Vijfduizend He DONDERDAG 10 OCTOBER 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS VERSLAGEN VAN GEMEENTEDIENSTEN WEEP LATER DAN VORIGE JAREN 'Al eendge malen is er in den gemeente raad op aangedrongen, dat de jaarverslagen der verschillende gemeentediensten vroeg tijdiger zouden verschijnen. Deze aandrang schijnt echter niet veel geholpen 1e hebben. We hebben thans de eerste verslagen ont vangen en als we ons niet vergissen is dat nog later dan andere jaren. De verslagen zijn verschenen bij de N.V. Leidsche Cou rant, Het volgende is er aan ontleend: I Het aantal sterfgevallen bedroeg 867, Waarvan 311 afkomstig waren uit andere gemeenten. De sterfgevallen waren als volgt ver- ideekt: afkomstig uit Leiden: 277 mannen en 291 Vrouwen; uil andere plaatsen: 1G2 mannen en 149 vrouwen Beneden den leeftijd van 1 iaar stierven 72 kinderen, waarvan 42 uit andere plaat sen. Van deze kinderen zijn er 21 uit Leiden en 21 uit andere plaatsen (respectievelijk 70 pCt en 50 pCt.) overleden aan oorzaken, .welke met de voeding geen verband hielden. De zuigelingensterfte bedroeg in 1934 22.9S per 1000 levend aangegevenen. In 1934 werden totaal geënt tegen pokken 73 personen. Voor kostelooze genees-, heel- en verlos kundige hulp werden 1073 kaarten uitge reikt. waai-van 605 gezinskaarten en 468 persoonskaarten. Aanvragen van 53 gezins- en 35 persoonskaarten werden geweigerd. Geheel of gedeeltelijk voor rekening der gemeente werden aan 15 personen gebitten verstrekt. Door de semlartsen werden dit iaar, onder 'toezicht van den stadsvroedmeester 692 vei lossingen in de stad geleid, terwijl in liet Academisch Ziekenhuis 330 te Leiden wonende vrouwen werden geholpen. Bij 10 verlossingen werd hulp verleend door de stadsvroedvrouw. Geheel of gedeeltelijk voor rekening dei- Gemeente werden in de particuliere zieken huizen 61 patiënten geopereerd. In de Anna-Klinïek werden 4 patiënten geopereerd geheel voor rekening der Ge meente en 1 gedeeltelijk. Aan brillen, breukbanden, orthopaedi- sche apparaten enz. werd uitgegeven 1988.86i/2. Op de consultatie-bureaux van de Vereen. „Zuigelingenzorg" werden in 1934 594 zui gelingen voor het eerst ingeschreven, ter wijl 267 kinderen werden ingeschreven, die reeds in het vorig jaar het spreekuur had den bezocht, dus een totaal aantal kinde ren van 861, die over de drie bureaux als volgt waren verdeeld: Boerhaavestraat met 1697 bezoeken, Heerenstraat met 1035 bezoe ken, Prinsenstraat 1605 bezoeken, totaal •4337 bezoeken. Door de schoolartsen werden op de scho len 32007 kinderen nagezien; de leerling -u as 1413 maal afwezig. In het geheel wer den 2840 briefjes uitgereikt od 526 scholen De uitgereikte briefjes waren als volgt Verdeeld: briefjes A 128, briefies B 47. briefjes D 2665. Openbaar Slachthuis 'Aan het Openbaar Slachthuis weiden in totaal 36000 dieren t^en 40381 In 1933. Hier van waren bestemd voor plaatselijk gebruik (de cijfers tusschen haakjes geven de slach tingen aan over 1933): 4386 5059) runderen; 1487 (2015) vette- en graskalveren: 3312 4416) nuchiere kalve ren; 4i5 (372) paarden; 1156S (12329) var kens; 570 (753) schapen en 5 (14) geiten. Bovenstaande cijfers doen zien. dat het aantal ter slachting aangevoerde dieren in alle rubrieken belangrijk lager is dan in het vorige jaar, met uitzondering van de paarden. Ten behoeve van de hier ter sted« geves tigde vleeschwarenfabrieken werden ge slacht: 8103 (4478) runderen, waarvan 76S8 '(3787) bestemd voor verwerking in blik ten behoeve van de Nederlandsche Veehouderij Centrale, 156 (301) vette- en graskalveren, «>n 5988 (10644) varkens. Opvallend groot is hierbij de achteruitgang van het aantal geslachte varkens, hetgeen echter eenigs- zins wordt gecompenseerd do- den groote ren invoer van varkensvleesc'i uit ander0 gemeenten. Niettemin wijst dP daling der slachtcii- ïers op een vermindering van het vleesch- verbruik in het afgeloopcn jaar. ook al houdt men rekening met het feit, dat. in vele gemeenten van ons land hot aantal slachtingen nadeelig beïnvloed wordt door de beschikbaarstelling van het bekende hlikken-vleesch. Vee- en vleeschkenxing. Het aantal door de keuringsambtenaren verrichte inspecties in de stad bedroeg 2905 waarvan 1949 bij slagers en vleeschwaren- verkoopers. 