cuoot orüui V/ouwen WEKELIJKSCHE B IJ LAGE Voeding en Eiwif H. SCHMIDT Ontbonden voeten STEREO Ons KNIPPATROON door Morfine Wittop Koning Zelfs voor wie van de voedingsleer geen diepe studie hebben gemaakt, is het lang zamerhand een bekend feit geworden, dat in een doelmatige voeding dagelijks een ze kere hoeveelheid eiwit moet voorkomen, waarmee ons lichaam in staat is een groot deel van zijn door de stofwisseling afgesle ten deelen te vervangen de voornaam ste bouwstof dus voor ons lichaam. Tot omstreeks 1900 stelde de voedingsleer geen bepaalde eisclien omtrent de soort van deze stof: eiwit was eiwit, en alle voedings middelen, die ons daarvan konden voorzien of het bruine boonen waren of vleeseb, noten dan wel eieren of kaas, graanproduc ten Qf wel melk alle hadden, zoo meende men, voor het gestelde doel dezelfde betee- kenis. Deze opvatting moest woorden herzien, na dat omstreeks 1900 de onderzoekingen van Emil Fischer aan het licht hadden gebracht, dat alle eiwitten zijn samengesteld uit een grooter of kleiner aantal onderdeeltjes, die hij de „bouwsteenen" van het eiwit noemde, en die wetenschappelijk den naam dragen van aminozuren. Van die bouwsteentjes zijn er, aan de hand van proeven, in het laboratorium, in den loop der jaren een twintigtal gevonden, die in allerlei verschillende, verhoudingen met elkaar verbonden, het onnoemelijk groote aantal eiwitsoorten vormen dat in tie natuur voorradig is- Hoe meer „houwsteentjes" (aminozuren) een eiwitsoort bevat, dea te vollediger zal ge zijn en des te gemakkelijker zal ons lichaam er de bestanddeelen aan ontleenen, die het voor den bouw van zijn weefsels noodig heeft, hetzij die bouw hoofdzakelijk betrekking heeft op den groei hetzij er vooral het „repareeren" van verbruikte dee len van verwacht wordt. Op die manier beschouwd, ven-alt dus de opvatting, als zouden alle eiwitrijke voe dingsmiddelen voor ons lichaam een gelijke waarde bezitten: de beteekems van een der gelijk voedingsmiddel hangt niet langer al léén af van de hoeveelheid eiwit, die het bevat, maar ook in sterke mate van de soort, d.w.z. van de anainoauren. die er in vertegenwoordigd zijn. Een voedinganiddel, dat ons eiwit levert met ongeveer deselfde verhouding aan bouwsteentjes, die onlichaamseiwit ken merkt is voor onae voeding „volwaardig". Een voedingsmiddel met niet geheel vol waardig eiwit waarin dus enkele bouw steentjes in geringe hoeveelheid voorkomen of zelfs geheel ontbreken kan voor onze voeding slechts waarde hebben, als het ge combineerd wordt met voedsel, waarin juist die outbrekende deeltjes zijn vertegenwoor digd. Oppervlakkig hekeken lijkt het wel, alsof de voedingskwestie hierdoor tot een soort puzzle zou woorden, die van de huisvrouw een volledige kennis zou vergen van alle eiwitten met hun bepaalden bouw. Zoo erg is het in de praktijk echter niet. In den loop der eeuwen heeft de ervaring NUTRICIA- KINDERMEEL deskundig samengesteld. aan het menschdom geleerd, dat de samen-] voeging van verschillende voedingsmidde len, zooals we die in het dagelijksch leven gewend zijn de niet volwaardige eiwitten een goede kans geeft om met elkaar ons lichaam aan de noodige bouwstof te helpen. Of dat echter èn voor ons lichaam èn voor onze beurs altijd even economisch toe gaat is een andere vraag: het- is in dit opzicht wel degelijk van belang om iets meer te weten over de keus die het gemak kelijkst en het goedkoopst ons aan de vcreischte „bouwsteenen" voor ons lichaam helpt. In de eerste plaats moet dan de melk worden naar voren gebracht als een voe dingsmiddel met volwaardig eiwit. Het be wijs daanoor levert ons reecis het feit, dat zelfs de teere