Hwture £rihsdjf (iïriiraut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken HOE RIJMT MEN DAT? Abonnementsprijs: Pei kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 255 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.T3 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niel afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (ia 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 11 FEBRUARI 1936 15e Jaarganq 3bbertentitprijjtn: Van I tot 5 regels 1.177. Elke regel meer 0.22'h Ingezonden Mededeellngen van 1—5 regels2*30 Elke regel meer CL45 Voor bet bevragen aan 1 bureau V. wordt berekend 0-10 No. 5702 GIFTIGE CARICATUUR Op 1 Februari 1.1. gaf de roode pers een plaat, welke volgens haar eigen zeggen „den Minister van Sociale Zaken afbeeld de, die de schamele boterham van eeo werkloozenkind nog te groot achtte." Dat is een zachte omschrijving van de giftige caricatuur, welke de Nederlan der „walgelijk" noeuide en waartegen de Vr ij z.-Democraat zeer ernstig bezwaar maakte. Wij zwegen er over; men kan niet alles wat daarvoor in aanmerking komt, cnti seeren. Hoewel deze plaat als vanzelf tot protest uitlokte. Het vilaine daarin was natuurlijk niet, dat men opkomt tegen mogelijke steunver laging en deze reeds bij voorbaat scherp afkeurt; daartegen rijst geen enkel be zwaar. Het „walgelijke" is dat men „duivelsche" uitdrukking legt in de zichtsteekening van den minister, die niet zegt: helaas, de steunuitkeeringen zijn niet te handhaven; maar grijnzend achter het armekind staat en hettoebijt:- „Nee, die boterham is nog te groot". Meer behoeft er niet van gezegd te wor den: beeld en onderschrift tasten het ka rakter van den bewindsman aan; het geheel moet de indruk vestigen, dat de minister en heel de regeering met grim mig genoegen nog een stuk van do boter ham zullen weggrissen. Dat is het gruwelijk bedrijf van de roode pers, die zich daarmee weer eens op één lijn stelt met Volk en Vaderland zijn schandplaat over minister Colijn, die in de honger zijn bondgenoot zag. Helaas, ook na er op gewezen te zijn, erkent de redactie geen ongelijk. Zij ant woordt op de critiek slechts, dat zij de plaat niet in een onbewaakt oogenblik liet passeeren; maar: „Wij onzerzijds achten het voornemen om de werkloozensteun nog in te korten, een walgelijk voornemen'en hopen, dat de minister het in een onbewaakt oogenblik heeft laten passeeren. Daardoor wordt de fout dubbel erg. DE VOORZICHTIGE FINANCIERS De roode pers en mitsdien ook de S.D.AP. (men kan het ook omgekeerd lezen, zonder de waarheid geweld aan te doen!) verzet zich tegen het Defensiefonds. Niet, wie zou zoo iets durven veronder stellen, omdat ze het land militaire bo- scherming willen onthouden, maar omdat ze het onvoorzichtige financieel® politiek achten „voor snel verouderende militaire uitgaven" te leenen. Zoo iets moet contant betaald wordeu. Dat doet men in het solide Engeland ook, waar het Ministerie van Financiën zich of ficieel verzet tegen de uitgifte van een leening tot herstel van de achterstand iD de landsverdediging. „Zou ons niet geoorloofd zijn wat het Britsche departement van Financiën ge oorloofd is, zonder dat iemand het van go brek aan nationaal bewustzijn verdenken zal?" vraagt de roode pers met overtui ging. Ongetwijfeld moet het antwoord luiden en zulks met te meer kracht, omdat de S.D.A.P. nooit of to nimmer met de leuze gecolporteerd heeft: „geen man en geen cent;" omdat de SJJ.A.P. sedert al de jaren van haar bestaan, geen enkele begrooting uitgezonderd, steeds met volle overtuiging de noodzakelijke uitgaven gevoteerd heeft om achterstand bij de weermacht ta voor komen; omdat de S.D.A.P. nimmer sprak van „vlotte leeningspolitiek" voor het tot stand brengen van groote werken, welker pro ductiviteit en rentabiliteit gedurende vele jaren twijfelachtig mogen heeten; en ten slotte omdat de S.D.A.P. immer en altoos op een voorzichtig financieel beheer heeft aan gedrongen. Niemand