liieuure (itmmnt AvanG Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken P A L T H E De 5000=actie der V.C.P. abonnementsprijs: Pei kwai taal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 -F portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cl. met Zondagsblad 7'/» ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar NO. 5611 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 15e Jaargang gftfoertentiepriftcn: Van I tot 5 regels T M7'/> Elke regel meer 0.22'/» fcgezonden Mededeelingeti van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17 V» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend 0.10 ONMACHTIG TOT OPLOSSING Wij hebben onlangs een en andermaal de vraag gesteld, welk advies onze pacifisten UÜ, in deze dagen van oorlog en oorlogs spanning, aan de bedreigde volken hebben to geven. Het was niet noodig die vraag te stellen, want ze drong zich van zelf op. Ook hier was het: Hercules am Scheidewege; Her cules aan de tweesprong; de kwestie Was actueel geworden. De roode pacifisten bleven het antwoord niet lang schuldig. De roode pers ging bij kans vooraan om te verzekeren, dat het desnoods tot militaire sancties moest ko men. Do Volkenbond mag voor wapen geweld niet terugdeinzen om zoodoende den aanvaller tot rede te brengen. Bewapening behoeft dus niet altijd de oorlog aan te trekken. De bereidverklaring was te prijzen; jam mer blijft het daarbij, dat men te veel over bet fascistisch Italië spreekt. Daar mee wordt de Volkenbondsgedachte min of meer verloochend. Andere pacifisten waren niet zoo gauw gereed met hun oordeel. Met name de re dactie van „Kerk en Vrede" had er grootc moeite mee. Ze erkent dat in het nummer van 15 October. „Do weg wordt glad"; staat boven het artikel; en dan volgt er op: „velen wanke len, velen glijden uit; velen vallen om". Daar valt reeds uit af te leiden, dat „Kerk en Vrede" niet zal wankelen; maar de redactie schrijft dan toch maar vier ko lommen vol voor ze eenig antwoord op de brandende vraag geeft Eerst worden eenige „nuchtere opmerkingen" gemaakt. Zoo wordt gezegd, dat er geen internatio nale politiemacht is en er dus van inter nationaal politie-optreden ook geen sprake kan zijn: het zou oorlog worden. Nu moet toegegeven worden dat art. 1G van het Volkenbondspact niet zeer duide lijk is over militaire dwangmaatregelen. Maar men leest er toch in: „Bij schending van het Verdrag zal het de plicht van de Raad zijn de verschillende Regeeringen van advies te dienen nopens de getalsterkte van d# strijdmacht to land, ter zee of in de lucht, waarmee de leden van den bond ieder voor zich zullen bijdragen tot de strijdkrachten om de bondsplichten te doen eerbiedigen." Een internationale politiemacht is dus Wel bij elkaar te krijgen. Echter, ondanks alle nuchtere opmerkingen zegt ons dit biets over de houding van „Kerk en Vrede" hu het principe aan de praktijk getoetst tnoet worden. Ook baat het niet te wijzen op de on schuldige Italianen, die misschien het Slachtoffer zullen worden van een Euro- peesche oorlog. Grof scheldt de schrijver, Prof. Heering op hen, die aan militaire sancties denken: „Op deze menschen, die reeds zwaar lijden, de oorlogshei loslaten! Beesten zijn zij, die dat kunnen. Wie kün- nen dat? Antwoord: Alle menschen, die aan de ooi-log meedoen. De oorlog maakt nu eenmaal menschen tot beesten." Blijkbaar ziet de schrijver over 't hoofd, dat „economische sancties", welke hij goedkeurt, ook ellénde kunnen brengen. Doch met dat al: Wat moet er nu gedaan worden; wat met name moet Abes- Sinië doen? En het antwoord luidt: Wij hebben geen oplossing: „Kerk en Vrede" beweert niet, het Abessijnsche vraagstuk op te kunnen lossen. Het blijft als een pijnigend vraag stuk voor ons staan: dat zoo iets nog mo gelijk is! Dat wij