P A L T H E abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevesligd is 135 Franco per post 135 portokosten Per week0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 77» ct niet afzonderlijk verkrijgbaat Dagelijks No. 5664 "r f K ÉL Sitortentieprijjen: M II Van I tot 5 regels M77» Elke regel meer 0.227» Ingezonden Mededeelingei» van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Handelsadvertentiên per regel 0.17'/» J Bij contract belangrijke korting Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 Voor bei bevragen aan 1 bureau y-V wordt berekend0.10 VRIJDAG 27 DECEMBER 1935 15e Jaargang i*. HET FEEST DER ARMEN Kerstfeest is het feest der armen bij uit nemendheid. Dat wist men in de middeleeuwen, toen de kloosterlingen liefdemaaltijden aanricht ten voor de noodlijdende bevolking. Dat weten de bewoners van oude-lieden- gestichten en weeshuizen, voor wie op de Kerstdagen iets extra's gereed gemaakt ^vordt Dat leert ons het Leger des Heils, dat eerst ons de leege en daarna de paria's der maat schappij de volle Kerstpotten aanbiedt. Dat weten, gelukkig, ook de werkloozen, die al, zonder dat er om gevraagd behoeft te worden, op een Kerstgave kunnen rekenen, opdat de dagen des feestes niet in te grootc somberheid doorgebracht behoeven te wor den. Dat weten gelukkig, ook de werklooze zelf standigen, die bijna vergeten waren en voor ie de Minister van Sociale Zaken op 't laat ste nippertje nog een regeling trof. Het zijn altemaal gebruiken en gewoonten, welke zich als vanzelf bij het Kerstfeest aan sluiten. Imimers, van des Heilands armoede en vernedering, dat is van Zijn nederbuigen- Öe goedheid, is ons weer gepredikt De opgesmukte, in vredig licht rustende, stal met schapen, is niet het beeld van Bethlehem, waar zelfs in de primitieve her berg geen plaats was voor den Koning der De versmading was compleet en tot in de uiterste consekwentie doorgevoerd. Maar Hij, die in deze vernedering en ver- smaadheid inging tot het diepste punt, mocht en kon dan later ook zeggen: de armen hebt gij altijd met u en indien gij wilt gij kunt hen weldoen. Hebben wij ook dit beter dan tot heden, geleerd door het Kerstfeest van 1935? Als we zeggen, dat het donkere dagen zijn vóór en om en na Kerstmis, dcrti bezigen we een banaal gezegde, dat in deze tijden meer dan ooit inhoud voor ons moet hebben. Want de somberheid omhult ons en wie zal het goede doen zien? En er waren dit jaar zeer vele armen, die het Kerstfeest niet konden vieren als vroeger. Verstaan zij, die nog werk en brood heb ben, dit wel ten volle? Of is er misschien te veel klacht over drukkende belastingen, welke via Armbestuur en Maatschappelijk Hulpbetoon aan het noodlijdende deel der bevolking en waarlijk geen klein deel! ten goede komen? Wordt er te veel gecollec teerd en ingezameld? Leere ons dit Kerstfeest weer opnieuw, hoe nadrukkelijk de Heiland, die de armoede ervaring kende, zei tot hen, die Hem nooit arm en verlaten, hongerig en vereen zaamd meenden gezien te hebben: Voorzoo gij dat aan een mijner minste broeders gedaan hebt, hebt gij het aan Mij gedaan. Dan wordt het in donkere tijden licht in Ons hart. Frauduleuze invoer van fototoestellen Scherpe maatregelen aan de grens Het is gebleken, dat vele personen getracht hebben in Duitschland tegen goedkoope marken duurdere fototoe stellen naar Nederland te brengen en deze zonder betaling van invoerrech ten over de grens te voeren. Geduren de den laatsten tijd wordt aan de .grens een strengere controle uitge oefend en tal van toestellen, welke frauduleus werden ingevoerd, zijn reeds in beslag genomen, terwijl de bezitters werden beboet. Naar thans van bevoegde zijde wordt medegedeeld, is het koopen van goederen in Duitschland en het betalen daarvan in Duitschland tevens in strijd met de clearing- overeenkomst tusschen Nederland en Duitsch