Vijfduizend actie J \TERDAG 28 SEPTEMBER 1935 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS MODESHOW BIJ GERZON TERUG NAAR DE ROMANTIEK EN RENAISSANCE Goede wijn behoeft geen krans. Zoo be hoeft een nu reeds 'n halve eeuw in onze Sleutelstad gevestigde modefirma ook geen show om haar artikelen aan den man (aan de vrouw!) te brengen. Haar naam i s geves tigd door haar nu reeds 46-jarig bestaan, dat zij wederom te danken heeft aan het geen zij haar cliënteele biedt. De show bedoelt dan ook iets andei's. Zij wil de cliënteele op de hoogte stellen van dc schoppingen der groote mode-artisten voor elk nieuw seizoen, opdat deze zelf be voegd is te oordeelen alvorens haar keuze te bepalen. En zoo komen kooper en ver- kooper in veel nauwer contact te staan, het geen de transacties vergemakkelijkt. Het publiek wil de show, het is er nu al ette lijke jaren mee verwend en kan er geen afstand meer van doen. Dit werd bewezen door het meest selecte gezelschap gister middag, dat zich, ondanks het niet dienen van ijs en weder in de twee boven elkander gelegen verkoopzaken om gezellige zitjes had vcreenigd, waartusschen door. voor ieder aanschouwelijk, de mannequins zich vrije lijk konden bewegen en laten bewonderen. Muziek en een door Zomerzorg zeer ver zorgd thé complet was daarbij niet te vor emaden. Worden de richtlijnen der modes dikwijls door schokkende wereldgebeurtenissen of uitvindingen aangegeven of beïnvloed (we reldoorlog, het vliegtuig etc.), zij worden dikwijls ook door reacties der samenleving bepaald, of zooals thans het geval was: de dit jaar te Parijs gehouden tentoonstelling van oude Italiuansche meesters uit den tijd der Renaissance inspireerde, de haute rote- ture. En deze inspiratie was allerminst 'u toeval. Zij was de uitweg die de reactie op a! wat nuchter, zakelijk en zonder geest* lijke inhoud was, behoefde. Men heeft al lang weer genoeg van de „nieuwe zakelijkheid" en verlangt terug naar poëzie en romantiek. En welke tijd, welke vormen en welke lij nen zijn op het gebied der mode daarvoor meer geschikt dan de gratie en zwier der Renaissance, zooals wij die bewonderen bij Da Vinci, Botticelli en andere onsterfelijke meesters der Italiaansche schilderkunst? Maar niet alleen vorm en lijn en draperie, ook de stoffen zijn op z'n zuiverst geco- piëerd. Fluweel, brocaat, velours transpa rant, changeant, waarbij de dikwijls geheel aparte bontgarneering een voornaam, rijk en schilderachtig effect maakt De creaties, waarin de Renaissance zich bij voorbaat, uitspreekt, zijn die van de losse gcplisseerde of ruim vallende gewaden, op gehouden door een gordel van goudleer of veelkleurig gesteente, waarbij de lange, wij de, dikwijls tot den grond reikende of in een punt eindigende mouwen, zich mooi aansluiten. Vanzelfsprekend leenen deze modellen zich het meest voor avondtoiletten. Naast deze zwierige creaties, die zooveel charme geven, zien we de heel nauw aan gesloten tailles en eveneens strak om de heup vallende rok, die tot aan de voeten de slanke lijn voortzet, links open maar achter eindigt in n lange sleep. In de verschillende mantels en mantel pakken (waarbij vele Parijzer modellen, imaai' ook die op eigen ateliers te Amstyd°"i werden vervaardigd, copieën of orijSHi ontwerpen) konden wij om te beginnen door de eerst-binnenkomende mannequin ge dragen zwart tailor-mantelcostume met baretvormige hoed als heel correct