dat niet kunnen verhin deren!" Zoo'n antwoord moet wel ontnuchteren. Kende men zoo weinig het hart des men schen, dat men gemeend had - „zoo iets te kunnen verhinderen". Oordeelde men daarom vroeger zoo boud en zoo hard over medechristeenen, die op de w e r k e 1 ij k- h e i d wezen? De redactie begreep blijkbaar zelf, dat ze beneden de maat bleef van wat de lezer mocht verwachten en daarom wordt ten Slótte nog instemming betuigd met de uit spraak van een ander: „Wij kunnen het van een nog half-wild volk als het Abes sijnsche niet verwachten maar de Engel- schc hoogleeraar Salter had gelijk, toen hij in een rede op het laatste Labour-congres zeide: „Wanneer de Abessiniërs hun wa pens zouden weggooien bij de eerste Itali- aansche aanval, dan zou hun dat de mo- reele steun van de gelieele wereld verzeke ren, en de Italianen in een zoo geïsoleerde positie plaatsen, dat zij blij zouden zijn, hun avontuur te kunnen opgeven." De ontwikkeling der dingen pleit niet voor de geloofwaardigheid van deze illusie. De P.T.T.-begrooting 1936 Briefport moet verlaagd van 6 tot 5 ct Hoe staat het met de Nozema? Blijkens het voorloopig verslag over de begrooting, van het, Staatsbedrijf der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie voor 1936, werd door verschillende leden aangedron gen op het langer openstellen van de hulp postkantoren ten platteland® op Zaterdag. Men drong aan op krachtige telefoniseering an het platteland. Aangedrongen e r d op v erl aging van het enkel- oudige briefport in het binnen landsch verkeer van 6 op 5 cent. Voorts achtte men het tarief van 10 cent voor celtelefoongesprek- ken te hoog. Vele leden vroegen of de regcering het tijdstip niet gekomen acht, mede als maatregel tot werkverruiming der. arbeidstijd van het lagere personeel tot 48 uren per week te brengen in gevallen, dat deze dien duur thans overtreft. Omtrent de Nozema werd gevraagd, o! reeds mededeelingen kunnen worden ge daan omtrent den stand van de in voorbe reiding zijnde plannen van dit nieuwe ge mengde bedrijf. Verscheidene leden vroegen of het juist is, dat tusschen de omroeporganisaties en de radio-distributiediensten ten opzichte van hun onderlinge verhouding overeen stemming is verkregen en, zoo ja, of de minister bereid is tot de oplossing van deze reeds zoo vele jaren hangende quaestie zijn medewerking te verleenen. Eenige leden voegden hieraan toe, dat zij vernomen hadden, dat het hoofdbestuur der P.T.T. zich tegen de verkregen regeling zou verzetten. Teveel Spoorweg-personeel Over-compleet vloeit af De directie van de Ned. Spoorwegen heeft den Personeelraad bericht gezon den, dat in verband met een over-com pleet aan personeel bij den dienst van tractie en materiaal 13. man (geboren voor 1 Jan. 1S77) met ingang van 17 November op wachtgeld gesteld wordt. Bij den dienst van vervoer en han delszaken wordt met ingang van 1 December 17 man gepensionneerd en 58 man op wachtgeld gesteld. Omtrent het ontslag van administra tief personeel bij genoemde diensten en bjj andere diensten en administra ties zullen nadere mededeelingen vol gen. Mail-vrachtschepen naar Ned. Indië De mail-vrachtschepen van de Stoomvaart. Mjj. Nederland, die op de uitreis Napels aandoen, zullen, tot nadere aankondiging Marseille, aanloopen. Het mail-vj-achtmotorschip Kota Baroe, van den Rotterdamschen Lloyd, dat 15 Nov. naar "Java Vertrekt, zal evenmin via Napels, doch via Marseille varen. De route blijft verder onveranderd. De komende belastingverhooging Het oordeel van de Tweede Kamer. Bij de indiening van de Millioenen- nota heeft de Regeering ook voorstellen gedaan tot heffing van opoenten op en kele belastingen ter versterking van de inkomsten van het Werkloosheids- subsidiefonds. Hierop-is thans het voor loopig verslag van de