land. Er wordt dan ook aan herinnerd, dat zij, die aan de grens in het bezit worden gevonden van in Duitschland gekochte foto toestellen, niet alleen beboet kunnen worden door de douane, doch ook een strafvervol ging volgens de Wet Intern. Betalingsverkeer 1934 (art. 20a) toegemoet kunnen zien. Nationale Commissie tegen het Alcoholisme In de te Utrecht gehouden vergadering van de nationale commissie tegen het alco holisme werden tot afgevaardigden naar de Europeesche sectie van den wereldbond te gen het alcoholisme aangewezen: minister Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine en de heer P. v. d. Meulen, terwijl voor de orga nisaties als zoodanig werden aangewezen mej. Arriens en Ds D. van Krevelen en Jhr Mr Dr Ruys oe Beerenbrouck. Begrafenis burgemeester W. F. G. L. Driessen Onder zeer groote belangstelling had te Den Helder de begrafenis plaats van burgemeester W. F. G. L. Driessen. Op de begraafplaats te Huisduinen hadden zich vele militaire en civiele autoriteiten verzameld om den overledene de laatste eer le bewijzen. Aan het graf werd het woord gevoerd door den commandant der Marine te Den Helder, Schout bij Nacht F. L. Kruys, den loco-burgemeester W. de Boer en door den beer W. Biersteker, die namens Dr. eenstra Kuiper, die wegens ziekte verhin derd was, als oudste raadslid sprak. Door een broer van den overledene, wer den namens de familie eenige korte woorden v'an dank gesproken. MARINIERS HOUDEN ZICH GEREED Voor eventueel vertrek naar Venezuela Gedurende de Kerstdagen heeft er spanning geheerscht in de kazernes van de Mariniers te Rotterdam, Am sterdam en Den Helder. Die spanning was het gevolg van de ontwikkeling der gebeurtenissen in Venezuela, die er, naar verluidde, de Regeering toe zou nopen de troepen op Curasao te versterken, waarvoor dan de Mariniers de aangewezen krachten zouden zijn. Men verwachtte elk oogenblik het oproepingsbevel en op Eersten Kerst dag is 's avonds in de Marinierskazer ne aan het .Oostplein te Rotterdam nog een officierenbijeenkomst geweest ter bespreking van eenige maatregelen, die eventueel noodzakelijk zouden wor den, terwijl het personeel, dat met ver lof ging, werd gewaarschuwd zich ge reed te houden om met spoed terug te keeren. Het oproepingsbevel is echter tot nu toe niet gekomen. De onrust op Venezuela is het direct ge volg van het overlijden van den president Juan Vicente Gomez, de dictator van het land. Ook tijdens zijn bewind heeft men her haaldelijk getracht de dictatuur omver te werpen, doch het gelukte haar de verschil lende revoluties te onderdrukken. Na het overlijden van Gomez kwam het te Caracas direct tot straatgevechten. Dat onze Regeering zich over de ontwikkeling der toestanden in Venezuela had te beraden is het gevolg van de omstandigheid, dat de revolutionairen herhaaldelijk onze West-In dische eilanden hebben gebruikt als de basis van waaruit zij hun acties konden opzetten. Het smadelijke Urbina-avontuur in 1929 waarbij de gouverneur van Curasao en de commandant van Willemstad werden ont voerd heeft direct geleid tot het versterken van het garnizoen en thans, nu de ontwikke ling der toestanden weer dreigend wordt, het voor de hand, dat de Regeering paraat zou zijn. Kolonel Dorren, de commandant van het corps Mariniers zeide ons op alles te zijn voorbereid, zoodat met bekwamen spoed een detachement Mariniers kan vertrekken om het strategisch punt, dat Curasao is, te ver sterken. CRITIEK OP DE BELASTING WIJZIGING Ongemotiveerd onderscheid tusschen de verschillende methodes van sparen Belastingcommissie unaniem tegen In de Vaste Commissie voor Belas tingen uit Tweede Kamer zijn ernstige bedenkingen geopperd tegen de voor gestelde wijziging van de Wet op de inkomstenbelasting en de successiewet. Naar men weet wil de Minister In de wet laten vastleggen, dat ook bijdragen van