llteuun» £riitsrljf £<nmutf Een onbetrouwbare gids. Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken DE PLANNEN VAN MINISTER SLINGENBERG abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij weketijksche zending4.50 Bij dagetijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbare Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 N°. 5630 VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935 15e Jaargang 9öbertmtieprij?tn: Van 1 tot 5 regels T.I71/» Elke regel meer 0.22'/i Ingezonden Mededeel ingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau V wordt berekend 0.10 ONBEVREDIGENDE SITUATIE Van alle zijden heeft men hulde gebracht aan de verdiensten van den grooten rechts- cn staatsrechtsgeleerde Mr. L'oder, die op hooge leeftijd ons land en de wereld ont viel. Het was een tragisch sterven, want wij lazen ergens, dat de grijsaard zich zoo zaam gevoelde in een wereld, welke veel op een kerkhof lijkt, waar het recht struikelt op de straten, en daarom verlangde hij naar de dood. Deze kwam cn volgens de laatste wilsbe schikking van den overledene, voerde men het stoffelijk overschot naar de lijkoven op Wester veld om verbrand te worden. Bij déze verassching was de Regeering niet vertegenwoordigd en ook de eerst aan gewezen leden van de Hooge Raad veront schuldigden zich. Waarom? Twintig jaar geleden heeft de Hooge Raad lijkverbranding in strijd met de wet ver kaard; en het is duidelijk, dat de Regee- ring of leden van de Hooge Raad (althans ambtshalve) dan niet bij een verassching tegenwoordig kunnei zijn. Maar we zagen nog pas, dat alles wat in strijd is met de wet, daarom nog niet straf baar is. Zoo gaat het hiermee ook. De straf wet kent geen sancties tegen crematie. Men begrijpt, dat we daardoor in een eigenaardige situatie zijn gekomen. Er ge beurt iets, dat volgens ons hoogste rechts college in strijd met de wet is verklaard; de overheid hoe gaarne zij overigens ,van haar belangstelling blijk zou willen ge- .ven blijft op een afstand; maar zij laat toch na lijkverbranding te verbieden en overtreding der wet met straf te bedreigen Het is wel een zeer moeilijk geval. Een crematie-verbod zou thans moeilijk te handhaven zijn; het steunt wellicht nog wel op de overtuiging van het grootste deel der bevolking, dat de christelijke be grafenis in eere wil houden; maar steeds meer stemmen ook van persoon lijke tegenstanders gaan er op om op dit jiunt vrijheid te verleongn. Waarom, zoo vragen ook sommigen in onze kringen, wenschen we wel geestelijke Vrijheid, waardoor gevaarlijke propaganda mogelijk wordt en zouden we dwang wil len toepassen als het een dood lichaam be treft? De kwestie wordt met de dag moeilijker; maar te eeniger tijd zal de overheid toch moeten kiezen tusschen vrijheid en verboo. De tegenwoordige toestand is hoogst onbe vredigend-en voedt juist de propaganda voor lijkverbranding. SLINKENDE ONTWAPENINGS- TROEPEN Verwacht mocht worden, dat de sociaal idemocraten straks hun stem aan de begroo ting van defensie zouden geven. Immers, hun pers heeft het eerst en het krachtigst .voor militaire sancties tegen Italië gepleit. Vermoedelijk echter zal er wel een uit vlucht gevonden worden om tegen te stem men. De massa zou er te veel van schrik ken. Langzaam aan, dan breekt het lijntje niet. Van de vrijzinnig-democraten staat het nu echter wel vast, dat zij hun vroegere hou ding zullen prijsgeven. De jongeren anjer hen spraken zich nadrukkelijk uit en eisch- tcn schrapping van de zinsnede betreffende nationale ontwapening uit de beginselver klaring. Minister Oud en Mr. Joekes hebben vrij duidelijk gezegd, dat onder de tegenwoordige omstandigheden eenzijdige ontwapening roe keloosheid zou beteekenen. Zij komen daar mee op de lijn, welke Prof. Josephus Jitta reeds vroeger insloeg en die aanvankelijk een eenzame post bezette. 