zuigeling in staat is iu de eerste levensmaanden tenminste met enkel dit voedsel zijn normale gewichts toename te bereiken, wat dus zeggen wil, dat hij in de melk alle aminozuren vindt die voor het bouwen van nieuwe lichaams weefsels noodig zijn. En als later de melk weer naar den achtergrond verhuist, omdat vast voedsel de plaats van het vloeibare komt innemen, dan blijft toch ontegenzegge lijk de melk een belangTijke bron van vol waardig eiwit óók voor het opgroeiende kind en óók voor den volwassene. De halve Liter melk, die we per persoon per dag zouden willen aanbevelen, voorziot ons van 20 G. volwaardig eiwit (ongeveei een kwart van de hoeveelheid, die we dage lijks noodig hebben) en dat tegen een prijs die de concurrentie met andere levensmid delen glansrijk doorstaat. Noemen we de melk als belangrijke eiwit- bron, dan spreekt het bijna vanzelf, dat de kaas die als het ware de geconcentreerde melk voorstelt, een niet minder te waardeo- ren eiwitvoedsel moet zijn. Kaas bevat gemiddeld (de magere iets méér de vette iets minder) 30 pCt eiwit, 'natuurlijk ook weer van de „volwaardige" soort- Stellen we dus het gemiddelde dage lij ksohe gebruik per persoon op een half ons, dan ontleenen we daaraan 15 gram vol waardig eiwit, hetgeen ons met de boven genoemde 20 gram uit de melk reeds brengt Trouwplannen P Dan moet er een uitzet «Dn. Vraagt dan toezending van onze mon»terkoffe*. WK leveren reeda EO Jaar uitzetten, In de degelflk ouderwetsche kwaliteiten. Uit onze monsterkoffer kunt U gemak- keltjk keuze maken. Wij leveren reeds complete uitzetten -van af f116.— met gratia van Uw mono- KUIPERS HENGELO (0.) Twentsche Witgoederen Industrie op 35 gram dat is ongeveer de helft van de dagelijks benoodigde hoeveelheid. De huisvrouw, die volgens deze methode voor per persoon 8 a 9 cent per dag haar huisgenooten helpt aan een „onder grond" van volwaardig eiwit, behoeft zich over verdere eiwit-moeilijkheden het hoofd niet te breken: de rest wordt gemakkelijk verkregen door de verscliillende andere al gemeen gebruikte levensmiddelen, die ten deele (bijv. de aardappelen) ons óók aan volwaardig eiwit helpen, gedeeltelijk (bijv. de pelvruchten, de graanproducten) ons in samenvoeging met elkaar de gewenschte „bouwsteentjes" leveren. Wiegen vanaf 6.95 Kinder Ledikanten 5.00 Opklapbedden 5.90 RUIME SORTERING ALLEEN le MIDDELLANDSTRAAT 73-75 ROTTERDAM Handwerken Een Spreihanger Men kan deze spreihanger maken van restjes Everlasting. Er worden opgezet: 30 steken in groen- je naald: 1 st afh., 2 r., 2 aver, aan het eind steeds 1 st. toebreieu voor kantst. 2e naald: 1 st afh., r. op r., en aver, op aver. 3e naald: 1 st afh., 2 aver., 2 r„ dus springen. ■ie naald: r. op r., aver, op aver. Zoo krijgt men blokjes van 2 n. en men breit door tot men zes en een half blokje heeft- lie naald: 6 st r. op r., aver, op aver, dan met wit, 16 st. aver, verder groen 6 st r. op r. en aver, op aver., zoodat de blokjes aan de randen blijven doorloopen. Nu wordt alleen het wit beschreven. 15e naald: 4 r. 1 aver., 6 r. 1 aver. 4 r- 16e naald: aver., verder alle even naal den aver. 17e naald: 4 r., 2 aver., 4 r., 2 aver., 4 r. 19e naald: 4 r. 3 aver. 2 r. 3 aver. 4 r. 21e naald: 1 r. 14 aver. 1 r. 23e naald: 2 r- 5 aver. 2 r. 5 aver. 2 r. 25e naald: 3 r. 3 aver. 4 r. 3 aver. 3 r. Nu de 26e naald: 7 aver. 2 r. 7 aver. 27e naald: 1 r. 1 aver. 2 r. 2 aver. 2 r. 1 aver. 4 r. Nu heeft men de middelste naald gehad volgt men de voorgaande naald in om gekeerde richting, dus na de 26e, daarna de 21e weer. Als de witte ster klaar is, aan de achterkant met het groen van de rand doorgaan en op de witte st. alles aver, brei