den werkgever aan een zgn. spaarfonds of per- soneelvoorzieningsfonds gerekend moeten worden tot het belastbaar inkomen van den werknemer. Hiertegen wordt door de com missie ernstig bezwaar gemaakt. Zij vestigt er de aandacht op dat volgens het ontwerp de verschillende methoden van sparen op zeer onderscheiden wijze zullen worden be handeld. Geen inkomstenbelasting zal worden ge heven van de aanspraken, die tijdens de uitoefening van een dienstbetrekking ont staan op een toekomstig pensioen, en wel omdat later het jaarlijksche pensioen zelf belast zal worden. Wel inkomstenbelasting zal daarentegen geheven worden van de aanspraken, die tijdens de uitoefening van een dienstbetrekking ontstaan op een toe komstige uitkeering ineens uit een spaar fonds, en wel omdat die uitkeering later niet belast wordt. Men achtte dit onderscheid ongemoti veerd. De leden van z.g. spaarfondsen wor den er door in een aanzienlijke slechtere positie gebracht ,dan degenen, die een aan spraak op pensioen verkrijgen. Niet alleen zullen de fondsleden zoowel in de jaren van opbouw als in de jaren van genot inkom stenbelasting moeten betalen, en de pen sioentrekkers uitsluitend in de jaren van genot, doch de fondsleden zullen ten gevolge van de progressie ook nog een hooger per centage verschuldigd zijn. Het ontwerp zal de bestaande ongelijkheid nog aanmerkelijk vergrooten, zoo luidde de conclusie. Het principe van minister Ouds voorstel werd derhalve unaniem in de commissie ver oordeeld. Ook tegen de uitwerking er van werden vele bedenkingen geuit, o.m. tegen de beperking van den aftrek van bijdragen aan fondsen 5 pet van het belastbaar in komen. Invoerrecht op vleesch In de St. Cr. brengt de Min. van financien ter kennis van belanghebbende, dat de com- ie van deskundigen voor de vaststelling de prijscourant op versch en gekoeld vleesch, in haar vergadering van 23 dezer be doelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 kg f 40; paardevleesch, versch of gekoeld, 100 kg f 35. Gedurende de maand Januari 1936 zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven be doelde vleeschsoorten bedragen: 20 pet. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- kalfsvleesch, zijnde f 8 per 100 kg. bruto; 12% pet. van de waarde, voor het paarde vleesch vastgesteld zijnde f 4.37% per 100 kg. DE AMBULANCE TE ADDIS ABEBA Verdere opdrachten van de Abessijnsche Regeering Bij" het Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis te den Haag is een telegram ontvangen van den leider der Nederlandsche ambulance naar Abessinië, waar in medegedeeld werd, dat de ambulance Dinsdagochtend in Addis Abeba aangekomen was. De verdere opdrachten zal de ambulance krijgen van de regee ring van Abessinië. Naar men weet zal Minister Slotemaker de Bruine op Oude jaarsdag voor het Alg. Ned. Verbond een radio-rede houden tot alle leden van den Neder- landschen stam. Het hoofd bestuur van het Roode Kruis heeft de ambulance hiervan op de hoogte gebracht en verzocht op 't vastgestelde uur te trach ten radio-verbinding met Hol land te krijgen. Het radio-toe stel van de ambulance is hier voor wel geschikt, zoodat het waarschijnlijk is, dat onze land- genooten in Abessinië op Oude jaarsdag de stem van Minister Slotemaker de Bruine zullen hooren. De Minister zal in zijn rede ook eenige woorden richten tot de leden der ambulance. Prof. Dr. H. Visscher en de A.