nxxft onk& vïouwm H. SCHMIDT STEREO 35 HOE HET „ROODE KRUIS" ONTSTOND Dezer dagen vertrekt een Nederlandsche ambulance naar Abessinië, om door medi sche hulp en verzorging het lijden te ver zachten van de gewonden en de stervenden, dé slachtoffers van den oorlog. Er zullen weinig vrouwen zijn, die met dezen liefde- arbeid niet sympathiseeren en die niet graag hun scherfje hebben bijgedragen, om deze barmhartigheidszending mogelijk te maken. Of aan velen van onze lezeressen bekend is, hoe deze medische hulpdienst, die door het merkteeken van het Roode Kruis voor vijandige bejegening wordt be schermd, oorspronkelijk is ontstaan, betwij felen wij echter. Wij willen daarom deze historie hier nog eens ophalen en hebben, daarvoor bovendien nog een tweede aanlei ding: de man, die den stoot tot den Roode Ivruis-arbeid gaf sloot juist een kwart eeuw geleden voor goed de oogen. Hen-ri Dunant was e<en Zwitserscli filantroop, die in het jaar 1828 in de oude Calvijnstad Genève werd geboren, als jong ste kind van rijke ouders. Toen hij ruim 30 jaar oud w as maakte hij een reis door Xoord-Italië en hier was het, dat hij als [ooggetuige de gruwelen van een oorlog mee maakte. Italië was destijds nog niet een jjiolitieke eenheid, nog geen koninkrijk, het werd beroerd door al het geharrewar en den strijd, die eenmaal op zijn zelfstandig jbestaan als souvereine slaat zouden uitloo- pcn. Venetië en Lombardije bijvoorbeeld jstonden destijds onder Oostenrijksch regiem, i Piemont had, met behulpvan Napo leon III den kamp met dezen vreemden ovcrheerscher aangebonden, welke daarmee eindigen zou, dat Wcenen zijn zeggenschap over Lombardije zou verliezen. Zoo aanschouwde de jonge Dunant den grooten veldslag bij Solferino, de bloedigste krijgsgebeurtenis van de heele negentiende eeuw. Op den morgen van den 25en Juni be dekten 31.000 cïooden en nog meer gewon den het slagveld, dat een hartverscheuren den aanblik bood. Daar lagen de ontelbare ongelukkige», verspreid tusschen wapens puin, aan hun soms ontzettende wonden le verbloeden. Gevallen onder de onbarm hartige hitte van de Italiaansohe zomerzon, die hun de kwelling van den dorst extra deed gevoelen; tegen den avond bloot ge stel d aan een geweldig onweder, dat met stormen en wolkbreuken gepaard ging; 's nachts ten prooi tenslotte aan koude en duisternis, en aan de hyena's in menschen- gedaante, die onder de beschutting van het donker rondslopen, om hen van hun bezit tingen te berooven. Stel u zulk een slagveld voor, bij het aanbreken van den nieuwen dag! Dunant aanschouwde het zoo, en hij ond aan dén grond genageld; dit was een voudig niet om aan te zien. E n h u 1 p w a s niet! Hoe vreemd ons dit in de ooren moge klinken, in die dagen zorgde men uitsluitend voor hen, die nog de wa pens konden voeren. Wie viel, bleef liggen; het slaggewoel golfde over hem heen; hij ging een dikwijls zeer smartelijken, lang gerekten dood tegemoet. Wel droeg elk sol- laat wat verbandstoffen bij zich, maar er v^stond geen goed georganiseerde dienst, lie met draagbaren het gevechtsterrein af- png om de gekwetsten te verzamelen én •nder te brengen in l>arakken of tenten, hun hulp kon worden geboden. Zoo ets was eenvoudig onbekend. De jonge Dunant bleef niet lang werke- oos. Een geweldig medelijden greep licm tan; hij hielp zooveel hij kon. Maar hij leed meer. Hij haalde de hoeren uit de na- Hirige dorpen, hij spoorde hen aan, toch liet werkeloos toe te zien, toch iets te loen voor al die ongelukkigen, die mis- "diien nog te helpen waren. Zij waren er liet zoo spoedig toe bereid; wat wilde die 'veemdeling van hen? Maar goede woorden n vooral het geld, dat Dunant met handen 'ol om zich heen wierp, brachten er toch "Weging onder. Er werden transportkolon- geformeerd, en de