HET BLIJF STIL AAN DE FRONTEN VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 EERSTE BLAD PAG. 2 DE STAND VAN HET CONFLICT Sinds enkele dagen is er een kentering in de openbare meening gekomen ten op zichte van het ltaliaansch-Abessijnsche conflict, en heeft de gedrukte stemming, die er lieerschte, opnieuw plaats gemaakt voor optimisme. De vrees, dat uit het Ita- liaansche avontuur in Oost-Afrika een nieuwe wereldbrand zou ontstaan, blijkt te zijn weggeëbd, en bovendien uit zich de hoop dat de krijg, in Ethiopië gelocaü- seerd, niet lang meer zal duren. Corres pondenten in Eritrea hebben in dit ver band zelfs de verwachting uitgesproken, dat heel de affaire in de Decembermaand beëindigd zal wezen, Waarop berust dit nieuwe, zich meer en meer verspreidende optimisme? Beziet men de uitingen van Laval, van den Biïtscken minister-president en van verschillende woordvoerders in het Britsche Lagerhuis, dan blijkt daar allereerst uit, dat thans tusschen Frankrijk en Engeland volledige overeenstemming bestaat ten opzichte van de sancties. Italië zou dus in dit opzicht weinig goeds te verwachten hebben, en in Verscherpte mate „het mes op de keel'' ge joelen, een positie, waarin Mussolini min der dan ooit geneigd zal zijn tot onder handelen. Hij heeft dit herhaalde malen in interviews tot uiting gebracht, het gaat hier allereerst immers om het handhaven yan het prestige. Dat men, ondanks deze Fransch-Britsche eenstemmigheid, toch reden tot opluchting meent te bespeuren ligt wellicht aan het feit, dat er opklaring gekomen is in een andere zijde der kwestie. liet dreigement .van de Britsche vloot in de Middelland sche Zee liepft zijn schrik verloren, ver moedelijk omdat in dit opzicht Laval voet bij stuk heeft gehouden, en na een periode .van zeer ingewikkelde diplomatieke be sprekingen zijn positie ten slotte openlijk heeft gehandhaafd. De Britsche vloot, zoo ongeveer drukte hij het uit, is niet op verlangen van den Volkenbond in deze wateren geconcentreerd, ook Frankrijk is er niet in gekend, Brittannië zal derhalve zelf de consekwenties daarvan voor zijn rekening moeten nemen. Mocht er een con flict met Italië uit voortvloeien, dan be houdt Parijs zich voor, zelfstandig de situ atie te beoordeelen. Het is opmerkelijk, dat sinds deze Fran- feche opheldering de woordvoerders te Lon den met meer en meer duidelijkheid het hebben uitgesproken, dat zij alleen willen optreden voor den Volkenbond, en met den Volkenbond. Brittannië, dat door zijn ivlootbewegingen op de manoeuvres van Genève was vooruitgeloopen, heeft dus naar het schijnen wil zich, diplomatiek ge sproken, op een meer achterwaarts gelegen 6telling teruggetrokken. Een ander element, dat den huidigen toestand beheerscht, is de militaire situatie aan de grenzen van Ethiopië. De Italiaan- sche opmarsch, die al vanaf den aanvang traag in zijn werk ging, is nu reeds sedert dagen geheel tot stilstand gekomen, een pauze, die meer beteekent dan het wegen van strategische moeilijkheden alleen. Men .vat dit werkeloos blijven van het oorlogs apparaat op als een weloverwogen pauze, welke parallel ligt met het nog niet inwer king treden van den sanctiedruk. De veronderstelling, dat de opschorting Nan beide acties een duïdelijken samen hang heeft, wint aan waarschijnlijkheid zoo men in aanmerking neemt dat tege lijkertijd de diplomatieke bedrijvigheid aan merkelijk aan tempo heeft gewonnen. Geruchten omtrent Mussolini's bereidheid tot nieuwe besprekingen, ditmaal op een goed omschreven basis, winnen aan kracht, en