JHeuure ^ditsdjf (üourmtt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden sn Omstreken DE KOMENDE WEEK ONZE STATEN-GENERAAL abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per posl 235 4- portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 15e Jaarganp No. 5578 ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1935 9irt)ertentieprtj?tn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/* Elke regel meer 0.22'I» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/* "Jij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt al de tot 1 October a.s. verschijnende nummers gratis. Aboriné's op te geven aan DE ADMINISTRATIE .Groeiende, maar niet onbedenkelijke politieke belangstelling De Troonrede van 1935 wordt met jiiet minder spanning tegemoet gezien dan die van 1901. En de positie van Dr. Colijn is minstens even moeilijk als die van Dr. Kuyper. Reeds weken lang heeft een groot deel der pers zich bezig gehouden met de vraag, wat er in de rede, welke H. M. de Koningin a.s. Dinsdag hoopt uit te spreken, zal kunnen en behoort te staan. Slechts weinig bladen hebben zic.i, Zooveel het doenlijk was, gehouden aan het voortreffelijk advies van minister Colijn, gegeven in zijn radio-rede, om voorshands rustig af te wachten. In tegendeel heeft deze aansporing aan de Veelkleurige oppositie stof gegeven om met onvermoeide ijver de basis van het kabinet te ondermijnen; welke onver antwoordelijke taktiek er natuurlijk toe moest leiden, dat van andere, ook van onze zijde, in afkeurende zin over. dit bedrijf gesproken werd. Intusschen kon men, mede als gevolg hiervan, groeiende belangstelling voor politiek-economische vraagstukken con- stateeren. Wie zou het b.v. een jaar ge leden hebben durven voorspellen, dat een met blauw potlood geschreven bul letin over de goudpositie der Neder- landsche Bank, opgehangen voor het raam van een sigarenmagazijn, telkens nieuwe belangstellenden zou trekken? Dit simpele feit geeft echter een principieele verklaring. Het herinnert onmiddellijk aan zekere Juli-gebeurte- nigsen, toen een heterogene meerder heid in de Tweede Kamer overduidelijk te verstaan gaf, dat zij van het beleid van dit ministerie niet gediend was en aan de droevige gevolgen van de mis lukte poging om Dr. Colijn door een ander minister-presiclmt te vervangen. Het valt immers niet te ontkennen, dat de politieke onrust in de Julimaand verwekt en sindsdien juist door hen, die er het meest verantwoordelijk voor zijn. nog steeds aangeblazen en aange wakkerd, de goudpositie van ons land geschaad en, wat erger is, het crediet- wezen verlamd heeft. In plaats van dalende rente en converseering van vaste leeningen kregen we duurder geld en bevroren credieten. Uit het constateeren van dit feit volgt onmiddellijk, dat aan de groeiende be langstelling voor politieke vraagstukken een bedenkelijke zijde zit. Het is im mers duidelijk, dat het uitsluitend eco nomische factoren zijn, welke de inte resse verhoogden: het gaat bijna alleen om het materieele bestaan. Trouwens, daarin schuilt niets nieuws. We waren die weg reeds opge gaan, eensdeels omdat de stoffelijke nood zich zoo sterk laat gelden (welke factor we thans verder onbesproken laten)anderdeels, omdat juist de par tij, die alle partijen en de politiek wil afschaffen, een politieke propaganda voerde, waarbij de stoffelijke welvaart hoogste inzet is. Zoo werkte dus alles samen om pplitieke belangstelling aan te wakke ren, doch geheel of bijna uitsluitend met betrekking tot de vraag naar het dageljjksch brood. Vandaar de onge kende interesse voor het feit van de komende week en de zich telkens her halende vraag: wat zal de Troonrede brengen? Men heeft geen profetische blik noo- dig om van te voren vast te stellen, dat het Regeeringsprogram in breede kring teleurstelling zal wekken. De pers van twee sterke, van de stérkste .parlemen taire partijen zal in verschillende tin ten en kleuren, maar vrij unaniem ver zekeren, dat de Regeering in gebreke bleef het