treurige ontruiming een aanvang. Zoo kwamen in Brescia, 'I Castiglione de droevige stoeten aan der ri'ansche en Italiaansehc gewonden. En de •ostenrijksche gekwetsten? Wel, dat waren mmers v ij a n d e n; de boeren lieten hen ustig liggen! Toen Dunant naar zijn vaderstad Genève erugkeerde, was hij een ander man. Hij iad zooveel ellende onder de oogen gezien, at de gedachte daaraan hem niet langer iet rust liet. Er moest wat gedaan worden n spoedig, voor zooiets ontzettends op- icuw door den loop der politieke gebeur- enissen aan de orde zou worden gesteld. Dunant begon wei-overwogen: hij schreef «li boekje. Dikke woorden, frasen, had hij- laarbij niet noodig. Hij liet slechts de feiten preken, op rustige, sobere manier; zijn ver ging werd zoo reeds aangrijpend genoeg. Herinneringen n-*» Solferino" heette dit «schriftje, dat zuik een opzien baarde, dat et binnen korten tijd in het Duitsch, in 't ransoh, in het Engelsch en in nog veel lieer talen liet licht kon zien. De uitwer- ii'-g was zeer verschillend; sommigen be- i'Ootten met, geestdrift het denkbeeld, de oi'logsslaelitoflers bij toekomstige conflic ten bij te staan; anderen lachten er wat om en dreven met den auteur eenvoudig den spot! Waarom ging deze nog niet een stapje verder, zoo opperde men cynisch, waarom probeerde hij niet, heèl den oorlog onmoge lijk te maken? Was dat niet nóg mooier? Dunant gaf daarop een waardig antwoord. „Wij zullen nog zeer lang met de mensclie- lijke hartstochten en hun onheilvolle uit werking moeten rekening houden. Waarom zouden wij derhalve, zoo wij ze al niet ge heel en al kunnen verhinderen, niet ons best doen ze binnen het kader van wat mogelijk is te verminderen?" Met taaie, onvermoeide energie streed ihij voor zijn ideaal, voor de overtuiging, die hij bij het aanschouwen van al dat oorlogsleed gewonnen had, nl. dat er iets gebeuren moest. Hij reisde naar alle Euiopeesche hoven, offerde zijn vermogen eraan op, en- slaagde! Op 11 Augustus 1864 werd te Ge nève de zoogenaamde Geneefsche Conven tie onderteekend door een twaalftal Euro- peesche mogendheden. In dit document werd overeengekomen, dat doktoren, zieken verplegers en veldpredikers voortaan door de oorlogvoerenden als neutrale personen zouden worden beschouwd, zoodat zij onge moeid zouden worden gelaten. De gewonden en zieken zouden door hen zonder onder scheid tot welke partij zij behoorden, wor den verzorgd, of zij zich in eigen hospitalen of in die van den vijand zouden bevinden en tenslotte zou heel deze ambulancedienst door een uiterlijk teeken duidelijk onder scheiden worden, om misverstanden, be schietingen en dergelijke te voorkomen. Dit teeken, zoo werd bepaald, zou bestaan uit een rood kruis op een witten ondergrond. Dit was een hulde aan den Zwitser Dunant het Zwitsersche wapen immers is een wit kruis op een rood fond. Door de kleuren om te keeren werd verwarring met Zw itser- sche eigendommen voorkomen en zou toch de herinnering blijven aan den man, wiens taaie energie tenslotte ihet pleit voor de oorlogsgewonden had gewonnen. Toen eenmaal zijn denkbeeld had gezege vierd vielen aan den schepper van 't Roode Kruis allerlei eerbewijzen ten deel. Hij ont ving talrijke uitnoodigingen van vorstelijke hoven; een ware regen van onderscheidin gen daalde op hem neer. Het Roode Kruis groeide, zijn Invloed deed zich in de eerstvolgende oorlogen reeds dadelijk merken en deze ïïj was lang! Inmiddels werd de man, die dit alles tot stand had gebracht, toch geleidelijk verge ten. Hij leefde te Parijs in de diepste ellen de, letterlijk honger leed ihij er; onderdak moest hij zoeken in de groote nachtasvls Maar hij was te trotsch om hulp te vragen. Tot een dokter ontdekte, wie hij eigenlijk was, welk een schitterend werk van naas tenliefde