worden nog ondersteund door de ver zekering, dat thaiis een divisie Italiaansclie troepen uit Lybië zal repatrieeren, hetgeen aan Engeland de mogelijkheid biedt, zijn idood geloopen vloot-actie te sauveeren, zon der dat dit land daardoor in een min of meer netelige positie komt. In zijn nieuwe voorstellen zou Italië den geest en de rol van den Volkenbond res pecteeren; de basis der onderhandelingen zou overeenkomen met de denkbeelden van de commissie van vijL Naar het zich laat aanzien is er thans bij alle partijen in Europa de bereidheid, door besprekingen tot minlijke schikking te ge raken. De moeilijkheid ligt in de vraag, hoe men van den negus bewilliging zal ver krijgen tot zoodanige concessies, dat Rome .voldoende waarborgen voor zijn expansie pntvangt. De diplomatie is intusschen bezig, ook 'deze hinderpaal uit den weg te ruimen. Arthur Henderson f Het stoffelijk overschot van den overleden president der Ontwapeningsconferentie, Ar thur Henderson, is te Londen ter aarde be-1 6teld. Vele vooraanstaande politieke pèrso- nen, o.m. de secretaris-generaal van den •Volkenbond, Avenol, en Lansbury, woonden die plechtigheid bij. Verscherpte handhaving der orde in Frankrijk Drie nieuwe verordeningen De Franschc ministerraad heeft een drie tal verordeningen goedgekeurd welke ten doel hebben de handhaving der binnen- landsche orde te versterken. Zoo wordt thans o. aeindelijk een con trole op den binnenlandschen wapenhan del ingevoerd en het onbevoegd bezit van Wapens strafbaar gesteld. Wat het houden van demonstraties en optochten betreft, ook dit wordt nu aan wettelijke beperkingen gebonden. Van tevo ren moet daarvoor verlof worden aange vraagd. Wie aan een verboden demonstra tie deelneemt, kan worden' gestraft met boete of hechtenis. Vereenigingen die gevaar opleveren voor de orde, de goede zeden, het nationaal ter ritorium of voor den republikeinschen re- geeringsvorm, zullen worden ontbonden. Het gerecht kan bovendien order geven tot het sluiten der'lokalen van zulke vereeni gingen en het samenkomen van de leden \erbieden. Thans wordt achter de schermen gewerkt De kansen op een compromis verbeteren In toonaangevende Itali&anscho kringen te Asmara uit men zich zoo min mogelijk over den stilstand der militaire operaties in Oost-Afrika. Meer en meer krijgt men den indruk dat deze stilstand hoofdzakelijk is te verklaren uit de diplomatieke pogin gen, oxn tot verzoening te komen. In sommige Italiaansclie kringen wordt er op gewezen, dat verdere mili taire operaties minder gemotiveerd lijken, omdat zich langzamerhand een politieke penetratie voltrekt. Zelfs uit de nog niet bezette gebieden komen dagelijks delegaties om zich onder het gezag der Italianen te stellen. De tijd werkt aldus voor Italië, zoo verklaren deze Italiaansche kringen. Wat betreft den toestand aan het front, wordt gameid, dat de Italiaan sche luchtmacht verkenningsvluchten boven Danakil heeft uitgevoerd, waar bij kleine groepen Abessijnsche troe pen zijn waargenomen. Aan het Zuidelijk front, dat op het oogenblik 500 K.M. van de kust ver wijderd ligt, worden wegen aangelegd voor bet verkeer van vrachtwagens van de kust naar het front. Italiaansche genie-troepen, die aan het werk waren bij Entisjo, hebben hinder ondervonden van groote kud den apen, die pro be eren de pas aan gelegde telefoonverbindingen te ver nielen. Italië wil hernieuwd onderzoek Het feit» dat zoowel Baldwin als Eden en Laval zich dezer dagen met zooveel klem voor het Volkenbonda- handvest hebben uitgesproken, geeft de Giornaile