Tweede Kamer verschenen. Verscheiden leden waarschuwden er te gen, blijkens dit verslag, om het fonds voor zijn inkomsten afhankelijk te maken van de opbrengst van bepaalde heffingen, welke bovendien slechts een tijdelijk karakter, dragen. Door een aantal leden werd in overwe ging gegeven, alle in dit ontwerp voorge stelde heffingen te vervangen door'een hef fing van 25 opcenten op de invoerrechten. Andere leden deden het denkbeeld aan de hand, naast een heffing van opcenten op de dividend- en tantièmebelasting, 15 opcen ten te heffen op-de. invoerrechten, de in komstenbelasting cn de vermogensbelasting, met schrapping van alle overige in dit ont werp gedane voorstellen. Tegen de voorgestelde verhooging dei successierechten hadden vele leden ernstig bezwaar. Wij leven thans in een periode van zeer sterke .intering. Het is .nu. min der dan ooit de tijd, zoo betoogden zij, de restanten van ons nationaal vermogen nog verder aan te spreken ter financiering van onze dagelijksche behoeften. Vele leden hadden tegen een verhooging der zegel- en registratierechten bezwaar, omdat ileze rechtstreeks op het zwaargetrof- fen Nederlandsche bedrijfsleven zal druk ken. Nieuw gebouw Rijksverzekeringsbank Amsterdamsche Raad keurt verkoop van grond goed. De Amsterdamsche Gemeenteraad heeft zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd den verkoop van grond aan het Rijk aan de Apollolaan voor den bouw van nieuwe kantoren der Rijksverzekeringbank. Chrysanthententoonstelling te Aalsmeer De officieele opening van de Chrysanthen tentoonstelling te Aalsmeer welke gehouden y/ordt in het gebouw „de Oude Veiling" aan Marktstraat, zal plaats hebben Dinsdag Oct. 's morgens, half twaalf. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN Kind van 9 jaar gedood De Vader kwam er betrekkelijk goed af Gistermiddag heeft weer een ongeval met doodelijke afloop plaats gehad op een onbewaakte overweg nabij Schie dam. Om omstreeks 3 uur reed de 35-jarige chauffeur C. Klaasse, in dienst bij de distil lateursfirma v. d. Valk te Schiedam, met zijn vrachtauto over de Oudedijk onder de gemeente Schiedam op weg naar KetheL Naast hem in.de cabine, zat zijn 9-jarig zoontje, dat deze middag omdat het Woens dag was met vader was meegereden. Dit uitstapje heeft aan het kind het leven ge kost. Op het moment dat de vrachtauto de overweg zou passeeren kwam uit de rich ting Schiedam de sneltrein die om 3.07 uit Schiedam vertrekt in de richting Den Haag. Plotseling hoorden menschen, die in de nabijheid waren, een harde 6lag en hevig gekraak. De vrachtauto bleek door de aanrollende locomotief gegrepen te zijn. Hoe het ongeval gebeurde In deze "omgeving zijn twee onbewaakte overwegen. Ook staat er nog een wacht-, huisje. Toch is het uitzicht van beide zijden vrij ruim. zoodat bij eenige activiteit -de spoorbaan goed kan worden waargenomen. Of de chauffeur een oogenblik is afgeleid of dat Hij het stuur over zijn auto verloor juist op het moment, dat de trein aankwam, is niet met zekerheid te zeggen, aangezien de bestuurder nog niet kon worden gehoord. Het weder was helder, zoodat van ernstige belemmering wat het uitzicht betreft geen sprake kon zijn. Vreeselijke gevolgen Voor den chauffeur had het ongeluk erger kunnen zijn. Hij werd van zijn zitplaats geslingerd cn kwam op de berm van den weg te lig gen met ecn gebroken been en eenigszins bezeerd hoofd. De spoedig aanwezige arts Kunze uit Schiedam kon evenwel geen ern stige verwondingen constateeren. Voor het 9-jarige kind waren de gevolgen ivan het ongeval vreeselijk. Het kind werd een ëinrhveègs met rtwn trein meegesleurd. DE KONINGIN BEZOEKT EEN WERKKAMP Warm meeleven met onze jeugdige werkloozen Ongekunsteld karakter van het bezoek Gistermiddag heeft - H. M. de Ko ningin een strikt