appre- cieeren. Na een zeer apart model met per- eianer mouwen en kraag (ook zwart) en een daarop volgende sportieve mantel met bontkraag, trok een terra cotta mantelpakje Diet russische sluiting van astrakan afzet- handen in dezelfde kleur bijzonder de aan dacht. Zoo ook een bruin mantelpak waar- Tan de driekwart mantel (waarin aange hecht kort vest) door 'n breede bruin-leeren ceintuur werd gesloten en dat door het bruine fez-vorm Lge hoedje van Pathou (waar bovenop drie bladeren in verschillen de kleur 'n zeer aparte toets tooverden!) tot een zéér chic ensemble werd. In de sportieve nouvauté's deed een bruin met beige gestreept manteltje van Engelsche stof cn het daarbij harmonieerende effen bruine rokje het bijzonder aardig, terwijl a!s bontmantel-variatie een .tijger" met breede beverkraag met recht iets bijzondere was. De hierna getoonde zwarte manteljapon met zeer wijde satijnen mouwen, de om de polsen waren ingehaald in 'n smal boordje, deed zeer excentriek. Ter afwisseling werden op enkele toiletten cape's van langharig Bont '(zilvervos) ge dragen, waarbij platte grootere of kleine ronde mofjes behoorden. Een groen gedistingeerd middagjurkje, op eigen ateliers vervaardigd en gedragen in 'n petit-gris bontmantel (waarbij hoedje met haneveeren) door het moet gezegd! de donkere en slanke mannequin met het pit tige gezichtje, was „al met al" heel attrac tive. Noemen we als curiositeit een heel origi neel zwart taffet. middagjurkje met om den hals gerimpelde kraag, die van voren vast gemaakt moest, worden met zwart-witte heel dikke ..kabeltouwen" waar ook de „ceintuur" uit bestond. een bruin tot lang op den grond vallend cocktail- en bridge toilet: een heel nauw aansluitende groen fluweelen japon met dof-gouden gordel, hoog aan den hals gesloten en achter op den rug lange split, dat éven week; een op z'n voordeeligst uitgebeeld zwart fluweel mid dagtoilet met. heel lange losse mouwen (dit maal niet in een punt eindigend) van vo ren vierkant uitgesneden hals en op den rug en kléincoetir-vormig décolleté door fluweel-tbiais verbonden en een bijpassend flatteerend hoedje van Pathou, genaamd „duivelskapje"; 'n cape van koningsblauw gedragen over 'n zacht-mat blauwe creatie en last nol. least: een ivoor-kleurig tafzijden avondjapon met kort lijfje, heel wijd gerim pelde polmouwen, 'n van achteren hooge rond gelegde niet stiksels versierde kraag, die zich naar voren om de vierkante hals neerlegde (uitgesproken renaissance del) en 'n om de taille gladde naar onder toe zéér wijd uitloopende rok die weer met een breede-rand van stiksels versierd was en we kunnen niet anders dan met spijt over 't. afscheid nog even iets over de hoeden memoree ren. De mode brengt, wat vormen betreft, zeer veel variatie, waardoor elke vrouw het voor haar passende kan kiezen. Men ziet in groo te verscheidenheid cloche-modellen, toque, baretten, hoeden met teruggeslagen rand. Van Descat toonen wij elegante, sportieve modellen in soepel antilope vilt. Ook brengt deze modiste hoedjes in antilope leer, Alphonsine, kleine gekleede toque-modellen, Agnès, Maria Guy en Suzanne Talbot voor- opgeslagen hoeden van velours en ook vilt met fluweel gecombineerd, Blanche et Si mon e en Molyneux brengen hoedjes van Persianer Breitschwanz of Broadtail (ge schoren lam). Patou tracht weer modellen met hooge bol te lanceeren, het beste tyj vinden wij zijn model Champs