mag er de S.D.A.P. dus van verdenken dat ze bezwaren aanvoert „a besoin de la cause"; m.a.w. verlegenheids- argumenten om uit een onaangename po sitie te gerakenNiks hoor! NED. AMBULANCE ONGEDEERD Bommen vielen op enkele meters afstand Het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis deelt mede, van dr Winckel een telegram te heb ben ontvangen, waarbij werd mede gedeeld, dat bij het bombardement van Dessie op 9 dezer de leden der Nederlandsche Roode Kruis-ambu- lance ongedeerd en al het materiaal is gebleven. A.N.P. meldt nog uit Addis Abeba, dat de Abessijnsche regeering mede deelt, dat twee bommen onze ambu lance op een haar na hebben gemist. Zij kwamen neer op een afstand van slechts enkele meters van de ambu lance. In haar officieele communiqué spreekt de Regeering van een „op zettelijke poging tot bombardceren van de Nederlandsche Roode Kruis* eenheid". Deze Abessijnsche mededeeling klopt niet op die van Dr. Winckel, die in het telegram aan het Ned. Roode Kruis nadrukkelijk meldde, dat het bombardement n i e t op de ambu lance was gericht in onze Partij, noch in welke andere partij ook, eenstemmigheid van meening beslaat. Bovendien vonden velen het weinig fijn gevoeld van het hoofdbestuur, om dezen spreker, als éénzijdig voorlichter op deze massale vergadering te laten optreden, terwijl o.a. zijn opvolger minister Ge- lissen. zich onder zijn gehoor bevond, en Prof Aalberse, onze fractie-voorzitter, die geen pro-devaluist is, zooals de lieor Steenberghe. Al te vaak had het in de rede van mr. Steenberghe en later ook in het S.ot- woord van mr. Goseling den schijn, als of requisitoir gehouden werd tegenover de drie ministers op het bankje vóór het podium. Ook wij kunnen de keuze van het on derwerp „devaluatie", noch de keuze van den spreker over dit onderwerp op deze propaganda-vergadering een gelukkige achten. recht- Scherpe veroordeeling Ook de roomsch-kath. pers oordeelt niet onverdeeld gunstig over de landdag der R.K. S. P. Terwijl de devaluatie-bladen erg in hun nopjes zijn, oordeelt b.v. de E i n d- hovensche Crt., dat het optreden van oud-minister Steenberghe een misvatting was: Het leeuwenaandeel van het succes was voor de beide Limburgsche spre i kers Jhr. Buys en Mgr. Poels, (die het 1 eerste deel *an zijn rede onuitgesproken liet). De meest geestdriftige ovaties vie len hun ter. deel. Da» ook het openings, en slotwoord van 1 den Partij-voorzitter herhaaldelijk succes oogstte, ligt. voor de hand. Ook de recie van oud-minister Steenberghe werd her haaldelijk door applaus onderbroken, maar dit applaus kwam niet altijd van iedereen. Menigkeer toch namen oa. de autoriteiten niet aan het handgeklap I deel. En dat viel te begrijpen. Mr. Steen berghe toch sprak over en vóór deva- oTt<»rwerp< waarover noch BIER- EN GEDISTIL LEERD-ACCIJNS Minister Oud acht verlaging thans niet mogelijk Belasting op de doode hand wordt niet afgeschaft In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer op het voorloopig verslag inzake de begrooting Financiën 1936 deelt Minister Oud mede van oordeel te zijn, dat van een verlaging van de accijnzen van bier en gedistil leerd op den duur geen hoogere opbrengst kan worden verwacht. Wel bestaat er gegronde hoop, dat door een verlaging na eenige jaren een stabilisa tie in de opbrengst wordt verkregen op een niveau, dat met de tegenwoodige opbrengst overeenstemt. Aangezien hieraan echter een overgangstijd zal voorafgaan, waarin de op brengst aanmerkelijk beneden dit niveau zal zijn, achtte de minister in verband met den huidigen toestand van 's Rijks schatkist thans een verlaging van deze accijnzen bezwaar lijk. De minister meent, dat de belastingdruk, waarbij rekening moet worden gehouden, zoowel met de belastingen naar het inkomen als met die naar het vermogen, voldoende aantoont, dat een verhooging van belasting ontoelaatbaar is. De minister ziet ln de omstandigheid, dat de opbrengst der belasting van