verlossende woord te spreken. Hoe de Troonrede er uit moet zien? Wel, antwoordt de eene groep, dat heeft Mr. Aalberse duidelijk aangege ven in zijn zes punten, waarin hij de bezwaren zijner Kamerfractie tegen het beleid van het kabinet-Colijn duide lijk omschreef. En men zal gemakshalve over 't hoofd zien, dat Mr. Aalberse. toen hij poogde een ministerie te vor men, dat het tegenwoordige kon ver vangi i, zijn program al zeer gemakke lijk losliet. Men vergeet ookt maar men moet er toch aan herinnerd worden, dat het leger van Mr. Aalberse voor een deel bestaat uit devaluïsten en voor een ander deel uit handhavers van onze munt, zoodat niemand weet, hoe er met zoo'n vloot der tegenstellingen land te bezeilen is. Men leze slechts het Voorloopig Ver slag der Tweede Kamer over het wets ontwerp inzake „Vaste Lasten" en men komt onmiddellijk tot de conclusie, dat geen sterveling in staat is om daarin een gedachte of plan te vinden, dat door de meerderheid aanvaard zou worden. Ook de tweede groote oppositiegroep kan wel aangeven, wat zij in de Troon rede wenscht. Het is het „welvaarts plan", waarmee men binnenkort voor de dag zal komen. Tot heden verkeert het echter nog in zoodanige toestand, dat men er moeilijk rekening mee kan houden. Vooral ook, omdat critiek op „voorloopers" van dit program grim mig wordt afgewezen. Men vergist zich echter niet, als men aanneemt, dat er veel „op hoop van zegen" inzit; en vast staat al weer, dat zich in de Tweede Kamer geen meer derheid achter dit plan stelt. Waarlyk, de taak van Dr. Colijn in 1935 is niet minder moeilijk dan die van Dr. Kuyper in 1901. Eén der oor zaken en zeker niet de onbelangrijkste is deze, dat Dr. Kuyper de gelegenheid had zijn tegenstanders op principieel terrein te ontmoeten en dus medestan ders vond in partijen, welke bereid waren met hem de Christelijke grond slagen van ons volksleven te verdedigen. De internationale ai-moede en ver dwazing drongen Dr. Colijn echter naar het economische strijdvlak en de gees telijke beginselen, welke altijd en ook nu het leven beheerschen en sturen, treden daarbij minder duidelijk aan het licht. Wij zullen geenszins ontkennen, dat in de groeiende belangstelling voor politieke vraagstukken eenige verblij dende factoren aanwezig zijn; maar de voornaamste drijfveeren zijn eerder bedenkelijk dan verheugend. En deze zullen oorzaak zijn, dat zich straks alle aandacht concentreert op de stoffelijke zijde van de vragen, welke onze tijd beroeren; terwijl de oogen gesloten blijven voor de geestelijke zegen, waaj-voor wij dankbaar behooren te zijn. Moge daarom juist nu in onze krin gen zich het gebed en de actie ver menigvuldigen om alle vraagstukken te zien sub specie aeternitatisin het licht van 's menschen eeuwige bestemming. De Gouverneur-Generaal en de N.S.B. Elk dwaas gerucht kan de Regeering niet weerspreken In verband met het bezoek van Ir Mussert aan Indië en de audiënties, welke deze bij den Gouverneur-Generaal heeft gehad, heeft het gerucht de ronde gedaan, dat cle G.-G. lkl zou zijn vam de N.S.B. Dc heer Schalk er (heeft in verband daarmede aan Minister Colijn gevraagd, wat daarvan aan was. Mocht het toegeschre ven lidmaatschap inderdaad een feit zijn, dan vroeg hij of de regeering niet van mce- ning was, dat de G.-G. uit 's lands dienst behoorde te worden ontslagen. Minister C o 1 ij n heeft thans daarop geantwoord, dat de Regeering niet voor nemens is, ieder chvaas gerucht te weerspreken, en zeker niet een, dat zóó diweas is, als het in dJazc vraag bedoelde. yereen. van A.R. Gemeente bestuurders in Z.