waar WERK Kou op de Borst DINSDAG 7 JANUARI i936 TWEEDE BLAD PAG. 5 BINNENLAND ONDERSCHEIDINGEN Benoemd is ,tot ridder In de Orde van Oran.1i Nassau, mevr. de Wed. F. von Friel&nder geb Fuld, te Berlün. Verleend ls de eeremedallle verbonden aan de Ordo van Ornnje-Nassau, zilver aan T F de Jong, koster Ned. Herv. K. te Haakerhorne-Oudehaske, te Oudehaske; brons aan R Smit, te Den Haag. BURGEMEESTERS Aan E. Vernède is met ingang van Maart a.s. eervol ontslag verleend als bur gemeester van Voorschoten, met dankbetui ging voor de langdurige diensten, doorhem in die betrekking bewezen. R Bird. Aan den heer M J Qui slag verleend uit zün betrekk generaal te Hongkong. Idem i Chnadak als consul te Zagr RADEN VAN ARBEID Benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Winschoten, mr C G van Eek te Den Benoemd zUn tot adj.-commies btf bestuur der PTT A G J Sprinkhulze L J M Kardinaal. Het tuinbouwbedrijf in Noord- en Zuid-Holland Instelling BedriJIsraad De. Minister van Sociale Zaken heeft aan 'de vaste leden van de Commissie van ad vies, bedoeld in art. 8 der Bedrijfsradenwet, (kerncommissie landbouw) een aantal pcr- sonen toegevoegd ten behoeve van het uit brengen van advies omtrent de wenschelijk- heid van het instellen van een bedrijfsraad voor het tuinbouwbedrijf in Zuid-Holland en ijn Noord-Holland. Yoor Zuid-Holland zijn aangewezen: B. Havenaar te Berkel en Rodenrijs, J. D. de Kok te Loosduinen, W. J. van Kam- pen te Voorburg, II. van der Wielen 'te Haarlem, P. Stokman te Leiden en Salnlan te Haarlem. Voor Noord-Holland zijn aangewezen: C. Ti mmerma n te Broek op Langendijk, J. Lake rn an te Lutjebroek, A.'Scher- mér te Hoogkarspel, II. van der Wie- e n te Haarlem, M. Ruppert te Utrecht en B. N. Loerakker te Haarlem. De mosselvisscherij [Waarschuwing tegen uitbreiding De toestand van het mosselbedrijf verbetert en daardoor bestaat de kans dat men zich in grooten getale op dit bedrijf zal gaan toe leggen, waardoor de bereikte resultaten te- ïiiet zullen worden gedaan. Personen die zich op het mosselbedrijf wil len gaan toeleggen worden geadviseerd dit niet te doen. Maatregelen zijn in voorberei ding, om ongewenschte uitbreiding te voor- tomen. Rijks-raetaalcommissie ingesteld Bij beschikking van den Minister van Handel is een commissie ingesteld, welife tot taak heeft het verrichten van onderzoe kingen' inzake de oprichting van nieuwe of tiitbreiding van bestaande bedrijven op het gebied van het bereiden en verwerken van metalen. Als voorzitter treedt op prof. L. A. van Royen, te Wassenaar. Het secretariaat is gevestigd Bezuidenhoutsche weg 30 te 's-Gravenhage, L. Bückmann Ontslag als Regeeringscommissaris In de Staatscourant van gisteren wordt vermeld een Kon. besluit van 17 December Jl., waarbij met ingang van 1 December 3935 aan den heer L. Bückmann, op zijn verzoek, eervol ontslag is verleend als Re geeringscommissaris voor de hulpverleening aan de Melkveehouderij, met gelijktijdige benoeming tot raad-adviseur bij het Depar tement van Landbouw en Vtsscherij. GENUA-EXPRESS De N.V. Stoomvaart-Mij Nederland meldt, dat de speciale trein met passagiers en post, in aansluiting op het d.d. 10 Jan. a.s. van Genua vertrekkend s.s. Joh. de Witt Don- derdagmoigen 9 Jan. te 8.55 uur van Den Haag S.S. zal vertrekken. Vertrek van Utrecht C.S. te 9.5-1 uur; van Arnhem 10.47 uur; van Nijmegen te 11.10. Vertrek van den aansluifcenden trein naar Utrecht: van Am sterdam C.S. te 8.22 uur; van Amsterdam W.P. te 8.36 uur. De aansluitende trein van Rotterdam-Maas vertrekt om 8.32 uur. Aan komst te Geruua .Vrijdagmorgen. *ls. te 7.31 uur. ROTTERDAM LLOYD RAP IDE De firma Ruvs en Co, hoofdagenten van de N.V. Rott. Lloyd deelt mede, dat de Rot terdam Lloyd Rapide. rijdende in aanslui- ing op het 7 Jan. a.s. te Marseille verwacht