LEDERHANDEL A, VERHOOG t\ VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 TWEEDE BLAD PAG 6 STADSNIEUWS Evangelisatie-samenkomst Ned. Herv. Gemeente Uitgaande van de Evangelisatie-commis sie der Ned. Herv. Gemeente, werd gister avond in de Graanbeurs een evangelisatie- samenkomst gehouden, welke zeer goed be zocht was. Dr. W. Th. Boissevain heette allen aan het begin van den avond welkom om daarna met een enkel woord het doel van deze samenkomsten, die van de kerk vervreemd zijn tot haar terug te brengen, uiteen to zetten. Prof. Dr. F. W. A. Korff voerde, nadat het zangkoor „Ex Animo" zich in een christelijk lied had laten hooren, als eerste spreker het woord. Naar aanleiding van een gedeelte uit Job. 4 bepaalde Spr. zijn gehoor bij een hou ding van Christus ten opzichte van on kerkelijke mensohen. Uitvoerig stond Prof. Korff bij de ontvouwing van, een en ander stil bij de ontmoeting van Jezus met de Samaritaanscho vrouw. Ook bij de aandacht, die Jezus opwekt bij de discipelen met tie woorden: ..Ziet de velden, zij zijn wit om te oogsten", werd een oogenblik stil gestaan. Levendig moeten de discipelen de wereld inkijken, want ze i 9 rijp voor het werk des Heexen. In de Sa maritanen, -lie door de velden tot Christus komen, ziet Hij de wereld tot zich komen. Jezus is door deze ontmoeting gesterkt in Zijn geloof in de menschen, hetgeen Hij zag ais een geloof in de mogelijkheid van de menschen. Het is een geloof aan de veron derstelling dat de menschen behoefte heb ben aan en vatbaar zijn voor redding. Christus, die boven de menschen stond is afgedaald tot naast, ja zelfs tot onder den mensch. Hij heeft voor hen willen lij den. zich zelf tot in den dood toe willen vernederen. Christus en menschenhart behooren van Godswege bij elkander. In het geloof aan Christus ligt de redding voor ons en voo» anderen. Ds. Kuilman, die in verband met bet ver trek van Ds. Boissevain de leiding van de- samenkomst had overgenomen, heeft na de toespraak van Prof. Korff met Gen enkel woord de verkoop van geschikte lectuur, welke in de pauze plaats vond, aanbevolen. Ds. J. de Wit, als tweede spreker, 'herin nerde in het begin van zijn toespraak aan het doel van dezen evangelisatie-avond om in verband hiermede op te merken, dat het Evangelie een zaak is die strijd kost. Aan de hand van het laatste gcdeolte van Joh. 6 toonde Spr. aan hoe velen in de daar verhandelde passage Christus verlieten. Veel menschen zijn er ook nu, die Christus den rug toekeeren. De Kerk en het Christendom hebben bij hen afgedaan. Op velerlei ter rein, wordt dan gezegd, houden Kerk en Christendom, veel dat in hun oog tot ver betering kan dienen, tegen. Zich weer bepalende bij Joh. 6 wees Spr. op de innerlijke ontferming van Jezus Chris tus en Zijn vraag aan de twaalf discipelen: „Wilt gij liever ook maar niet heengaan?" Maar dan komt bet antwoord van Zijn discipelen: „Heer, waar zullen wij anders heengaan, want Gij hebt de woorden des eeuwigen levens". Dat is een uiting van bun hart Ook wij, aldus Spr., zouden misschien lie ver wel heengaan om het van plannen en organisatie of van den Staat te verwachten, maar de kerk zegt hier: één vast punt is er: Jezus Christus, door God in de wereld gezonden. Bij hem zijn de woorden des eeuwigen levens. Gods trouw vertrouwende en staande in het geloof zullen wij de heerlijkljhid van Christus uitstralen in elke omgeving. Do samenkomst, waar de H. J. O. en het zangkoor „Ex Animo" hun gewaardeer de medewerking aan verleenden, word op gebruikelijke wijze gesloten. V 'Aanbesteding Door den directeur van Gemeentewer ken is hedenmorgen aanbesteed het leggen \an een stamriool in de Korevaarstraat. het leggen van een persleiding in aanslui ting met het Zuidelijk Rioolgemaal en -met een te leggen rioleering in den Nieuwen Rijn benevens het uitvoeren van bestra- lingswerken en verdere bijkomende wer ken. Ingekomen waren 14 biljetten. Ingeschreven was als volgt: N. V. „De Toevoer", Breukelen f42.754; Timmer, Dor 'drecht f33100. Gesman en Zoelemeijer, Al phen a. d. Rijn f32390; v. Halem en Door nik f32.250; fa. L. en J. L. Boere, Slie- drechl f 32.200; N.V. Aannemingsmaatschap pij de Ruijter, Oegstgeest f 31500; H. C. Heemskerk, Leiden f31270; de Winter en v. Weeren, Leiden f 31000; C. Godschalk, Lei den f30.100; E. v. d. Berg, Leiden f29980: Sanders en Co, Gouda f2084S; v. d. Geer en Stuifzaill, Leiden f29800; Bunschoten, Leiden