't Ware, politiek gesproken, toch ook eigen lijk al te mal. De Minister van Financiën benaars tig t zich in volle, eensgezindheid met zijn ambt- genooten om gelden te vinden voor de ver dediging des lands en de handhaving on zer neutraliteit en zijn politieke vrienden in de Kamer zouden hun plicht doen door deze gelden te weigeren. Inconsekwcnter politiek ware moeilijk denkbaar. De vrijzinnig-democraten zullen dus on getwijfeld wel over stag gaan en we zullen derhalve het schouwspel beleven, dat Mi nister Co lijn deze zijn begrooting zonder veel verzet en met groote meerderheid goed gekeurd krijgt 't Kan verkeeren, zei eens iemand en hij kreeg telkens gelijk. Conflict Italië-Abessinië Het Witboek verschenen Deze week werd door Minister De Gracff aangekondigd, dat een Witboek zou ver schijnen omtrent de behandeling van het geschil tusschen Italië en Abessinië. Reeds gisteravond is 't verschenen en aan de Staten'Generaal overgelegd. Het witboek heeft ten doel de volksvertegenwoordiging een overzicht te geven van het verloop van de procedure, welke tenslotte geleid heeft tot de toepassing van financieele en econo mische sancties, alsmede van de Nederland- gchc gedragslijn- in-het geschilaangenomen. NEDERLAND EN DE SANCTIES HET CREDIETVERBOD TREEDT HEDEN IN WERKING De in- en uitvoerverboden as. Maandag Welke goederen er onder vallen Gisteravond zijn algemeene maat regelen van bestuur afgekondigd tot verdere toepassing van de Uit- voerverbodenwet 1935 en de toe passing van de daarbij aansluiten de Sanctiewet 1935. Hieraan wordt het volgende ontleend De uitvoer is verboden uit het Koninkrijk naar Italië en zijn be zittingen van: a. paarden, muilezels, kameelen en alle andere transportdieren b. rubber; c. bauxiet, aluminium, aluml- nium-oxyde, ijzererts en ijzer- schroot; chroom, mangaan, nikkel, titanum, wolfraam, vanadium, hun ertsen en ijzeralliages (evenals ijzermolybdeen, ijzer-silicomangaan- aiuminium, ijzer-silicium, ijzer-sili- comangaan)tin en tinertsen. De lijst c omvat alle ruwe vor men van de hier vermelde minera len en metalen en hun ertsen, af val en alliages. Onder dit verbod is niet begre pen doorvoer met of zonder over lading anders dan na opslag in entrepots. Voorts vallen onder de verbodsbepaling geen goederen waarvan blijkt, dat zij öp den da tum van inwerkingtreding van dit besluit (welke is bepaald op 18 November a.s.) reeds ten uitvoer waren ingeladen. Verboden zijn voorts alle reclitsfreeksche of middellijke leeningen aan de Italiaan- sche Regeering en alle inschrijvingen op leeningen, in Italië of elders door de Itali aansche Regeering uitgegeven; alle bank of andere credieten, welke voor de Italiaan- sche Regeering bestemd zijn, evenals de verdere uitvoering van bestaande overeen komsten, die betrekking hebben op leeuin- gen bestemd voor de Italiaansclie Regee ring, alle leeningen voor openbare lichamen of voor natuurlijke personen of rechtsperso nen, gevestigd op Italiaansch grondgebied, evenais alle inschrijvingen op zoodanige leeningen, in Italië of elders uitgegeven; alle bank- of andere credieten voor open bare lichamen of voor natuurlijke personen of rechtspersonen,-gevestigd op Italiaansch grondgebied, evenals de verdere uitvoering van desbetreffende bestaande overeenkom sten; alle uitgiften van aandeelen of eenige andere uitgifte ten gunste van openbare lichamen of van natuurlijke personen of rechtspersonen, gevestigd op It. grondge bied, evenals alle desbetreffende inschrij vingen. Hieronder vallen niet credieten, binnen de grenzen van het normale scheepvaart verkeer verleend ter zake van havenonkos- ten ten behoeve van schepen onder Itali- aansche vlag, welke vóór het inwerking treden van dit besluit uit een Italiaanscho haven zijn uitgevaren. Dit besluit treedt in Nederland, in Ned.