on-officieel bezoek gebracht aan het werkkamp van „Jong Holland snakt naar Werk", georgani seerd door de Centrale voor Werkloo- zenzorg, ,,'t Wijde Veld" nabij Ede. Het initiatief voor dit bezoek was van H. M. de Koningin zelf uitgegaan. Om half drie kwamen de beide Koninklij ke auto's voor den hoofdingang van het kamp aan. H. M. werd verwelkomd door de heeren W. J. Hemmes en C. Smeenk, resp. voorzit ter der Centrale en voorzitter van het werk- comité. Nadat de kampcommandent, de heer D. Tamminga, in zijn gewone kamptenue aan Haar was voorgesteld, maakte IT. M. een rondwandeling over het terrein. Achtereen volgens liet Zij zich de verschillende per sonen, die bij het kampwerk betrokken zijn, voorstellen. Ook met de jongelui,, die op het terrein bezig waren met het opbouwen van een garage, onderhield H. M. zich eenigen tijd. Nadat IT. M. in de conversatiezaal een kop thee had gebruikt, ging de kleine stoet naar het eigenlijke werkobject, een kwar tier rijdens verder het bosch in. Temidden van een groep jongens, die be zig waren met liet egaliseeren van een weg, hielden de auto's stil. De heer J. P. van Lonkhuijzen, directeur der Ned. Hei- de-Mij, die het toezicht op het werk heeft, geven H. M. wandelde eerst den weg waar aan gewerkt werd af, om daarna te rug te keeren en Zich met de jongens te onderhouden. Aan allen vroeg Zij, waar ze vandaan kwamen, welk vak zij beoefenden en hoe het hun hier beviel. Ook bij de andere groepen, die bezocht werden, deed Zij dit. Herhaal delijk maakte H. M. hierbij opmerkin gen over de werkloosheid in het be trokken bedrijf, of stelde vragen in verband daarmee. Het was treffend, hoe ongekunsteld zich dit alles afspeelde. De jongens, die nas on het laatste moment hoorden, wie hen kwam bezoeken, spraken op geheel ongedwongen wijze met hun Landsvrouwe. De meeste de den dit met gepaste vrijmoedigheid. Voora» als Zij zich met een groepje van hen tege lijk onderhield, was er van verlegenheid niets te bespeuren. Sommigen waren wat beduusd, vergaten hun pet af te zetten, zochten naar hun woorden, of spitten ijve rig voort tot vlak voor de voeten van H M. Niemand wilde de h«oge bezoekster over slaan. Toen haar bleek, dat zij in 't begin een groep was voorbijgereden, stond Ze op. om „den weg terug" te maken en „de ongeziene ploeg", zooals Zij het noemde, alsnog te bezoeken. Ook een der jongens, die juist thee kwam brengen, werd aange roepen om door H.M. te worden toegesproken Bij deze terugrit had een der groepen de ge legenheid om zich langs den weg te stellen en TI. M. toe. te juichen. Bij Haar vertrek dankte H. M. de leiding van het kampwerk voor wat Zij had gezien Den kampcommandant maakte Zij haar compliment voor zijn arbeid en den heer Smeenk verklaarde zij: „Hoe langer je hier bent, hoe meer enthousiast je wordt!" Het bezoek heeft ongeveer twee uur ge duurd. Tegen half vijf verlieten de auto's het terrein van de werkverschaffing om zich weer naar 's-Gravenliage te spoeden. De Koningin in gesprók met een-der werkloozent achter de stilstaande spoortrein op on geveer 150 Meter afstand van de overweg tusschen de rails met geheel verbrijzeld hoofd. De dood moet hier onmiddellijk zijn ingetreden. De auto werd geheel versplinterd en lag in stukken langs de spoorweg. De cabine en de radiator lagen ongeveer op 200 Meter afstand van de overweg. Op last van Dr. Kunze werd de heer Klaasse naar het Algemeen Ziekenhuis te Schiedam vervoerd, terwijl het geheel ver minkte lijk van het kind naar het lijken huisje van de algemeene begraafplaats al daar werd vervoerd. Het gezin Klaasse woont in de Houtstraat te Schiedam en is door dit vreeselijk ongeval zeer zwaar getroffen. Ge lukkig bestaat voor het leven van den vader geen gevaar, zijn toestand was hedenmorgen zeer bevredigend. Man