-R. Partij Motie van de Statencentrale Zutfen De A.R. Statencentrale Zutfen te Ruurlo kwam dezer dagen in vergadering bijeen onder leiding van den heer J. Boks te Zutfen. Na de behandeling der jaarverslagen kwam dc gehouden Partijconferentie te 's-Gravenhage ter sprake en ook het uittre den van Prof. Dr. H. Visscher. Na bespreking werd op aandrang van vele Hervormde leden in de Centrale de volgende motie aangenomen: „De Antirev. Kiesvereenigingen in die Sta ten Centrale Zutphen; voor de groote meer derheid bestaande uit leden der Ned. Herv Kerk, in jaarvergadering te Ruurlo bijeen, spreken uit a. dat zij met leedwezen kennis genomen hebben van het uittreden uit de A.R. partij van Prof. Dr. H. Visscher e.a.; b. dat zij deze uittreding in geen: enkel opzicht gemotiveerd achten: c. dat zij zich unaniem blijven stellen ach ter het Centraal Comité van A.R. Kiever- Comité worden gebracht. Een drama in de lucht Verwoed gevecht tusschen valk en wezel In het Bunderbosch bij Meers sen (L.) was iemand getuige van een verwoeden strijd tusschen twee roofdieren. De Limb. Koerier geeft daarvan als volgt verslag: Zijn aandacht werd getrokken door eer luid komende van een open plek. Daar een groote valk zoo druk bezig zich te goed te doen aan het nog warme en dampend vleesch van een tortelduif, dat hy geen dacht had voor wat om hem heen gebeurde. Maar plotseling laat de roover een angstig luid gekrijsch hooren. Hij heeft een kleinen wezel opgemerkt, die in gebukte houding beweeglijk toekijkt, gelokt door den reuk het bloed. De valk klemt zijn klauwen in de rest van zijn prooi, zijn bek wijd geopend de oogen angstig heen en weer rollend, wa hij hij een akelig sissend geluid laat hooren. Dan gaat de wezel tot den aanval over en heeft zich met een vasten en berekenden sprong op de valk geworpen. Deze heeft middels zijn prooi in den steek gelaten en zich hevig krij schend in de lucht begeven met den wezel op den rug. Het schouwspel in het luchtruim is na lijks te beschrijven. De valk die een geweldig kabaal maakte, verhief zich met snellen krach- tigen vleugelslag steeds hooger en bereikte daarbij een hoogte van zeker 75 meter. Daar werd de strijd ten einde gestreden tusschen den vogel en zijn kleinen belager. Deze had zich vastgebeten in den nek van de valk en zoog de valk het bloed uit. Zoo krachtig als eerst de vleugelslag van de valk was, zoo on regelmatig werd hij nu. Zichtbaar verloor de vogel aan kracht. Nog enkele oogenblikken de strijd is beslecht in het voordeel van wezel. Stuurloos, als een vallend blad komt de trotsche valk naar beneden getuimeld, nu en dan een krampachtige poging aanwendend om zich van zijn belager te ontdoen en zijn evenwicht te herkrijgen, hetgeen hem echter niet meer mag gelukken. Nog twee krachtige vleugelstooten en de doodstrijd in gestreden. Bij de komst van den ooggetuige verdween de wezel haastig tusschen het kreupelhout. Hij had zijn prooi in de lucht den nek doorgebeten. EEN AANZIENLIJK KASTEKORT Kantoorhouder der posterijen geschorst 24 Dec. Naar wy vernemen heeft de direc teur van het postkantoor te Bergen op Zoom bij den kantoorhouder te Nieuw Borgvliet, den heer J. V. een aanzienlijk kastekort ont dekt. Hangende het onderzoek is de postambte naar geschorst en door een anderen vervan gen. Nader vernemen wij nog, dat de heer V., die reeds sedert 35 jaren de post van kantoor houder bekleedde, het bedrag aangezuiverd heeft. CHR. GEREF. JONGELINGEN BIJEEN Kerst-toogdag van de af deeling Zuid-Holland Met nieuwe bezieling naar huis terug Op Tweede Kerstdag hield de afdeeüng Zuid-Holland van de Bond van Clir. Geref. Jongel. Vereenigingen te Dordrecht, een kerst vergadering, die goed bezocht was. Dc middagvergadering ving aan om half drie. Do voorzitter, de heer A. A 1 b 1 a s, van Den Haag sprak een openingswoord over „Calvijns Institutie". Gelukkig gekozen, immers in aansluiting aan het feit dat 400 jaar geleden, in-1535, de le uitgave van dil standaardwerk verscheen. Het is de eerste systematische uiteenzetting van dc „nye" leer en diende o.m. om Erans I te overtuigen dat deze leer allerminst revo lutionair was. De heer Alblas noemde als een bijzondere verdienste van de Institutie, dat ze aan leer en leven gelijkelijk recht doet. weder varen, en wel geplaatst in het juiste onder