721 bij boden en schippers (ver voermiddelen) en 235 in de goederenlood sen der Nid. Spoorwegen. Het aantal in de gemeente gevestigde sla- gershsdriivcn bedroeg 90 (v. 99), vleesch- warenfai-rieken 3 en vleeschwarcnverkoo pers 244 (v. j. 290). Tuberculose werd bij aan het Open baar Slachthuis geslachte dieren als volgt waargenomen: stieren 94 maal (25.75 pet.), ossen 1 maal (6.25 pet.), koeien 2530 maal (50.78 pet.), graskalveren 12 maal (5.S3 pet.), vette kali eren 44 maal (3.06 pet.), nuchte re kalveren 2 maal (0.24 pet.), varkens 2048 maal (11.67 pet.), paarden 2 maal (0.47 pet.) Keuringsdienst van Waren In het Keuringsdistrict Leiden werden in 1934 172 persolcn ingeschreven in liet register bedoeld in art. 2 van het Consump- tie-ijsbesluit. Wat de samenstelling betreft bleek hel roomijs in den regel te voldoen aan den eisch, dat ten minste 12 pet. melkvet aan wezig moet zijn. In zes gevallen (vijf _maal bij roomijs en een maal bij consumptie-ijs) was de Storch-sche reactie niet negatief. Uit bacteriologisch oogpunt waren een aanmerkelijk grooter aantal monsters on deugdelijk. Het aantal bacteriën per cc varieerde van 1000 tot ontelbaar en be droeg: in 56 pet. der monsters minder dan 100.000; in '28 pet. der monsters tusschen 100.000 en 1.000.000: in 16 pet. der mon sters meer dan 1.0000.000. Vermoedelijk is deze voorstelling van den toestand Van het consumptie-ijs te zwart, daar in verhouding de minder betrouwbare bereiders vaker werden bemonsterd dan die, aan wier product priori meer ver trouwen kon worden geschonken in ver band met de bereidingswijze. Van melkverkoopers werden 5821 mon- Btersi genomen- 30 bevatten tamelijk veel vuil, 14 zeer veel vuil. het gemiddeld vet gehalte bedroeg 3.23, het gemiddeld gehalte der vetvrije, droge stof S.49,: in ondeugdelij ken toestand verkeerden 44 monsters, 100 voldeden niet aan liet Melkbesluit, zoodat totaal 44 ondeugdelijk waren. maatschappelijk Hulpbetoon De ongunstige economische toestand deed zün invloed in" 1931 zeer gelden; de werk loosheid, welke, in de zomermaanden ccnigs- zins daalde, nam in het najaar weer sterk toe; het gevolg-daarvan was een steeds stij gend aantal ondersteunden. Behalve de armlastigen wérden crisisslachtoffers en on georganiseerden gesteund; bovendien geor- ganiseerden, die om reglementaire of bijzon dere redenen niet bij de Gemeentelijke Steunverleening, het aangewezen orgaan tot steunverlceiling aan valide arbeiders, in aanmerking konden komen. In 1933 werden ondersteund 2309 perso nen, waarvan 1843 mannen en -166 vrouwen. In 1934 werden ondersteund 2466 perso nen. waarvan 2005 mannen en 461 vrouwen. Relnigings- en ontsmettingsdienst Het te reinigen oppervlak van straten on pleinen werd wegens den uithouw van de stad niet onbelangrijk vergroot. Door uitlegging van de veegwyken en in bedrijf stellen van transportrijwielen was het mogelijk, zonder uitbreiding van per soneel, de straten ccu behoorlijk aanzien te geven. Verzameld werd een hoeveelheid kalken specie, groot 1.026 M3„ welke in 114 schuit vrachten is vervoerd naar het baggerstalen- terrein aan* de Stinksloot voor aanmaak van pootaarde. Totaal werd dit jaar verzameld een hoe veelheid huisvuilnis, groot 38.220 M3., waar van is afgevoerd naar de gemeente Nieuw koop 33.577 M3en het restant, of 4643 M3., naar het gemeentelijk stortterrein aan de Zijl. Voornoemde hoeveelheden werden bepaald na opmeting in de schuiten voor afvoer, derhalve na behoorlijke vastzetting van liet vuil, zoodat deze, afgehaald