Jükttar* gCHitódj* (üotirant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken WENSCH OF WAARHEID? Een krant is maar een krant abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Altes bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 et Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (ia 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 0G)bertentirprij?tn: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer 0.22'/» Ingezonden Mededeelingetl van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau *•-. wordt berekend0.10 NO. 5697 WOENSDAG 5 FEBRUARI 1936 15e Jaargana Wel principieele, geen praktische eenstemmigheid De landdag, welke de Roomsch-Katholieke Staatspartij helaas op Zondag hield, vraagt met het oog op de politieke constel latie ook onzerzijds een vriendschappelijke, maar critisohe nabetrachting. Wij geven die niet heet van de naald, jnaar na kennisname van hetgeen de Boomsch-Katholieke pers over deze mooie en sterkende bijeenkomst schreef. Wij meencn tot de kern van de zaak door te dringen als we veel bijkomstigheden on besproken laten, doch ons bepalen tot de bet eekenis der samenvattende leuze, waar mee de partijvoorzitter, mr. Goseling, de landdag sloot: Onze eendracht, 's lands krachtl Was dit, zoo willen wc het probleem stellen, een w e n s c h. wel ke wij van ganscher harte onderschrijven, óf, bedoelde men een waarheid te zeg gen, welke nader onder de oogen dient te worden gezien? Laat ons, om alle misverstand af te snij den, nog vooropstellen, dat wij een krachtig, eensgezinde Roómsch-Katholieke Slaatspartij een grootc zegen en onmisbare voorwaarde echte» voor ons volksbestaan en dat wij hartelijk applaudisseeren als jhr. Ruys de Beerejibrouck. kernachtig het nationaal ka rakter zijner partij teekent met de veelzeg gende omschrijving: Wij houden van Neder land. van zijn Volk en zijn Vorstin, van zijn landschappen èn zijn grenzen! Over die harmonie in eigen kring en tus- schen ons en de R.K.S.P. dus geen woord meer. We spreken niet over tegenstanders, inaar over vrienden én met de openhartig heid, welke tegenover vrienden betaamt, „Oilze eendracht, 's lands kracht", was dat alleen wensch of ook waarheid? Dat hangt ó.L.af -van de gezichtshoek, waaruit metf de vraag beziet. Het is ongetwijfeld beide tegelijk ën ten volle, als men op het principe let. Men ontkomt er echter niet aan om op een landdag, waar men handelt over de vraagstukken van de dag, ook te denken aan de prak.tflk van 't politiek gebeuren. En luidt dan het antwoord ook zoo positief be- We 'maken niet de tegenstelling tusschen ^théorie en praktijk", want hier ligt iets klei'neerends in; we vragen slechts: leidt de hoogere eenheid op *t stuk der beginselen ook tot praktische eenstemmigheid, als het tot daden moet komen? De principieele samenstemmlng is er. Te recht parafraseert de Maasbode de woor den van den voorzitter aldus: „we zijn er, We '-kennen onze taak voor heden en voor toekomst en we durven haar aan: dat wil Wat zeggen in tijden, als we heden beleven". En met instemming laat het blad er op Volgen: „de voorzitter voegde er (echter) on middellijk aan toe: wij met anderen. En dan denken wij voor ons toch altijd het liefst en het eerst aan hen, met wie wij ook de diepste beginselen gemeen hebben". Wij verheugen ons over deze uitspraak. Want wij rekenen ons gaarne tot hen, die jnet de Roomsch-Katholieken „de diepste be ginselen gemeen hebben". Maar, in de praktijk staat het op dit Bogenblik toch wel een beetje' anders. Wel verklaarde mr. Ruys de Beerenbrouck blijkbaar doelende op Colijn en Aalberse: „Wij komen hier niemand politieke eer be wijzen,- noch in verdediging, noch in aan- Ival!", maar niemand zal durven beweren, iiat het gros der R.K. partij thans in de praktijk dicht naast ons staat Doch, zal men zeggen, dat sluit eenheid in die partij zelf toch niet uit? Neen, dat is (niet noodzakelijk, maar de verklaring van mr. Ruys houdt ook in, dat men niemand prijst, omdat de een wil loven, wat de ander laakt. Kort en goed moet gezegd: De R.K.S.P. kan in dit tijdsgewricht haar pripcipieele eenheid niet in praktische een stemmigheid omzetten. Twee onweerlegbare bewijzen voeren we .voor deze stelling aan. In de eerste plaats de wijze, waarop men sedert weken, en ook nu, schrijft over de positie der R.