en- De witte en 1 groene draad afknippen keer zes en een half blokje breien. Voor iedere band 10 zulke tegeltjes breien, de banden worden omgehaakt met 1 toer wit aan alle zijden 1 vaste steek in de kantst, 4 kett Op die kett^t. 1 kett^t overslaan, 1 vaste st. in de volgende, 1 half stokje in de s, en 1 stokje in de 4e, dan weer 1 vaste st de kantst Aan de ondereinden wordt er een stok in genaaid en afgewerkt met een wit lint Aan de aahterkant bevestigt men een stevige ring voor het ophangen. Wie liever geen gehaakte of gebreide spreihanger heeft kan ook hetzelfde mate riaal gebruiken, waarvan de sprei is ge maakt, de banden worden dan gevoerd met een stevige stof. Aan een artikel over do emancipatie der Chineesche vrouw, dat dezer dagen ver scheen in het Alg. Handelsblad, Prof. Duyvendak gaf daarin enkele impressies weer van zijn reis naar het Verre Oosten ontleenen wij nog het volgende: Van schoolgaan was alleen sprake voor meisjes uit zeer welgestelde families. Veel kennis of veel talent bezitten, kon licht de suspicie opwekken van gebrek aan deugd en zedigheid. Immers: de meisjes in de „theehuizen", wier taak het was om de man nen te behagen, ontvingen de zorgvuldigste opvoeding: muziek, dichtkunst, lezen en schrijven. Voor een behoorlijk uit te huwe lijken meisje was zulke kennis overdaad; waarom zou men kosten maken voor haar, die toch tot een andere familie zou gaan behooren? Waarom, zooals het spreekwoord zegt, zou men een gouden halsband leggen om een andermans schoothondje? Men bond de voeten der jonge meisjes, een zeer pijnlijk proces, dat op de geheele lichamelijke ontwikkeling een hoogst on- gunstigen invloed had. De oorsprong van deze gewoonte ligt in het duister; in elk geval kan zulk een schoonheidsideaal alleen in de welgestelde klasse ontstaan zijn. Doch uit die kringen waar vrouwen niet behoef den te werken, drong de gewoonte, als „def tig" door, ook daar, waar de vrouw op haar voeten moest zwoegen. „Gebonden voe ten" gold als een aanbeveling bij het arran- geeren van een huwelijk; het was als een brevet van burgerlijke netheid. „Lotusvoet jes" werden ze genoemd, de afzichtelijke stompjes waarop de vrouwen zich met een wrikkenden gang voortbewogen, vaak met een kind of een last op den schouder. De jeugd van het jonge meisje werd er door bedorven; als haar broertjes vrij konaen rondspringen, werden eiken avond beide voeten van het arme wicht stijf omzwach teld, telkens werden de banden iets strak ker aangehaald, de voetjes werden ln een bepaalden vorm gebogen en de groei werd gestuit Loopen, dat grootste genot van een opgroeiend kind, werd tot een marteling. Het voetenbinden is één der eerste dingen geweest, waartegen de builenlandsche zen ding zich heeft gekeerd, zoodra zij zich het lot van vrouwen en meisjes kon gaan uan- trekken. Toen er Chineesche vrouwen kwa men, die een Westersche opvoeding hadden genoten, zetten zij zelf deze sociale actie voort. Aanvankelijk was hun succes tame lijk gering; het niet binden van de voeten der meisjes was als het prijsgeven van het ideaal van vrouwelijke zedigheid. Conser vatieve moeders, hoe ongaarne zij haar dochtertjes leed berokkenden, beschouwden het als noodzakelijk voor het sluiten van een goed huwelijk voor ze. Doch het binnen stroomen van moderne denkbeelden op elk gebied opende steeds meer oogen voor het kwaad. Voeten, die reeds gebonden waren, werden ontbonden eveneens een pijnlijk proces en talrijker werden de moeders, die dit haar kinderen niet meer aandeden. De publieke opinie keerde. Vooral de laat ste tien jaren is de verandering in dit op zicht groot geweest Tien jaar geleden zag ik nog niet zoo heel