wordende mailschip Baloeran Woensdag 8 Januari om 6.16 uur te Roosendaal, 7.14 "uur te Rotterdam D.P. en 7.40 te Den Haag H.S.M. zal arriveeren. MECHANISATIE IN DE SIGAREN1NDUSTRIE Tijdelijke maatregelen tegen te snelle uitbreiding van het aantal machines Wetsontwerp ingediend Voortaan vergunningen vereischt De regeering heef» bij de Tweede Ka mer een wetsontwerp Ingediend hou" dende tijdelijke maatregelen met be trekking toi de mechanisatie in de sigarenindustrie. De bedoeling is groote en economisch en sociaal ongewenschte schokken ten gevolge van te snelle mechaniseering op te vangen, in het bijzonder door het al of niet verleenen gr durende een tijd vak van drie jaren van vergunningen voor uitbreiding van de mechanisatie. In de toelichting zegt de Regeering o.m., dat de laatste tijd de werkloosheid in de sigarenindustrie zeer belangrijk is toegeno men, niettegenstaande het gebruik van si garen hier te laden een vrijwel constante stijging vertoont. Dit moet een gevolg zijn van interne wij zigingen in het productie-proces, n.l. een steeds grooter mechanisatie teneinde cte kostprijs te verlagen en zich toe te leggen op het goedkoope massa-artikel. De invloed der mechanisatie Sedert 1929 is tengevolge van de mechani satie in deze bedrijfstak de werkloosheid blijkens een van Regeeringswege ingesteld onderzoek toegenomen met 3520. Daartegen over staat dat ongeveer 2320 jongere en Iralf- was arbeiders werden tewerk gesteld, zoodat de mechanisatie tenslotte over 6 jaar een afneming der werkgelegenheid voor onge veer 1200 personen heeft medegebracht. De gevolgtrekking is gerechtvaardigd, dat tenslotte de invloed der mechanisatie op de totale werkgelegenheid geringer is gebleken dan somtijds wordt vermoed. Veel bedenke lijker dan de achteruitgang van de totale al-beulsbezetting is echter de verschuiving van geoefende sigarenmakers naar jongere en halfwas arbeiders. 1-Iet is overigens niet enkel de werkloos heid, die bij deze industrie door de mecha nisatie reeds ontstaan is, die thans tot in grijpen leidt, maar ook de gegronde ver wachting, dat de toenemende vraag naar goedkoope sigaren het tempo van de mecha nisatie zoodanig zal verhaasten, dat eenige leiding in dit proces is geboden om al te groote schokken en wrijvingen te vermijden. De Regeering wijst er in de allereerste plaats op dat een algemeen verbod van het gebruik der in dc bedrijven reeds aanwezige machines van haar niet is te verwachten. De Regeering zet uitvoerig uiteen, dat een accijns verhooging van machinaal vervaar digde sigaren niet is te aanvaarden en dat evenmiij het denkbeeld van een hoog' voerrecht op machines voor vei-wezeu lij king vatbaar is PATRIMONIUM TE MIDDELBURG BIJEEN Rede van den heer J. Schouten voor de gewestelijke organisatie Het economisch beleid onder de loupe De noodzaak van Chr. organisatie en Patrimoniums taak In een te Middelburg door de gewes telijke organisatie Zeeland van Patri monium gehouden vergadering sprak ce heer J. Schouten, lid der Twee de Kamer, over: „Het economisch be leid van de regeering en Patrimo niums taak". In aansluiting aan de cijfers door Minis ter Colijn in zijn Nieuwjaarsrede genoemd, waarbij spr. nog voegde die van de ver minderde scheepvaart en de verliezen op de vorderingen van het Ned. volk op het buitenland, kwam de heer Schouten tot ae conclusie, dat de achteruitgang en verarming an het Ned. volk zeker op een bedrag is te stellen, dat de 1500 millioen per jaar ver .'ertreft. Dit heeft gevolgen voor alle rangen en standen der bevolking, ook voor de finan ciën van 't Rijk. Spr. berekent maai- om volledig te zijn moet men meer. doen dan tekorten optellen dat van 19311935 het Rijk meer dan 550 millioen heeft ingeteerd, terwijl het tekort voor 1936 vermoedelijk op 60 a 75 millioen is te