-K. minis ters. De toon is bijkans denigreerend, als De Tijd zegt: Het was voor de drie Katholieke Minis ters, die niet als gasten de Landdag bijwoonden en met een beleefdheids- applaus waren ontvangen, op hun af gescheiden plaats een aan de politieke constellatie, waarin hun persoonlijke ver antwoordelijkheid zich begeven heeft, vreemd program, dat zij te hooren kregen en dat luid door de Katholieke Staats partij werd toegejuicht". Niet minder kras maakt het de altijd criti- seerende Volkskrant met deze tirade: „Fijn, maar ongenadig is mr. Steen- berghe's vonnis over de economische po litiek der regeering. Ons oog dwaalt naar de drie ministers; bij alle goede wil en ernstige opvatting >j.n hun taak is 't wel zielig voor zoo'n groote fngsga zijn .vonnis te hooren vel len'. Maar, zoo zou men haast vragen: als er dan zoo'n ongenadig vonnis geveld wordt, waarop wacht dan de executie? Zou het ook daarvan het gevolg zijn, dat de voorzitter alleen op de beginselen kón doelen en niet op de praktische toepassing toen hij zei: Wij kennen onze taak? We zouden b.v. willen vragen: welke is dan de taak der;R.K.S.P. ten aanzien van dedevaluatie? Oud-minister Steenberghe heeft vurig ge pleit voor aanpassing doormuntcorrec- tie. Of zijn pleidooi zóó sterk was, als som mige R.K. bladen meenen, betwijfelen we. We houden het meer met de Maasbode, die schreef, dat mr. Steenberghe „als bewe zen scheen aan te nemen, dat met devalua tie ook meteen de rendabiliteit van ons be drijfsleven hersteld zou zijn. Is dit niet te optimistisch?" Doch dit daargelaten: Vast staat, dat mr. Steenberghe herhaaldelijk verklaart: deva luatie alleen zal geen redding brengen, bezuiniging blijft noodig! En vast staat ook, dat in de R.K.S.P. geen eenstemmigheid over dit vraagstuk heerscht. Terecht merkte de roode pers opr De heer Steenberghe was intusschen in zijn positie-kiezen minder gelukkig. Hij maakte de tegenstelling: óf deflatie, óf devaluatie, en toonde zich van dit laatste een overtuigd voorstander. De partij-voor zitter Goseling echter wees voor de par tij deze tegenstelling af. Hij constateerde terecht, dat het vraagstuk der devaluatie „niet door stemming uitgemaakt kan worden". Inderdaad, omtrent dit vraag stuk zijn alle partijen zonder onderscheid verdeeld. Devaluatie kan dus nimmer een partij-leuze zijn. Hetzelfde constateert de Maasbode. Andere R.K. bladen juichen echter over de krachtige taal van den oud-minister. En van hun standpunt gezien hebben zij gelijk en de roode pers, gelijk ook de roode- plan-makers, ongelijk. Devaluatie moet op het partijprogram komen als men het kabi- net-CoIijn en eigen roomsche ministers wil vervangen door eenherstel-kabinet. „Er moeteen-definitieve keer komen in on^e politiek", zoo schrijven diverse R.-K. bladen en Zij boricludeeren uit hetgeen de partijvoorzitter heeft gezegd, dat het deze keer gepaard moet gaan met devaluatie; andere R.K. bladen echter leiden uit dezelf de slotrede af, dat hier volstrekt geen party- uitspraak gegeven is. Maar vraagt dan de roode pers niet te recht: „Waartoe diende dan echter-dit deva luatie-pleidooi van mr. Steenberghe op de landdag, als het vraagstuk toch onmoge lijk door stemming uitgemaakt kan wor den?" Wensch of waarheid? zoo vragen we nog maals. En we moeten constateeren, dat de eendracht nóg geen waarheid is ten aan zien van praktisch regeeringsbeleid. Van een program, dat gedragen wordt door heel de R.K.S.P. is