Eïysées. Wat kleuren betreft wordt naast zwart in hoofdzaak bruin en green gebracht, verder brique. chaudron (koperkleur) en bordeaux. Patou. die altijd iets bijzonders heeft, brengt bleu violet en mosgroen. Als garneeringen ziet men veer-garnitu- ren, vooral sportieve fantasieveertjes, orna menten van metaal en pristal, soms met simili gecombineerd en voor kleinere mo dellen voilettes. Van Blanche et. Simone eveneens vlotte, sportieve modellen als „Tarzan" en meer gekleede als „Premier chapeau", beiden van vilt, met achter-opgeslagen rand. Van Rose Valois toonen wij haar succes „Bersaglieri", welk model 'door de Italiaansche alpinetroe pen is geïnspireerd. Van Victoria Crosnier zijn de meer ge kleede dameshoeden van velours en vilt, soms met bont gecombineerd, met simili ornamenten en voilette gegarneerd. Dat een show als deze na het nauwe lijks achter de portières verdwijnen van de laatste mannequins vele dames achter diezelfde porti res trok is een bewijs dat de show van de Firma Gerzon „klonk als een klok". GEVEILDE PERCEEL2N Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse te Leiden. Winkelhuis én erf Mare 49, na verhooging in bod f2.550; kooper de heer E. van Star- kenburg q.q. te Oegstgeesr voor f2.550. Winkelhuis mot tuin Sieboldestraat 40. na verhooging in bod f2.600, kooper de heer E. van Starkenburg q.q. voor f 2.600. Twee huizen met tuin en schuur Hoofd straat 164 en 166 te Leiderdorp in bod f910, kooper de heer Th. L. J. Zitman q.q. te Zoeterwoude voor f 1000. De percelen Bor- gerstraat eri Tollensstraat 1 zijn niet gc- „DE ZIJL" GESLOTEN De zweminrichting „De Zijl" is vandaag weer voor 't publiek gesloten. De tempera tuur -bedraagt op dezen laatsten dag 16 gr. C WISSELTRUC Een kruidenier hier ter stede verkocht gis termiddag enkele artikelen aan een vrouw die hem vroeg f 25 te wisselen. Hij ging naar boven om het wisselgeld te halen en gaf haar van f 25 terug. U heeft het briefje al, zeide de vrouw en de winkelier nam dit aan. Later merkte hij dat hij het briefje nog niet had ontvangen. Het is weer de oude truc. Men zij op zijn LAATSTE ZOMERCONCERT IN DE PIETERSKERK LEO MENS Collegium Musicum D. F. Scheurleer Cor Kint Wat Jammer nu toch. dat het bezoek eigenlijk maar matigjes was! Een zeer smaakvol samengesteld program ma, dat bestond uit werken, stuk voor stuk van uitnemend muzikaal gehalte, eigenlijk alles van zeer voorname structuur en geest, een programma, dat ten slotte een uitnemen de vertolking vond, wat wil men dan nog meer? Leo Mens opende het programma met een Toccata in C van J. P. Sweelinck „In deze Toccata zijn het vooral de figuren van een telkens wisselend rhythme, die de aandacht geboeid houden", aldus de toelichting in het programma. Dat is ons inderdaad ook sterk opgevallen. Doch wat wij vooral meenden te bespeuren is de Gothieke geest van dit werk: eenerzijds de statie van de melodische lijn, het pijlerwerk. En daarboven en er omheen de eindelooze vloeiing van welvende lijnen en versieringen; het bewogen rhythme. En dit orgelstuk met zijn zoo sterk Gothisch karakter was wel het schoone preludium op wat verder volgde. Want grootendeels bleven we in de Gothische sfeer. Leo Mens had zich de medewerking ver zekerd van het Collegium Musicum „D. F. Scheurleer" van Den Haag, onder leiding van Henri Geraerds. Wij kenden dit vocaal ensemble tot dusverre niet, doch als de naam een kenteeken is, dan is dat