-HET YELLOWSTONE PARK WECOTEX BE REGCYIAS MAANDAG 11 NOVEMBER 193*5 TWEEDE BLAD PAG. 5 Te Delft werden de finales gehouden van de onderlinge studentenroeiwedstrijden. De finish van de vieren met stuurman. De senaat volgt den wedstrijd in rijtuigen aan de overzijde Evenals dit voor het landleger reeds heeft plaats gevonden, is thans ook voor de Duitsche oorlogschepen de invoering van de vlag met het hakenkruis doorgevoerd. Het hijschen der vlag op de U-booten te Kiel. Kingsford Smith met zijn vrouw. Zoo men weet, wordt de beroemde vlieger sedert eenige dagen vermist. De bekende labour-afgevaardigde Lansbury neemt af scheid van zijn dochterHij gaat op 't verkiezingspad REISINDRUKKEN VAN Dr. J. F. REITSMA Nog eenige merkwaardige natuurverschijnselen x-). Als men slechts een drietal dagen ter be schikking heeft om dit uitgestrekt natuur monument te bezien, is het niet mogelijk de merkwaardige natuurverschijnselen te be- studeeren Ik heb me dus moeten tevreden stellen met het bewonderen van het park als een toerist, al vlei ik me met de hoop, dat ik toch iets meer gezien heb dan een doorsnee-toerist. Honderden Americanen be zoeken eiken dag het Yellowstone park met hun eigen auto, maar ze doen het vaak in een Americaansch tempo. Zoo spraken we aan tafel een paar dames uit Texas, moeder en dochter, die met een vaart van 800 K.M per dag naar het. park reden, daar Zaterdag avond aankwamen om op Zondagavond met dezelfde snelheid te vertrekken. De bezoe kers kwamen uit alle staten van America en I Vooral tegen den tijd, dat het dansen begon, was er heel wat volk. Ik kan niet anders zeggen dan dat we het er erg gezellig hadden. De Americanen zijn niet erg stijf en ze maakten graag een praat je met de Hollanders, 't Kwam me niet van onpas, want ik kon nog wel eenige training In het Americaansch gebruiken. Je zou echter met de geheimen van onze koninklijke familie op de hoogte moeten zijn en ingewijd in de finesses der Europeesche diplomatie om de nieuwsgierigheid der Americanen eenigszins te bevredigen. Over de economische toestand van ons land, het handhaven van den gou den standaard, het ministerie Colijn, het aanleggen van den afsluitdijk, over onze tulpen, watermolens en klompen (woodenshoes) kon ik meer bevredi gende inlichtingen geven. Ze vonden het een probleem, hoe het mo gelijk was, dat in zoo'n klein land zooveel millioen menschen een bestaan vonden en waren kinderlijk blij, toen ze hoorden, dat i wij met zooveel genoegen in America reisden. Eén ding konden we nog niet voldoende Waardeeren, dat waren de maaltijden. Ik wilde wel, dat de lezers ons eens hadden kunnen zien zitten aan zoo'n maal in het park. Er was geen menu, waaruit je de ge rechten kon kiezen, zoodat je maar moest afwachten, wat er kwam. Het begin was al tijd goed: grapefruit, gestoofde pruimen, sap van sinaasappelen of iets dergelijks en daar ha een bord soep. Maar dan begon het feest met de „entrees": in een minimum van tijci was je bord volgeladen met de meest uiteen- loopende gerechten naast elkaar, vleesch, I visch, kip, diverse groenten met allerlei sausjes. Daarbij kwamen op aparte schaal tjes de in America onmisbare salades, aard appelen in de schil gebakken en gekookte IX stond in ons nummer van 6 Nov. De groote watervallen vanaf Red Rock. maiskolven. Brood en craccers met boter waren er in overvloed, de onmisbare vruch tentaart (pie of icecream ontbrak niet en de koffie werd al voor 't begin van het eten rondgediend. 't Duurde een paar dagen, voor we ons eenigszins aangepast hadden. Daarbij kwam nog, dat de vriendelijke diensters en ook je medegasten bang waren, dat we niet genoeg zouden eten, maar hoewel ik me steeds in een gezonde eetlust verheug, wensch ik geen hoeveelheden te nuttigen als een doorsnee- Americaan. Was ik medicus, dan werd ik maagspecialist in dit land om mijn patiën ten een dieet voor te schrijven. Maar het word tijd,- dat ik liet reisverhaal voortzet. Onze uren bij Old Faithful waren gauw geteld. Er was geen tijd om te zwem men, te visschen of tochten te paard te ma ken onder leiding van studenten, die als echte cowboys uitgedost waren. Zelfs de voe dering der beren konden we niet bijwonen, tenminste niet de officieele. Op elke pleister plaats stapt n.l. een exemplaar rond, dat door de toeristen gevoerd wordt. Soms gaan ze bij de auto opstaan om te bedelen. Ze zijn in staat om den toegang te