goederen in de doode hand beneden de raming blijft, geen grond haar afschaffing te bevorderen. De regeering onthoudt in het algemeen haar medewerking niet, indien een gemeente bestuur vermindering of geleidelijke afschaf fing van de zakelijke bedrijfsbelasting ge- wenscht acht. De zorg welke de regeering vervult voor de Rijksfinanciën en de wensch geen nieuwe lasten op de bevolking te leggen maken het echter niet mogelijk door het nemen van compenseerende maatregelen het cJschaffen van de zakelijke bedrijfsbelasting te vergemakkelijken. In het bijzonder acht de regeering een uniforme heffing van alle bedrijven in Nederland, welker opbrengst aan de gemeenten ware uit te keeren, in de tegenwoordige tijdsomstandigheden onge- wenscht, wijl daardoor de lasten op de be drijven in het algemeen vergroot zouden worden. Naar de minister heeft vernomen zal binnen enkele weken de regeering het rapport betreffende fiscaal strafrecht en strafprocesrecht ontvangen. ONDERSCHEIDINGEN Verleend ls de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Naseau. in brona aan H. J. Blokpoel, te Den Haag. PRACHT-PRESTATIE VAN SMIRNOFF De heer Nieuwenhuis van de KJVJ.LM. over de vlucht met de ,JCwak Grootsche plannen van de K.N.I.L.M. Gistermiddag heeft een verslaggever van het A.NJ». een kort onderhoud gehad met den heer Nieuwen- h u i s, de vertegenwoordiger van de K.N.I.L.M. in Ned.-Indië, die op zijn onfortuinlijke dienstreis naar het moederland zoowel de „Kievit" als de „Kwak" in de steek heeft moeten la ten en gister met het gewone lijntos- stel der K.L.M. van Parijs op Schip hol is aangekomen. De heer Nieuwenhuis verklaarde, dat het ongeval met de „Kievit" te Jodhpur van geen beteekenis is geweest, doch alleen ernstige stagnatie heeft veroorzaakt Had men de be schikking gehad over 2en tepaald onder deel, dan zou de schade zeer snel ve-hclpen zijn geweest. Doch aangezien lit ontbrak, en het eenige dagen zou duren voor m6n zou kunnen vertrekken, werd de „Kwak" inge legd. De heer Nieuwenhuis was vol lof over de prestatie van Smirnoff. Zonder de minste waaghalzerij aldus de zegsman heelt Smirnoff de eerste etappes in een formidabel snel tempo afge legd en wij hadden er al op gerekend, Vrij dagavond thuis te zijn, toen Vrijdagmid dag Bari alle verwachtingen dienaan gaande den bodem insloeg. Smirnoff had daar wegens het slechte weer een landing gemaakt en deze verliep zeer vlot Toen het toestel echter stond, wisten wij meteen, dat het met de gesteldheid van den bodem vol slagen mis was, want toen wij er goed en wel uit waren, waren de wielen reeds geheel in de modder weggezakt. Daar een Douglas geen sporttoestelletjes is, begreep ik wel dat de „Kwak" er niet spoedig weg zou komen en ben ik Smirnoff en de zijnen in een niet zeer vriendelijke stemming over de ondervonden pech achterlatende per trein doorgereisd naar Rome, met de bedoeling om, als de „Kwak" mij onverhoopt nog „achterop" mocht komen, alsnog met Smir noff naar Amsterdam door te vliegen. Het heeft echter niet zoo mogen zijn, zoodat ik pi~ trein naar Parijs ben gegaan en daar het KX.M.-toestel naar de hoofdstad heb gepakt. De plannen van de K.N.I.L.M. Over de toekomst van de K.N.I.L.M. de heer Nieuwenhuis enthousiast. De o der wereld zijn thans gericht op den Stillen Oceaan en met Engeland, Frankrijk Amerika neemt ook Nederland hier door zijn koloniën een zeer belangrijke positie in. De leiding van de K.N.I.L.M. is zich van dit feit terdege bewust en laat zich, wat de uitbrei ding van haar diensten aangaat het gras niet voor de voeten wegmaaien. Zaterdag is de wekelijksche luchtverbir.ding naar Balik Papan, op Borneo geopend, een evenement van groote beteekenis. Over eenige m den hopen wij de lijn te hebben doorgetrok ken naar Tarakan en binnen afzien-baren tijd zullen ook de Philippijnen in deze enorme verbinding zijn opgenomen. Ook zal er verbinding komen met Indo-China, met den gouverneur waarvan ik reeds op zeer