zelden jonge kinderen met gebonden voeten; thans was het een uitzondering ze te zien. Onlangs heeft de regeering formeel verboden de voeten te binden en is aan alle vrouwen beneden twintig jaar, wier voeten nog gebonden wa ren, gelast ze te ontbinden. Het ministerie van onderwijs heeft zich kort geleden verklaard tegen gemengde scholen. Universiteiten vallen daaronder niet Op de meeste universiteiten zijn meis jesstudenten toegelaten. Het Nanking Girls' College, dat ik vroeger noemde, is de eenige instelling uitsluitend voor hooger meisjes onderwijs. Op de gemengde universiteiten, zooals die an Yentsjing bij Peking, waar men intern is, zijn de „dormitories" der meisjes door een meer gescheiden van het overige deel van den „campus". Daarmede is aan de ischen van den welstand voldaan, en rus tig bezoeken de meisjes oezelfde colleges ie jonge mannen. Menig huwelijk komt uit de onderlinge kennismaking voort en de president van de universiteit, die een theoloog is, treedt vaak op als huwelijks sluiter. Zulk een huwelijk ls niet andera dan strikt monogaam. Het nemen van bijvrou wen waarvan de verontschuldiging was kinderloosheid van de hoofdvrouw is niet meer requ in steeds wijder wordende mo dernen kring. Meer en meer wordt het ook gebruik, zelfs wanneer de vrouw geen mo derne opvoeding heeft genoten, dat. man en vrouw tezamen uitgaan en tezamen gasten ontvangen. VRAAGT UW WINKELIER OKOENTENCOHJEtYEN MERK DE ZEEUW örlfl i HET BOER en BOERIN ^3 DAN HEBT U HET FIJNSTE DE GROOTSTE SORTEERING heeft DE WOLBAAL Zwartjanstraat 31 teL 42653 Binnenweg 133 teL 11605 Vierambachtsstr. 137b teL 30218 Lnsthofstraat 77 tel. 11740 Boekhorststraat 132 teL 113514 L.v. MeerJervoort 435 tel. 335021 Willem de Zwijgerlaan 41 SCHIEDAM: Broersvest 57, telefoon 68745 Transpiratievlekken kunnen verwijderd worden door ze in te wrijven met drie dee len zwavel-ether, drie deelen spiritus en één deel geest van salmiak. Zijn ze van recen- ten datum, dan leveren borax en schoon w. ter ook vaak goede resultaten op. Op ver ouderde plekken neme men de proef met azijn of citroen. Als de stof gewasschen kan worden, wascht men de vlekken nog na warm zeepsop. Daarna spoelen. Bij twijfel aan kleurechtheid doet men verstandig eerst de proef te nemen met een lapje dezelfde stof. Is door het transpireeren de verf uitgebeten, zoodat in het gekleurde weefsel witte vlekken zijn ontstaan, dan moet het kleedingstuk plaatselijk bijgeverfd worden. 'N H PERZISCH TAPIJT? GOED en GOEDKOOP bi] PERZISCHE TAPIJTEN D p O |_J I B" STATIONSWEG 15A 1 BOTTERDAM E WEG NAAR T HART STAMPPOT ROODE KOOL (4 pers.) 1 kleine roode kool, IV2 Kg. aardappelen, *4 liter kokend water, 3 4 4 uien, 4 zure ap pelen, 150 gram vet, 2 4 3 theelepels Maggi's Aroma, 2 afgestreken eetlepels suiker, 2 af gestreken eetlepels zout, een paar kruidna gelen, een beetje azijn. Snijd de roode feool !n eenige stukken, verwijder de stronk- Zet ze op met het ko kende water, het zout, de azijn en de kruid nagelen. Kook ze zachtjes V/2 uur- Voeg'dan de geschilde, gewasschen en in stukken ge sneden appelen en aardappelen toe en de gesnipperde, in een beetje vet gebakken, uien. Laat alles samen nog 94 uur koken. Voeg vet, suiker en de Maggi's Aroma toe en stamp alles goed dooreen. JUS VOOR VLEESCHLOOZE STAMPPOTTEN liter kokend water, 2 Maggi's Bouillon- Laat MORAAL Uw Slager zijn Eerste kwaliteit - Lage prijzen die zich aansluiten aan de tijdsom standigheden. Vraagt prijscourant. Vergelijkt kwaliteit en prijs Pluvierstr. 273 Den Haag, Tel. 554297 blokjes, of 2 theelepeltjes Maggi's Aroma, 4 afgestreken eetlepels bloem, 3 afgestreken eetlepels boter of vet, theelepeltje kof- fiestroop. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe en laat deze, onder voortdurend roeren lichtbruin worden. Los de Maggi's Bouillonblokjes op in liter heet water, voeg deze bouillon onder roeren bij de ge brande bloem. Laat de jus, onder roeren even doorkoken. Roer er de koffiestroop door, die de Jus een donkerbruine kleur geeft, VISCHSCHOTEL (4 pers.) 1 pond schelvisdb, of kabeljauw. 1 Kg. aardappelen, ^4 liter vischwater, 2 theele pels Maggi's Aroma, een stukje boter. Kook de visch gaar in wat wtAer met zout in 5 minuten. Neem ze dan van de graat Snijd de gekookte koude aardappelen in plakjes. Leg nu een laagje aardappelen, daarna visch, aardappelen enz. in een vuur vast schaaltje, de bovenste laag moet uit aardappelen bestaan- Doe de Maggi's Aro ma in het vischwater en giet dit over het geheel. Strooi er een beetje paneermeel op, leg hier en daar een kluitje boter en laat de schotel in de oven bruin worden. STAMPPOT KOOLRAPEN 1 flinke koolraap, 3 pond aardappelen, 2 afgestreken eetlepels zout, 1 y2 ons vet, 2 a 3 theelepels Maggi's Aroma. Snijd de koolraap in plakken, schil deze af, snijd ze dan in stukken. Wasoh ze, zei ze op met 94 liter kokend water en het zout en kook ze een half uur. Leg er dan de ge schilde, gewasschen en in stukken gesneden aardappelen op en het vet en laat alles nog 94 uur koken. Voeg daarna de Maggi's Aro ma toe en stamp alles dooreen, STAMPPOT VAN UIEN MET RIJST EN AARDAPPELEN (4 pers.) 1 Kg. uien, 1 Kg. aardappelen 2 ons rijst, 150 gr. vet, V/2 afgestreken eetlepel zout, 2 4 3 theelepels Maggi's Aroma, Schil de uien, snijd ze in stukken en leg ze beneden in de pan, leg hierop de ge schilde, gewasschen en in stukken gesne den aardappelen, de gewasschen rijst, het vet, het zout en ongev. liter water. Laat alles samen zachtjes ongev. 1 uur koken. Voeg daarna de Maggi's Aroma toe en stamp alles dooreen. STAMPPOT VAN ERWTEN EN WORTELS (4 personen) 1 pond gedroogde erwten, 1 pond winter wortelen, V/2 Kg. aardappelen, 150 gr -vet, 2 afgestreken eetlepels zout, 2 4 3 theelepels Maggi's Aroma. Wasch de erwten en week ze een nacht in 2 liter water. Zet ze de volgende dag op met het weekwater en kook ze ongev. 1 uur, voeg dan de schoongemaakte en gesnipper de wortelen erbij en na een half uur de ge schilde en in stukken gesneden aardappe len en het zout Laat alles samen gaar, maar niet al te droog koken. Voeg de Mag gi's Aroma toe en roer alles met een houten lepeltje goed dooreen. AARDAPPELKOEKJES (4 pers.) 500 gram (1 pond of S a 10 stukjes) koude gekookte aardappelen, 1 uitje, 2 afgestre ken eetlepels boter, 1 ei, 1 snuifje peper, zout en nootmuscaat, 1 eetlepel melk, 1 thee lepeltje Maggi's Aroma, een paar lepels pa neermeel. Maak de aardappelen goed fijn (zondei klontjes), vorm er met den eierdooier, de melk, de Maggi's Aroma en de kruiden een goed samenhangend, gelijk mengsel van en maak daarvan balletjes (ongeveer 8 stuks). Sla met de hand de balletjes iets plat, dom pel ze dan ln het overgehouden eiwit dat met een paar theelepels water losjes uit el kaar is geklopt (niet schuimig!), wentel ze rondom in paneermeel en bak ze in de koe kenpan met de heete boter aan beide kanten mooi bruin en croquant AARDAPPELKOEKJES (zonder ei) Maak een restje koude gekookte aardap pelen fijn. geheel zonder klontjes meng er naar smaak wat geraspte ui, wat peper, nootmuskaat, zout en Maggi's Aroma door, en kneed het mengsel dan met zooveel bloem, dat een goed samenhangend geheel wordt verkregen, vooral niet vochtig. Vorm er een dikke rol van (op een met bloem be stoven broodplank b.v.) en snijd die in plak ken. Bak de plakken in de koekenpan