op de mooie landdag niets gebleken.' En wie met anderen een n i e u w e koers wil inslaan, zalhet voor het minst in eigen kring dan toch over het reisplan eens moeten zijn. Maar, om een ander beeld te gebruiken, thans zou men nog met Paul us kun nen vra gen: Kampt gij niet, als in de lucht slaarde? En wat baat dan uw eendracht? Koninklijke Familie in Tirol Het verblijf te Igls Uit Igls wordt gemeld: H. K. H. Prinses Juliana met haar gevolg heeft gister den ochtend doorgebracht met het houden van ski-oefeningen op de oefen- weide. Des middags zijn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana in een met paard bespannen slede uit rijden gegaan. De Blue-band Advertentie Eerste Kamerlid stelt vragen Het Eerste Kamerlid Van Vess?u heeft aan den Minister van Sociale Zaken ge vraagd of hij bereid is te onderzoeken door welke invloeden de Directeur van het Rijks instituut voor de Volksgezondheid er toe is gekomen een verklaring in reclamevonn af te geven omtrent pakjes Blue Band marga rine als opgenomen in advertenties in di verse dagbladen in den loop van de vorige Gevraagd wordt ook of de Minister bereid is maatregelen te treffen waardoor herha ling van een dergelijke handelwijze voor komen kan worden. Overleden tijdens raadszitting Gistermiddag is te Dordrecht aan het slot van de middagzitting van de gemeenteraad plotseling overleden de heer C. S. Chr. van Waalwijk v. Doorn, die de Vrijheids bond in de Raad vertegenwoordigde. Hij was juist bezie het woord te voeren. Middenin een zip zweeg hij onverwacht. Hij verloor het bewustzijn en bleek na en kele minuten te zijn overleden. De heer v. Waalwijk v. Doom had zitting in de Raad vanaf 12 December .1933. Hij was in Dordrecht een geziene -figuur. Hij bereik te de leeftijd van 54 jaar. EERSTE KAMER Koning George V herdacht De Eerste Kamer, die vandaag een begin zal rnaken met de Algemeene Beschouwin gen over de Rijksbegrooting voor 1936 kwam gisteravond te hall negen in openbare ver gadering bijeen. herdenking van Koning George V Hij sprak als volg*: „Het heeft Gode behaagd Zijne Majesteit George V, Koning van Groot-Britannië, Ter- land en de Britsche Overzeesche gebied.* deelen. Keizer van Indië. na een kort stondige ziekte op te roepen. Gedurende een Regecring. welke een tijds bestek van meer dan Vi eeuw bestrijk'. heeft de overleden Vorst, met algeheele toewijding aan Zijn verheven taak. Zich aan Zijn volk gegeve.n, de bewonderenswaardige Staatsinstellingen van Zijn land. de tradi ties van het constitutioneele Koningschap nauwgezet in hun hooge waarde gehand haafd, den luister, het aanzien, het gezag van de Kroon bevestigd, de dvnastio uil het Huis van Windsor, zoo mocvhik. nog vaster in Albion's bodem verankerd. Door Zijn onderdanen van alle richtingen welbemind en geëerd op treffen lé wijze is zulks nog korf geleden, bij het 23-jarig jubileum van den Monarch, gebleken de schen'er Hem ontvallen. Temidden van de huidige internationale stormvlagen gaat Engeland over dit plot seling verscheiden van ziin dienenden door- luchfiren Ronverein in diepen rouw De Eerste Kamer der Staten-Generaal deelt oprecht in het leed, dat over dc nabu rige en machtige, zoo bevriende. Natie gansch onverwacht is gekdmen". Minister Oud sloot z ch namens de Rp- geering bij deze rede aan. Ook zij deélt in den rouw. die over het Fmrelsche volk ge komen is door het overlijden van George V Beide redevoeringen werden door de Ka mer staande aangehoord. Een drietal wetsontwerpen vormde de agenda: wijziging Indische begrooting 1935, wijziging Jus'titiebegrooting en grondruiling te Arnhem. Z.h.s. werden deze wetsontwerpen goed gekeurd. De vergadering werd verdaagd tot heden morgen 11 uur. Dan is eerst de Crisis-Hypotheekwet. aan de orde, daarna de Rijksbegrooting voor 193b. WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK De goudvoorraad weer met 2 