-Holland Najaarsvergadering te Rotteerdam Db vereeniging van Antirevolutionair Gemeentebestuurders in Zuid-Holland hoopt op 12 October e.k., 's namiddags haar jaarsvergadering te houden in het gebouw „De Eendracht" te Rotterdam. De heer J. Schouten heeft zich bereid verklaard een rede te houden over „Ver antwoordelijke Gemeentepolitiek''. We twijfelen niet of aile A.R. gemeente bestuurders in Zuid-Holland zullen gaarne den heer Schouten over dit hoogst actuerle onderwerp hooren spieken, en, als zij nog geen lid zijn, geven zij zich op aan den secretaris, den heer R. Meyer, Stolwijker- sluis D 56, Gouda, WERELDTENTOONSTELLING TE AMSTERDAM Wellicht in 1939 Bij een bezoek van de Ministers Gelissen, Deckers en Van Lidt de Jeude aan de Wereld tentoonstelling te Brussel, verklaarde Minis ter Gelissen in een persgesprek, diat hij sympathie heeft voor de po gingen van den heer C r o n e, voor zitter van de Amsterdamsche Kamer van Koophandel, om binnen afzien- baren tijd, wellicht reeds in 1939, te Amsterdam eveneens een wereldten toonstelling te organiseeren. De karteering van Nieuw Guinea De drie De Havillandtoestellen van de K. N. I. L. M., die op weg zijn naar Indië voor de karteering van Nieuw-Guinea, zijn giste- te 17 uur plaatselijken tijd, vlot te Cairo geland. Aan boord is alles wel. De Koningin in de Maasstad Hedenmiddag heeft H.M. de Koningin een niet-officieel bezoek aan Rotterdam gebracht ter bezichtiging van de Vermeer-tentoonstel ling in het nieuwe Museum Boymans. Te vens heeft zij een rondwandeling door het gebouw gemaakt, waarbij Zij voor de zoo uitnemend geslaagde arbeid van de heeren Van oer Steur en Hannema, groote belang stelling heeft aan den dag gelegd. Einde van den Zomertijd De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebesturen er nader de aan dacht op gevestigd, dat dit jaar de Zomertijd zal eindigen op 6 October, des voormiddags te drie uur. Koninklijk bezoek aan Amsterdam Volgende ween Donderdag Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van H. M. de Koningin, zioh op Donderdag 26 September naar Amsterdam te begeven voor het jaar lij Wsch bezoek aan de hoofdstad. SLUITINGS- EN OPENINGSPLECHTIGHEID Rede van Minister De Wilde Hedenmiddag te 2.45 uur is de vereenigde vergadering geopend van de beide Kamers der Staten-Generaal tot sluiting van het zit tingsjaar, onder voorzitterschap van mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer. Minister de Wilde De voorzitter doet voorlezen een Kom. Besl., waarbij de Minister van Binnenland sche Zaken wordt gemachtigd, heden ten drie uur des namiddags zich te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten ein de in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemt een commissie die den Minister in het gebouw zal ontvan gen en uitgeleide doen. De Commissie van in- en uitgeleide bestaat uit de Eerste Kamerleden Heerkens Thijssen en Droogleever Fortuyn en de Tweede Ka merleden niej. Meyer, Rutgers van Rozen burg. van den Heuvel en Kampschoer. Kort daarop treedt de Minister, voorafge gaan door de leden der commissie, de ver gaderzaal binnen. De heer De Wilde, Minister van Bin nenlandsche Zaken, plaatst zich achter de Ministerstafel en houdt de volgende slui- Lingsredc: H. M. de Koningin heeft mij opgedragen cle zitting der Staten-Generaal in Haar naam te sluiten. Vele belangrijke maatregelen, in het bij zonder in verband met de voortdurende moei lijke tijdsomstandigheden kwamen, dank zij Uw medewerking, tot 6tand. Naast .de maat regelen ter bescherming van de vaderland- sche nijverheid en van den land- en tuin bouw verdienen daarbij vermelding, de voor ziening in de gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg, de wijziging in de finan- cieele verhouding tusschen Rijk en Gemeen ten, cn de regeling tot het algemeen bin dend en onverbindend verklaren van onder nemersovereenkomsten. De Koningin heet mij opgedragen U Haar dank tc betuigen voor de zorgen en de toe wijding, ook dit jaar weder aan 's Lands belang besteed. In naam van H. M. de Koningin en daar toe door Haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting der Staten-Generaal te zijn gesloten. De Voorzitter sluit, nadat de commis sie den Minister heeft uitgeleid en in de vergaderzaal is teruggekeerd, daarop de ver- gaaering. De opening der Staten-Generaal Het programma der plechtigheid Voor de opening van de zitting der Sta ten-Generaal te Den Haag, op Dinsdag 