cvocft oniïü vwtmm \m S* D W Beddenmagazijn H.SCHMIDT HANDWERKEN STEREO WEKELIJKSCHE BIJLAGE Vrouwenleven in Britsch-Indië Dc weduwenverbranding In haar book „Schleier vor Indiens Frauengemaecliern" waaruit wij in een vorig artikel reeds een en ander verhaalden over het Indische vrouwenleven in oude tij den, vertelt Frieda Hauswirth ook over Britsch-Indische zeden van jonger datum, die ten deele nog heden ten dage opgeld doen. Zoo het Britsch-Indische gezinsleven zich door iets kenmerkend onderscheidt, dan is dit zeker wel door zijn patriarchaal karak ter. De vader is het volstrekte hoofd van 't gezin, dat somtijds uit een meervoudig hu welijk is ontstaan, daar de polygamie, of schoon niet zeer druk voorkomend, in Br.- Indië toch niet verboden is. Komen de zoons op huwbare leeftijd en trouwen zij, dan blij ven zij desniettemin in het vaderlijk huis inwonen; de dochters daarentegen verwis selen dit bij hun huwelijk voor de woning van haar schoonouders. Door dit samenwo nen ontstaat dus een gezin, dat uit meer dere volwassen personen bestaat, benevens uit een groeiend aanta] kinderen; een huis houding, waarvoor heel wat komt kij'ken, en waarin een strak regiem dient te heer- schen, wil het met de onderlinge verhou dingen niet heelemaal spaak loopen. Wat het inkomen der familie betreft, dit bestaat uit wat vader en zonen gezamenlijk inbrengen, en wordt op communistische manier gedeeld, zoozeer zelfs, dat men be halve kleeding en sieraden nauwelijks iets zijn persoonlijk eigendom kan noemen. Is de vader de drager van het gezag, zijn autoriteit gaat op zijn zonen over in de ver houding van hun leeftijd, zoodat de eerst geborene na hem de hoogste in rang is, on der dien do tweede zoon en zoo vervolgens. Wat de bestiering van het huishouden den aanbelangt, deze taak rust in de han den der schoonmoeder, wier schoondochters ook al weer naar anciënniteit, haar macht deelen, wat als consekwentie heeft, dat de vrouw van de jongste zoon een zeer nede rige positie bekleedt, weinig verschillend van die van een loontrekkende dienstbode. Zijn de verhoudingen in de familie goed, 'dan is het lot der jonge vrouwen, die bo vendien in afhankelijkheid zijn opgevoed, wel te dragen. Wee echter de vrouw, die met haar schoonmoeder of oudere schoon zusters niet al te best vinden kan! In verband met deze patriarchale opzet Van het gezinsleven bestaat het gebruik, de meisjes als zij feitelijk nog kind zijn, reeds uit te huwen. Zij komen dan zóó jong in de woning der schoonouders, dat zij zich gemakkelijker kunnen aanpassen. Vroeger werden zij reeds uitgehuwd op tienjarige leeftijd, een gebruik, waaraan gelukkig, mede dank zij de invloed van vooruitstre vende Hindoekringen, een eind is gekomen. Deze kind-vrouwtjes gingen lichamelijk ge bogen onder veel te vroegtijdige zwanger schappen, en brachten kinderen ter wereld, die duidelijk de achteruitgang van het ras aantoonden. Door nog andere omstandigheden werden deze voorbarige huwelijken in de hand ge werkt De schoonouders van het meisje ont vingen bij het huwelijk een somB vrij aan zienlijke bruidschat die men graag spoedig inpalmde, omdat het gezamenlijk familie bezit daardoor vergroot werd. Als reactie hierop ontstond het gebruik, pasgeboren kinderen van 't vrouwelijk geslacht te doo- den, daar meisjes, bij wier huwelijk deze bruidschat moest worden betaald, een na- deellge post waren voor datzelfde familie- Rotapfel-Verlag, Zuerich. NUTRICIA- KINDERMEEL deskundig samengesteld. vermogen. Hier heerschten dus toestanden,' die inderdaad ten hemel schreiend waren en die des te moeilijker uit het leven waren te bannen, daar een religie, die in de loop der eeuwen was verworden, deze scheen