forceeren, als ze eten in een wagen ruiken. Groote voorzich tigheid wordt steeds aanbevolen, omdat het toch roofdieren in de vrije natuur zijn. We vonden het dan ook niet zoo gezellig, toen we samen op de wandeling een paar tegen kwamen. Zaterdag om 1 uur verlieten we Old Faith ful om een autotoer van 5 uur te maken door een prachtig stuk van het park naar Grand Canyon Lodge, waar we tot maandagmorgen onze tenten zouden opslaan. Van tijd tot tijd kregen we gelegenheid om ons te vertreden, als er weer een van Yellowstone's beziens- waardighéden te bewonderen viel. Dat begon al heel gauw met den waterval van de Fi- reholeriver; even later was het een visch- arend, die op zijn nest zat of een meertje Lake boven in het bergland, dat soms naar den Atlantischen kant, soms naar den Pacifickant afwatert. Tweemaal passeerden e den „comtinental divide", den rugge- graat van het bergland. In de verte was de Ihoogo met sneeuw bedekte top van het Te- tongebergte te zien, terwijl onze weg door dennebosschen afdaalde naar het Yellow stone Lake, het grootste meer, dat op een hoogte van 7700 voet ligt. We stapten uit om te zien, hoe op een voet afstand van het meer een ko kende modderpot was en zelfs in het meer een warme bron was, afgeschei den van het koude water door een ke- gelvormigen wand. Er wordt verhaald, dat men vroeger wel op deze plaats stond te visschen om de gevangen visch meteen te kunnen koken (de born heet fishing cone). Tegenwoordig is dat niet geoorloofd, ('t is de vraag, of het ooit gebeurde), evenmin als het werpen van vuile zakdoeken in een geyser om die bij een volgende uit barsting gewasschen terug te krijgen. Er bestaat in deze buurt veel gelegenheid om te visschen, maar er worden de noodige maatregelen genomen om de vangst te be perken en de voorraad uit de vLschkweeke- rijen aan te vullen. Een mooie tocht langs het meer bracht ons bij de Yellowstone-river, dien we verder volgden. Asn het einde van den tocht wer den we gebracht naar „Inspiration Point" •anwaar we een prachtig gezicht hadden in het diepe ravijn. In de diepte kronkelt de rivier als een groen lint tusschen de stijie, prachtig gekleurde rotswanden, terwijl men in de verte den waterval ziet Grand Canyon is een van de mooiste plek jes, zoo niet het mooiste punt van Yellow stone. Hotel en lodge zijn zóó gebouwd, dat men den blik heeft op het ravijn en den schitterenden waterval. De rivier maakt hier op korten efstand van elkaar tweemaal een val: de Upper Falls en de Lower Falls. De laatste zijn de grootste. Ze zijn niet zoo machtig breed als de algemeen bekende Nia- gara-watervallen maar de hoogte is dubbel zoo groot. Het loont de moeite om de water vallen van boven en van beneden te zien, maar het klimmen en dalen in het ravijn is erg vermoeiend. De lucht is op deze hoogte erg ijl, zöodat men snel z'n adem verliest, 't Speet ons, dat we 's Maandagsmorgens al dit schoons moesten vaarwel zeggen om het laatste deel van den tocht af te leggen. In den loop van den morgen reden we naar Mammoth Lodges om daar te lunchen, 't Was weer een tocht rijk aan afwisseling. En kele malen werd weer uitgestapt voor be zienswaardigheden, b.v. bij de Towerfalls, een waterval, die geflankeerd wordt door rotsen, dei als torens omhoogrijzen. Yellow stone is bekend om de groote kudde bisons, die hier beschermd leven, maar de gewone toerist zou geen bison te zien krijgen, als niet een aantal dezer dieren op een afgezet terrein te bezichtigen was. Hier zaten ze rus tig bijeen als in het bisonpark te Zeist. Ver der zagen we de verwoestingen door bevers aangericht, hunne dammen maar niet de be vers zelf. Groote waterval in het Yellowstone Park. Een enkele versteende boom werd bezocht. Op verder gelegen plaatsen heeft men er heele bosschen van. Doode dennebosschen konden ons overtuigen, dat niet alleen de Nederlandsche iepen maar ook Americaan- sche dennen vallen als slachtoffer van lage re organismen. 