Vijfduizend actie LAATSTE NIEUWS (Li BELANGRIJK!! VRIJDAG 18 OCTOBER 1935 TWEEDE BLAD PAG. 7 DAMES! Voor moteclite wollen garens behoeft gij niet een in het buitenland gemaakt wollen ga ren in Uw wolwinkel te koopen. De Nederlandsche wollengarenfabrieken ma ken sedert vele jaren wollen garens motecht. Wenscht gij gegarandeerde motecbte wollen garens, koopt dan Neder- landsch en speciaal Leidsch fabrikaat en vraagt Uw leverancier knotten voordien van de merken Oegstgeest met beide wethouders en de ge meentesecretaris. de burgemeester van Sassenhcim en de consul der A. N. W. B., -de lieer B. J. Kortman. Te 10 uur nam Ir. Kloppert het woord. Hij gaf cenige cijfers, betrekking hebbende op de totstandkoming van den weg. De weg. aldus spr., maakt deel uit van Rijks weg no. 4 die loont van den Haag naar Amsterdam. In 1932' werd met dn grond aankoop begonnen, terwijl men hoopt in 1938 de geheele weg klaar te hebben. Rii wijst verder nog op veiligheid, die ook bii deze weg nog van het verkeer wordt gc- eischt. Voorzichtigheid voor automobilisten zij ook hier nog geboden. De burgem. van Oegstgeest .de heer A. J. Gerrevink. dankte Ir. Klonpert voor ziin woorden, waarin ook een gelukwensoh tot het gemeentebestuur van Oegstgeest ge richt was. en spreekt de wensch uit. dat de weg mag dienen tot sneller maar zeker ook veiliger verkeer. Ook spreekt nog de burgemeester van Sassenheim. de heer J. P. Gouverneur, om zijn dank over te brengen voor de ont vangen uitnoodiging. Hij wenschte de Rijks waterstaat en ook de gemeente Oegstgeest geluk met de totstandkoming van de weg en1 bewondert de Rijkswaterstaat voor zijn doorzettingskracht. Gezamenlijk werd daarna per auto de eerste tocht gemaakt over de fraaie nieuwe OUDEWETERING REDDINGSBRIGADE De reddingsbrigade alhier heeft de mede werking verkregen van de Reddingsbrigade te Haarlem, waardoor het mogelijk dat leden van onze plaatselijke bngad gedurende den winter om de 11 da*,en ui hërSpörtfondsenbad te Haarlem een oefen- avond hebben. -*■ TEXTIELFABRIEKEN GEBRs. VAIN WIJK Co. IN.V. ringetje, naar de president opmerkte, alles te zamen ter waarde van ongeveer een dubbeltje. De officier van justitie Jhr. Mr. van Asch i Wjjck wees op het strafblad van T., die reeds elf veroordeelingen waaronder 3:raffen i vyf en negen jaar, achter den rug heeft die een gevaar voor de maatschappij is. S. daarentegen heeft nog een blanco strafblad S door T. op Sleeptouw genomen. Spr. eischte tegen laatstgenoemde 3 jaar 6n tegen S. 6 maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal 31 October a.s. uitspraak lisse Bovengenoemde Mannenvereeniging hield" in de kerk aan de Veldhorststraat haar jaarvergadering onder presidium van den .voorzitter Ds. A. Ponstein. Deze opende de .vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak vervolgens een kort openingswoord. Spr. wees er daarbij op, dat wij ons moeten oefenen als een soldaat op de binnenplaats, opdat wij geoefend worden voor den strijd naar buiten. De vereeniging is niet als een luxe te beschouwen, zooals sommigen op merken, maar wij hebben elkander te die nen met de talenten die God ons geschon ken heeft, al is het dan misschien ook maar één talent. We worden door den Geest geoefend ten strijde. De wapenen moeten door ons gekend worden om ze te kunnen hanteeren om le staan in de poort en te bestrijden de Kettersehe vragen die tot ons gericht worden. Daarom te meer moeten wij onzen Bijbel leeren kennen. Na dit openingswoord volgden de gebrui kelijke jaarverslagen, waanna het .woord werd gegeven aan den heer A. de Graaf, voor het houden van zijn referaat over ..Simson", wiens naam „geweldige" betee- kent. Spr. schetste hem als een die verschil lende malen met Gods Geest werd aange gord. Toch was hü in zijn laatste levensja ren niet in des Heeren weg, maar verviel in de zonden van leugen. Dit neemt ech ter niet weg dat hij toch een kind Gods was, want zijn naam wordt