d' Italia aanleiding op te merken, dat juist uit eerbiediging voor het Handvest het oogenblik gekomen geacht moet worden voor een nieuw onderzoek van het ltaliaansch-Abes sijnsche geschil, waarbij dan rekening gehouden moet worden met de Itali aansclie motieven, die niet in strijd zijn met den geest van het Handvest zelve. Om deze volledige interpretatie af te wachten blijft Italië in Genève. Het blad zet dan zijn beschouwingen voort met aan te toonen, dat er een conflict bestaat tusschen Addis Abeba en Genève, aangezien Abessinië nooit de verplichtingen ten uitvoer heeft gelegd, die het op zich heeft moeten nemen, toen het als lid van den Volkenbond werd toegelaten. Bij een nieuw onderzoek van het conflict zal rekening gehouden moeten worden met het ontbreken van staatseemheid in Abes sinië, dat duidelijk gebleken is door de tal rijke onderwerpingen van Abessijnsche mi litaire en godsdienstige leiders aan de Ita lianen. voorts met de behoeften en rechten van Italië, die erkend zijn in geldige ver dragen, evenals met het probleem der Itali- liaansche veiligheid, dat een oplossing kan vinden in een ontwapening van Abessinië, het probleem van de bezetting van Tigre, waar Italië de slavernij heeft afgeschaft, het civiele en het sociale leven op een hoo- ger peil heeft afgestemd en het probleem van een uitweg van Abessinië naar zee, waarin trouwens al voorzien is door het ltaliaansch-Abessijnsche vriendschapsver drag van 1928. Al deze punten, aldus het blad, zijn reeds door Italië aangeduid in zijn memorandum, dat volkomen in overeenstemming is met den geest van het Volkenbondspact. Wat de in deze dagen heerschende neiging tot optimisme betreft schrijft het blad, dat deze neiging beteugeld moet worden met het oog op het feit, dat het gecompliceerde en zelfs ge vaarlijke mechanisme der sancties aanleiding kan geven tot met-gewilde incidenten, en alle mogelijke compli caties. In dit geheimzinnig spel zouden de preci seeringen welke door Laval aan Engeland verstrekt zijn, door kwaa 'willigen kunnen worden uitgelegd als een aanmoediging voor de Britsche extremisten en als een waarschuwing aan het adres van Italië Toch zou het goed zijn, aldus beëindigt het blad deze beschouwingen, wanneer de zelfde preciseeringen ook aan Italië werden verstrekt, teneinde alle mogelijke pogingen tot speculatie te elimineeren. Voorstellen van Mussolini? Als basis voor discussie Naar verluidt zou Mussolini te Londen en Parijs het volgende als basis voor een dis cussie hebben voorgesteld: Ontwapening van Abessinië en interna tionale controle over het eigenlijke Abes sinië, dat verschilt van de provincies en er ook wat het ras der bevolking betreft, niet mede overeenkomt; bezetting van Tigré door de Italianen; Abessinië zal een haven krijgen aan de kust van Eritrea. Neutrale waarnemers zijn van meerling, dat de negus geen haven zal acoepteeren op Italiaanse!) grondgebied, welke andere voorwaarden hij ook moge aecepfcoren, doch dat hij waarschijnlijk Zeila in Britse!) Somaliland zal vragen. Van gezaghebbende zijde te Rome wordt vernomen, dat de voorstellen moeten wor den beschouwd als een basis voor discussie in den ruimsten zin en niet als de definitie ve eischen van Italië. Laval heeft niets doorgegeven olgens welke hij van Mussolini voorstellen zou hebben ontvangen over een oplossing van het ltaliaansch-Abessijnsche geschil en deze zou hebben doorgegeven aan den En- gelschen ambassadeur, dat bij de besprekin gen tusschen Laval en den Engeflscben am bassadeur nog nooit sprake is