gename wijze besprekingen heb gevoerd en zoo breidt zich de stralenkrans van lucht lijnen over een onmetelijk gebied geregeld uit. AUDIËNTIES a-s. niet plaats hebben. Gisterenmorgen brak brand uit in het van ouds bekende studentenhuihuize ,JDe Stinsaan de Steensehuur hoek Levendaal te Leiden. Na een half uur wat de politie- bicndweer het vuur meester. DE WINTERKONING DIENT ZICH AAN Eindelijk ijs! Wees welkom, winter! Reeds te lana hebt aii ons doen wach ten. liet gij ons tevergeefs uitzien n is heerlijke Hollandsche ijsvermaak. Wel schonkt aii ons enkele malen een 'onzine sneeuwvacht, die de wereld een sprookje gelijk maakte. Wel werden wij enkele malen verrast door een dun en fragiel laagje ijs in de slooten. Ja, zelfs kwam het eens zoover, dat de jeugd zich heel schuchter op schaatsen ging wagen. Maar zoo gauw ook wij ouderen aan stalten maakten tot rijden, wanneer onze schaatsen gereed werden gemaakt, ging gij weer op de vlucht. Lafhartig ver dween gij en jaagde het kwik snel boven. Groot was dan de teleurstelling van hen. die de sport van het schaatsen beminnen, een sport, die immers zijn aan hangers vindt onder jongen zoowel als ouderen. Waarom toch, o winter, toondet gij U zoo vreesachtig? Waarom sloeg gij telkens zoo bang op de vlucht? Wat wonderlijk zijt gij toch, dierbare winter. Wij meenden reeds stellig U niet weer te zien dit seizoen. En niet alleen wij waren van deze meening. Dat was niet het ergste. Maar de bloemen en planten meenden Uw opvolger, de Lente reeds te speuren. Zij maakten zich gereed hun kopjes boven de aarde uit te steken. Wij menschen zeiden tot elkaar: ,,Het wordt tijd onze tuin onderhanden te nemen. De Lente is immers in aantocht! Onze wollen wanten en dikke jassen borgen wij op. 's Zondags maakten wij onze wandeling in een heerlijke, zachte temperatuur, bij een stralende zon. Soms regende het ook weken achtereen. Maar koude, daarnaar speurden wij tever geefs. Ja winter, veel hebt gij op Uw geweten! Nu zijt gij dan plotseling weergekeerd, al kunnen wij het nog bijna niet geloo- ven. Gij hebt de barometer doen stijgen. -!e thermometer omlaag geduwd. Met Uw vaardige hand hebt gij heer- ike en kunstige bloemen bij ons op de ramen geschilderd, een stevige ijslaag in slooten en singels gelegd. Gij bezorgdet ons tintelende handen en ijskoude ooren. ons bloed stroomde sneller door uw ge zonde kou. Al waren wij verstoord op U, winter, het zij U vergeven. Wees welkom en doe ons genieten. Laat banen en grachten bevolkt worden met het bonte gewemel van hen, die op de smalle ijzers hun vermaak thans gaan zoeken. Wij zullen U daarvoor zeer dankbaar zijn. Nog één vraag voor wij eindigen, winter. Doe ons het genoegen en blijf nu eens wat. Vertrek nu niet dadelijk weer naar het Noorden. Maar, wees ook niet al te streng. Gedenk hen. die niet voor zien zijn van warme kleeding en dek. Als wij aan hen denken, zouden wij bijna willen zeggen: blijf toch maar niet te lang. Gij zult dat zelf moeten uitmaken. Wij hebben de eer U te groeten. Proficiat, winterl Internationale Kweekersfederatie Het Jaarlijksch congres van de Internatio nale kweekersfederatie wordt ditmaal in ons land gehouden en wel in Juni. De bijeen komsten zullen niet op één plaats gehou den worden maar in de verschillende plaat sen, waar heen men een excursie houdt. De eerste bijeenkomst vindt plaats in Wageningen. Hier zullen bezocht worden de verschillende laboratoria e.n instituten v.n.l. het Instituut voor plantenveredeling. Van hier gaat per autobus de reis naar Scheem- da van waaruit de Veenkoloniën en de Gro ninger kleibouwstreken bezocht worden en waar een bijeenkomst wordt gehouden, waarin over de tarwecultuur wordt gespro ken. Daarna gaat men naar Leeuwarden, waar gecongresseerd wordt over de aard appelselectie. Men gaat van hier over de afsluitdijk, door de Wieringermeer, naar Enkhuizen, Amsterdam. Aalsmeer, de bol lenstreek, het Westiand, Rotterdam, West- Noord-Brabanl, waar