f 18.379; N. Timmers, Leiden f 17626. WINKELSLUITING Vanaf 25 November tot en met 5 Decem ber a.s. (behalve des Zondags) mogen de winkels geopend blijven tot des avonds 10 uur. Het winkelpersoneel (bfven 18 jaar) mag gedurende die periode 11 uur.' per dag en 66 uur per week arbeid verrichten. Indien van deze bepaling gebruik wordt gemaakt, moet naast de Arbeidslijst een ge schrift hangen, waarop de werk- en rusttij den zijn aangegeven. LEIDSCHE STUDENTEN MUZIEK GEZELSCHAP „SEMPR^ CRESCENDO" Het Leidsche Studenten Muziekgezelschap „Sempre Crescendo" geeft Dinsdag 3 De cember a.s. onder leiding van Kapt. L. Walther Boer een concert met medewerking van den violoncellist Gerard Hekking. HET RESIDENTIE-ORKEST Derde abonnementsconcert Het derde abonnementsconcert te Leiden van het Residentie-Orkest zal plaats heb ben Donderdag 28 November a.s. onder lei ding van Dr. Peter van Anrooy. Solisten zijn Sam Swaap, violist, en Jean Devert, altist, die Mozart's Symphonie concertante voor viool en alt zullen spelers MUTATIES IN HET BESTUUR DER S.D.A.P. Naar „Vooruit" meldt, heeft in een leden vergadering der afd. Leiden der S.D.A.P.rar D. A. v Eek, afscheid genomen als afdee- lingsvoorzitter. Tot zijn opvolger is gekozen de heer II. van Woudenberg, die sinds 28 Nov. 1928 al3 afdeelingspenningmeester deel van het bestuur heeft uitgemaakt. BURGERLIJKE STAND BEVALI-.BN": E C A VroegTi—Wolters d; J M v Helden—TeaKe j-. S v d Lindenv Houten d. OVERLEDEN: J SIiteurGorree vr 55 j: G Onvlee— \em yv 32 j. ■WMSgfjJy.vi V-i- „Kunst na Arbeid" en „Crescendo" Uitvoering in de Stadsgehoorzaal Gisteravond gaf de bekende Leidsche Man- raenzangvereeniging „Kunst na Arbeid" een concert in de Stadsgehoorzaal, terwijl zij als gast liet optreden het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" van Sassenheim. Het program ma door. heide vereeniglngen samengesteld, werd nog aangevuld door de zangeres mevr. Annie KusenWassink. „Kunst na Arbeid" was zoo vriendelijk in zooverre de eereplaats aan de gast te geven, dat deze het programma opende en ook sloot. Niettemin zullen we beginnen met de concertgevende vereeniging. „Kunst na Arbeid" heeft als alle vereeni glngen, die alreeds op een vrij lange geschie denis mogen bogen, zijn ups and downs ge had. En het wil ons toeschijnen dat de ver eeniging op dit oogenblik zich in een goede periode bevindt. Alles wat „Kunst na Ar beid" goeft, levert het doorslaand bewijs, dat er door den directeur, den heer J. J. van der Bas en de leden met ijver en toewijding wordt gewerkt. Het koor bestaat uit goed materiaal, en, al willen we van de rest geen kwaad zeggen, liet bassenmateriaal is wel heel mooi. En goede bassen zijn voor den bovenbouw een prachtig fondament. Men kan er niet buiten. Het schoonste paleis, dat geen grondslagen heeft stort in. Er wordt zorg besteed aan de uitspraak, aan den klank, aan de voordracht. De kooi- klank is doorgaans fraai, al zijn er soms en kele momenten, dat de intonatie iets zuiver der kon zijn. Doch hinderlijk is dat niet, daar er te veel mooie momenten tegenover staan. Ik vond het een beetje jammer dat zoowat alle teksten en composities van Duitsch origine waren. Daarmee is de kwa liteit der werken niet veroordeeld, die was voortreffelijk. Doch er is door Hollandsche componisten, ook op Hollandsche teksten, zooveel moois geschreven, dat althans in dit opzicht het programma wat minder eenzijdig had kunnen zijn. Het ving aan met een inderdaad zeer mooi „Minnelied" uit de 13e eeuw van Adam de la ILalle, dat met fraaien koorklank en met voordracht werd gezongen. Dan volgde „Die Ehre Gottes aus der Natur" van Beethoven, dat voor ons gevoel wat getrokken klonk. Daarna hoorden wij „Domine salvam fac Reginam nostram" van Giesen en eindelijk het zeer mooie koorwerkje van Schubert „Gott meinc Zuverzicht". Het fraaie lied „Glück auf dem Lied" van C. Altenhofer werd eveneens door 'het man nenkoor met toewijding en voordracht ver klankt, waarbij de sopraan-soli werden ge zongen door mevr. Annie KusenWassink. Deze dame had reeds vroeger gezongen twee liederen van Grieg: „Letzter Frühling" en „Icih liebe dich". Zij beschikt over een heel mooi orgaan, waarvan ik het timbre even wel niét onder sopraan zou rangschikken. Het d-.et meer denken aan een mezzo sopraan met een naar de alt neigend tim bre. Dit is evenwel betrekkelijk van onder geschikten aard, als de zang maar goed en zuiver