P.T.T. VERLAAGT TARIEVEN WOENSDAG 23 OCTOBER 1935 TWEEDE BLAD PAG. 5 De resten van het bombardementsvliegtuig waarmede de sergeant-vlieger Edwin Aubrey Brett tijdens 'n -proefvlucht te Andover verongelukte. De sergeant kwam hierbij om het leven. 5. Entreegeld bij telefoonaan sluiting. Deze kosten, thans nog ƒ12.50, worden verlaagd op ƒ6. De plaatselijke tele foonnetten in de drie groote steden, vallen (laar uit den aard der zaak buiten. Daar tafeltoestellen meer en meer het normale toestel worden, zal de bestaande extra-vengoeding van ƒ3 worden afgeschaft Aangezien echter bij algeheele afschaf* fing van dl:ze vergoeding het aantal aan vragen om tafeltoestellen waarschijnlijk te groot zou worden, zal de extra-ver^ 'ag alleen worden afgeschaft in de automatische netten. Door die voortgaande automatiseering komt de extra-vergoeding dan geleidelijk geheel te Hierbij is niet over t hoofd te zien, aan vervanging op verzoek van den gebruiker van een aanwezig toesM door een ander, kosten verbonden zijn (ƒ5 voor Door dezen maatregel wordt een bedrag van ƒ200.000 prijs gegeven. 7. Grondabonnement. Het grondabonnement voor een telefoon aansluiting is hooger naarmate het net méér aansluitingen heeft. Bij overschrijding de grens tusschen twee klassen, wor den derhalve de kosten voor de abon-né's hooger. In afwachting van een nadere re geling, zal de bedoelde verhooging voor de daarvoor in 1936 in aan merking komende netten niet worden geheven. Die verhooging was telkens 6 bij een grondabonnement van ƒ24 voor netten be neden 100 aansluitingen. Bij 500, 2000, 4000 en 10.000 aansluitingen steeg het grond abonnement tot resp. 30, 36, 42 en 48 gulden. 8. Verlaging in het radio-tele- foonverkeer dat via Londen wordt afgewikkeld. Met de Engelsche administratie wordlt overlag gepleegd om te komen tot verla ging van de via Londen gevoerde radio telefoongesprekken. Gedeeltelijk is reeds (overeenstemming bereikt omtrent een zeer belangrijke verlaging, o.a, in het verkeer met Australië, Britsoh-lnddë en Z.-Afrika, waarmede de tarieven op een nog nader te bepalen datum zullen worden als hieronder aangegeven: thans nneuw Maandag t/m Vrij dog ƒ60.— ƒ33.75 Zaterdag ƒ41.25 ƒ22.50 In het radiotelefoonverkeer met Noord- Amerika, waarvan reeds eerder het tarief verlaagd werd, zal nog een verlaging van ƒ3.75 worden toegepast. 9. Radicntelefoonverkeer met j; N e d.-I n d i ij De voorwaarde, dat de minimum duur !Wm een abonnementsgesprek 0 minuten bedraagt, zal vervallen. Eveneens wordt de 'verplichting om regelmatig wekelijks te .spreken gewijzigd in een minimum aantal gesprekken per kwartaal (eventueel, reke ning houdend met- seizoendrukte of vacan- tieslopte, het dubbele cijfer per halfjaar). De regeling word dan: Reductie Thans Nieuw ■10 1 gespr. p. week 10 gespr. p. kwartaal 15% 2 gespr. p, week 20 gespr. p. kwartaal 20% 3 gespr. p. week 30 gespr. p kwartaal 25% 4 gespr. p. week 40 gespr. p. kwartaal j Voortaan zullen ook op Zaterdag zaken- gesprekken tegen verlaagd tarief worden toegelaten. 10. Telegrammen voor IndiS. Deze tariefsverlaging is 1 October j. 1. reeds ingegaan. Zij bedraagt 50 cent per woord, zijnde 25%. 