te eischen. Groot-Brittannië, dat de politiek wenschte te volgen van zich niet in godsdienstzaken te mengen, teuzij dit van direct staats belang was! heeft niet veel ertoe gedaan, deze en dergelijke treurige gebruiken aan de kant te zetten. De gezamenlijke actie der missionarissen en van vooruitstrevende Indische mannen cn vrouwen heeft tenslotte over veel van deze dingen gezegevierd. De zede der weduwenverbranding hing eveneens met het Hindoesche gezinsleven nauw tezamen. Het gebruik verbood, dat een weduwe, ook al was zij feitelijk nog een kind-vrouwtje, ooit weder trouwde. Zij bleef derhalve in het huis van haar schoon ouders als zij kinderen had, of kon terug gaan in haar eigen ouderhuis, indien zij al leen was achtergebleven. Haar weduwe schap beteekende echter, dat zij ten laste van haar verwanten kwam, hetgeen dezen op de duur soms verre van prettig jegens haar stemden. Zoo kreeg zij een verschoven plaats in het groote gezin, met nauwelijks mogelijkheid tot ontplooiing van een eigen leven. Neemt men nu in aanmerking, dat uit oude tijden was overgeleverd, hoezeer het den goden behaagde, dat een vrouw tot in de dood haar echtgenoot trouw bleef, dan ziet men wel, dat de overgang van een leven op de achtergrond tot een algemeen in eere staande vrijwillige dood voor de weduwen wel gemakkelijk werd gemaakt! Een weduwe, die van zins was haar man in de dood te volgen, kleedde zich in haar sierlijkste tooi, aangedaan met al haar ju- weelen, en beklom vervolgens de brandsta- FLANEL, GRASLINNEN, ENZ, Wij leveren direct aan Particulieren: ZWARE FLANEL 3.60, 4.50 enz. per 20 El. ZWAAR GRASLINNEN 85 160 180 C.M. 4 40 8.40 9.66 per 21 El. Bij een order van 25.een tafellaken cadeau. Vraagt gratis monsters. KUIPERS, HENGELO (0) Twentsche Witgoederen Industrie pel, waarop het lijk van haar man reed» rustte. Zij nam diens hoofd in haar schoot en bleef zoo zitten, terwijl de priester in middels de houtmijt aanstak. Zoo werd zij, levend, tegelijk met den doode, aan de ver terende gloed van het vuur prijs gegeven. Indien men bedenkt, welk een marteling het voor de „satis", de zich aan de verbran- dingsdood overgevende weduwen moet ge weest zijn, door de vlammen en de rook om geven te verstikken, dan krijgt men aller eerst een diep gevoel van eerbied voor die vrouwen, die door haar aanhankelijkheid aan een zoo verkeerd begrepen geloof tot dit ontzaglijke offer kwamen. Maar ten tweede verbaast men zich over Groot-Brit- tannië, dat jarenlang dit gebruik niet al leen niet heeft uitgeroeid, doch het in zeke re zin zelfs heeft bevorderd! Door haar ambtenaren te verplichten, de „sahama- rana", de plechtige verbranding bij te wo nen, meende de Brltsche regeering zich zekerheid te kunnen verschaffen, dat de vrouwen inderdaad geheel vrijwillig de dood ingingen, alsof moreele pressie dik wijls niet meer dan physieke dwang, tot haar besluit had genoopt! De aanwezigheid der blanke ambtenaren intusschen scheen aan de plechtigheid een soort van officieele sanctie en zelfs meerdere glorie te verleenen. Zoo werkte zij juist het tegendeel van haar bedoeling uit Britsch-Indië heeft sedert de aanvang van deze eeuw, zioh verrassende snel geëmanci peerd, waartoe zeer vele invloeden hebben samengewerkt, zooals de door Japan op Rusland gewonnen oorlog, het deelnemen van Indië aan de strijd van 1914—1918, en REPARATIES aan BEDDENGOED kan IN EEN DAG geschieden NIEUWE OVERTREKKEN van Matrassen en Veerenbedden VERMAKEN tot 3-deelig Tel. 34912 - 1e M iddellandstr. 