aan hem zijn bestaan dankte. Toen werd de wereldbelangstelling opnieuw ge wekt. De keizerin van Rusland stond hem een jaargeid toe; het Nobel prijscomité schonk .hem, als eerste, den Nobelprijs voor den vrede. In Heiden, in Zwitserland, Is hij ten slotte overleden ,op 31 Oct. 1910. Zijn werk echter heeft hem overleefd. Wiegen vanaS 6.95 Kinder Ledikanten 5.00 Opklapbedden 5.90 RUIME SORTERING ALLEEN le MIDDELLANDSTRAAT 73-75 ROTTERDAM HET BOEK VOOR DE VROUW „Zes maal zes" De Vereemiging Nederlandsche Aardappel meel Industrie te Veendam heeft onder den titel „Zes maal Zes" een aardig brochuretje uitgegeven over het gebruik van aardappel meel in de keuken. Om ait met succes aan te wenden moet rnen op «liet volgende'letten: 1. Meng het aardappelmeel steeds met een koude vloeistof aan; 2. Gebruik zooveel vloeistof voor het aan- memgen, dat. het mengsel gemakkelijk vloei baar is; 3. Blijf onder het ingieten van het aange mengde aardappelmeel tijdens het doorkoken van het mengsel steeds even doorroeren; 4. Laat het aardappelmeel niet langer koken dan strikt noodzakelijk is, (hoogstens vijf minuten). Langer doorkokein kan tot ge volg hebben, dat de gebonden massa, vooral bij vruchten en vruchtensappen, weer slap per wordt; 5. Roer steeds het aangemengde aardappel meel,, wanneer dit even tevoren is vermengd op het laatste oogenblik nog eveai door, zoo dat het naar den bodem gezakte zetmeel weer door de vloeistof wordt verdeeld. Dit is de algemcene les, welke het boekje verschaft. Verder geeft het telkens een serie van zes recepten; voor groenten; voor soe pen; vla's; sausen; gebak en voor compote. Een aardig propaganda-uitgaafje, waarvan men gemak kan hebben! HANDWERKEN Poppenkleerfjes Hieronder doen wij allereerst volgen het slot van de werkbeschrijving van de pop- penkleertjes, dat de vorige week wegens plaatsgebrek moest overstaan. Tiet mutsje, wordt in één stuk gewerkt. Men begint aan den buitenrand met 60 opzet steken wit en breit met de fijne pennen een Knippatroon voor den poedel, smallen rand van 8 toer wit, afwisselend 2 r. 2 aver., dan werkt men met blauw geheel r. verder, eerst 24 loeren. In den 25en toer kant men aan beide zij den 20 steken voor de zijstukken af en breit Nadat men den achterbol met de zijstuk ken verbonden heeft, bieit men boven den onderrand met de fijne pennen nog een wit ten rand uit 6 toeren afwisselend 2 r. 2 aver., terwijl men op gelijkmatige afstanden 40 ste ken opneemt. Men bindt het mutsje diclit met een uit een dubbelen blauwen draad gehaakt koord. De schoentjes worden in de toeren over pennen van 5 m.M. omvang gebreid Men begint ze in het midden van de zool. Met blauw worden 34 steken opgezet Men werkt den len—lOen toer geheel rechts. In den lOen toer verdeelt men de steken zoo over 3 pennen, dat er op de le en 3e pen elk 14, op de 2e pen 6 steken zijn. In den llen toer en nog 4 maal in eiken tweeden volgenden- toer worden de 2 laat ste steken der le pen en de 2 eerste steken der 3e pen samengebreid; men heeft dan in den 20en toer 24 steken en werkt daarover nog 6 toeren en dan met wit 8 toeren af wisselend 2 r. 2 aver., daarna wordt afge- kant. Ten slotte naait1 men voor de zool de op- zetsteken van de hiel tot de teen samen. Voor liet hemdje van waschstof schouder en zijnaden sluiten, de randen smal zoomen. Bij den halsrand een schuinen reep tegen- naaien, door dezen linnenband leiden. Arms gat en halsrand irtêt kant bcranden. Een wille poedel Voor .dit hondje wordt gebruikt: 150 gr. witte, 15 gr. roode en 15 gr. blauwe wol, verder nog een paar draadjes tweedraads zwarte wol. Voor de vulling gebruikt men kapok. Men werkt de hond volgens knippatroon in afzonderlijke deelen. Ieder deel wordt be gonnen bij MA. op het knippatroon met het benoodigde aantal kettingsteken •witte wol. Bij het model werden voor de romp telkens 10 kett.st., voor de rug en buikreepen 12 kett.st., en voor de ooren 8 kett.st. opgezet. De pooten ihaakt men op een ring van 4 kettot. Men haakt alle deelen behalve de pooten en de staart in heen en weergaande toeren vasten, steeds beide lus sen gebruikend. De lijntjes op het knippa troon geven aan .waar lussen gehaakt moe ten, wórden. Door meerderen of minderen volgens het knippatroon wordt de goede vorm gekregen.