geweest van oorstellen van dezen aard. Tóch zou, volgens den Romeinschen cor respondent van de .Matin", de Britsche re- geerjng in het bezit zjjn van Italiaansche voorstellen, waarin de souverein.iteit van den Abessijnschen staat en de Volkenbondsr gedachte ontzien zouden worden. Italië wil evenwel niet onderhandelen, zoolang het het mes op de keel wordt gezet. De terugtrekking uit Lybië Eén divisie gaat huistoe! Te Rome is gisteravond officieefl mede gedeeld, dat de Italiaaaeohe regeeriaig een divisie uit Lybië zal terugtrekken en naar Italië zaJ terugzenden. Met de verschoping zal onmiddellijk wor den begonnen. De in Lybië gestationneerde Italiaansche strijdkrachten worden door dezen maatregel met 15.000 man verminderd In bevoegde kringen te Rome verklaart men met nadruk, dat deze terugtrekking op spontane wijze en zonder eenige voor waarde is geschied. Zij was niet verbonden met eendgen maat regel noch met eenigen eisch. Italië heeft zeer zeker niet als voorwaarde voor dezen maatregel gesteld, dat Engeland zijn vloot in de Middellandeche Zee zou verkleinen. In gezaghebbende kringen wordt de hoop uitgesproken, dat, nadat Italië een zoo belangrijke geste aan den dag heeft gelegd, ook van andere zijde wel een bijdrage zal worden geleverd, welke tot een ontspanning van den toestand in de Middellandsche Zee zal kunnen leiden. Voorloopig is evenwel nog niet be- kend of Engeland schepen uit de Middellandsche Zee heeft teruggetrok ken of daaromtrent vaststaande be sluiten heeft genomen. De Italiaansche maatregel was een gevolg van den wensch den reeds genoeg vervar- dien toestand in het ltaliaansch-Abessijnsche conflict door nieuwe verwikkelingen ii dra Middellandsche Zee niet nog verder te be moeilijken, dooh alles te doen, dat tot een opi.eldering van de atmosfeer zou kunnen leiden. Met betrekking tot den poldtieken toestand verklaart men nog, dat het in ieder gwal onjuist is, dat reeds over een vast flan1 werd onderhandeld. Het zwaartepunt der besprekingen zou te Londen en Parijs liggen. Het Italiaansche legerbericht Ook het Italiaansche legerbericht meüt dat er van het noordelijke en zuidelijke' front niets belangrijks is vernomen. Met het oog op de ongunstige houding der bevolking, aldus seinde generaal De Bono, zetten onze voorposten de penetra tie in Tigré voort ten zuiden van de lijn AdigratAdoea: Volgens een bericht uit laatstgenoemde plaats zouden troepen van Ras Seyoem ge probeerd hebben, in Noord-Tigré een om trekkende beweging uit te voeren waarbij zij echter door de Italiaansche voorposten zouden zijn teruggeworpen. Worden de bronnen vergiftigd? Abessijnsche deserteurs deelen mede, dat op instructie van den generalen staf van den Negus bij alle bronnen in de omgeving van Gorrahei zakken arsenicum geplaatst zijn, die in het water zullen worden ge worpen, zoodra de Abessijnsche bezetting tot de overtuiging komt haar positie niet te kunnen handhaven tegenover de Ita lianen. Graaf Vinci's vertrek Volgens uit Djiboeti ontvangen berichten zal de Italiaansche handelsagent te Mag- dalo, Daggostino, Zaterdag met zijn secre taris Mariangelo, te Addis Abeba aanko men Men venvacht derhalve dat de Itali aansche gezant, Vinei, denzelfden dag uit Addis Abeba zal vertrekken. Italië slaat katoen in! Gemeld wordt, dat met het oog op het binnenkort van kracht worden der sanc ties, de exporteurs in Alexandrië alle be schikbare voorraden balen katoen in Egyp te opkoopen voor onmiddellijke versche ping naar Italië. Deze aankoopen in het groot zijn reeds een week geleden