genoemd in de rij der geloofshelden. Op dit referaat volgde een goede bespreking. Na de pauze, waarin ververschingcn wer- Öen aangeboden, werd den afgevaardigden het woord verleend tot het overbrengen der g'elukwenschen. Namens den Centralen Raad werd het woord gevoerd door den heer J. Noort. Nu was aan de orde een referaat van den heer J. C. Zanevekl Sr., over het onderwerp „De Bijhei". Spr. \erdeelde zijn onderwerp in drie deelen: 1. Van waar komt de Bijbel; i Wat bevat de Bijbel en ten 3e waartoe dient de Bijbel; of wel: oorsprong, inhoud en nuttigheid van den Bijbel. De Bijbel is Goddelijk, doch op mensche- Jijke bevattelijke wijze geschreven. Wat God in 't O. T. beloofde wordt in het N. T. ver Vult. De Bijbel is regel om naar te leven. Zij dient ter lezing. De wijsgeer lean on; biet zeggen van waar wij komen en waar tvij heengaan, maar de Schrift zegt het ons. De Openbaringen van Johannes wijzen ons naar een Paradijs. Het is hoog noodig dat de Bijbel op alle scholen gevonden wordt. De ziel van het kind vindt niet wat ze heb ben moet zonder den Bijbel. De tijd zal ko men dat Gods Woord zal zegepralen. Het Bijbelboek geeft voorts vertroosting. Gelukkig de mensch die het dan ook ais Troostboek verstaat. De Bijbel zegt ons wat te wachten staat wanneer wij in de zonden blijven leven. Zij wijst ons echter ook den Weg ter ontkoming uit het diensthuis van satan en zonde. Een dameskoor zong nu: „Rust mijn ziel. Uw God is Koning". Aan het einde van deze uitstekend ge- Slaagde avond werd een kort slotwoord ge sproken en voorgegaan in gebed door Ds A. Ponstein. BAZAR P.DJ..V. Na een enorme drukte van twee dagen is Donderdagavond de bazar van de Prot. Damclub „Lissc Vooruit" weer gesloten. Alvorens tot de verkooping van de no; overgebleven artikelen werd overgegaan, Werd door den voorzitter van P.D.L.V. een Woord ter offirieele sluiting gesproken Hierna werd nog eenige- tijd met den frerkoop doorgegaan, wanrnr het nog over geblevene bij opbod werd verkocht. Deze bazar lxeelt geweldig veel belang stelling getrokken en is, naar wij voorloo- pig reeds vernamen, financieel boven aller rachtig geslaagd. Het was reeds zeer laat voordat het Donderdagnacht in „Reho- both" rustig was! P.D.L.V. is in haar streven goed geslaagd, hetgeen voor de werkloozen-competities in den a.s. winter goede verwachting doet koesteren. NOORDWIJK BENOEMING De heer F. de Goede, ambtenaar ter secre tarie dezer gemeente, is benoemd tot adj.- commies le klasse ter Prov, Griffie van Noord-Brabant te 's-Bosch. VERZOEK OM EXTRA HULP Door de besturen van de Katholiek, Alge- meene en Christelijke arbeidersbeweging is adres aan den Raad gericht, waarbij wordt verzocht extra hulp voor de werklooze arbeiders beschikbaar te stellen, liefst in den vorm. van kleeding en schoeisel. NOORDWIJKERHOUT DOOD DOOR SCHULD De koopman E. de G. uit Noordwij,k heeft voor de Haagsche rechtbank terecht ge staan. Verdachte heeft op 29 Juni jl. op den Goorweg met een door hem bestuurde auto den motorrijder L. Tee ven uit Haarlem aangereden, met het gevolg, dat deze een eind werd weggeslingerd en bijna onmid dellijk aan de gevolgen dezer aanrijding is overleden. De rechtbank veroordeelde De G. tot een geldboete van f 250 subs. 100 dagen. OEGSTGEEST GEMEENTERAADSVERGADERING Donderdagavond kwam de raad onze meente in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, burgemeester Gerrevink opende de vergadering. De riotulen worden gearresteerd zonder opmerkingen. De Voorz. doet mededeeling van een inge komen schrijven van het raadslid J. H. Kuyken, waarin hij wegens gezondheidsrede nen ontslag vraagt als lid van den raad. Besloten worden hem dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Inmiddels heeft de opvolger van den heer Kuyken, de heer Peeters eveneens bedankt, waarna de heer J. Smit Jr. in deze vacature benoemd is ver klaard. De voorzitter wijdt enkele woorden van waardeering aan den heer