ling verband, met als grondslag de erken ning van Gods souvereiniteit. Deze erkenning was niet nieuw, maar wel was nieuw het klare licht dat Calvijn liet vallen op de consequenties .lie er u:t voortvloeien voor elk levensterrein. Spr. eindigde met de behartigenswaardige op wekking om alleen en in vereen iginesver- hand de Institutie te lezen en te bestu- deorcr» De penningmeester, de heer P. v. Ros- bil van Lisse, kon verblijdende dingen melden. Men ging de jubileumviering op Hemelvaartsdag financieel met vreeze en beven tegemoet, want er was slechts een saldo van f 5.40. Maar ziet. thans is er een saldo van f 159.71, dat vooral is te dan ken aan het succes van het jubileumcomité, dat een overschot van f 101.61 in de afdee- lingskas deed vloeien De heer R. van Brummenl van Dor drecht gaf een inleiding over „de monar chie en haar ontwikkeling in Nederland". Het was een gedegen stuk werk. Hij zette o.m. uiteen het verschil tusschen absolute en beperkte monarchie. Met de eerste loopt veelszins parallel een dictatoriaal bestuur en zij heeft zeer ernstige bezwaren. De beperkte monarchie heeft veel punten van overeenkomst met een republiek met wetgevend lichaam, wat niet behoeft in te sluiten het.uitgaan van de leer der volks- souvereiniteit. Men zie maar de Republiek der zeven Vereenigde Nederlanden. De beperkte monarchie kan zijn een ron- stitutioneele, waarbij de eindbeslissing be rust hij de vorst, of een parlementaire, waar de volksvertegenwoordiging de laat ste beslissing heeft. De inleider ging vervolgens na de ont wikkeling van oruze' staatsvorm vanaf de 16e eeuw. Moeilijk was in de practijk te vinden de goede verhouding van de macht van Stadhouder en Staten der gewesten Na het herstel van het Oranjehuis in! 1813 ontstond onze constitutioneele mo narchie. die door sommige wel eens teveel wordt behandeld als een parlementaire. Maar dat is miskenning van het Oranje huis en van de historie. Erkenning van Gods souvereiniteit doe ons trouw zijn aan de. Koningin opdat hlijve het drievoudig snoer: God, Nederland en Oranje Op deze inleiding volgde een drukke be spreking. Besloten werd op Hemelvaartsdag 1936 te Lisse te vergaderen en in plaats van den heer R. J. v. Pagee Jr. te Delft, die be dankte, werd als bestuurslid gekozen de heer C. Yreugdenhil van Rotterdam Avondvergadering Na een gemeenschappelijke koffiemaaltijd volgde om zes uur de avondvergadering, die o.m. werd bijgewoond door Ds. H. Vis ser van. Dordrecht en de heeren T. Bakker en B. A. Schotel van Dordrecht, redactie leden van .Luctor et Emergo". Ds. R. E. Sluiter van 's-Gravendeel sprak over: Godsdienst en Godsopenbaring De Heilige Schrift heeft geen apart woord voor het begrip religie. Het kent wel verschillende aanduidingen van de on- dcrwerpelijke en de voorwerp e lij ke gods- De eerste zijn de rechten des Heeren ge geven in Verbondsverhouding, de tweede is de „vreeze des I-Ieeren", inhoudende geen angst, maar vertrouwen en liefde. Deze kinderlijke vreeze wordt in het Nieuw.» Testament meestal genoemd „geloof" Aan Gods rijke genade-openbaring in Christus beantwoordt dus van des menschen zijde het geloof, het vertrouwen op Gods genade De voorwerpelijke en de onderwerpelijke godsdienst moeten wel worden onderschei den, maar mogen niet worden gescheiden. God eischt van ons uitwendige godsdienst (cultus) en inwendige godsdienst. De laat ste gaat voorop. Voor beide bepaalt God hoe Hij wil worden gediend. Maar inzake beide is er helaas voel eigenwillige gods dienst. De beoefening van geloof, hoop en liefde is de ware inwendige godsdienst. Om een waarlijk godsdienstig mensch te worden, is wedergeboorte noodig, die den mensch doet zien zijn verdorvenheid en afhankelijkheid, de grondslag (niet het we zen) van alle ware religie. Dan wordt het geloof werkzaam, en gaat de hebbelijkheid over in