75 zeker niet het minst het., optreden van Gandhi, Indië's „Groote Ziel", die voor het lot der verdrukten en der onaanraakbaren zoo onschatbaar veel heeft tot stand ge bracht Wij willen op dit alles hier niet in de breede ingaan. Wij deden slechts hier en daar een greep uit Frieda Hauswirth's boek om daarmede aan te toonc-n. welk een be langrijk onderwerp de ecnrijfster met baar zeer goed gedocumenr.ecrle studie bestrijkt Dat haar stijl wat overladen is, niet door schilderachtige adjectieven of pogingen tot bloemrijkheid, doch tengevolge van de tv pisch Duitsche „Gruendlichkeit", is intus schen wel eenigszins jammer. Had zij haar materiaal in wat minder lange, zwaar door wrochte zinsconstructies onder de aandacht van haar lezers gebracht dan zou haar zoo uitermate interessant betoog in dezelfde mate aan leesbaarheid hebben gewonnen. Kookt op Gas Door een klein misverstand werd in bo vengenoemd artikel in het blad van Vrij dag 8 Febr. j.l, aan het slot vermeld, dat de N.V. Handel Mij. v.h. Pot en Van Nes. een aantal Woensdagmiddagen beschikbaar heeft,gesteld voor demonstraties voor leden van de Vereeniging van Huisvrouwen. Wij haasten ons, U op verzoek van boven staande firma mede te deelen, dat vanzelf sprekend deze demonstraties van de nieuwe Ponero-gasfornuizen met triplo-branders niet alleen toegankelijk zijn voor leden van genoemde vereeniging, maar voor alle- lezers van ons blad. Wij hopen, dat daarvan een veelvuldig gebruik zal worden gemaakt. Bij den dokter ïn 't Verloren Hoeksken van „Het Laatste Nieuws", het bekende Vlaamsche dagblad, schrijft A. Rannah het volgende fijnzinnige stukje over mensch en dokter. Ik ben ziek, dokter, aan alle kanten. Wat is de zieke kant? Daar, daar en daar, en hier. Goed. Kwaad, dokter. Ik bedoel, dat het goed is, dat ge mij alles zegt Dus daar, daar en daar en hier. En nog elders, dokter. Wacht even, als t mogelijk is. Ik schrijf op. Naam, alzoo, leeftijd, zooveeL Beroep, dat beroep... Een erg beroep? Vol van zenuwen, jachten, hollen, komen gaan, denken, herdenken, vragen, vergissen, zoeken, vitten, prijzen, oordeelen, veroor- deelend worden, immer tijd zoeken, nooit tijd vinden, voor alles tijd hebben, altoos op tijd zijn, wachten op den tijd, die niet wacht, en dan nog trachten een beetje tijd te hebben om te leven. Ge moet u beteren. Ik zal dokter. En gij schrijft dat alle maal op. Dat staat nu al op een kaart ik en ge haakt die kaart aan een grooten ring bij andere kaarten, dat zijn allemaal zieken. Daar hangen hoeveel zieken aan dien ring? Gij hebt nog drie-en-twintig an dere ringen, één ring voor elke letter van het alfabet Daar hang ik nu bij onder de letter R, er zijn niet zoo heel veel R's,i wat een hoop D's en M's, P's en V's... Gij vindt mijn gewicht te laag, dokter? Wat al zieken, dokter. Sommige kaarten staan vol van voren en van achteren. Dat moet gij allemaal genezen, iedere zieke een andere ziekte, en iedere ziekte vandaag erger dan gisteren en morgen erger dan vandaag, pardon, of omgekeerd. Dokter, wat al verwachtingen en vreezen hangen aan uw vier-en-twintig ringen, wat al vertrouwen in u, in uw buisjes, in uw lampen, in uw thermometers, messen en verstand. En vooral in uw woorden en in uw hartIk hoop, dat mijn hart in orde is, dokter? En mijn spanningWat mijn verstand betreft, dat is altoos in orde, ge lijk bij iedereen. Als ge dan al die ringen leeggenezen hebt, dokter, dan komen ze weer vol En 't houdt niet op. De menschen zijn ziek met stroomen, altijd anderen en altijd ziek. Hoe gij daar allemaal tegen kunt. Van veel mizerie te zien wordt men goed, zegt men... Mijn pols wat vlug, zegt ge. Het zal gebeuren, dokter, houd het mij Een chemise-enveloppe Voor een middelmatig figuur heeft men 1.75 meter batist, crepe-de-chine of toile-de- soie noodig van 70 cM. breedte. Wat kleur betreft neemt men roze of licht blauw, ter wijl men dan