-Indië, in Suriname en in Curasao in werking op den dag volgen de op dien zijner bekendmaking in het be trokken gebiedsdeel. Ook de invoerverboden De invoer in het Koninkrijk van allo goederen (andere dan goud of zilver in baren en muntstukken) van oorsprong of herkomst uit Italië of zijn bezittin gen is verboden. De producten cn goe deren, die in Italië of zijn bezittingen zijn verbouwd of voortgebracht en in een ander land een bewerking hebben ondergaan, en de goederen, die ten deele in Italië of zijn bezittingen zijn vervaar digd en ten deele in een ander land, zullen worden beschouwd als onder deze verbodsbepaling te vallen, tenzij een verhouding van 25 pet. of meer van de waarde van de goederen op het oogenblik, waarop zij de laatste plaats van verzending hebben verlaten, is toe te schrijven aan bewerkingen, welke hebben plaats gehad sinds de goederen definitief Italië of zijn bezittingen heb ben verlaten. Hieronder vallen niet: de goederen, waar van blijkt, dat zij vóór den datum van in werkingtreding van dit besluit (IS Nov.) op het grondgebied van Italië of van zijn be zittingen ten uitvoer zijn ingeladen in het vervoermiddel waarmede zij bedoeld grond gebied hebben verlaten; voorts niet de per soonlijke bagage van reizigers, komende uit Italië of zijn bezittingen; boeken, dagbla den en periodieke uitgaven, kaarten en car- tographische werken, gedrukte of gegra veerde muziek. MEMORIE VAN ANTWOORD OVER SOCIALE ZAKEN Nieuwe bedrijfsraderii o.m, voor kappers Arbeidsduur der chauffeurs zal spoedig wettelijk worden geregeld Wet op huisarbeid treedt spoedig in werking In de Memorie van Antwoord betref fende de begrooting van Sociale Zaken deelt Minister Slingenberg mede, dat het niet op zijn weg ligt mededeeling te doen van de motieven die zijn ambts voorganger er toe geleid hebben, het aanbod van den kabinetsformateur 1935 om als minister van Onderwijs op te treden, te aanvaarden. Bedrijfsradenwet De oprichting van een bédrijfsraad in het kappersbedrijf zal .vermoedelijk weldra kunnen volgen. Omtrent de wenschelijkheid van het in stellen van oen bédrijfsraad in het bloern- bollenbedrijf, het landbouwbedrijf in Wes telijk Noord-Brabant en het landbouwbe drijf in Zeeuwsch-Vlaanderen worden ad viezen ingewacht. Hierna zullen vermoede lijk voor een onderzoek in aanmerking ko men het mijnbedrijf, het tuinbouwbedrijf in Zuid-Holland en het tuinbouwbedrijf in Noord-Holland. De tijdsomstandigheden in aanmer king genomen, schijnt het aanvankelijk resultaat van de werking der Bedrijfs radenwet niet onbevredigend. Geen 40-urige arbeidsweek Evenals zijn ambtsvoorganger moet ook .deze minister bezwaar maken tegen een wettelijke invoering van de 40-urige werk week. Wel is hij bereid om voort te gaan op den reeds ingeslagen weg, n.l. te trach ten door een vrijwillige samenwerking van werkgevers en werknemers tot vérkorting van den arbeidstijd en aldus tot vergroo ting van het aantal te werk te stellen ar beiders te geraken. Evenwel hebben de in deze richting gedane pogingen geleerd, dat men van de te bereiken resultaten niet te groote verwachtingen moet koesteren. De minister is het geheel eens met die leden, die een spoedige regeling van den arbeidsduur van de chauffeurs noodig achten. De indiening van het betreffende wetsontwerp kan thans bin nen zeer korten tijd worden tegemoet Invoering van de arbeidswet voor het vol wassen kantoorpersoneel stuit voorshands op bezwaren, mede omdat bij de huidige bezetting der Arbeidsinspectie van een doeltreffende controle geen sprake zou kun nen zijn. De minister is bereid om na te gaan of ■ellicht ten aanzien van den arbeid van jeugdige personen in het hotel-, café- en restaurantbedrijf een regeling kan worden getroffen. Voorts maakt bij hem de vraag, of de ar beid in den landbouw van nog leerplich tige kinderen moet worden tegengegaan, een punt van ernstige overweging uit. Omtrent het ontwerp van een alg. maat regel van bestuur ter uitvoering van de Huisarbeidswet 1933 heeft de I-Iooge Raad van Arbeid advies uitgebracht. De minister vertrouwt, dat genoemde wet binnen korten tijd in werking zal kunnen treden. Pensioenfondsen De minister heeft een ambtelijke