schatten. In zes jaar zullen we gus, als er geen groote verandering intreedt, 600 millioen hebben ingeteerd, d.i. 100 millioen per jaar. Alle misbaar tegen versobering mist dan ook positieve waarde. Aan de noodzakelijkheid tot bezuiniging kan tot op vandaag niet worden getornd. En op de genomen maatregelen kan in geen geval worden teruggekomen. Spr. somde nu op wat de regeering heeft gedaan tot steun van bepaalde volksgroepen en bedrijven. Het moet in hooge mate gank- baar stemmen, dat niettegenstaande den economischen achteruitgang nog zooveel kan gedaan worden. In dit verband neemt spr. stelling tegen hen die de sociale verzekering willen afschaffen. Afgedacht van de principieele bezwaren meent spr. dat menige werkgever in dat geval meer zou moeten betalen dan nu, terwijl de organen van armenzorg veel meer steun zouden moeten ontvangen van de overiheiG, dus van de gemeenschap, dan nu, Waar het om gaat De Overheid wil, waar mogelijk, de bron nen van onze welvaart in stand houden en de noodzakelijke aanpassing bevorderen, maar ook anderszijds die aanpassing, waar ze anders te snel zou gaan, temperen. Die aanpassing is ontzaglijk moeilijk, maar er is geen ander middel om ons volk door de Ge- pressie heen te leiden. Het gaat om ons volk in zijn geheel, niet om persoon lijke of groepsbelangen. Bij de critiek op de regeering onderscheidt spr. tusschen de critiek van hen, die alleen willen wijzen op de fouten bij de uitvoe ring der maatregelen een critiek die heil zaam is voor regeerhig en parlement en van hen die me enen, dat er van het regee- ormgsbeleic niets deugt. Bij de laatsten ont moet men de voorstanders van consekwen- J. Schouten te deflatie, die van de devaluatie en die van' een radicale herstelpolitiek. Tegenover hen,' die de hoofdsommen van het kapitaal wil-, ien aantasten, merkt spr. op, dat de crisis het kapitaalsbezit niet heeft ontzien. De re geering kan niet overal ingrijpen vyil ze het economisch lven nog niet meer schaden. Ging ze de hoofdsommen van de schulden aantasten, daü zoUijZerion- rechtvaardig en oneerlijk handelen, wat spr. met voorbeelden uit de prak tijk toelicht. Het is vaak niet 'uiife te maken wie het het meest moeilijk heeft: de schuldeischer of de schulde naar. De Overheid moet hier af blij ven. Ook van devaluatie is spr. afkeerig. Heeft; ze voor het Belgische volk gebracht wat men er van verwachtte? Spr. hoopt, dat ons volk de kracht zal ontvangen en er om bidden, om met volstrekte afwijzing van devaluatie de moeilijkheden te doorworstelen. Het Plan van den Arbeid Hierna besprak spr. het Plan van den Arbeid der S.D.A.P. Als de zaken zoo een voudig waren als in dit plan wordt voorge steld, zou de regeering de vraagstukken zeker al lang hebben opgelost Maai- spr. is' overtuigd, dat als de regeering Maandag publiceerde, dat ze het Plan van den Arbeid ging uitvoeren. Dinsdag ël de ernstige volgen in de financieele wereld zouden zijn waar te nemen. Ook Minister De Man voert in België zijn Plan van den Arbeid niet uitl üe taak van Patrimonium is nu in dezen •tijd Gods ordinantiën voor het maatschappe lijk leven te bestudeeren en bekend te ma ken. Een Christen-patroon mag» .om .maar iets te noemen, van de omstandigheden geen misbruik maken om zijn arbeider onnoodig te ontslaan of diens loon meer te verlagen dan strikt noodzakelijk is. Christen-patroons en arbeiders behooren in eigen Chr. organi saties, althans in Chr. standorganisatie. Spr. betreurt het, dat men hier in Zeeland van Chr. zijde het opneemt voor de neutrale standorganisatie, ook door daar een Chris telijk woord te spreken. Ten slotte wekte spr. in een krachtige peroratie op het Luctor et Emergo ook voor het maatschappelijk leven te betrachten en te bidden en te werken voor het toepassen van recht en gerechtigheid in de