17 September, is het \olgende programma samengesteld: Des namiddags te halfeen uur zullen de leden der Staten-Generaal in .vereenigde ver gaderlng in de Ridderzaal op het Binnen hof tezamen komen, onder leiding van den door Hare Majesteit de Koningin benoem den voorzitter van de Eerste Kamer. De Ministers, hoofden van ministerieele departementen en de leden van den Raad van State zullen zioh, des namiddags te één uur, mede in die zaal vereenigen. Teneinde de zitting der Staten-Generaal te openen, zal Hare Majesteit de Koningin te één uur met den volgenden stoet van 't Koninklijk Paleis afrijden: a. een commando cavalerie tot opening van den stoet b. een' rijknecht-majoor en twee rij knechts te piaard; c. de .kamerheer-ceremoniemeester, geze ten in een rijtuig, met twee paarden be spannen, gaande één lakei naast elk portier; d. acht kamerhecren, gezeten in twee rij tuigen, elk met twee paarden bespannen, gaande één lakei naast elk portier e. de grootofficieren, volgens rang van benoeming gezeten in twee rijtuigen, elk met twee paarden, bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; f. de grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande twee la keien naast elk portier; g. de oppercercmoniemeester, gezeten in een rijtuig, met twee paarden bespannen, gaande twee lakeien naast elk portier; h. Ilarc Majesteit de Koningin, vergezeld van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden, gezeten in een staatsiekoets, met acht paarden bespannen, gaande één koetsier naast elk paard en vier lakeien aan elke zijde van de koets. De chef van het Militaire Huis en Gouverneur der Koninklijke Residentie, paard, rijden respectievelijk ter rechter- en ter linker-zijde van de staatsiekoets, een weinig achter het portier. Dc officieren der landmacht van het militaire huis, te paard, rijden achter de staatsiekoets, twee aan twee, naar ouder dom van rang, de oudsten voor; i. een commando cavalerie, tot sluiting van den stoet De stoet zal rijden: door de Heulstraat, door het Lange Voorhout (Schelppad), over den Korten Vijverberg, naar het Binnenhof. Tc kwart vóór één uur zullen aan den in gang van de Ridderzaal aanwezig zijn de officieren der Zeemacht van het militaire Bij aankomst van den stoet aan de Rid derzaal zal Hare Majesteit de Koningin aan den ingang ontvangen worden door oen commissie uit de vergadering, die, vooraf gegaan door den kamerheer-ceremoniemees ter, de acht kamerheeren, de groot-officie ren en den opper-ceremoniemeester, Hare Majesteit geleidt naar den Koninklijken De grootmeesteres en de dienstdoende dame du palais, de chef van het militaire huis, de gouverneur der koninklijke resi dentie, dc Tste stalmeester en de officieren van 't militaire huis volgen onmiddellijk. Zoodia Hare Majesteit de Koningin op den troon is gezeten en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana der Nederlanden links van Hare Majesteit de Koningin heeft plaats genomen, plaatsen de grootmeesteres cn de dienstdoende dame du palais zich ter zijde achter Hare Majesteit. De grootofficieren cn de gouverneur der koninklijke residentie plaatsen zich aohter den koninklijken zetel. De 1ste stalmeester, de kamerheer-cere moniemeester cn de acht kamerheeren plaat sen zich rechts, de officieren van het mili taire huis links van den troon. Nadat de zitting door Hare Majesteit de Koningin is geopend, wordt Hoogstdezelve door de genoemde commissie, voorafgegaan door den opperceremoniemeester, naar de wachtkamer geleid. De kamerheer-ceremo niemeester en de acht kamerheeren gaan den opperceremoniemeester vooraf tot aan de ingangsdeur van de vergaderzaal, waar na zij zioh met dc genoemde personen, die Hare Majesteit gevolgd zijn. naar de voor hen bestemde wachtkamer hegeven. Hare Majesteit dc Koningin keert naar 't koninklijk paleis terug met den stoet, waar mede Hoogstdezelve is gekomen, en in de vermelde orde, waarbij dc volgende weg zal worden genomen: van het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout (Schelppad), door de Heulstraat, naar het Koninklijk Paleis. Van het oogenblik af. waarop Hare Ma jesteit de Koningin het koninklijk paleis verlaat ter opening van de zitting der Staten-Generaal. tot dat waarop Hoogstde zelve in het paleis is teruggekeerd, wor den minuutsohoten gelost. Stormschade verzekering Een specialiteit op het gebied van STORMSCHADE VERZEKERING Algemeen Onderling Waarborg Genootschap „RENOVATUM" te Amsterdam - Spuistraat 219/21. Tel. 35626 Vraagt eens een prospectus aanl DE BOTERPRIJS Ongewone en snelle stijging Meer margarine-eters gevormd In twee weken tijd is de boterprijs met 16 cent per kg. omhoog gegaan; eerst van 47 op 53 cent en thans tot 63 cent. Hiervan zal volgens de Algemeene Zuivelbond de oorzaak gezocht moeten worden in kleinere aanvoeren op de Engelsche markt en in krimpende voorraden in de koelhuizen. Bo vendien is door de droogteperiode der laat ste weken de productie sterk teruggeloopen. Misschien heeft de Zuivelbond ook wel gelijk indien hij als waarschijnlijk oordeelt, dat er mede speculatieve fac toren in het spel zijn. Zoo spreekt men van aankoopen voor het buitenland met name voor Italië met het oog op een komende oorlog. Maar hoe dan ook, de consument moet de verhoogde prijs betalen en al is de heffing dan met 5 cent verminderd en op 95 ge bracht, dat maakt de prijsverhooging van 16 cent niet goed. Bovendien, toen dit voor jaar de boterprijs 57 cent was, werd de hef fing op 90 cent gesteld. Nu is de boterpositie van heden aanlei ding geweest om het margarine-percentage op 10 pCt. te brengen, doch dit maakt dat de margarineprijs zal dalen en bij de gende boterprijzen tegen den winter de menschen nog meer margarine zullen gaan gebruiken dan ze nu al deden en de boter in discrediet komt niet vanwege de kwal: teit maar om de hooge prijs bij lager levens niveau. De vetpolitiek lijkt ons niet erg vastbe- lijnd te zijn, want al moge dan het Land bouwcrisisfonds een groot tekort hebben (men zegt 30 millioen gulden) het ligt o.i. niet in de lijn om dit op de boteretende consument te blijven verhalen. Een heffingsverlaging van 5 cent bij een boterprijs verhooging van 16 cent is tegen over het publiek onbillijk en dus niet te keuren. TILBURGSCHE STAKING DUURT VOORT Maar waarom staken sommige personeelen? Geen nieuws van het Zuiderfront kan men met betrekking tot de staking in Tilburg wel zeggen. De stakers houden stand, de werkgevers ook en voorts heerscht er rust in de stad. Dat de nood gaat nijpen is zeker; maar men schijnt het met gelatenheid te dragen. Gistermorgen heeft minister De Wilde een onderhoud gehad met de heeren Van der Meys en Mos, onderscheidenlijk voorzitter en secre taris van „Sint Lambertus". Dit onderhoud droeg een louter informatorisch karakter liep uitsluitend over het handhaven van Het spreekt van zelf, we hebben het al vaker gezegd, dat de Minister van B i n i I a n d s c h e Zaken zich niet met het conflict zelf inlaat. Dat ligt op de weg van den Rijksbemiddelaar en mogelijk van den Minis ter van Sociale Zaken. Van verstoring der orde is gelukkig nog eeen sprake. Hoezeer echter de arbeiders door de stakingsbacil besmet zyn wat iets anders is dan staken uit overweging, voor het geboden loon niet gewerkt kan worden leert een ingezonden stuk in het Nieuwsblad v. h. Zuiden, vai directie der firma Gebrs. van Beurden. Deze schrijft o.m.: „Dato 6 Augustus 1.1. is door my aange kocht de fabriek van de voormalige N. V. Gehr. van Beurden's Wollen Deken- en Stoffenfabrieken te Tilburg, welke zaak door mij is voortgezet onder den naam van de firma Gebr. van Beurden. Toen de fabriek eenmaal weer op gang was, steeg het aantal arbeiders tot 112. Deze kwamen echter ook onder invloed der staking. Daar ik nog niet georganiseerd ben heb ik de aangelegenheid met mijn fabriekspersoneel zelf besproken. Tot tweemaal toe heb ik een onderhoud gehad met een deputatie van eigen arbeiders (zes personen sterk). Ik heb deze menschen toegezegd, dat ik mij verplicht acht, indien