11. Pakketposttarieven v pakketten tot en met een gewicht van 3 Kg. Tegenwoordig tarief: Tot en met 1 Kg. 30 cent, boven 1 tem. 3 Kg. 40 cent. Nieuw tariel 1 Nov. as.: Tot en met 1 Kg. 30 cent, boven 1 t.e.m. 2 Kg. 25 cent, boven 2 te.m. 3 Kg. 30 cent De spoorwegen zullen hierbij aansluiten door een verlaging van de vervoerkosten (van pakketten boven 3 Kg. De aaaidadht wordt er op gevestigd, dat voor eemjge van de beraamde tariefswijzi gingen nog goedkeuring bij Kon. Besluit vereisoht wordt Gedachtenwisseling De persconferentie, waarin bovenstaande mededeelingen zijn gedaan, werd geleid door Ir. Damme, directeur-generaal der P.T.T. In zijn toelichting wees hij er op, dat het bedrijf het als plicht beschouwt tarieven te verlagen, zoodra dat mogelijk is. Handel en nijverheid hebben daaraan behoefte. De bedrijfsleiding heeft daarbij echter ook op eigen belangen te letten. De zelfkosten moeten worden gedekt en er moet gezorgd voor een behoorlijke veiligheidsmarge. De P.T.T. moet die kapitaalsrente opbren gen en heeft daarnaast te zorgen voor een bijdrage ten behoeve va.n het Rijksbudget. Vroeger was dat ƒ4 millioen, maar voor 1935 is het 6% miöioen. Voor 1936 zal het 5y2 millioen zijn. Op desbetreffende vragen heeft de heer Damme nog geantwoord, dat „zwevende wenschen" bestaan ten aanzien van briefkaarten, locaalport en ook voor telegraaf en telefoon, waarvan de tarieven nog altijd hoo ger blijven dan in verschillende andere landen. Zoodra de middelen het toelaten zal aan deze punten aandacht worden geschonken. Ook het luchtposttarief zal omlaag moeten binnen niet al te langen tijd. Maar hier moet de ontwikkeling van de K.L.M. worden afgewacht Deize is thans vrijwel aan het maximum van haar capaciteit voor het postvervoer. De verlaging moet belangrijk zijn, wil zij voldoende effect hebben. Het is niet onmogelijk, dat in den loop van 1937 op dit gebied iets tot stand zal kunnen komen. De verlaging zal echter niet zoo extreem zijn als sommigen, met name in Indië, schijnen te droomen. DE IDEALE VLOER BEDEKKING W. VAN DRIEL's Stoomboot- en Transportondernemingen N.V. R'dam Slanskade 127 Telerooa 21955 3 lijnen) REEDERS CARGADOORS TRANSPORTONDERNEMERS Dagelüksche sleepdienst naar den Rfii het liimburKsclic Kolendtntrtof Bevrachtingrei ROFFELRIJMEN. WELKOM! Hartlijk welkom, Nummer Duizend Splinternieuwe Abonné! Wees ons allen driemaal welkom In de kring der V.C.P.! Zooveel hoofden, zooveel zinnen Is het ook in óns gezin, Maar in liefde voor 't beginsel Zijn we allen één van zin. Daarom stemt het ons tot blijdschap Daarom doet het ons ook deugd Dat gij méédoet, want hier geldt heti Hoe meer zielen, hoe meer vreugd Weer zijn duizend huisgezinnen Toegetreden tot 't verband Dat zoo hecht is en zoo sterk is En gevormd wordt door de krant Weer zijn duizend huisgezinnen Tot het recht gezicht gebracht Dat de eenheid van beginsel Ons bezielt met dubble kracht. Weer zijn duizend huisgezinnen Meegetrokken in de strijd Tegen halfheid, tegen laksheid Tegen schijnneutraliteit. Weer zijn duizend huisgezinnen Saam gebracht vandaag-de-dag Waar ons dagblad elke avond Als een huisvriend komen mag. 'k Durf het pure winst te noemen Juist in deze tijd van nood Als het Christelijke Dagblad Zoo zijn arbeidsveld vergroot. 't Zal ons echte vreugde geven Op dat groeiende terrein Ploegers in de dienst des Heerent Zaaiers van het Zaad te zijn. Helpt ons mede, nieuwe vrienden Helpt ons mee met hart en hand Krijgers voor den Koning winnen Door het middel van de krant! Waarvoor kort nog de brokstukken lagen van een brug over de Dnjestr die in 1917, werd opgebla zen, ligt nu de nieuwe spoorbrug tusschen Rusland en Roemenië, ANDERHALF MILLIOEN GULDEN BESCHIKBAAR yerlaging voor nieuwsbladen, telegraaf en telefoon I Nov. treden de verlagingen in werking Er is goed nieuws voor het zaken" leven: het bedrijf der P.T.T. gaat ta rieven verlagen tot een totaal bedrag .vain ongeveer U/z millioen gulden. Daarvan zullen profiteeren nieuws bladen en periodieken, maar vooral degenen, dlie gebruik maken van tele graaf en telefoon. Het P.T.T.