Kuyken spreekt den wensch uit, dat hij weldra weer lichamelijk in staat zal zijn zijn werk te ver richten. Van de ingekomen stukken vermelden we Vej-zoek van den heer J. Brummel om ont- als adjunct-gemeente-opzichter, ingaan de 1 Oct. 1935, in verband met zijn benoe ming tot gemeentearchitect te Huizen. Burgem. en Weth. stellen voor het •aagde ontslag eervol te verleenen. Aldus besloten. Medegedeeld wordt o.a. dat de nieuwe Rijksweg op Vrijdag 18 October a.s. te 10 voor het verkeer zal worden opgege- steld. Punt 3 van de agenda is een voorstel en W. tot vaststelling van een verorde ning betreffende de aard van de bebouwing het gebruik der gronden in de bebouwde kom gelegen. W. deelen in hun praeadvies medf dat bij de ter-inzage-legging van de nieuw verordening slechts één belanghebbende be zwaren heeft ingediend, n.l. het gemeentebe stuur van Leiden. Deze bezwaren concentree- zich voornamelijk rondom de gebouwen der stichtingen Endegeest, Voorgeest Rhijngeest. en W. stellen voor de bezwaren van Leiden tegen de verordening onder de pun ten 1 en 2 ongegrond te verklaren en r aanleiding van punt 3 de verordening in dien zin te wijzigen, dat aan dit derde bezwaar eenigszins wordt tegemoet gekomen. Na eenige besprekingen wordt de verorde ning door den Raad vastgesteld. Punt 4 van de agenda bevat een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe bouw- en woningverordening. De wijzigin gen in de oude verordening aangebracht zijn van technischen aard en van weinig belang. Goedgekeurd. Punt 5 van de agenda is een verzoek van het bestuur der stichting: „Rijnlandsch Borg stellingsfonds" om in het kapitaal van het fonds te willen bijdragen. W. overwegen in hun prae-advies, dat met het Rijnlandsch Borgstellingsfonds het algemeen belang wordt gediend, terwijl dit, zooals vanzelf spreekt, ook indirect de gemeente Oegstgeest zal ten goede .komen. Zij meening, dat de totstandkoming van deze fondsen die in een leemte zullen voor zien, zooveel mogelijk dient bevorderd te worden en adviseeren daarom het gevraagde bedrag van f 800 in de vorm van een rente- looze leening te verstrekken. Aldus wordt besloten. T Bij punt 6 van de. agenda wordt doör B. en W. voorgesteld de verordening op de heffing besmettelijke-ziektegeld opnieuw onge wijzigd vast te stellen. Aangenomen. Punt 7 van de agenda is een verzoek van de woningbouwvereeniging „Buitenlust" [elden uit de overheidskas voor de bouw •an 37 arbeiderswoningen. B. en W. hebben uitvoering gegeven het raadsbesluit van 26 Aug. j.l. en met het bestuur der woningbouwvereeniging „Bui tenlust" nader overleg gepleegd omtrent de •olgende punten: a het bouwen van een geringer aantal wo ningen dan door het bestuur was aange vraagd (b.v. het bouwen wan een twin tigtal) b het bouwen van een goedkooper woning type; de mogelijkheid van het uitoefenen door het college van B. en W. van invloed bij de toewijzing der woningen aan de géga digden. Het Bestuur van „Buitenlust", dat met deze punten te voren in kennis was gesteld, wees ze bij de op 1 Oct. j.l. gehouden bespre kingen allen af. Tot het stellen van nadere conclusies ii het bij de bespreking niet gekomen. Wel is nog besproken de mogelijkheid om door het stellen van voorwaarden invloed op de toe wijzing der woningen uit te oefenen. Deze zaak wordt dus door B. en W. opnieuw aan den raad voorgelegd. De heer Paardekooper verwondert er zich over, dat dit punt weer aan de orde komt en 3e aanvrage van Buitenlust geen enkele wijziging is gekomen, noch wat het aantal woningen betreft, noch wat de verla ging der huurwaarde betreft. De heer Uittenboogaard sluit zich hierbij in en herinnert aan de ernstige bezwaren door den voorzitter te berde gebracht. Dit heeft spr. en de geheele C. H. fractie er toe gebracht tegen dit voorstel te stemmen. De heer Bakker bestrijdt de genoemde bezwaren en is van meening, dat de Raad niet veel anders kan doen het plan goed te keuren en zal dus