begon nen, toen Italië besloot de katoenaankoo- pen contant te betalen. Van 17 tot 24 October zijn uit het bin nenland 70.600 balen katoen in Alexandrië aangekomen, terwijl in denzelfden tijd van de vorige maand slechts 25.100 balen arri veerden. De Egyptische staatsspoorwegen kunnen den stroom katoen nauwelijks venverken. Capitulatie van 40 stamhoofden? Volgens te Rome ontvangen draadlooze berichten van het oorlogsterrein, hebben veertig stamhoofden uit nog niot bezette de-el en van Tigré vertegenwoordigers gezon den naar het Italiaansche hoofdkwartier, ten einde te verzoeken, dat de Italianen spoedig hun opmarsch voortzetten. Troepen- en materiaal zendingen Uit Asmara wordt gemeld, dat in Septem ber 5000 auto's, 50.000 lastdieren cn 40.000 manschappen zijn gedebarkeerd. Naar het hooggebergte zijn verzonden 2000 auto's. 20 000 lastdieren. 10.000 arbei ders, 60.000 soldaten en 70.000 ton oorlogs materiaal. Te Rome wordt officieel bevestigd, dat een in Lybië gemobiliseerde divi sie opdracht heeft ontvangen naar Italië terug te kearen. Staatsminister Flandin (met arm in doel:en mi nister Pietri ver laten het Elysee na den brlan,]ij ken ministerraad die door president Lebrun werd voor gezeten. Een bombardement in Zuid-Abessinië Vier Italiaansche vliegtuigen hebben Gabradare in Zuid-Abessinië gebombar deerd en meer dan 200 bommen laten vallen, warabij zeven soldaten werden gewond. Veiligheidsmaatregelen in Kenya Ter bescherming tegen eventueele grens- ovcrvallen zal, volgens de mededeelingen van een vertegenwoordiger van de regee ring in het Britsche Lagerhuis, een keten van Engelsche militaire vliegtuigen in Kenya gestationneerd worden. Er zijn voorbereidingen getroffen om de fer beschikking van den gouverneur staan de troepen in geval van ernst onmiddellijk te kunnen versterken. De Britsche wapenhandel Het Britsche ministerie van handel deelt mede, dat het thans de licenties voor den uitvoer van wapenen en munitie naar lië heeft ingetrokken. Het besluit wordt onmiddellijk van kracht. Bijeenkomst sanctieconferentie De president der sanctie-conferentie heeft de conferentie bijeengeroepen tegen 31 Oc tober des namiddags te 5 uur. Op dien dag zal ook de werk-commissie haar" eerstvolgende zitting houden. Groot-Brittannië en de Volkenbond Debatten in het Britsche Hoogerhuis Gisteren hebben in de zitting van Britsche Hoogerhuis debatten plaats gehad over Engelands buitenlandsche politiële. Lord Cecil verklaarde dat het thans tijd is dat de Italiaansche regeering haar minimum-eïschen vaststelt De sanctie- maatregelen moeten niet het karakter van straf dragen. Het is een feit, dat de regee ring een succes beoogt en dat zij den moed en de kracht, toont, de politiek voort te zet ten, totdat zij succes boekt. Hierbij zal zij den enthousiasten steun van het Engelsche volk hebben. Lord Peel verklaarde, dat het een groot ongeluk zou beteekenen, indien Italië tot wanhoop en bankroet zou worden ge dreven Lord Howe zeide, dat militaire sanctie maatregelen niet anders zijn dan oorlog en dat zij derhalve tegenover Italië ondenk baar zijn. Iedere gelegenheid moet volgens spreker worden aangegrepen om een ver zoening tot stand te brengen. De neutrali- teitsverklaring is niet zonder gevaar, lat zij den Italianen het voorwendsel den kunnen geven het recht op te eischen. Britsche schepen te onderzoeken. Tot de verdere sprekers in het Hooger- liuis behoorde de aartsbisschop van Can- lerbury. die o. m. verklaarde, dat het nood lakelijk is, aandacht te schenken aan de behoeften van