commis sie ingesteld, aan welke is opgedragen van voorlichting te dienen omtrent de vraag, welke maatregelen genomen kunnen wor den, teneinde in de toekomst gebeurtenis sen, als zich thans hebben voorgedaan t.a.v. de pensioenen bij den Kon. Holl. Lloyd, te voorkomen. Stuwadoorswet De minister acht het met het oog op den zeer ongunstigen toestand, waarin het ha venbedrijf verkeert, niet gewenscht de ge wijzigde stuwadoorswet in werking te doen treden. Tandheelkunde Tegen uitoefening der tandheelkunde door daartoe niet bevoegde tandtechnici wordt reeds opgetreden. Ziekenfondsen De minister acht een wettelijke rege ling voor de ziekenfondsen gewenscht. Het aanhangige wetsontwerp en een wijziging daarvan is bij zijn departe ment in behandeling. Volkshuisvesting (Woningwet) Het oordeel van verscheiden leden, dat het bereikte resultaat onvoldoende is en dat de regeeringspolitiek op dit terrein als mis lukt moet worden beschouwd, acht de mi nister niet juist. De huren der woningwet woningen zijn over het algemeen goed ver laagd; op het platteland komen huren be neden j 3, zelfs van 2 voor; daar worden. De verdere verlaging van huren van woningwetwoningen in de groote ste den blijft aan de orde en zal zooveel mogelijk worden bevorderd. De bouw van goedkoope volkswonin gen heeft de volle aandacht van de re geering; er zijn reeds plannen, waar voor Rijksvoorschot is toegezegd, in uit voering; andere plannen zijn nog in onderzoek. Deze wordt voortgezet, n.l. in den zin van krotvervanging, maar in verband met den financieelen nood van Rijk en gemeenten, wordt zij thans beperkt. Arbeid van vreemdelingen Geconstateerd wordt, dat het aantal vreemdelingen, werkzaam in de onder de wet tot regeling van het verrichten van ar beid door vreemdelingen gebrachte beroe pen, thans regelmatig afneemt. Maatregelen tot regeling van het ves tigen van ondernemingen door vreem delingen zijn bij het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in vergevorderd stadium van voorberei ding. Aan de vraag van eenige leden -om in overleg te treden met zijn ambtgenoQt van Landbouw, teneinde te bevórderén, dat jeugdige intellectueelen arbeid vinden bij het instellen van een onderzoek naar de hoedanigheden van den Nederlandschen cultuurgrond, wil de minister gaarne vol- Do minister overweegt in hoeverre het wenscliclijk is een inventarisatie tot stand te brengen van die objecten, welke in de toekomst wellicht als werkverschaffings objecten kunnen dienen. Vernietiging van tuinbouwproducten Ondanks de getroffen regeling, volgens welke onverkocht gebleven groenten gedis tribueerd kunnen worden, komt het soms nog voor, dat van enkele tuinbouwproduc ten een gedeelte moet worden vernietigd. Om deze reden kan echter geen ruimere beschikbaarstelling plaats vinden, omdat dit er toe zou kunnen leiden, dat in belang rijke periodes producten zouden moeten worden bijgekocht om van een regelmatige functionneering der distributie verzekerd te Kolonisatie in Suriname Geen instemming van de Regeering Dezer dagen maakten we mei ding-van een circulaire, welke door de heeren van Mar selis Hartsinck en N. J. van Straaten was erzonoen aan de colleges van B. en W in Nederland betreffende aanvrage om steun voor de kolonisatieplannen van de Stichtina w Holland in Suriname. Deze circulaire gaf het Tweede Kamerlid Rutgers aanlei ding enkele vragen te stellen aan den Mi nister van Koloniën omtrent zijn oordeel in deze aangelegenheid. Minister Colijn heeft thans geant woord, dat hij op geen enkele wijze van instemming met het kolonisatie plan heeft doen blijken en de boven genoemde heeren zelfs nog nimmer gesproken heeft. Hij heeft clan ook, zoodra hem een exem plaar van de bewuste circulaire in handen was gekomen, aanleiding gevonden, zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken te verzoeken de aandacht van de gemeentebe sturen op de misleidende mededeelingen daarin te willen doen vestigen. Aan de