met witte zij borduurt. Van papier maakt men nu eerst de model len zooals die op de teekening afgebeeld staan. De rugkant is drie centimeter langer dan de voorkant; dit komt door het klepje. Als we de patronen van papier hebben geknipt, leggen we ze op de stof; maar zoo dat de stippellijn op dubbel stof komt te lig. gen. Overal een naadje aanknippen. Als de chemise-enveloppe in elkaar zit, be ginnen we aan de afwerking. De afbeelding geeft duidelijk weer, hoe het festonnetje ge maakt wordt en zooals u opgemerkt zult hebben is dit zeer eenvoudig. Dan maken we de borduurseltjes, die ook heel gemakkelijk uit te voeren zijn. Tenslot te naaien we de schouderbandjes, die van lint zijn, er aan en naaien aan het klepje drie knoopjes. Het klepje is van dubbele stof. Vergeet ook de knoopgaatjes niet Rest nog te zeggen, dat we voor we de kanten gaan festonneeren, eerst een heel smal zoompje hebben gemaakt E WEG NAAR 'T HART GEBRADEN RUNDERRIB: 1 rib van 2 kg.. 200 gram runderniervet 20 gram zout Het vet afwasschen in lauw water, in kleine stuikjes snijden en in een braadslee smelten. Intusschen het vleesch overgieten met kokend water, zouten en in het vet leggen. De braadslee in een heete oven zet ten en het vleesch telkens bedruipen. Als het vet mooi bruin geworden is, voegt men er scheutje voor scheutje een beetje water hij. Wanneer het vleesch bruin en gaar is. neemt men het uit het vet en braadt de jus als ze te vet is op de kachel even na; krabt het. bruin, dat zich op de bodem heeft vast gezet los, en voegt er wat koud water bij. De jus nog even laten doorkoken. 4 KANTE BESCHUIT Overheerlijke Gember - Ontbijtkoek Vraagt Uwen Winkelier De braad tijd voor de rib Is 15 min. voor 500 gram in de oven. Er wordt nog 15 min. extra gerekend voor warmteverlies. Braad men het vleesch op de kachel, dan is de braadtijd 5 min. per 500 gram langer. HOPJESVLA: (4 pers.). Laat 8 eetl. suiker-caramel branden, breng intusschen de halve Liter melk aan de kook. giet de caramel bij de melk en doe er nog twee eetl. suiker bij. Bind de massa met 3 eetl. aangemengde custard en neem de pan van het vuur. Roer er 1 eetL boter door en laat de vla, onder af en toe roeren, af koelen. VERMICELLIPAP: (6 pers). Anderhalve liter melk. half ons basterdsuiker, theel. zout, 2 ons vermicelli. Wascb de vermicelli, breek ze en week ze een paar uur in schoon koud water. Breng de melk aan de kook en strooi hierin de vermicelli, laat de pap nog drie kwartier zeer zachtjes koken en roer er tenslotto de suiker door. SOEP VAN SELDERIJ EN TOMATEN: Men neemt hiervoor een blikje tomatenpuree, een selderijknol en een ui. Snijd de selderij in kleine stukjes en laat deze in een stukje boter zachtjes smoren. Na tien minuten doet men er de tomatenpuree en de in zeer klei ne stukjes gesneden ui bij. Men laat dit, even fruiten en voegt dan per persoon een eetL meel bij. Wanneer dit alles goed door elkaar is geroerd, voegt men de benoodigde hoeveelheid bouillon toe en laat de soep zoolang koken tot de selderij gaar is. Des- gewenscht voegt men als <'ze op tafel ge bracht wordt, er een scheut zure room door RIJSTEBRIJ MET KOKOSNOOT: 1 L. melk, 225 gr. rijst, 300 gr. Javaansche suiker en geraspte kokosnoot De rijst goed wasschen en opzetten met de melk, en tot een dikke brij inkoken. De Javaansche suiker in wat water oplossen en door de brij roeren. Deze massa op een scho tel doen en dik bestrooien met geraspte kokosnoot RUNDERROLLETJES: 4 dunne magere run derlapjes, 100 gram varkensgehakt, zout noot, peper, boter. Wasch en zout de lapjes, maak het ge hakt op de gewone wijze aan en vorm er vier dunne rolletjes van. Leg up ieder lapje een rolletje gehakt, roj het vleesch