door treïn gegrepen en gedood Dinsdagmiddag te omstreeks 2 uur heeft op den onbewaakten overweg in den Teersdijk onder W y c h e n een ernstig ongeluk plaats gehad. De boterhandelaar de heer Wikenha- gen uit Nijmegen, die met zijn fiets den overweg passeerde, is door den trein uit de richting Nijmegen overre den en vrijwel op slag gedood. De trein ondervond eenige vertraging Twee paarden vermorzeld Te N i e u w-V e n n e p is een met twee paarden bespannen wagen geladen met bie ten tegen den trein op den onbewaakten ovei weg gereden. De paarden werden op slag gedood. De bestuurder kon van den wagen afspringen. Het tekort bij de Flora Het bezoek viel op sommige tijden tegen Omtrent het geruchtmakend tekort bij de ermaarde Flora, de bloemententoonstel ling te Heemstede, kunnen we nog mede- deelen, dat. dlit tekort inderdaad ongeveer ƒ25.000 zal bedragen. De rekening kan nog niet afgesloten worden, omdat er nog en- keie inkomsten zi|n te wachten. b.\de erkoop van het secretariaatsgobouwtje en nog enkele aud&re kleine zaken. December zal op ie aUemcone verga dering van de Vereen. voor Bloembollen cultuur deze aangi-legenhoil behandeld worden, nadat vooraf in heit weekblad der Verceniging de rekening en verantwoor ding vain de Flora zal gepubliceerd worden We kunnen nog mededeelen, dat de bei de eerste tentoonstellingen, toen het steeds guur en koud weer was, groote verliezen brachten door heel weinig bezoek. Daarbij was de toegangsprijs laag vergeleken bij tien jaar geleden (60 cent tegen 1 toen). De volgende drie tentoonstellingen was de stroom van bezoekers zeer groot en beliep deze totaal 600.000 personen, hoewe! cl? laat ste „tiendaagsche' het weer heeft laten Deze tegenslag in het begin en aan het eind hebben het ongedachte gevolg gehad, dat de rekening en verantwoording, waar van algemeen verwacht werd, cat deze minstens sluitend zou zijn, een beduidend nadeeüg saldo zal opleveren. In een door het Hoofdbestuur van de Algem. Vereen, voor Bloembollencultuur opgesteld communiqué wordt alleen mede gedeeld, dat het juiste eindcijfer van de rekening nog niet bekend is, doch dat eventueel tekort ver beneden het door kelen genoemde bedrag van 40.000 zal Het zoekgeraakte rapport Bijzonderheden over het „vinden" Hoewel er naar aanleiding van onze weer legging van het officieele communiqué i.z. het teruggevonden rapport, dat geruiimen tijd onvindbaar was geweest, geen tweede officieel démenti is verschenen, schrijft het Hdbl., meLdt een der bladen, dat het „van officieele zijde" verneemt, dat cr indertijd vier'afschriften aan de Regecringscommis- sarissen zijn verzonden. Wij kunnen hieraan toevoegen, dat scheidene daarvan kort daarna zijn vernie tigd, en dat er op-'t oogenblik slechts één rapport „boven water" is, nl. datgene, het welk in het bezit bleek te zijn van mej. Uiterwijk, privé-secretaresse van Mr Kusters, gewezen advocaat te Alkmaar, tot voor kort leider van het Landbouwcrisisbureau en secretaris van het college van Regeerings- commissarissen. Dit exemplaar is den ochtend nè. onze vermelding der vermissing (dne reeds ge- ruimen tijd geleden was geconstateerd) op de tafel van minister Deckers gedeponeerd, tezamen met het bericht, geknipt uit ons avondblad van Maandag. Dit. was de éérste maal, dat de minister kennis kon nc m den inhoud. Het démenti der vermissing is dan ook niet afkomstig van den minister. Thans heeft Mr Van Rhijn het rapport is weer onder zijn berusting. Mond- en klauwzeer Men meldt ons uit Zwollerkerspel: Onder het vee van den landbouwer V. d. B te Haerst is mond- en klauwzeer geconsta teerd; gelukkig in lichten graad. Naar wij vernemen is dit het eenige geval, dat thans in geheel Nederland voorkomt. Het is te ho pen, dat het bij dit eene geval blijft Mij. tot Redding van