorbij? 'k Weet het niet. Maar vriend, toe luister: Hoe uw levenslot ook zij, Als ge 't harte voor uw broeder Op 't rechte plekje draagt. Geeft ge al wat de „Centrale „Voor Werkloozenzorg" U vraagt. Want de bloem van Christ'lijk Holland, Wordt gedrukt door werkloosheid. Maar gij kunt die druk verlichten, Door uw offervaardigheid. Komt, heft op die jonge harten. Maakt lie slanpe knie weer sterk. Steunt „Het plan" van „de Centrale", Want „Jong Holland snakt naar werk" SASSENHEIM ALKEMADERPOLDER Dinsdagmorgen vergaderden de stemge- rechtigc ingelanden van den Warmonder dam- en Alkemaderpolder in het hotel „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer E. J. Speelman, opende deze bijeenkomst, waarin aan wezig waren een aantal ingelanden, die 23 steiu men kunnen uubrengen. Het maximum aan tal stemmen dat kan worden uitgebracht bedraagt 48. De secretaris, de heer P. Potman, las ae notulen der vorige vergadering, die onver anderd werden vastgesteld. De rekening o\er 1935 werd vastgesteld aan inkomsten op f 1810.89 en aan uitgaven op f 1125.02, batig saldo derhalve f 6S527. Door de commissie van onderzoek dezer rekening werd een gunstig rapport uitge bracht. Deze commissie bestond uit de hee- ron W. Warnaar. J. Philippo en S. Verde- gaal. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f 2043.45. De omslag voor 1936 werd geraamd op f 13 per H.A., uitmakende over de grootte van den polder, zijnde 99.52.52 H.A., f 1293.83 De omslag over 1935 heeft heiraten f 11 per H.A. Tot poldermeester werd herkozen de heer A. J. Verkleij, terwijl in de vacature L. van Leeuwen, die bedankt had. als poldormee.* ter werd gekozen de heer J. C. Verdegaai Het bedrag der zekerheidsstelling werd bepaald, een en ander overeenkomstig hel bepaalde bij het Algem. Polder reglement. RADIO DISTRIBUTIE WOENSDAG 4 MA-ART Programma 3: S Brussel VI: 9 20 Keulei nritwr?- ni.m 12.15 Brussel VI; 14.1 rijs R; 17.20 Keulen; 18.51) 11.20 Kalundborg; pl.m 12.15 Brussel VI: 14.20 Kalundborg: 14.50 Par" Weenen of dlv; 21.2q 3 :ala of dlv: 23.20 Wee- Programma 4: 8.05 Parijs R; 8-20 Diversen; 1.30 Gram.-muziek GRD; 10.35 Londen Reg: 13.35 Droitwlch; 14.2'J Londen Rog; 15.10 Drott- 18.20 Diversen: 18.50 Londen Reg; 19.50 Droitwlch; 23 Londen Reg 10.20 Pariis R: 13-05 Brussel VI; 14.20 Kalund borg; 15.20 Keulen; 18.20 Parijs R; 19.30 Wee- in; 20.05 Paris P. Par. of dlv; 20.30 Beromun- er; 21.35 Keulen; 23.20 Weenen of dlv. Programme 4. 8.05 Parjj3 R: 8.20 Diversen; 9.50 P&rUs R; 10.35 Londen Reg; 12.35 Drottw; 14.20 Londen Reg: 15.20 Droitwlch; 16.10 Lon den lieg; 17.65 Droitwlch; 18.20 Dlvorsen; 18.50 LoDden Reg; 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen, (Journalist); 20 Londen Reg: 20 20 Droitwlch; 21.50 Londen Reg; 22.2o Dronc lch; 22.40 Londen Reg Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapen burg 9, telef. 807, B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Het ambtenarenreglement werd nu be« handeld en vastgesteld. In verband met de aanleg van den Rljk*- weg AmsterdamHaagsche Schouw werd! aan het Rijk een perceel water verkocht, GEREF. KERK Reeds geruimen tijd zijn onder de leden der Geref. Kerk wenschen leveudig tot ver betering van een belangrijk onderdeel der gebouwen. Daar de Commissie van Beheer de daartoe benoodigde middelen niot ter beschikking kon stellen, is op initiatief van enkele leden aan den kerkcraad aangeboden een commissie te ?vorinen, die een verja- jaringsfonds zal instellen. Dit initiatief heeft de goedkeuring van den kerkeraad verkregen, zoodat de instelling een feit is geworden. In de commissie heb ben zitting voor Sasscnheim: G. van Rhijn en VV. van Diggelen, voor de Kaag: G. van dor Lip, voor Voorhout: Adr. Jansze en voor Warmond: H. Handgraaf. Het ligt in de bedoeling de leden der gemeente op hun verjaardag voor het nog nader bekend te maken doei een bijdrages te vragen. VESTIGING INDUSTRIE Wij vernomen dat de directie van de on langs te Alphen afgebrande Asfaltfabriek in onze gemeente een terrein heeft gekocht in de nabijheid van de nieuwe verkeersweg, met het plan deze industrie op dit terrein over te brengen. Waar reeds lang, wegens de eenzijdigheid der bedrijven in onze ge meente. naar vestiging van industdie was uitgezien, zal dit bericht door velen met blijdschap worden begroet. OPENBARE VERKOOPING Gisteren had in ..Het Bruine Paard" alhier de verkooping plaats van een schuur met een perceel bloembollenland, gelegen aan de Loosterweg te Voorhout, groot 0.48.20 H.A. Dit perceel, dat in bod gezet was op f 1340. werd op f 600 afgemijnd. Kooper was de heer M. van Breda q.q. voor f 1940. PREDIKBEURT CHR. GEREF. KERK Hedenavond hoopt in de Chr. Geref. Kerk alhier voor te gaan Ds. Ponstein van Lisse. De dienst vangt aan te half acht en betreft de Zending onder de Joden. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand Februari 1936 werd' aan het postkantoor alhier ingelegd op de Rijkspostspaardbank een bedrag van f 98S9.0S en uitbetaald f 11.139.66. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3890. WADDINXVEEN DRUK WERK Aan de caromeriefabriek „Verheul" is ihar.s volop werk. Dank zij het soliede en mooie werk dat deze fabriek aflevert vinden hier een 100-tal menschen werk in het vervaar digen van de meest moderne autobussen en touring-cars. VERTREK ZUSTER DE BOER Naar wij vernemen zal de wijkverpleegster en t.b.c.-enquetrice zuster de Boer spoedig haar betrekking neerleggen en zich metter woon elders vestigen. Zy is alhier ruim 16 jaar werkzaam geweest en was zeer geacht en gewaardeerd by de bevolking om de wyze waarop zy met de zieken wist om te gaan. WOUBRUGGE TWEE PAARDEN OP HOL Door het schrikken voor een auto sloegen een tweetal paarden, gespannen voor een driewielige kar. op den Kerkweg op hol. Gekomen aan het kruispunt joegen de paar den don hoek om, waardoor het voorstel van den wagen brak cn de jeugdige be stuurder B. tegen den grond werd geslin gerd en een eind over den weg werd mee gesleurd. Gelukkig konden do paarden door toegeschoten hulp tot staan worden ge bracht en wonder boven wonder bekwam de bestuurder weinig letsel; alleen ge scheurde kleeren en een ontvelde hand.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6