aardsche samenleving. Op deze rede volgde een leerzame bespre king. Door dm regenval 'der laatste darjen.lt: de Maas weer gestegen, met het gevolg, dat inde omgeving van Roermond de rivier huiten haar oevers is get, eden, Een overzicht der situatie rond Roermondt De villa van de familie Llewellyn Morgan te Cardiff, waar Lind bergh me t vrouw en kind een veilig verblijf hoopt te vinden. aan de Regeering de bevoegdheid wordt verleend om voor een bepaalde periode de verdere mechanisatie in de hand te houden en die te doen plaats vinden in het tempo, dat geoordeeld wordt te zijn in overeen stemming met de belangen van alle bij de zen bedrijfstak betrokken groepen. Dit tijd vak is beperkt tot uit. 1938, om duid/lijk aan te geven, dat de Regeering dezen maat regel beschouwt als van tijdelijken aard. Wordt het ontwerp tot wet verheven, dan zal worden bereikt, dat verplaatsing van arbeidei'3 naar andere takken van nijvei- héid een meer regelmatig verloop kan ver krijgen, terwijl een verdere prijsaanpassing en een druk op het relatief weinig gedaalde loon in dit beschutte bedrijf blijven bestaan. 'De vervanging van in gebruik zijnde ma chines en onderdeelen daarvan zal in elk geval met alle soepelheid worden mogelijk gemaakt. Mocht de export herleven, dan zal de Regeering ruirn gebruik maken van haar bevoegdheid en vergunning verleenen tot het plaatsen van nieuwe machines, welke bestemd zijn voor exportdoeleinden. Resumeerende kan gezegd worden, dat dit wetsontwerp beoogt, groote, economisch en sociaal ongewenschte schokken tenge volge van te snelle mechaniseering in dezen t%k van nijverheid op te vangen, hetgem mogelijk zal zijn door de toepassing van de wét, met name door het al of niet verleenen van vergunningen voor uitbreiding van Je mechanisatie. Getroffen machines De werking van de wet zal zich voorloo- pig beperken tot de z.g. bosjes- of wikkel-, Qpdek- en compleet-machines. Echter is een bepaling opgenomen, waar door de uitvoering van de w et gelijken tred zal kunnen houden met onvoorziene wijzi gingen in de mechanische sigarenvervaar- digingsmethodes. In art. 2 ligt de hoofdregeling vai Wët 'verankerd. Vanaf het oogenblik wan haar inwerkingtreding zal het, zonder spe ciale vergunning, niet meer toegestaan zijn een compleet-, opdek- of bosjesmachine voorhanden te hebben in de in het art. om schreven ruimten, indien die machine op 15 Mei j.l. daarin aanwezig was. Art. 3 vormt een noodzakelijke aanvulling van het verbod, uitgevaardigd in art. 1, en heeft ten doel een nauwkeurige controie mogelijk 'e maken van het aantal machines hier .e lande aanwezig, maar nog niet vooi sigarenindustrie in gebruik. Aanbesteding te Leeuwarden Een unicum Gisteren werd te Leeuwarden aanbesteed het aanleggen van het stratenplan op het Engelsche plein vanwege de N. V. Bouw en Exploitatie Maatschappij Het Engelsche Plein. Hoogste inschrijver was de heer K. Schutter te Aduard (Gr.) met f 86.800, met vrije keuze van werknemers. Laagste inschrijver was de heer J. Bom- bout te Dongjum met f 55.980, met vrije keuze van werknemers of met f 58.900 met Werknemers voor 70 pet. woonachtig te Leeüwardèn. Deze aanbesteding, met een clausule in zake dé keus van werknemers kan als een Unicum worden beschouwd. Een der aan wezige aannemers prees den opzet van deze vrije aanbesteding en sprak de hoop uit, dat dit systeem navolging zou vinden. De weg Wesierlee—1's-Gravezande Door Ged. Staten van Zuid-Holland werd aanbesteed het maken van het weglichaam, het bouwen van een brug en het maken van de fundeering en het rijwielpad vo< een deel van den verkeersweg Westerlee- 's-Gravenzande, en wel het wegvak door „het Galgebrok", gelegen in' de gemeente Naaldwijk, een en ander met bijkomende werken. Laagste inschrijver A. P. Volker te Sliedreclit, voor f 