Jliruwr ^ciitsdjf (üduraut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken WAAR ZOUDEN ZE WONEN abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 235 pottokbsten Per week0.18 Voor het Buitenland bij weketijksche zending430 Bij dagelijksche zending. 530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7 d Zondagsblad niet afzonderlijk verkriigbaaf Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Poslbox 20 Postgiro 58936 MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 15e Jaargang abbrrtrntitprijjrn: Van 1 tot 5 regelsl.17'/i Clke regel meer022'I* Ingezonden Mededeelinger» jfp-j van 1—5 regels230 Elke regel meer0.45 Voor Tiet bevragen aan 'I bureau wordt berekend0.10 No. 5701 v geen wassenaar recidivus *t 'Is 'al geruime tijd 'geleden dat sommi gen meenden de verbroedering onder de politieke partijen zoo ver te kunnen drij ven, dat men gemeenschappelijk front kon maken, tegen crisis en crisisverschijnselen. .Van Wassenaar zou de victorie beginnen. We hebben tegen dit streven onmiddel lijk gewaarschuwd. Met volkomen waar deering van alle goede bedoelingen moeten we déze samenwerking afwijzen. Een zake lijk accoord voor een bepaald doel, best; mpar geen vervlakking en vervaging van beginselen, geen verflauwing der grenzen. De beweging liep spoedig in 't duinzaud dood. Thans schijnt men bier en daar, zij het op- beperkter schaal naar een Wassenaar recidivus te streven. In sommige pers berichten kon men lezen van bijeenkom sten. waarin woordvoerders van bijkans alle Dolitieke partijen optraden om te getui gen vóór de democratie' en onze constitu- tioneele staatsinstellingen en tegen het fascisme van de N.S B. Ook tegen déze bijeenkomsten moeten we Waarschuwen. De bezwaren 'tegen deze samenwerking liggen voor de hand. Indien wc in vraag stukken van geestelijke aard niet. tot posi tieve overeenstemming kunnen komen met liberalen en sociaal-democraten, dan moe ten we het ook niet probeeren in negatieve bestrijding. We zouden daarmee onze actie verlagen tot het peil, waarop de N.S.B. zelf de propaganda voert. We hebben niet overdadig veel, maar toch voldoende keeren de aandacht op de propaganda-methode der N.SJB. gevestigd ora deze naar waarheid te karakteriseeren. De; propaganda draagt zeer vaak een hate: lijk persoonlijk karakter en verliest zich .bijna altijd in onprincipieele critiek. Zóó mag de onze echter niet zijn. Natuur lijk is'men.'wél eens verplicht de magere praktijk, tégenover de hooggeprezen theorie te stéllen; maar hoofdzaak moet blijven, dat we de N.S.B. om des beginsels wille bestrijden en mét geestelijke wapens van .zuiver gehalte. We ontkennen' volstrekt niet, dat d<» sociaal-democraten vaak rake en zakelijke critiek oefenen op de N.S.b., maar daarom kunnen we nog niet op één en hetzelfde platform staan. En wij zeggen met Prof. Lohmaii in de Eerste Kampr: bespaar ons een herhaling- ,een repetitie van Wassenaar. Daaraan heb ben we volstrekt geen behoefte. Wfil aan positieve samenbinding van hetgeen prin cipieel bij elkaar behoort: „Deze samenwerking is heel wat nutti ger dan die van een soort anti-fascistisch hfoc van sociaal-democraten tot Christelijk- hfstorischen toe. Daarin zien wij niet het minste heil; wék in vereeniging van wat in beginsel bijeenbehoort." Want terecht merkte deze spreker op: „Ik ben er zeker van, dat de N.S.B. haar tanden bot zal bijten .op het Christelijk- Protestantsche volksdeel, dat natuurlijk evenals 'zijn leiders ook zijn groote gebre ken, heeft, maar dat, al ware het alleen in de schoolstrijd, te veel heeft geleerd om zijn vrijheid prijs te zullen geven aan een stelsel, dat in beginsel geen vrijheid kent." De stroomlijnlocomotief In den gewonen dienst De stroomlijnlocomotief, waarmoe 'ot nu slechts als proef gereden was, zal binnen kort in den gewonen sneldienst worden op genomen. De machine zal dienst doen op de lijnen Utrecht—Arnhem en Utrecht—Eind hoven, PRINSES