- Pooien en staart haakt men in rondingen vasten en brengt aan de on derrand lussen aan. De ooren worden heele maal van lussenhaakwerk gemaakt. Nadat alle deelen klaar zijn naait men ze aan el kaar volgens de teekens op het patroon, tot aan het split. Dan stopt men het overtrek stevig op met kapok en sluit ook het split. Voor de oogen werkt men zwarte knoop- steekjes. Men wikkelt daarvoor de draad vier maal om de naald en steekt vlak naast de naald weer in. Op de snuit werkt men met zwart eenige dicht naast elkaar ge- tste snorhar^ en knoopt rechts links van het scnUtje wat witte franje. Voor de halsband zet men het benoodigde aantal steken op van rood en haakt daarop langs de eene zijde 2 roode, langs de andere zijde 2 blauwe toeren. Men naait de band langs de hals en versiert die met een roode en met een blauwe pompoen. KAAS BRENGT UITKOMST DOOR MARTINE WITTOP KONING Het verdient in elk gezin aanbeveling om dagelijks een zekere hoeveelheid kaas y2 a 1 ons per persoon) in het dagrant soen op te nemen. Succes van een dergelijken maatregel echter is alleen te verwachten al& we een tonigheid trachten te vermijden, en we wil len ons dus dezen keer bezighouden met het bespreken van verschillende mogelijk heden, die zonder moeite en kosten door de huisvrouw kunnen worden aanvaard. Stel ten eerste het veel voorkomende ge val, dat er oud brood in de trommel is achtergebleven, hetzij als sneetjes of als geheel. Een gewone manier, om hiervan op smakelijke wijze gebruik te maken, is het roosteren van het in sneetjes verdeelde brood, dat daarna gsmeerd wordt en mis schien nog belegd met het een of ander. Legt u nu eens tusschen twee gesmeerde of ongesmeerde sneden (het smeren is in dit geval van minder belang) een flinke plak kaas; legt u dan de dubbele boterham men in de droge koekenpan en laat ze op een klein gasvlammetje (of op de kachel plaat) zachtjes bruin roosteren. In dien tijd zal de tusschenliggende kaas door de warm te smelten en zoodoende de twee sneden aan elkaar hechten en het resultaat zal zijn een lekkere geroosterde boterham met een laagje weeke kaas er tusschen. Misschien denkt de een of ander aan de zg. gebakken kaassandwiches bij het lezen van dezen raad? Die worden echter be schouwd als een lekkernijtje (bij de thee bijv.) en vragen, omdat ze niet geroosterd maar gebakken worden, heel wat meer boter, zoodat ze zeker niet tot de zuinige dagelijksche gerechten zijn te rekenen. Onze geroosterde sandwiches zijn flinke boterhammen, zooals we ze in de broodbak gewend zijn en ze kosten ons heel weinig méér dan de koude boterhammen met kaas: alleen het gasvlammetje, dat er eenige mi nuten voor noodig is. Een ander geval: we hebben van het vo rige middagmaal een restje stamppot over gehouden niet genoeg om het met succes nog weer in den wannen maaltijd dienst te laten doen, maar toch wel de moeite waard om het bij de boterham te benutten. Dat restje nu hutspot, zuurkool, sav. kool. koolraap, of uienstamppot warmen we op onder toevoeging van per persoon bijv. y2 ons geraspte kaas. Het verwarmde meng sel wordt juist door de smeltende kaas sma kelijk „smeuïg" en kan nu als zeer voed zaam hapje op of bij de al of niet gesmeer de boterhammen worden gegeven. Ik wed', dat er maar weinigen zullen