uit de stad, be rekend naar het aantal wagens, belangrijk grooter zijn. Op 31 December waren 172 contracten loopende tot een gezamenlijk bedrag van f 7468,20 voor liet afhalen van bedrijfsafval uit fabrieken, werkplaatsen, winkels e. d.. waaronder f 2546,70 voor liet verwijderen der afvalstoffen uit de gebouwen voor Univcr sitair onderwijs en kazerneering. Evenals in het vorige jaar werd dP be strijding van ratten ook dit jaar krachtig voortgciet. Onderhavige werkzaamheden vonden plaats op kosten van den dienst, al leen die. verricht in fabrieken en werk plaatsen, werden Iepen den kostenden prijs -cor belanghebbenden uitgevoerd. Ook werd het riool onder de Langebrug eemge malen ontrat. Teneinde niet suc.ces deze arbeid te kun nen verrichten is het noodig de medewer king van de ingezetenen te verkrijgen in dien zin, dat geen etensresten op de pu blieke straat, in grachten en slootcn wor den geworpen. Toaal vonden 793 ontsmettingen plaats van goederen, woningen, cellen en voer tuigen (vorig jaar 722). RIJNLANDSCH BORGSTELLINGS FONDS Wat er gedaan is en gedaan zal worden Het Residentie-Orkest Het Residentie-Orkest zal Donderdag a.s. het eerste van zijn zes abonnementsconcer ten alhier geven. De violist Jacques Thibauri zal 'het vioolconcert in b. k. t. van Saint Saëns spelen. Voor orkest vermeldt bet pro gramma de ouverture Midsuinmernights- dream van Mendelssohn en Symphonie fan- tastique van H. Berlioz. Hun die zich alsnog op deze prachtige serie orkestconcerten wenschen te abonnee hen, zij medegedeeld, dat Willem Andries sen, Sam Swaap en Jclin Devert, Nicolai Orloff, .To Vincent en Noëla Cousin hun me dewerking aan tie volgende vijf concerten verleenen. Alle uitvoeringen worden gegeven op Donderdagavond en wel 14 en 28 Novem ber, 9 Januari, 6 Februari - 12 Maart. Diri genten zullen zijn Dr. Peter van Anrooy, Dobrowen, Tilich en Votto. Het Leidsch Scherm-comité Competitie-wedstrijden Evenals verleden jaar zullen ook nu in het winterseizoen competitie-wedstrijden plaats hebben onder de leden-vereenigingen van boxenbedoeld comité speciaal op sabei. Ter aanvulling van deze wedstrijden zullen er verschillende, vriendschappelijke wedstrijden worden georganiseerd ondei auspiciën van het L.S.C. en wel met schermclubs uit de omliggende plaatsen De data hiervan zullen te zijner tijd bekend worden gemaakt. Hoewel de schermsport in Leiden een sport van beteekenis is geworden worden de diverse "wedstrijden maar al te weinig bezocht. De competitie-wedstrijden zijr» steeds vrij toegankelijk zoodat gehoopt wordt dat gedurende het komende seizoen veie toeschouwers aanwezig zullen zijn. Men kan bij de wedstrijden inlichtingen verkrijgen om eventueel als lid toe te tre den van één der aangesloten clubs van het L.S.C. Wegens vertrek van den heer Van Duu- ren heeft de heer Gijsberti Hodenpijl zich beschikbaar gesteld als leider van de diver se wedstrijden evenals de heer Van Eijsin- ga, hetgeen door het L.S.C. zeer op prijs werd gesteld. Onder voorbehoud zullen de kampiien- schappen 1935 voor Leiden en omstreken gehouden worden 14 Dec. 1935 voor floret: 11 Jan. 1936 voor dègen; en voor sabel 1 en 8 Febr. 1936. De alg. wedstrijd- en com petitieleider i sde heer L. Ch. Segaar. Ziehier liet competitie-program: 25 Oct.: L.P.S.V.A.E.W., in het politie bureau Zonneveldstraat, leider de heer D» Jager; 2 Nov. OegstgeestElbewee, Ge meenteschool Terweeweg Oegstgeest, leider de lieer Gijsberti; 4 Nov.: A.E.W.—Oegstg.. Zaal „Gijsberti", Langebrug, leider de heer v. Eijsinga; 12 Nov.: ElbeweeL.P.S.V., Gymn.-school, Pieterskerkgracht, leider de heer De Jager; 18 Nov.: L.P.S.V.—Oegstg.. póli tie-bureau leider de heer De Jager; 28 Nov.: A.E.W.Elbewee, Zaal „Gijsberti", leider de heer v. Eijsinga; 13 J'an.: A.E.W. —L.P.S.V.. Zaal „Gijsberti", leider de heer Gijsberti; 21 Jan.: Elbewee—Oegstg., Gvmn.