millioen toegenomen Invloed van den ultimo De weekstaat van de Nederlandsche Bank maakt weer een gnnstigen in druk. De goudvoorraad is toegenomen met ƒ2 millioen, zoodat de geheele goudvoorraad thans 670.7 millioen bedraagL De jongste discontoverlaging heeft uit den aard der zaak op de nieuwe weekstaat nog geen invloed kunnen uitoefenen, omdat de balans Maandagavond werd opgemaakt en het nieuwe tarief pas Dinsdag in werking trad. De weekstaat heeft merkbaar de invloed van den ultimo oudergaan. De termijn van 1 Februari is in verschillend opzicht eèn zeer belangrijke. Bovendien zou ditmaal ook de storting op de nieuwe Staatsleening plaats vinden. De binnenlandsche wisselportefeuille steeg met 1 millioen tot ƒ29.7 iniilioèp, de beleeningen liepen omhoog van ƒ128.1 tot 137.2 millioen. Vermoedelijk zal deze uitzetting van de credietverleening van korten duur zijn. De stortingen op de nieuwe Staatsleenip gen komen vooral tot uitdrukking in de rekening-courantsaldi van het Rijk en van anderen. Er vonden merkwaardige ver schuivingen plaats. De saldi van anderen daalden van ƒ69.0 millioen tot ƒ423 millioen, het saldo van het Rijk bedraagt thans ƒ56 millioen (v. w. ƒ39 millioen). De toenemingvan den goudvoorraad is niet zoo groot Van de ƒ2 millioen kwam het grootste deel aan den voorraad in het buitenland ten goede. Voor de volgende weak kan een verdere toeneming van den goudvoorraad worden tegemoet gezien, in verband met den goud export uit de V. S. naar ons lautL De biljettencirculatie steeg van 757 millioen tot ƒ777 millioen (v. j. ƒ875 mill.) De direct opeischbare verplichtingen van de Nederlandsche Bank bedragen thans ƒ876.6 millioen (v. w. ƒ865.2 millien). De gouddekking bedraagt 76.56 (v. w. 7736 terwij. de dekking van goud en zilver tesamen thans 78.99 beloopt (v. w. 79.81 Congres Ned. Slagershond Te Boskoop in 1936 Naar wij vernemen, zal het congres van bovengenoemden bond op 16, 17 en 18 Juni e.k. in het gebouw „Flora" te Boskoop in houden worden. Overwogen wordt om dan ook een tentoonstelling te houden van sla- DE BEGROOTING VAN AMSTERDAM Door Ged. Staten van N-Holland teruggezonden Een tekort van 3 millioen Naar de „Tel." verneemt, heb ben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan het gemeente bestuur van Amsterdam doen we ten, dat de begrooting van de ge meente naar hun meening, niet sluit en de begrooting teruggezon den met verzoek haar alsnog te herzien. Het tekort wordt begroot op rond drie millioen. Het ge meentebestuur heeft hierop beslo ten, te doen onderzoeken, op welke onderdeelen der begrooting nog bezuinigd kan worden. Aan de voornaamste afdeelingen is op dracht verstrekt, de noodige voor stellen te doen en zoo noodig aan te geven op welk terrein de ge meente-bemoeiing kan worden stop gezet. Vooral het Onderwijs en de Geneeskundige Dienst schijnen voor dezen maatregel in aanmer king te komen. Het veer RidderkerkAlblasserdam In verband met de plannen tot splitsing van liet veerrecht van Alblasserdam op Ridderkerk vice versa deelt de A.NAV B mede, dat de nieuwe pachter de veergel den aan de kant van Alblasserdam zal in nen, terwijl de tegenwoordige pachter dat zal doen aan de kant van Ridderkerk. In het begin zal deze tweevoudige in ning bij het afgeven van week- en coupon- kaaiden en retours voor de gebruikers van bet veer wel eenige moeilijkheden opleve ren, doch het publiek zal, naar verwacht mag worden, daarmede spoedig vertrouwd raken. UIT HET SOCIALE LEVEN CHR. LANDARBEIDERS Dinsdagmiddag werd te Goes onder voor zit terschap van den heer P. Luikenaar, uit Wolfaartsdijk, een druk bezochte districts- vergadering van de Zuid-Bevelandsche af deelingen van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond gehouden. De heer Vingerling sprak over „Samen werking". De organisaties zijn geboren uit den drang tot samenwerken. Van al'e kan ten wordt getracht