adjn, die deze nieuwigheid niet met enthousiasme aan vaarden! Behalve vooreen restje stamppot past de zelfde bereidingswijze ook uitstekend voor een hapje aardappelpurée. Dit, wat bet op goedkoope wijze voedza mer malken van de boterham betreft; ook die'warme maaltijd echter stelt ons in de gelegenheid om kaas op velerlei wijze te benutten. Ik herinner aan de in de omstreken Van Gouda bekende „kaasdoop", waarover ik in een vorig artikeltje reeds de noodige in lichtingen gaf, en aan den „stamppot van sav. kool met kaas", die ook reeds vroeger is behandeld. Het spreekt vanzelf, dat verschillende an dere groenten dan juist savoye kool zich ook uitstekend met geraspte kaas als stamp pot laten verwerken; ik noem hier bv. den hutspot, de zuurkool, de koolraap, de uien, de knolselderij, enz. Nadat op de bekende wijze de stamppot tot stand is gekomen, mengen we er per persoon ruim y2 ons ge raspte kaas door en laten die door en door heet worden, totdat ze smelt. Een ander smakelijk kaasgerecht uit de buurt van Gouda afkomstig is: GEBAKKEN AARDAPPELEN MET KAAS (4 personen). V/2 kg. koude, gekookte aardappelen, 3 ons jonge kaas, 1 ons boter. Laat de boter in de koekenpan heet i den, doe er de in niet te dunne plakken gesneden aardappelen in en schud die tel kens in de pan rond, tot ze goudbruin ge bakken zijn. Voer er dan de in blokjes ge sneden kaas bij en laat die vlug even rnec- bakken. Geef bij dit gereoht bv. andijviesla of bie tensla (ook wel een mengsel van die beide): deze eenvoudige maaltijd zal dan zonder verdere aanvulling geheel aan de eischen 'oldoen. VRAAGT UW WINKELIER groentenconsebyem MERK DE ZEEUW HET BOER cm BOERIN K DAN HEBT U HET FIJNSTE WEKELIJKSCH KNIPPATROON De patronen van onderstaande modellen zijn in de zg. standaardmaat, bovenwijdte: 102 cM., taillewijdte 87 cftL, tegen de prija van 38 cent per stuk te verkrijgen. Door 't al of niet aanknippen van n^den kan men het patroon passend maken voor eigea figuur. No 604: aardige japon van donkerblauwe wollen stof, gegarneerd met wit piqué. Be- noodigd materiaal: drie en een halve meten van 130 cM. breedte en 75 cM. wit piqué, Nr 605: japon van genopte wollen stof van 130 cM. breedte. Deze patronen zijn dus in de standaard- maat tegen bovengenoemde prijs te verkrij gen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgevers Mij „Dc Mijlpaal", Singel 91, te Amsterdam. Bij dit bedrag moet nog 6 et extra gevoegd woorden voor porto-kosten» Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan wor den overgemaakt per postwissel, in post zegels of per postgiro 41632. Aan de lezeressen wordt vriendelijk ver zocht naam en adres zoo volledig mogelijk op te geven en ook het nummer van het gcwenschte patroon duidelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor onnoodige vertra ging in de toesturing. Een uitstekend huismiddeltje tegen heesch- heid is het volgende: doe ean eetl. glycerine en glas vol heet water, en gorgel hier mee voortdurend; ook tegen liohte keelpijn werkt dit middeltje voortreffelijk, mits veel vuldig toegepast. E WEG NAAR 'T HART SINAASAPPELSAUS: 2 sinaasappels, 10 dL. water, 3 afgestr. eetl. suiker, 1 afgestr. eetl. maizena. Wasoh de sinaasappels flink af en neem er zeer dun een gedeelte van de schil af. Snijd de vruchten door, pers ze uit en doe het sap met hot schilletje, de suiker en het ater in een pannetje en breng alles lang zaam aan de kook. Voeg al roerende de jena toe, die met koud water is aan gemaakt en laat de saus even doorkoken. Neem de schilletjes er uit en laat dc saus onder af en toe roeren bekoelen. 