bedoelde heeren is van de zijde van Minister Colijn reeds meermalen te ken nen gegeven, dat de regèering zich niet met hun kolonisatieplan kan inlaten en dat daaraan geen verder gevolg behoort te wor den gegeven, voor en' aleer een ter plaatse ingesteld grondig onderzoek mocht hebben aangetoond, dat de uitvoerbaarheid van het plan ter aanzien waarvan de Minister erigens bijzonder sceptisch gestemd is niet uitgesloten moet worden geacht. BELGlë SCHORST INVOERRECHTEN OP VLEESOHWAREN De Belgische regeering heeft om dringende onomische reden besloten 'tot en met 31 Dec. s. te schorsen de invoerrechten op: geslach te varkens en paarden bevroren, versch en af gekoeld, braadworsten, worsten, cervelaat- worst, beulingen e.d., met uitzondering lever, en voorts allerhande vleeschsoorten •leeschconserven, gekookt, gerookt, gezouten D. Goldschmeding t Te Heemstede is overleden de heer D. Goldschmeding, pres.-commissaris van de N.V. Piano- en Orgelhandel Goldsmeding te Amsterdam. Vroeger was de overledene eesvader van het Geref. Weeshuis aldaar. Hij was stichter van de Geref. Kerk te Heemstede, waarvan hij ouderling was. Ook was hij penningmeester van de provinciale conferentie van Geref. ouderlingen in Noord- Holland. De teraardebestelling is bepaald op Zater dag 12 uur op de alg. begraafplaats te Heemstede. Overbrugging Rotterdamsche Schie De Rijkswaterstaat heeft aan Chris- tiani en Nielsen's Gewapend Beton Mij. N, V. te 's-Gravenhage gegund het ma ken op een bestaande paalfundeering van een overbrugging van de Rotter damsche Schie, met toeleidende viaduc ten en opritten, in den Rijksweg no. 13, 's-GravenhageRotterdam, onder de ge meente Overschie, met bijkomende werken, voor een bedrag van f 1.246.760. NAAR ÉÉN PROT. CHR. FRON1 M'Ui schrijft ons uit Den Haag: Woensdag vergaderde ten huize van den heer A. Taanman, Ellecomstr. 59, het Haagsche Comité ter Bevordering van de Eenheid tusschen de Politieke Prot Chr. Partijen ter bespreking van de te voeren actie. Uit alle deelen der stad waren betuigingen van instem ming binnengekomen, waaruit bleek, dat bij een doelmatige taakverdeeling de mogelijkheid aanwezig is, reeds spoedig tot een krachtige plaatselijke organisatie te komen. Rekening hou dende met het karakter van de actie werd na ampele bespreking besloten, dat toetreding tot deze beweging geen financieele offers in den vorm van contributie met zich brengt, zoodat voorkomen wordt, dat iemand zich af zijdig moet houden uit financieele overwegingen. Nederlandsche Melkbond Te Eindhoven had de oprichting plaats van een vereeniging van Melkveehouders- Melkverkoopers, genaamd Nederlandsche Melkbond. De omvangrijke en zeer drukkende crisis- tnaatregehn deden hoe langer hoe meer de behoefte aan dergelijke verooniging gevoelen en het was dan ook geen wonder, dat op genoemde vergadering talrijke afgevaardig den uit geheel Noord-Brabant aanwezig wa ren om mede te werken aan de stichting van bovengenoemden bond. De ua ernstige voorbereiding ontworpen concent-statuten en -huishoudelijk regle ment, werden na eenige onbeteekenendo wijzigingen definitief vastgesteld, waarop de kerkelijke en koninklijke goedkeuring zal worden aan ovraagd. De -.eernc'v" stelt zich ten doel de be hartiging der belangm van de melkveehou ders in Nederland, die betrokkc- zijn bij den verkoop an consumptiemelk en alles wat' in den ruimsten zin des woords daartoe kan worden gerekend, terwijl zij tracht dit doel te bereiken o.a. door het bevorderen van maatregelen in het belang van den melk handel het voeren van besprekingen met of het zenden van adressen aan de Overheid volksvertegenwoordiging of andere vertegen woordigende lichamen of personen en het uitgeven van een eigen orgaan. Secretaris G. v. d. Linden, Vlakhovenscheweg 3, Eind- Botsing op de Leidsche Straatweg Chauffeur gaf geen duidelijk teeken Men meldt ons uit Den Haag: Op' den Leidschestraatweg bjj dc Zijde laan had een botsing plaats tusschen twee personenauto's, respectievelijk bestuurd door den 41-jarigen D. H. van de Juliana van Stolberglaan en den 25-j.arigen P. A. L. uit Amsterdam. H. gaf geen duidelijk teeken van richtingverandering. De 25-jarige in zittende van de tweede auto, mej. F\ H., bekwam een schaafwond aan het gelaat. Zij werd aan het ziekenhuis Zuidwal verbon den en ging daarna op eigen gelegenheid huiswaarts. Beide auto's werden zwaar be schadigd. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Bil. i Alqemeene maatregelen van bestuur ïii verband met de sancties. BIz. 2 - Rond Makallé moeten hevige guerilla-ge- vechten woeden, die veel slachtoffers vergen. De Abessiniërs melden, dat zij Italiaanschc trans-porten daarbij hebben buitgemaakt. Volgens Addis Abeba zouden in het bezette gebied opstanden zijn uitgebroken, veroor zaakt door het wangedrag van Italiaanschc soldaten. In het zuiden wordt thans het gebied vaft Gabre Dan e, ten noorden van Gorahei, van Abessijnsche troepen gezuiverd. In Cairo hebben wederom botsingen mei de politie plaats gehad, waarbij enkele per sonen werden gedood en vele werden ver- Bij de Britsche verkiezingen heeft de ar beiderspartij op de eerste 200 uitslagen 36 zetels gewonnen; in deze verhouding zullen de conservatieven omstreeks 125 zetels ver- Blz 3 Uitgifte van schatkistpapier tot een be drag van 15 millioen. Mededeeling van den minister van Sociale Zaken inzake het aantal machines in de sigarenindustrie; een wetsontwerp tot be perking heeft het departement van handel en nijverheid verlaten Blz. 9 De Tweede Kamer heeft de motie-Ter Laan inzake de salarissen verworpen. Aan genomen werd het voorstel tot heffing vait opcenten op enkele belastingen. Blz. 10 Op Nieuw Guinea zijn negen Papoea's doof. leden van de Mendobostam vermoord* Wanneer een dichter buikpijn heeft figuurlijk of In letterlüken zin dan klinkt zijn zang vol droefenis FISK-banden, juicht zijn lied: nu zal ik nooit meer stranden. Naar werkverruiming Arbeidsduurverkorting bij P.T.T.? Woensdag 13 November hebben de voor zitters van de samenwerkende postale or ganisaties besprekingen gevoerd met meer dere Kamerfracties, waarin zij de aandacht vestigden op de zeer slechte diensten bij de post en waarbij zij steun verzochten voor het denkbeeld om door een arbeidsduur verkorting bü P.T.T. tot 48 uur per week tot een belangrijke werkverruiming te ge raken. ONDERSCHEIDINGEN laille in brons Konsekwent zijn geeft bevrediging, zoo schreven we gister. Maar het is ook plicht. Plicht is, goed beschouwd, niet iets hards, dat ons vast grijpt met ijzeren vuist en brengt waar we niet willen zijn, neen, onze plichten, goe'd bezien, stuwen ons leven in de goede richting. En nu de krant. Door de zonde dwaalt de mensch steeds verder van de goede weg. Maar als hij, onverdiend, op die goede weg wordt teruggebracht, moet hij dan niet dankbaar in alles die rechte weg blijven volgen? Is het dan niet zijn plicht om daarin konsekwent te zijn Gaat het dan wel aan, dat gij dagelijks een betaalde gids in Uw woning noodigt, die U zelf en vooral ook Uw kinderen naar allerlei heenwijst, dat van de rechte weg afvoert? En dat doet toch het christelijk gezin, dat geld uitgeeft voor een abonnement op een „neutrale", in wezen wereldsche krant. Voelt ge nu, hoe scheef dat is Ja. hoe ongeoorloofd Het is temeer erg, omdat er een christelijke dagbladpers bestaat, die U bij het houden van de goede weg door het leven een steun wil zijn. Kom. wees konsekwent. haal die krant in Uw huis. door het inteeken- biljet elders in dit nummer, ons ingevuld toe te zenden. AFDEELING PROPAGANDA. Voor ieder, die een nienwe abonné aanbrengt, ligt een mooie ZILVEREN THEELEPEL klaar. Wie de meeste abonné's werft, heeft kans op een van de tien groote prijzen, die zoo nu en dan in ons blad worden gepubliceerd, waarvan de le prijs is een VOLLEDIG AMEUBLEMENT of een PRACHTIG HUISORGEL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1