die samenwerking te ondermijnen. Vijf jaar geleden waren er in Zeeland slechts twee afdeelingen die een contract hadden. Nu zijn er alleen op Wal cheren en de beide Bevelanden 31 (buiten de arbitrage). Tweede spreker was de heer H. Oudekerk. secretaris-penningmeester van den Bond Deze wees er op dat onze tijd zoo moeilijk is voor velen. Kwakzalvers zullen geen red ding brengen. Wij, Christenen, zien naar den achtergrond der dingen. Harmonie kan er alleen komen, als er naar de wet van God wordt geleefd. Die boodschap willen wij uitdragen, ook in het organisa'ieleven. Na een slotwoord van den heer De Lange, voorzitter van den C B. B. te Goes, werd de vergadering gesloten. De Bijksbemiddelaar Mr. S. de Vries Czn. zal eLS. Vrijdag op het Departement Sociale Zaken een bespreking hebben met par'ijen betrokken bij het dreigend conflict in de meubelindustrie. Aan. twintig personen werkzaam bij de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschap pij in. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is ontslag aangezegd. Onder hen bevinden zich enkele conducteurs. Een afdelingschef is ver vroegd pensioen verleend. De meesten dergenen, die door dit ontslag worden getroffen, zijn hoofden van gezinnen. De doodelijke damp In eeu huis vol gas. Te G o u d a is in haar huisje aan de La~ ge Willemssteeg de 79-jarige alleen wonende mej. C Dauens bewusteloos ge vonden. Zij bleek door gas te zijn be dwelmd. Toen z.ij niet bij haar zuster, waar ze 's middags ging eten, kwam, werd men ongerust. Toen een nicht de buitendeur opende, kwam een sterke gaslucht haar tegemoet en vooral de binnenkamer was vol gas. Op den grond lag de vrouw in bo- wusteloozen toestand. Buren pasten op het slachtoffer hiu.Muiaiige ademhaling toe en oenigen tijd vertoonden zich de levens- teckenen. Oj advi van een dokter werd zy per auto van den Geneesk. Dienst naar Van Iterswn-ziekenhuis vervoerd, waar 11a verdere behandeling het bewustzijn ge heel terugkeerde. De toesfand gaf geen reien tot bezorgdheid. De vrouw had de ges lamp in de woonkamer afgestoft en daarbij was het afsluitertje, waaraan twee kettinkjeszitten overgehaald. BATAVIER II IN AANVARING De brug beschadigd Op weg van Londen naar Rotterdam Is vannacht de Batavier II op de Noordzee in aanvaring gekomen met het motorschip „Grietje" dat op weg was van Engeland naar Groningen. Beide schepen zijn beschadigd. - Van de „Batavier II' werd de brug gedeeltelijk vernield. DE „KERKPLEIN" VLOT GEKOMEN In het holst van de nacht vertrokken Men meldt ons uit Egmond aan Zee: Nader meldt men ons: Het is er dan werkelijk van gekomen: de „Kerkplein" is vertrokken. Dinsdagnacht omstreeks drie uur verliet het schip het Egmondsche strand. In de loop van de avond was de „Kerk plein" een stuk zeewaarts gekomen. Rond half twee, toen de vloed opkwam, waren de vooruitzichten dan ook gunstig. Ondanks hel nachtelijk uur waren honderden gekomen om het vertrek mee te maken. De noord wester maakte het verblijf op hét strand nu niet bepaald aangenaam. Diep in hun kra gen gedoken stonden de toeschouwers, wach tende op de dingen die komen zouden. Duidelijk zag men de „Kerkplein" ver in zee liggen, terwijl verderop de sleepbooten dobberden. Tot twee uur is er niet veel te zien. Men begint reeds te twijfelen of het er wel van zal komen, maar er wordt toch nog gewerkt aan boord van de „Kerkplein" en af en toe is er beweging in. Toch keeren velen huis waarts. Het is ook veel te koud en het ge duld wordt op een zware proef gesteld. Nu en dan gilt de stoomfluit van dé „Kerkplein" en dat houdt de hoop levendig bij het kleine groepje wachtenden. Het is reeds half drie geweest als er ge roepen wordt: „Hij gaat!" Zou het waar zijn? Nog twijfelt men. Het is ook moeilijk te con stateeren of de kerkplein" werkelijk voor uitgaat. Doch weer gilt de stoomfluit, vele malen achtereen. Is het een