klinkt. En dat was over 't algemeen het geval. Wel hadden we soms in deze liederen wat meer gloed en overtuiging wenscht. Doch gelijk gezegd, over 't alge meen kon men tevreden zijn. Mevr. Was sink werd op den vleugel begeleid door mevr. W. E. v. d. HeidenBrakel. die dat op zeer gevoelige en muzikale wijze deed. Daarvoor alle waardeering. Zangeres en pianiste werden door het pu bliek warm gehuldigd en ontvingen bloe men, waarna als toegift volgde 't bekende teere „Wiegenlied'' van Mozart. „Crescendo" van Sassenheim had een niet minder belangrijk aandeel aan den avond als „Kunst na Arbeid". Dit fanfarekorps welks vaandel prijkt met tal van zilveren kransen, mag er zijn. Het staat onder di rectie van den heer W. J. Smolders, die zich knap en muzikaal leider betoont. Dat blijkt in de eerste plaats uit de uitnemende wijze, waarop hij het korps heeft geschoold. De klank der instrumenten afzonderlijk, zoo wel als de samenklank van het geheel nobel en zuiver. Er is groote zorg besteed aan dynamische en agogische accenten; er is in het spel niets dat rammelt, -het klinkt alles gaaf en af. Natuurlijk hooren wij zoo'n ensemble liever in de open luoht, onder de boomen, in'n ruimte die minder besloten is dan de Gehoorzaal. Doch dit doet aan spel en voordracht zelf niets af. Ook was het gezellig, dat dit fanfarekorps nu eens niet. het gewone repertoire van marschen, walsen en „souvenirs"' van dit en dat gaf, doch gezocht had naar werken van hooger muzi kaal gehalte. Het begon met de Euryanthe-ouverture van Weber in arrangement van Guillaume. Daarna volgden „Scenes Pittoresques" van Massenel, gearrangeerd door Millet, bestaan de uit een mooie marsch, een geestig Air de Ballet, een zeer mooi en gedragen „An gelus" en eindelijk het lustige „Fête Bo hème". Na de pauze opende „Crescendo" met „Cigale en Mogali", een fraaie Ouverture van een lid der contemporaine muzikanten familie Casadesus. En eindelijk volgde nog „Divertissement des Erinnves", opnieuw van Massenet. Men ziet, de namen der com ponisten en hun werken leggen wel getui genis af van het streven iets goeds te ge ven. En het werd 'dan ook heel goed ge speeld. Een Marsch finale besloot het pro gramma. De uitvoerenden mogen met recht tevreden zijn. De werkloosheid Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 3, behan gers 35, betonwerkers 69, betonvlechters 39, fundeeringwerkers 1, glazenmakers 1, glazen wasschers 8, granietwerkers 16, grondwer kers 102, heiers 1, metselaars 128, opperlie den 107, schilders 187, sloopers 5, steenbik kers 2, steenhouwers 7, straatmakers 1, hulp- straatmakers 10, stucadoors, witters 55, tim merlieden 245, uitvoerders 4. voegers 20, on- gesch. bouwarb. 8. Totaal 1054. Fabrieksarbeiders: Bleekers 16, lompen sorteerders 19, vellenblooters 5, zeepfabr. arb. 6, steenfabr. arb. 116, ongesch. fabr. arb. 71. Totaal 239. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 107, reizigers, colp. 43, winkelbedienden 33, in casseerders 13, musici 6, onderwijzers 7. overheidspersoneel 13, verplegers 1. Totaal 223. Houtbewerkers: Houtbewerkers 65, kisten makers 8, kuipers 8, lijstenmakers 5, man denmakers 4, meubelmakers 26, meubelstof- feèrders 18, politoerders 2, ongesch. arb. 28. Totaal 164. Land- en Tulnarb.: Bloemisten 35, land arbeiders 27, tuinlieden 29, warmoeziers 13, ongesch, landarb. 6, Totaal 110. REGENKLEDING LEDEREN JEKKERS 17.50 prima. JASSEN, BROEKEN, VESTEN (ook naar maat zonder prijsverhoogihg) REGENPIJPEN vanaf 1.50 p. p. LEDEREN BEENKAPPEN vanal 1.50. RUBBER KNIELAARZEN 2.90 (ook tot aap dij en heup). HONA SCHOENEN met en zonder kap. OLIEJEKKERS BROEKEN, PIJPEN, JASSEN, enz. HAARLEMM.STR. 57, t/o. Rozy Theater. Metaalbewerkers: Bankwerkers 124, blik- bewerkers 27, burgersmeden 42, crasseurs 2, electriciens 39, galvaniseurs 1, gasfitters 9, gereedschapmakers 3, instrumentmakers 2, isoleerders 3, kernmakers 1, kettingsmeden 37, klinkers 18, koperslagers 4, lab. bedien den 1, lasschers 13, loodgieters 35, machinis ten 21, metaalboorders 8, metaaldraaiers 17, metaalschavers 2, metaalslijpers 5, monteurs 20, pianostemmers 1, polijsters 1. ponsers 6, rijtuigschilders 1, rijwielherstellers 12, scheepstimmerlieden 8, stokers 21, tegenhou- ders 15, verw. monteurs 14, voorslaanders 7, voorwarmers 5, vulcaniseurs 1, vuurwer kers 12. wagenmakers 5, ijzerwerkers 54» zandvormers 4, zilversmeden 1, ongesch. ar beiders 40. Totaal 642. Sigarenmakers: Sigarenmakers 6, sigaren- sorteerders 3, strippers 1. Totaal 10. Technici, opzichters: technikers 8, teeke naars 13, werkmeesters 16. Totaal 37. Textielarbeiders: hekelaars 7, katoendruk kers 30, kluwers e.a. 8, luikers 10, plaatsnij ders e.a. 26, schrobbelaars 2, spinners 31, spoelers 3, sterkers 3, strijkers 12, wevers 87, wolbewerkers 31, ongesch. Textielarb. 