Italië. Dit land echter had de zaak niet in eigen handen mogen ne men. De thans door den Volkenbond Hernomen actie is veelbelovend. Men is voor de consekwenties van het Handvest niet teruggedeinsd. Einde der Britsche Lagerhuisdebatten „Niets achter den rug van den Volkenbondzegt Sir John Simon De Brits clue minister van binmenlandsche taken Sir John Simon heeft de Lager huis-debatten over de Bnitsohe politiek ge sloten. Sir John verklaarde oim.: Donderdag ochtend is een verwonderlijke bewering gepubliceerd, nl. dat de Britsche regee-ring haar politiek van een allesomvattende sa menwerking met den Volkenbond heeft op gegeven. Deze bewering hield voorts in, dot de regeering reeds achter den rug van Volkenbond met Frankrijk cn Italië een re geling treft aangaande het Italiaansch Abes sijnsche conflict en dat dan de Volkenbond en Abessinië deze regoling zouden moeten aannemen. Dat alles heeft men na alle in het Lager huis afgelegde verklaringen Donderdag ochtend vroeg beweerd. Er zou dus een intrige gaande zijn tusschen Londen, Rome en Parijs om den Volkenbond voor een fait accompli te stellen, hetgeen- de belangen van een partij zou schaden en in strijd zou zijn met de principes van den Volkenbond Woordelijk vervolgde Sir John: „Ik spreek met het gezag van de geheele regeering. wanneer ik verklaar, dat deze wilde beschuldiging geheel onwaar is. .Van den aanvang van dit conflict af, was de politiek der Engelsche regeering er vooral op gericht, indien mogelijk een regeling te bevorderen, welke niet alleen binnen het kader van den Volkenbond staat, doch ook voor d» beide bij het conflict betrokken partijen aannemelijk zou zijn. Ik neem aan, dat wij volkomen het recht hebben, indien wij als vrienden van dien vrede optreden, de internationale vriendschap te bevor deren. Do Engelsoh-Fransche voorstllen bijv., welke in Augustus te Parijs zijn voorge legd, berusten op dit principe, evenals het plan van de Geneefsche commissie van Vijf. Wij doen noch iets achter den rug van den Volkenbond, noch hebben wij er ook slechts een oogenblik aan ge dacht dit le doen. Wij hopen, dat een snelle en bevre digende oplossing tot stand komt, doch zij zal moeten vallen binnen het kader van den Volkenbond en door de drie partijen, nl. Italië. Abessinië en den Volkenbond moeten worden aan vaard". Engelands bewapeningsprogram De „Daily Herald" oefent scherpe kritiek op de i-ede van Baldwin in het Lagerhuis. Het blad ziet. in tic rede een aankondiging van een reusachtig bewapeningsprogram en een terugkeer tot de politiek der bondgenoot schappen. De poging om een einde te maken aan den oorlog door die toepassing vom sancties kan vrijwel als opgegeven worden beschouwd en reeds zijn, aldus het blad, onderhandelingen gaande voor een dric- m ogend!) ed en-pact. De „News Chronicle" schrijft, dat Baddwin zich bij het vaststellen van den datum voor de verkiezingen een bekwaam tacticus heeft getoond. In den komenden zomer, al dus schrijft het blad, zal blijken, dat de regeering te Genève in hooge mate een ver- kifizingspolitiek heeft gevoerd in verband met het feit, dat het vredesmanifest door 11 millioen Engelschen is onderteekend, en dat de regeering nooit voornemens is ge weest, inderdaad maatregelen te nemen om een einde te maken aan den oorlog in Abessinië. In werkelijkheid streeft de regeerïng naar een politiek van bewapening. Churchill houdt een philippica In T Britsche Lagerhuis heeft Winston Churchill een politieko rede gehouden, waarin hij o.a. constateerde, dat. de omvang en het tempo van