JULIANA TE GARM1SCH Een uitstapje naar de Olympische W inter spelen Ongedwongen karakter van het bezoek Een speciale verslaggever te Garmisch- Partenkjrchen, waar de Olympische Winter spelen worden gehouden, meldt ons het vol gende: De eerste werkelijke feestelijke win- ter-zonnedag, die wij hier in Garmisch beleven, is opgeluisterd door het be zoek van onze Prinses, die Zaterdag morgen vroeg met een klein gezelschap uit Haar gevolg uit Igls over de Tirol- sche grens is gekomen, om een bezoek aan de Winter-Olyrapiade te brengen. Voor het begin der Winterspelen hadden wij hier in Garmisch te weinig sneeuw, tij dens cn na het begin te veel. Geleidelijk werd het beter, de sneeuw hield op, af,en toe zagen we zelfs even pen bleek zonnetje cn de vorst zette geleidelijk verder door. Zaterdag was het echter voor het eerst dat de toppen der bergen blinkend wit en kristalhelder oprezqn aan alle kanten van het Werdenfelserland en zich scherp om lijnd afteekenden tegen een strakke licht- blauwen hémel. Weinig of geen Hollanders waren zich er van bewust, dat. met de trein, die te 10.51 uur in Garmisch uit Innsbruck moest aan komen, Prinses Juliana Haar intrede hier mede in de Olympiadestad zou doen. Om acht uur 's ochtends had H.K.H. Prin ses Juliana het hotel Iglerhof te Igls ver- laten, vergezeld door baronesse van Asbeck. baron van: Ha.rdenbroek en baron Egter van Wisspkerkc. Per auto werd naar Innsbruck gereden, waar lipt gezelschap te 8.45 uur met de gewone trein naar Garmisch-Parten- 'kirchen vertrok- Aardige ontmoeting te Seefeld Op het station Séefeld stond een gezel schap van ongeveer veertig Nederlanders te wachten en eehige leden van dit gezel schap herkenden toevéllip de Prinses, die voor een der ramen van Haar coupé naar buiten stond te kijken. Een ddvererid ge juich ging uit het groepje Nederlanden? on en spontaan werd het Wilhelmus ingezet, dat de Prinses vriendelijk lachend aan hoorde en waarvoor Zij met" handgewuif dankte. Met een vertraging van ongeveer een kwartier kwam de trein te 11.10 uur aan 't station Garmisch aan. Een Nederlandscbe hofauto, die kort -te voren uit lglstë Garmisch was aangekomen, stond voor het -stationsgebouw gereed en daarmede begaven de Prinses en gevolg zich rechtstreeks naar het skistadion, waar de Prinses begroet werd door den president van het Organisatie-Comité der Winterspe len, dr Karl Ritfer von Halt. Na de begroeting begaf H.K.H. Prinses Juliana en Haar gevolg zich onmiddellijk naar het balcón om de wedstrijden gade te slaan. Onherkend en ongedwongen bewoog de Prinses Zich tusschen het drukke gewoel van het Olympisch winterfeest Behalve dr Ritter von Halt, die uiteraard van het bezoek op de hoogte moest worden gebracht, hèeft in het Skistadion zelfs geen der auoriteiten. die eveneens een plaats op het balkon van het Qlvmpia Haus hadden gevonden, vermoed of geweten, wie de een voudige vroolijke bezoekster was, die naast hen had plaats genomen. Zoo weinig was men op de hoogte van de aanwezigheid der Prinses, dat het meer dan een half uur duurd. voor zij de bestelde warme chocolade geserveerd kreeg. Volkomen onopgemerkt vertrok Prinses Juliana met Haar gezelschap tegen twee uur uit het Skistadion met de hofauto, die 's morgens uit Igls was gekomen. Van het Skistadion ging het terug naar de kom van Fartenkirrhen. Toen de auto uit de Mitterwalderstrasse de drukke Ludwig- de toekomstige bezitsters en bezitters van de tien prachtige prijzen van de 5000-actie, die 15 Februari wordt afgesloten? We zijn er even benieuwd naar als onze lezers, Wie zal het ameublement naar keuze kunnen uitzoeken, wie zal het hypermoderne radiotoestel thuis krijgen, wie de prachtige cassette, enz.? We weten het nog niet. Wel weten we, dat er verschillende ernstige Kampioenen zijn» die elkaar „bedenkelijk" naar de kroon steken. Voor hen in bijzonderen zin hangt het van' deze laatste dagen af. Het kan beslissend voor hen