64. Totaal 313. Transportarbeiders: chauffeurs 118, em- balleurs 4, expeditieknechten 17, koetsiers 17. loopknechten 48, magazijnknechten 60, schippers 88, spoor- en trampers. 18, wakers 3, transportarbeiders 64, losse arbeiders 451. Totaal 888. Typografen: boekbinders 21, boekdrukkers 18, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 3, letter zetters 25. steendrukkers 3. Totaal 72. Voedïngsmiddelenarb.: bakkers 86, mole naars 1, ovenisten 4, slagers 66, suikerwer kers 22, wijnkooperskn. 9, zoutzieders 2, zui- velbereiders 4, ongesch. voedingsarb. 32. Totaal 226. Vronwen: naaisters 14, breisters 3, win keljuffrouwen 19, kantoorpersoneel 43, kap sters 1, kinderjuffrouwen 1, kooksters 1. mangelsters 1, serveersters 3, teekenaressen 1, verpleegsters 11. huisel. diensten 187. fabr. arbeidsters 16. Totaal 301. Alg. Totaal 4422. 22 Nov. 3387. 23 Nov. 1933 3195. Ben. 76 Ged. werkloozen en 42 werkver schaffing. TWEE VINGERS AFGEKNELD Gistermorgen omstreeks half elf is do 42- jarige typograaf J. J. L., werkzaam in vroegere drukkerij der firma Van N. in de Kolfmeterssteeg, met. zijn linkerhand be kneld geraakt tusschen twee looden platen, waardoor twee vingers gedeeltelijk werden afgekneld. De Eerste Hulpdienst vervoerde den man naar het Acad. Ziekenhuis. UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN DE A.S. WINKELWEEK Voor de te houden winkelweek hier ter plaatse blijkt bijzonder veel belangstelling te bestaan. Meer dan 150 winkeliers hebben zich reeds opgegeven en meerderen zegden hun medewerking toe. De gelegenheid tot deelname staat apen tot en met Zaterdag avond 8 uur en men kan zich opgeven ten kantore van de Middenstandsbank v. Man dersloostraat. De Tiendaagsche vangt aan Woensdag as. Elke deelnemende winkelier ontvangt een winkelweek-vlag. Betreffende de St. Nicolaas-attractie is de commissie van voorbereiding der Tiendaag sche er wel in geslaagd de door bet publiek te verrichten arbeid, om in het bezit te ko men van één der prijzen zeer gemakkelijk te maken. Wat u doen moet? In de eerste plaats koopen bij den middenstand, want daar krijgt u voor elke besteede 50 cent een bon en deze bonnen kunt u gebruiken om er op in te vullen uit hoeveel punaises het figuur samengesteld is, dat geplaatst is voor een der ramen van de Middenstands- bank, v. Mandersloostraat. Als u dit aantal ingevuld heeft, dan zet u er uw naam en adres hij en werpt het dan in de bekende winkelweek-brievenbus. Zoo kunt u 10 da gen achter elkander tellen en bestaat de mogelijkheid, dat U het juiste getal er bij zult hebben. Hij of zij, die 't juiste i tal beeft, krijgt de hoofdprijs, die er dan het dichtst bij is, de volgende prijs enz, EINDER-ATTRACTIE Voor de kanderen heeft de commissie een andere bezigheid bedacht. De bonnen, die u ontvangt, bestaan uit dubbeï gekleurde papiertjes. Inplaats dal ge deze bon ge bruikt voor liet invullen van het aantal pu naises. kunt u de gekleurde zijde van de bon gebruiken, om op een daarvoor gratis verkrijghaar formulier een mozaiek te plak ken. Door verknippen van deze kleuren zijn dan alierlei aardige figuren te verkrij gen. Men werpe deze in gesloten couvert eveneens in de winkelweek-brievenbus. Voor deze wedstrijd worden uitsluitend kinder prijzen beschikbaar gesteld, zooal® auto peds. vliegende Hollanders, vliegmachines, kinderspelen enz.. Die dus de mooiste fi guur maakt, krijgt ook de mooiste prijs. H. C. VAN GRIETHUIZEN f Te 's-Gravenhage is overleden de heer H. C. van Griethuizen, die in vroeger jaren een bekend organist in onze gemeente was. Ruim 46 jaar bespeelde de heer Van Griethuizen het orgel van de Ned. Herv. Kerk te Ouds hoorn. Ook was hij jaren directeur van de Chr. Zangvereeniging „Halleluja". De heer Van Griethuizen bereikte den leeftijd van 80 jaar. AANVARING Gistermiddag te 1 uur werd een schip uit Rotterdam, getrokken door een sleepboot, aangevaren door de motorboot „Dankbaar heid" uit Haarlemmermeer. Het schip Werd beschadigd en de schipper deed aangifte bij de politie. Oorzaak was ontijdig passeeren