hier zeer zeker het geval. Men zocht uit de oude vocale muziek het nobelste en het beste uit en stu deert dit in en heeft uit de schatten van dit levend museum slechts te putten, om de stem van het menschenhart, den roep naar God, uit lang verleden tijden te doen be luisteren. Zoo hoorden wij van dit voortreffelijke capellakoor „O Salutaris postea" van Pierre la Rue uit het begin der 16de eeuw en vO crux benedicta" van Clemens non Papa uit denzelfden tijd. Deze muziek is uit de periode der late Gothiek. Het is de rhyth- meering van het Gregoriaansche melos naar maatindeeling, in wezen Gregoriaansche meerstemmigheid. Het zijn die prachtige hymnen, berustend op den zuiveren drieklank, die als wuivende sluiers van zilveren geluid waaieren door de Gothische hallen van de Pieterskerk. Het zijn die hymnen van loutere schoonheid, zoo spiritueel van wezen, waaraan alle aardsche sentiment vreemd is, geboren in den tijd toen de grofste vermaterialiseering der kerk haar tegenpool vond in de schoonste manifr taties der kerkelijke muziek. Door het uitstekend geschoolde koor, dat over voortreffelijk materiaal beschikt, wer den deze liturgische hymnen op ingetogen wijze vertolkt. Ingetogen, doch met buiten gemeen fraaie klankexpressie en klank kleuren. De tweede groep bevatte twee liederen van Sweelinck: „O sacrum convivium" „Psalm XXIX". Het kleine déraillement, waardoor het eerste nummer na enkele maten werd afge tikt, en dus herbegonnen werd, deed geen afbreuk aan de voortreffelijke vertolking die er daarna van werd gegeven. Ook in Sweelincks hymnen en psalmen met hun ca- nonische imitaties, die in architecturalen zin herinneren aan het golven en in de verte wegdeinen der kruisgewelven, herkent men weer den Gothischen vormdrang. Toen kregen we van het koor, en dat wel een schoone verrassing „Caeleste Urbs Jerusalem" van Diepenbrock, de man die in Nederland na drie eeuwen, zich bij Swee linck en de overige groote vocalisten der 16de eeuw kon aansluiten. En meer dan dat. Want terwijl de oude traditie van het Gre- gorlaansch als grondslag der muziek door hem weer is vastgegrepen, verlucht bij die traditie met zijn moderne levensvisie en schept een muziek die naar vorm en inhoud met die van de grootsten zijner tijdgenooten kan wedijveren. Het strengschoone beloop dei- stemmen in zijn geharnaste statie verrijkt somwijlen tot een etherisch klankenweefsel, al naar woord en gedachte dit naar zijn ge niale intuïtie vereischen. Ook dit werk getuigt van die grootsche schoonheid, die er niet is voor zich zelf. doch in de hocgste beteekenis, om ons te dienen. En eindelijk zong het koor „Canticum fratris solis", het zonnelied van St. Franciscus, door Bernard van de Sigtenhoi'st Meijer getoonzet. Den componist kennen wij als een fijne aristocratische geest, een man die sterk Zui delijke, doch vooral Oostersche invloeden heeft ondergaan. Zijn compositie, prachtig getoonzet, met een giooten rijkdom van af wisseling en voornaam van allure, was een prachtig slotstuk van den mooien avond en kwam evenals die van Diepenbrock in al haar rijke volheid tot ons. Dirigent Henri Geraeds moet een zeer mu zikaal man en een voortreffelijk koorleider zijn. Een hernieuwde kennismaking met zijn koor zal ons zeer welkom zijn. In de tweede plaats had de heer Mens de medewerking van den heer Cor Kint, die de viola d' amore bespeelde, een instrument met zeven bespeelbare en