zijn, of zij óf hurf „concurrent" nog een paar nieuwe abonné's weten aan te brengen. Al die weken van hard werken zijn zeker waard, dat er nog een paar dagen van extra inspanning aan worden toegevoegd. Tot de prijzen verdeeld worden H. M: dé Koningin met H. K, H. Prinses Juliana op een bergtocht in de omgeving van Igls. strassc naderde, gaf de Prinses er de voor keur aan te voet door het dorp te wandelen. Met be langs tel line bekeek zij de vele fraaie gevels der oude-Beiersche huizen met hun typische gevelschilderingcn. Nadat wederom een eindweegs. per auto. was afgelegd, stapte het gezelschap ln de Bahnhofsrtrasse uit om ook.de vei-schillen- tle winkels in deze straat te bekijken. Van daar ging het verder naar liet Kunstijs- stadion, waar juist tegen half drie de ijs- hockey-match tuseqhen Tsjecho-Slowakije en Hongarije begon. Als gewoon bezoekster nam de Prinses met Haar gezelschap plaats op de eere4ribune. Voor zoover viel na te gaan .heeft Zij, intens genoten van ,'t fraaie on snelle spel der heide teams, die een for- sche, doch niet onsportieve wedstrijd speel- dén.' j Met volpiaakte onpartijdigheid applaudis seerde Zij voor elk met succes geplaatst schot of voor het fraai afslaan van een ge vaarlijke aanval. De Tsjechen wonnen ten slotte met 30 en beide teams brachten, saluut voor de eere-tribune alvorens hef strijdveld te verlaten.. Tijdens de ïjshockey-match maakte de luidspreker hekend, dat als resultaat van de gecombineerde afdaling en slalom yoór 'dames; Duit-sqhland de eerste Olympische gouden medaille had gewonnen. Met het daverend gejuich van liet publiek stemde dé Prinses in. door hartelijk handgeklap Te ruim vier uur was de wedstrijd heëin- digd en per auto werd de korte 'afstand af gelegd naar het station, waar de Prinses met de trein naar Innsbruck vertrok. De Koninklijke Familie te Igls Was het' verleden week, toen HM de Koning cn H.K.H.Prinses Juliana <e Iils aankwamen nattig en warm weer, na een week is dit geheel veranderd. Vrijdag brak de luclit open cn het werd héérlijk vries- H.M. geniet, volop, van het zonlicht, dat de vleugel van het hotel, waarin I-Iaar vertrek ken liggen, bestraalt, en maakt o.rn. dage lijks een korte wandeling in de omgeving van het hotel, waar de dorpelingen, die zich zeer bescheiden gedragen. Haar eerbie dig groeten. Tweemaal in de afgclooprn week is een langere autotocht gemaakt, o.a. in de richting van de Brenner pas. De Prin ses wijdt Zich met groote liefhebberij aan de ski snort, waartoe thans te Igls meer ge legenheid bestaat dan voor acht dagen. Meestal oefent de Prinses in de omgeving van Heiligwasser, een bekende bedevaart plaats bij Tglsi welke men per auto kan be reiken over een bergweg, die door uitge strekte sparrenw-ouden voert. Nu d<? natuur het verb,lijf met zulk een buitengewoon goed weer begunstigt, zal d<* Koninklijke Familie vermoedelijk geduren de de voorgenomen tijd. te Igls blijven. Burgemeester D. v. d. Schans geïnstalleerd Groote belangstelling van de zijde der Ee'hensche bevolking De nieuwe burgemeester van Eethen, de heer D. v. d Schans, is onder groote belangstelling van de. zijde der bevolking geïnstalleerd. Aan de grens der gemeente werd.de Bur gemeester opgewacht door den lieer A. v d Heuvel, die hem namens liet.organisecrend comité toesprak. Aan mevr. v. cL_ Schans werden bloemen aangeboden. Bgunstigd door een stralende winterzon werd vervolgens een tocht gemaakt door de zeven gemeenten, die na de annexatie van vorig jaar onder de nieuwe gemeente res- sortéeren, t.w. Heesbeen, Doeveren, Dronge- len. Meeuwen, Bahilonieënbroek, Eethen en Genderèn. Langs de geheele 20 K.M. lange route waren schier alle buizen bevlagd en eerepoorten opgericht, terwijl de bevolking in alle dorpen aan de wegkanten stond op gesteld, om den nieuwen burgervader harte lijk welkom te heeten. Te drie uur had in bijzondere raadszitting de plechtige installatie plaats, hetgeen ge