de staking zou eindigen met een gedeeltelijke of geheele intrekking der loonsverlaging, alsdan ook dit loonpeil te aanvaarden en in toepassing te brengen en nog wel „met terugwerkende kracht", zoodat mijn arbeiders op gebied van loon gedurende het conflict niets te riskeeren hadden. Het personeel was met deze toezegging blijkbaar tevreden, maar het stakingscomite was een andere meening toegedaan. Want op Woensdagmiddag j.l. verscheen plotseling 7- a 800 man aan de poort mijner fabriek mijn arbeiders te beletten of althans te hinderen het werk te beginnen en tevens de tweede ploeg, welke op dit tijdstip de fabriek verliet, te overreden 's avonds niet terug te keeren en natuurlijk onder allerlei bedrei gingen." Zoo werden ook deze arbeiders ge d w gen het werk neer te leggen, hoewel ze niets liskeeren hadden. Het is duidelijk, waarheen de stakingslei ding drijft of.... gedreven wordt. Duidelijk en bedroevend. V'ANBOMMEL SCHOEN Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen het Zondagsblad Blz. 2 Na de rede van Laval. Groote voldoening in Frankrijk en Engeland. Te Rome let men vooral op de vriendelijkheden jegens Italië. Zal Mussolini nog treden in een schikking zonder geweld? De zwart-wit-roode vlag zal in Duitsch- land worden afgeschaft. De hakenkruisvlag zal de nationale vlag worden. De Nederlandsche Vereeniging voor Armen zorg en Weldadigheid kwam in algemeene vergadering te Alkmaar bijeen. Blz. 3 Te Amsterdam heeft zich een vreeselijk familiedrama afgespeeld. Blz. 5 De vereeniging tot bevordering van Gere formeerde Ziekenverzorging vergaderde te Zwolle. Blz 9. De zevende Chr. Sociale Cursns te Lunte- ren kwam ln slotzitting bijeen. Het raadsel der goudverschepingen. Opheffing spoorweg Alfen a.d. Rijn—Uithoorn Wordt er nog een proef genomen? Thans kan worden medegedeeld, dat de heer D. de Knegt te Alphen a. d .Rijn van wege de Nederlandsche Spoonvegen is uit- genoodigd na te gaan of er in de streek tus schen Amstelveen tot en met Gouda voldoende medewerking zou te krijgen zyn, om alsnog gedurende het tijdvak van 15 Mei 1936-14 Mei 1938 -op het baanvak Amsterdam (Haarlem mermeer)-Alphen a. d. Ryn een proef te nemen met een uitgebreider, veel verbeterde dienstregeling, waarbij dan zooveel mogelijk voor goede aansluitingen naar en van de richtingen Utrecht, Gouda en Leiden over Alphen a. d. Rijn zal worden gezorgd. De medewerking zal hierin moeten bestaan dat bydragen in het gedurende de proefne ming ontstane tekort op het baanvak Alphen a. d. Rijn worden toegezegd; dus zoo beperkt mogelijk. Blijkt uit de te nemen proefneming dat deze een bevredigend resultaat (onder de huidige omstandigheden moet maar niet van gunstig, worden gesproken!) heeft opgeleverd ook met het oog op de toekomst, dan komt dit natuurlijk ook aan de baanvakken Boven kerk-Uithoorn en Gouda-Alphen a. d. Kyn ten goede; slaagt de proef echter niet, dan is daarmede ook het lot van beide laatstgenoem de baanvakken beslist. RESTRICTIE GESCHILD TEENHOUT artikelen, va noemde Centrale gestelde elschcn ia het prijsverschil Worden toegekeuü. De moord te Den Haaf De dader van het drama De dader van den moord aan de Geest te Den Haag, düe te Mui den ge arresteerd werd, werd aan een verhoor onderworpen, nadat hij eerst nwt de slachtoffers in het Ziekenhuis was ge confronteerd en daarna naar de plaats des misdrijfs is gebracht. De dader houdt vol. dat her vrouw is. die het jongste kind heeft vermoord en als reacti.e daarop zou hij in den nacht van Maandag op Dinsdag, de vrouw, die toen in de achterkamer op den diivan sliep, met den schroefsleutel de hersens hebben ingeslagen. Naar de reden gevraagd waarom de vrouw het jongste kind -zou hebben vermoord, antwoordde hij, dot de vrouw van dit kind meer hield dan van het andere en dat hij haar dit had vrr eten. Ver der kon hij op dit oogrv niets me dedeelen. Hij is daarop afwachting van een nader verhoor op het politie bureau opgesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1935 | | pagina 1