zijn stem aan het voorstel Ook de heer Kruizinga bestrijdt den heer Paardekooper en den heer Uittenbo- gaard en sluit zich aan bij het gesprokene door den heer Bakker. De heer van Egmond (weth.), wijst op de groote behoefte aan arbeiderswoningen en dringt er op aan- dat deze zaak nu eindelijk eens tot beslissing komt. De heer Kortman is het met den heer van Egmond eens en dringt ook aan op het nemen van een besluit. De heer Paardekooper repliceert; hij heeft de overtuiging, dat er goedkooper grond te krijgen is en dat de inrichting der woningen eenvoudiger kan, zoodat de huren lager wor den. De heer v. Egmond bestrijdt beide punten. Tenslotte wordt het voorstel met 3 tegen 4 stemmen aangenomen. Onder de punten 8 en 9 van de agenda worden de rekening H. Geest Armbestuur 1934 alsmede de begrooting 1936 op voorstel van B. en W. door den raad goedgekeurd. De behandeling van de gemeentebegrooting en de begrooting grondbedrijf 1936 wordt verdaagd tot een volgende vergadering. Na de rondvraag, die niets oplevert, wordt de openbare zitting gesloten en gaat de raad in comité-generaal. Op eenvoudige wijze werd hedenmorgen een nieuw gedeelte geopend van de Rijks straatweg gelegen tusschen „de drie witte palen" en de Postbrug. Onder de aanwezigen merkten we Ir. Kloppert, hoofdingenieur der Rijkswa terstaat. Ir. Dijkstra ingenieur der Rijks waterstaat, de burgemeester der gemeente rijnsburg van verschillende fc00'^' Jcn staan in liet algemeen beneden middel matig en dientengevolge is ook de aaoioci aanzienlijk geringer dan onder normale om standigheden. Dientengevolge wordt voor winterkool, gele en roode. een zeergoede prijs betaald, voor de eerstgenoemde van 111 tot I 14B0. voor de tweede van I 10.80 tot t 12 GO per 100. Groene kool wordt verk°cV'; van 1 3P60 tot 1 4.80 per 100. Uien gaan n et vlug weg. De prijs is laag, van 1 1..0 tor i 2.20 per 100 kg. is voor het telen van dit product tc weinig. Waschpeen. waarvan de aanvoer trouwens ook maar klein is, breng vamt 4.20 tot f 5.50 per 100 kg. op. Andijvie van f 1.10 tot I 1.70 per 100. „GROEN VAN PRINSTERER" ~T)e A-R Prop. Club heeft haar eerste ■ergadeiing weer gehouden. Het bezoek niet groot. We moeten bij dezen nog o„ nnV nilfigrCïl eens alle A.-R. jongeren en ook ouderen opwekken om toch lid te worden °°De'voorzitter, de heer W Star, verwel komde allen hartelijk en sprak nog enkele gevoelvolle woorden ter herinnering aan het tragisch ongeval van dezen «"J®*"» waarbij een der leden het leven liet. Met een opwekkend woord oin toch vooral goe de studie te maken van onze beginselen en zich te geven aan de Prop.-Club-arbeid, besloot hij zijn openingswoord. De secretaris, de heer G. v. Egmond, la; de notulen, die werden goedgekeurd. Hierop' kreeg de heer AV. Bouman het woord. Jrtij leidde in Art. 3 van „Ons Pro gram".-handelende over de souveremiteit va™ Gods Woord, ook voor de overheid. Inl. behandelde: 1. Het is noodig dit behjnrl en scherp 'afgebakend te belijden. Want, zegf de N.S.B-, wij belijden ook, dat de oorsprong van het gezag in God ligt, dat God souverdn is. Maar, aldus inl.. dan kqint het verschil. De N.S.B. wil zich bin den niet aan Gocls geopenbaard Woord, maar zij handelt naar rede en verstand jjYij A.R.binden ons ook als Overheids personen aan'de ordinantiën zooals die in Gods Woord geopenbaard zijn. Reeds bij de schepping waren die ordinantiën Gods aan Adam gege^n. Toen was echter "s ThchscFïcn geest in harmonie met die ordi nantiën. Door de zonde komt de disharnv nie. Toch blijven de ordinantiën bestaan en hun waarde houden. Nu is het de plicht van den Christen deze ordinantiën op te sporen. Uit dc natuur en uit de historie, Triïtar bovenal uit Gods Woord. Hier ligt het kardinale verschilpunt van onze partij met andere partijen. Ook de overheid moet zich houden aan het Woord. Niet echter moet dit verstaan worden dat het een soort w.