schiedde door den heer J. A. van der Schans een btoer van den nieuwen burgemeester. Vervolgens werd het woord gevoerd door wethouder van der Beek en het raadslid G. van Beek, waarna de nieuwe burgermeester een woord van dank sprak. Na deze rede voerden yog een groot aan tal personen het' woord, die allen de beste wenschen voor den burgemeester en de ge meente uitten. DE PETROLEUM- PRIJZEN KOMT ER EEN DALING? Mysterieuse verklaring van Sir Henry Deterding Verliezen worden niet meer geleden Sir "Hépry Deterding heeft verklaard, dat hij èen'prijsdaling van petroleum verwacht. Dit' hééft alierwege groote verwondering 'gewekt en verschillende persorganen spre ken als hun meening uit, dat men waar- 'schijn!ijk Wel iriet een mystificatie te doen zal hebben, of. dat men de verklaring van Sir Henry, verkeerd heeft geïnterpreteerd. 'Afgaande op de berichten, die uit de V. S. wopden vernomen,moét do gevolgtrekking wórden gemaakt,.dat de toestand van de petroleumindustrie beter is dan jaren ach tereen liet geval is geweest. De onvermoeide pogingen van de groote concerns om opbrengst en verb mik van petroleum en petroleumproducten met el kander in overeenstemming te brengen, hebben vrij goede resultaten opgeleverd en van een groote overproductie kan niet meer gesproken worden. Wel zag het er kort ga- leden naar-uit-, dat de markt misschien uit haar eyenwicht zou kunnen worden ge bracht door de groote opbrengst van ruwe petroleum van C&hfornië, doch ook deze dreiging heeft men weten af te wenden. De laatste jaren zijn bovendien geen nieuwe velden ontdekt; zooals die, welke in Oost- Tèxas werden.aangetroffen. Deze velden leverden toen zulke groote hoeveelheden ruwe petroleum op, dat men er feitelijk geen rand mëe wist, zoodat de prijzen daalden tot een niveau, waarop zelfs dc'best gestitueerde ondernemngen geen winst meer konden maken. Het feit., dat ds petroleumprijzen in een snel tempo konden worden verhoogd, doét wel uitkomen, dat de verhoudingen op de petroleummarkt ve>e] beter zijn geworden. De cijfers do°r verschillende Amerikaan- §che petroleumimaatschappijen in het licht gegeven, hebben trouwens bewezen dat dc periode, waarin verliezen werden geleden, tot het verleden behoort en dat weer goede resultaten kunnen worden behaald. Wan- ueer dan nog in oogenschouw wordt geno men. dat het verbruik van petroleum cn petroleumproducten in 1935 hijzonder groot is'geweest, terwijl er aanwijzingen zijn om te veronderstellen, dat de consumptie nog ?rder zal toenamen, dan zijn er werkelijk geen voor de band liggende redenen die een aanzienlijke dajing van de prijzen zou den kunnen motlveeren. ■De interne verhoudingen van de petroleum industrie, kunnen door een buitenstaander moeilijk beoordeeld worden, zoodat men niei weet welke motieven Sir Henry Deter ding aanleiding hebben, gegeven tot zijn -erklaring, doch de gegevens die ter be schikking zijn, wijzen vrijwel zonder uit zondering op een verbeterde situatie en deze 'is trouwens reeds tot uitdrukking ge komen in het koersverlloop van petroleum antideelen, die zich in betrekkelijk korten tijd niet onbelangrijk hebben weten te ver heffen. Voor de belanghebbenden bij deze fondsen zal bet dan ook te wenschen zijn, dat de voorspelling van den directeur-generaal van de Kon. Petroleum-Mij niet in vervul ling gaat. Het beste zal ook dan zijn zich le houden aan de opvatting van de Brit- sche persorganen, die in deze kwestie óver een gelieimzinn.gheid spreken. Het congres van de Communistische Partij Toch politieke actie van een vreemdeling? Het Tweede-Kamerlid, de heer Wester man, heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: Is het dén minister bekend, dat op hét laatste congres der Communistische Partij Neder'and een vertegenwoordiger van de Fransche Communistische Partij het woord heeft gevoerd en bij die gelegenheid aan de Nederlandsche congressisten niet alleen ad viezen heeft gegeven met betrekking tot de orming van een zg. eenheidsfront, doch te ens allerlei wetenswaardige bijzonderheden heeft medegedeeld nopens de barricaden, die gedurende de jongste massale strijdbeweging in Frankrijk zouden zijn opgeworpen en no pens de algemeene staking, waaraan 4}.