zeven medeklinkende snaren, dat men als voorlooper van de alt viool zou kunnen beschouwen. Het buiten gewoon fraaie zachte timbre, dat zich zoo uitstekend aansluit bij het orgel, maakte het instrument in de 18de eeuw zeer geliefd. Toch hebben de moeilijke speeltechniek en de weinige variabiliteit van 't overigens zoo behaaglijke timbre gemaakt, dat het zich niet kon handhaven. Niettemin is het altijd weer prettig, oude muziek, die er voor geschreven werd, zij het dan in nieuwe arrangemtenten, te mogen hooren. En vooral wanneer een kundig en uitermate muzikaal man. in dit geval bijgestaan door een voortreffelijk be geleider als de heer Mens, ons eenige num mers voorspeelt, waarvan de rechte wijding uitgaat. Wij hoorden een sonate van Ariosti, een „Aria" van Barrière, een prachtig vloeiend „Andante" van Hofmeister, gearrangeerd door Cor Kind met een zeer mooie orgel partij! en een „Andante" van Milliandre. alles muziek uit de 18de eeuw, rococoachtig van karakter. En eindelijk mogen we met groote voldoe ning gewag maken van de orgelnummers van den heer Reinoud Heerlng, een jong zeer muzikaal organist die zijn kracht niet zoekt in uiterlijke drukte. De machtige Pre lude in c-mol van Bach speelde hij met rhythmische zekerheid en met mooie regis tratie, zoodat de structuur van het werk in klaarheid werd geopenbaard. Vervolgens speelde hij op zeer verdienstelijke wijze met kennis van zaken en overtuiging een „Fan tasie over Ps. 33" van C. de Wolf. Het deed ons echt veel genoegen, den heer Heering weer eens in de Pieterskerk te hooren spelen en dat op zoo muzikale en overtuigende wijij zoowel voor hem zelf als voor zijn leermeester den heer Mens. Het is mooi en goed geweest. INAUGURATIE NIEUWE LEDEN L.S.C. Tot besluit van den groentijd van het Leidsch Studentencorps is gisteravond in de Stadszaal een bijeenkomst van corpsleden en novieten gehouden, waarin de praeses- collegi, dc heer H. C. Dresselhuys, laatstge noemden heeft geïnaugureerd. Sprekende over het afgeloopen studiejaar constateerde Spr. met blijdschap, dat het lustrum aan de verwachtingen, die hoogge spannen waren, volkomen heeft beantwoord, en dat allen kunnen terugzien op een aan tal dagen, die ongetwijfeld het hoogtepunt van den studietijd hebben gevormd. Om -het corps, dat nu bijna honderd jaren alle tijden en stroomingen heeft-getrotseerd, ook door dezen moeilijken en merkwaanli- gen tijd heen te sturen, moeten wij ons oog richten op de buitenwereld. Naast ons zijn allerhande andere jeugd- en studenten vei- eenigingen opgerezen met principes gewa- pen en daarin gesteund door bevolkings groepen of partijen, die dezelfde ideeën zijn toegedaan. Het is het universitair element, vroeger in de disputen en debatteergezelschappen aanwezig, dat geheel aan het corps is ont vallen. Dat dit geenszins te wijten is aan een gebrek aan belangstelling van de zijde der corpsleden, getuige het vaak zeer actieve lidmaatschap van velen hunner in de disputen buiten het corps, die de laat ste jaren eenige pagina's aan den Alma nak hebben toegevoegd. Dc beste methode om nieuw leven In deze kwijnende gezelschappen te blazen lijkt de opname van een groot aantal jongere jaars. Wij moeten maken, dat zij die over hun studie-vak of over onder werpen die hen interesseeren, eens ernstig willen praten, daartoe in het corps gelegen heid vinden. Zich richtende tot Üo adspirant-leden, zeide Spr., dat voor