in Bergen op Zoom de 8uikerhietenveredellng besproken wordt. Na deze laatste congresdag wordt Zuid-Beve land bezocht waarna te Vlissingen het con gres gesloten wordt Van de op de congresdagen te behandelen onderwerpen zullen de rapporten vooraf in druk worden uitgegeven. Op elke bijeen komst zullen door een Nederlandsch land bouwkundige een overzicht van de ingeko men rapporten worden gegeven. Voor de tarweveredeling zal prof. Ir. H. Mayer Gmelin; voor de aardappelselectie prof. dr. H. M. Quanjer; voor de bietenver- edeling dr. ir. J. P. D u d o k v a n H e e I dit doen; terwijl over de organisatorische maatregelen prof. ir. C Broekema zal spreken. De Nederlandsche kweekershond verwacht dat onze landbouw krachtig zal medewerken dit congres goed te doen slagen- De brandramp te Amsterdam Naar \vij vernemen is de toestand van 3 vier slachtoffers van den brand te Am sterdam die in het Binnengasthuis verpleegd worden, nog hetzelfde. De lijken van de kinderen die bij den brand zijn omgekomen, zullen op last van de justitie door dr. Hammer onderzocht worden om de indentiteit vast te stellen. De begrafenis is bepaald op Donderdag te 1 en te 1 uur: FELLE BRAND BIJ AMSTERDAM Benauwde oogenblikken 's Nachts heeft eem felle brand gewoed aan den Osdorperweg onder Amsterdam vlak bij Sloten, waardoor een woonhuis, bewoond door de familie v. d. Hout, ge heel is uitgebrand. Het betrof hier een nieuw dubbel woonhuis; het eerste, dat door den brand verwoest is, was be woond door de familie v. d. Hout, be staande uit man, vrouw en 6 kinueren, van welke de oudste, een zoon, 27 jaar is, het jongste 5 jaar; het tweede door e 82-jarige weduwe Wolkers-Holla, met haar 40-jarige dochter. De familio v. d. Hout heeft nog tijdig het brandende huis kunnen verlaten; twee van de oudste jongens zijn uit de hoogste ver dieping, de eenige, waar het geheele gezin sliep, aan den achterkant uit het raam gesprongen en zijn daarna de beide ouders en de jongere kinderen behulp zaam geweest, om evenals zij ongedeerd, naar buiten te komen. Daarna hebben zij onmiddellijk hun buren, de oude wed. Wolkers en haar dochter, gewaarschuwd. Het bleek, dat de oude vrouw van 82 jaar ziek was; men heeft haar in een deken gewikkeld en bij haar neef, die een huis verder woont, binnengedragen. Te ongeveer kwart voor twee was 3e oud ste zoon van den steenhouwer v. d. Hout wakker geworden door een benauwende rooklucht- Hij is enmiddelijk het bed uit gesprongen en heeft zich naar beneden be geven. Toen hij de deur van de achterka mer, de huiskamer, opende, zag hij dat hier alles in vlammen stond. Hij had :le tegen woordigheid van geest, onmiddellijk de deur weer dicht te gooien, waardoor zeer waar schijnlijk een ernstige ramp is voorkomen, er» het vuur nog lang genoeg tot het bene den-achtervertrek te beperken, om de heele familie boven in de gelegenheid te stellen zich te redden. De ruiten waren reeds ge sprongen door de hitte; door de kamerdeur dicht te houden heeft hij dus een sterken trek, waardoor de vlammen nog zouden zijn aangewakkerd, kunnen voorkomen. De sprong in den tnln Onmiddelijk ls de jonge man weer naar boven gesneld: hij vond de heele familie echter reeds het bed uit. Allen schoten nog snel eenige kleedingstukken aan. De twee de en de derde zoon zijn door een raam in den tuin gesprongen, de anderen zijn nog langs de trap en door de voordeur naar bui ten gekomen. De twee jongens hadden na hun sprong uit een schuurtje een ladder gehaald en deze tegen- de achterzijde van het huis gezet; hierlangs hebben de jongere kinderen zich in veiligheid gesteld. Terwijl de oudste zoon naar Sloten snelde, op ongeveer zeven minuten afstands, om daar door middel van den openbaren brand melder de brandweer te alarmeeren, zijn zijn broers de 82-jarige weduwe Wolkers- Holla en haar dochter gaan waarschuwen, en zijn zij deze twee vrouwen behulpzaam geweest om zich aan aan het zeer dreigende gevaar te onttrekken. Evenals