de Duitsche bewapening onbarmhartig zijn voortgezet. Geheel Dui tschlano, zot, beweerde spreker, is een gewapend legerkamp. Maar de Duit- schers vullen niet alleen hun eigen maga zijnen, zij zijn ook .n staat zekere hoeveel heden munitie uit tc voeren. Het Duitsche luchtwapen wordt snel uitgebreid. Voor Engeland bestaat vooreerst geen kans het niveau van liet Duitsche luchtwapen te be reiken of Duitschland in korten tijd in te halen, wat Engeland ook zou willen doen. Spr wilde niet beweren, da' de Duitsche heibewapening tegen Engeland gericht is. Misschien zijn de Engelschen de laatsten, die de Duitschors willen aanvallen. Zelfs wordt een theorie opgesteld, volgens welke Duitschland alleen uit natiofiaai zelfrespect zich bewapent en niemand denkt te treffen. Wat anderen ook mogen beweren, spr. waagt het te zeggen, diot Enge land geen zorg heeft, die vergeleken kan worden met de door die Duitsche herbewapening veroorzaakte bezorgd heid. Spr. zeide, niet te gelooven, dat Mus solini zich met het Abessijnsche avontuur zou hebben ingelaten, wan neer hij niet ingezien had hoe diep de bezorgdheid van Frankrijk over de Duitsche herbewapening was en hoe zwak Engeland was te water en te land. Spr. moest de houding van Frankrijk ver dedigen, dal het eenige groote land van Europa is, dat zich niet tot de dictatuur had gewend. Ook de „grootmoedige houding van Italië loofde spr., dat de Geneefsche sancties aanvaardde, zondxr daarin een on vriendelijke daad te zien. Tegelijkertijd verdedigde Churchill echter ook de maatregelen van Engeland in de Middellandsche Zee waardoor de indruk wekkende effecten /an een krachtige zee macht klaar aan den dag zijn getreden. En geland moet er zonder verwijl voor zorg dragen, dat het zijn heerschappij over de Middellandsche Zee veilig cn duurzaam maakt. LEED AAN HEVIGE RHEUMATIEK. Tot zijn vrouw het middel vond. De ouae geschiedenis, van alles gepro beerd, eerst dit, toen dat. maar geen verbe tering, de pijnen bleven. „Tenslotte", schrijft deze dame, „besloten wij een proef met Kruschcn Salts te nemen en inderdaad, het heeft wonderen voor mijn man gedaan". Het zou voor rheuinatieklijders heel wat verstandiger zijn om direct met Kruschcn Salts te beginnen. Lees slechts haar brief: „Mijn echtgenoot leed aan hevige rheuma- tische pijnen in de rug. Eenige tijd geleden moest hij zelfs twintig weken achtereen thuis blijven. Ik vreesde, dat hij nooit meer zou kunnen werken. We probeerden ieder denk baar middel, maar niets hielp. Tenslotto besloten wij een proef mot. Krusehen Salts le nemen. 1-Iet heeft ons bewezen zijn ge wicht in goud waard te zijn. Mijn man kan nu weer werken als voorheen. Ik beveel Kruschcn Salts aan een ieder aan. zoo gauw ik van rheumatische pijnen hoor. Voor mijn man deed het wonderen". Mevr. B. F. te S. Rhcumatiek, jicht en ischias, ontstaan bijna altijd doordat urinezuur en afvalstof fen zich in het lichaam hebben opgehoopt, waardoor het bloed verontreinigd wordt. Krusehen Salts spoort lever, nieren en inge wanden aan tot krachtiger werking, waar door de giftige stoffen volkomen uit het lichaam verwijderd worden en de pijnen snel en voor goed verdwijnen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Krusehen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoo wel als op de buitenverpakking, de naam R own tree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt Politiek proces te Luik Te Luik is uitspraak gedaan tegen vier beklaagden uit Malmedy. die voor het hof van appèl terecht stonden wegens tegen den