dadelijkheid. Het wezen der religie is dat God als God verheerlijkt en gedankt wordt. De schoon ste omschrijving der onderwerpelijke gods dienst geeft wel antwoord 94 der Heid. Ca techismus. De godsdienst omvat den géheelen mcnsch. en veronderstelt het bestaan en de openbaring Gods. Do openbaring is Ie onderscheiden in algemeene en bijzondere. De schepping sluit in beginsel de volgende openbaring in zich. Ook de openbaring in de. natuur is bovennatuurlijk en vraagt ga (nnf. Ze is ook nliet te verstaan zonder het licht der Schrift, en wijst niet de weg van Gods genade in Christus. De openbaring bedoelt ''e mensrh te bren gen in de rechte verhouding tot zijn God en Schepper, waarbij hij allereerst zoekt naar verlossing, zoeals hij alle reliegies valt op te mprken. Dit zoeken leidt alleen lot vin den, wanneer men zicli laat leiden door de H. Schrift. Dan komt het tot het ware ken nen en geloove.i. Heel het leven wordt dan beheerscht door het dienen van God. Na bespreking van dit referaat eindigde Ds. Sluiter de vergadering me* dank- Felle brand te Amsterdam Vrouw met moeite gered Eerste Kerstdag ontdekte het echtpaar Opperman hij zijn thuiskomst in de wo ning aan dc Prinsengracht te Amster dam. dat er brand was. Dc heer Opper man wil<le naar boven gaan, om de brand weer telefonisch te waarschuwen, doch hij het trappenhuis stuitte hij op zulk een he- vigen, dikken rook, dat de weg naar boven hem was afgesneden. Hij liep daarop, ten einde de brandweer toch zoo spoedig mo gelijk te waarschuwen, het huis uit, doch liet de buitendeur achter zich open. De trek, die hierdoor ontstond, was voldoende om de vlammen van het kantoor uit in de gang te doen slaan. Toen de eerste brandweervoertuigen van de hoofdwacht Honthorststraat ter plaatse waren, zag de situatie er min of meer drei gend uit. te meer daar mevr. Opperman voor het raam van de eerste verdieping stond en luidkeels om hulp riep. Er wer den twee redladders in het kozijn van de eerste verdieping gehaakt; de. brandwachts Rotgans en Van Rossem begaven zich daar over naar boven en slaagden er onder groo te inspanning in ook brandmeester De Jong verleende daarbij nog assistentie de eenigszins gebrekkig zijnde vrouw door het raam op den redladder te krijgen en zoo met haar veilig de straat te bereiken. Hier viel zij van dc doorstane emotie flauw; zij werd bij buren binnengebracht, waar zij met doktershulp weer spoedig op haar verhaal kwam. De beide brandwaehts doorzochten ver der het hu-is, om de dienstbode een Oos- tenrijksche te vinden, die nog in het huis moest zijn. Achteraf bleek, dat zij op eeni- gen afstand den brand gadesloeg. De brand wachts moesten met rookma9kers werken. Twee hunner, Peters9en en Ladru, wer den door de enorme hitte, waarin zij hun werk moesten doen, onwel, zoodat zij naar buiten gebracht moesten worden. Beiden werden naar het Binnengasthuis vervoerd, vanwaar Ladru spoedig naar de kazerne kon terugkeeren. De toestand van Peterssen was echter van dien aard, dat hij opgeno men moest worden. Hij zal het gasthuis waarschijnlijk over eenige dagen mogen verlaten. Het vuur. dat door zijn geweldige hitte en rookontwikkeling gelegenheid had gehad, zich over de bel-étage te versprei den, werd met drie stralen krachtig aan getast en toen duurde het geen kwartier meer of het gaf zich gewonnen. Kantoor, magazijn en voorvertrek brand den geheel uit. De vrij aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Ned. Instituut van Accountants In de 41ste jaarlijksche algemeene verga dering van het Ned. Instituut van Accoun tants werden in de plaats van de aftreden de bestuursleden, de heeren James Polak, voorzitter, W. F. Lokhorst en Joh. J. Moret. die niet terstond herkiesbaar waren, tot leden van het bestuur gekozen de heeren J. Th. van Douwe, R. A. Dijker en W. A. de Jongh. De vergadering wees als voorzitter