hen thans een groote breede weg wordt geopend, waarbij het aan hen zelf is overgelaten om óf dezen weg vastbesloten in te slaan, óf om zooals bij velen is geschied, de weg slechts een klein af te leggen, om snel langs een kleinen zij weg voor altijd van het tooneel te verdwij nen. Drie eigenschappen zijn noodig: wij heb ben getracht, aldus Spr., u die in den groen tijd bij te brengen en wij zullen ze u nog vele malen voorhouden: ten eerste 'n bree de levensopvatting en een openstaan voor nieuwe indrukken; vervolgens geestdrift en interesse in de verschillende sub-ver- eenlgmgen, en ten derde een gevoel voor humor en het aanvoelen van de gezellig heid die het sociëteitsleven kan brengen. Ook over uw studie wil ik u spreken. Velen uwer zullen van thuis de opdracht gekregen hebben, deze reeds dadelijk in het begin met kracht ter hand to nemen. Weet dan, dat u nimmer eenig verwijt onzerzijds hierover zal gedaan worden, want wij weten hoe gemakkelijk het. zich geven aan het corps met een ernstig op- vattfen van de studie is te vereenigen. In derdaad behoort, de studie voor te gaan. maar onmiddellijk daarna hebt gij voor alles uw aandacht aan het corpsleven te schenken, waar men vaak betere en voor al praktisch deugdelijker wapenen tegen de moeilijkheden in 't groote leven vindt dan de fraaiste examina kunnen zijn. Met een enthousiast door allen mee gezongen „Io Vivat" werd de bijeenkomst besloten, waarna met een zucht van ver lichting circa honderd ziwarte dasjes wer den stukgetrokken. Na afloop volgde de gebruikelijke cor tege naar de sociëteit „Minerva", waar tot diep in den nacht werd gefeest. ONBILLIJKHEID IN DE STEUNREGELING ADRES LEIDSCHE BESTUURDERSBOND Door de Leidsche Bestuurdersbond is een adres aan den Raad gericht, waarin verzocht wordt wijziging te brengen in art. 10 der verordening, betreffende de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. Door het hand haven van deze verordening zouden gevallen voorkomen, waardoor het mogelijk is, da' arbeiders, die in de twee weken vooraf gaande aan hun kasuitkeering arbeid ver richten. daarvan soms zelf zeer belangrijke financieele schade ondervinden. Adressant verzoekt het betreffende artikel 10 te wij zigen als volgt: „Leden van werkloozenkassen, die in dl steunregeling zijn opgenomen en wederom voor een uitkeering uit hun werkloozenkas aanmerking komen, kunnen bij de overgang naar de kas, alsnog gedurende een termijn, gelijk aan de in hun kasreglement voorge schreven wachttijd steun ontvangen, indien zij in de 24 werkdagen voorafgaande bedoelde overgang eenige steun hebben ont vangen". RAAD VAN ARBEID Aan den Raad van Arbeid alhier is be vorderd tot commies de heer II. C. Zeelt, thans adjunct-commies. dagen aan bedoelde overgang voorafgaande i s dagen steun hadden ontvangen. Ter toelichting geeft adressant de volgen de voorbeelden. A. werkte in de twee weken vooraf gaande aan zijn Kasuitkeering. Ie week 6 dagen en verdiende f 24.— week 1 dag en verdiende 4. en ontving aan steun 12.33 f 40.33 A. Steunbedrag f 15.00 2/3 aftrek van f 4 2.67 3e week ontving hU niets op grond an het bepaalde in Art. 10 dezer .erordening. Indien A niet zou hebben gewerkt i hij ontvangen hebben 3 x f 15 f 45 plus f 1.50 kindertoeslag. in totaal terwijl hij ontvangt, nu hij heeft gewerkt in totaal RADIO-DISTRBUTIE f 40.33 6.17 Schade B. werkte in de twee weken voor afgaande aan zijn kasuitkeering. week 6 dagen en verdiende f 25. 