van de motorboot bij de Alphensche brug, die echter na de aanvaring doorvoer. AANRIJDING Nabij de Aarbrug Ti act Donderdagmiddag een aanrijding plaats tusschen de auto van Van R. en den motorrijder B. De' motor werd beschadigd en de schade zal nader ge- eeld irden. OVERPLAATSING De heer J. Letlier, arbeider-telegrafist hij de Ned. Spoorwegen te Aarlandervcen. is per 1 Januari a.s. overgeplaatst naar Nieu- werkerk. ZUID-AFRIKAANSCHE AVOND Op 15 Januari zal de Oranje Garde een Zuid-Afrikaanschc avond houden en zal, zooals reeds gemeld, als spreker optreden Z.Exc. Dr. II. D. van Broekhuyzen, gezant bij de Unie van Zuid-Arika. Muziek wordt vprzorgd door de N. C. R. V. Het bestuur van de Oranje Garde bericht ons. dat do belangsteling van dien aard is, dat thans reeds bespreking voor toegangsbewijzen is opengesteld en wel van heden af schriftelijk Bloemhofstraat 27. De mogelijkheid van een tweede avond acht men niet uitgesloten. FEDERATIE VAN ALPHENSCHE CHR. JEUGDVEREENIGINGEN Donderdag 2-S November zal de Federatie van Alph. Chr. Jeugdvereenigingen in de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat een groote propaganda-avond houden. Aanvang half acht. Sprekers zijn: Ds. J. Th. Meijer, pred.-dir. vau de Mart'ha-Stichting, over: „Ondergang'"; Ds. Chr. Eerhard, Ned. Herv predikant te Hillegom. over: „Doorgang": en Ds. Is. Voorsteegh, Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage, over: „Opgang". Het muziek-ensemble van de Martha- Stichting zal medewerking verleenen. Een keurig programma. RAADHUISSTRAAT Donderdag werd weder een gedeelte van de Raadhuisstraat geasfalteerd, waardoor deze straat juist in 'dit laatste gedeelte een belangrijke verbetering heeft ondergaan. GEREF. KERK De extra-collecte voor de diaconie der Geref. Kerk van Aarlanderveen heeft opge bracht f 128.78. HAZERSWOUDE REDE Ds. REMME Op uitnoodiging van de Chr. Jonge! ings- vereeniging „Eere zij God", trad in het lo kaail SaJvatori voor haar op, Ds. Remme van Amsterdam, met als onderwerp „Tweeërlei levenslijn". Spr. opende op gebruikelijke wij ze en bepaalde daarop de aanwezigen bij de lijn die door velen wordt gevolgd door zich achter de kloostermuren op te sluiten daardoor alle aanraking met de wereld «n a! wat in haar is te onvluchtcn. Weer an deren zoeken het in een vermening met de wereld met de verkeerde gedachte hierdoor zielen te kunnen winnen voor het Godsrijk. Dat dit niet de lijn kan f>xi mag zijn voor hen, die met ernst vragen naar hetgeen God van ons wil, werd door spreker helder aan getoond met voorbeelden uit de Heilige Schrift. Naar aanleiding van 2 Kronieken 25 79 gaf spr. een schoone uiteenzetting, waaruit duidelijk bleek welke weg wij hebben te be wandelen. zal het zijn tot eere van God de vrede onzer ziel. De heülooze gevolgen van een vermenging van kerk en wereld werden in een helder licht gesteld en met alle ernst gewezen op het Woord van God. dat ons zegt: „Wie een vriend der wereld wil zijn, wordt een vijand Gods gesteld". De bezielende rede. die in 't bijzonder ook tot de jongeren was gericht, werd met groote aandacht door de vele aanwezigen gevolgd. DE WERKLOOSHEID Bij het correspondentschap voor 'Arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschreven 139 personen, waarvan 61 steuntrekkend. In de werkverschaffing zijn een 14-tal personen tfe werk gesteld, HILLEGOM VERKIEZING NOTABELEN Bij de deze week gehouden verkiezing voor 3 notabelen der Ned. Herv. Kerk zijn gekozen de lieeren J. d.e Graal/, J. de Jong Jzn. en Jac. Vaas. SCHIETWEDSTRIJDEN VRIJW. BURGERWACHT Op Zaterdag 23 en 30 November a.s. zul len door de Vrijwillige Burgenvacht inter lokale schietwedstrijden gehouden worden in een der zalen van hotel „Flora" (W. J. van Dril). De opening heeft plaats Zaterdag 23 No vember a.s., des namiddags 3 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW Vroeger dan men het gewoon is, gaat de aanvoer verminderen en volgens de ver wachting zal de aanvoer in de komende wintermaanden aanmerkelijk kleiner zijn dan in de voorafgaande jaren. De beschot ten van de winterproductan zijn in het al gemeen tamelijk slecht, met name van Roo- de en Gele kool, Waschpeen, Rapen. Groe ne Kool, terwijl van kroten aanzienlijk min der is uitgezaaid of geplant: De prijzen wa ren de laatste dagen nog steeds goed. Dat geeft tenminste nog eenige opbrengst, want de kwantiteit kan het niet doen. Bloemkool gaat aanmerkelijk