Belgischen staat gerichte politieke actie. Alle vier beklaagden, Joseph, Peter cn Hein- rich Dehottay en- Paul Foxius, zijn van het Belgische staatsburgerschap vervallen ver klaard, omdat zij naar het oordriel van hot hof hun plicht als staatsburger ernstig heb ben geschonden. Den beklaagden was ten laste gelegd, dat zij er naar streefden, Eupen en Malmedy tot Duitschland te doen terugkeeren. Een vlootconferentie op 3 December a.s. De Britsche regeeriqg hjetaft die regeeringen van Frankrijk, Italië, de Ver. Staten en Ja pan uitgenoodigd voor een vlootconferentie, beginnende op 2 Dec. a.s., te Londen. Kort Nieuws De Britsche minister voor het mijnwezen heeft besprekingen gevoerd met de mijn eigenaars en de vertegenwoordigers der mijnwerkei's. Er is nog geen compromis bereikt. Uit de volkstelling, die Zondag is ge houden, blijkt, dat Turkije 16.188.000 inwo ners heeft De „Daily Express" meldt, dat Denemar ken in Engeland 18 militaire Gauntlet- vliegtuigen heeft besteld. Dit is het snelste type, dat ook de Engelsche luchtmacht bezit. Op de Philippijnen is een samenzwe ring ontdekt, om kort voor den 15 Novem ber, den dag waarop de nieuwo regeering der Philippijnen haar taak zal aanvaarden, gouverneur-generaal Murphy en den pas gekozen president Manuel Quizon, alsmede andere hooge ambtenaren gevangen te nemen. Ook zou het in de bedoeling gelegen heb ben, het regeeringsgebouw in brand to steken. GEMENGD NIEUWS Een inbrekersbende gesnapt Licht in vele inbraken? Het anlal inbraken neem in Amster dam neemt in den Iaatstn tijd meer en meer toe. Uit de wijze, waarop een deel de zer inbraken plats gehad heeft, is eenigszins af to leiden, dat men hier vermoedelijk tel kens met dezelfde personen te doen had. Aan de politie van het bureau Warmoes straat zal waarschijnlijk gelukken in een aantal van deze inbraken licht te brengen. Woensdagmiddag zijn twee arrestaties in de Jordaan gedaan, die 's avonds wer den gevolgd door nog twee aanhoudin gen. In de woning van een dezer arres tanten is een deel terug gevonden van een partij stoffen, die uit een magazijn op het Singel onlangs werden gestolen. Er zijn nog verschillende aanwijzingen dat deze vier mannen veel meer op hun kerfstok hebben. Door de recherche wordt daarnaar een uitgebreid onder zoek ingesteld. Zoo staat het wel reeds vast, dat zij niet onbekend zijn met een diefstal van cigaretten. De arrestanten zelf ontkennen inbraken te hebben ge pleegd. De politie heeft met deze arrestaties een goeden slag geslagen. Auto- en motorongelukken Te Sprang had op het kruispunt Tram statie: Donderdagmiddag een botsing plaats tusschen do mo'orrijder T0»c0n uit Breda en de autobestuurder Hulskorte uit Nijmegen Daar op dit punt geheel geen uitzicht is, reed de heer J die uit het dorp kwam. recht tegen de auto van den heer H. op, die van 'e richting Besoyen kvv 1 J werd in hewusteloozen toestand het café v. Zwie- tering binnengedragen alwaar Dr Winkel man ontboden werd. Deze constateerde lichte hersenschudding en verdere kneuzingen. Met een luxe auto is het slachtoffer naar Breda vergehracht. Beide voertuigen werden waar beschadigd. Door den gem. veldwachter Kuijsten werd proces-verbaal opgemaakt. DOODELTJTT \TJTO-ONGELUK Dondenla omstreeks 7 uur is m de Liesboschsi raat ft Princenhaee na »*°lrijder S Kmis door een uit Roosendaal komende auto van achteren aangereden en tegen het troltnir geslingen.. De man was E stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis tc Breda vervoerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2