2e week 1 dag en verdiende f 5. ontving aan steun f 13.37 B. steunbedrag f 16.70 2/3 aftrek van f 5 f 3. week ontving hij niets op grond van het bepaalde in Art. 10 dezer verordening. Indien B niet zou hebben gewerkt dan zou hij hebben ontvangen 3 x f 16.70 f 50.10 plus f 3.20 kastoe- slag, in totaa1 f 53.30 terwij' hij ontvangt nu hij heeft gewerkt in totaal f Schade KWIKDAMP VERLICHTING Op het nieuwe parkeerterrein aa-n de Steen straat is een kwikdamp verlichting aange bracht, die een overvloedig lioht geeft. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Jacobus Johann? Mier en H Dunkel Aria d M C Lancel Joha- F M E Bachmann J Melt J F Seü- lieland er J W WIschmanr Pleter Johannes z v l 'elden OVERLEDEN: M K'tUn. man. S2 Jr. ONDERTROUWD: N BlankenstUn 25 S<- en J i 20 Jr Uit den Omtrek. ALPHEN AAN DEN RIJN HULP IN NOOD Van het bekende comité „Hulp in Nood" verscheen het vierde jaarverslag. Met dank baarheid wordt melding gemaakt dat de medewerking van meer dan een zijde kwam. Gedurende de wintermaanden varieerde het aantal ondersteuningen van 60—75 per week. In de maanden Juli en Augustus moest de steunverleeniug enkele weken wor den stilgezet. Ook werden dit jaar weer verstrekt groen- ten en aardappelen. Betreffende het finantieel gedeelte valt het op dat de bijdragen van de particulie ren zijn teruggeloopen nl. van f864.22 tot f620.40. Ook de inkomsten van de organisa ties liepen terug en wel van f759 tot Totaal werd minder ontvangen dan vorig jaar pl. f750. De inkomsten waren totaal f 1954.66 en de uitgaven f2111.20. Twee pl. vereen, de Chr. muziekvereen. „Arti" en de Geref. Jongel. Vereen. Pred. 12la verblijdden het comité met de op brengst van een collecte. Met vertrouwen op God wordt ook de ar beid in dit seizoen voortgezet en men hoopt dat èn particulieren èn de organ» maar ook verschillende vereenigingen deze noodzakelijke maar tevens heerlijke arbeid niet zullen vergeten. Burgemeester en Wethouders overwegen te bevorderen dat de loonbijslagregeling ook voor de landbouwbedrijven in deze gemeen te wordt ingevoerd. De regeling komt in groote trekken hierop neer, dat door de overheid' een bijslag wordt gegeven in het loonbedrag, dat in een be paald minimum-bedrag is uitbetaald. De bijslag bedraagt 50 pCL van het meer dere loon, dat voor werkzaamheden in het bedrijf is uitgekeerd boven het minimum loonbedrag Ter voorbereiding van de eventueel te ne men maatregelen verzoeken Burgemeester en Wethouders den landbouwers, die bij de bijslagregeling zouden willen toetreden, in de week van 30 September 5 October 1935 ter secretarie (kamer 5) te komen ten einde de noodige gegevens omtrent hun bedrijf te verstrekken .(omvang \an het bedrijf, na- ZATERDAG 28 SEPTEMBER Programma 3- 8 Keulen: 8.40 Deutschl-aen- r; 10.20 Keulen; pl.m 11.40 DroltwlcCv. 13.30 BruBsel VI: 14 20 Deutschl-sender: 15.20 Keu- Ion: 15.50 Kilundbor.g of diversen: 16.20Keu len; 18.20 Brussel Fr: 19.20 Keulen: 22.20 Pa ris P. Par. of diversen; 22.50 Leipzig; 23.20 Deutschlandè'Snder Programma 4: S.95 ParUs Radio: 10.35 don'Rag: 13.20 Droitwich; 18.2* Londen K< 19.20 Droitwich; 22 Londen Res ZONDAG 29 SEPTEMBER 18.60 Progra-mma 3: 8.59 Keulen; 10.05 Dlveron; 10.20 Brussel Fr: 10.50 Keulen; 11.35 ParUs R: 12.35 Keulen; 13-20 Brussel VI; 14.20 Dlvo-son; 16.20 Deutschl-sender; 17.20 ParUs Radio; 20.20 Keuion; 22.20 Paris P. P. of diversen; 22.50 4, 8.30 ParU. B.dio; 9.30 Dlvor- in- 10.23 Bruaflel VI; 12.50 Droitwich: 16.6') London R.R: 19.25 Droitwich: 21.05 D!v«r..