42.560. AANBESTEDINGEN TE NAALDWIJK Voor het bouwen van een tuinderswoon huis te Naaldwijk voor rekening van Mr. A. W. Hartman, door den aohitect J. Snijders Lzn. te Vlaard. Ambacht, waren 15 biljetten ingekomen. Hoogste inschrijver A. C. Ver- wey, Hillegersberg A f 6227, B f 6255; laag ste C. Koen en Theunis, Schiedam A f 4770 f 4890. A is zonder sloopen en B. met sloopen van een bestaand woonhuis. Gunning aange houden. GEMENGD NIEUWS Auto door brug gezakt Het verkeer gestremd 's Morgens 5 uur zakte een vrachtauto met aanhangwagen, geladen met gerst op weg Groningen naar Lochem vermoedelijk tengevolge van het feit, dat de wagen te zwaar was geladen, door de vlotbrug in hel Overij sselsch kanaal te Marie onder Helle doorn. De wagen kantelde en de geheele la ding verdween in het kanaal. De inzittende chauffeur en een pass! wisten zich spoedig uit de cabine te bevrijden en op het droge te komer.. De brug werd geheel vernield, terwijl het weg- en scheepvaartverkeer geheel ie ge stremd. De schade is aanzienlijk. De lading was niet verzekerd. Protestactie van chauffeurs te Amsterdam Het verkeer geblokkeerd Het optreden-van de politie tegen chauf feur-s van voor passagiersritten beschikbare auto's uit het niet-stationneerend taxibedrijf en de processen-verbaal, welke tegen der gelijke chauffeurs, die onderweg passagiers opnemen, worden opgemaakt, heeft Maan- dagnamiddag te Amsterdam geleid tot een protestactie van de chauffeurs, werk zaam bij het bekende verhuurbedrijf der Citax. Een twaalftal van deze Citax-auto's is 's middags op het spitsuur, te ongeveer half zes, van het beste lkanioor aan den N.Z. Voorburgwal vertrokken en naar het Muntplein gereden. De chauffeurs posteer den hnn wagens ter hoogte van den toegang tot dit plein bij het Rokin en bij den Am- stel, zoodat beide toegangen voor het tram- en rij verkeer waren afgesloten, waarna zij hun plaatsen achter het stuur verlieten en zich onder de menigte mengden. De politie, die spoedig ter plaatse was, had vrij gauw de kleine auto's langs den kant gezet, zoodat de stagnatie niet van langen duur is geweest Negen auto's zijn voorloopig onder bewaking gebleven van de politie van het bureau Singel. Tegen de chauffeurs zal wegens het opzettelijk be lemmeren van het verkeer proces-verbaal worden opgemaakt. De-ze actie gold als protest tegen het veel vuldig verbaliseeren door de politie van die chauffeurs, die op wenken van het publiek stoppen en deze op den openbaren weg in hun auto's opnemen, om deze tegen beta ling te vervoeren. VERBODEN INVOER D. A. D. en J. de H. hebben voor de Mid- delburgsche rechtbank terecht gestaan resp. wegens verboden invoer van paarden uit België en het uitlokken daarvan. De recht bank veroordeelde D. tot f 50 subs. 25 dagen en sprak H. vrij. Het Haagsch Gerechtshof bevestigde deze vonnissen. EEN SMOKKELAUTO ONDER VUUR Te Wouwsche Plantage, gemeente Wouw, werd door kommiezen een smokkelauto onder vuur genomen, toen deze aan het stopsein geen gevolg gaf. In de bosschen van de Plantage gelukte het de ambtenaren een der banden stuk te schieten. Het voertuig reed echter door, zoodat de ambtenaren, die in het dorp stonden opgesteld, op hun beurt de auto beschoten, toen deze passeerde. Een tweede band begaf het, waardoor de auto in een droge sloot reed, omdat de chauffeur de macht over het stuur verloor. De drie inzit tenden konden worden gearresteerd. Auto smokkelwaar, bestaande uit 100 suiker, zijn in beslag genomen en naar Roosendaal vervoerd. BRANDEN Te V i an e n ontstond door onbekende oorzaak brand in een blok van twee wonin gen in het Klooster. In de woning, bewoond door Veen, brandde een gat in den zolder en in het dak; ook eenige meubelen werden door het vuur vernield. De brandweer wist de brand spoedig in zijn voortgang te stuiten. Wrijf