- sciiool, leider de heer v. Eijsinga; 5 Febr.: Oegstg.A.E.W., gemeenteschool, leider de heer De Jager; 14 Febr.: L.P.S.V.Elbewee politie-bureau, leider de lieer Gijsberti; 20 Febr.: Elbewee—A.E.W., Zaal „Gijsberti", leider de lieer v. Eijsinga; 26 Febr.: Oegst geest—L.P.S.V., gemeenteschool, leider de heer Gijsberti. AANRIJDING Gistermiddag is de vijf-jarige C. M., wo nende Voldersgracht, op de Sint Nicolaas- brug aangereden door C. J. Het meisje brak vermoedelijk het linker-scheenbeen cu is door den E.H.D. naar liet Acad. Zieken huis gebracht. In verband met het Verslag omtrent dit fonds uitgebracht in de vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland van 8 October j.l., kan nog het vol gende worden medegedeeld. Nu de oprichting van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds een feit is geworden, meende het Bureau der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland goed te doen. in openbare vergadering een korte uit eenzetting te geven aan de leden der Kamer anderen omtrent doel. inrichting en werk wijze van dit Fonds. Het doel is hetzelfde als dat van de Be middelingscommissie ter verkrijging van Crisiscrediet voor den Middenstand in Rijn land. door de Kamer op 15 November 1934 ingesteld. Met zeer bescheiden middelen heeft deze commissie op een beperkt terrein reeds veel goeds kunnen verrichten. De noodige gelden werden aan deze commissie verstrekt o.a. door het Leidsch Crisiscomité. De Commissie beperkte haar taak niet tot borgstelling bij credietverleening alleen. Mee- rentijds was het noodig de bedrijven, alvo rens crediet te verleenen. eerst te saneeren. De credieten der Commissie gingen nooit hooger dan f 500.Was meer noodig en ver antwoord, dan werd de hulp der Nederland sche Middenstandsbank ingeroepen Door op deze wijze te werken, is bet in den korten tijd van het bestaan van de Be- middelingseommissie en het Borgstellings fonds gelukt, tal van bedrijven te saneeren en weer rendabel te maken en veel leed te voorkomen. Ongeveer 160 aanvragen werden afgehan deld. Daarvan kor.den 60 zaken op de een of andere wijze geholpen worden. Nu, na de 7omervacantie het Rijnlandsch Borgstellings fonds pas goed is gaan werken, zijn er weer zeer vele aanvragen in onderzoek. Van veel belang is ook de financieele op zet. Gedacht wordt een kapitaal van f 100.000.bijeen te brengen. Uit de rente dezer gelden moeten de stroppen kunnen worden betaald. De ervaring zal leeren hoe veel credieten op een bepaald moment mo gen uitstaan, wil het risico niet te groot wor den. Het Leidsch Borgstellingsfonds heeft echter bewegen, dat een dergelijk fonds meer inkomrten c'?r\ verliezen kan hebben. Elk jaar zijn de bezittingen van het Leidsch Borgstellingsfords dan ook niet onbelangrijk grooter geworden. Hoever ook voor het Rijn landsch Borgstellingsfonds deze gunstige omstandigheid zich zal voordoen, zal de toe komst moeten leeren. Op welke wijze denkt men echter de som van f 100.000.bijeen te brengen? Allereerst rekent men op bijdragen van de Gemeenten en wel op 10 cent per inwo ner. Bij een aantal inwoners in Rijnland van 190.000 geeft dit f 19.000. Van eenige plaatselijke Crisiscomité's is reeds een be drag ontvangen grooter dan f 11.000. Ten slotte rekent men op een bijdrage van het Rijk van f 0.25 per inwoner, f 50.000. Dit is tezamen f 30.000. Het Bestuur van het Rijnlandsch Borg stellingsfonds rekent voorts nog op krachtige hulp van het Nationaal Crisiscomité, welks werk op deze wijze voor een belangrijk deel wordt overgenomen. Voorts mag naar de meening der Kamer ook op een bijdrage van de Provincie wor den gerekend als men n.l. mag aannemen dat de Provincie Zuid-Holland een even aan bevelenswaardig standpunt zal innemen als de provincie Gelderland, die, naar in de pers is medegedeeld, f 100.000.