|i: 31.20 Droitwich; pl.m 23 Brussel Fr •ich;"l5.60 Kaluidborg of diversen; 16.20 Deut sender- 17.20 Keulen: 18.50 Brussel Fr. 19-0 Deutac'hl-eender; 20.20 KeuWi; 22.29 poenen Programma 4: 8.05 Parijs Radio; 19.35 Lon don Rt?g; 17.36 Droitwich: 18.20 Diversen; 18.60 Droitwich: 19.10 London Reg AGENDA Maandag 30 Sept. Stadsgehoorzaal 8 uur; 10e Uitvoering Kinderkoor Ex Animo. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren De Graaff, Dc Jager; Kortmann; Renaud en Winkler. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst- geest wordt waargenomen door dr. Hugen- holfz. Telef. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst oer apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 September a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 591; J. E. M. ten Dijk, Haven IS. telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8 Oegstgeest, telef. 274. men, adressen en woonplaatsen van de ar beiders en/of van inwonende kinderen, die in het bedrijf werkzaam zijn e. d, BELEEDIGING Th van M uit Zwammerdam zou in Juni j.l tegen leden van de Burgerwacht, die daat aan het oefenen waren, gezegd hebben: „Wat is dat voor moordenaarsrommel". De officier eischte een geldboete van f50 subs. 50 dagen hechtenis wegens beleediging van het openbaar gezag. De Haagsche politierechter veroordeeldé Van Z. tot f 10, subs. 20 dagen hechtenis. GEVONDEN VOORWERPEN Bankbiljet van f 10.twee scheermessen', pak inhoudende broek en jas, damesporte-i monnaie. Iinlichtingen politie-bureau, AANBESTEDING. Bij onderhandsche aanbesteding is aart den heer W. van Beijeren opgedragen de bouw van een landhuis aan de Stevinstraat voor rekening van den heer Lablans en on der architectuur van den heer Sprei te Apel doorn. De firma Snel en Henry zal het met selwerk uitvoeren. BOSKOOP ARBORICULTURA. De heer H. van Houweninge zal Maandag 30 Sept. a.s. voor bovengenoemde vereen, in hotel Klaassen een lezing houden getiteld: „Over toestanden in Deli". VERGUNNING VISSCHEN. Vergunningen tot het vissehen in water, dat aan de gemeente toebehoort, kunnen aan het bureau van politie worden aangevraagd 's morgens van 910 uur. Visschers, die een schriftelijke vergunning van de gemeente be zitten, worden opgeroepen, opdat die vergun ning kan worden gecontroleerd i ONEERLIJKE CONCURRENTIE Een aardappelhandelaar trachtte zijn waar aan den man te brengen, onder voorgeven deze te verkoopen voor een inwoner uit Wad- dinxveen. Proces-verbaal zal volgen. BOSK. MIDDENSTANDSVEREEN. Het 25-jarig bestaan van bovengenoemde vereen, zal 10 Oct. a.s. eeniigszina feestelijk worden herdacht. Reeds Woensdagmiddag zal er een kindermatinée gegeven worden met een goed verzorgd programma, terwyl elk kind een verrassing ontvangt. 's Avonds wordt een natuurfilm vertoond, ïtiteld: „Met volgt een uitj Zen& deze coupon Aan het Bureau van de Nieuwe Leidsche Courant, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op 01. '.ad voor minstens één jaar NAAM: ADRES: kwartaal kwartaal week») kwartaal week NAAM: De aanbrenger (ster) ADRES: Doorhalen wat niet verlangd wordt. N.B. De wervers kunnen achtereenvolgens hun nieuwe abonné's aan ons opzenden. Op ons bureau wordt nauwkeurig alles nenoteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6