stevig op en bind een draadje er om of steek er een houten pennetje in. Inplaats van ge- haktvulling kan men ook een dun lapje spek en een augurkje nemen. Braad de rol letjes bruin in botei of vet, maak de jus af met azijn en kruiden en laat de rolletjes nog anderhalf uur zachtjes stoven. Voor liet opdoen de draadjes verwij deren. AT ZULLEN WE ETEN ZONDAGi Gebraden rib, andijvie, hopjesvla. MAANDAG: Koude rib, spruitjes, ver- mlcelllpap. DINSDAG: Soep van selderij en toma ten, gehakt, worteltjes. WOENSDAG: Gemarineerde runderlap jes, roode kool, rijstebrij met kokosnoot. DONDERDAG: Runderrolletjes, Br. lol, rijsttaartje. VRIJDAG: Groentensoep, zuurkool m. spek. ZATERDAG: Uitgebakken spek, bleten, lammetjespap. Laat MORAAL Uw Slager zijn Eerste kwaliteit - Lage prijzen die zich aansluiten aan de tijdsom standigheden. Vraagt prijscourant. Vergelijkt kwaliteit en prijs Pluvierstr. 273 Den Haag, Tel. 5o4297 VRAAGT UW WINKELIER GPOENTENCON5EBVEM MERK DE ZEEUW HET BOER cn BOERIN DAN HEBT HET FIJNSTE ten goede, dat gij over een van die kaarten een groot zwart kruis trekt, gelijk er gezet worden op graven. Dat moet dan ook erg zijn voor u, en een beetje vernederend. Maar alle honderdduizend dokters bijeen met al hun buisjes, lampen en messen te zamen, vermogen niets tegen dien Eenen... Ge wordt fer ook aan gewoon, zeker. Een mensch wordt aan alles gewoon. Aan een ding wordt hij misschien nooit gewoon: aan scheiden en gescheiden zijn. Ei, hoe vol ge mijn kaart intusschen ge schreven hebt Dat kan toch niet allemaal zoo zijn. Een heele kaart vol. ik voel me immers niet ziek, nergens... Ik zei dat daar even zoo maar, zoo maar... Of zou toch... dokter! WEKELIJKSCH KNIPPATROON De beide onderstaande patronen zijn te gen de prijs van 25 cent per stuk te ver krijgen in drie verschillende maten en wel: maat 1: bovenwijdte. 100 cAI., taillewijdte 82 c.M., heupwijdte 104 C.M.; maat 2: bovenwijdte 102 c.M., taillewijdUl 86 c.M., heupwijdte 107 C.M.; maat 5: bovenwijdte 112 c.M., taillewijdtfl 96 c.M., houpwijdte 120 c.M. Krisfalliseeren van honing Het krlstalliseeren van honing wordt dik wijls beschouwd als een teeken van zuiver heid. Deze meening is evenwel volkomen onjuist, en zeer geschikt, om koopers en liefhebbers van honing, die weinig kennis daarvan bezitten, op een dwaalspoor te lei den. Zeer zeker moet zuivere honing eenige tijd nadat hij geslingerd is, kristal liseeren. De tijd echter, die voorbijgaat, eer dit plaats vindt, is zeer verschillend, naargelang van de soort bloemen, waaruit de honing werd gewonnen. Er zijn honingsoorten van raap zaad, maagdepalm en andere kruisbloemi- gen.die zeer snel kristalliseeren; een teeken van zuiverheid Is dit echter volstrekt niet, zooals ieder ervaren imker weet Hij weet ook, dat er nog veel meer soorten honing zijn, welke zeer laat kristalliseeren. Maar ook bij deze zegt het niets omtrent de zui verheid. Wel is het juist dat de honing soorten, die langzaam kristalliseeren, steeds de fijnere en allerfijnste zijn; bv. de honing van verschillende soorten klaver, van de accacia en zeer in het bijzonder die van de Spaansche klaver. Deze laatste soort heeft soms wel twee jaar noodig eer ze kristalli seert; honing van de accacia doet er een jaar of langer over, naargelang de bijen al of niet ook andere bloemen bezocht heb ben. Er is echter iet», dat zuiveren honing snel tot kristalliseeren brengt en wel toevoeging van een suikeroplossing „vruchtensuiker" of zg. „kunsthoning", omdat deze suiker- soorten gemakkelijk in kristalvorm over gaan. Men zou van dergelijken „honing' kunnen zeggen, dat zijn snelle kristallisee ren een teeken van zijn kunstmatigheid is. Het is helaas aan de