afscheidsgroet? Inderdaad; langzaam maar zeker, gaat de „Kerkplein" voorwaarts en verlaat de Eg mondsche kust. De stoere zeemanschap der bergers heeft overwonnen. Het schip is vlot en Verdwijnt langzaam in de verte. Zoo is dan de „Kerkplein" In het helst van dë nacht vertrokken, na in den stormavond van 19 October jl. op het strand te zijn geworpen. De sleepbooten van Van der Tak en L. Smit en Co. zullen het schip naar Rotterdam brengen, waar men in het dok zal onderzoeken welke schade de stranding en het verblijf op de Eg mondsche kust hebben aangericht. Getrokken door de „Witte Zee" passeerde de „Kerkplein" hedenmorgen half zeven IJmuiden-op weg naar Rotterdam. VERDRONKEN Te Raamsdonksveer werd het twee jarig dochtertje van de familie Joore Krooswijk' uit de Diepsteeg verihist. Daar men een ongeluk vreesde, werd een onder zoek ingesteld. In de Spoorsloot, in de na bijheid van de ouderlijke woning, werd het kindje gevonden. Het gelukte niet meer de levensgeesten op te wekken. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE blader» IN DEN BELGISCHEN SENAAT HEEFT MINISTERPRESIDENT VAN ZEELAND GEPLEIT VOOR UITBREIDING DER BEL GISCHE DEFENSIEMET HET OOG OP DEN ERNSTIGEN INTERNATIONALEN TOESTAND. De Fransche kamer heeft zich in qroóle meerderheid voor evenredige vertegenwoor diging verklaard. De begrooting van Amsterdam is door Gedep. Staten van Noord-Holland terugge zonden. De „Kerkplein" is thans vlot gekomen. Uitbreiding van het aantal ondersteunde gezinnen voor de distributie van goedkoope margarine word, overwogen. Overleden is Ds L. J. van Leeuwen Ned. Herv. predikant te Den Haag. De heer Fentener van Vlissingen heeft te Brussel aesproken over de handelsbelemme ringen BABY IN BEDJE VERBRAND Tocht veroorzaakte brand Men meldt ons uit Rotterdam: Voorbijgangers zagen gisteravond, dat er brand was uitgebroken ten huiüe van de fain. M. aan de Nieuwe Haven. Zij beldeu hard aan en toen bleek, dat de bewoners nog van niets wisten. Zij snelden naar de kamer, waar de brand was gezien en waar de baby sliep. Tot hun groote schrik bemerkten zij, dat het ledikantje, waarin het kindje van 8 maanden sliep in lichterlaaien stond. De ouders deden al het moge lijke om hun kindje, te redden en het gelukte hen de baby uit de vuurzee te verlossen, maar het kindje was reeds met brandwonden overdekt en is in vrijwel hopelooze toestand door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De kleine had kinkhoest en daarom was bij haar bedje een stoomketeltje geplaatst, dat verwarmd werd door een spiritusvlam. De ouders waren niet in de kamer aanwezig, doch vermoedelijk is door de tocht een gor dijn tegen de spiritusvlam gewaaid. Het brandende gordijn heeft toen weer het bedje in brand gestoken. Zoo hoort men vaak. Zoo'n „onschuldig" lapje papier zal op hen geen invloed hebben, meenen zij, die zoo spreken. Maar zij vergissen zich. Waarom wilt gij Uw krant niet missen? Omdat ze waarde voor U bezit. 't Is, zooals men onlangs in een hoofdartikel in ons blad kon lezen„de lezer raakt onder invloed van een krant en zegt dan hartelijk: dat is mijn krant. Hij grijpt er naar, verlangt er naar, voelt er zich in thuis." Is het wel in orde als dat alles betreft een „neutrale" krant, die zooveel bevat, dat lijnrecht in strijd is met wat ons het belangrijkste moet zijn Van welke krant zegt gij: dat is mijn krant? Vrienden van onze krant, gij geeft hierop een goed antwoord. Help ook anderen om tot dit goede antwoord te komen. Voor ieder, die een nieuwe abonné aanbrengt, ligt een mooie ZILVEREN THEELEPEL klaar. Wie de meeste abonné's werft, heeft kans op een van de tien groote prijzen, die zoo nu en dan in ons blad worden gepubliceerd, waarvan de le prijs is een VOLLEDIG AMEUBLEMENT of een PRACHTIG HUISORGEL. De 5000-actie eindigt 15 Februari. Nog enkele dagen dus!

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 1