aan den heer H. R. Reder te Amsterdam. Het Instituut telt thans 580 leden en 13S0 assistenten. Groote nadruk werd gelegd op de steeds toenemende wenschelijkheid eener wettelijke regeling van het beroep. Wegenverbetering in de Krimpenerwaard Een toezegging van den Minister De Commissie voor Weg en Brug, geves tigd te Krimpen a. d. IJssel, deelt ons mede, dat van Z.Exc. den minister van Sociale Za ken bericht is ontvangen, dat hij in b VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen IN ONS BLAD VAN DEDEN WOEDT DE EERSTE B1UEF GEPUBLICEERD VAN DE SERIEDIE EEN DER LEDEN VAN DE F, PERSONEEL DER NEDERLANDSCDE AH' BIJ LAN CE IN ABESSYNIE VOOR ONS BLAD ZAL SCHRIJVEN. IN THURINGEN HEEFT OP DEN AVOND VOOR KERSTMIS EEN SPOORWEGBOT- SING PLAATS GEHAD, WAARBIJ MEER DAN DERTIG PERSONEN OM HET LEVEN ZIJN GEKOMEN, TERWIJL ZEER VELEN MIN OF MEER ERNSTIG WERDEN GE WOND. Vergadering van 'de afdeeling Zuid-Hol land van de Bond van Chr. Geref. Jongelingt vereenigingen. Bij een groote brand te 'Amsterdam kort een vrouw met moeite worden gered. Twee spuitgasten geraakten bedwelmd. Dr K. J. Brouwer van Oegstgeest is bij eert auto-ongeluk gewond. Te Rotterdam heeft hedenmorgen een fell6 brand gewoed. Abessijnsche schutters hebben een It a- liaansch vliegtuig neergeschoten; van de drie inzittenden werd er één gedood. In Amerika heerscht zóó felle koude, dat er reeds talrijke slachtoffers gevallen zijn. straat- en ook de levens-weg Is sllpperig en glad autorijders denken licht: ..och zeg. wie doet me wat", i dames zorgt dat Uw man om 't slipgevaar te mijden, tiiddellük en permanent op FlSK-banden gaat rijden. Rott. Ond. Mij v. Levensverz, Diergaardelaan 33 Rotterdam. L» 3-Jaarlijkse winstverdeling AGENTEN GEVRAAGD TIJDELIJK: 20 pCt. KORTING op ALLE prijzen van Chemisch reinigen en verven sel bereid is mede te werken aan de tot standkoming van de verbetering van de we gen in de Krimpenerwaard, welke de Com missie zich voorstelt in werkverschaffing te doen uitvoeren. Controle Werkloozensteun Door den minister van Staat, minister van Defensie a.i. en den minister van Sociale Zaken is een gezamenlijke regeling getrof fen krachtens welke voor de controle van de sieunvorleening aan werkloozen enz. oudere onderofficieren ter beschikking van dc ge meentebesturen gesteld zullen kunnen wor den tegen vergoeding van een bescheiden bijdrage in de kosten van de bezoldigiug dezer functionarissen. Gegadigden voor zoodanige plaatsing wor den daartoe opgeroepen bij een eerstdaagsch verschijnende legerorder. De Nieuwe Jaargang van Ons Zondagsblad De JAAREINDE-BIJLAGEdie alle lezers ontvangen hebben, blijkt zeer in den smaak te zijn gevallen. Ze kon dan ook een vergelijking met de z.g.n. Kerstnummersvan andere dagbladen met glans doorstaan. Bij al de zorg, die wij aan ons dagblad besteden, hopen wij speciaal aan het Zondagsblad onze beste krachten te wijden. Zoowel wat inhoud als uitvoering betreft. Dat zal al dadelijk blijken uit het eerstvolgend nummer, dat ZATERDAG 4 JANUARI 1936 verschijnt. Dit nummer zal o.m. bevatten: een fraai geïllustreerd artikel over Abessinië een critiek van Johanna Breevoort over het jongste boek van Arthur van Schendel; een historische schets over het Koninklijk Paleis te Am sterdam, dat thans eigendom van het Rijk geworden is. Voorts wordt een begin gemaakt met een boeiend vervolg verhaal; ook zal de Kinderkrant weer bijzonder aantrekke lijk zijn. Volgende week Zaterdag kunnen dus onze lezers het eerste nummer van den nieuwen jaargang van ons Zondagsblad tegemoet zien. Van verschillende lezers vingen wij de uitdrukking op: „Het Zondagsblad is na zijn uitbreiding tot twaalf bladzijden een apart weekblad gelijk." Zoo is het. Ons Dagblad mèt ons Zondagsblad samen zorgt voor het geheele gezin. DE DIRECTIE.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1