— voor borgstel lingsfondsen heeft beschikbaar gesteld. Tenslotte heeft 'het Borgstellingsfonds al lerlei administratieve en andere kosten. Deze moeten zooveel mogelijk uit bijzondere inkomsten worden bestreden, d.w.z. die der Middenstandsvereenigingen, der Kamer van Koophandel en andere. Aan de Midden- standsvereenigingen is daartoe verzocht 50 cent per lid per jaar te willen bijdragen. Dat de speciale onkosten voor een be paald bedrijf gemaakt, zooveel mogelijk moeten worden terugbetaald, spreekt wel vanzelf. Zal men het Borgstellingsfonds bijeen krijgen? Het bestuur van het Rijnlandsche Borg stellingsfonds is ter zake van zeer goeden moed. Gaat men na hoevelen reeds zijn bewaard gebleven voor den gang naar het Crisus- comité of het Armbestuur, Maatschappelijk Hulpbetoon, kerkelijke of particuliere wel dadigheid, dan bestaat er geen goedkoopere wijze van bestrijding der armoede dan deze, vooral als men bedenkt, dat geen jaarlijks terugkcerende bijdrage is gevraagd, maar een bijdrage voor éénmaal. Dit is dan ook dc reden, dat de gemeenten in het district de.- Kamer een zoo vlotte medewerking heb ben gegeven. Do vele inlichtingen aan alle zijden ge vraagd, wettigen het vermoeden, dat ver schillende Kamers van Koophandel even eens binnenkort tot stichting van borgstel lingsfondsen zullen overgaan. De Kamer van Koophandel en de Districts commissaris, de heer P. A. van Aggelen, die zich terzake van het Leidsch Borgstel lingsfonds eveneens zeer verdienstelijk ge maakt heeft, zijn steeds gaarne bereid van voorlichting te dienen. SCHIJN BEDRIEGT „Schijn bedriegt" en zoo kon het gebeuren dat de lieftallige stadgenoote mej. H. W. van II. in de verdachtenbank van den Haagschen Politierechter terecht kwam wegens mis handeling. Verdaohte's moeder was een aanzienlijk bedrag schuldig aan zekere mevr. B. alhier. Toen mevr. B. om haar gold kwam, was er oneenigheid ontstaan en zou verdachte haar vrij onzacht uit den winkel hebben verwij derd. Verdachte ontkende elke mishandeling. Bij een woordenwisseling zou verdachte mej. B. hebben beetgepakt en flink door el kander gesohud, waardoor mej. B. op den grond viel, volgens de verklaring van den tweede getuige. De eisch luidde f 15.— J)oete of 5 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f 10.— subs 5 dagen hechtenis. AGENDA De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 October a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix. Rapenburg 9. lelef. 807, E. B. de Mctz. Korevaarstraat 51. lelef. 3553 en \an Zijp, WihleminaparK 8. Oegstgeest, telef. 274. DE GAANDE EN KOMENDE MAN Gevestigd: Jhr. P. R. Beelaerts van Blokland, Pieterskerkhof 26 Wed. A. C. v. Wees-Biemans en fam., H. de Vriesstraat 59 Wed. T. Stuurman-Bogtman, Zoeterw.sin- gel 107 J. M. Cannegieter, J. v. Goyenk. E. Dokter, Lijsterstraat 6 J. G. H. Dijkerman en fam., Zoeterw.singel 109 J. Ehmeijer, 5e Binnenv.gr. 1 A. Th. J. Etmans fam., advocaat en proc.. Rapenburg 64 R. Froger, Houtstraat 7 K. W. Galis, Witte Singel 43 D. P. Hederik en fam., hoofd agent pol.-brandweer, Ketelboetersteeg 10 M. F. Heijning, Rijnsb.weg 62a W. H. Heijnis en fam., Oude Singel 132 M. A. Hoogenraat, opperman, de la Reijstraat 26 B. J. Hoogsteden en fam., timmerman, H. de Vriesstraat 69 E. M. Hoogweg, dienstbode, Groenoordstr. 30 K. Jonkers en fam., Morschweg 98a M. Jünter huisjuffr., Sta tionsweg 57 J. E. v. d. Kamp, Nieuwsteeg G. M. Keg, Groenhovenstr. 6 C. J. Laarhoven, dienstbode, H. de Vriesstr. 59 P. J. E. Lahaije, Rapenburg 82 N. K. M. de Leeuw, Rijnsb.weg 62b Lie Soen Kian Witte Singel 48 G. J. Litti dienstbode Hoogewoerd 124a W. Metzelaar, Rijnsb. weg 62a J. W. Meijers, Hansenstr. 15a A. A. Moerman, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10 N. Platteel en fam. koopman, L. Zand- str. 17 J. Poortman, verslaggever Mare- dijk 173 A. M. J. Post Uiterweer, Aal markt 16 S. C. Wijrdeman-Quaadgras, v. 