het goed over keel en borst yicKs WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK De wassende Maas Landerijen blank Maandagavond was de stand van de Maas bij V e n 1 o 15.10 M. boven A. P. Tengevolge van dit hooge rivierpeil hebben de schepen te Venlo de winterhaven moeten opzoeken, daar de zomerhaven reeds onder water stond. In verschillende wijken van Venlo en omgeving hebben de bewoners van de aan de Maasoevers gelegen huizen reeds last van het welwater, dat in de kelders is binnen gedrongen. De uiterwaarden staan grooten- üeels reeds blank. Ook zijn reeds vele lan derijen onder water gezet. Voor Grave is de was van de Maas 2 c.M. per uur. Reeds staat het grootste ge deelte van de hooggelegen uiterwaarden langs den Gelderschen oever onder water. In tegenstelling met andere jaren worden de binnendijks gelegen landerijen dezen winter geheel watervrij gehouden door het electrisch gemaal te Grave. Te Roermond is het laatste etmaal is (je Maas zoodanig gewassen, dat al de stu wen buiten werking moesten gesteld wor. den. Bij de sluit in de Roermondsche Weerd steeg het water van 17.71 M. tot 18.10 M. N.A.P. DOODELIJKE VAL Te Schiedam is de 41-jarige J. P. A. Vermeulen, portier van het gemeentezieken huis die-op Oudejaarsavond in zijn woning van zijn balkon gevallen is, toen hij zijn buren langs dien weg Nieuwjaar wilde wen- schen en daarbij een schedelbasisfractuur heeft opgeloopen, is in het ziekenhuis aan zijn verwondingen overleden. DE RISICO EENS KROEGHOUDERS Bij het sluitingsuur van de café's moest het café van R. aan den Stationsweg t« IJ m u i d e n ontruimd worden. Daarbij ont stond een ernstige vechtpartij, waarbij met kapotte tafelpooten werd geslagen. De aan wezige politieagenten grepen onmiddellijk in, later geassisteerd door andere agenten. De caféhouder R., die aangevallen werd, werd ernstig in den rug gewond. Daar de vechtenden zich ook tegen de agenten keer den, waarbij de agent L. met een hard voor werp een hevigen klap op het hoofd kreeg, maakte de politie van de wapens gebruik. Een van de daders, O. genaamd, is gearres- teerd. De anderen volgen. VEIIDRONKEN Men meldt ons uit L e k k e r k e rk: Maandagmorgen is in Opperduit alhier aangespoeld het lijk van C. L. S. uit Hilver sum, vroeger woonachtig te Schoonhoven, die vijf v/eken geleden van de reederijboofc als passagier vermist werd. Auto- en motorongelukken Te Amsterdam werd in de Van Hit- ligaerdtstraat een 28-jarige vrouw dóór een auto aangereden. De Geneeskundige Dienst heeft haar naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd, waar zij met verschillende hoofd wonden is opgenomen. Te De Bilt wilde de 20-jarige W. Brou wer, bij het landgoed I-Ioudringe den Utrechtscheweg oversteken. Hij werd aan gereden door een uit Zeist komende auto. Het slachtoffer werd ongeveer twintig me ter meegesleurd en aan den kant van den weg geslingerd. Zwaar gewond is hij opge nomen en naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Te Sant poort liep een meisje achter een melkwagen, waarachter in dezelfde richting een vrachtauto reed. Deze wilde den melkwagen inhalen, wat gebeurde pre cies op het oogenblik, dat het meisje naa^ het trottoir wilde oversteken. Het meisje werd door de auto gegrepen en ernstig ge wond naar het r.k. ziekenhuis te IJmuiden vervoerd. Te Vreeswijk kreeg op de Handels kade Sch. met zijn auto een stuurdefect. De auto reed het Merwedekanaal in. Gelukkig lag daar een schip met een lading hout. De auto, die daarop met de voorwielen te recht kwam, bleef hangen. De bestuurder bleef ongedeerd. Met een kraamvagen is dQ auto later op den wal gebracht. Vier leden van een door het Fin sche Roode Kruis uitgeruste expedi tie naar Abessy- nië, op doorreis ïe Hamburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5