Drenkelingen Diverse Bekroningen toegekend Door bestuurderen der Mij. tot Redding van Drenkelingen werden toegekend voor het op deskundige wijze opwekken van le vensgeesten bij schijndooóen de navolgende bekroningen: J. C Tetenburg te Utrecht de bronzen me daille met diploma, benevens de bronzen draagmedaille; Aan D. Koele, P. N. van Zutfen, J. de Hartogh te 's Gravenhage en H. Dekker te Egmond aan Zee het diploma voor de bron zen medaille der Mij. met de bronzen draag medaille benevens een bedrag in geld. Aan G. W. J. Plijnaar te 's Gravenhage H. J. Konijn te Egmond aan Zee werden toegekend het diploma voor de zilveren me daille met de zilveren draagmedaille, bene vens een bedrag in geld. Hoe de waterwolf knabbelde DE NOORDSCHE DUINEN AFGEVRETEN Men meldt ons uit Ouddorp (Z.H.). Tij dens de laatste stormen zijn de strand- of zee duinen weer sterk afgenomen, zooals paar jaar geleden ook is geschied. De werk- zamheden dar ter plaatse aan de Noordsche duinen hebben dan ook belanerijke schade beloopen. De kipkarren werden honderden meters over de duinenreeks geslingerd. SCHOENEN van OLD SCOTTISH GRAIN LEATHER WATERPROOF met DUBBELE Zooien, voor Dames en Heeren, systeem HANDWERK De IDEALE Winterdracht VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nnummer bestaat uit DRIE bladen Blz. i Op een onbewaakte overweg nabij SchiC' dam heeft gister een ongeluk plaats gehad, waarbij een kind van negen jaar is gedood. Nabij Wychen is een man op een onbe waakte overweg door een trein gegrepen en gedood. Blz. 2 Mussolini zou aan Londen en Parijs om, opschorting der sancties hebben verzocht, in verband niet de loopende diplomatieke be sprekingen. De Britsche minister-president heeft in hel Lagerhuis de Britsche Volkenbondspolitiek verdedigd. Blz. 3 Overleden is Us P. N. Gijsman, Ned. Hero, predikant. Blz. 5 Verschenen h het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer en het antwoord der Regee- ring op het ontwerp Sanctiewet. Blz. 9 Verschenen is het Voorloopig Verslag 'der Tweede Kamei over de Algemeene Beschou wingen van de Rijksbegrootinq 1936. Rott. Ond. Mij v. Levensverz, Diergaardelaan 39 Ro»*erdam STUDIEBEURZEN AGENTRS GE VIIAA GD 20 pCt. KORTING CHEM. REINIGEN en VERVEN MANTELS De aanhouder wint. Soms gelukt het de eerste keer al. Bij een ander moet ge vaker por ren. Maar als ge Uw wil er op gezet hebt. zult ge de sterkste „neu trale" krantburcht in onze kring tenslotte veroveren voor de Christelijke Pers. 't Geeft zelfs nog meer voldoening, als er moeite voor gedaan moet worden. Ge hebt dan méér dan eens betoogd, wat het bijzonder belang en de groote taak is van de Christelijke Pers. Hoe die op alle christenen moet kunnen rekenen. Dat niet te verantwoorden is, dat men dagelijks het „neutrale" blad in z'n huis haalt» maar de goede invloed der christelijke krant er buiten houdt. Och, ge weet zelf wel Uw argumenten. We behoeven 't U niet voor te zeggen. Bij bijzondere opvallende gelegenheden vraagt ge dan naar aanleiding van een gesprek over de krant eens even de aandacht zonder meer, als er een frappant voorbeeld bij de hand is. Dat is er haast dagelijks wel. Elke dag biedt ons blad wel iets, dat als een aanbeveling voor de Christelijke Pers kan gelden. En tenslotte wordt de poort geopend en moogt ge de christelyke krant binnen laten brengen. Daar zorgen wij dan voor, zoodra we het door U toegezonden invul- biljet hebben ontvangen. AFDEELING PROPAGANDA. Voor ieder, die een nieuwe abonné aanbrengt, ligt een mooie ZILVEREN THEELEPEL klaar. Wie de meeste abönné's werft, heeft kans op een van de tien groote prijzen, die zoo nu en dan in ons blad worden gepubliceerd, waarvan de le prijs is een VOLLEDIG AMEUBLEMENT of een PRACHTIG HUISORGEL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1