6 ons schapenvleesch, 40 gram boter of vet, 1 groote ui, 1 kleine selderijknol, 1 groen koolje, 1 groote wortel, 1 K.G. aardappels, wat peper en zout. Snijdt het vleesch in nette blokjes, wasch het en zet het op met zooveel kokend water, dat het even bedekt is en voeg er liet zout bij. Laat alles in een goed gesloten pan een half uur koken. Maak inlusschen de groen ten schoon en schil de aardappels. Nadat het vleesch een half uur gekookt heeft, legt men er het in vieren gesneden kooltje op, de worteltjes, de in reepjes gesneden selderij knol en de gesnipperde ui. Laat alles een kwartier koken en doe er dan dc in vieren gesneden aardappels bij. Laat alles nog een half uur koken. GROENE ERWTEN MET PETERSELIE SAUS: Een half pond erwten en een halve liter peterseliesaus. Kook op de gewone wijze de erwten gaar, haal ze uit het vocht en stoof ze nog tien minuten ra de saus. Peterseliesaus: een halve liter water of nat van groene erwten, 2 afgestreken lepels bloem, 1 lepel boter, 1 lepel petersedie, iets zout. Breng het nat aan de kook en voeg 4 KANTE BESCHUIT Overheerlijke Gember - Ontbijtkoek Vraagt Uwen Winkelier U ontvangt bij aankoop van 2 pak Stereo Beschuit een g r a i s reep Chocolade hierbij al roerende de aangemengde bloem. Laat de saus doorkoken en roer er daarna de boter en do peterselie door. Maak het af met zout. ZOUTE VISCHl Zet de zoute vi'sch een nacht in koud wa ter. Zet ze de volgende dag met ruim kokend water op en kook ze daarin een half uur. Proef of de smaak nog te zout is, giet dan het water af en kook ze nog even met ko kend water af. KAASKOEKJES: 500 gram bloem, driekwart liter meLk, hal- vo eetlepel zoui, stukje gist, 150 gram ge raspte kaas, olie of vet. Doe de bloem in een kom, maak er een kuiltje in, doe daarin de gist, die met wat lauwe melk is aangemaakt. Roer van het midden uit het meel er bij, af en toe wat melk toevoegend tot het een stevig beslag is. Zet het een uur weg in warm water om Laat MORAAL Uw Slager zijn Eerste kwaliteit - Lage prijzen die zich aansluiten aan de tijdsom standigheden. Vraagt prijscourant. Vergel ij kt kwaliteit en prijs Pluvierstr. 273 Den Maag, Tel. 554297 te rijzen. Rasp intusschen de kaas en roer deze met het zout door het beslag. Bak er dan in de koekepan op een matig vuur dik ke koekjes van. Keer deze om als ze van boven droog is en bak dan de tweede kant. ULLEN WE ETEN? ZONDAG: Varkenslapjet, andijvie, gries meelpudding met sinaasappelsaus. MAANDAG: Tomatensoep, schapenvleesch met groenten en aardappelen. DINSDAG: Worst, groene erwten met peter seliesaus, kaaskoekjes. WOENSDAG: Zonte visch, worteltjes, gort met rozijnen. DONDERDAG: Vermlcelllsoep, gehakt, en spruitjes. VRIJDAG Hutspot met klapstuk, beschuit, met bessensap. ZATERDAG: Runderlapjes, schorseneeren, ohocoladevla; DE GROOTSTE SORTEERING heelt DE WOLBAAL Zwartjanstraat 31 teL 42653 Binnenweg 133 teL 11605 Vierambachtsstr. 137b tel. 30218 Lusthofstraat 77 teL 11740 npnltasir Boekhorststraat 132 tel. 113514 uwumafc L-v< Meerdervoort 435 teL335021 Dierenschelaan 83 SCHIEDAM: Broersvest 57, telefoon 68745 ST00IV1WASSCHER1J Tli.BöMBEKE OOSTMAASLAAN 93 Telefoon 52515 ROTTERDAM FIJNGOED, onze SPECIALITEIT! DAMES Vraagt Uwen winkel: haken van Jumpers „Hollandia Bpeiwol" Laat U in de groote verscheidenheid van soorten, de zachte, mooie tinten toonen, waarmede U zulke aardige en voordeeliga artikelen kunt maken. Een ervaring van bHna 150 Jaren waarborgt U het beste op dit gebiedl A11 l echt, voorzien van het merk „HOLLANDlA-TEXTIEL-PRODUCTEN" GEBRS. VAN LEEUWEN, Wolindustrie, Veenendaal en Arnhem DAMES! Voor Uw uitzet of aanvulling der linnen kast verlangt U natuurlijk: Degelijk LINNENGOED De ïinna W. J. VAN HOOGERWOÜ A ZONEN WEVERIJ TE BOXTEL, levert rechtstreeks het atom bekende solide linnengoed. Stalen op aanvraag franco. Indien gewenscht ook persoonlijk bezoek zonder eenige verplichting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9