't Hoofddoel was echter de kleurige terrassen, die door de warme bronnen (Mammoth hot springs) onder mede werking van allerlei gekleurde wieren ontstaan. De warme bronnen borrelen het water op, dat over de rand weg vloeit. - In dit warme water leven de wieren, die de koolzure kalk, die in het water is opge lost, in den vorm van travertijn afzetten. Er hebben zich in den loop der tijden een groot aantal terrassen gevormd, ivoor, geel, paars of rose van kleur; de voornaamste zijn Pul pit, Jupiter, Cleopatra, Orange ,the white Elephant, Angel. Nadat we nog even afgedaald waren in de dulvelskeuken, een diepe vulcanische spleet in het gebergte, hebben we in het museum kennis gemaakt met de dieren- en planten wereld van Yellowstone. De beschrijving hiervan zou te ver voeren. In den loop van den namiddag reden we van Mammoth hot springs naar ons punt van uitgang West-Yellowstone om vandaar de nachttrein naar Salt Lake City te nemen. Ook dit traject was rijk aan afwisseling. We zagen exemplaren van de „moose" (eep groot hert) weiden, dronken uit de Apollinaris bron, keken naar den berg van zwart glas (obsidiaan) en kwamen andermaal in een groot geysergebied (Norris geyser basin), waar de warme dampen het wandelen haast beletten en de lauwe, loogachtige lucht op verren afstand herinnerde aan de mysteri- euse verschijnselen, die hier overal de toe risten boeien. ROFFELR1JMEN MIJN DANK ^Ult een persverslag van een rechts- De verdediger, rar. C. G. Immlnk, was het eens met den psychiater, die verdachte een psychopaath acht In het Huis van bewaring is V. aan het dichten geslagen en h(j schrijft zelfs een boek. getiteld: „De Lok stem". Zulks duidt niet op normaal zijn, meende pleiter, die daarom een clemente straf verzocht. Een oplichter staat voor den rechter De man heeft iets treurigs gedaan: Hij bood een verarmden werklooze Een mager betrekkinkje aan. Er moest eerst een borgstorting wezen. En, happig op 't lokkend gewin. Betaalde de vader met moeite En vloog er voor veertig pop in. De rechter is heftig verbolgen. Verdachte, verslagen, bekent. Deskundigen peilden de psyche Van hunnen geslepen cliënt. Toerekenbaar acht hem de eene. De ander noemt hem psychopaath. De eisch is: een jaar in 't bizonder Retraite-pension van de Staat Tot zoover is er niets bizonders In 't treurig misdadig geval. Dan volgt des verdedigers rede Waarop hier het zonnetje val': De man is aan 't dichten geslagen! Hij schrijft zelfs een boek, een verhaal! Dat zijn psychopathen-allures! Zoo'n man noem je toch niet normaal! "ijn dank voor de rake conclusiet Meneer, dat is prachtig gepleit: „Normaal" is zoo weinig bizonders In onze gebrekkige tijd (Nadruk verboden.) LEO LENS. Indië-nummer van het Geref. Jongelingsblad De tweede week van November staat bij dien Ned. Bond van J.V. op G.G. in het t-eeken van het Chr. Jeugdwerk in Ned. Indië. Daarom komt het Geref. Tongelimgs- blad met een Indië-nummer uit. De bedoeling is onder de Gereformeerde jeugd van Nederland een inzameling te houden, teneinde dit zendingswerk in koloniën financieel te steunen. Het Indië-nummer ziet er goed verzorgd uit. De heer H. Meyerink een uit stekend kenner van het Indische Jeugd werk schreef het hoofdartikel ovei „De Indische jeugd in 9trijd en overwinning." Voorts wordt beschreven het jeugdwerk in de Bataklanden, en ook iets verteld over een nieuwen vorm van jeugdwerk, dat door den Jeugdraad voor Midden-Java tui hand is genomen, nl. het Tridharmawerk Het Indië-nummer is met vele fraaie foto's verlucht AUDIËNTIES De gewone audiëntie van den Minister van Sociale Zaken zal op Woensdag 16 November 1935 niet plaats hebben. HERMAN DRIESSEN ZOON AALTEN Fabriceert als «peelili te 11 Geborduurde lakens «n sloopen, alle fooi» komende lingeries, doeken, luiers, baddoeken D. ROOS CZN.'s VITRAGEHANDEL N.V. AMSTERDAM GRONINGEN TELEFOON 30427 TELEFOON 1032 DAMLIN DE IDEALE VLOER BEDEKKING De Kant-Gesellschaft Verschenen is Band 40 (afl. 13) der Kant-Studien, het tijdschrift, tot welks uit gave de Kant-Gesellschaft is opgericht In een voorrred-e van dit nummer olijkt. dut het oude bestuur der K.G. (tevens de re dactie) eenparig is afgetreden en door e^n naam, Hans Heyse, hier onbekend, is ver vangen. Hierin ligt opgesloten, dat de K.G. het internationaal karakter, dat zij tot nu toe bezat, heeft prijsgegeven. In verband hiermede hebben Dr J. D. Bierens de Haan, tot nu toe Ehren- mitglied der K.G. en verschillende Nederlandsche leden, o.w. de hoog leeraren Buytendijk, Kohnstamm en H. J. Pos hun verband met de Duit sche Kant-GeseJlschaft verbroken. «ij .ar iet id. 3P Dp St- a9 In het Algemeen Verkooplokaal te Rotterdam, werd een nationale postduiveritentoonsteUing gehouden Eenige gasten worden door de keurmeesters aan den tand gevoeld (beneden). (boven).

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5