-bedrijf is bij zijn plan nen voornamelijk door drie overwe gingen geleid: 'le. uit een oogpunt van algemeien landsbelang is een aanpassing bij het yerlaagde welvaartspeil wenschelijk. 2e. van het standpunt van het be drijf is tariefsverlaging in overeen stemming met een goede bedrijfs voering. 3e. de financdeele resultaten van (het bedrijf zijn van dlien aard dat een verlaging van tarieven mogelijk kan worden geaoht. Vooral de tweede overweging is het, die bij die voorgenomen verlagingen grooten invloed heeft uitgeoefend. Hoewel de opbrengsten van verschillen de dienstonderdeelen beneden de in de be- grooting geraamde bedragen beven, is toch een gedeeltelijke tariefsverlaging mo gelijk omdat ook de lasten beneden de rar jning bleven. De verlagingen zullen 1 Nov. a.s. ingaan, behoudens één uitzondering. Deze datum is gekozen, opdat, d/e eerste stoot van de verlaging nog in 1935 zal kun nen worden opgevangen. De hoop bestaat intussohen, dat daarna de verlaging der tarieven door vermeerdderd gebruik van de diensten van de P.T.T., althans ten deele aal worden gecompenseerd. De te verwachten maatregel, zai uit den aard der zaak niet aan alle wenschen vol doen. Maar dat beteekent niet, dat deze uit het oog worden verloren. Het bedrijf houdt met deze „zwevende wenschen", re kening, doch moet het tijdstip der finan- cieele moge lij khirid afwachten. De verlagingen, waartoe thans besloten Is, betreffen een tiental punten, cn wel de Solgende: 1. Port voor nieuwsbladen en periodieken. Rekening houdend met de lasten van dagbladbedrijven en uitgevers die mede verband houden met die vervroeging der avondbes tellingen zullen aan die ver zenders, dié geregieflid belangrijke hoeveel heden periodieken aan den postdienst toe vertrouwen, kortingen worden ver- Voor die kortingen is een zek.Hr bedrag beschikbaar. Hoe groot die korting precies word'en kan, is afhankelijk van net resul taat van een nog in gang zijnd, onderzoek naar de hoeveelheden en periodiciteit der bladen., 2. Buitenlaïid.sche telegram men. Het minimum-tarief voor telegram men in het Europeesah verkeer, dat thans 75 cent bedraagt, zal worden bepaald op 50 cent. 3. Recht wegens telegram" adressen. Dit reoht was in de oorlogsjaren tot 60 opgevoerd, bedraagt sinds 1 Jan. 1933 24 per jaar en zal met ingang van 1 Januari 1936 op ƒ12 worden ge fit e 1 d. 4. Tariefsverlaging voor inter" locale gesprekken. In de bestaande tariefschaal wordt een nieuwe zóne geschoven voor af standen van 15 t/m 25 K.M. Een ge sprek in deze zóne kost thans 30 cent; dit bedrag zal 20 cent worden. De tariefschaal wordt dus: voor de le zóne t/m 10 K.M.) 6 cent voor de 2e zóne (10 t/m 15 K.M.) 12 cent voor de 3e zóne (15 t/m 25 K.M.) 20 cent (nieuw) voor de 4e zóne (25 t/m 35 K.M.) 30 cent voor de 5e zóne (meer dan 35 K.M.) 40 cent 70% van het verkeer in de tegenwoordige Broadbent (links) wiens toesteil te Basra verongelukte bij een poging om het snelheidsrecord AustraliëEngeland te breken, toont dn parachute aan Jimmy Melrose, die 't Zaterdag wil probeeren. j (Nadruk verboden.) LEO LENS Op het Leidscheplein te Amsterdam verrijzen steeds meer monumentale gebou wen; ook de nieuwbouw aan het Kleine Gartnerplantsoen is bijna voltooid. Op den tienden jaardag van de Romeinsche gemeentepolitie inspecteerde Mussolini de onderdeelen van het militair getrainde en toegeruste corps De Du.ce bij de motor-af deeling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5