met wat heete slaolie of boter aan weerskanten bruin. Gebruik, nadat de korst aan weers zijden gevormd is, een zacht vuur, zoodat het rauwe meel ook in het inwendige gaar kan worden. RIJSTKOEKJES (4 pere.) Ongeveer 400 Gr (4 kleine theekopjes) koude, droge gekookte rijst, 1 uitje, 1 afge- 4 KANTE BESCHUIT Overheerlijke Gember - Ontbijtkoek Vraagt Uwen Winkelier U ontvangt bij aankoop van 2 pak Stereo- Beschuit een gra-ls reep Chocoladel Maat 1 b.w. 100, tw. 82, h.w^ 104 cM. Maat 2: b.w. 102, tw. 86, h.w. 107 c&L Maat 3: b.w. 107, t.w. 90, h.w. 114 cM- Maat 4: b.w. 110, tw. 92, h.w. 116 cM. Maat 5: b.w. 112, tw. 96, h.w- 120 cM. Nr. 599: aardige blouse van witte crêpe georgette. De mouw is half lang; de garner ring bestaat uit een origineel© jabot Be- noodigd materiaal: 2 meter georgette vaa 100 cM. breedte. Dit patroon is dus in de bovenvermelds maten tegen de prijs van 25 cent per stuk te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatro nen" van de Uitgeversmaatschappij „De Mijlpaal", Singel 91 te Amsterdam. Toezending zal geschieden na ontvangt van het verschuldigde bedrag dat kan wor den voldaan in postzegels,, per postwissel, of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht duidelijk de gewenschte maat (due maat 1, of maat 2 enz.) op te geven en be vendien het nummer van het verlangde p* troon. Gelieve verder naam en adres zoo volledig mogelijk te vermelden; men vooi». komt daardoor onnoodige vertraging in do toesturing. DAMES! Voor Uw uitzet of aanvulling der linnen kast verlangt U natuurlijk: Degelijk LINNENGOED De firma W. J. VAN HOOGERWOU ZONEN WEVERIJ TE BOXTEL, levert rechtstreeks het alom bekende solide linnengoed. Stalen op aanvraag franco. Indien gewenscht ook persoonlijk bezoek zonder eenige verplichting., UILEN WE ETEN? ZONDAGl Groentensoop, spruitjes, runderlapjes, gries meel m. bessensap. MAANDAG: Gehakt, gestoofde bleten, wentelteefjes. DINSDAGi Tomatensoep, boerenkool met worst WOENSDAG: Varkenslapjes, andijvie, karnemelkscbe pap. DONDERDAG: Kerrysoep, harde eieren, witte boontjes met zure saus. VRIJDAG: Witte boonensoep, roode kool, gebakken bokking. ZATERDAG: Zuurkool met spek, ha vermout streken eetlepel dikke tomatenpurée of 2 volle eetlepels geraspte kaas, 1 ei, ongev. l eetlepel bloem, wat zout en nootmuskaat, misschien wat peper, 2 theelepels Maggi's Aroma, 2 afgestreken eetlepels boter. Vermeng de droge rijst met het geklopte ei, het geraspte uitje, de tomatenpurée ol de kaas, de bloem, de kruiden en de Maggi's Aroma, zóó, dat alles een goed aan elkaar hangende massa vormt. Verdeel het in acht gelijke stukjes, vorm die tot balletjes en sla ze wat plat. Bak ze in de koekenpan met de heete boter aan weerskanten goudbruin, maar gebruik een niet te fel vuur, zoodat het rauwe meel tijd heeft om gaar te worden, STOOMWASSCHERIJ Th.BOMBEK OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 5251 ROTTERDAM NIET DUURDER, WEL BETER DAMES Vraagt Uwen winkelier voor het breien haken van Jumpers etc., de alom bekendi „Hollandia Brei wol Laat U ln do groote verscheidenheid va soorten, de zachte, mooie tinten tooneo waarmede U zulke aardige en voordeelip artikelen kunt maken. Een ervaring van bi'na 150 Jaw waarborg! U het beste op dit gebied A11 l echt, voorzien van het merk! «HOLLANDlA-TEXTIEL-PRODUCTElf GEBRS. VAN LEEUWEN, Wolindustrt Veenendaal en Arnhem Stoom-Wasch- en Strijkinrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn, UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telef 11165 Postrekening Na 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwatex VRAAGT TARIEVEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8