ét met artikelen pasklaar voor 't regeeren is. Neen, alleen de beginselen hebben wij en daaraan toetst zich de overheid. Ze is daarbij niet gebonden aan eenige Kerk maar m de conscië-ntiën der bijzondere per sonen. Toch kunnen deze veel leeren van de Bediening des Woords in de Kerk. Hierbij is vooral ook te letten op •oorlichting der Pers en op de resultaten door de Wetenschap aan 't licht gebracht. Groote dankbaarheid moet er dan ook in onze harten zijn voor de Vrije Universiteit, de eenige Universiteit, die zich buigt, on voorwaardelijk buigt voor Gods Woord. En REGEERINGSCOMMIS- SARISSEN GAAN HEEN De heer Bückmann voor de zuivel en Dr. Van Rhijn voor de pluimveehouderij enz. Naar wij vernemen heeft de heer L. ückmann, rcgeeringscommissaris voor j zuivel tegen 1 December a.s. eervol ont slag uit die functie gevraagd en verkregen. Hij zal evenwel met een bepaald omschre ven taak in de crisisarbeid werkzaam blij ven. Zijn arbeid als regeeringscommissaris voor de Zuivel zal worden overgenomen dooi de regeeringscommissaris voor de Akker bouw en de Veehouderij Ir. S. L. Louwes. Voorts heeft de voorzitter van het college van regeeringscommissarissen Mr. Dr. A. A. van R h ij n in verband met het feit, c.at hij kort geleden het ambt van secretaris-gene raal van twee departementen nl. van land bouw en visscherij en van handel, nijver heid en scheepvaart op zich genomen beeft, den minister van landbouw en visscherij verzocht hem van het regeeringscommissa- riaat voor de visscherij, pluimveehouderij en turf te ontheffen, opdat hij zich uitslui tend aan zijn taak als secretaris-generaal aer beide departemenen en als voorzit lor van het college van 'regeeringscommnssartssen zal kunnen geven. De minister heeft de heer Van Rhijn zocht hem te adviseeren op welke wijze in ijkomende plaatsen zal kunnen wordeu voorzien. De Indische Landsmiddelen Ook hier nog steeds achteruitgang Batavia, 18 Oef. (Anela). De op brengst der Landsmiddelen over Augus tus 1935 bedroeg f 29.800.000.tegenover in dezelfde maand van het vorig jaar f 33.100.000.De totale opbrengst over de eerste acht maanden van 1935 was f 2t5.700.000.tegenover in dezelfde peri-, one van het vorig jaar f 256.50C.000. Dc terugval in Augustus 1935 werd in hoofdzaak veroorzaakt door belastingen' welke in Augustus 1935 f 17.400.000.en in dezelfde maand van 193-i f 18.100.000 opbrachten; dit is de eerste maand van dit jaar dat de belastingopbrengst min der is dan het vorig jaar. Verder viel een teruggang te conslateeren van: voor monopolies f 300.000. producten f 400.000 voor bedrijven f 700.000 en voor diverse middelen f 1.200.000; alles in vergelij king met dezelfde maand van het vo- Engeland en de andere landen Te Genève loopt een -gerucht, dat de En" elsche regeering voornemens is dezer dagen en verklaring af te leggen, waarin wordt astgesteld, dat de toekomstige houding ■am Engeland Ij (genover de andere Euro- peesehe staten in bet geval van een aanval, bepaald zal wordien door de houding van deze staten in het bestaande conflict. Dit zou bettekenen, dot, indien leden van de Volkenbond zouden weigeren, militaire maatregelen tegen Italië te nemen, Enge land zich ontslagen zou achten van iedere plicht tot het verloenen van militaire bij stand aan deze staat. Engelsohe kringen te Parijs beweren, dat Iloare volgende week in het Lagerhuis een belangrijke verklaring zal afleggen over de houding van Frankrijk. Reuter meldt, dat wordt verwacht, dat Laval zich zal uitspreken voor de Britsche politiek.Het is een merkwaardige omstan digheid, dat Laval, naar uit betrouwbare bron veaiuid't, heeft nagelaten de Britsche ambassadeur in kennis te stellen van de mededeelingen, welke de Italiaansche am bassadeur Woensdag namens Mussolini zou hebben overgebracht. 