verminderen en de maat- is al vrij klein. Er is veel verschil ln de prijzen, voornamelijk door het verschil in kwaliteit en maat. Betaald werd per 100 van f3.40 tot f 8.30 voor z.g. eerste soort, tweede soort brengt van f 1.60 tot f2.50 op. Uien bleven na de kleine verhooging van vorige week. weer op clit peil, van f2.40 tot f 3.per 100 K.G. werd betaald. Waschpeen goed in de prijs. Goede kwaliteit kan ge makkelijk van f6.50 tot f8.10 per 100 K.g. opbrengen. Er is van dit product ook nog al wat afwijkend. Groene kooltjes hieven graag en brachten een redelijke prijs op. van f3.50 tot f5.90 per 100. Gele en Roode kool gingen vlug weg. Er is maar een en keling die eerste soort kan aanvoeren. Eer ste kwaliteit brengt, van f 13.40 tot f 15.60 per 100 op. Andijvie, het echte wlnterpro duet gaat in de mooie soort, de bekende gele kroppen, vlug weg tegen bevredigende prijzen, varieerend van f 1.40 tot f 1.70 per 100. Eenigszins afwijkende gaat voor f0.60 tot f 1.30 per 100 Krop. KATWIJK AAN ZEE SCHAKEN In de onderlinge competitie van de Schaak club „K.W.Z." te Katwijk aan Zee, werd de 5e Ronde gespeeld. De uitslagen zijn: Groep I: J. de JongTh. Admiraal 01 J. Huysman Sr.J. Hoogeveen afgebr. A. PetersA. N. Optendrees afgebr. W. SpierenburgE. H. van Gaaien 10 J. Huysman Jr.A. Haasnoot 10 roep II: Abr. HofkesA. Leenheer 10 A. BonefaasW. Houwaart 01 'an RijnA. C. Berkhey 01 W. VarkevisserJ. M. A. Waterreus uitgest. A. OuwehandJ. M. Gerretsen 10 A. VooysA. G. Haasbroek 01 Van de 4e Ronde werden de volgende par tijen nog gespeeld: "roep II: A. G. HaasbroekJ. M. Gerretsen 10 P. HuysmanH. J. Haasnoot 10 ZATERDAGMIDDAGVOETBAL KOUDEKERK GEREF. KERK Tot Ouderling in dc Geref. Kerk alhier is gekozen de heer Joh. A. Hortensius en tot diaken de heer C. Verbree. CHR. BESTURENBOND De Chr. Besturenbond .,Koudekerk-Ha- zerswoude" kwam deze week op dc zaal van Hotel de Bruin in vergadering bijeen. Na, afdoening van de gewone zaken, als behang deling ingekomen stukken van het C. N. Vj. en besprekingen, en naar aanleiding van de werkloozenzorg en steunregeling in de bei de gemeenten, hield de heer T. van Vegten een inleiding voor de Sociale Studieclub over het onderwerp: .Natuur, arbeid en ka pitaal, de drie productiefactoren". Aan de hand van de studieschets behandelde hij op bevattelijke en zakelijke wijze deze factoren in haar wezen en beteekenis van het economische leven. Een leerzame dis cussie volgde op deze actueele inleiding. De vergadering die onder leiding stond van den voorz. den heer G. P. de Jong, werd door den inleider met dankzegging gesloten REDE VAN DEN HEER C. SMEENK We herinneren nog even aan de open bare vergadering van hedenavond te 7 u., op de bovenzaal van Hotel dc Bruin, waar in het Tweede Kamerlid de heer Smeenk, zal spreken over: „De Crisispolitiek der Re geering. LEIDSGHENDAM L. WIEGEL RAADSLID Het hoofdstembureau van Stompwijk heeft in de vacature Bloemheuvel (s-d.) tot lid van den gemeenteraad gekozen verklaard de heei L. Wiegel, no. 2 van de ljjst der S.D.A.P. KNAAPJE AANGEREDEN Het 8-j'arig zoontje van den couranten bezorger H., wonende achter de Prot. kerk, is op den Westrvlietweg door een onbekend gebleven wielrijder aangereden- Met gebroken sleutelbeen is' de knaap per auto naar de ouderlyke woning vervoerd. BENOEMING BIJ HET LICHTBEDRIJF Tot jongmaatje bij het gemeentelijk Licht- bedrijf is door de Commissie van Beheer benoemd T. van Gelderen te Veur, leerling de Chr. Ambachtsschool in Den Haag. waren 135 sollicitanten, onder wie 6 uit de gemeenten Stompwijk en Veur. LEIMUIDEN OPENING WINKELWEEK De gezamenlijke neringdoenden hebben weer (nu de 3e) winkelweek georganiseerd. Zooals het vorige jaar, verscheen de winkel weekcourant welke in den geheelen omtrek verspreid werd. Burgemeester Bakhuizen schreef een op wekkend voorwoord. De deelnemers hebben weer alles gedaan om de etalages zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Gratis bonnen worden verstrekt voor hen die contant koopen, waarvoor heel aardige prijzen disponibel zijn. Deze zullen gedurende de winkelweek tentoonge steld worden in het perceel naast de firma C. Th. Beuk Zn. Als naar gewoonte kwam om 3 uur Sint Nicolaas welke afgehaald werd door de schooljeugd vanaf het station. Met vlaggen getooid ging de optocht met muziek voorop door het dorp allereerst naar het terrein van de openbare school, waar met behulp van de Zwarte Piet versnaperingen werden -Uitge deeld. Hierna ging het naar de Vrieseweg en weer terug naar de Garage van Maarse Kroon waar de optocht ontbonden werd. 