't Hoffstraat 7a A. Ras, dienstbode, Hooi gracht 60 G. de Reus, Lijsterstraat 5 P. v. Roon, dienstbode, Stationsweg 21 W. M. Rijnberg. Hogerbeetsstraat 8 H. F. Scholte en fam.. W. Rozenstraat 8a M. A. L. Schouten, schilderes, Maresingel la W. M. Schouten, graalleidster Hooigracht 31 A. S. Stikkelorum. dienstbode, Bronkhorststr. 7 G. Storm en fam., hoofdagent v. politie Garenmarkt 4 B. J. Tjioe, Oegstgeester- laan 9 H. E. Trepte, dienstbode, Papen- gracht 19 J. v. Velzen en fam., kruidenier, Groenesteeg 17 G. Weeren en fam., kok, Poelgeeststr. 14a F. H. J. v. d. Water- Wijnhoven, Ambachtstr. 13 T. Zondei-van 1.1. instrumentmaker R. en Schiekade 72. Vertrokken: E. Bartnik, n. Den Haag, Stationsweg 67 N. A. C. v. Beeck en fam., n. Hilversum, Lorentzweg 122 A. Beunen, naar Den Haag, Jacob v. d. Doesstraat 100 J. Boevé, Zevenhuizen, Noordeinde 101 Wed. A. G. H. v. Schravendijk-Boonacker, n. Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 43 C. J. Breedveld, n. Alkemade, Roelofarends- veen 423 E. Brinkhuis en fam., n. Zwolle, Fr. Halsstraat 5a A. S. Bron, n. Rotter dam, Mecklenburgplein 5 J. Cahen, Am sterdam, Z. Amstellaan 112III T. v. Dig gelen, n. Den Haag, v. Blankenburgstraat 49 E. J. Dommering, Amsterdam, Bach- plein 8 B. Faure, Boskoop, Valkenbur- gerpl. 4 A. W. Fonderie, Braine l'Allaud Chaussee d'Assembourg 444 M. J. van Gendt, n. Deventer, Kleine Ovenstraat 38 G. Gieseler, n. Zurich G. A. Gips, n. Oegstgeest, H. Morschweg 144 P. C. C. de Goede en fam., n. Oegstgeest, Geversstraat 36 H. Groenendijk, n. Amsterdam, Jac. Obrechtstraat 49 Th. O. B. Günther fam., n. Batavia M. J. v. d. Haar, n. Den Haag, Gr. Hertoginnelaan 42 G. Halbevts- ma, n. Wassenaar, Wilhelminaplein 4 Hanemaaijer, n. 's-Gravenzande, Haflaan 57 M. Harff, naar Kirdtroisdorf G. Kart koorn, n. Utrecht, Stadhouderslaan 55 G Havinga, n. Den Haag, Trompstraat 71 D. Chr. Hilarius en fam., n. Batavia M. H. Hogewoning, n. Warmond, Bijleveldlaan 13 A. D. Holtrust-Holtrust en fam., n. Soe- rabaja A. E. M. v. Horn, n. Heerlen, Hoog Hees C. J. de Jong en fam., n. Den Haag, Meindersstraat 11 J. G. de Jong, n. Jut- phaas, Geinoord 8 C. J. M. Kortckaas, n. Lisse, Emmastraat 22 E. Kreutanger, n. Wassenaar, Hoefijzerlaan 61 G. J. v. d. Lek en fam., n. Oegstgeest, Jufiermansstraat 24 M. Lettinga, n. Amsterdam. Alevander- kade 711 K. Chr. M. Muth, n. Bandoer.g J. F. de Nie, n. Amsterdam. Pr. Hendrik kade 189 W. L. J. de Nie, n. Delft, v. Leeuwenhoeksingel 24 C. B Ot+trspeer, n. Baarn, Heemstralaan 47 F. M. Panthaleon Baron van Eek, n. Den Haag. v. Boetzelaer- laan 75 L. G. Peper, n. Winterswijk, Jan Tooropstraat 21 J. v. d. Ploeg en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 144 S. E. Remijn, n. Haarlem, Havikstraat 41 M. G. R. Scheffer, naar Den Haag, Mauvestraat H. E. Seibt, n. Duisburg, Hamborn Wed. A. Prins Visser-Seret en fam., naar Wassenaar, J. de Wittstraat 11 H. Stof- kooper, n. Tilburg, Willem Hstraat 18 M. J. Tempelman, n. Hazerswoude, Rijndijk A 362 N. Wassenaar, n. Nijkerk, Oosterstraat 23 A. J. v. Wijk, n. Oegstgeest. BURGERLIJKE STAND C Holswllder Willem Frederlk - v Z Taffijn en E H Veerman Pieter z v W Brc-; en M Miereniet lazina Anna d v A P J v c Berg en L Guyt Guurtje d v J Oldenhag» en A imanse Johanna d v A den H<e(fer en J Bsfitiaan Arendiia Johanna d v M B Schröder en K C Robbers Jannetje v d Met) en A Guilt Vries Maai wiik en W B v DJjk Maria z v H P v Dijk Neeltjo Ad J Rtli i-ranelficue Anhonli HF M v Gee*: J Bos en N A Dufcls Johanna Maria -3 v M Lentlng en M dc Latvge OVERLEDEN: J Wljnhorat—Harrewijn wede, 93 jaren GEHUWD. N BlankestIIn en J W Verhoeven J A A Hermans en E B Vermeulen Chr lolswilder en J M P HcUberg C do Jong n W C Keij7.01' G Nauta on G Ouwerkcrk w G Th Horz cn C Mulder ONDERTROUWD: H hr Rietborgen wedr 40 jr en W 1-1 Th Moot) 28 jr UIT DEN OMTREK ALPHEN AAN DEN RIJN WINKELWEEK-NIEUWS Nog enkele dagen en dan zal er hier in de plaats aan velerlei gebeurtenissen te merken