'Men gelooft, dat deze mededëel.ingen betrekking hebben gehad op de Italiaansche troepen m Lybië, die, vol" gens de Engelsche wensoh teruggetrokken zouden moeten worden. Abessijnsche hoofden tot overloopen geneigd? Opstanden in het binnenland gemeld. Volgens mededeelingen van Italiaansche zijde hebben nog meer Abessijnsche hoof den het voornemen te kennen gegeven hun onderwerping aan te bieden. Naar verluidt zou een Abessijnsch hoofd, dat in verschillende districten van Abessi- vliegtuig was geworden, door een anderen aanvoerder zijn gedood. Volgens berichten uit Adoea hebben Abes sijnsche krijgsgevangenen medegedeeld, dat in verschilende disrticten van Abessi- nië opstandige bewegingen zijn uitgebroken. De misdaden te Oss Nieuwe bekentenissen Het in het Huis van Bewaring te Den Bosch vertoevende lid van de Osscftg,, mjsr, dadigersbende J. den-'Brok heeft ten 'dvër^' staan van de gemmeentepolitie te Oss een volledige bekentenis afgelegd. Naast een twintigtal kippcndiefstallen waarbij tesa- men eenige honderden kippen werden buit gemaakt bevatten deze bekentenissen nog een twintigtal misdrijven waaronder drie roofovervallen. Aangezien binnenkort in verband met deze bekentenis nieuwe arrestaties worden ver wacht kunnen deze misdrijven nog niet alle worden gepubliceerd. Een ervan is de roof overval in de Kerstnacht van 1933 te Hees bij Oss, op den landbouwer Christiaansen waarbij o.a. f 13.werd buitgemaakt. Ver der de diefstal van een aantal zilveren voor werpen ter nadeele van pastoor Bloem te Oss alsmede de inbraken bij de familie Ipe run en Vos op Ussen te Oss en bij van Hem men te Berghem. Besprekingen in het Italiaansche hoofdkwartier ASMARA, 16 Oct. Donderdag zijn bespre kingen begonnen in het Italiaansche hoofd kwartier tusschen veldmaarschalk Badoglio den chef van den generalen staf en gene raai de Bono, commandant van het Noorde lijk leger. De geheele militaire situatie wordt door beide heeren onder de oogen gezien. Giro-verkeer met Italië stopgezet Ingevolge een van de Italiëansche post- administrateie ontvangen mededeeling, is het giroverkeer tusschen de postrekeningen, aangesloten bij genoemde administratie en die bij de post-, chèque- en girodienst, oorloopig gestaakt. Zooals reeds is mede gedeeld, is een verzoek van dien aard door hel bestuur der Italiaansche posterijen ge- Opgemerkt zij, dat ihet postgiroverkecr tusschen Nederland en Italië slechts weinig te beteekenen heeft. wij moeten in en door onze Club ook trach ten die beginselen te leeren, opdat wij ze ook uit kunnen dragen. Op deze inleiding volgde een geanimcer de bespreking, waarna de heer C. v. Eg mond de vergadering met dankgebed sloot (Zie verder blz. 10) Engeland en' de strijd in Ogaden DJIBOETI, 18-0ctober. Naar hier verluidt onderzoeken de autoriteiten van Britsen Somaliland de berichten volgens welke bij de Italiaansche opnjarsch in Ogaden Brit sche onderdanen zouden zijn gedood, ter wijl door gifgas een groote verwoesting zou zijn aangericht onder de kudden dier Brit sche onderdanen. Generaal Graziani rukt op ROME, 18 Oct. Italiaansche oorlogscorres pondenten melden dat een afdeeling van de strijdmacht van generaal Graziani onder voortdurende gevechten uit Italiaanseh Somaliland oprukt. Het is de bedoeling de zer afdeeling de karavaanwegen langs de grens van Britsch Somaliland te bezetten en de militaire voorraden af te snijden, die de Abessijnsche legermacht in Ogaden vol gens deze correspondenten uit Britsch So maliland ontvangen. Dr. Euwe geeft de zevende partij op Dr. M. Euwe heeft de zevende partij opge geven. De stand is nu 5-2 voor Aljechin. De ach teste partij wordt morgenavond half zeven gespeeld te Amsterdam in do Militiezaal. ,"sy 5000 nieuwe abonné's voor i Februari a.s.) Zend deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op ons blad voor minstens één jaar NAAM: ADRES: kwartaal week kwartaal week kwartaal week NAAM: De aanbrenger (ster) ADRES: Doorhalen wat niet verlangd wordt. N.B. De wervers kannen achtereenvolgens hun nieuwe abonné's aan ons opzenden. Op wordt nauwkeurig alles nenoteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7