< millioen arbeiders zouden hebben deelgeno men? Kan de minister, indien de bovenvermelde toedracht der feiten juist is. ook mededeelen, waarom de Regeering in dit geval is afge weken van haar gedragslijn om vreemdelin gen piet toe te staan hier te lande politieke actie of agitatie te voeren, als hoedanig toch de bedoelde redevoering van een Franschen communist zonder twijfel moet worden be schouwd? Zeeuwsche vereeniging van A.R. gemeentebestuurders Organisatie in voorbereiding Door eenige personen is het initiatief ge nomen oni te peraken tot de oprichting van een Zeeuwsche vereeniging voor A.-R. ge meentebestuurders. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren M. J. W. Goedbloed wethouder' van Goes,, voorzitter; G. O. Vee- nendoal, secretaris van Iersekc; J. A. Do- minicus, lid der Prov. Staten van Zeeland, wethouder van Wemeldinge em Ph. J. Bom, raadslid van Ierseke. Binnenkort zal de constitueerende alge- meeqe vergadering t-e Goes worden bijeen geroepen, waar alle anti-rev. burgemeesters, secretarissen, wethouders en raadsleden worden verwacht Reeds bestaat in 7 provinciën een derge lijk t vereeniging; 2»eland mag niet achter blijven. Nadere mededeelingen yolgen. H. van den Bout t Zaterdag is te Boven-Hardinxveld over leden in den ouderdom van 69 jaar de heer H. van den Bout, die jaren lang een van de meest vooraanstaande personen is geweest in de Christelijke actie op verschil lend. terrein. De naam van den overledene zal voor al tijd verbonden blijven aan het visscherij- bedrijf, waarin hij werkzaam was. Ruste loos heeft hij gewerkt aan de verbetering hiervan en van deze actie was 'hij immer de ziel. Maar daarnaast vond de heer Van den Bout ook gelegenheid zijn gaven en krach ten aan nop andere belangen te geven. Tot vorie jaar is hij lid geweest van den Gemeenteraad van Hardinxveld. Vijftien jaar lang heeft hij in dit college zitting gehad en zijn adviezen werden steeds op hoogen prijs gesteld. Ook is de overledene bestuurslid geweest van de afrieeling van bet Groen Kruis. Als zoodanig heeft hij evengqns yeel nuttig werk verricht De Gercf. Kerk van Bovcn-Hardinxveld beeft bij eenigen tijd als diaken mogen dienen. Maar vooral gingen de belangen van het Chr. onderwijs den overledene ter harte en daaraan heeft do heer Van den Bout dan ook zijn volle kracht gegeven. Hij was penningmeester van het bestuur en met groote accuratesse heeft hij deze functie bekleed. Tot de laatste weken, toen het schrijven hem haast niet meer mogelijk was, heeft hij het kasboek bijgehouden en versdhillende financieele zaken voor ue school afgewikkeld. Inzonderheid het school bestuur verliest dan ook in hem een kracht, die moeilijk zal te vervangen zijn. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal jalaats hebben Woensdagmiddag 1 uur. STEUN VOOR ERWTEN Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in de tijdvakken van 12- Januari-1936 tot met 18 Januari 1936 en 19 Januari 1936 tot en met 25 Januari' 19'36 voor 'dé kwaliteits klassen'C en D resp./I3.40 en 2.90 per 100 kg. zal bedragen. De steunvergoeding voor !n dezelfde tijd vakken gedorschtè gele erwten, voldoende aan de sfandaardmrinsters C en D, zal resp. f3 en f2.50 per. 100 kg. bedragen. UIT DE A.R. PARTIJ Toogdag A.R.J.A. Prof. pooyeweerd zal spreken. Op uitnoodiging van het hoofdbestuur de; Anti-Revohi'tionaire Jongeren Actie' heeft Prof. Dr.R. -Dooyeweerd zich bereid ver klaard om op den toogdag 1936 als referent op te treden. Als datum voor dezen tooa- dag is vastgesteld Zaterdag 3 October. De bijeenkomst zal te Apeldoorn plaats'vinden. Het plan van den Arbeid Stndieschets van de A.R.J.A. In 't