zijn, dat de winkelweek begon nen is. Zaterdag a.s. begint de etalage wedstrijd. Ongeveer negentig winkeliers hebben zich hier voor opgegeven en deze etalages zijn kenbaar door een deelnemers- Op dezen eersten dag 7.al er tevens een muziek-auto door ons dorp rijden, die be halve voor v rooi ijk?. muziek, ook zal zor gen dat U alles te weten komt wat er beurt in deze Middenstands-campagne. Op Zaterdag 19 October zal er des mid dags een wedstrijd gehouden worden kleederdrachten enz. Vele mooie prijzen zijn door de deelnemende winkeliers be schikbaar gesteld. De beoordeeling van deze klcederdrachten zal geschieden door een Jury, bestaande uit mevr. Van dei- Kolk, mevr. Laros, mevr. Spormann, mevr. Winniughoff en dc dames Bosch—Quant en van Eijbergen. De daarop volgende Zaterdagmiddag zal er een wedstrijd gehouden worden in ver sierde fietsen. MOOI RESULTAAT UNIE COLLECTE De opbrengst van de Unie-collecte is 323,10. Zeker een mooi resultaat. De op brengst vorig jaar was 310.50. LEO XIII Ten bate van het Nat. Crisis-comité heeft de R.K. muziekvereen. Leo XIII in hel Nutsgebouw een z.g. Bonte Avond gegeven. De belangstelling was matig. Deze geslaag de avond werd bijgewoond door ter Colijn. DORPSGENOOTEN VOOR DEN POLITIERECHTER Zekere .T. Th. H. uit Korteraar, gemeente Alphen a/d Rijn. zou een inw Korteraar op 27 Juli j.l. hebben mishandeld en had zich daarvoor gisteren voor den Haagschen Politierechter te verantwoorden. De ruzie was ontstaan over een opmer king, die de mishandelde gemaakt had over een zakje dat verdachte bij zich droeg. Ver dachte ontkende de mishandeling. Gezien de financieele omstandigheden van verdachte, die werkloos is, vorderde de Offi cier een geldboete van f 6. De Politierechter heeft verdachte veroor deeld tot f 5.— subs 5 dagen hechtenis. De loswerkman G. P. den B. uit Al- phen a/d Rijn had zich te verantwoorden wegens mishandeling. Het betreft hier een gezellige burenruzie. De mishandelde W. Versteeg uit genoemde gemeente werd als getuige gehoord. De mishandelde had gescholden en hem uitgedaagd. De Politierechter merkte op, dat dit de prettigste zaken zijn voor de schatkist, waar bij het mes aan twee kanten snijdt. f 10.boete of 10 dagen hechtenis luidde de eisch, conform verdachte werd veroor deeld wat de boete betreft, terwijl dc te ver vangen ihechtenisstraf werd gehalveerd. De getuige uit de vorige zaak W. V. uit Alphen a.d. Rijn stond terecht wegens be- leec.iging. Verdachte ontkende beleedigende woorden te hebben gesproken. Ook hier was de eisch f 10.of 5 dagen hechtenis, conform welken eisch verdachte werd veroordeeld. BOSKOOP SCHADEPOST Toen de heer v. d. P. uit Reijerskoop zich Woensdagmorgen met zijn met paard be spannen wagen op de Boskoopsche brug be vond, viel het paard eensklaps dood neei tengevolge van hartverlamming. Het beest is door een paardenslager naar de slachtplaats vervoerd. KATWIJK AAN ZEE DIEFSTAL Door Gebr. van D. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat van hun land 14 kisten aardappelen zijn ontvreemd. KOUDEKERK BAZAR CRISIS-COMITÉ In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden had gistermiddag te half 3 door Burgemeester Kwint de officieele ope ning plaats van de Bazar, die gehouden wordt in de O. L. School ten bate van het PI. Crisiscomité. In zijn openingswoord heette Burgemeester Kwint allen hartelijk welkom en dankte in RADIO DISTRIBUTIE 20 K.pm* Kalundbons: 12.05 Parijs Radio: 13.20 1 VI; 14.20 Kalu.-idborg of diversen: 15^'J ihl-sender 16,20 Keulen; 17.50 Brussel l'p 18.20 Keulen: 2o.2o Beromunster; 21.50 Keulen 23.25 Wecnen Dgramma 4: 8.05 Parijs Radio: 10.35 Lon- Ree: 11.25 Droitwich: 11-20 London Rap; 15.20 Droitwich; 18.20 Dn Rep: 19.30 Sportpraotje door 18.50 London J. G. A. (journalist); 20 Londen Rcg; 20.20 Droitwich VRIJDAG 11 OCTOBER •anima 3: 8 Deutschl-sendor; 9.20 Keu- 20 Ivalundborp; 12.05 Parijs Radio; 12.35 Brussel VI; 14.20 Diversen; 14.50 Knlundbor? 