's Avonds om 7 uur opende de Burgemeester met een opwekkende rede de winkelweek. Het Comité meende de opening 's avonds te moeten doen plaats vinden opdat meerderen in de gelegenheid gesteld zouden zijn om de opening bij te wonen. Om 3 uur 's middags werden de etalages waaraan door de deel nemers de beste la-achten gegeven waren, opengesteld. Van Donderdag 21 Nov. tot en met Donderdag 28 Nov. zal er in. elke eta lage een hoeveelheid lint hangen. Degene die het nauwkeurigst opgeeft het aantal meters, dat in de gezamenlijke etalages hangt of aanwezig is, komt in aanmerking voor prijs. Dan zal vervolgens vanaf 29 Nov. tot en met 5 Dec. er in elke etalage een fout zijn. Er zal iets aanwezig zijn, dat er niet in hoort. Deze fouten moeten opgezocht worden. Bij de bestuursleden der ^winkelweek zijn formuliertjes te verkrijgen a 2 ct. per stuk, waarop men mede kan deelen, de gezamen lijke lengte van het lint, en de fouten in de etalages. Inzendingen vóór 6 Dec. aan den heer C. Breeks. B. en W. hebben vergunning gegeven de winkels open te houden tot 10 uur, des Zaterdags tot 11 uur. Nog een tweetal avonden zal het muziek korps door het dorp trekken, teneinde wat vroolijkheid op straat te brengen. Voorts zullen er verschillende films ver toond worden in de zaal van de Wed. Snee- boer. Het batig saldo zal worden afgedragen aan de vereeniging voor „Noodzakelijke Zie- kenhuisverpleging" en het Plaatselijk Crisis comité. Wij wenschen den neringdoenden met deze winkelweek veel succes. NIEUWER AMSTEL MOTOR. EN RIJWIELWET OVERTREDEN Eenigen tijd geleden heeft de kantonrech ter te Leiden den makelaar J. J. Z. alhier terzake van overtreding der Motor- en Rij- wiehvet veroordeeld tot 8 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. De Haagschc Rechtbank heeft thans in hooger beroep, dit vonnis vernie tigd en Z. veroordeeld tot een geldboete van f 50.subs 50 dagen. NOORD WIJK RAADS-AGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Donderdag 28 November a.s., des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Mededeelingen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststelling notulen; 4. Verzoek Warmenibioven om vergoeding art, 13 L.O. wet; 5. Vaststelling nieuwe verordeningen op de heffing- en invordering van haven- en liggeld en k-aaigeld; 6. Hernieuwde vaststel ling beheersverordening bedrijven; 7. Sub sidie tuinliouw-w.intcrcursus R. K. Patro naatscommissie; Subsidie ontwikkeling en- of ontspanning werkloozen; 9. Wijziging steunregeling kleine kweekers; 10. Voorstel tot deelname Ri.»ilandsch Bcrgstellings fonds 11. Verhuring grond voor oprichting gebouw Noordw. Bestuurdersbond; 12. Voor slel inzake verlichting bakfietsen; 13. Vast stelling ambtenarenreglement en verorrlo uing regelende het overleg inzake perso neclsaangelegenhedieii; 14. Crediet reparatie Thomasbrug; 15. a. Adres Hazonoot inzake bebouwing van Hardenbroekweg; b. Adres L. Lang inzake bebouwing Pickéweg; c. Bouwregeling Jan Kroonsweg en ontheffing art. 27 B V.: 10 Verzoeken om verlaging van huur van landerijen; 17. Voorstel tot wijzi ging van straatnamen; 18. Verklaring art. 36, 4e lid, der woningwet; 19. Vaststelling gemeente- en bodrijfsrckenjjigcii 1934; 20. RADIO DISTRIBUTIE VRIJDAG 22 NOVEMBER Progrrami.-na 3: 805 Brussel VI; 9.20 Keulen; 11.20 Kalu:ndborg; 12.05 Partis Radio: 12.31 Keulen; 13.20 Brussel VI; 14.20 Kalundborg; 14.50 Parijs Rndl-o: 16.20 Keulen; 17.50 Partii Radio: 18.20 Munchen; 19.10 Beromuneter; t2.il Woenon ima 4: 8.05 Parb'-s Radio: 10.03 Deu' i.33 Londen Res: 12.10 Droltwich; 12.35 Londen Rog;; 17.35 Droitwleh; 18.29 Dl- ion; 18.50 Londen Re?: pl.m 20.20 Droitwlcb 21.20 Gram-mua GRD; 22.50 Londen Reg ZATERDAG 23 NOVEMBER Programma 3: 8.05 Brussel VI; 9.2-9 Keulen; 1.20 Kaluidborg; 12.20 Brussel VI; 14.20 Pt. tjs Radio; 15.20 Keulen; 17.20 Bruasol Fr; lg.y- Keulen: 19.10 Beromunster; 20.20 Kei" leulen; 2LM, torlUn; 23.2t| P. of diversen; 21.45 Weenen programma 4: 3.05 Parfls Radio; 9 DeuticliM -ndor; 10-35 Londen Reg: 15.50 Droltwich;' AGENDA Vrijdag 22 Nov. Gebouw Rehoboth, 8 uur, Jaarvergadering Kring Leiden van A.R Propagandaclubs. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot et met Zondag 24 November a.s. waargenomen door de apotheken: P du Croix, Rapenbuq no 9. telef. 