Januarinummer van ,„\rja", orgaan van de Anti-Rev. Jongeren Actie, verscheen van de hand van Dr. C Beekenkamp tc Leiden een studiescliets over „Het plan van den Arboid". Deze schets behandelt' a. Achtergrond en oorsprong van het plan; b. Inhoud van het plan; c.' Critiek op het plan. De>ze zeer. ac.tueele studiescliets. die ook voor de behandeling van dit onderwerp op onze K. V. Uiterinate geschikt is. is ver krijgbaar bij de administratie van het or gaan der Arja, p.a. F., van Ruller, te Aal.'en. via storting van 10 ct. per ex. op gironum mer 184519. Te Den Haag reed op de Valken boschkade - met zeer-groote sneheid een drie-wielige motorracewagen, bestuurd door den 22-jarigcn student F. B. B., die op een gegeven oogenblik tegen twee boomen reed. Hij kwam er met een snij wond af. Zijn medepassagier, de 26-jarige A. S. L., wo nende te Laren, werd met verscheidene verwondingen door den Geneeskundigen Dienst opgenomen ennaar het ziekenhuis aan 'den Zuidwal gebracht. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Vrinsrs Juliana heeft Zaterdag een betaek gebracht aan de Olympische winterspelen le Garmisch-Partenhirchen. Door het departement van Sociale Zaken zal na de ophetfing tan het N.C.C. de steun- uitkeérinq geregeld worden. Onder groote belangstelling had ie den Haag de begrafenis plaats van Ds L. J. van Leeuwen. De Valera's jongste zoon werd bij een ruit er-ongeval, gedood. De' Londensche abattoir staking is heden, beëindigd, i Doodelijke auto-ongelukken 's Nachts kwam uit Diest in Begiê een ledige vrachtauto thuisbehoorende le Fijnaart, naar RoozendaaL Omstreeks een uur na midd§rnacht was men uit Es- schen vertrokken. Te Nispen stond een man, die een stopteeken gaf, en die, na dat de auto had stilgehouden, vroeg om mee te mogen rijden, hetgeen werd .toege staan. Hij mocht in de laadruimte achter fn de auto gaan zitten. Een_ eind - buiten Nispen op den Nispenscheweg, voelden de inzittenden van de cabine een schol:; om ziende zagen zij den man niet meer.-waar op men de auto deed stoppen-om een on derzoek in te stellen. Het bleék, dat de man gewond langs den weg lag. Aanstonds wérd politie en medische, h.ulp gewaar schuwd, doch toén deze ter piaatse kwant, hleek het slachtoffer reeds te zijp overle den. Het bleek'te zijn P. .1. Maas uit'Hoe ven. Wat er precies gebéurd is, is niet be kend. Te'Bussum is een fietsrijder, de veertig jarige Duitscher Abrahamson, bij het over steken van de Rijksstraatweg ter hoogte van de Gooische Boer door een uit de richting Laren komende vrachtauto gegrepen en go- dood.: Vrijdagmiddag omstreeks half twee is in de Van der Sande Bakhuyzenstraat te II i i- versum de tiep-jarige Hemlrika Merkes door een zware vrachtauto aangereden. Het meisje liep zware inwepdige kneuzingen op, waaraan zij te omstreeks zes uur in het R.K. ziekenhuis-is overleden. Te Den Haag is de 64-jarige dame C. R. K., die op de Veenkade is aangereden cn een schedel basisfractuur had bekomen, in liet R.K. ziekenhuis overleden. De l:1- jarige militaire wielrijder G. C„ die Zater dagmiddag op den Waaldorperweg door een auto is aangereden en naar het militair hospitaal werd vervoerii, is daar .eveneens overleden. GUNNINGEN Door het. Prov. Bestuur van Utrecht is gegund. Bestek 1. Onderhoud proV. wegen in eerste district gedurende 1936 en Jan. 1937, raming f 50.70U ,aan N.V. Bi turnen weg, Utrecht, voor f 43.565. Bestek 2. Omierhoua prov. wegen in 2e district gedurende 193b en Jan. 1937, rqming f 21.000, aan C. v. d. Bie- senbos en P. Groenenberg, Amersfoort, voor f 17.666. Bestek 3. Onderhoud prov. -wegen in het 3e district gedurende 1936 en Jam 1937, raming f 19.755,- aan v. d. Biesenboe en P. Groenenberg, Amersfoort, voor f 17.666. Het doorgebrande dak van het perceel Oude Zijds Achterburgwal 9 te Amsterdam li1 w.elke brand acht matchen den dood-vonden en -eon vijftal werden gewond* 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1