scheikunde nog niet gelukt de toevoeging van „vruchtensuiker" te constateeren, terwijl zij gemakkelijk kan vaststellen, of honing, die buitengewoon lang vloeibaar blijft, soms is vermengd met zetmeelstroop. Een ander geval ts het, wanneer honing- handelaars of bijenhouders beweren, dat honing in gekristalliseerden toestand gege ten dient te worden, omdat de smaak dan heter is. Over smaken valt, gelijk men weet. niet te twisten; men mag echter wel aannemen, dat men over het algemeen aan honing in vloeibaren toestand de voorkeur geeft omdat de zenuwen van smaak en reuk hen. veel sneller opnemen dan wan neer de gekristalliseerde honing eerst door de warmte en het speeksel van den mond moet worden opgelost. De hoofdzaak blijft natuurlijk, dat d< honing van goede kwaliteit Is; slechts in dat geval zal hij zoowel in vloeibaren als in gefcristalliseerden vorm aangenaam sma ken. De handelaar in honing doet het ver standigst wanneer hij zich voegt naar den wensch der koopers. Nr 618: eenvoudig, doch aardig nacht hemd. vervaardigd van batist, toile de soie of crêpe de chine. De stiksel-versiering is gemaakt van zijde in een iets donkerder kleur. Benoodigd materiaal: 3.50 meter van 100 c.M. breedte. Nr 619: onderjurk, die met het nachthemd een aardig geheel vormt Benoodigd mate riaal: 2-50 meter van 100 C.M. breedte. Het knippen met deze patronen hoeft geen moeilijkheden op te leveren, daar men door het al of niet aanknippen van naden het patroon passend kan maken yoor eigen figuur. Men begrijpe dus goed, dat men deze pa- tronen in een der bovenstaande maten kan verkrijgen tegen de prijs van 25 cent per stuk bij de „Afd. Knippatronen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Sin gel 91, te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan wor den voldaan in postzegels, per postwissel of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht bij bestelling duidelijk het nummet van het verlangde patroon en tevens de langde maat op te geven, en naam en adres zoo duidelijk mogelijk te vermelden; men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de toesturing. MODEVAKSCHOOL, GOUDSCHESINGEL 219 Aanvang nieuwe Cursus 1 Maart a.s. Vraagt inlichtingen Telefoon 15877. ROTTERDAM Dlrectric»: M. WOLS. DE GROOTSTE SORTEERING heeft DE WOLBAAL Zwartjanstraat 31 teL 42653 Binnenweg 133 teL 11605 Vlerambachtsstr. 137b teL 30218 Lusthofstraat 77 teL 11740 f]P|| \\m Boekhorststraat 132 teL 113514 l'QuJj Meerdervoort 435 teL 335021 Willem de Zwijgerlaan 41 SCHIEDAM: Broers vest 57, telefoon 68745 STOOMWASSCHERIJ Th.BOMBEKF OOSTMAAS LAAN 93 Telefoon 52555 BOTTERDAM NIET DUURDER, WEL BETER! DAMES? Voor Uw uitzet of aanvulling der linnen- kast verlangt U natuurlijk: Degelijk LINNENGOED De firma W. J. VAN HOOGERWOU ZONEN WEVERIJ TE BOXTEL. levert rechtstreeks het alom bekende solide linnengoed. Stalen op aanvraag franca Indien gewenscht ook persoonlijk bezoek zonder eenige verplichting. Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef. 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1850 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN DAMES Vraagt Uw b.k.n iu „Hollandia Breiwol Laat O in de grooto verscheidenheid val -loorten, de zachte, mooie tinten toonen, vaarmedo D zulke aardige on voordeelige irtlkelen nt maken. Een ervaring van bijna 150 Jaren waarborgt U het beste op dit gebied! Alléén echt. voorzien van het merk: ,HOLLANDl A-TEXTIEL-PRODIJCTEN" GEBRS. VAN LEEUWEN. Wolindustrle, Veenendaal en Arnhem Adverteert in „Voor onze Vrouwen" 'N PERZISCH TAPIJT P GOED en GOEDKOOP bij PERZISCHE TAPIJTEN R F M I D" STATIONSWEG 15A }jD C 3 li I K ROTTERDAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10