de familie v. d. Hout vonden zij een onderkomen bij da naaste buren, die verwanten van de oude vrouw zijn. Nauwelijks gered De bewoners hadden zich op het laatste nippertje weten te redden, want toen men nog bezig was de wed. Wolkers en haar dochter in veiligheid te stellen, sloegen de vlammen voer en achter op beide verdie pingen uit; ook de kap van het huis had reeds vuur gevat, en zoo brandde het heele huis weldra als een toorts. Een kwartier na het brand-alarm -er- schenen de eerste brandweer-voertuigen uit Amsterdam, twee motorspuiten, een van d^n post Amstelvtenscheweg en een van do kazerne Honthorststraat Het huis der fa milie v. d. Hout stond toen geheel in "uur en vlam. Het is geheel afgebrand. Het andere -vist men te behouden. Dë door het vuur en water aangerichte schade is door verzekering gedekL De oor zaak van den brand is onbekend; in de be neden-achterkamer brandde bij de familie v. d. Hout een kachel, zoodat men vermoedt dat hieruit vuur gevallen is. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen De bommen op Dessie geworpen troffen de Nederlandsche ambulance niet. Groote brand nabij Amsterdam. De Regeering hoopt nog dit jaar de plan» nen voor bestuurshervorming ten deele door, te voeren. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar» digden heeft een defensie-begrooting aange» nomen, welke de grootste is, ooit in vredes* tijd opgesteld. In den Amerikaanschen senaat zijn harde woorden gevallen aan het adres van Japan Octrooibureau Bartels behandelt octrooi» zaken, deponeert handelsmerken. Dessins Gebrauchsmuster etc. in alle landen Bezui» denhout S3, Den Haag. Telef. 720011—7*001$. H. van den Bout t Gisteren maakten wij reeds melding vaat het overlijden van den heer Huibert vaa den Bout te Boven-Hardinxveld, die daar •v een zeer werk zaam aandeel hal aan de Chr. actie op verschilleud terrein. Wij wezen er reeds op, dat de overledene inzon derheid geijverd heeft voor de be langen van de School met den Bijbel in zijn woonplaats; we kunnen hier nog aan toevoegen dat hij de functie van penning meester 28 jaar met groote trouw en nauwgezetheid heeft vervuld. Morgenmiddag heeft de begrafenis plaats, vertrek vanaf het sterfhuis 1 uur. De „Blue Band" advertentie Minister Slingenberg heeft geantwoord op de vragen van het Eerste Kamerlid Van Vessera over een door het Rijks instituut voor de Volksgezondheid afgege ven verklaring omtrent pakjes „Blu« Band"-margarine welke in verschillende dagbladen per advertentie is afgedrukt De Min. deelt mede niet bereid te zijn te onderzoeken „door welke invloeden de be doelde ambtenaar er toe is gekomen zijn positie aan te wenden ten behoeve van re clame voor een internationaal margarine- bedrijf." De insinueerende tendenz, die aan de vraag ten grondslag ligt. heeft den Minister zeer onaangenaam getroffen. Verklaringen, als ln verschillende dagbladen opgenomen, zullen voortaan niet meer ter publicatie afgegeven wor den. KAPITEIN A. SPRUYT De tot^kapitetn bevorderde le-ta't der artil- bevordering de door griffier bü het Hooa: vervullen. hem bekleed* funct Militair Gerechts! Kindje in bed gestikt Te 's-Gravenhage werd in de Schoolstraat door de moeder haar 4 maanden oud kindje dood in het bedje gevonden. Vermoedelijk doordat het al te stevig met dekens toege dekt was, is het gestikt. Ge kent re wel, die menschen, die beweren dat de „neutrale" krant op ben en hun gerin geen invloed heeft. De sfe°r vart de „neutrale" krant is maar fantasie, roo meenen ze- Maar zelf bewijzen ze door hun houding het tegendeel. Want ais de krant op hen qeen invloed heeft, waarom rijn ze er dan zo o aan gehecht Als men de „neutrale" injecties niet meer voelt, dan wordt het gevaarlijk. Dan is het dubbel noodig, dat de Christelijke krant de daglectuur wordt. Vrienden van onze krant, om daar aan mee te werkei» blijven we steeds door op U rekenen. Denk aan 15 Februari I

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1