807; E B de Metz, Korevaar straat 1. tclef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelj minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbegrootin gen 1936 21. Reclames rioolbelasting; 22 Reclames -hondenbelasting; 23. Mededeelinj inzake regeling voor het verleenen van to? slag op de premie van ziekenfondsen; 21' Goedkeuring begrooting schoolartsendiensl1 25. Crediet voor reconstructie en rioleerinj gedeelte Hoogeweg. 26. Aankoop grond Gj van Rliijn. 27. Aankoop grond P. Plug. VOOR AANRIJDING F 75.— BOETE GEEISCHT Het O.M. van de Haagsche Rechtbam waargenomen door jhr mr Van Asch vat Wijck, eischte na getuigenverhoor in di zaak tegen den ambtenaar der Rijkspofl!-; spaarbank M. J. M. te Amsterdam, die o; 24 Augustus j.l. op den Heerenweg alhier! met een door hem bestuurde auto, der melkhandelaar Meijers heeft aangereden tengevolge waarvan deze lichamelijk letsel heeft bekomen, een geldboete yan f 75.-1 sub. 75 dagen. Uitspraak 5 December a.& De N.V. Stoomtimmerfabriek „Northgo was in beroep gekomen bij de Kroon teger een aantal voorwaarden, die Burgemeeshi en Wethouders hadden opgelegd bij een inj ,V gevolge de Hinderwet verleende vergunnin{ -3 voor een beduidende uitbreiding van de msj chinale installatie van de fabriek. De Kvool' heeft het beroep niet ontvankelijk verklaar^/ omdat het beroep te Iaat was ingediend, 1 STEUNREGELING KLEINE KWEEKERS Burgemeestér en Wethouders ziin voorn«!< mens aan den raad voor te stellen een bs' langrijke wijziging in te voeren in de steul regeling voor de kleine kweekers. Tot hede; werd aan deze groep ingezetenen gelden tei leen verstrekt tegen borgstelling, terwij thans in navolging van andere gemeente;- slechts z.g. kraamcredieten zullen, wordcj beschikbaar gesteld. '!h ONTSPANNING VAN WERKLOOZEN v Door Burgemeester en Wethouders worÜ j aan den raad voorgesteld een bedrsg vai y f 100 beschikbaar te stellen voor ieder dd j drie groote arbeidsorganisaties in onze gf j meerite ten behoeve yan de ontspanning vai d de werkloozen. NOORDWIJKERHOUT] CHAUFFEUR VEROORDEELD De chauffeur S. V. alhier heeft op 8 Mt j.l. met een door hem bestuurde auto ge-e den op den Heerenweg cn is daarbij in bol sing gekomen met een autobus en daara met een andere auto. Zekere J. W. M. werd daarbij gewond. D« wege had S. V. zich gisteren voor de Haag sche Rechtbank te verantwoorden. Dc Rechtbank veroordeelde V. tot dr; maanden hechtenis. OEGSTGEEST TENTOONSTELLING OP ENDEGEEST Met de arbeidstherapie wordt, dank zij goede leiding op de gestichten Endegee e.a. heel wat bereikt. Wie de vorige ten toonstellingen bezocht, weet hiervan spreken. Thans is het weer zoover, dat an dermaal door den geneesheer-directeur eoi uitnoodiging wordt gericht tot onze lezer een kijkje te komen nemen. En brengt u' h ZENDINGSAVOND Gister werd in de Geref. Kerk een Zenj dingsavond gehouden, waarbij als spreker^, optrad Ds. J. Overduin, van Kampen, mel'a- het onderwerp: „Waar is het licht deic! wereld?" De voorzitter van de Zendingscommissiei'y de heer Verschoor, opende de vergadering}p- laat zingen Psalm 138 :4 en gaat voor itt VJ gebed. Nadat hij Matth. 513—20 heeft ge-j lezen, spreekt hij een kort woord van weljc kom tot de aanwezigen, die ondanks hel(p ongunstige weder, zoo tAU'ijk opgckomdje zijn: hij ziet hierin een openbaring van- liefde voor de Zending. Hij bepaalt ons bij!s< het doel van den avond, dat ditmaal nietL zoozeer ligt in het verzamelen van geldiVi maar meer het kweeken van liefde vpoij de Zending. Vervolgens spreekt hij een bijjgi zonder woord van welkom tot Ds. Over-ij, duin, die daarop het woord neemt, om zijnoi Zendingsrede uit te spreken. ie Als eerste vereischte voor de Kerk steltjp, Spr., dat ze haar tijd kent en de nood'M weet van vandaag. Voor iedere nood heedjci Jezus Christus zijn troost. Ook vandaagiy- zijn er menschen, die strijden op verlaten'ii fronten. De Kerk moet zorgen, dat ze nietje achteraan komt: de tijd hongert en dorst v; naar de daad. Daarom is juist in deze tijdL zoo noodig, de prediking van de veriossing-iii, want Christus alleen weet de nood vpn iederen tijd: we hebben allen hier in het!V Westen een taak tegenover het Oosten, la De Kerk moet zijn het klankbord, waar-bi tegen de stem van Christus terugkaatst in|èi de wereld. Er is in de heidenwereld cenf zockeu naar het licht. Het is onze taak dit

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6