16.20 Keulen:: 17 59 Brussel Fr: 18.20 Deutscblssnder; 19.10 21.50 Londen Rep; 22.30 Brussel Fr; 23.20 Fa- ij s Radio Programma 4: 8.05 Parijs Radio; 10.35 Lon don Rep; 12.10 D"oitwirh; 13.35 London Rep"; 17.35 Droitwich: 18.20 Diversen: 18.50 Lond.ui Riep: 20.20 Droitwich; 21.20 Gram-muz. GR O; 22.30 London Rep. de eerste plaats het damescomité voor het rele werk verricht bij de voorbereiding van deze bazaar, om ook niet. te vergeten allen zoowel binnen als buiten de gemeente, die hebben bijgedragen. Spr. hoopte, dat velen het werk zullen waardeeren en het eindre sultaat de verwachtingen ver zal overtreffen. Reeds bij het binnenkomen in de lokalen valt het op, dat hef damescomité hier weer iets fijns tot stand heeft gebracht. Is dus de bazar reeds een bezoek waard door de ge zelligheid die er heerscht, de bezoeker of bezoekster zal toch in de eerste plaats be seffen dat er hier gelegenheid wordt gegeven om een steentje bij te dragpn voor het goedo Er heerschte een gezellige drukte bij de verschillende stands en ook hedenavond (Donderdag) wordt weer een flink bezoek verwacht. LEIDSCHENDAM Wegens bezuiniging zal, zooals bekend, binnenkort het werkplaatspersoneel in da Centrale der Nederlandsche Spoorwegen, alhier, ongeveer vijftig man sterk, worden, overgeplaatst. Heden werd reeds aan elf bankwerkers, electriciens en wagenlichters, aangezegd, dat zjj per 27 October zullen worden overge plaatst naar de werkplaatsen der Nederland sche Spoorwegen te Haarlem. HET OPNEMEN VAN ARBEIDSKRACHTEN! IN LAND- EN TUINBOUW Alhier had de eerste vergadering plaats van de plaatselijke commissies der gemeenten Stompwijk en Veur in verband met de toe treding der beide gemeenten tot de rijks regeling terzake het opnemen van arbeids krachten in het land- en tuinbouwbedrijf. De vergadering had plaats ten raadhuiz" alhier, in welke vergadering o.m. genoemde com missies werden geïnstalleerd. De commissies bestaan uit een vertegen woordiger van ieder der gemeentebesturen, een vertegenwoordiger van de werkgevers organisaties en een vertegenwoordiger der werknemers-organisaties. Deze commissies zullen hebben te adviseeren omtrent de te dezer zake ingekomen aan vragen. Voor Stompwijk hebben in de plaatse lijke commissie zitting de heeren J. O. van den Bosch als wethouder; W. J. van Kampen, Westvlietweg 76, als werkgever en J. Vloos- wijk, Polderweg 8, als werknemer e n voor de gemeente Veur: L. C. de Koning als wethouder, C. J. van Heiningen, St Bonifaciusstraat 9, als werk gever en Th. J. Blokland, St. Willibrordus- plein 8, als werknemer. Als secretaris is aan de commissies toege voegd de heer P. van de Ven, hoofdcommies ter secretarie. Inlichtingen met betrekking tot deze aan gelegenheid worden verstrekt door de leden van bovengenoemde commissies, alsmede ter gemeente-secretarie, afd. steunregeling en werkverschaffing. LISSE GEHEF. MANNENVEREENIGING De Gcrcf. Mannenvereeniging „Rondom hei Woord" zal volgende week Maandag du eerste vergadering in deze campagne houden. GEARRESTEERD Zekere C. J. v. K. alhier is gearresteerd en ter beschikking van de Justitie gesteld we gens het plegen van niet nader te noemen handelingen niet minderjarige kinderen. INKWARTIERING In deze gemeente zal 24 en 25 October een inkwartiering plaats vinden van een ge- dcclte der veldartillerie te Leiden, die in deze streek een oefening komt houden. 5000 nieuwe abonné's voor 1 Februari a.s.) Zend deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als ahonné óp ons blad voor minstens één jaar NAAM: ADRES: kwartaal week kwartaal week kwartaal week NAAM: De aanbrenger (ster) ADRES: Doorhalen wat niet verlangd wordt N.B. De wervers kunnen achlsreenvolgens hun nieuwe-abonné's aan ons opzenden. Op ons bureau wordt nauwkeurig alles genoteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6